Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31001) Teki1986


Teki1986
tag

7. kerületbe tudtok ajánlani jó gázszerelőt ingyenes kiszállással?

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#31002) neduddki válasza Sickboy25 (#31000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ahhh, kapisga

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31003) ALI_G válasza DeFranco (#30995) üzenetére


ALI_G
veterán

Drágát már találtam. :) Obiban és baumax-ban néztem. Praktiker nem volt közelben, de obiban is találtam valami hasonlót. 500 fokig bírja, de ragasztót külön kellett volna vegyek.

Morris: katalizátor hőjét kell elszigetelnem idomtól (motorkerékpár), ahol kb. 1 cm rés van.

[ Szerkesztve ]

(#31004) DeFranco válasza ALI_G (#31003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olcsón nem is lesz. elég drága, párezer forintért láttam egy kb. 1x1 méteres darabot, de ez tudtommal ennyibe kerül. cserébe örök élet meg egy nap. én is vettem konvektor alá

[ Szerkesztve ]

(#31005) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Az normális hogy az Immergas zárt égésterű kazánomnál néha megcsap egy kis gázszag?
A sárga cső ami becsatlakozik a kazánba és ennél a csatlakozásnál érzek kis gázszagot.

(#31006) neduddki válasza SG3rg0 (#31005) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha tnem allitanma hog rendelteszeru, zzegeny Jozsi bacsi a szomszed oregleginyne is ijjen aja vot, de mivel setit vot odavitte a ygertjat alposabban megvizsgalni, nyugodjek bekeben jo ember vot...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31007) SG3rg0 válasza neduddki (#31006) üzenetére


SG3rg0
őstag

Erre nem tudok mit mondani. Esetleg más vélemény?

(#31008) genndy válasza SG3rg0 (#31005) üzenetére


genndy
addikt

Nem normális. A gáznak a csőben meg a kazánban a helye, nem szivároghat. Nézesd meg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#31009) SG3rg0 válasza genndy (#31008) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nem mondanám hogy szivárog, mert ha belerakom a fejemet a kazán seggébe csak akkor érzem egy kicsit. Tehát bemgyek a fürdőbe nem csap meg egyből a szag.

(#31010) genndy válasza SG3rg0 (#31009) üzenetére


genndy
addikt

Jó. Akkor ne nézesd meg :U

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#31011) SG3rg0 válasza genndy (#31010) üzenetére


SG3rg0
őstag

De megnézetem!

(#31012) neduddki válasza SG3rg0 (#31007) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erre nem ondani kelk vmi thanme megcsinatatni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31013) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Hi

borovi fenyő nyílászáróim vannak. Kérdésem, hogy gőzzel moshatom az üvegrészt? Nem lesz baja a fának a kicsapó gőz miatt?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#31014) Morris válasza SG3rg0 (#31011) üzenetére


Morris
veterán

Szappanos vízzel kell bekenni és ahol jönne a buborékok, ott ereszt.
Ezt fogja csinálni a szerelő is.

Sickboy25: Elméletileg kezelve van egyfajta lazúrral, így nem lesz baja a fának! (gyakorlatilag meg biztos, mivel akkor egy évet sem nagyon bírna, mert megenné az időjárás) :U

[ Szerkesztve ]

(#31015) SG3rg0 válasza Morris (#31014) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ezt megcsináltam és nem ereszt. 16:00 ra jön a szerelő. Tigázos szerelő!

(#31016) Met válasza SG3rg0 (#31015) üzenetére


Met
Topikgazda

Garis még a kazán? Mert nem biztos hogy hozzányúlhat a Tigázos szerelő.

#31017 Ha be lett regisztrálva a kazán telepítés után akkor 5 évig garis, amúgy csak 2.
[link]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31017) SG3rg0 válasza Met (#31016) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nem hiszem, 4 éves.

(#31018) Morris válasza SG3rg0 (#31015) üzenetére


Morris
veterán

Akkor elképzelhető, hogy nem is ott ereszt, ahol gondolnád!
Ha gázszag van, akkor tuti, hogy jön valahonnan. Majd írd meg, mert kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#31019) DeFranco válasza Morris (#31018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk is van, hogy megcsapja az orrunkat egy pillanatra (junkers nyílt átfolyós vízmelegítő) de akkor is csak enyhe intenzitással. Ha a gázrózsát nyomom 5 másodpercig gyújtás nélkül erősebb gázszag lesz.

viszont teljesen ritkán jön elő.

(#31020) neduddki válasza Sickboy25 (#31013) üzenetére


neduddki
nagyúr

IH!

remelm me nlam is az leszen:- )

udv

neduddki

mod: Morris: na ojja tnemlattam ma v.20 eve csak asrejt

exexex: de az zart a tietek me nyitott

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31021) SG3rg0 válasza Morris (#31018) üzenetére


SG3rg0
őstag

Úgy van gázszag hogy a fürdőbe néha érzem de tényleg néha. Csak most a csövet és a gázcsapot szagolgatva baromi közelről érzek szagot. Lakásban nincs gáz szag. Ugyanakkor a konyhába ugyan az a csap van és ott nem érzek közelről se szagot.

(#31022) DeFranco válasza neduddki (#31020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudom, csak leírtam

@zerge861: ha így tudod lokalizálni, és csatlakozásnál van, akkor az szerintem tömörségi hiba. kijön a szerelő, betömíti rendesen a csatlakozást, és kész lesz. szerintem is kell javítani. más az, ha nagyon kósza a dolog, meg más az, ha egyértelműen lokalizálható-előidézhető

(#31023) Morris válasza neduddki (#31020) üzenetére


Morris
veterán

Mi az utolsó szó? Nem értem! :D

Amúgy tudom, van sokkal modernebb módszer, de olykor ez is megteszi. Nálunk a szerelőm így szokta megnézni a csatlakozást a konvektornál éves ellenőrzéseknél.

[ Szerkesztve ]

(#31024) Sickboy25 válasza neduddki (#31020) üzenetére


Sickboy25
addikt

nagyon szép az biztos :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#31025) neduddki válasza Sickboy25 (#31024) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

messziru gyutt eber finykipek nelkul nem hiszunk:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31026) Sickboy25 válasza neduddki (#31025) üzenetére


Sickboy25
addikt

Fogok csinálni van is már, de majd privátba dobom :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#31027) SG3rg0 válasza Morris (#31018) üzenetére


SG3rg0
őstag

Volt a gázos szakember! De jön holnap is.
A sárga fleci gázcsőbe volt a tömítő gyűrű szar mind két oldalában. + Ahol a kazánba becsatlakozik a sárga cső ott is kicserélt egy tömítőt. Most nincs szag. Mérőműszerrel megmérte mindenütt. Amikor megjött műszerrel nézte és igencsak vinnyogott a műszer.
Most jön a de. A csövet kompletten kicseréli holnap, amint megveszem az anyagot. Most 4 részen szivároghat idővel ha kicseréli akkor csak 2 hely lesz. Tehát csökkenti a hiba lehetőséget. Meg a meleg vizes csőnél is kicserél valami tömítést. Majd holnap megírom miket csinált és rakok be képeket.

(#31028) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Villanyász kollégák!

Kinek mi a tapasztalata, melyik a "legtágasabb" kiselosztó márka általában?

Retro

(#31029) Met válasza SG3rg0 (#31027) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor jól sikerült a szappanos vizes szivárgás ellenőrzésed :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31030) csemberlen válasza Retro DJ (#31028) üzenetére


csemberlen
őstag

Én Hagert használok ott van hely kismegszakító mögött mellett sok.
Ennél csak a Gewiss nagyobb, ott ráadásul a sínek is 25 mm-el messzebb vannak egymástól.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#31031) albiosz


albiosz
őstag

Tényleg! Pár héten belül kellene nekem egy villanyász. Apró munkákról van csak szó, 1 kapcsolót kell cserélni, meg kitalálni, hogy milyen fényforrás kerüljön a nappaliba és hálóba, majd felrakni. Először fel kéne mérni a helyszínt (pár perc), majd utána legközelebb felszerelni őket (gondolom ez se sok idő). Ilyen kis munkákban segítene nekem valaki? Árban megegyezünk, PÜ-ben írjon valaki, ha tud segíteni. Helyszín Bp Újpest-Városkapu M3 megállónál.

(#31032) Met válasza albiosz (#31031) üzenetére


Met
Topikgazda

A villanyász oda is fog költözni? Csak mert akkor lenne köze hozzá hogy hova milyen fényforrás kerüljön...
Azt szereli fel amit a kezébe adsz hogy azt oda tegye fel. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31033) Retro DJ válasza csemberlen (#31030) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Köszi! Ránézek!

Retro

(#31034) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Légtechnikai kérdésben kérném a segítségetek:

A konyha szagelszívása van épp kiépítés alatt, a gépésznek mondtam, hogy rakjon majd fel csövezést. Az álemnnyezetben kértem, hogy legyen elvezetve ki a lichofba. Mondta, hogy rendben, és egyik nap fel is rakta, kérdés nélkül 100-as pvc csőből.

Én utána kezdtem el szagelszívót keresni, és a kereskedők mindenhol azt mondják, hogy ilyen magasra vezetésnél (3,5m), ilyen hosszan (függőlegesen kb 2 m, vízszintesen még 4), két könyökkel (itt látható a megoldás), valamint ekkora légköbméterre (nappalival együtt van a konyha, összesen több, mint 30 m2->100m3) olyan nagy teljesítményű elszívó kell, aminek 150-es csövezés kell.

A kinézett modell amúgy a Cata Plus GT 45, aminek légszállítása ~700 m3/h

Kérdés a következő: okoz-e áramlásbeli vagy jelentős teljesítménybeli problémát, ha a meglévő 100-as csőre egy szűkítővel rádobjuk ezt a teljesítményű elszívót? Vagyis ki kell-e cseréltetnem vele a csövezést 150-esre, vagy maradhat ez így?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#31035) neduddki válasza Mosqu!to (#31034) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

acelgarenda dongaboltozatrarakva?:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31036) Morris válasza Mosqu!to (#31034) üzenetére


Morris
veterán

Nálunk kb 120 centi az elszívótól a külvilágig. És szerintem is inkább a 150-es cső a legjobb megoldás erre. :U
Persze laikusként mondom. Így nagyobb a keresztmetszet, kisebb a szélzaj. Esetleg 125, de a 100-as tényleg szűk egy kicsit :U
Ha meg van oldva a levegő-utánpótlás, akkor jó lesz a huzatirány, de én is nagyobb keresztmetszetet raknék.

[ Szerkesztve ]

(#31037) veze válasza Morris (#31036) üzenetére


veze
őstag

Szerintem is kevés lesz a 100mm-es cső mindenképp
és mivel ilyen hosszú lesz az elvezetés én még 5cm -e közetgyapottal is betekerném a csövét..Igaz hogy nem a szabadban megy, de akkor is. Kevesebb (zsíros)pára csapódik le a cső falán

(#31038) genndy válasza Mosqu!to (#31034) üzenetére


genndy
addikt

Kevés lesz a 100-as cső, jobban jársz ha még most átcserélteted 150-re (ha 125-öt tett volna föl, azt mondanám, talán elmegy, de ez így kicsi. Nem fog semmit szállítani az elszívód).
A kőzetgyapot szigetelés bizony jó ötlet :K

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#31039) Mosqu!to válasza genndy (#31038) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi az ajánlást, kicseréltetem mindneképp akkor. A kőzetgyapot szigetelés meglesz, alapból az álmennyezet végig lesz szigetelve.

A kazán is amúgy 100-as és a WC is iylen csövet kapott. Ezek megfelelőek, ugye?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#31040) csemberlen válasza Mosqu!to (#31039) üzenetére


csemberlen
őstag

Wc-nek elég. Kazánnak akkora kell, mint ami a terven szerepel!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#31041) veze válasza Mosqu!to (#31039) üzenetére


veze
őstag

Ha az álmennyezet szigetelve lesz, akkor meg még aktuálisabb a cső szigetelése külön körbe csavarva!!
Mert még "hüvösebb " lesz a levegő körülötte, az álmenyezet szigetelése miatt.
Az álmennyezet szigetelése nem helyettesíti ezt!

[ Szerkesztve ]

(#31042) Pikkolo^^ válasza Mosqu!to (#31034) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ezek a szagelszívók csak légszállítást tudnak produkálni, a nyomásemelésük nulla. Ez azt jelenti, hogy 150-el sem fog túl sokat elszívni. Tisztességes megoldás az ha külön ventit használsz az elszívásra.

(#31043) macera2 válasza Pikkolo^^ (#31042) üzenetére


macera2
aktív tag

Hello Pikkoló!
Az általad említett "Tisztesszéges megoldás" praktice mit jelentene? Mekkora ventillátorra lenne szükség?
Vagy a csövezés kialakítása lenne speciális?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#31044) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Panellakásban - újratapétázás céljából - elkezdtem leszedni a régi, fűrészporos tapétát. Előtte melegvízzel hígított Metylan-os vizes spray-jel befújom. Az első csík le is jött gond nékül.

Azonban most veszem észre, hogy az előttem lakó okosok az alatta lévő még régebbi tapétát beglettelték, és arra tapétáztak rá! :Y
Fotó1
Fotó2
Fotó3

El nem tudom képzelni, hogy lehet valaki ilyen amatőr.
Mi a teendő, szedjem majd az alsó tapéta réteget is, második körben?? Vagy jó az úgy?

[ Szerkesztve ]

(#31045) Met válasza batagy (#31044) üzenetére


Met
Topikgazda

Igazából le kellene szedni azt is (hátha van még alatta 10 réteg tapéta és nagyobb lesz a szoba :D) de ha Téged nem zavar és nem sérült vagy jön föl valahol akkor mehet rá az új tapéta.
Ha ráérsz akkor kapard le, aztán lehet glettelni és tapétázni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31046) x_o_n válasza batagy (#31044) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia!

Elöször is... a tapéta leáztató egy pénzkidobás.
-langyos meleg vizzel áztasd,kenőkefével( 300-500ft)
máspdszor,nem biztos hogy amatör munka,a képeken nem látszik rendesen de mintha valami vastagabb mintás tapéta lenne és a mintát glettelték volna el a tepadás miatt,ragasztós glettel.
ez vagy lusta vagy amatör vagy a legrosszab eset hogy nem tudták leszedni az elözö tapétát mert csirizzel közvetlen a betonra lett ragasztva.

-ha rárakod a következőt lehet tiszta pukli puposodás lesz,de az is lehet fent marad és minden oké.
-próbáld megáztatni és leszedni,ha nem adja magát akkor glettel kijavitod és kész.

(#31047) batagy válasza x_o_n (#31046) üzenetére


batagy
őstag

Ok, megpróbálom leszedni, meglátjuk mi lesz.

A langyos víz tippet kösz.
Egyébiránt PÜ-t küldök, mert szerintem majd glettelni fog kellene, de azt nem biztos hogy vállalom.

(#31048) batagy válasza Met (#31045) üzenetére


batagy
őstag

Egyébként viccen kívül, most nézem hogy még legalább egy harmadik is van alatta. :Y Uhmmm :D

Fotó4

Balról fűrészporos a felső, aztán középen amire gletteltek egy mintás, jobbra az alatta lévő egy sárga-barna. És még az is lehet hogy azalatt is van, bár azt már nem tartom valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

(#31049) prannk


prannk
őstag

Üdv. Szeretném feldobni a szobámat vmi jó kis világìtással. Illetve újra kifesteni. Tudok jó ötleteket mondani? Szin, világìtás stb.

A szoba:[link]

Én vaj,világosbarnára gondoltam.
A szekrèny tetejére led szalag illetve ahol most van a lámpa annak a helyère egy gipszes doboz és bele led lámpákat.csak nem tudom milyen doboz nézne ki jól.
Köszönöm a segitsèget. Várom az ötleteket :)

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#31050) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Falak melletti 0-3cm rést hogy tüntetem el a mennyezet gipszkarton mellett? Mert ugye a szép egyenes falak.... :W

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.