Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77701) Nkboy válasza Morris (#77699) üzenetére


Nkboy
senior tag

A hsz-m lényege, csak az lett volna, hogy azért úgy is be lehet építeni. Például konzolos megoldással. Nem ám csak úgy kifürészeljük. :DDD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#77702) Morris válasza Nkboy (#77701) üzenetére


Morris
veterán

Jah, ok. :)

(#77703) Atomgeszi válasza eszmilan (#77696) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És honnan tudom milyen szénkefe kell hozzá? Neten is rákeresve, porzsákokat találok csak.. Nem túl sok infót.

(#77704) eszmilan válasza Nkboy (#77697) üzenetére


eszmilan
tag

Ez boszorkányság...

(#77705) eszmilan válasza Atomgeszi (#77703) üzenetére


eszmilan
tag

Ha lenne egy ilyen robbantott ábra szerűséged, meg hasonló infók, mint amik a szervizekben vannak, akkor azon rajta lenne. Máskülönben szétszeded, megkeresed a szénkefét, és magaddal viszed a boltba. Így legalább egyből kiderül, hogy szét tudod-e szedni egyáltalán.

Én a Philips hajszárítómat akartam szétszedni, de hozzá sem bírtam kezdeni, mert ilyen imbuszhoz hasonló csavarjai vannak, csak éppen nem hatszögletű, hanem háromszög szerű a fejük.

Ha meg szervizre akarod bízni, akkor azok csak megmondják.

(#77706) eszmilan válasza AndrewBlase (#77700) üzenetére


eszmilan
tag

Azoknak a gyári félcserepeknek én sem értem, hogy mi hasznuk van. Fele akkora, de kétszer-négyszer drágább mint az egész. Elég sokszor a tető széle a sorra nem derékszögben áll, vagy máshogy jön ki a cserép, és akkor úgysem jó semmire.

(#77707) Lipton válasza bazsimano (#77682) üzenetére


Lipton
őstag

Mint a keresoben latszik nekunk az van. "Veluk" volt a beepites is, azota hozza sem kellett nyulni allitani sem. Neha kap egy kis rainx-et. Most tervezek uj vizveto profilt ra mert a regi nem olyan szep mar.

(#77708) ctrlaltdel13 válasza eszmilan (#77706) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A félcseréppel tudsz szegőcserepes tetőnél szegés kilógásának a hosszával játszani( hálós fedésnél).

A szuper ácsok szemre csinálnak szegőcserepes tetőt, derékszögelés és kimérés,kicsapás nélkül.Nekem csak ezekkel megy.

[ Szerkesztve ]

(#77709) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Régebben vettem a Lidl-ben mozgásérzékelős led reflektort de csak most kötöttem be. Működik rendesen, de készenléti állapotában majdnem mindegyik led nagyon halványan világít. A bekötés biztos, hogy jó, illetve kipróbáltam más fogyasztói helyen, de ugyanez a jelenség. Hibás a termék vagy mi okoz ilyet?

(#77710) Lipton válasza cafat (#77690) üzenetére


Lipton
őstag

Az aruhazban nem vagjak le? Mindenhol van lapszabaszat...

(#77711) Lipton válasza eszmilan (#77695) üzenetére


Lipton
őstag

A kavaba alapba megy korbe 4-5cm xps szigetelesnek, nem? Erre takar majd ra a fal szigetelese kivul. 15cm + ragasztas igy boven mehet falsikba (szinte).

Korbevaghato? Fogjak a csavarok, az xps is eleg eros meg ki es miert vagna korbe? Biztonsagi szempontbol ezer masik helyen be lehet jutni egy hazba, nem igazan izgulnek ezert.

[ Szerkesztve ]

(#77712) AndrewBlase válasza eszmilan (#77706) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Van hasznuk.
HA függőleges a tetőszerkezet (esetleg a tűzfal a tető mellett). Ebben az esetben lehet fél/egész cseréppel bátran menni a tűzfal/oromszegés mentén, neadjisten kéménybádog/tetőkibúvó mellett jól jöhet. Szóval van értelme/haszna, csak sokan nem akarják/tudják megfizetni (ezt sem).

***

De hogy a "vitaindító" hsz-re is visszatérjek egy kicsit. Minden munkafolyamatnak megvan a "normaára", ami a kalkulálóprogram része (amiből az ácsok jó része dolgozik). Most, ha agyonütnek, se mondom meg, hogy mi ennek a pontos neve de ctrlaltdel13 biztos megmondja. Arra akartam kitérni, hogy elképesztő m2 árak jönnének ki, ha mindent aszerint számolnának. Egy szó mint száz, nem biztos, hogy az a 4500 Ft/m2 annyira elrugaszkodott ár, csak mint írtam, sokan nem tudják/akarják ezt megfizetni.

Miért mindig én???

(#77713) ctrlaltdel13 válasza AndrewBlase (#77712) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Olyan helyre ahová vágott cserép is jó, senki nem fogja megvenni a félcserepet, mert értelmetlen.

(#77714) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a márkájú létrát? Árulja a Bauhaus is ugyanilyen néven, sőt ugyanily part numberrel, és árral is:

[Centaure alu létra]

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#77715) fojtviki válasza AndrewBlase (#77712) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nalunk a nem akarok ennyit fizetni erte helyzet van:)) Elhiszem, hogy nem "draga" de nem talalkozik a mi elkepzeleseinkkel :R Ennyi, mivel ugye nalunk inkabb az a baj, hogy idohiany van, ezert szerettuk volna szakemberrel. Ugyan ez tortent a nemesvakolattal is most. A mester igy szamolt: 1400Ft/nm a polisztirol felrakas, 1400Ft/nm a ragaszto+halo es megint 1400Ft a szin. Ezt is szepen megkoszontuk es mondtuk, hogy hagyjuk nem kerjuk. Tehat a terv most az, hogy veszunk par darab bontott cserepet es ki lesz javitva az idenre, hogy ne azzon, jovore pedig megcsinaljak, uj csereppel. A nemes vakolatot pedig most a nyaralas alatt megcsinalja parom a haverjaval. Szoval nincs ezzel az arral semmi baj, csak ugy nehezebben megy, ha tudja az ember, hogy kepes megcsinalni.

(#77716) mezis válasza benvolio (#77709) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Kapacitáson keresztül szivárgó áram. Eddig is szivárgott, de csak egy picit melegítette az izzó wolfram szálát.
Esetleg a fázis - nulla felcserélése csökkenti vagy nem is fog derengeni.

mezis

(#77717) zoli03 válasza intensa_man (#77714) üzenetére


zoli03
őstag

Itt írtam róla, később képeket is raktam be.

(#77718) eszmilan válasza Lipton (#77711) üzenetére


eszmilan
tag

A kavaba alapba megy korbe 4-5cm xps szigetelesnek, nem?

Nem tudom, hogy neki megy-e körben, nem én terveztem. Ez mostanában lett csak nagy divat, hogy a kávát körberakják xps-sel, pár éve még nem volt ilyen.

Ha úgy rakod az ablakot, hogy előre berakod a falsíkot, és az ablak külső éle és a hőszigetelés belső éle csak élben találkozik, az nem szerencsés. Ha úgy rakod, mint ezekkel a távtartókkal itt pár hozzászólással előrébb az már jobb megoldás. Hőszigetelésileg az az igazi, ha az ablak szélességében benne van teljesen a hőszigetelésben, a két épületszerkezet belső síkja egy.

(#77719) eszmilan válasza ctrlaltdel13 (#77708) üzenetére


eszmilan
tag

Ja merthogy a félcserép mindkét széle hornyolt, nem úgy mint a vágott. Értem, ebben az esetben lehet értelme. Persze ha ilyen tetőt csináltatsz, gondolom ezek a szegőcserepek+ minden második sorba a félcserép azért jól megdrágítja egy sima oromszegélyhez képest.

(#77720) eszmilan válasza fojtviki (#77715) üzenetére


eszmilan
tag

3x 1400= 4200 Ft/m2 dryvitozásra megint csak nem sok pénz, kimondottan jónak mondható az 5000 Ft/m2 alatti. Nem tudom nektek mi a munkátok, mit dolgoztok, de ha ennél kevesebbet keresnétek adott idő alatt, akkor persze, hogy megéri, ha magatok csináljátok, de mondom, az építőiparban jelenleg ez kimondottan jó ár érte.

(#77721) eszmilan válasza AndrewBlase (#77712) üzenetére


eszmilan
tag

Minden munkafolyamatnak megvan a "normaára", ami a kalkulálóprogram része (amiből az ácsok jó része dolgozik).

Mutass nekem egy ácsot aki költségvetés készítő programmal dolgozik, mert én még nem láttam...

Legtöbbnek e-mailje sincs, csak ránéz és azt mondja, hogy "na főnököm ez x százezer lesz kérem alássan".

(#77722) fojtviki válasza eszmilan (#77720) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat ennel azert kevesebbet keresunk:) Ha kiveszi az egy honap szabadsagat, meg 1 honap fizetetlent, akkor az alatt 2-2.5 millio forintos munkat megcsinalnak. Azert annyit nem keresunk, meg itt Angliaban sem. Sot nagyon sokan nem keresnek annyit. Legalabb otthon leszunk ket honapot egyhuzamban. Az is hozzatartozik, hogy sok baratjanak segitett epitkezesben, akik mondtak, hogy termeszetesen jonnek es megcsinaljuk. Tenyleg erdemes elgondolkodni a haza koltozesen:)

(#77723) ctrlaltdel13 válasza eszmilan (#77721) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az a program csak akkor használatos ha állami vagy más hivatalos projekthez kell benyújtani résztletes listát.

(#77724) macilaci78 válasza fojtviki (#77722) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A baráti segítségben nem bíznék ennyire.
Ti félrerakjátok a munkát hónapra, hogy a saját házatokat csinálják.
A barátok pedig megígérik, hogy a pihenésre, vagy saját dolgaik intézésére szánt szabadságuk egy részét nyáridőben rátok áldozzák, hogy a saját házuk helyett valaki másét csinálják. Ingyen, esetleg komolyabb szakértelem nélkül. És ez a jobbik eset, mert mehetnének munka után is délutánonként pár órára, vagy hétvégenként is, és sehova sem haladtok majd.
Bilibe lóg a kezed, ha azt hiszed, hogy a párodon kívül bárkinek is fontosabb vagy, mint saját maga.

Én a baráti segítséggel mindig úgy számoltam, hogy ha van, az ajándék, de ha nem tudom magam megoldani, akkor nem kezdek bele. Így költöztem már egyedül, vagy kétemberes kisebb feladat csúszott 3 hetet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77725) Pttypang válasza macilaci78 (#77724) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezzel pár ismerősöm már találkozott, az egyikük pont a tetőt csinálta szintén, aztán a nagy lelkes baráti segítségeknek hirtelen 1-2 nap után már a gyerek beteg lett, meg sürgős dolga akadt, a srác meg csinálhatta egyedül, pár hétig délutánonként meg hétvégén.

Everybody lies.

(#77726) macilaci78 válasza Pttypang (#77725) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jelen esetben meg fennáll a veszély, hogy a tulaj félkész állapotban lesz kénytelen itt hagyni a házat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77727) DoItYourself válasza macilaci78 (#77724) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy-két hórukkmelóra még össze lehet szedni társaságot, de ez már nem az a világ, ami a rendszerváltás környékén és előtte volt, mikor kalákában építettek az emberek. A saját (szabad)ideje ma mindenkinek fontosabb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77728) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

szeretnék építeni egy terasz tetőt, fából, ami lényegében egy kocsibeállóhoz hasonlítana, akkor azt milyen méretű gerendából érdemes csinálnom?
Kb. 4x5 méter alapterületre gondoltam, a rövid oldalon 2 lábbal (csak a sarkán), a hosszabbikon 3 lábbal. Ha kell a 3 láb, ha nem, akkor a 2x2 láb is optimális lenne. Leszúró tüskés lábtartón, lebetonozva.
Tető valamilyen "lindablemez" vagy bitumenes zsindely lenne. Előbbinek gondolom elég a léc, utóbbinak meg gondolom OSB lap kellene. Egy oldalra (az egyik rövidebbik oldal felé) leejtősen.
A lábakra 100x100-as gerendát gondoltam, erre / ezekre rá vízszintesen 100x50-es gerendát körbe, megy egyet középen merevítésnek, a 100-as oldalára fektetve, a tető szerkezetnek meg 50x50-es gerendákat fél méterenként rács szerkezetbe.
A tetőszerkezetet sarokelemekkel rögzíteni, a leejtés irányába teljes hosszban 1 darabból, a kereszt irányba pedig "bepótolni" a keresztdarabokat 50cm-es darabokban.

Maga az ötlet így életképes, vagy valamit azért még kéne módosítani rajta, hogy jó legyen? :)

Előre is köszi,
Attila

(#77729) DoItYourself válasza KrAt (#77728) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vannak cégek, akik erre szakosodtak: megtervezik neked a megfelelő keresztmetszetekkel, hogy ne fújja el az első szél. Legyártják neked cnc-n, leszállítják, otthon meg összerakod.
Amit leírtál, abból nem derül ki, hogy mihez fogod támasztani az egészet, vagy önállóan kell a stabilitást biztosítani, stb.
4×5m alapterület nem kicsi, amit írtál keresztmetszetek azok viszont igen, pl. az 5×5cm-es stafni léc, nem gerenda.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77730) fojtviki válasza macilaci78 (#77724) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igazad van, nagyon sok helyen igy megy. Foleg amit a fiataloknal latok manapsag. A tetohoz kell igazabol a segitseg, a tobbihez nem annyira nagyon-nagyon fontos, mert azutan mar "csak" belso munkalatok lesznek. Ha kesz lesz jovore jo, ha nem akkor sincs tul nagy gond. Egyebkent meg majd kiderul :DDD De ugy latom azert, hogy neki vannak olyan baratai, akik nem hagyjak cserben. Nekem soha nem voltak ilyen barataim, amirol beszelsz, hogy a szabadidejuket felaldozzak. Pedig sajnos nem vagyok fiatal. A regi idokben meg ment a segitseg az biztos. Ahogy meseltek nekem, ennek a haznak minden reszletet rokon vagy barat csinalta. Komuves anyosom apukaja, acs az unokatestver volt az epuletasztalos ugye anyosom tesvere. Villanyszerelo az apukaja testvere, viszvezetek szerelo a masik testver:))) De alairom, hogy a mai vilagban ez mar nem mukodne. Mondjuk ebbol a csapatbol mar csak az epulet asztalos el :(

(#77731) macilaci78 válasza KrAt (#77728) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 100×50 mm-es stafni 5 méteren két végén alátámasztva a saját súlya alatt meghajlik, nem hogy még erre a tetőt is ráteszed.
100×100 mm oszlok, rá 100×100 mm keret, arra 100×100 mm-rel a féltető szerkezete.

Az viszont jó, hogy fém talpra helyezed a lábakat. :K

Nem csak a saját súlyát kell kibírnia, hanem azt is, ha ezt a szél megcibálja. Láttam már hasonló méretű kerékpártároló lemeztetejét egyben áthelyez a 30 méterre lévő csatornaárokba egy vihart követően, az teljes egészében fém szerkezet volt.

Ha nincs eszközöd, tehetséged összecsapolni az egyes faelemeket, akkor vedd meg készen. Ha a lábak közé nem akarsz rakni falat, elcsavarja a szél ér rádől a kocsira. A csapolásokkal, kötésekkel ezt meg lehet oldani, de ez már szakma.

Fából... Fa és fa között van különbség bőven. A felületkezelésről és a faápolásról se feledkezz meg!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77732) macilaci78 válasza fojtviki (#77730) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mi házunk is kalákába épült 35 éve, azóta sincs kész. :D A nappali hosszú fala nyílik 10-15 centit... Ez csak a kb 10 évvel ezelőtti lambériázáskor tűnt fel, a 30×60 centis kazettás lambéria nagyon kiemeli a mennyezeten. Érdekes módon a 60×60 centis intarziaparketta a padlón nem mutat ilyen huncutságot. Tehát a fal a mennyezet síkjában 10-15 centit nyílik 5 méter hosszon, viszont a sarokban mérve dől kifelé ugyanennyit a 2,8 méteres belmagassággal. :))
Na, ilyen és ettől rosszabb segítségre számíthatsz szakismeret nélküli segítségtől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77733) eszmilan válasza KrAt (#77728) üzenetére


eszmilan
tag

Terveztesd meg, ezt így fejben nem lehet eldönteni. Amiket írtál keresztmetszetek, azok semmik.

(#77734) AndrewBlase válasza eszmilan (#77721) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Van ilyen. A korábbi munkaadóm is használja, főleg, ha pályázati pénzről van szó. A jelenlegi brigádban lévő ács is használja időnként.
Nyilván családi házas projectnél nincs annyira létjogosultsága, mert mint írtam, azt JóskaPista kedves megrendelő nem tudja megfizetni a minimálbéres fizetéséből.

Miért mindig én???

(#77735) fojtviki válasza macilaci78 (#77732) üzenetére


fojtviki
senior tag

Huu hat itt ilyen gondok nincsennek azert. Itt mar "csak" felujitas lesz. Egyebkent semmi biztositek nincs ra, hogy ha kifizetsz egy vagyont akkor az jol lesz megcsinalva. Lasd az ajtot amit anno be is raktam ide:) De falat epiteni stb mar nem kell szerencsere. Ami biztos, hogy parom nagyon szepen dolgozik, dehat o sem 20 eves mar, azert erzi mar o is, hogy nem olyan mar, mint 18 eve:) Oszinten szolva inkabb az en otletem volt, hogy csinaltassuk inkabb mert mindenkinek jar egy kis pihenes, de ilyen arak mellett, hat inkabb megcsinalja. No meg azert mi nem ebben lakunk. Nyaralo ez csak, a rendes haz azert mar kesz van. Szoval tenyleg nem olyan veszesen surgos. Kesz lesz amikor kesz lesz :DDD Azert az nagyon nagyon jo, hogy minden gep es szerszam megvan!

(#77736) Chaser válasza macilaci78 (#77724) üzenetére


Chaser
titán

összejöhet, ha valóban barátok vagy jó ismerősök, egyik barátomnak is nagyrészt így épült a háza, másban segített sokaknak, aztán törlesztettek úgy, persze volt h előfordult, h valaki bejelentés nélkül nem ment, nem értem az ilyen debileket
tegnap belefutottam a kartonos srácba aki 2-3 hete reggel 8-kor hívott h délre jó-e ha hozza az anyagot, azóta nem veszi fel a telefont és nem hívott vissza ( : megköszöntem neki h ekkora kotsog', ha nem akar jönni nem jön, szól h hülye gyerek beesett jobb meló, el kezdett volna vakerni h sok dolga volt..lol :d mondtam bele se kezdj, írtó rossz duma, gratuláltam aztán ott hagytam
na most ezen faktorok miatt sok minden elcsúszhat, ha nem ennyi lelki nyomorult lenne már én is rég elkészültem volna
az a vicc, h full ismeretlenek segítenek ingyen sokszor, kérés nélkül, pontosabban akiket nem régen ismerek, csak dolgoztak valamit a lakáson

szerk:
fojtviki
pontosan, semmi biztosíték rá, h drágán minőségi munkát kapsz, ott kell lenni végig
ajtóból talán a danubiusnál látom h tényleg hozzáértők, a tulaj jött ki felmérni is, a többi cég már telefonon v felmérés után elvérzett, a híres nívó is, de mint láttam nem mindenki elégedett velük, nem bánom h lepasszoltam őket

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77737) macilaci78 válasza fojtviki (#77735) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyebkent semmi biztositek nincs ra, hogy ha kifizetsz egy vagyont akkor az jol lesz megcsinalva. - ez így van, de az árban a felelősségvállalás is benne van. Magatok csináljátok - segítséggel - magatoknak, kin vered el a port, ha szar lesz? Oké, falazni nem kell, de két szalmaszálat is lehet rosszul keresztbe tenni...
Ráadásul ittlétetek alatt nem is feltétlenül lesz jele, ha valami nem úgy sikerült.

Nem akarlak lebeszélni az sk felújításról, csak azt akarom láttatni, hogy a kész tetőn kívül kicsit több dolog is benne van az árban.

Chaser: hallottam már olyanról, aki két hét alatt nem jött el, pedig neki lenne fontos. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77738) Chaser válasza macilaci78 (#77737) üzenetére


Chaser
titán

én nem dolgozni mennék hozzátok és szóltam is h nem fogok odaérni, kis különbségek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77739) KrAt válasza macilaci78 (#77731) üzenetére


KrAt
veterán

Köszönöm a tanácsokat, akkor a keret 100x100-as lesz mindenképp.

Eszközparkom van bőven, szerintem tudás is akad majd (ami nem, azt kérdezem majd), kedv is akad, szóval minden adott.

Falakat nem tervezek rá, egyik oldala a műhelyem oldala lesz, de nem lesz hozzárögzítve, szóval 3 oldalról lesz nyitott.

A kötéseket megfelelő szögvasakkal meg T vasakkal gondoltam, hozzá való csavarral, stbstb. Ha arról van szó, az anyaggal sem fogok spórolni, otthon még a kabátakasztót is 10-es tiplivel tettem fel, néha túlbiztosítok mindent :)

A felületet még nem tudom, hogy gyalultat vagy sem akarok-e, az a kérdés, a kezelés nem kérdés, van kint pár fa cuccom, még bírják :)

(#77740) macilaci78 válasza Chaser (#77738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért veszel mindent magadra? :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77741) macilaci78 válasza KrAt (#77739) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csapolás is fog kelleni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77742) Pttypang


Pttypang
veterán

Közben nekem is lenne egy kérdésem, hogy ne csak olvasgassak.

Ezt az ikeás csapot mennyire érdemes megvenni? A 10 év garancia miatt épp még az alacsony ár ellenére is érdemes bevállalni? Konyhába, mosogatóhoz kellene, mert a korábbi már elég ramaty állapotban van..

Everybody lies.

(#77743) KrAt válasza macilaci78 (#77741) üzenetére


KrAt
veterán

Az gondolom házi módszerekkel nem feltétlen megoldható.. :(

(#77744) pjen válasza Pttypang (#77742) üzenetére


pjen
félisten

Ennyi pénzért,10 év garival ajándék.

(#77745) DoItYourself válasza KrAt (#77743) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ilyesmiket kell majd csinálnod, ha nem akarsz kötőelemeket nézegetni:

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77746) pjen válasza DoItYourself (#77745) üzenetére


pjen
félisten

Csak ilyenkor mérlegelni kell,mennyivel drágább mint kötő elemekkel.

(#77747) KrAt válasza DoItYourself (#77745) üzenetére


KrAt
veterán

Hát ilyet otthon nyilván nem tudok marni, ellenben bármilyen kötőelemet tudok csavarozni bármihez :)

(#77748) fojtviki válasza Chaser (#77736) üzenetére


fojtviki
senior tag

A forumtars kollega nemreg vegzett a nyilaszarok pontos felmeresevel:) Szimpatikusnak tuntek az otthoniaknak is. Paromnak is nagyon szimpi a hozzaallas. Minden apro reszletre kitertek. Szoval remelem, hogy a kovetkezo hozzaszolasom mar egy szakember ajanlo poszt lesz. Eddig jol indul :DDD

(#77749) AndrewBlase válasza KrAt (#77728) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az én javaslatom a következő:

Hosszú oldalra mindenképp 3 oszlop. Tetejére élére állított 10*15 cm-es gerenda, karpánttal visszatámasztva. Tetőszerkezetnek 5*15 cm-es palló élébe állítva, de még jobb a 7,5*15 cm-es gerenda 80 cm-ként, erre mehet keresztbe az 5*5 cm-es stafli max. 50-60 cm-ként, ahogy a lemez mérete kívánja. Erre mehet a lindab lemez.
Zsindely esetén a szarufákat 62,5 cm osztásközzel, rá a 15-20 mm-es OSB, alátétlemez, szélein bádogozva, mehet rá a zsindely.

A szerkezet elemeit felülről szerkezetépítő csavarral tudod rögzíteni, így egyedül a karpántban lenne látható a csavar.

Amiket írtál keresztmetszeteket, egyrészt alulméretezett, másrészt ekkora "épületméretben" eléggé hülyén nézne ki az a piszkafatenger.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#77750) sketchifun


sketchifun
senior tag

Mélységesen meg vagyok döbbenve.

Ma láttam először ablak beépítést. Milyen csavar az amit behajtott a fazon csak úgy 'ala nature a betonba?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.