Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#80001) biker válasza runner 125 (#79995) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, minél nagyobb a felület, annál jobban oszlik a nyomás. A képen látható szemre 4-5cm beton mindentől törik. De csak kérdem, láttál már valaha útbontó brigádot lapos vésővel a légkalapácsban?
A hegyes véső nem szorul bele, ha értesz hozzá. Mert akkor tudod, kb mekkora darab szakad le, és oda rakod a vésőt.
Ha beleszorul, akkor túl nagy darabot akartál levésni. Pl nem a szoba közepén nyomod bele a vésőt, hanem széltől.
De nem a bontás az életem, nem ezt csinálom egész nap

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80002) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A lakásunkba a tűzhely mellett van közvetlenül a mikró és a hűtő. Ennek következtében durván zsírosak szoktak lenni. Ma foltbenzinnel nagyon könnyen le tudtam őket tisztítani. A hűtőnek az oldalait(kivéve a hátulját) illetve a kábelét amelyen az áramot kapja. A mikrót kívülről körbe. Lehet belőle gond? Nem szeretném ha kigyulladna vagy ilyesmi. Mennyi idő alatt párologhat el maga az anyag?

Köszi

(#80003) pjen válasza smallmer (#80002) üzenetére


pjen
félisten

Szellőztess amig benzin szag van,a gőz lobban be.

(#80004) runner 125 válasza biker (#80001) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bizos betontól is függ, és géptől is, de ennél az 5-6 cm-es betonnál és a fürdő 10 éves, 2 rétegben húzott 2x 5cm betonjánál szarra se mentem a hegyes vésővel. Miért írnám, ha nem így tapasztaltam volna? 130 m2 feltört aljzatnál tartok most.

Pont ez az, h hiába próbáltam kisebb íveket levésni a hegyessel, akkor is feszegetni kellett a gépet előre hátra, h elrepedjen a beton. Az egyenessel mint írtam 1,5x akkora íveket tudtam fogni, és kb az első 4 másodperc vésés után elhasította a betont. Persze negatív sarkot fogva azt is el lehet ásni, de a gyakorlatban nálam sokkal jobban bevált ennél az aljzatnál.

kunberci

Áh, ne viccelj, az elszállítás h lenne benne. Az külön pénz. Faluhelyen ez általában olcsóbban megoldott. A konténer horror. Emlékeim szerint 50-60.000ft egy.
Nekem 10.000ft-ért daruznak fel 5 m3 törmeléket és ez baromi olcsónak számít.
Aztán h a fickó mit csinál vele, hova teszi, azt nem akarom tudni. :)
De ezt is ki lehet számolni. Feltörve általában 1,5x es űrtartalmat lehet számolni. Az-az, 100 m2-es háznál minimum 30-35m3 az elszállítandó törmelék.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80005) amargo válasza runner 125 (#79995) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, a részleteket is!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#80006) zoli03 válasza kunberci (#79984) üzenetére


zoli03
őstag

Miért nem veszel mondjuk egy ilyet? Pár használatra biztos nem vennék 200e Ft-ért bontókalapácsot. A maradék pénzből meg vehetnél hasznos szerszámgépeket (akár márkásakat is).

(#80007) eszmilan


eszmilan
tag

Föccer:
Agresszív szulfátos talajvízbe alapozásnál a szulfát az magát a betont is tudja károsítani, vagy csak az acélbetétet?

Tehát a vasalatlan alaptestet vízbe lehet rakni C12-ből, a vasalt alapgerendát meg C30/37-XA1-ből?

Kösz!

(#80008) föccer válasza eszmilan (#80007) üzenetére


föccer
nagyúr

A szulfátok csak a betont bántják, az acélt nem.

Szabvány szerint C30/37 szilárdság kell. Nos, nem tőlem hallod, de a szulfátállóság megoldható szimplán cement oldalról. Szulfátálló cementet használsz, akkor a betonod szulfátálló lesz, függetlenül a szilárdságtól (persze a szabványban nem egészen ez van, de mindegy. :D Persze, egy C30/37 mindig jobb, mint a C12/15. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#80009) kelna91 válasza runner 125 (#79995) üzenetére


kelna91
senior tag

Tényleg 2500-3000 Ft-ot keres egy kőműves óránként? Ha így van, akkor asszem, kőműves leszek.

(#80010) gerisz23 válasza kelna91 (#80009) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha maszek akkor simán elkér annyit.Felénk culágert se kapsz 1500 alatt.

Tegnap festettük a szobát polifarbe kékkel(árnyalat most nem ugrik be).Fehérrel lekentem még szombaton alapozásnak,alapozó nélkül majdnemhogy tökéletes lett az első réteg kék.Ma délután akarjuk mégegyszer átkenni,remélem nem rontjuk el,100x szebb lett a konyhánál amit télen csináltunk.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#80011) biker


biker
nagyúr

Laminált padlóban cserélnék 2-3 darabot. Ez a szélhez közel van, kb 8 lapot kellene felszedni, de nem teljes szálat
Sajnos ugye hosszú és rövid oldalon is van összekattanó perem. Hogy lehet kivenni 1db 1m elemet egy 4m hosszú szál elejéről? Profi tipp?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80012) biker válasza runner 125 (#80004) üzenetére


biker
nagyúr

"Pont ez az, h hiába próbáltam kisebb íveket levésni a hegyessel, akkor is feszegetni kellett a gépet előre hátra, h elrepedjen a beton."
Ok, értem. Esetleg olyan gondolatom van még, hogy túl hegyes szög volt a véső. Ok, van egy pont hegye, ami kb 60fok, és utána jön egy hegyesebb szög. Ha ez túl hosszú akkor nem repeszt, beássa magát. Ettől a szögtől függ, oldalirányban mekkora ütést kap a beton.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80013) villifog válasza zoli03 (#80006) üzenetére


villifog
tag

Már csak jó minőségű szerszámot veszek. Hilti, Makita, Bosch gépeim vannak, habár a harmadikat már nem preferálom. Interneten olvasta a tesó, hogy ilyen nagy áruházi bontókalapácsból az ember 3 nap alatt 3db-ot cserélt. Nem érek rá szarakodni, sajnos haladni kell.
-(2 nap alatt 3 at vittem vissza 1 be a vésőszár szorult be, 2-ik munka közben engedte az olajat, 3. ik az autó kárpiton vérzett el (nulla üzemórával)...

runner 125

Nyilván nem a konténer szállítására gondoltam, hanem a megpakolására, azt én is tudom, hogy a konténer elszállítása drága mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#80014) kunberci válasza villifog (#80013) üzenetére


kunberci
aktív tag

Elnézést mindenkitől, de a tesó volt belépve, az ő oldaláról írtam. :R

(#80015) biker válasza kunberci (#80014) üzenetére


biker
nagyúr

Most frissítettük a gépparkot:
Makita DHP482 fúró (62Nm) + zümmögve ütvefúr is
Makita DTW251 ütvecsavarozó (230Nm)
Makita DHR263 ütvefúró-vésőgép 2x18V 2,5J
Makita DGA506 sarokcsiszoló (125mm)
Minden Makpac kofferben, szép nagy torony lett

Kollégák most hétvégén azért megjegyezték, hát komoly munkához a sarokcsiszoló kicsi. Mondom mi a fa.t csináltál?
Válasz: 10mm-es vaslemezt 400mm hosszan bevágni :)
Hát mondom b+, ahhoz egy lángvágó kellene...

De megoldották, csak gyorsan merült az akku.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80016) kunberci válasza biker (#80015) üzenetére


kunberci
aktív tag

Látom Te az akkumulátoros vonalra mentél rá, de a leírás alapján ezek céges szerszámok. Én csak magamnak, (magunknak) vásárolok.

(#80017) Ferike81 válasza n@p@lm (#79983) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ilyet béreltem én is hétvégén. Nem kellett sokat bontanom, kb 8 méter hosszan 40-50 cm szélesen. Nem is ezzel volt a gond, hanem 20-25cm vastagon volt kék beton. Van több bontókalapács is a háznál, de nem akartam az SDS+-os Boschhammert kínlasztani, ugyanis azzal 1 métert egy fél óra alatt pattintottunk fel. Amit linkeltél olyat béreltem. Huhh nem gyerekjáték. Kb 25-30 kg a gép, de nem is kérdezett vissza. 2 óra alatt feljött az egész.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#80018) biker válasza kunberci (#80016) üzenetére


biker
nagyúr

elég unalmas a kábelt tekergetni munka közben
És sok helyen marha messze van áram, ahol dolgozunk

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80019) zoli03 válasza villifog (#80013) üzenetére


zoli03
őstag

Ma már sokszor a Makitáról se olvas jókat az ember. Azért a linkelt bontókalapács nem a legszarabb áruházi vacak, nem véletlenül van rá 2 év garancia.

(#80020) sanzi89


sanzi89
addikt

A kisebb-nagyobb felújítások után következne a kert befüvesítése. Nem vagyok egy profi angol kert építő, szóval nem mérem milliméterrel a fű magasságát, és nem esek kétségbe, ha egy-két helyen már több a gyom, mint a fű, szóval ilyen szemüvegen keresztül nézzétek a kérdésemet.
Pár helyen (kb. ilyen 5x5 méter 5 helyen) kellene füvesíteni - értsd legyen valami zöld és ne sár - ami egész jól sikerült egy kis talaj előkészítéssel és sima OBI-s fűtáppal, fűmaggal. Van egy ásott kutam, benne egy Elpumps CT 4274 szivattyú és 2*25 méter 3/4-es slag az itt ajánlott réz Gardena csatlakozókkal. Ezzel locsolok, de unok ácsorogni, így gondoltam, hogy veszek valamilyen automata locsolót. A kérdésem az, hogy ilyen kút/szivattyú kombóhoz ajánlott-e egyáltalán ilyen locsoló szerkezet, valamint, hogy melyiket érdemes választani? Ilyen körbe spriccelőset vagy olyat, ami négyszögben terít? Itt most nem ez a két konkrét példa az érdekes, hanem a kialakításuk. Sokat nem is akarok rá költeni, meg gőzöm sincs, hogy melyik lenne a jó. Mit tanácsoltok?
Esetleg erre a projektre bohóckodni megfelelne-e a Lidl-be kapható 900Ft-os csodacucc is?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#80021) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Azt a lehetetlen küldetést tűztem ki magamnak, ha már a redőnyösöm egy hónapja "a következő héten már tényleg rá fog érni, majd beszéljünk akkor", és Budapest többi redőnyöse fel sem veszi, vagy sajnálkozva utalnak arra a telefonban, hogy apróért már le se hajolnak hogy a héten visszaszereltetném a redőnyt, mielőtt a feleségem és a baba légkeverésen ropogósra sülnek a lakásban.

Bárki bármit mond, meghallgatom, mindent is kifizetek. 9 darab szúnyoghálós redőnyt kéne visszaszerelni 5. emeleti, frissen szigetelt panelban, a sínek magasságából vágni kell egy ~10 cm-t a szigetelés miatt.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80022) macilaci78 válasza Orlin (#79945) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is lapos varban gondolkodnék. Két darab, a ládával megegyező szélességű és mondjuk, 4-5 mm vastag. A láda mögé teszed, átjelölöd és menetmetszővel fúrsz bele menetet. Lefested feketére és meg is vagy. A láda-kerítés-laposvas közé tennék vékony gumit, egyrészt vízálló, másrészt fekete és tán nem fog rozsdálni.

Másik ötlet, hogy szarsz a rendszerre és a postaládán új lyukat fúrsz, direkt csavarozod fel a kapuvasra.

Szerintem a postaládával adnak két tiplit és csavart, a többit rád bízzák.

philoxenia: a Hilti szalag nekem is eszembe jutott, de nagyon hitvány megoldás bentről nézve. :D A bilincs még csak-csak, de az is kókánynak tűnne.

KMan: Nem foglalkoznék vele különösebben. Mindent vegyetek le róla: csavarokat, tipliket... Színével összeforgatva párban behalmozni a teherautó sarkába, derékmagasságban spaniferrel odahúzni a platóhoz. Ha faragással, rátétlécekkel díszítve van a lap, akkor a légpárnásból tennék közé.
A spanifer alá tegyél valamit, nehogy a gurtni megkínozza a sarkokat. Egy hullámkarton 2-4 rétegbe hajtva elég.

kunberci: kérdezd meg a bérleti feltételeket és kérj tanácsot a bérbeadótól, mire kell figyelni. Rendeltetésszerű használattól nem szoktak ezek tönkremenni, de túl lehet őket hajtani. A bérbeadós gépeket karban tartják, szervizelik, illetve a bérlési árat úgy határozzák meg, hogy a gép tervezhető élettartama alatt bőségesen megtérüljön a gép ára.
Kaució inkább arról szól, hogy megérje visszavinni, illetve vigyázni rá.

Ha nem bízol a használtban és nem akarsz bérelni, vedd meg újan a Makitát, aztán ha már minden betont felvertél, add el fél áron.

amargo: 2-2,5 k/m2, felseperve, elhordva, számlával. Ha bitumenes a parkettaragasztó, akkor azt a betonig fel kell csiszolni, az drágább.

biker: az egész sort kell egyszerre billenteni, több emberes móka. Kibillentitek a sort, amit aztán elemenként szedtek szét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80023) Met válasza updog (#80021) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen cégeket nem próbáltál?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80024) KrAt válasza biker (#80015) üzenetére


KrAt
veterán

Amióta a DHP482 megvan, mindent azzal akarok csinálni :D Múltkor mondom (elítélhető módon?), azzal keverek meg egy kis készbetont, olyan zokszó nélkül csinálta, az én csuklóm fájt jobban :D

(#80025) bazsimano


bazsimano
őstag

sziastok!
folyekony foliabol vagy kenheto szigetelobol mit erdemes venni? vagy teljesen mindegy?
elore koszonom a valaszt!

(#80026) updog válasza Met (#80023) üzenetére


updog
senior tag

Gondolom kicsit mások a keresési preferenciáink, de kb. kettő kivételével mindenhova odaírja a google hogy "Felkereste már ezt az oldalt, ekkor: 2018.06.04.." :)

Ezért vagyok kétségbeesve.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80027) Met válasza updog (#80026) üzenetére


Met
Topikgazda

Őt is próbáltad?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80028) macilaci78 válasza bazsimano (#80025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, a fürdőszobai kő alá akarod rakni.
Tán a Mapei-nek van vízre duzzadó szilója, a térfogata megháromszorozódik a vízre és élénk piros színe van. Nálam a csempe és fal találkozásánál használták az épített zuhanyban. Az értelme, hogy egyrészt gyorsan tömít, másrészt a színeltérés miatt hamar észreveszed a vizesedést, mielőtt az alsó szomszéd szólna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80029) updog válasza Met (#80027) üzenetére


updog
senior tag

Őt nem dobta az első 10-be (azután meg kicsit lelombozódtam :D), köszi!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80030) updog válasza updog (#80029) üzenetére


updog
senior tag

Hogy a jövőre nézve legyen nyoma ennek is: szupergyorsan visszahívtak, majd közölte az úriember a telefonban, hogy egyszer vállaltak ilyet, és soha többé, mert akkor szívás volt. Hiába mondtam, hogy elvileg az aljából kéne csak lecsapni, mert direkt úgy tervezték már anno, hogy kihagyták a helyet a szigetelésnek... ez van, amúgy megértem, abból kiindulva hogy tudom hogy a felméréstől kezdve trógerek voltak az ablakosaink, még el is tudom képzelni hogy ezzel is csak a szívás lesz.

Ugyanitt biztosítókötelet, és külső tokos redőny szerelési how-to-t keresek.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80031) macilaci78 válasza updog (#80030) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dechatlonban vannak beülők, de egyikre sem ír terhelhetőséget. Viszont biztosítókötelet én valami erőshöz kötnék. Nálunk 2 ajtaja van a fürdőnek, ami egy kéménystrangot kerülget, na azon átvetve biztos megtartana engem is. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80032) biker válasza macilaci78 (#80022) üzenetére


biker
nagyúr

"biker: az egész sort kell egyszerre billenteni, több emberes móka. Kibillentitek a sort, amit aztán elemenként szedtek szét."

Az gáz, mert rajta van egy szekrénysor :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80033) bazsimano válasza macilaci78 (#80028) üzenetére


bazsimano
őstag

igen furdoszobaba lesz epitett zuhany...arra kell kenheto szigetels, es erre kerdeztem,hogy mi a jo...vagy ha markasat vennek akkor mindegy?
szeirntem 7 vagy 10 kilos kellenes...epitett zuhany plusz furdokad is lenne.

(#80034) philoxenia válasza KrAt (#80024) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most kéne egy fél m3-nyit keverni, eljössz? Ja és nem zsákosból, hasnem sóderosból... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80035) KrAt válasza philoxenia (#80034) üzenetére


KrAt
veterán

Ha kapok egyedi "betonkeverő" rangot, már megyek is :DD

(#80036) macilaci78 válasza biker (#80032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sérülés nélkül így van a legtöbb esélyed. :(

A lényeg, hogy ezek nem csak a hosszú oldalukon kapaszkodnak, hanem a rövid oldalon is. Az egyerűbbet a rövid oldalnál fogva ütöd össze, mint a hagyományos parkettát, az újabbak meg felülről pattannak a helyükre és egy kis rugós műanyag lap reteszeli le. A lényeg, hogy simán felfelé egyik sem enged, előbbit ugyanúgy kell felfelé forgatni, mint a hosszú oldal mentén, utóbbi inkább szétcsúszik.

Szóval elveszed a szekrényt, leütöd a szegőket körbe U alakba és imádkozol, hogy minden kéz nagyjából egyszerre mozduljon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80037) Met válasza updog (#80030) üzenetére


Met
Topikgazda

Eleve keskenyebb a redőny hogy a szigetelés után is befér?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80038) szaszyka válasza updog (#80030) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ipari alpinista esetleg?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#80039) n@p@lm válasza Ferike81 (#80017) üzenetére


n@p@lm
őstag

:K

szerk.
na, találtam egy képet róla:

[ Szerkesztve ]

(#80040) updog válasza Met (#80037) üzenetére


updog
senior tag

Elvileg keskenyebb, csak a magasságból kell nyesni. Úgy terveztettük hogy ~10 centi mindkét oldalt maradjon minden ablaknál (azért itt a topicban van 1-2(-8-34) panaszom erre a felmérő/beszerelő brigádra, úgyhogy ez kérdéses). Két éve rakattuk be, és tudtuk hogy lesz szigetelés. Mielőtt leszerelték őket, berajzoltam a régi helyüket, van ahol kb. koppra de szerintem nagyjából mindenhol megvan a hely neki. Nyilván ha odáig eljutnék hogy valaki egyáltalán kijöjjön felmérni, ott vannak a redőnyök, ott vannak az ablakok, 20 perc alatt lemér mindent, ki is fizetném csak hogy megmondja hogy inkább csináltassak újakat mert sz** az egész, de erre se hajlandó senki, lásd "van elég munkája így is" / "ezt szívás megcsinálni".

(#80038) szaszyka ezzel (félig) vicceltem, hogy majd én kimászok megcsinálni :D Ha a földszinten laknék, amúgy simán bevállalnám, az ötödiken azért nem lógnék ki.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80041) Met válasza updog (#80040) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor elvileg csak vissza kellene csavarozni miután a lefutóból levágták a felesleget?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80042) updog válasza Met (#80041) üzenetére


updog
senior tag

Erről van szó, ezzel nyitom mindegyik szakinak a mondandómat, a 80% már itt félbeszakít, hogy csak saját gyártmányt szerel, vagy túl macera (mert az nem igaz hogy a szélessége jó a szigetelés miatt), vagy nem foglalkozik ilyennel, vagy szeptemberben ér rá.

20% fel se vette :D

Azért mondom, hogy ha nem kéne kilógni emiatt az ötödik emeleti ablakból, már rég nekiestem volna a haverokkal.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80043) szaszyka válasza updog (#80040) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha ilyen trógerek voltak az ablakosok, akkor lehet a redőnyt feltolták a francba, úgy vezették be a gurtnit. Akkor viszont kell valami görgő is a külső nyílásra, hogy idővel ne kopjon el a gurtni. Ablakból kifelé lógva fúrni jó móka lehet. Nem hiszem, hogy egy alpinista nagyságrenddel többet kérne, mint egy redőnyös, és nekik profi cuccai vannak, nem decathlonos beülő. Csak kérdés, hogy van-e szabad kapacitás a sok munka miatt...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#80044) Met válasza updog (#80042) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha van segítség akkor meg lehet csinálni mert 1-1 ember fogja a lefutót két oldalon, kibújtatja az ablakon a harmadik meg csavaroz.
Nem kell hozzá kilógni az ablakból.
Feltéve ha befér ugyan oda és nem kell fúrni a gurtnibevezetésnél.

szaszyka Nem kell görgő, van bújtató, régebben linkeltem is.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80045) KrAt válasza Met (#80044) üzenetére


KrAt
veterán

Én az elsőn csináltam egyedül a redőny-szerelést, a gurtnit előre befűztem, azzal "húztam oda" az ablakhoz a redőnyt, majd csavaroztam. Az mondjuk nem volt egy nagy méretű, de ha az ment egyedül..

(#80046) szaszyka válasza Met (#80044) üzenetére


szaszyka
senior tag

azaz, csak nem jutott eszembe a neve.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#80047) Met válasza KrAt (#80045) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, a gurtni behúzással kell kezdeni. :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80048) biker válasza macilaci78 (#80036) üzenetére


biker
nagyúr

sajnos ez "jobb fajta", a pót csíkokon látom, mekkora peremen kapaszkodik a rövid oldalon is, ezért aggódom előre

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80049) macilaci78 válasza biker (#80048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

4 méteren 4 kéz elég, de a pakolást nem úszod meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80050) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok. Betonkeritesen szeretnek egy vekony kabelt elvezetni (ontozo rendszer esoerzekelojenek a kabele). Furas nelkul (ami amugy nehezen kivitelezheto mert viszonylag vekony) mivel probalkozzak?
Vagy a tetejen, vagy az oldalan szeretnem kb 2 meter hosszan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.