Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78451) tomazin


tomazin
veterán

Szeretnék csinálni betonvasból egy rózsakapu-szerűséget és a terv az, hogy a lábaknál egy csőbe belebetonozom. A kérdésem az lenne, hogy milyen festékkel érdemes lekenni azt a részt, ami a "földben" lesz, hogy 2év múlva ne rohadjon el (de ha lehet akkor 20alatt se)

(#78452) 7Sony7 válasza Orlin (#78445) üzenetére


7Sony7
addikt

A mártott az csúnya, vastag matt horganyréteg, de szerintem jobban bírja a kintlétet. A "sima" az vékony, fényes réteg.

-

(#78453) pjen válasza YAS-dude (#78450) üzenetére


pjen
félisten

Pesten van ez is,hát a kémény az nem semmi.Nem tom mi igaz belőle,de havernak azt mondta a gázos,ha ugyanoda lesz,tehát a gázt csak ráköti a meglévő csonkra akkor nem kell terv-köszi a segítséget.

(#78454) DoItYourself válasza Lipton (#78448) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lassan nekem is hozzá kell látni a füvesítéshez, ha sikerül úrrá lenni a jelenlegi háborús állapotokon. Fel is merült, mint ötlet a műfüves szőnyeg leterítés (kb. 80m2-ről van szó). :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78455) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Jobb munkáskesztyűknek a tenyér felöli oldalán van egy tapadást segítő rétege. A kesztyű tenyerén és az ujjperccsontoknál. Ez segít abban hogy nehezebben csússzon ki a kezünkből az amit fogunk vagy mondjuk kapaszkodni segít. Ha ez lekopik akkor lehet valahogyan pótolni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#78456) r.levente75 válasza tknof1871 (#78455) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, ha veszel egy új kesztyűt.

(#78457) pjen válasza YAS-dude (#78450) üzenetére


pjen
félisten

Neked új beüzemelés volt, vagy Te is cirkórol váltották?

(#78458) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek gyakorlati tapasztalata arról, hogy nagyjából mennyibe kerülhet manapság egy kb. 4 nm-es panel fürdőszoba teljes felújításának munkadíja? Megkerestem egy kivitelezőt és nem hittem a fülemnek: 800.000 - 1M közötti összegre saccolta felmérés nélkül(és ehhez jönne hozzá ugye az anyagköltség). A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#78459) YAS-dude válasza pjen (#78457) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nyílt égésterű kombi cirkó helyett kondenzációs lett. Ha a gázcső nem változik (nálunk variálni kellett vele) akkor a gázterv asszem nem kell.

(#78460) pjen válasza YAS-dude (#78459) üzenetére


pjen
félisten

Úgy néz ki, hogy nem változik, a bojler helyére megy, a kazánhoz menő csőcsonkot dugozzák, vagy levágják. Egy 20 centis darab. Legalábbis a gázos ezt mondta.

(#78461) Chaser válasza Lipton (#78448) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudok rola h balek lennek:) en lakasom fsz-i, nem kerek a bogarakbol meg oserdobol, rendben lesz a kert ingatlanok ara kb 5%-kal tobbet er, mas elmaradasokat is rendbe hoztam, haz fele nyugdijas, masik fele berlo, olyan aki tudna csinalni es tulaj par emver van
Tulzasba nem figom azert vinni, ktsg elbirali cagyok, ami kell az meglesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78462) Chaser válasza Lipton (#78448) üzenetére


Chaser
titán

bővebben:
van amelyik lakó már 89 éves, lehet azóta 90 is ( : régen csinálták, legtöbbje már menni is alig tud, túlzás nélkül
eljutottunk addig, h beletörődtek felszámolom a dzsungelt ( : volt eperfa, tüskés fa, japán birs, kiszáradt barack, rengeteg mályva, de 3 m magasak, egy örökzöld de nem tűlevelű amin az amerikai szövőlepke szeret petézni - egy maradt hátul, csináltunk belőle egy óriás bonszájfát':), , rózsa 5 m-es csápokkal, aranyeső 10m-esekkel ( : összenőve minden mindennel, hatalmas félig elszáradt orgona, virágok szanaszéjjel, no most ennek 90-95% kivágva, levágva, maradt 3 fenyő, 2 tuja, aranyeső és orgona visszametszve, aranyesőből 4 bokor volt, egy maradt többit 30 cm-re vágtuk, de sztem azt is kivágom okosan ( :
ami lesz: rózsa sor h az időseknek is meglegyen a kívánságuk - virág -, ezt könnyű kezelni, virágok meg valami ládában, nem szétszórva, illetve fenyő alatt liliomok meg egy másik fajta rózsa, kerítés mellé tuják - bár lehurrogták mert megnő (((( : de lesz, eldöntöttem, és ha én eldöntöm...:) -
zöldhulladék megy a kukába vagy fkf-es zsákba, szépen fér a 100l-esbe, én naivan úgy gondoltam visszaadjuk a természetnek ami az övé, de 9. kerbe nem jár zöldhulladék begyűjtő autó mert nem zöldövezet, elviszi a zsákokat a kommunális hulladék szállító, eztán is így lesz, ami nem férne a kukába - jellemzően fér, kettőből egy szokott megtelni, pipa, írtáskor is raktam bele a kiszedett fákat mikor már untam aprítgatni -
mulcs nem nagyon lesz, illetve majd amit a fenyők "megtermelnek"
a talaj meglepően jó, sztem műtrágya nem fog kelleni, kiderül
mutatok majd egy tavalyi képet meg egy jelenlegi állapotot, már most is klasszisokkal jobb mint ahogy volt

szerk:
totyaNYC
annyiért megcsinálom én is ( :
sztem 4nm-re irreális ár ez, még anyaggal is
víz szokott legdrágább lenni, kiállásonként 30-35e, fürdőben általában 3 van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78463) Morris válasza totyaNYC (#78458) üzenetére


Morris
veterán

Az rengeteg. 2-300k munkadíjból meg kéne lennie. :U

(#78464) sketchifun válasza Morris (#78463) üzenetére


sketchifun
senior tag

Rengeteg?

Pontosan mit is szeretne, mi is az elképzelés?

Egy teljes elbontás, víz és villanyszerelés, új aljzat, kiegyenlítés, épített zuhany, teljes burkolás, álmenyezet, és máris az említett összegnél járunk.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78465) föccer válasza totyaNYC (#78458) üzenetére


föccer
nagyúr

Mit szeretnél megcsináltatni? Bontás, víz, villany 2 nap, szigetelés 2 nap, felszerelés beépítése, 1 nap, burkolás, fugázás 3 nap, javítások, tömítések, takarítás 1 nap. Legyen 10 nap, ha vastagon fog is 500k munkadíjra. WC, szerelvénnyel 70k, mosdó 30k, zuhany 150k, csaptelepek 50k, szellőztető, világítótestek, apróság még 50k. Burkolóanyag 120k. Anyaggal együtt is kijön 800-850k-ból.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78466) sketchifun válasza föccer (#78465) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha tudsz olyan embert, aki 2 nap alatt lebontja a fürdőt, lehordja a sittet, megcsinálja a vizet és a villanyt két nap alatt, szólj, még többet is fizetek érte.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78467) Chaser válasza sketchifun (#78464) üzenetére


Chaser
titán

akkor is irreálisan sok, 4nm-ről beszélünk

szerk: a sitt a legkevesebb, vannak akik viszik emeletről is, amennyi ekkora fürdőben összejöhet szállítással is 40-50e max, ekkora álmennyezet kb 1,5-2 óra még nekem is:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78468) sketchifun válasza Chaser (#78467) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem tartom elképzelhetetlennek.

Heroin áron megy minden. Igazság szerint a probléma nem is ez, hanem hogy még ennyiért sem kapsz minőségi munkát. Aki jól dolgozik, az szeptemberig fel sem veszi a telefont, mert idén már nem vállal semmit.

Neked. Ha szárazépítészt hívsz, akkor megy ő, meg egy segéd. Odautazik a jóisten tudja honnan, kocsival, mert hozza a szerszámait. Tankolja az autót, rossz esetben parkolási díjat fizet. A segédjének a munkaideje pedig akkor kezdődik amikor beül a kocsiba, és addig tart amíg ki nem száll...

Ez sokkal több tényező, mint ahogy azt elsőre látod.

Továbbá, ha 4 m2 2 óra neked egyedül, akkor egy átlagos szoba egy nap, jól gondolom?

Ha úgy gondolod, ennyire flottul megy, mondj egy árat, amennyiért csinálnád, és holnap reggel kezdhetsz is. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78469) föccer válasza sketchifun (#78466) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha a bontás nincs meg 1 nap alatt, akkor megette a fene. Nyilván nem spiccvésővel csinálja az ember, hanem bontókalapáccsal. Vízre ha rá kell kötni, akkor 5 rétegűvel megy pillanatok alatt, a villany sem nagy etvasz, ha csinál az ember direkt rögzítővel egy pár cm-es előtétfalat és elvezeti mögötte amit kell, elkerülve a tömény szopást a falvágással.

Sitthordásra feltalálták már a molnárkocsit. Többször imába foglaltam már a nevét annak aki feltalálta. Mennyi sitt jön ki egy 4 nm-es fürdőből? 0,5 m3 + a szerelvények?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78470) YAS-dude válasza sketchifun (#78464) üzenetére


YAS-dude
őstag

Panel fürdőszoba... Egy délelőtt megvan a bontás meg a víz alapszerelés, délután a villany. 2.3.4.nap burkolás, 5. nap fugázás, szombaton délelőtt szerelvényezés, mosdószekrény, tükör stb. Így szok menni panelban.

[ Szerkesztve ]

(#78471) sketchifun


sketchifun
senior tag

Adott a feladat, ha innen bárki tudja is hozni időben amit mondd(burkolás okés időben, avval egyetértek), mondja meg, mennyit kér, és lehet jönni csinálni.

Kezdjük ott, hányadik emelet? Nem mindegy, hová kell felhordani az anyagot. A liftet engedd el, a legtöbb társasház tiltja a liftben építőanyag szállítást.

Sem időben, sem pénzben nem jártok közel a dologhoz.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78472) föccer válasza sketchifun (#78471) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi a te gondolatod a dologról?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78473) YAS-dude válasza sketchifun (#78471) üzenetére


YAS-dude
őstag

Múlt héten is csináltunk egyet, meg előtte vagy százat. (többnyire gazdagréti ltp és nem gond a lifthasználat, pár m2 csempe meg pár zsák ragasztó az lófsz. Bontásból meg 10-12 zsák sitt+az öntöttvas kád) Néha átcsúszik a szerelvényezés a következő hétfőre, de csak mert a vizes/villanyos nem ér rá. Egy hét is épp elég szívás fürdőszoba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#78474) sketchifun válasza föccer (#78472) üzenetére


sketchifun
senior tag

Időben, pénzben?

Pénzben a 800k még annyira nem is vészes. De ehhez sok mindent tudni kell.

Falról csempe le. Bezsákol. Elhord az útból, többnyire le. Lépcsőn. Padlóról járólap fel, bezsákol, elhord hogy ne legyen útban. Aljzat beton/misung feltör, lehord. Jön a vizes, megcsinálja a PVC-t. Evvel egy nap elment.

Itt el lehet dönteni, marad minden ahol van, vagy szétvéssük a betont. Persze hogy véssük. Hidegvíz, melegvíz mondjuk egy zuhanyhoz. Mosógépnek is kell, meg mosdó is lesz. Egy vizes manapság 25-30k/kiállás áron dolgozik. Tükör mellé konnektor, kapcsoló, tükör fölé lámpa, mosógépnek villany. 4 kiállás, betonba 7-8000/db. Lehet önteni az új aljzatbetont, amit persze fel is kell vinni. Legyen csak 5 centi, mert 5 centi szigetelés is bekerült alá. Meg persze háló. A villanyos és vizes még egy-egy napot elvitt. A betonozás mégegyet, szigeteléssel együtt. Ez már 4. A kőműves még nem megy sehova, simára vakolja a falakat, amire már lehet burkolni. Búcsúzóul egy aljzatkiegyenlítőt még kiönt. Mégegy nap. Juteszembe, padlófűtés? Már mindegy, lebetonoztuk. Ez eddig 5 nap.
Jöhet a burkoló, elmolyol egy három napot, majd jön a festő. A menyezetre a tulaj nem akart spotokat, de pár helyen csak odacsapott a véső, meg repedezett is. Letakarja a burkolatot, majd legletteli a menyezetet. Becsapja maga után az ajtót. Jön másnap, megcsiszolja és lefesti, meg rendes ember, kitakarít maga után. Ez 10 nap. Jönnek a vizesek, felrakják a szerelvényeket, beállítjáj a hidromasszázs sarokkádat, és elbúcsúznak.

Röpke 11 nap, és mindenki pont ráért, nem Józsika csinálta a vizet meg a villanyt mert érthozzá.

A vízszigetelést kihagytam, nincs kartonozás, sem oldalt sem a menyezeten, nincs épített zuhany, nincs törülközőszárító radiátor, nem lett ajtó cserélve, villanybojler, gázcirkó nem lett babrálva, még csak le se kellett szedni, nem is volt, nemhogy újat felrakni, esetleg máshová.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78475) YAS-dude válasza sketchifun (#78474) üzenetére


YAS-dude
őstag

Namégegyszer: P. A. N. E. L. Térelemes fürdőszoba, 160x160cm, meg egy 100x80-as wc. Nincs aljzatmiscung, meg 5 centi szigetelés, meg padlófűtés meg bojler, meg padlopon meg... Hétfő reggel fél nyolcra ott a vizes, meg valami segéd. Du. 1-re levonul, kibontva, csövek a falba rakva, stb. Már ott a villanyász, a kedvenc horonymarójával, de túl sok bűvészkedés egy ekkora fürdőbe nem kell, délután 5-re kész van ő is, kedd reggel jöhetnek a burkolók. Stb.

[ Szerkesztve ]

(#78476) föccer válasza sketchifun (#78474) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon kényelmes vagy, ha egy ilyen munkára 4 (5?) szakit külön meghívsz. Villanyász, vizes, kőmíves, burkoló, megint vizes. És persze akkor a "fővállalkozó", aki mindenkiről leakasztja a munkadíját pluszba, mindenkinek adsz egy teljes napot. Durva luxusnak tűnik, így nem csodálom, hogy nem férsz bele a 10 napba meg a 800k-ba.

Részemről téma lezárva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78477) Chaser válasza sketchifun (#78468) üzenetére


Chaser
titán

tudom milyen árak vannak, de 4nm-re 800k vicc:) mép épített zuhanyzóval is

sitt: én csak felújítok, mégis találtam gugliban céget elsőre, akik jönnek, elviszik, semmihez nem kell nyúlni, biztos van náluk olcsóbb is, elégedett voltam, nem kerestem mást, legutóbb 2,5-3m3 építési hulladékot, vegyest, vasat vitettem el a háznak, 40e ft volt számlával

az én fürdőm 3,5nm volt, vakolat tégláig leszed, aljzat födémig felbont, minden cső kidob, full vizes volt minden, mégse lett 3 m3

nem vagyok kartonos, meg tudom csinálni, akinek ez munkája 4nm-t pillanatok alatt összedob kis túlzással:) 3-4e/nm körüli áron megy anyag nélkül

anyagfelhordás: lehet drágább pár dolog obiban, az meg biztos h felhordanak mindent a 10-ikre is 3200 ft-ért( : ha nincs 100e a teljes vásárlás akkor +6900ft szállítási díj, na most ha azt nézem milyen kiszállítási meg behordási árak vannak tüzépeken, máris olcsóbb az obi akár csempénél is

mit csináljak?:) bontani nagyon tudok ( :

szerk: villanyászkodás fürdőben nagy kaland, alap esetben van egy villany és egy/több sorolt konnektor, kiállásonként 5-6e körül megy? mbcu aztán jó napot, de csőből is van olyan ami vakolatban elfér

burkolás ebben a történetben a legnehezeben kivitelezhetőbb

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78478) biker válasza Chaser (#78477) üzenetére


biker
nagyúr

"nem vagyok kartonos, meg tudom csinálni, akinek ez munkája 4nm-t pillanatok alatt összedob kis túlzással:) 3-4e/nm körüli áron megy anyag nélkül"

4nm fürdő gipszkartonozása falak+mennyezet kb 24nm felület felénk, 2,7-3m belmagassággal, ajtó kihagyva
Mindent így számoltál, mint a fenti példa mutatja?

pl ezen felületről 2cm vakolat önmagában 2,4m3, plusz a padozat, az 3m3, és még az új építési hulladék, lesz az 5m3 bőven.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78479) sketchifun válasza föccer (#78476) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem vagyok kényelmes, de így várhatsz minőségi munkát.

De tartom a szavam, ha bárki be szeretne szállni az építőipar nevű aranybányába, küldjön privátot.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78480) amargo


amargo
addikt

Én nemsokára szeretnék egy 120nm-es házat felújítani, de az itt látott 4 nm esetén simán szamoljak rá 1 évet? Nekem ez kicsit soknak tűnik..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78481) föccer válasza sketchifun (#78479) üzenetére


föccer
nagyúr

Bő 15 éve foglalkozom a témában, igaz nem napi megélhetésként, csak "hobbiként".

Ha már sem időben és sem pénzben nem járok közel a valósághoz, akkor mégis jó a 800k és a 10 nap helyett is 11-et hozol ki? Én mocsok lassan dolgozok, ráadásul az esetek többségében egyedül. Így látatlanba a konkrét feladatot nem látva továbbra is reálisnak tartom a 800-850k-t anyaggal (bárminemű "glanc" nélkül természetesen. Olasz márvány nyilván nem fér bele, de normális anyagok igen), munkadíjjal (50k/nap továbbra is helytálló, amiért bele kell férjen a normális szakipari munka). És igen, ebbe benne van, hogy be kell ülni a kocsiba, amit még meg is kell tankolni, benne van a napi 2500 ft adó és benne vannak a szerszámok és a nyavalyás sitteszsák is, de még a hulladéklerakás díja is.

Ha valaki ennyiért nem tudja megcsinálni, az nem fog megélni a pici lakásfelújításos munkákból, vagy arra épít, hogy negyed évente fog egy palimadarat, aki hajlandó 3x árat kifizetni, amiért ugyan úgy összegányolhatják neki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78482) föccer válasza amargo (#78480) üzenetére


föccer
nagyúr

Minél kisebb a feladat, a fajlagos időráfordítás annál nagyobb. Volt, hogy 1 nm padlóburkolatot kellett kicserélnem egy zuhanyzóba, de 1 hétig tartott, igaz naponta 2 óránál többet nem lehetett vele dolgozni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78483) sketchifun válasza föccer (#78481) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az árban egyetértettem a 800 környéki összeggel, és nem is az általad vázolt 10 nappal nem értek eggyet. De itt van olyan köztünk, aki 300-ért megcsinálja 5 nap alatt, számlával, garanciával.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78484) Morris válasza sketchifun (#78483) üzenetére


Morris
veterán

Röhögjél nyugodtan, de nekem ennyi volt a 10nm-es fürdőszoba felújításának a munkadíja.
Az anyag kb mégegyszer ennyi volt. (de inkább több)
Mindezt úgy, hogy a kádtöltő csaptelep egy 60k-s grohe, a mosdó szekrény pedig 70k-s ravak.

A számlát meg hagyjuk...

A munkadíj így állt össze :betonozás, járólapozás, csempézés, kád beépítés.
És volt vakolás is, mert a régi darabokban jött le a csempével együtt.

Továbbra is azt mondom, 1millióból kényelmesen meg kellene lennie munkadíjjal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#78485) Morris válasza Morris (#78484) üzenetére


Morris
veterán

250k volt a kőműves munkadíja. 50k környéke volt a vizes szakié.

(#78486) sketchifun válasza Morris (#78485) üzenetére


sketchifun
senior tag

De könyörgöm, beszarok a gyönyörtől.

Azt is leírod hogy mit csinált ennyiért, vagy menjek a laptopos topikba leugatni mindenkit, hogy miért ajánlanak Dell XPS gépet, mikor a teszkóba van nyócvanér laptop szt még nyomtató is van hozzá?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78487) Morris válasza sketchifun (#78486) üzenetére


Morris
veterán

Ott van kettővel korábbi hszben.

(#78488) Chaser válasza biker (#78478) üzenetére


Chaser
titán

álmennyezetről volt szó, felénk az álmennyezetet jelent és nem oldal falakat:)
24nm-re 2cm-es vakolat én matekom szerint 0,48m3 24x0,02, vagy rossz a matekom ?:)
födém 40cm vastagsággal 1,6m3
az én fürdőmben így volt kitakarítva 3,5nm-en, nagyon nem volt 5m3, ahhoz már falakat is vinni kell ( :
standard magasság 2,6-7 egyébként is, ha nincs más adat azzal számolunk
felmerült bennema kérdés, mért is körbe kartonozni egy 4nm-es fürdőt ha nem indokolja semmi? hogy bukd a terület 10%-át? nálam muszáj volt előfalazni a felét, de az szét volt rohadva, többi oldalra meg vakolat helyett karton ment
sztem nem sok ilyen állapotú fürdő szaladgál, 800k még erre is vicc lett volna munkadíjnak, előfalazással volt több mint bármelyik fürdő és teljes kitakarítással, ami szintén nem sűrűn fordul elő

föccer ennyiért sos-re mennek meg palimadár fogásra ahogy mondod, megette volna a fene ha ennyibe kerülne egy csepp fürdő extrák nélkül

kis matekkal felfelé kerekítve:
bontás 1 nap 50e ft
sitt elszállítás 50e ft
új víz mosdó, kád, wc 100e ft
födémjavítás, kőműves munkák falon 100e ft
új villany, konnektor, világítás, 15e ft
álmennyezet 20e ft
burkolás padló 25e ft, falak mennyezetig csempézve 100e ft
szerelvényezés 30e ft

kihagytam valamit? ez 490e ft körül van anyag nélkül, kőműves munka pedig erősen állapot függvénye
kihagytam valamit?

szerk: sketchifun
ha rászámolod a vállalkozó díjat ami általában 2x-es szorzó mindjárt reális a 800 ( : mert legtöbb már nem tud fogni a melóson, megkérik a normális pénzt, kivéve a tili-toli emberek, viszont ezt számlásan válallkozó nélkül szakikkal ennyiből meg lehet oldani

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78489) amargo válasza föccer (#78482) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, remélem emberi léptékű lesz az idő ráfordítás is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78490) ecaddsell válasza amargo (#78480) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A panel meg a ház (=családi ház) nagyon más ennek ellenére fél évvel simán számolhatsz.
Nagyon ritka az, hogy mindenki pont úgy ér rá, hogy folyamatosan menjen a munka vagy ha igen akkor az feláras lesz és itt jön ki 4 nm-es panelfürdőre a milla feletti összeg (nálunk a háznál 12 szakma dolgozott, bontani mi bontottunk, volt aminek a többségét is mi csináltuk volt ahol csak kisebb munkákat).
Egyébként az is reális amit írtak, hogy sokan (első sorban kőműves, hideg burkoló) idén már nem is vállalnak munkát vagy megint van az a pénz, de nem biztos, hogy ki akarod fizetni.
Bár próbáltuk kerülni, véletlenül mégis összejött, abból is gond lehet, ha két szakma egy időben kell dolgozzon (úgy, hogy külön helyen voltak). Nem szeretik egymást kerülgetni, cuccukat féltik stb.

Ez az építőipari hullámzás katasztrófa, a korábbi munka hiánya miatt külföldre menekültek hiánya most látszik igazán.

(#78491) macilaci78 válasza mokus1 (#78430) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit írtam, hogy mindkettőt behúzod, miért nem jó? A szolgáltató embere simán fellövi tűzőkapoccsal a kábelt a falra, az ajtófélfa átfúrásával meg beviszi a másik szobába. Ő csak ennyiért felelős.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78492) tboy93 válasza ThodEE (#78438) üzenetére


tboy93
nagyúr

köszi, siker :)

(#78493) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Kedves Chaser, Morris, sketchifun, föccer, YAS-dude!

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Liftmentes, II. emeleti, egy helyiségben kádas-WC-s fürdőről lenne szó. Teljes burkolat-, illetve kád- és WC-cserét szeretnék+a falfelületek festését; álmennyezetet nem szeretnék. Ha jól értem, a bontáson lehetne spórolni. Az igényel valami 'szakértelmet', vagy csak óvatosan csupaszítsam le a falakat?

(#78494) macilaci78 válasza totyaNYC (#78458) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit akartok? Kád, zuhanyzó? Mi marad meg, mit cseréltek ki? Mi kerül áthelyezésre? Elektromos kábelek, kiállások? Sok dologtól függ.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78495) Chaser válasza totyaNYC (#78493) üzenetére


Chaser
titán

Ha minden marad a regi helyen, tehat nem kell uj viz - attol fugg mikori - maris olcsobb
Ha nalad csak csempebontas lesz sitt is minimalis, veszel egy vizmerteket meg tudod nwzni h allnak a falak
A szakik anikor bontani kell arra fogjak azert draga a melo, ha azt mondod megcsinalod akkor a bontas semmi, par ezerrel olcsobb a melo ( : ha teheted csinald magad, burkolot viszont gyorsan nem talalsz, sos burkolok 8-10e/nm-ert vannak, de meg akkor se lennel 800e-nel
Lehet nem is kell gep bontashoz, el kezded szedni spaklival aztan jon, azt meg kell nezni, sittes zsakot obibol ajanlom, kozepkategoria, 25db 2500ft, 80 v 100 l-es, csempenel erdemes duplazsakot hasznalni, sitt szallito pesti faluban koncz 2004 bt pl, sokszor viltak mar nalam, mindig oke volt es gyorsan jonnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78496) macilaci78 válasza föccer (#78469) üzenetére


macilaci78
nagyúr

egy pár cm-es előtétfal - 55 cm van az épített zuhany pengefala és a szemközti fal között azért, mert a mester nem verte le tégláig a régi ragasztót, hanem lehúzta és rá az új csempét. 4 m2 fürdőben minden centi számít, olyanok múlhatnak rajta, hogy befér-e a mosógép, a kívánt mosdó...

amargo: nálunk 58 m2 társasházi lakás volt 2 hónap:
Beltéri nyílászárók cseréje, új villanyóra és ami mögötte van, festés, fürdő, WC átalakítás, festés.
Parkettához, konyhai burkolatokhoz nem nyúltunk.

Ez alapján egy családi ház 2-5 hónap feladattól függően, ha a belsőt és a küldőt lehet párhuzamosan csinálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78497) Chaser válasza totyaNYC (#78493) üzenetére


Chaser
titán

Bevett gyakorlat az is h raburkolnak a regi feluletre, ha nem vizes a fal jo megoldas az is, padlonal ha a szint engedi
Panel v tegla?
Sok variacio van, akar mehet teljes festes is falakra, nalam ugy lesz, minden nagy gyartonak van vizallo festeke, olyan szakit nehez talalni aki profin dolgozik, mar meg tudnam csinalni de rajottem felesleges, ha megunja az ember nagy munka cserelni, nalam festes lesz es parafa falburkolo kad moge
Mindenesetre kerj be tobb arajanlatot, ha nincs affinitasod ilyen munkakhoz marad general kivitelezo, referenciaknak nezz utana

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78498) totyaNYC válasza macilaci78 (#78494) üzenetére


totyaNYC
csendes tag

Továbbra is kádat szeretnék. A 2 konnektor maradhatna a jelenlegi helyén. A lámpát kb. 20 cm-el magasabbra rakatnám, egy újabb tükör fölé. Szeretnék épített mosdópultot (ami alá kellene víz-kiállás a mosógépnek + lefolyó neki) és ehhez még meg kellene emelni a csaptelep kiállását + ketté kéne szedni, hogy legyen külön csaptelep a mosdónál és külön a kádnál. A kádnál fix üvegparavánt szeretnék, a mosdó mellett. A csempézést csak a kád környékén vinném 2m fölé; a többi helyen alacsonyabbra szeretném, hogy a falra tudjunk dekorációkat tenni (pl. képkeret, műnövények akár). A csatolt képeken látható 'burkolatdesing'-t képzeltem el; ezek 20x50-es, lengyel lapok 4440 Ft-os négyezméterárral:

Ez pedig a nagyjábóli elrendezés (a WC-kagyló a stang és az ajtó között van):

(#78499) Chaser válasza totyaNYC (#78498) üzenetére


Chaser
titán

Sztem mosdo ala gep nem fog menni, 85cm a magassaguk, az idealis mosdo magassag is ez, tetejet szamolva, ami nagyobb baj, h a mosdo szifonja miatt sztem ez nem kivitelezheto csak ha van annyi hely h nem kozvetlen a mosdo ala kerulne a gep, tehat kb 1m legalabb, keprol ugy latom 60-70cm lehet max

Szerk: a kepen nem zuhanyzo van?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78500) totyaNYC válasza Chaser (#78499) üzenetére


totyaNYC
csendes tag

A pult lehet olyan széles, hogy bal oldalán, alatta elfér a mosógép és mellette, jobbra a mosdó (és a szifon). A fotót csak szemléltetésképp küldtem(azon tényleg zuhi van; nálam kád lenne); a csempe méretek, illetve a díszcsík miatt(nem tudom, hogy annak a felrakása mennyire ár-tényező). Hallottam olyat, hogy a nagyobb csempe felrakására háklisak a burkolók; nem szeretik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.