Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#137001) Inhouse válasza Flowtation (#136997) üzenetére


Inhouse
őstag

Duplája körül volt a jobbaknak, a barkácsáruházas akciós gazdaságosnak meg a triplája. Viszont azok annyira bénák voltak kinézetre és méretre is, valamint a felújítási támogatásban csináltuk, így reméltük, hogy féláron lesz, ezért ezt vettük, tavaly nyár végén, ősszel.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#137002) 6030D válasza Z_A_P (#136992) üzenetére


6030D
Ármester

Rozsdamentes tésztaszűrőről fülek levágva?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137003) Z_A_P válasza 6030D (#137002) üzenetére


Z_A_P
addikt

Megfontolando! Az olyan 1500-ert meg is lenne.
Fülekből kicsi maradhatna, hogy jobban tartsa a vödörben, ne essen át /ki.

[ Szerkesztve ]

OK

(#137004) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Ez a flexibilis bekötőcső [link] mehet földben, csak nyári használatra lenne, egy ilyen [link] földbe süllyesztett csaphoz csatlakozna (egy földben lévő KPE "T" idomtól jönne)?

(#137005) A Zéé válasza eldoble (#137004) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem. KPE csővel kösd be a csapot.

Just a simple Lineman...

(#137006) eldoble válasza A Zéé (#137005) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi. Elrozsdásodik a flexibilis cső fémborítása vagy a gumi nem bírja hideget (földbe lenne)?

(#137007) pjen válasza eldoble (#137006) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni rozsdamentes acél nyújtható gégecsövet vizhez, azt hiszem max 40 cm.

(#137008) A Zéé válasza eldoble (#137006) üzenetére


A Zéé
addikt

Földbe nem illik oldható kötést tenni.
Ha esetleg kilazul, vagy ha konkrétan ennek a flexicsőnek tönkremegy az anyaga, akkor jópár m3 vizet el lehet eregetni a földbe, mire észre veszed.

Just a simple Lineman...

(#137009) eldoble válasza A Zéé (#137008) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, akkor KPE lesz valahogy.
A KPE kötések is oldhatóak, az OK. a földben?

(#137010) pjen válasza A Zéé (#137008) üzenetére


pjen
félisten

Hát pedig dehogynem, gondolj csak a kerti csapokra.

(#137011) eldoble válasza pjen (#137007) üzenetére


eldoble
aktív tag

Erre gondolsz: [link] ?

(#137012) Morris válasza eldoble (#137009) üzenetére


Morris
veterán

Kpe kötés mehet földben

(#137013) pjen válasza eldoble (#137011) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#137014) pjen válasza Morris (#137012) üzenetére


pjen
félisten

Téli csap is van KPE csőből?

(#137015) eldoble válasza Morris (#137012) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

(#137016) A Zéé válasza pjen (#137010) üzenetére


A Zéé
addikt

Gondolok, szét is mennek... Régen sem volt jó megoldás.
Faterék már 37 éve is úgy csinálták, hogy nem volt kötés a földben, hanem a vízóra aknától ment direktben a cső a kerti csaphoz. Apósnak meg 200 m3 víz ment el, mire észrevette, hogy szétment az 1 méter mélyre leásott fagycsap.
Lehet, hogy az ilyen hollandis, menetes megoldás is kibír pár évet, de a rendesen megcsinált kepe cső a föld alatt örök, mint a nyomorúság.

Just a simple Lineman...

(#137017) Morris válasza pjen (#137014) üzenetére


Morris
veterán

Az nem biztos. Mármint olyanra gondolsz, amit fagytalanítani lehet?

Nálam az órától egy kpe cső megy be a kazánházba. Én ott alakítottam ki a "kerti" csapot.
Anno volt kint is, de elfagyott. Azóta én nem ajánlom. Meg is szüntettem.

De amúgy az öntözőrendszeremen sok csatlakozás van. Ősszel kompresszorral kifúvatom belőle a vizet és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#137018) pjen válasza A Zéé (#137016) üzenetére


pjen
félisten

Persze, föleg ha van 3 kerti csap. A mi telepünk dúrván 30 éves, de serintem mindenhol horganyzott acél cső van.

[ Szerkesztve ]

(#137019) pjen válasza A Zéé (#137016) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként, ha bele gondolok igazad van. De sajnos az enyém is 1" horgany cső. Ráadásul diszkő burkolat van rajta. Egy idős vizszerelő rokon csinálta a rendszert teljesen ingyen és én nem is igazán voltam képben. Azért annyi szerencsém van, hogy a kerti csapnál van akna. A sima horgany csö és karmanytyú vastagon lefestve alvázvédővel csak kitart még pár évet.

[ Szerkesztve ]

(#137020) Morris válasza pjen (#137019) üzenetére


Morris
veterán

Az alvázvédő nagyon jó megoldás! :K

(#137021) pjen válasza A Zéé (#137016) üzenetére


pjen
félisten

Most jut eszembe, nem tudom a szolg nak milyen az a műanyag csöve amivel beáll,az aknába, de a telepen már minden második ház előtt volt cső törés, repedés. Legutóljára 2 házzal mellettünk. Pedig zsákutca, szinte nincs is forgalom.

(#137022) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Vettem az Ikeában egy szennyes tartót, alapvetően a falhoz kellene fúrni.
Én viszont egy 30 ezres valószínűleg nem túl hosszú életű bútor miatt nem akarom megfúrni a csempét. Az a gond, hogy sajna ha üres és kinyitjuk az ajtaját, elég könnyen meg tud billenni, így nem túl komfortos a használata.

Tudtok ajánlani olyan fúrás mentes rögzítési megoldást, amivel a billegést meg tudom szüntetni? Nyilván arra nem lesz elég, ha felmászna rajta egy gyerek vagy brutális erővel meghúzom, de azért legyen annyira stabil, hogy oda van fogva a csempéhez és nem mozdul nyitogatásra.
Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy esetleg felcsavaroznék két sarokvasat a tetejére és a sarokvas csempe felöli részét odaragasztanám valami fürdőszobai csempe ragasztószalaggal, pl: [link] Ez működhet szerintetek vagy a ragasztó pillanatok alatt le fog oldani? Ha esetleg tudnátok konkrét ragasztószalagot ajánlani, ami tartós és ennyit kibír... Vagy bármi más javaslat :R

[ Szerkesztve ]

(#137023) Flowtation válasza tepenzed (#137022) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Ha hozzáér a csempéhez akkor vastagabb kétoldalas ragasztóval rögzítheted. Esetleg kartusos ragasztóanyag is szóba jöhet, pl. ILYEN Ezekből van olyan is aminek már a kezdeti ragasztása is erős, vagy ha tudod kitámasztod addig valamivel.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#137024) F_Gergely válasza tepenzed (#137022) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szia, van szivacsos kétoldalú ragasztó, kb 2-3 mm vastag szivacsos anyag. Baromi erős, és tartós, ha már nincsen rá szükséged nyom nélkül el tudod majd távolítani a csempéről.
Nekem autón 5 évig a hátsó lökhárítómat tartotta mert letörtek a rögzítési fülek, esőben, fagyban gond nélkül tartotta a lökőst pedig még magasnyomásúval is mostam. Én csak ajánlani tudom.
Ahogy írtad is, szerintem a megoldás ez lenne:
"felcsavaroznék két sarokvasat a tetejére és a sarokvas csempe felőli részét odaragasztanám"
Értelem szerűen minél nagyobb a csempére eső felület, annál jobban fogja tartani a ragasztó. :)

[ Szerkesztve ]

(#137025) Janusz001 válasza tepenzed (#137022) üzenetére


Janusz001
őstag

Kétoldalas ragasztó, vagy nem a csempét fúrod meg, hanem a fugánál, később az elég szépen eltüntethető.

(#137026) KrAt válasza tepenzed (#137022) üzenetére


KrAt
veterán

Én valahogy bevonnám a buliba a törcsiszárítót, ott "megtoldanám" valamivel a bútort, hogy kibukás ellen ott felfeküdjön.

(#137027) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha már felmerült a vízvezeték... A vízórától a házig hogy érdemes elvezetni?Annyit tudok, hogy 80-100cm mélyen, de kell rá/alá homok vagy valami? Bonyolítja a helyzetet a kerti csap, jó lenne ha külön is elzárható lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#137028) tothjozsi96 válasza Victoryus (#137027) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A mélység jó amit írtál. Homokágyba a legjobb, szerintem. Illetve ha biztosra akarsz menni akkor KG 110-es szennyvízcsőbe bele lehet húzni a KPE csövet és nem lesz semmi gond vele.

(#137029) macilaci78 válasza Victoryus (#137027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jelölő szalagot tegyél fölé és valahova írd fel, hol megy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#137030) OPiiPO válasza Victoryus (#137027) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kerti csapra úgyis kell fagytalanító, az működik mint zárószelep.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137031) pjen válasza Victoryus (#137027) üzenetére


pjen
félisten

Homok azért is jó mert azzal növeled kvázi a falvastagságot. Jobban ellenáll a nyomásnak.

(#137032) Met válasza tepenzed (#137022) üzenetére


Met
Topikgazda

Elejét kicsit kiékeled hogy hátrafelé dőljön?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#137033) Siriusb válasza Siriusb (#136998) üzenetére


Siriusb
veterán

Na, joszaki.hu-n találtam embert. Nem volt olcsó, de előre megmondta mi mennyi, s meg is csinálta.

(#137034) freaghill


freaghill
őstag

Szeretnék online rendelni 1 eres vezetékeket illetve wago-kat és még egy-két kiegészítőt.
Tudtok ajánlani olyan oldalt ahol pár méter kábelt is lehet venni, nem kell nagy mennyiségben?

(#137035) tothjozsi96 válasza freaghill (#137034) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Persze, sarki villanyszerelő bolt.

(#137036) macilaci78 válasza freaghill (#137034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

anrodiszlec.hu, de az egységárak láttán változhat a hozzáállásod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#137037) 4ron


4ron
senior tag

Ha bejelzett a szénmonoxid érzékelőnk és 50-100 PPM közötti értéket olvastam le róla, kuka az eszköz? Olvastam valahol, hogy a szenzor érzéketlenné válhat, ha nagyobb koncentrációjú szénmonoxid éri.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#137038) macilaci78 válasza 4ron (#137037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szenzornak szavatossága is van, időnként érdemes cserélni akkor is, ha nem volt jelzés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#137039) Tamy válasza freaghill (#137034) üzenetére


Tamy
senior tag

Onlinevill

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#137040) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Tv mögött milyen csatornát visznek le a kábeleknek a falban?

Most raknám falra a TV-t, eddig nem használtam, erre fél colos cső, ráadásul recés belül egy HDMI-t nem tudok rajta keresztül vinni, elakad valamiben, gondolom valamelyik recében v én nem tudom... Jutyub videóban meg úgy keresztülhúzta a one connect box vezetékét a srác ami vastagabb mint egy HDMI mint a pinty.

Szedessem ki kivitelezővel vagy mit tudnék tenni, valahol félúton elakad és istennek nem tudom lehúzni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#137041) macilaci78 válasza Vismajor01 (#137040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Előző helyen 50*50 mm kábelcsatorna lett bevésve, mostaniban 50 mm átmérőjű bordás cső. Mindkettő hálózva.
A scart is átfér, de ma már ez nem annyira szempont.

Volt annyi esze a szerelőmnek, hogy behúzó madzagot szó nélkül is rakott.
Próbálj egy vékonyabb vezetéket áttolni behúzónak.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#137042) Vismajor01 válasza macilaci78 (#137041) üzenetére


Vismajor01
addikt

Az megvan, először cipőfűző majd ruhaszárítókötél. Erre ráraktam a HDMI-t úgy, hogy kézzel nem tudtam széthúzni. És az elején be is fér a HDMI, kb egynegyed utat tesz meg majd megreked de úgy, hogyha erősebben akarnám húzni akkor vmi szétbontódik, vagy a HDMI vagy a cső a falban.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#137043) csemberlen válasza Vismajor01 (#137042) üzenetére


csemberlen
őstag

Próbálj a HDMI-re egy nejlont húzni. Ha nem megy akkor keress optikai HDMI vezetéket.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#137044) Borisz76 válasza Vismajor01 (#137040) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nagy méretű kábelcsatornát véstem be a falba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#137045) z0d1@Ku$ válasza Vismajor01 (#137042) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nincs véletlenül átfúrva az a cső? Vagy ha nincs benne kanyar, akkor tuti hogy a bordák valahogy átrepedtek és amiatt akad meg. Én múltkor 12 méter föld alatti gégecsöben csedéltem koax-ot utp-re, úgy hogy össze vissza kanyarog a cső a padlóban és okos módon még gyorskötözővel is összekötöttem a két kábelt hogy még véletlenül se csússzon szét a padló alatt :DDD

Próbálj meg egy kisméretű ruhadarabot úgy rákókányolni az utp fejre, hogy ne legyenek rajta éles vonalak. Vagy hdmi kupakot rá, aztán kacsaszalaggal szépen gömbölyűre hozni a fejet.

[ Szerkesztve ]

(#137046) pjen válasza Vismajor01 (#137042) üzenetére


pjen
félisten

Egy kis mosogatóval kend be, hátha át csúszik.

(#137047) 4ron válasza macilaci78 (#137038) üzenetére


4ron
senior tag

Pár hónapja vettük a kütyüt, azaz a szavatossággal nem hiszem, hogy gond lenne, inkább ez a jelzés a kérdéses számomra.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#137048) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Egyszer leglettelt falra milyen beltéri festéket ajánlanátok?

Polifarbe Inntaler, sima Héra, ilyen stavmatos? [link]

Vagy héra gold? [link] Ez valid lehet, hogy 1 rétegben is fest? :U

Melléképület.

[ Szerkesztve ]

(#137049) z0d1@Ku$ válasza Atomgeszi (#137048) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

A héra gold szépen fed, de szerintem kell a két réteg. Legalábbis nekünk kellett a sima szobafalra.

(#137050) tothjozsi96 válasza Atomgeszi (#137048) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem nem fűtött helyiségbe illetve ami nincs rendszeresen szellőztetve oda nem nagyon kellene erőltetni ezeket a műanyag festékeket. Egyébként mindegyik festékre az van írva hogy 1 rétegben fed.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.