Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78301) joysefke válasza macilaci78 (#78288) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

(#78302) Ferike81 válasza jozsi252 (#78296) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én szivattyúban a Pedrollo-t preferálom. Nézz szét a 60literes szekcióban. Egyébként az elképzelésed nem rossz, és azért egy 3/4 collos csövet néznék, mert ott jobban tudod hasznosítani a szivattyú vízhozamát. Szívócső 1" tökéletes. Szárazonfutás elleni védelem ajánlott.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#78303) Chaser válasza philoxenia (#78293) üzenetére


Chaser
titán

En nem vettem, csak megneztem, 2e maxot adtam volna erte, nem vagyok villanyasz:)

sketchifun ugy oke, multimeterrel ossze lehet parositani ki kihez tartozik, de az elv ugyanaz, ventihez kulon szal kell fuggetleniteshez

macilaci78
Csillarkapcsolot is mondtam:)

Szerk:
mokus1
Az igenyelt nem lehet azonos a meglevovel, csak ha volt 32a-d amit valaki elmutol fuggetlen lecserelt kisebbre, ez igy erdekes
Ha csak ora "atnevezes" akkor oke, nalam ejszakaibol lett h tarifas, csak papir kellett a villanyasz bacsitol h a meglevo 16a ami bojlert taplalt volna, biztosan eleg-e a kevesebbet fogyaszto klimanak ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78304) macilaci78 válasza Morris (#78297) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A WPC, azaz wood-plastic composite. Tartós, mint a műanyag, dilatál, mint a fa. Abból kiindulva, hogy a WPC teraszburkolatot ugyanolyan hézagokkal kell rakni, mint a fát, ne reménykedj.
Erősebb csavar lesz a megoldás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78305) philoxenia válasza fojtviki (#78299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Oszlopzsalukő?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78306) fojtviki válasza philoxenia (#78305) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, ez lesz rahuzva a csovekre. Huu valami baj van ezzel??

(#78307) mezis válasza jozsi252 (#78296) üzenetére


mezis
nagyúr

"2. Gondolom mire mindent megöntözök (nyáron simán 1-2 óra), lemosom a bentont esetleg, hidat, kocsit egyéb dolgokat, néhányszor ki be fog kapcsolni a szivattyú. Gondolom ezeknek a vízműveknek ez annyira nem probléma? Mert nyilván aki egy telken használja, az is hol mos, hol kezet mos, zuhanyzik, mosogat, ott is néhányszor ki be kapcsol. Ez nem jelenthet túl nagy gondot neki nem?"

A tartálya 24literes. Nem 2400 ! Hány liter vizet gondoltál kilocsolni kertbe, betonra, hídra, kocsira ?

Nekem talán csak 20literes a házi vízművem tartálya, de locsoláskor, kocsi mosáskor folyamatosan működik az 500W-os szivattyúja. Tulajdonképpen nem is kellene tartály, ilyenkor az csak fölösleges akadály, elég lenne egy nyomás kapcsoló. Pár liter víz kicsurgatása után már kapcsol is be a nyomáskapcsoló (2bar: bekapcs, 3bar: kikapcs.)

mezis

(#78308) philoxenia válasza fojtviki (#78306) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs semmi baj vele, de a sarkokon még érdemes volna pluszban betonacélt dugdosni bele. Akár hatos is sokat jelentene.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78309) fojtviki válasza philoxenia (#78308) üzenetére


fojtviki
senior tag

Minden fem csohoz lesz rakva betonacel, igy lett megegyezve a komuvessel. Plusz elokesziti szinezesre, tehat ragaszto halo. Kijavitja ahol a gyoker felnyomta a keritest, a kiskapu oszlopot ujra kell rakni teglabol. Plusz van egy kb 2.5m szeles 5m hosszu terasz, amit 10cm vastagon lebetonoz, es 5 darab zartszelvenyt lefur amire majd ugyancsak valami diszkerites megy. Anyaggal egyutt 400-ban egyeztunk meg. Szerintem ez eleg jo igy:)

(#78310) philoxenia válasza fojtviki (#78309) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A terasz 10 centi betonjába én tennék acélhálót. Nálam mindenütt bevált, vasalás nélküli betonjaim sokkal jobban töredeztek, süllyedtek szét.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78311) fojtviki válasza philoxenia (#78310) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szolunk a komuvesnek. Koszi a tippet. Ha mar terasz, milyen burkolok ajanlottak kulterre? Meszko ajanlott?

(#78312) philoxenia válasza fojtviki (#78311) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mészkő szép, de megszívja magát vízzel és a fagy károsítja apránként. Gondolom impregnálni persze lehet.
Nálunk fagyálló burkolólap ment a teraszra. Úgy néz ki nem volt gond a télen vele.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78313) mokus1 válasza Chaser (#78303) üzenetére


mokus1
addikt

Ez áll benne.

(#78314) Morris válasza macilaci78 (#78304) üzenetére


Morris
veterán

Akkor megy bele kapupánt csavar, azt jó lesz az úgy.

(#78315) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
olyan kerdesem lenne, hogy egy 94 nmes lakasba erdems a radiatorokra termoszelepeket venni? egy termosztat van alakasba..
elore is koszonom

(#78316) bazsimano válasza bazsimano (#78315) üzenetére


bazsimano
őstag

kifutottam a szerkesztesi idobol. meg annyi info. hogy egy tarsashaz. kozponti kazannal.
ha erdemes akkor milyet erdemes nezni? vagy tok mindegy milyen marka?
minel tobb garancia legyen?

(#78317) macilaci78 válasza philoxenia (#78312) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Impregnálhatod, de attól még puha marad. Fém teraszburkolat elég hamar tönkreteszi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78318) macilaci78 válasza bazsimano (#78316) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Öcsémnél nincs. A társasház magának állítja elő a hőt és hőmennyiség-mérőn keresztül megy a lakásokba. Általában a nappalikban vannak a szobai termosztátok, a radiátorokon sima szelep van, amik a kis fehér sapkákkal egyedileg is szabályozhatóak.

Az egyes radiátorokat el tudod zárni, így az adott helyiség hűvösebb lehet.

Rádiós termosztátot érdemes nézni, a computherm q7 nagyon és megbízható típus. A lényege, hogy a vezérlőt áthelyezheted. Heti bontásban napi 5-6 időpontra lehet programozni. Ami ettől komolyabb, az már lényegében netre köthető.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78319) bazsimano válasza macilaci78 (#78318) üzenetére


bazsimano
őstag

igen nalunk is ugy van/lesz...kozponti kazan es akkor minden lakasban kulon homennyisegmero.
tehat akkor nem erdemes kulon termofejeket venni.
gepeszekkel beszelek, hogy miylen termosztatot fognak beepiteni es hogy azon lehet.e valtoztatni
koszonom
b

(#78320) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Ablakost keresek, családi házban több régi ablak cseréjére (ajánlatól függően minimum 5, maximum 20 ablak cseréjéről lenne szó). Konkrét ajánlatnak örülnék, ennek hiányában általános tippek is jól jönnének: mire kell figyelni stb.
A későbbiek folyamán, lehetőleg még idén, külső szigetelést is szeretnénk (vastagsága még nem eldöntött). Gondolom célszerű lenne az ablakokat a fal külső síkjába rakatni, vagy mi ilyenkor a jó megoldás? Ha redőnyöket is szeretnék, milyen vastag toktoldót célszerű berakatni, vagy miképp lehet kulturáltan megoldani?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78321) macilaci78 válasza bazsimano (#78319) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inkább azt kérdezd meg, hogy ha viszel egy termosztátot, azt felrakják-e? Csak hogy ne kelljen összefurkálni a falat. Elhiheted, hogy csak valami egyszerű analóg termosztátot raknak fel. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78322) fojtviki válasza Egon (#78320) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Mi egy itteni forumtarstol kaptuk a legjobb ajanlatot. Nagyon korrektnek tunnek, mindent meg tudsz veluk beszelni. A munka minosegerol nem tudok meg nyilatkozni, mert Majus vegen szerelik be. Komplett nyaralot csinalnak nekunk. 4.20m teraszajto, 7 ablak, 2 bejarati ajto, redonyozve az ablakok. Beepites, leszeges. Dupla uveges minden, feher szinu. Osszesen nincs 900EFt. Magasan a legjobb ajanlatot ok adtak az orszagban. Raadasul most kuldtek uzenetet, hogy ha meg nem koteleztem el magam hoszigeteles ugyben, akkor mostmar azt is tudjak vallalni. Szerintem egy probat meger.

[link]

(#78323) Egon válasza fojtviki (#78322) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, de egy kicsit tartok az ilyen kivitelezőktől.
A honlapjuk elég kezdetleges, és a vállalt szolgáltatások meglehetősen eltérő jellege is komolytalan külsőt kölcsönöz (aztán persze lehet, hogy a látszat csal).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78324) fojtviki válasza Egon (#78323) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mi eloszor egy kimondott ajto ablakos ceggel csinaltattunk ajtot:) 7 cm-rel kissebb ajtot kaptunk, 3 honap csuszassal de a weblapjuk jo:)))

Parom jelenleg ajto ablak munkakorben mozog. Direkt feltett nehany keresztkerdest teszt gyanant, de mindenre korrekt valasz jott. Egyebkent pedig azt is letiztaszta parom veluk, hogy addig a masik fele nem lesz kifizetve, amig nem jo. Hivd fel oket, szerintem nem vesztessz vele semmit. Egyebkent a forumtars apukaja csinalja az arajanlatot, o nem foglalkozik az internettel egyaltalan:) Eddig amit igertek betartottak, idopontok stb stb.

(#78325) Egon válasza fojtviki (#78324) üzenetére


Egon
nagyúr

Meggyőztél, írtam neki e-mailt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78326) fojtviki válasza Egon (#78325) üzenetére


fojtviki
senior tag

Majus 30.-an mar tudok tobbet mondani, sot kepeket is tudok majd adni:)

Szerk: Egyebkent itt van a jo weblapos ajtosok munkaja:

Nincs benne pl rogzito csavar se, csak purhab :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78327) Met válasza fojtviki (#78322) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem így szokás munkásembert ajánlani :U
Majd ha nálatok rendben ment minden és esetleg Egonnál is akkor megvan a referencia. Az sem garancia hogy másnál minden rendben lesz de legalább van 2 pozitív visszajelzés.

Nálunk is esedékes egy ablakcsere de el is vetettem őket mint lehetőséget.
2018-ban egy ilyen weboldal inkább árt mint használ. De ez nem a Te hibád.
Várjuk majd 30-án a tapasztalatokat. :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78328) Pttypang


Pttypang
veterán

Honnan rendelnétek franciakulcsot? Az ár lenne főként a szempont, nem kell nagy méret, otthon lenne univerzális felhasználásra, fél colos flexicsövek és társaik, esetleg kerékpárszerelés..

Everybody lies.

(#78329) Egon válasza Met (#78327) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja.
Írtam pm-et, a válasz nem volt számomra meggyőző, így elvetettem a lehetőséget.
Továbbra is várom az ajánlatokat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78330) macilaci78 válasza Pttypang (#78328) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aliexpressről.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78331) YAS-dude válasza Pttypang (#78328) üzenetére


YAS-dude
őstag

Franciakulcs, vagy állítható villáskulcs?

(#78332) föccer válasza Pttypang (#78328) üzenetére


föccer
nagyúr

Erre egy normalis vizpumpa fogo is tokeletes

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78333) Lipton válasza fojtviki (#78311) üzenetére


Lipton
őstag

A tuti kerdes a burkolathoz: mennyi fer bele arba? Burkolas 4-4,5k/m2, mapei s1 1,5k/m2, mapei fuga 0,5k/m2, burkolat 60x30 lap olyan 4-5k-tol indul es hatar a csillagos eg.
Mi most burkoltunk 32m2 teraszt. Unicom starker dorgonge (?) lap volt 10k/m2. Szerintem tenyleg szep es igenyes.
WPC mire lerakod 20+k/m2.
Meszko m2 ara eleve magasrol indul...

[ Szerkesztve ]

(#78334) fojtviki válasza Lipton (#78333) üzenetére


fojtviki
senior tag

Parom fogja burkolni:) Egyebkent amit irsz, ilyen lesz majd a nappaliban jovore, nagyon tetszik. 10k/m2 lapokat nem akarunk a teraszra. Miutan kerdeztem azutan neztem az arakat meszkoben:) 3-4 ezer/m2 korul gondolkodom terasz burkolatbol maximum.

(#78335) xcsaba1975 válasza bazsimano (#78316) üzenetére


xcsaba1975
tag

Amennyiben különböző helyiségekekben más-más hőmérsékletet szeretnél, úgy igen! Nem a márkája lényeg, hanem hogy kompatibilis legyen a radiátor szeleppel. Ahol a termosztát van oda ne tegyél. Fényképezd le a szelepet alúról is, és mutasd meg az eladónak.

(#78336) Lipton válasza fojtviki (#78334) üzenetére


Lipton
őstag

Pont ilyen? Budaorson vettuk, nagyon szep lapok vannak meg szebb arakon ;) Erden megnezheted ha gondolod nagyban leburkolva ha erre jarsz ;)

[ Szerkesztve ]

(#78337) Morris


Morris
veterán

Sajnos a kőkerítésünk egyik falát vissza kell bontani, mert mozog és elengedte a ragasztó.
Mivel építsem vissza, falazóhabarccsal vagy hőszigetelő ragasztóval? Az utóbbi van itthon.

(#78338) fojtviki válasza Lipton (#78336) üzenetére


fojtviki
senior tag

Erdre lehet, hogy menni kell, mert onnan jon a vorosfenyo kerites:)

(#78339) Chaser válasza fojtviki (#78334) üzenetére


Chaser
titán

mészkő van olcsóbban is, itt láthatsz párat, 7-8e-től már ínyencségke vannak, sztem a solnhofeni az egyik legszebb és olcsó is
impregnálni kell mint minden követ kültéren és nem fog elfagyni

szerk: link lemaradt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78340) emre válasza Morris (#78277) üzenetére


emre
veterán

Le van festve a zártszelvény?
Csak mert az egyik oldalán van egy csík, ami a hegesztés, és ott próbálkozol akkor nehezebben megy a fúrás mert edződhetett a fém.

Én 8-as furatig nem fúrok elő. Ha a zártszelvény akkora lehet a 4-es nem fogja átérni, ráadásul könnyebb beletörni is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78341) emre válasza Pttypang (#78328) üzenetére


emre
veterán

Sehonnét. Ha valakinek van rendes készlete ilyen szerszámot nem használ.
Vízhez csőfogó vagy Knipex Cobra fogó, vagy egy teljes (15, 18, 20, 22mm-es méreteket is tartalmazó) villás vagy csillag-villás készlet.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78342) Morris válasza emre (#78340) üzenetére


Morris
veterán

Igen, le van festve.
Korábban sikerült fúrni bele. Most ugyanoda próbáltam. De valószínűleg elkopott a fúrószár, vagy tényleg sz*r.

(#78343) emre válasza emre (#78341) üzenetére


emre
veterán

Univerzálisból ilyesmit használunk, de nem ebben a minőségben. Tegnap is elforgott a légkulcs 46-os feje, mert korrodált a csavarfej. Egy kis kalapálás után rátettem ezt, meg egy méteres állványcsövet és megoldódott. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78344) philoxenia válasza pjen (#78275) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hatoshoz mindig "hatésfelessel" fúrok....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78345) emre válasza emre (#78343) üzenetére


emre
veterán

Megnéztem, univerzális fogóbol reca mastergrip-et használunk.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78346) pjen válasza philoxenia (#78344) üzenetére


pjen
félisten

Igen,általában 6,4mm van otthon.Az kell a nyolcas menethez.

(#78347) pjen válasza Pttypang (#78328) üzenetére


pjen
félisten

Én kimennék egy piacra,ugyanazt a kinait kapod,és legalább,megfoghatod,érezheted,hogy van e benne anyag.

(#78348) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Rászáradt purhabot el lehet távolítani bútorlapról?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#78349) dh66e válasza DonThomasino (#78348) üzenetére


dh66e
veterán

Persze.

(#78350) ecaddsell válasza Morris (#78342) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nem sárgásbarna bevonatos (titán-nitrides) fúrószárt használsz? Mert az sokmindent megmagyarázhat...
Szóval az a sárgásbarna bevonatos szár a legnagyobb hulladék ami létezik és átvágás mert miután az a vékony bevonat elkopik (és gyors elkopik kézifúróban) utána teljesen használhatatlan.
Szóval, ha biztosra akarsz menni akkor veszel kobaltos szárat, de pl. nemrégen fúrtam zártszelvényt sima menetfúró készlethet kapott fúrószár is vitte (váltottam egy másik készletre és az előzőből maradt).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.