Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102001) Morris válasza pjen (#101999) üzenetére


Morris
veterán

Azt hiszem az a profi garden (argo-largo). egynek jó lehet. Köszi

Ezt is megnézegetem. Köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#102002) pjen válasza Morris (#102001) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem is annyira a minőség számít,csak annyiban,hogy kikel vagy nem.Inkább az összetétel.Az angol perje mindenhol ugyanaz.

(#102003) YAS-dude válasza Atomgeszi (#101991) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nálunk is az vált be, hogy kintre fix rács, és beljebb, a csőben van visszacsapó szelep.

(#102004) lemmy71 válasza Morris (#101993) üzenetére


lemmy71
őstag

Menj át szarvasra és a kutatóintézetben lehet venni, ott van minden. Én is onnan vettem hajdanán 10 kg zsákokban. Egy két európai futball arénába is onnan viszik a gyepszőnyeget, gondolom az már elég jó referencia ;) De hódmezővásárhelyen is van kutató és nemesítő állomás ha valami szuper füvet szeretnél. Amúgy a kite -s magok is jók, úgy is a gondozáson múlik majd minden :K
Szeptember végefelé érdemes füvet vetni, ilyenkor már nem jó mert kevés a természetes csapadék :(

[ Szerkesztve ]

(#102005) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Tavaly ősszel, mikor végeztem a terasz burkolásával úgy gondoltam gyorsan felragasztom még lábazatot, és behúzom egy réteg ragasztóval. Az időjárás jelentés semmi esőt nem mondott, a valóságban azonban jól megázott, és mostanra így néz ki:

Mit tudok ezzel kezdeni? :F

(#102006) lemmy71 válasza Emu (#102005) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha a kilátszó hálós részeknél nem nagyon lóg a háló akkor alapozd át az egészet és húzd át ragasztóval az egészet, de először is alul a beton találkozásánál csinálj egy elválasztást, mert az úgy nem jó. Idővel felvizesedik és ledobja a ragasztót nemesvakolatot. Amúgy az nem az esőtől lett olyan amilyen :N ha már egy bő fél napot szárad a ragasztó akkor már sterimobbal sem tudnád lemosni ;)

(#102007) gerisz23 válasza lemmy71 (#101981) üzenetére


gerisz23
őstag

Műhely lesz,és drága a zsindely :D2cm-es nikecellel olcsóbb megcsinálni ;]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102008) lemmy71 válasza gerisz23 (#102007) üzenetére


lemmy71
őstag

Nikecell, csavarok, dűbeltárcsa, ragasztó, dryvit háló, alapozó - festék vagy nemesvakolat, ez szerinted így olcsóbb lesz mint a [zsindely] és egy marék palaszeg :F

[ Szerkesztve ]

(#102009) gerisz23 válasza lemmy71 (#102008) üzenetére


gerisz23
őstag

Majd kiderül,van még egy rész ami hasonlóan néz ki,szinezve nem lesz csak ha szerzek valakitől maradék anyagot.Kb 10nm2 a rész amit rendbe kell raknom valahogy,nikecellel 10-15k az anyag,zsindely kicsit húzósabb,meg félek hogy nem bírná ott sokáig.Lécek/deszkák felét cserélnem kellett,a tetőt is javítanom kell,ahhoz meg pálinka kell hogy fel merjek menni :DD

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102010) lemmy71 válasza gerisz23 (#102009) üzenetére


lemmy71
őstag

Bírja az, nekem hasonló megoldásban van felrakva a terasz felett egy 5 négyzetméteres rész, 14 éve szegeltem fel és jól bírja pedig a legolcsóbb zsindelyt választottam.
A jó pálinkával meg vigyázz, mert az drágább mint a nikecell és a zsindely együtt véve :DDD

(#102011) Morris válasza lemmy71 (#102004) üzenetére


Morris
veterán

Pontosan hol van az az intézet ahol lehet venni olyan magot?
Nekem mindenképpen profi fűmag kell. Az olcsó mindig drága. Sajnos nekem ez a tapasztalatom.
Az obiban vettem korábban KITE fűmagot. Az nem rossz. 4000 ft volt egy 4kg-os zsák.
De ha tényleg lehet kapni Szarvason profi minőségű magot, akkor ott veszem.

Fúrt kútból van megoldva az vízellátás. Az egyik terület már nagyon szép. Jól látszik hogy mennyit számít a rendszeres öntözés.

[ Szerkesztve ]

(#102012) stickermajom válasza Morris (#102011) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a KITE akkor még olcsó is. Van egy terület ahova sajnálom a Landscrapert, lehet kipróbálom az obisat.

(#102013) macilaci78 válasza proof88 (#101990) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hajnyírógéphez hasonló dupla fogazott pengesor az ipari célgép.
Gyakorlatilag melléfekszel, egyik kézzel húzod fel az anyagot, a másikban szikével irdalod alul minél közelebb a betonhoz.
Utána a maradékot lecsiszolod, úgyis le kell, mert a ragasztónyomok nem maradhatnak ott a következő burkolathoz.
Nem feltétlenül érdemes tépni, mert ha nem a PVC és a ragasztó enged, akkor az aljzatkiegyenlítő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#102014) macilaci78 válasza ALI_G (#101996) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen gyártmány? A pántokon múlik, van, ami minden irányba állítható és van, ami csak jobbra-balra, beépítéskor előre-hátra.
Egy fotó hasznos lenne. Ha van pánttakaró sapka, akkor anélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#102015) Rotyi válasza Morris (#102011) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Én is javaslom a videóban elhangzott füvesasszonyt, onnan sokféle, jó minőségű magot be lehet szerezni, az oldalán sok jótanács is van.
Nem a víz miatt kell ősszel füvesíteni, hanem a gyomok miatt. Ég és föld a különbség. Ha most állsz neki őszig van időd előkészíteni a terepet rendesen. Gyomírtás, tápanyagpótlás, stb.

Ami majdnem az, az nem az!

(#102016) n_stolz


n_stolz
tag

Szeretnék vásárolni 230-as sarokcsiszolót(nagyflexet). Barkácsolásra használnám, nem napi rendszerességgel. Viszont szeretném, ha kibírja 20-30 évet.
Milyen márkát, típust ajánlotok?
Köszönöm :)

n_stolz

(#102017) kunberci válasza n_stolz (#102016) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem barkácsolásra teljesen jó a Makita.
[link]

(#102018) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Kb 7-8 éves Rheau műanyag bejáratni ajtónk van,amiben ha felhúzzuk a kilincset akkor záródik,meg arra is szoktuk használni,hogy a macska ne tudjon ajtót nyitva távozni csak úgy. :DD
A lényeg,hogy ez a rész jóval lazább mint eddig nem is kell erő a lenyomásához.Ezt lehet valahogy orvosolni itthon?Zárni zárható és működik csak könnyebb zárási helyzetben lenyomni a kilicset.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#102019) YAS-dude válasza n_stolz (#102016) üzenetére


YAS-dude
őstag

Amit kunberci linkelt, az majdnem jó, de inkább olyat nézz, ami lágyindítású. Az nem fogja leverni a gyengébb biztit a nagy indítási áramfelvétellel.

Pl [link].

[ Szerkesztve ]

(#102020) Atomgeszi válasza stickermajom (#101992) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ez így szépen néz ki. :))
Na mindegy, egyelőre marad a leragasztás. Köszi mindenkinek. Úgyis van ablak is a fürdőben meg a wc-ben is. Ez a ventilátor nem volt egy nagy szám amúgy sem.

(#102021) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Padlófűtéssel kapcsolatban lenne még egy kérdés.

Melyik állító mire való?
Amit megfigyeltem, hogy hideg víznél, a felső kis úszók ilyen magasan vannak, ahogy melegszik a rendszer, úgy ment lejjebb az úszó.
Az a baj, hogy a konyhában, és a fürdőben nem elég meleg a padló. Mondjuk az messzebb van ettől az elosztótól, mint a többi szoba. Tervezésnél azt mondták, ez a ház közepére kerüljön, hát nem oda került.
Mit kellene tekerni, hogy melegebb érzete legyen a padlónak?
(A vázlat megvan, hogy a 9 osztókör hova tartozik)

(#102022) csemberlen válasza Atomgeszi (#102021) üzenetére


csemberlen
őstag

Egyszerű, a közelebbi köröket zárni kell az uszó alatti pirossa kell tekerni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102023) Atomgeszi válasza csemberlen (#102022) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk a közelebbi köröknél sem túl meleg a padló. Maximum tényleg annyi mondható el, hogy amúgy meleg van a házban.

Ha jól értem, akkor felül a piroson nyitok rajta, alul a fehéren kicsit zárok, akkor ugyanazon hőmérsékletű több ideig lesz a padlóban?
Tehát több meleget enged be és lassabban engedi vissza a rendszer?

(#102024) stickermajom válasza Atomgeszi (#102020) üzenetére


stickermajom
addikt

:F Nem teljesen értem. 1500 egy visszacsapó és 1-2 ezer között már kapható fix rács kívülre. Tényleg megéri ragasztgatni?

Szerk.: padlófűtésnél nem is lesz meleg a padló, 28-28 foknál magasabb felületi hőmérséklet nem javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#102025) Atomgeszi válasza stickermajom (#102024) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, nem úgy értettem. Klassz hosszútávú megoldás, nekem most csak az volt a legfontosabb, hogy éjjel ne csapkodja a szél a lamellákat. :D
A képet le is mentettem, majd kicserélem valamikor. :))

Hát azt tudom, de az zavart főleg, hogy a távolabb lévő fürdőben és a konyhában a konyhaszekrény előtt levő körön hidegebbnek tűnik a padló, mint másutt.

(#102026) Morris válasza stickermajom (#101992) üzenetére


Morris
veterán

A rácsot illetve a cső végén azt a valamit milyen néven keressem?

(#102027) Rotyi válasza Morris (#102026) üzenetére


Rotyi
aktív tag

[link]

Ami majdnem az, az nem az!

(#102028) Morris válasza Rotyi (#102027) üzenetére


Morris
veterán

Köszike :R

(#102029) Morris válasza Rotyi (#102027) üzenetére


Morris
veterán

Ha már ez a téma. A páraelszívó csövébe kell nekem visszacsapó szelep vagy elég az ami az elszívó tetején van?

[ Szerkesztve ]

(#102030) runner 125 válasza Morris (#102029) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én raktam a csőre, főleg mivel északi oldalra van kivezetve. Nagy viharban néha még így is próbálja "mozgatni" a visszacsapót.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102031) Morris válasza runner 125 (#102030) üzenetére


Morris
veterán

Akkor neked kettő van?
Nálam az elszívóban van egy gyári műanyag. Onnan megy fel a padlásra 60cm cső. Jön egy könyök és 3 méter cső van még a ház tűzfaláig, lejtésben a páralecsapódás miatt.
A jelenlegi végzáró egy műanyag hálós valami. Szép sárga már, mert a nap kiszívta teljesen, plusz a védőháló is lejött.

(#102032) Rotyi válasza Morris (#102029) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Nekem csak az elszívón van műanyag.
A külső rács nálam ilyen:

Ilyen hosszban mint a tied, szerintem felesleges mégegy. Nekem fontos volt, hogy a rács sűrű legyen a bogarak miatt.

Ami majdnem az, az nem az!

(#102033) csemberlen válasza Atomgeszi (#102023) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem. Ha alul mind teljesen be van tekerve, akkor a felső pirossal zárd a közeli köröket.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102034) Morris válasza Rotyi (#102032) üzenetére


Morris
veterán

Akkor lehet elég lesz egy ilyen is.
Ezt pontosan honnan vetted?

(#102035) Rotyi válasza Morris (#102034) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Nálunk itt a vidéki építőanyag kereskedésben 6 éve amikor kellett, ez az egy volt a márkájára sem emlékszem. Az előző lakásunknál a mozgó lamellás műanyag volt, azt utáltuk mert a szél mindig csapkodta.
Hasonló van ott amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#102036) Emu válasza lemmy71 (#102006) üzenetére


Emu
őstag

Köszi a segítséget! Lenne még pár kérdésem: :B
Miután megcsináltam az elválasztást, milyen alapozót használjak? Ha van még láza rész azt lekaparjam előtte?

Egyébként mit cseszhettem el? 2cm kék xps-re ment fel 1 réteg csemperagasztó, illetve belehúztam a hálót. Úgy gondoltam a többit majd tavasszal befejezem...

(#102037) lemmy71 válasza Morris (#102011) üzenetére


lemmy71
őstag

Anno nekem fater hozta, volt egy bontatlan zsák és egy keverék amit ott állítottak össze, agrármérnök volt az öreg sűrűn járt oda én nem tudom pontosan hol is van a cég. Két lehetőség van, vagy a gallicoop után jobbra a régi rizsfeldolgozó mellett, vagy a város másik végén a shell kút előtt balra a kis vetőmagüzem felé :F Vagy megállsz a mol kútnál és ott biztosan útba igazítanak. De ha mindenáron profi füvet akarsz, akkor ott kapsz gyepszőnyeget is, jó pénzért :D Amúgy fúrt kútból nem igazán jó öntözni, mert hideg a víz :(

(#102015) Rotyi
..."Nem a víz miatt kell ősszel füvesíteni, hanem a gyomok miatt. Ég és föld a különbség. Ha most állsz neki őszig van időd előkészíteni a terepet rendesen. Gyomírtás, tápanyagpótlás, stb."...
A talaj előkészítést gyomirtást és fertőtlenítést 4 - 5 hét alatt el lehet végezni, ha nem kap megfelelő csapadékot öntözést akkor annyi a füvednek. Ősszel már nincs az a forróság és több a csapadék valószínűsége mint nyáron vagy tavasszal, ezért vetik ősszel a füvet.

(#102038) lemmy71 válasza Emu (#102036) üzenetére


lemmy71
őstag

Alapozónak VAKOFIX vagy FALFIX ezek általában minden festékboltban kaphatók. A laza részeket természetesen kapard le, lehet hogy megérné az egészet újrahálózni.
Lehet volt valami az xps lapon, én is jártam már így egyszer hogy foltokban ellengette :F Vannak akik tapadóhíddal lekenik a lábazati lapokat ragasztózás előtt, lehet hogy az a legtökéletesebb megoldás.

(#102039) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
A #maradjotthon bűvöletében elhatároztam (az asszony :DDD ), hogy csinálok egy kis faházat a gyerekeknek. Az lenne a kérdésem, hogy a 15-ös osb-> arra zsindely szegelve a legolcsóbb tető megoldás? Esetleg valami más ötlet?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#102040) macilaci78 válasza Flowtation (#102039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez attól függ, milyen anyagod van otthon elfekvőben. :D
Volt itt korábban, aki maradék tekercses PVC-vel fedett be egy kutyaház deszka tetejét, más léckeretre csavarozott polikarbonát lemezt.

Bocs, nem itt, hanem a barkács topikban... :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#102041) Flowtation válasza macilaci78 (#102040) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, nincs elfekvő anyag, most vennék meg mindent. Csak kíváncsi voltam mik az alternatívák. :K

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#102042) macilaci78 válasza Flowtation (#102041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én lehet, lambériát tennék a zsindely alá, az alulról is kinéz valahogy. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#102043) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,
Fűtetlen garázsnak mi legyen a padló rétegrendje?

(#102044) lemmy71 válasza Flowtation (#102039) üzenetére


lemmy71
őstag

Én anno barkácsoltam a lányomnak az építkezésből kimaradt anyagokból. A tető barkács lambéria zsindelyezve, az oszlopok 10X10 gerenda a padozat 40 -es palló, atombiztos volt, öt év után jó árban el is adtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102045) Flowtation válasza macilaci78 (#102042) üzenetére


Flowtation
őstag

A teraszon az van, erre nem gondoltam, mondván olcsóbb az osb, de ahogy nézem az árakat, nem biztos...

(#102044) lemmy71:
Én is már kiszámoltam mindent, csak sajnos nincs itthon semmi, ezért kell venni. Nálam is így van tervezve: 10-es gerenda, 5x10 palló körbe, stafni a tetőnek, 10-es deszka oldalra meg alulra. :K

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#102046) pjen válasza n0rbert0 (#102043) üzenetére


pjen
félisten

Döngölt föld,aztán sima vagy vasalt beton.Enyém 30 éve így van,hibátlan.

(#102047) n0rbert0 válasza pjen (#102046) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Nem kell semmi fólia vagy bármi alá? Milyen vastag beton javallott?

(#102048) lemmy71 válasza Flowtation (#102045) üzenetére


lemmy71
őstag

[Ilyen volt] egy kis terasz résszel, a lábait húszcentire leástam és körbebetonoztam, a faanyagot méretre vágtam és felrakás előtt kétszer lazúroztam, összeszerelés után újra átkentem az egészet egy színtelen vastag lazúrral.

(#102049) runner 125 válasza n0rbert0 (#102043) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez gyakorlatilag az igényeid és rászánt keret kérdése.

Mivel nálunk egybe van épülve a házzal, ezért ugyanaz a rétegrend lett benne, mint a házban. Tehát lapvibróval döngölt föld, vastag vízzáró fólia, szerelőbeton, GV45, nikecell (ide XPS került végig, nem EPS, a sokkal nagyobb szilárdság, autók súlya miatt), majd vízzáró fólia, hőtükrös fólia, végig 8-as vasháló összekötve és az estrich (12cm vastagon a benti 6 helyett).

Ha egyszerűbben akarod megoldani csak 1 réteg betonnal, akkor mindenképpen vedd meg a legvastagabb technológiai (vízzáró, de felénk "traktorfólia" néven is fut) fóliát és bedöngölt földre fektessétek le a beton alá, végig összeragasztva, a falakra függőlegesen felhajtva! Majd ha a kész beton, körbe le tudod vágni a kiálló fóliát. Ez azért fontos mert a talajpára, talajvíz ellen így sokáig védve van a betonod, más felől száradáskor a talaj nem rántja ki belőle a vizet, kisebb a repedés / beton kötési sérülésének kockázata.
Jah és vasat mindenképpen tegytek bele, 8-as háló elég. A betonvastagsága minimum 10-12 cm legyen.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102050) n0rbert0 válasza runner 125 (#102049) üzenetére


n0rbert0
senior tag

okés, köszi mindenkinek a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.