Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) Hasaggymeg válasza AMD Power (#7000) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem tudom,én valami helyi,az ingatlanhoz köthető évi rendszeres adóra gondoltam,mint most a kommunális vagy milyen adó.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7002) x_o_n válasza potyautas (#6999) üzenetére


x_o_n
veterán

azért ezt kijavitanám.....

tehát a elöször is a felületet amire ragasztani kell...át kell vakarni,majd mélyalapozni,ha nagyon omlik akkor le kell verni majd mélyalapozni.
a poliszirol lap felrakása elött fel kel furni a vezető sint ami méretben ehez való.
majd vizmértékkel illeszteni egymáshoz a ragsztóval megkent lapokat.
a lapokra pogácsa formábvan lell a ragasztót rakin,nem csak a sarkaira hanem bizony középre is,ha sima felület akkor a csempe ragasztó kenéséhez való gletvassal kell felkenni a ragasztót.
a ha fen vannak a lapok amiket vizmértékkel illesztünk egymáshoz akkor az összeillesztéseknél is mehet gletvassal a ragasztó.
dübel a négy sarkához és középre kell,utána a dübeleket is át kell simitani.
ezután gletvassal telibe ragasztó és a háló belesimitása következik majd 1-2x áthuzás.
ezután ha megszáradt,csiszolás,mélyalapozás és festés vagy szinezés.
üdv

(#7003) rii


rii
nagyúr

1. adott egy 1,5x1,5 helyésg

faltól falig szerenték betenni egy fogast tartó rudat

hogy lehet ezt megoldani?
milyen fali konzollal, vagy komplett szett-tel?

2.

illetve egy ilyet falra szerelhető változatban hol lehet kapni, vagy készítetni?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7004) Dluinet válasza AMD Power (#7000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Helyi adó négyzetméter után. kb 1000-3500ft/év
A villany és gáz után folyamatosan kell fizetni a rendelkezésre állás, meg elosztás, meg egyéb dolgokat.
Szemétdíj, ha nem laksz ott akkor is kel fizetni a teljes összeget.
Télen kicsit fűteni az épületet.
Évente minimum karbantartásra/javításra elmegy 20-5000Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7005) AMD Power válasza Dluinet (#7004) üzenetére


AMD Power
titán

Egy 70 m2 ház után pl 70*2500Ft? 1x díj évente?? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7006) Dluinet válasza AMD Power (#7005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem, 70nm után összesen kb 1500Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7007) AMD Power válasza Dluinet (#7006) üzenetére


AMD Power
titán

:B

Ez így már jobban hangzik. Meg akkor kb 10K lehet számolni ha nincs is benne senki a házban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7008) csemberlen válasza AMD Power (#7000) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem drága hobby egy ilyen ház, én láttam bp-től 200 km-re 3 millás házat. nincs olyan négyzetcentimétere amihez nem kéne hozzányulni. Amit éves szinten ráköltesz abból 1-2 hét szálloda kijön.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7009) Dluinet válasza csemberlen (#7008) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Plusz idő meg idegeskedés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7010) x_o_n válasza rii (#7003) üzenetére


x_o_n
veterán

ikea.

(#7011) AMD Power válasza csemberlen (#7008) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyen házakra gondoltam.

1.
2.
3.
4.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7012) philoxenia válasza Hasaggymeg (#6997) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen a régi, még megvan, de olyan mértékig elhasználódott, hogy a garázsbeli használatra soroltuk ki. Kb. 7-8 éves lehet...
/A még korábbi meg nagyjából tizenöt- tizennyolc éves lenne, arról már csak emlékeim vannak... :D /

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7013) rii válasza x_o_n (#7010) üzenetére


rii
nagyúr

wow

nem'mondod

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7014) csemberlen válasza AMD Power (#7011) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát ezekre kb még ugyenennyit rá kéne költeni. Ha télen nem fütöd rendszeresen kb 10év alatt tönkremegy, Ahhoz meg ha nem vagy ott akkor gáz, vagy elektromos fütésszükséges. Havi 1 befütés az kevés.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7015) x_o_n válasza rii (#7013) üzenetére


x_o_n
veterán

mindkettő kapható ott,wow ide vagy oda menj oda.

(#7016) csemberlen válasza rii (#7003) üzenetére


csemberlen
őstag

http://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/friss.html
kérdezd meg itt

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7017) rii válasza x_o_n (#7015) üzenetére


rii
nagyúr

képzeld .. én is vágom, ilyen szarokat az ikeában lehet kapni, (mondjuk ha megnézted volna a kép linkjét, láthattad volna, hogy már pórbáltam ott keresni ......) , csak éppenséggel _kontrétuomra_ lett volna szükségem.

nem ilyenre, hogy ikea, meg mint a klaszsikus google ...

tudod, ez a forum lényege, hogy nem csak beböfögünk, néha tényleg jobb már leszarni a PH-t, és inkább google-özni, meg utánajárni magamtól, csak mivel ez utóbbi nem sikerült ... gondoltam megkérdezem ... hát hiba volt

amúgy falra szerelhető polcot már megtaláltam.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7018) x_o_n válasza rii (#7017) üzenetére


x_o_n
veterán

....ott van fémkosárkában a szerelő szett a polchoz,de fel sem kell menned lent a vevőszolgálaton is megveheted a szereléshez szükséges dolgokat....

[ Szerkesztve ]

(#7019) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ne veszekedjetek már ! :(

Fali konzolos tartót, ha nem IKEA-ban veszel, vagy barkácsáruházban, esetleg asztalos szakboltban nézhetsz. Polcot csináltatni általában drágább, mint készen venni, ellenben akkor pontosan a megfelelő méretben kapod, föl is szerelik, sokkal erősebb lesz, mintha Te szereled először össze, majd föl....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7020) x_o_n válasza rii (#7017) üzenetére


x_o_n
veterán

igen hiba volt ha tudod mit hol kapsz meg és nem ott kérdezed meg hol találod..telefon,vevőszolgálat stb.....nem is ecsetelném tovább:))

(#7021) philoxenia válasza x_o_n (#7020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően valódi tapasztalat alapján szeretett volna véleményt kapni, nem a vevőszolgálat marketing dumáját hallgatni. Gondold el, ha megkérdezted volna anno, itt a Fórumon, hogy a Prescott mennyire melegszik, mire javasolták volna, hogy nézd meg az Intel oldalán, ott le van írva.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7022) AMD Power válasza csemberlen (#7014) üzenetére


AMD Power
titán

Az nem baj. Szépen lassan idővel meglenne csinálva. Azért is lenne jó jó vagy "közel" venni egyet vagy egy olyan helyen ahol van ismerős és tudnak vele akkor is "foglalkozni" hami nem vagyunk lent.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7023) philoxenia válasza AMD Power (#7022) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy kertes háznál sok olyan tevékenység szükséges, ami lakásnál nem, az esetleges felújítás után az állagmegóvás, azonkívül télen hótakarítás nyáron a kert/pázsit rendbentartása is. Ha ezt Te nem tudod csinálni, általában azért kéthetente esedékes pl a fűnyírás, akkor erre alkalmaznod kell valakit, mert szívességből azért évekig senki nem csinálja.... Fél-egy óránál távolabb ezért semmiképp ne keress ilyen házat...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7024) AMD Power válasza philoxenia (#7023) üzenetére


AMD Power
titán

Persze ez érthető. Én is ilyen max 150km távolságig gondoltam bármit is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7025) x_o_n válasza philoxenia (#7021) üzenetére


x_o_n
veterán

személyes tapasztalatom szerint az ikeás felfüggesztést nem ajánlom,ezt a fajta polcot sem,vettem ilyet és nem vált be,nem lehet kihasználni,sok helyet foglal,de jól néz ki..

(#7026) philoxenia válasza x_o_n (#7025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pont ilyen választ várt szerintem..... ;)

AMD Power: igazából a Dunántúl relatíve könnyebben megközelíthető és magasabban fekvő falvaiban kereskednék, mert ott minimum tégla, de inkább kőház a jellemző... A Dunán innen, /tapasztalat/ sokszor vályog, vagy kombinált tégla/vályog a falazat, a vízszigetelés gyakran hiányos, vagy hiányzik, amiket linkeltél házakat, jórészt csak lakottan maradnának véleményem szerint használhatók, a rendszeres karbantartásigény és a fűtés, gyengén szigetelt vályogháznál fokozottabb szükségessége miatt.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7027) x_o_n válasza philoxenia (#7026) üzenetére


x_o_n
veterán

na jó,de a kérdést nem tette fel jól:)

(#7028) AMD Power válasza philoxenia (#7026) üzenetére


AMD Power
titán

Értelek. Én is inkább a Nyugat "fele" vennék házat. Ez persze egyenlőre csak egy terv de gondolkozunk rajta. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7029) csaba54 válasza x_o_n (#7027) üzenetére


csaba54
tag

és akkor olyan nehéz jól válaszolni :DD

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#7030) rii válasza x_o_n (#7027) üzenetére


rii
nagyúr

a kérdést a szükségeimhez mérten tettem fel, és pont ilyen polcra van szükségem képzeld, csak nem állóban akarom elhelyezni, hanem fekvôben, és meg is van ... öröm és bódottá' ... és nem azért mert jól néz ki, hanem mert pont olyan "mély" mint a hifi egy hifi komponens ...

úgyhogy be lehet fejezni a szardoboálást, hogy én nem tettem fel jól a kérdést ....

csôváz!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7031) csaba54 válasza rii (#7030) üzenetére


csaba54
tag

így van
légy határozott

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#7032) x_o_n


x_o_n
veterán

üdv

laminált padlóhoz van valami megoldás szegőlécként amit nem furni kell?mert panel lakásba lenne...és alul vannak a vezetékek igy furni eccerüen képtelenség.

(#7033) ludsimon


ludsimon
veterán

Azért bedobom ide is ezt a kérdést.

Egy nagyon jó minőségű, tartós 15-ös villáskulcs kellene, illetve jó imbuszkulcs készlet kellene.
Köszönöm előre is a segítségetek! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#7034) aphra2 válasza ludsimon (#7033) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ha tényleg jó minőségű és tartós kell akkorBeta kulcsot vegyél, ennél jobb úgysincs semmi, normál használat mellett :K .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7035) ludsimon válasza aphra2 (#7034) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem akkor ilyen lesz, írtam mailt a legközelebbi viszonteladónak az árral kapcsolatban.
BETA 96N/G7A

Vagy még ez is alternatíva.
Az Acor is nagyon jó szerszám, nekem van egy láncbontóm, és nagyon komoly, igazi ipari, nagy, súlyos fajta.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#7037) Sas madár válasza x_o_n (#7032) üzenetére


Sas madár
őstag

És ne gondolj bonyolult ragasztásra sima sziloplasztban kapható ami ragasztásra alkalmas.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#7038) Sas madár válasza ludsimon (#7035) üzenetére


Sas madár
őstag

Minőségi szerszámnál érdemes megkérdezni a garanciát ugyanis ha valami gondod van vele ingyenesen cserélik gyártási hiba esetén.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#7039) ludsimon válasza Sas madár (#7038) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak nem történik ilyen, de azért kipróbálom, amint kiléptem a boltból a bringámon. :)

Acor szerszámról hallott már valaki valamit?

undefined

(#7040) Sas madár válasza ludsimon (#7039) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem jellemző de volt rá példa viszont ebben az esetben is csak a hiánya okoz gondot mert szó nélkül cserélték.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#7041) Sas madár válasza ludsimon (#7039) üzenetére


Sas madár
őstag

Van egy nagyon régi crova készletem ami Acor márka teljesen rendben van máig viszont én még forgalmazónál nem futottam vele össze.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#7042) Met válasza Kalandor (#7036) üzenetére


Met
Topikgazda

Ragasztani szerintem elég körülménye, hiába panel de ha van egy kis hajlat a falban akkor már meg kell támogatni, hogy addig ott maradjon amíg megköt.

Én ki szögekkel leszögelném a padlóhoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7043) Hasaggymeg válasza ludsimon (#7035) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vannak még jó márkák mint a Connex,Rothenberger,Stanley stb. melyekben meg lehet bízni.Az áruk általában tükrözi minőségüket. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7044) ludsimon


ludsimon
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Ünnepek után beruházok egy Beta imbusz kulcs készletre, amit fentebb linkeltem.

Villáskulcsot majd később.

undefined

(#7045) Winner_hun válasza ludsimon (#7033) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom milyen volt de jól bírta a strapát:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7046) ludsimon válasza Winner_hun (#7045) üzenetére


ludsimon
veterán

Az komoly! :DDD

Miből volt ez, aluból?
Az enyém az konkrétan nem csavarodott, hanem a fej 'szépen' elnyalódott.
Egyik 500Ft alatti Tesco-s, a másik ami még bírja, az OBI-s, az is 1000Ft alatti, de annak is már kezd nyalódni a vége, pedig határozottan használom, nem kínlódok vele.
Lehet ezt nem bírja. :D

undefined

(#7047) Ariadne válasza Winner_hun (#7045) üzenetére


Ariadne
őstag

Na mármost vagy ő volt túl gyenge, vagy te túl erős. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7048) Met


Met
Topikgazda

Az normális az ilyen sarokszelepeknél (a kék jelzésnél van egy csavar), hogy ha elzárom akkor elkezd szivárogni a víz a narancs résznél a "tekerőke" alól? Ha kinyitom akkor nem folyik.
WC tartálynál van, gyakorlatilag nincs tekergetve (egyfolytában nyitva van) kb. 4 éve lett beszerelve...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7049) csemberlen válasza Met (#7048) üzenetére


csemberlen
őstag

Természetesen nem normális, évente 2* minden csapot párszor meg kéne járatni, mert különben a vizkő lerakodás miatt egy idő után elzárni se lehet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7050) Sas madár válasza Met (#7048) üzenetére


Sas madár
őstag

Amikor kinyitod akkor egészem oda húzza a gumi tányért arra a részre amit sárgával jelöltél azért nem ereszt.
Nem normális de ezek a sarok szelepek sajnos ilyenek éppen melyik hogyan sikerült.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.