Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77001) pjen válasza Chaser (#77000) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen egyszerre nem nagyon tudod indítani,de az öreg kismegszakítók rendesen meg tudnak nyúlni.Mindegy, a nagy bosch flexet nem tudtam több helyen próbálva sem elindítani 16A kismegszakítóról.Most megpéróbáltam,az 1250 wattos B&D flex+1600w philips porszívó megy együtt 16A ről.

(#77002) Csabroncka válasza Ace Ventura (#76996) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ne erőltesd, ez zsákutca totálisan!

A másik fontos dolog, fel tudsz kérni műszaki szakembereket 30-40 ezer forintért aki, ha van egy ház felméri neked és nyíltan elmondja a véleményét az ingatlanról - hasonló mint a szakszervizes átvizsgálás autóvásárláskor - itt már olyan összegekről van szó ami nem játék.

13 millió ugye viccelsz, ez a ház dózer kategória, mert rohad

"in medias res"

(#77003) martillo válasza Chaser (#77000) üzenetére


martillo
tag

Koszi, mar mindegy!
Obi-ban neten nem lattam, el nem mentem, mert az messze van.
Praktikerben nem vagjak, mert az uzletek nagy reszeben nincs lapszabaszati funkcio.
Bauhausban van, vagjak is, de 10 napos hataridovel :W

Rendes lapszabaszatban, ahol tonnanyi rendeles van is 4-5 napra vallalnak ilyet, azt hittem dobok egy hatast, mikor mondta a srac... Igy inkabb otthagytam es a heten levagatom lapszabaszatban, meg az is gyorsabb es olcsobb is

(#77004) Csabroncka válasza martillo (#77003) üzenetére


Csabroncka
addikt

Obi-ban kiválasztod és azonnal méretre vágják.

"in medias res"

(#77005) attiati válasza macilaci78 (#76994) üzenetére


attiati
veterán

Mert kb az összes Jysk-es garnitúrát most már teakfaként árulják apróhirdetésekben.
De szerintem a teakfa nem 20e/széknél kezdődik.

Oké, hogy rajtuk van az FSC tanúsítány, de az nem az anyag fajtáját jelöli, hanem azt, hogy fenntartható forrásból van.

És a keményfa is jó arra, hogy télen nyáron 24/7-ben kint legyen?

[ Szerkesztve ]

(#77006) Csabroncka válasza attiati (#77005) üzenetére


Csabroncka
addikt

Önmagában semminek sem használ! Nyáron az UV, télen a fagy és a hideg. A Fa kerti bútort nyáron spéci méhviasszal érdemes kenni, télre pedig száraz helyre tenni, de semminek nem használ ha ázik mondjuk. Ebből a szempontból a műanyag és a fém sem tartósabb...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#77007) macilaci78 válasza attiati (#77005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet az teak, de a teak sok alfajt jelent, különböző tulajdonságokkal. Az európai fafajok nem alkalmasak kültéri tartós használatra. A trópus/egzóta fák inkább, de azok közt meg akkora szórás van, hogy na! Én a mienket irokkónak nézem, de csak azéért, mert az általam ismertek közül arra hasonlít leginkább.

Az FSC meg azt jelenti, hogy 100 kivágott fa helyett 100 csemetét ültetnek. Csak arról nem ír a fáma, hogy a 100 csemetéből 30, ha megfogja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77008) pjen válasza Csabroncka (#77006) üzenetére


pjen
félisten

Rozsdamentes acél?

(#77009) Csabroncka válasza pjen (#77008) üzenetére


Csabroncka
addikt

Néha díszítésként festik (alu székeket és asztalokat is) - az is lejön....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#77010) pjen válasza Csabroncka (#77009) üzenetére


pjen
félisten

:)

(#77011) Chaser


Chaser
titán

schneider sedna-nál jobb ár/értékű sorolható szerelvény család van? lassan ki kellene választanom

szerk: és ha tudtok pesti üzletet ahol értelmes áron vannak szerelvények, megköszönném, találtam sokat de nem ismerem őket

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77012) Chaser


Chaser
titán

most listázom hova mennyi/milyen szerelvény kell, 43db 230v dugalj lesz , 11 helyen, ha az 1m-en belüli távokat egy helynek veszem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77013) eszmilan


eszmilan
tag

Srácok!

A 3 mm-es zöld táblás XPS laminált alátét melyik felét kell az aljzat felé rakni, a simát vagy a recéset?

4 oldalt fózolt a laminált, és a rövid oldali illesztése ennek nem olyan, mint a hosszúoldali, hanem csak egy sima "kampó". Jól gondolom, hogy ebben az esetben ezt nem úgy kell lerakni, mint a "hagyományosat, hogy először a rövid oldalt dugom össze, és utána varázsolom bele a hosszú oldalt, hanem a hosszú oldalt összeillesztem a rövid oldalt meg csak egymásra fekszik, ahogy ráhajtom?

Próbáltam két lapot összeilleszteni a rövid oldal mentén, de nem kapnak egymásba. Persze oldalirányban nem mozdul ki, mert egymásba kapaszkodnak, de döntögetés nélkül le lehet emelni a fölsőt az alsóról.

Kaindl 8 mm-es, 3-4 ezer ft-os árkategória.

(#77014) eszmilan válasza Chaser (#77011) üzenetére


eszmilan
tag

Én eddig Legrand Valena-t raktam, azt könnyű szerelni de nem olcsó.

Niloé és Cariva jóval olcsóbb ennél meg a Sedna-nál, de nem tudom milyenek. Schneider Asfora is jóval olcsóbb.

(#77015) Chaser válasza eszmilan (#77014) üzenetére


Chaser
titán

első nekifutásra annyiba kerül mint a sedna, asforát néztem tegnap, talán sorolható, de nem ötig
ami nekem kell:
5-ös sorolhatóság, lehetőleg bézs szín - láttam egy kiállított sednát, az tetszett nagyon -
usb, utp, koax, audio lehetőségek, de ezt kb mind tudja - csilliókért ( :

___

xps-ből ha nem tévedek nagyot a recéset kell alulra tenni, hogy tapadjon a felülethez, simára meg a burkolatot, h tudjon úszni
obiban én anno olyat vettem amit csak ki kellett hajtani, fülei voltak minden irányban lego szerűen

___
catac ventiket ismeri valaki? elég szép választékuk van, árban is elég jók, szellőztető rendszert is össze kellene raknom jövő héten

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77016) sketchifun válasza Chaser (#77015) üzenetére


sketchifun
senior tag

Asforát is lehet 5ig sorolni. Az a legolcsóbb, ami még vállalható.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77017) Chaser válasza sketchifun (#77016) üzenetére


Chaser
titán

nem kell a legolcsóbb, sedna árkategória jó, ott érdekel van-e jobb választás annyi pénzért
drágák ezek akárhogy nézem, de ideális esetben egyszer kell rá költeni
mekkora életciklusuk van ezeknek? érdemes most vennem pár plusz konnektort, kapcsolót, vagy jó eséllyel sokáig lehet kapni?
a világítós kapcsolójukat ismered? akkor világít amikor le van kapcsolva, vagy amikor fel, vagy mindkét esetben? illetve látam olyat is amire csak rajzolva van egy pilács jel, az világít is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77018) macilaci78 válasza eszmilan (#77013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

XPS-ből a recés megy lefelé.

Lamináltat mindig a hosszú oldalával illeszted, a rövidre vagy ráfekszik felülről, vagy oldalról ütőfával vered a helyére.

Kaindl nem rossz, de a kínálat alja ilyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77019) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Hali!
Ezeknek a sorolható csengőknek milyen dallamai vannak? XBS BELL 230V moduláris csengő
Youtubon kerestem, de sajnos nem találtam.

(#77020) pjen válasza n@p@lm (#77019) üzenetére


pjen
félisten

Simán cseng,elég halkan.

(#77021) pjen válasza Chaser (#77017) üzenetére


pjen
félisten

Van jelző és ellenőrző fényes.Azegyik akkor,ha fel a másik ha le van kapcsolva.

(#77022) sketchifun válasza Chaser (#77017) üzenetére


sketchifun
senior tag

Sedna elég régóta van már, és ki tudja, meddig lesz még. Szerintem 1-1 darab nem árthat.

A világítós általában akkor világít, ha le van kapcsolva a lámpa. De márkánként, azon belül típusonként eltérő lehet. Ledes fényforrás nagyon halványan világít tőle.*

*nem mind.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77023) pjen válasza sketchifun (#77022) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul az egyik csak akkor világít,ha a 0 is oda van vezetve.A kapcsolón egyértelmű a rajz.

(#77017) Chaser:konnektor nem szokott elromlani,inkább kapcsolót vegyél tartalékba.A 44 dugaljból úgx is lesz olyan amit sosem használsz,ha egy véletlen elromlik(szét ég),lesz honnan pótolni.

[ Szerkesztve ]

(#77024) Chaser válasza pjen (#77021) üzenetére


Chaser
titán

ez csak egy piktogram és nem világít?
ez pedig akkor világít, ha le van kapcsolva, irányfényként?

sketchifun mármint a visszajelző fény lesz halvány, vagy maga a led fényforrás? ha igen, mért, mi köze van hozzá?
nem sokat akarok egyébként, talán egyet gondoltam a bejárathoz, ha van alternatív kapcsolóból vagy csillárból ilyen, lesz led szalag irányfénynek, az kb mindig megy majd - ha akarom -
meg láttam van mozgásérzékelős aljzat is

nekem is van egy modul csengőm, miafacé' vettem nem tudom, a másik szaki rábeszélt, két üres hely maradt a kapcsolótáblában, azt mondta nem tudja megoldani, hogy a mellette levővel le tudjam kapcsolni ha akarom, béna volt vagy tényleg nem megoldható?

szerk:
pjen
nem sok lesz ami nem lesz használatban, pc meg konyha rész dobja meg a számot, ami jövő héten lehet több lesz :d hétfőn még moddolok, aztán befejeztem, menet közben nem volt több energia rá, talán 10-15% lesz üresben
nagyon remélem nem ég le semmi később sem, fi relé eddig minden disznóságra másodperc töredéke alatt reagált

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77025) pjen válasza Chaser (#77024) üzenetére


pjen
félisten

Ha mást nem egy kismegszakitót is beköthetett volna a csengő lekapcsolásához,de van egy modulos kapcsoló is.
Az első csak piktogram.A másodikhoz nézd meg a kapcsoló hátulját.Sednával kapcsolatban az első amit találtam:utolsó darabok,készlet kisöprés.
10-15% bőven elég tartaléknak.Fi relé a túlterhelésre,kontakt hibára csak megvonja a vállát.

[ Szerkesztve ]

(#77026) sketchifun válasza Chaser (#77024) üzenetére


sketchifun
senior tag

A ledes fényforrás.

Ahogy pjen mondta, van olyan is, amihez kell 0 a kapcsolóhoz. Ott ez nem áll fenn.

A csengőt könnyen lekapcsolhatóvá lehet tenni, ha gondolod, egy kávéért megcsinálom neked. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77027) Chaser válasza pjen (#77025) üzenetére


Chaser
titán

túlterhelés kizárt, részemről biztos, ha utánam lakna ott valaki és nettó hülye az meg már nem az én bajom, 20 körnél ha le tud égetni valamit ahhoz már tehetség kell:), rövidzárra fi relé reagál ha jól tudom, elég jól dolgozik a kinti fő megszakító is, egyszer kapcsolt le eddig mikor felrobbant egy izzó a csodás átmenetei használt villany kapcsoló miatt ami kicsit kontaktos:)
hétfőn felhívom a schneidert, egy oldalon sem láttam h kisöpörnék, de volt ahol még anyát is találtam, a helyi boltban is öccázért' árulják a kapcsolókat

sketchifun egy helyes modul csengő, én naivan úgy gondoltam ugyanúgy van rajta kapcsoló mint a kismegszakítókon, kiderült nincs, szaki mókázott vele de azt mondta nem tudja kismegszakítóval sem kapcsolhatóvá tenni, egymás mellett van a két üres hely, csengőt kivetettem, dobozában pihen - lehet azért mert olyan pH@szán kötött h nem fér hozzá:d a másik öreg csóválta a fejét nagyon -
nem ragaszkodom hozzá, ennyiért tudtam volna venni elemes kanóc nélküli csengőt is, de ha bekerül akkor belülről kapcsolható legyen, megkérdem az öreget meg tudja-e csinálni, ha nem akkor ihatunk kávét:)

szerk: és ha jól értem pilácsos kapcsolót led fényforrásnál felejtsem el, nem rizkózok, már tisztázódik milyen megoldásokat fogok venni, valahol láttam anno, tetszett, mondjuk az h piros v kék a visszajelző az nem tetszik, fehér lenne az igazi, az kis diszkrét, sötétben látszik, világosban fel sem tűnik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77028) pjen válasza Chaser (#77027) üzenetére


pjen
félisten

Rövid zár nál a kismegszakító megy le nem a Fi relé.Lehet hatvan köröd is ha bedugsz egy hősugárzót és meg van lazulva a bekötés.Működik minden csak tempósan melegszik a kontakt és össze ég.

(#77029) Chaser válasza pjen (#77028) üzenetére


Chaser
titán

oké, szerencsére egy helyre mehet elektromos radi, az is 1,5kw max, az is direktben megy a kapcsoló táblától, onnan van osztva még +3 konnektor 1m-en belül notebooknak meg ilyen apróságoknak

tudtok róla, hogy csökkentené az elmű a díjakat?
a1-re 20ft-ot ír, h tarifára 14-et, 40/24ft helyett elég szép esés lenne, valami nem kerek nekem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77030) pjen válasza Chaser (#77029) üzenetére


pjen
félisten

Nem szokott egyébként,csak elrettentő példának írtam.Az sokkal gyakoribb,hogy a dugalj és a villa érintkezésénél melegszik.

(#77031) Lipton válasza macilaci78 (#77007) üzenetére


Lipton
őstag

Az akac miert nem alkalmas ilyenre?

(#77032) DoItYourself válasza Lipton (#77031) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ikeában láttam kültéri asztalt, székeket akácból.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77033) Morris válasza Chaser (#77024) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk ilyen van itthon. Sötétben kicsit erős. Meg ez billenő kapcsoló.

(#77034) gerisz23 válasza pjen (#77023) üzenetére


gerisz23
őstag

Konyhába ha érheti olajgőz az hazatudja vágni a konnektorokat is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77035) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Siasztok!
Kültéri burkolás esetén mi a reális ár? Gondolok itt összesen a munkadíjra,fugára, járulékos költségekre. Azért kérdezem mert 3-7000Ft/nm áron nagy szórást mondanak. A teraszunkat szeretnénk majd megcsináltatni,és nagyon nem mindegy,ha keveset teszünk félre :/
Köszönöm a válaszokat

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#77036) föccer válasza hitvanyalak (#77035) üzenetére


föccer
nagyúr

milyen a fogadó felület minősége? Kell-e gyantázni, kell-e megerősíteni, csiszolni, kiegyenlíteni? Mekkora a felület, mekkora a lapok? Van-e valami különleges minta igényed?

Ha egy felújítás során 20-30k "plusz" padlóra veri a családot, akkor inkább toljatok pár hónapot a kezdéssel, mert mindig van plusz ktg.

Amikor utoljára csináltam teraszt (2 éve?) akkor 2,5-4 k /nm körül volt a burkolás munkadíja, szerintem most, hogy mindenki szarásig van melóval simán elképzelhető a 4-5k/nm.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77037) philoxenia válasza Lipton (#77031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felhasználástól is függ, de az akác reped, nagy a hőtágulása stb. nem igazán szép fa. A szerszámnyelek, amiket csinálok magamnak, már igazán válogatott akácból vannak, de nem merném egész évben kinn hagyni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77038) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az emeleten az egyik szoba alacsonyabban van, mint a többi és ezt szeretném lépésálló nikecellel "kiegyenlíteni", majd utána laminált padlót lerakni. Végzett már itt ilyen munkát itt valaki? A kérdés előtt rákerestem, de nem túlságosan elterjedt ez a megoldás és nincsen helyes útmutató/iránymutató ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#77039) föccer válasza Pikkolo^^ (#77038) üzenetére


föccer
nagyúr

mekkora a szintkülönbség a két padlószint között?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77040) Pikkolo^^ válasza föccer (#77039) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

40 mm.

[ Szerkesztve ]

(#77041) Chaser válasza pjen (#77030) üzenetére


Chaser
titán

majdan' veszek egy hőmérőt is, és csekkolom a konnektorokat működés közben:)

Morris köszönöm, kifejezetten a sedna család érdekel - de mint kiderült ledes fényforrásoknál nem az igazi, így kuka -
tied legalább fehér

gerisz23 konyhapult fölé/polca alá billenő fedelest rakok valószínűleg, vagy vakdugó lesz hozzá

Pikkolo^^ azért nincs mert nem jó megoldás, döngeni fog, kopogni, és kevésbé terhelhető így a rendszer tömegeloszlató réteg nélkül - beton -
ha hungarocell mindenképp eps, annak kisebb lesz a hangja, de lesz
alá/fölé raknék 4mm-es parafát, úgy már nagy eséllyel nem dongana, de annak legolcsóbb helyen is 1700ft/nm körüli ára van
illetve vannak több cm-es expandált parafák, de azoknak guglizd ki az arany árát (:
2cm eps, 12-18mm nf osb, 4mm parafa, talán ez lenne a legjobb megoldás neked, de csak akkor ha mostani aljzat teljesen szintben van és egyenletes, ha nem, akkor kiegyenlítőzni sem ártana előtte

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77042) Chaser válasza sketchifun (#77026) üzenetére


Chaser
titán

dimmelős kapcsoló az ugye mehet ledre? láttam vannak direkt dimmelhető ledes fények
egy egész db kellene, de az kellene
most látom van direkt led-hez, vagy ledhez csak ez jó? ez mocsok drága, ennyit nem adok érte ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77043) macilaci78 válasza Lipton (#77031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hasad, reped

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77044) macilaci78 válasza Pikkolo^^ (#77038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

nem túlságosan elterjedt ez a megoldás - , mert ez nem megoldás. Kell egy teherelosztó a lépésállóra és akármilyen kiegyenlítés ellenére nyikorogni fog.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77045) macilaci78 válasza Chaser (#77042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A dimmelősek bizonyos Watt tartományban mennek. A nem ledesek kb 60 W-ot adnak minimum, nálam a hatágú csillárban összesen nincs 40 W...
Igen, egy árva ledhez drága a dimmelős fali kapcsoló és megy a cidri, hogy vibrál-e... Jobban jársz távirányítós ledégővel, az utoljára beállított programot használja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77046) pjen válasza Chaser (#77041) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell a hőmérő. :DDD
Jó a sedna a ledhez,kollégát félre értetted.Elég sok fajta világítós kapcsolónál pislákol a rákötött led.

(#77047) Chaser válasza macilaci78 (#77045) üzenetére


Chaser
titán

sedna 25-325w, asfora, 20-315w, ezek a normálok, nem ledesek, nálam panelekhez kell, 40-60w-hoz összesen, led-es alsó határértéke valóban sokkal kisebb, 4w, engem szerencsére nem érint

szerk: pjen nem kell pislákolás sem, fényvisszajelzés kimarad:)
kapcsolók úgyis csoportonként lesznek, konnektor nélkül, nem lett volna baj ha diszkrét fehéren világít rajtuk egy csík, de nem színesben és pislákolva

szerk: olcsóbb alternatívaként nézem még az asforát, de az is ha sorolható drágább mint kész mechanika+keret egyben, fene a pofájukat ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77048) pjen válasza Chaser (#77047) üzenetére


pjen
félisten

Nem a kapcsoló pislákol,hanem a led amit kapcsolsz vele.Egy ellenállás bekötésével legtöbször megoldható.

(#77049) Chaser válasza pjen (#77048) üzenetére


Chaser
titán

értettem, az nem opció, ennyit nem ér, kinézettekből úgy sincs fehér, nem játszok vele

szerk: asforánál az egyes kész szerelvényeket gondolom ugyanúgy egymás mellé lehet tenni, csak nehezebb szépen beállítani őket szonkronban egymással?
de ahogy nézegetem nincs külön mechanika mint sednánál, saját kerete levesz és rátesz a sorolható amekkora kell?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77050) Pikkolo^^ válasza Chaser (#77041) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Rákerestem a parafára és a 4 mm sem olcsó.

Akkor leragasztom a EPS lapokat, teszek rá dryvit hálót, arra teszek flexibilis csemperagasztót majd arra rá a laminált padlót a megfelelő rétegrendben (párazáró, szintkiegyenlítő/lépéscsillapító majd lam. padló).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.