Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#136001) A Zéé válasza beers (#135999) üzenetére


A Zéé
addikt

Ajtó rögzítéséhez ragasztó hab (vagy csökkentett duzzadású hab) kell, nem sima pur-hab, és nem aknahab.
Utóbbi kettő nagy nyomással dolgozik, és egy sima beltéri ajtó tokot meg tudnak nyomni.
A ragasztóhab nem olyan agresszívan duzzad, csak kitölti a rendelkezésre álló teret. Az kell neked. Felénk a nyílászárósok az Ilbruck-ra esküdnek.

Just a simple Lineman...

(#136002) Chris0321 válasza G@ben (#135994) üzenetére


Chris0321
addikt

Miért nem a te oldaladra teszel fel zsalugátert? Ha teljesen ráteszitek nem hiszem, hogy nagyon melegíteni tudna a nap a helyiségben, plusz nem kellene a szomszédban bajlódni.

freaghill: Ha fel tudod használni máshol is a kerítést akkor lehet pl. előre készített fém elemeket venni. Nem néz ki rosszul és át lehet telepíteni ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#136003) beers válasza A Zéé (#136001) üzenetére


beers
addikt

Köszönöm!

M&N

(#136004) G@ben válasza Chris0321 (#136002) üzenetére


G@ben
addikt

Elég hülyén nézne ki szerintem, illetve nem vagyok túl magas, nem hinném, hogy a kb 4 méter magasan lévő ablakon be tudnám csukni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#136005) macilaci78 válasza beers (#135999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ez megnyugtat, a csatornahabot nem ismerem, a sima purhab nem jó oda.
Nem dagadó ragasztóhab kell az ajtóhoz, persze ez is egyfajta poliuretán hab.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136006) macilaci78 válasza G@ben (#136004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van hozzá távnyitó. Egyfajta rudazat, vagy bowdenes megoldás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136007) macilaci78 válasza freaghill (#136000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan kerítésoszlop, amit vagy fel tudsz később másra használni, vagy legalább féláron el tudsz adni.
Akác, beton, vagy fém oszlop. Lehet ez bontásból maradt anyag is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136008) Chris0321 válasza G@ben (#136004) üzenetére


Chris0321
addikt

Itt azt írják, hogy van motoros is. Én olyan megoldásban gondolkoznék ami csak az én oldalamon van. Egyszerűbb lenne a felszerelés, karbantartás és nem kellene létrán átmászni a szomszédhoz semmi miatt. Jó most még nincs belőle gond, de ha más költözik oda lehet.

(#136009) G@ben válasza macilaci78 (#136006) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor is hülyén nézne ki belül, lelógatva a szekrény elé jönne, illetve a másik ablak előtt nem is lenne nyitható. Mindenképp külső kell.

Chris0321: nem megoldható belül.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#136010) freaghill válasza macilaci78 (#136007) üzenetére


freaghill
őstag

Esztergált nyárfa oszlopot találtam itt a környéken, ez szimpi is lenne árban is. Ha lebetonozom kb 70cm mélyre akkor nem is kell támaszoszlop?
Kapunak is majd egy fából fog készülni, szóval túl nagy súlya nem lesz.

(#136011) macilaci78 válasza freaghill (#136010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akácot, ha tartós kell. Perzselővel meg kell égetni, ami talajszint alá kerül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136012) freaghill válasza macilaci78 (#136011) üzenetére


freaghill
őstag

Nem kell tartósnak lennie, ha megépül a ház akkor úgyis épített kerítés lesz, ideiglenes kell. :R

(#136013) macilaci78 válasza freaghill (#136012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor le se betonoznám. Talajfúró, a sarkokba, kapuhoz támoszlop és helo.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136014) freaghill válasza macilaci78 (#136013) üzenetére


freaghill
őstag

Az alját ettől függetlenül érdemes lenne mondjuk egy bitumenes alvázvédővel lekenni, ami a földbe megy?
Támaszoszlopot gondolom úgy kell, hogy ahol felfekszik az oszlopra a támaszoszlop ott szögben levágni, hogy felfeküdjön majd hozzácsavarozni?

(#136015) macilaci78 válasza freaghill (#136014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Írtam: lánggal égesd meg.
Igen, derékszögű háromszög átfogója legyen a támaszték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136016) tyielow


tyielow
aktív tag

[kép]
Vasárnap/hétfő magasságában el kéne kezdenünk előkészíteni a vakolást. Még sosem csináltuk. Gúzolni mindenképpen kell, a kérdésem, hogy a vakoláshoz vett Baumit UniPutz hígan keverve megfelelő lenne a feladatra? A képen már egy nagy felület, jó vastag rétegben le van vakolva, az az előző tulaj műve, ő eddig jutott.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#136017) pjen válasza tyielow (#136016) üzenetére


pjen
félisten

Plafon nem lesz? Én először azt csinálnék. Egyébként én cement tejjel csapnám fel.

[ Szerkesztve ]

(#136018) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Van most a Lidl-ben lézeres gérvágó. Ér ez valamit?
Most tavasszal szeretnék csinálni egy fagerendákon, pilléreken álló, vörösfenyőből készült teraszt/terasz erkélyt (kb 80cm-es magasságban lenne). A faanyag farabolását valamivel meg kellene oldanom.

Ezenkívül még bútorlapokból is szoktam ezt-azt készíteni, pl mosókonyhában csináltam a mosógép meg a szárítógép köré keretet, és melléjük egy magasabb polcos, nyitott szekrényt. Dekopírfűrésszel kissé szivatós volt már ez is. Egy ~15m2-es, pergolás teraszhoz el kellene használnom néhány fűrészlapocskát meg idegszálamat. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#136019) freaghill válasza macilaci78 (#136015) üzenetére


freaghill
őstag

Azért nem fogok pörzsölőt és gázt beszerezni, azért kérdeztem a bitumenes alvázvédőt, mert abból spray is van. :)

(#136020) #48613632


#48613632
törölt tag

Uraim, tádáááá ... tökéletesen működik a rendszer. Nem is képzelitek, mennyire hálás vagyok az útmutatásért, pjen, macilaci78, és mezis kollégáknak. El tudom képzelni, hogy kicsit idegesítő lehettem, hogy néhány dolgot szájbarágósan kellett elmagyarázni, de mérhetetlenül boldog vagyok hogy működik.

Igazából annyi volt a gondom, hogy a falból kiálló régi, ezer éves vezeték olyan merev volt, hogy azt szakszerűen beilleszteni, becsavarozni a helyére már önmagában művészet.
Ugyan még nincs a helyén rendesen, tehát a fúrást-faragást máskorra hagyom, de a lényeg, hogy működik. :R



Programozás, egyéb ficsörök szintén hátra van, de az is ráér. Köszönöm mégegyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#136021) tyielow válasza pjen (#136017) üzenetére


tyielow
aktív tag

Gk álmennyezet. De a profilt addig nem tudjuk felrakni, amíg nincs egyenletes falfelületünk.

YouTube: toty1ka

(#136022) macilaci78 válasza freaghill (#136019) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tüzet is rakhatsz. :P A lényeg, hogy a fa mélységében legyen kezelve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136023) #48613632 válasza #48613632 (#136020) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egyébként, tovább futtatva a gondolatmenetet, nekem ennyi előre programozható lehetőség nem kell, mivel nem műszakban dolgozunk, viszont jó lenne wifis hozzáférés, geofencing, ... stb, ami az ilyen rendszerek előnye.

Nos, mivel külső tápos megoldást javasoltatok, a belső hurok helyett, így azt hiszem, ez is megoldható, bár azt nem tudom, okoznék e ezzel bármi károsodást a rendszerben.

A lényeg, a külső tápot tudom távolról ki-be kapcsolgatni, amire sok eszköz, lehetőség van a piacon, én a TP-Link Tapo rendszerét használom, pl energy monitoringra.
Ez egy sima 220 aljzat, távolról ki-be kapcsolható, sok hasznos funkcióval, lásd a linket.

Na, ha ezt egy ilyen szenzorral kombinálom (ilyen nincs itthon, de erősen törpölök rajta, hogy beszerzem) Akkor elvileg, meg gyakorlatilag is, megfelelő feltételek teljesülése esetén, a vevő külső betápját ki/be kapcsolgathatom. A jeladó meg direkt folyamatosan be lenne állítva mondjuk 30 fokra ....

Jogos a felvetés, hogy ebben az esetben minek az egész rendszer, hiszen ezt voltaképp a régi, tárcsás kapcsolóvbal is meg tudtam volna oldani.
Csak sajnos akkor még nem tudtam erről a külső betáp lehetőségről, hiszen az a falból kapta a delejt, és egyébként annak nincs is szüksége rá.

Erről Ti mit gondoltok?
Mondjuk fogalmam sincs, hogy mennyire rugalmas az a szenzoros rendszer, nekem ezekből egyelőre csak okos aljzataim vannak. De filléres kütyü, és nem azt mondom, hogy a TP Link az mekkora márka, vagy minőség, de azért mégsem noname kínai vacak.

(#136024) Kickass válasza #48613632 (#136023) üzenetére


Kickass
őstag

Szerintem víz/gáz/fűtés topik, vagy az okosotthon topik relevánsabb már ehhez a témához.

(#136025) #48613632 válasza #48613632 (#136023) üzenetére


#48613632
törölt tag

Még egy olyan kérdésem volna, szintén szubjektíve, hogy Nektek melyik kapcsolási intervallum jött be? Értem ezalatt, hogy a célhőmérséklethez képest van:
0.1
0.2
0.3
Celsius +/- alsó felső ki/be kapcsolási határérték.

Kickass
Most, hogy így mondod, eleve jobb lett volna ott elindítani a témát. Ám ezt a csoportot javasolták a témafelvetésemhez, jó lenne itt befejezni, nem 35 csoportra tagolni, hogy akinek esetleg hasznos lehet, az véletlen se találja meg összefüggéseiben.
De amúgy igazad van.

(#136026) macilaci78 válasza #48613632 (#136025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Próbáltam a 0,1-et, de túl sűrűn kapcsolt be a kazán a 0,3-mal meg már bő fél fok az ingadozás, már elkezdtem fázni és még nem kapcsolt be. Maradtam a 0,2 gyári alapbeállításnál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#136027) pjen válasza tyielow (#136021) üzenetére


pjen
félisten

Nem értek hozzá, de födém nem is lesz, csak a GK plafon?

(#136028) Inhouse válasza macilaci78 (#135998) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekünk a szomszéd egyszer felhozta (évekkel az odaköltözésük után), hogy egyébként is, a mi falunk 10cm-el arrébb van, elvesz a portájukból, kimérették... :F Ez egy kb 50éve készült ház...mi alapján, mihez képest mérik ki 10cm pontossággal? Ezt a pontosságot a mai kőművesek sem hozzák... :C
Egyébként emiatt kicsit félve kérdeztem rá később, hogy szigetelnénk 10cm-essel...simán mondták, hogy rendben! :U Így már 20cm-el vagyunk arrébb, ha hihetünk a mérésükben...

Üdv Inhouse

(#136029) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Ismét - továbbra is - homlokzati szigetelés témában kérném a tanácsotokat.
Árajánlatom már van; a nagy kérdés, hogy érdemes-e a grafitosat felrakatni. 3000 Ft/m²-el drágább, míg hatékonyságban (hőátbocsátás) 20%-ot ad hozzá. Ezzel összefüggő kérdésem, hogy mondjuk időtállóbb-e? Gondolok itt arra, hogy mondjuk amíg a sima polisztirolt/nikecellt mondjuk megrághatja az egér (ez ellen egyébként lehet-e védekezni, mondjuk végighúzni a felső szintjén egy hálót, vagy hasonlók), addig a grafitossal is mondjuk ez megtörténhet-e? A grafitosra számolt ár is a belefér kategória, de "fölöslegesen" nem akarnám kimaxolni a büdzsét, hátha mást is még meg tudnánk csináltatni.

Nagyon köszi.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#136030) #48613632 válasza macilaci78 (#136026) üzenetére


#48613632
törölt tag

Olvasom a revieweket a kütyüről. Többségében pozitív. Honeywell és Salus rendszereket cseréltek Computhermre, írják, hogy a korábbi rendszereiken a switching sensitivity eleve 0.5 Celsius volt ... :DDD Az ugye +/- 1 fok. Képzelem mi lett volna Veled ;] :P

(#136031) razorbenke92 válasza justmemory (#136029) üzenetére

hatékonyságban (hőátbocsátás) 20%-ot ad hozzá

Vigyázz, szerintem amit te nézel, az a lambda érték, ami nem hőátadás, hanem hővezetés. A hőátadásnak három formája van:
- hővezetés (ez amikor a vezető saját elemei között halad a hő)
- hőáramlás (ez amikor a hőenergiát hordozó anyag térbeli mozgása okozza a hőenergia áramlását)
- hősugárzás (ez amikor maga a hősugár energiaátadás nélkül közlekedik elektromágneses sugárzás formájában pl.: infra sugárzók)

Az első az, amit a szigetelőanyagnál a lambdával értelmeznek.
A második nem értelmezhető szigetelésnél (kivéve, ha nincs megfelelően dűbelezve ;] )
A harmadik pedig, amire a grafitos anyagokat kifejlesztették. Ugyanis a grafit szemcsék hősugárzás szempontjából nehezen áthatolhatóak, ennek köszönhetően a grafitos szigetelés jobban megfogja a sugárzó hőt. Ékes bizonyítéka ennek, hogy a közvetlen napon úgy fel tud hevülni benne a grafit, hogy megolvasztja a hordozó EPS táblát.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#136032) Dorian válasza justmemory (#136029) üzenetére


Dorian
félisten

Kb. annyival drágább, mint amennyivel jobb hőszigetelő. Helyet tudsz vele spórolni, de kivitelezésnél jóval körültekintőbbnek kell lenni, h mikor gletteli, színei az ember.
Tartósságban semmi különbség nincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#136033) Dorian válasza macilaci78 (#135998) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem ér: Ott áll az új kerítés, nekem rendben lévő helyen, és nem kellett hozzá fh-i ügyintézésre, földmérőnek kitűzésre csengetni. Mellesleg eddig a régi lógott át a mi telkünkre, ezt a kerti részen most korrigáltam. Az utcai részen meg áll egy (düledező) kis épülete, ami fh-i térkép szerint nem is létezik, és az térkép alapján szemre vagy 30 centit a mi telkükre lóg be. De nyilván én sem kezdek el vele veszekedni, h bontassa le, inkább annak a hátsó sarkában vezettem neki az új kerítés vonalát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#136034) tyielow válasza pjen (#136027) üzenetére


tyielow
aktív tag

A kötőgerendáktól lesz leeresztve függesztő szárral a gk álmennyezet kb. 40-60 cm mélyre. A gerendák le lesznek deszkázva, az a padlás lesz. Most, hogy mondod, nem igen lesz födém

YouTube: toty1ka

(#136035) pjen válasza tyielow (#136034) üzenetére


pjen
félisten

Érdekes megoldás, szerintem ha, nagy szél lesz és mozogni fog a tető a GK plafon össze vissza fog repedezni.+ ha a GK kap égy kis vizet, szétesik az egész.

(#136036) 6030D válasza pjen (#136035) üzenetére


6030D
Ármester

Minden új építésű fafödémesnél így csinálják (max nem szeglemezzel), legalább is amiket néztünk. Eleve, az már gáz, ha mozdul a tetősík, ha ezt a mozgás el is megy a födémig, az főleg, de a GK-t ezért nem direktben csavarozzák, hanem függesztve. Nem? :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136037) pjen válasza 6030D (#136036) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mindegy én már öreg vagyok. Ha az enyém lenne én alulról bedeszkáznám.

(#136038) justmemory válasza razorbenke92 (#136031) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nagyon köszönöm a kiigazítást; ezt néztem, itt hőátbocsátást/hőátadást írnak :R B30, 15 cm lenne ami nálam játszik.

Dorian, neked is nagyon köszi.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#136039) Ispy válasza 6030D (#136036) üzenetére


Ispy
veterán

Mi raktunk dörken fóliát a gk alá, arra ment rá szigetelés, náunk cellulóz. Meg kb a 60%-a le van osbzve felülről. De ja, függesztik és gerendák közé rakják a szigetelőt alapból, a fólia már csak nálunk volt extra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136040) Chris0321 válasza justmemory (#136038) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Mi B30-as téglához 10 cm-es grafitos szigetelést vettünk. Igaz drágább volt, de úgy voltam vele egyszer csináljuk meg, akkor inkább legyen a jobb. Nem tudom, hogy ha a simából vastagabbat néztünk volna ugyanannyi pénzért akkor, hogy jött volna ki a szigetelési érték.

[ Szerkesztve ]

(#136041) tyielow válasza pjen (#136035) üzenetére


tyielow
aktív tag

20 cm gyapot lesz rajta + ha kell geotextil takarás. A tető most lett cserélve és fedve, elég gáz lenne ha bármennyire is ázna. A padlást meg fullba nem fogjuk járhatóvá tenni, mert szeglemezes szerkezet.

YouTube: toty1ka

(#136042) tothjozsi96 válasza tyielow (#136016) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Amit mondtál hogy hígra keverve, az jó lehet, de azért itt elég jól össze lehet kenni mindent is. Én inkább drótkefével levakarnám ami a téglákon van, amennyire csak lehet. Utána portalanítás, és Baumit Grund-al a megfelelő mennyiségben higitva azt alkalmaznám. Csak simán lekened ecsettel azt a pár felületet és ennyi. Elég a legkisebb 1 literes kiszerelés is neked, szerintem.

A vakolást meg mindenképp komolyan kellene venni, mert nem nehéz azt sem elcseszni. Ezt a felületet több rétegben kellene vakolni és a már vakolt falsík mentén valamilyen vezetővel a frissen vakolt felületet síkba kaparni vele. Mondjuk egy 1,5 méteres ölesléccel. Én bármit vakolok, mindig az a szempont hogy síkban legyen. Nyilván ha megkaparod, akkor ronda lesz, de síkban maradsz. Erre mehet egy híg anyag és amikor már meghúzott akkor egy nagyobb szivaccsal vagy műanyag simítóval be kell tömöríteni és úgy szép tud lenni.

(#136043) Doki16


Doki16
addikt

Ti az ilyen beton "csimbókokat" mivel vágnátok le?
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Szeretném síkba csinálni, hogy letudjam szigetelni. Ez a garázsom plafonja és a nappalim padlója.

Illetve ilyen betongerendás födémbe szabad hornyot marni vezetéknek?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#136044) lemmy71 válasza Doki16 (#136043) üzenetére


lemmy71
őstag

A nagyját levered egy széles vagóval, utána turbó tárcsával lesimitod.

(#136045) Kickass válasza Doki16 (#136043) üzenetére


Kickass
őstag

Van a házon homlokzati szigetelés? Ezt az alulról szigetelést állítólag csak akkor érdemes megcsinálni.

A konkrét kérdésedre a választ nem tudom. :D

(#136046) justmemory válasza Chris0321 (#136040) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nagyon köszi! Valójában most nekünk annyi csak a fontos, hogy időtállóságban, hosszútávon melyiket érdemesebb. A 15 cm grafitos is belefér a büdzsébe, de "fölöslegesen" nyilván nem akarjuk a hatékonyságot sem növelni, ha nincs benne annyi.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#136047) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok.
Elkezdtem csinálni a konyhát. Tapétát leszedtem, tapéta ragasztót és az alatt lévő glettet is.
Most elerkeztem egy régi hengerelt réteghez.
Erre már nyugodtan glettelhetek?
Az a terv, hogy glett, alapozó és vlies tapéta megy rá.
Ha glettelhetem a hengerelt felületet, akkor milyen előkészítés szükséges? Száraz ruhával portalanitom, vagy más ötlet!?

(#136048) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Ismerőssel beszélgettünk a födém szigetelésről.
Neki ugyanolyan van mint nekem azaz alulról felfelé haladva :
- Mennyezet vakolva, festve.
- Nádszövet
- Deszkázás
- Gerenda ( kb 15 cm vastagságú )
- Deszkázás
- Sár , nád keveréke kb 20-25 cm-s vastagságban ( sárfödém )

A teljes vastagság olyan 35-40 cm lehet.

Erre szeretne födémszigetelést , hogy csökkentse a fűtés költséget.

Én javasoltam neki a bálás gyapotot valamint megemlítettem, hogy létezik fújt cellulóz szigetelés is.
Innen kezd érdekes lenni :

Azt mondja, hogy tud szerezni rengeteg hullámpapíros karton dobozt.
Ezt "kilapítva" majd leterítve több rétegben egymáson , átfedéssel 15-20 cm vastagságban tuti nagyon jól szigetelne.
Ezzel a részével még nincs is bajom mert ez igaz.
Az egy dolog, hogy rengeteg munka és papír kell hozzá.
Azzal sem tudok vitatkozni, hogy ez a legolcsóbb mert a papírdobozokat a cégtől hozza el, amit amúgy a szeméttelepre vinnének ki.
Tehát ingyen van !

- Az én személyes gondom ezzel kapcsolatban a TŰZ esetleges felbukkanása okoz ! Ha jól tudom , akkor a fújt cellulóz az vegyszerrel kezelt , aprított anyag ....azaz nem fog tüzet és az apró dqarabok közötti levegőtől lesz jó a szigetelő képessége. Ezek a kartondobozok biztos, hogy nem lettek lekezelve semmivel sem.

- Igaz, hogy a padlásán van áram és vezetékek de minden védőcsőben van. A padlás ezen kívül üres , nincs fent semmi sem. Jelenleg járható.

Ha le is terít 20 cm vastagságban papírt....
Kell e valami neki a sárpadlásra előtte ?
Páraáteresztő / párazáró fólia.

Tűzvédelemre valami szórt vízüveget említett, hogy azzal akarja vékonyan befújni a kész szigetelés tetejét ?!
Ezt az anyagot nem ismerem....
Rágcsálókat kérdeztem még de állítása szerint nincs egér/patkány és évek óta még csak ürüléket sem látott.
Tehát elviekben ettől nem kell félnie.

Szerintetek megvalósítható ?
Árat tekintve mindenképpen csábító a dolog.
Lehet lesz vele munka és mondjuk csak 1 év alatt tud annyi papírt beszerezni, hogy a kívánt vastagságot elérje a papírszigetelés.....de ez már az ő gondja.

Szerintetek életképes az ötlete ?
Észrevételek , ötletek jöhetnek !
Köszönöm előre is.

Mod :
Azzal példálózott, hogy a hajléktalanok is a hideg téli napokon kartonpapírba "csomagolják" magukat , védekeznek a hideg ellen.
Ezzel nem nagyon tudtam vitába szállni....mondjuk szerencsére sosem kellett kipróbálnom , nem kerültem ilyen helyzetbe.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#136049) lemmy71 válasza Zolabol (#136047) üzenetére


lemmy71
őstag

Először mélyalapozod a falat és utánna glettelj. Bár én tuti átcsiszolnám azt a hengerelt falat még a glettelés előtt 😉

(#136050) Zolabol válasza lemmy71 (#136049) üzenetére


Zolabol
tag

Persze azt átcsiszolom, sőt spaklival is alaposan átkapartam. Most szívtam meg, enyves felületre gletteltem :DDD még mindig kaparom vissza.
Szóval csiszoltam, kapartam (40%ban vakolatig lejött).
Milyen mélyalapozót használjak hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.