Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54001) pjen válasza Lipton (#53998) üzenetére


pjen
félisten

A 80 as években a 30 cm poroton tégla+perlites vakolat messze teljesítette az akkori szabványt.Változnak az idők. :((

(#54002) LógaGéza válasza LógaGéza (#53925) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kerítéses kérdésre valaki?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54003) Met válasza #70869248 (#53999) üzenetére


Met
Topikgazda

Én ezt kihúznám csemperagasztóval, ahol meg nagyobb a rés oda purhab és arra csemperagasztó.
Akár az egész párkányt körbe vékonyan behúzni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#54004) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Egy tetőtéri lakással kapcsolatban kérném a segítségeteket. A tetőtér falai bentonyp lappal vannak burkolva, amelynek az illesztési ki vannak nyomva szilikonnal és csúnya takarólécekkel van elfedve. Ezt szeretném egy homogén felületté alakítani.
Én sima gipszkarton lapokra gondoltam lefedni majd szigetelőanyagokkal eldolgoznám az illesztéseket. Mire érdemes különösebb képen odafigyelni? A 12,5mm-es gipszkarton, 25cm-enként csavarozva megfelő páros?

Előre is köszi! :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#54005) Lipton válasza pjen (#54001) üzenetére


Lipton
őstag

Ez sok mas dologra is elmondhato. A temahoz tartozik (de nem vitaindito), hogy akkor a szemlelet is mas volt, a futesi koltseg is, stb.. A hoszigeteles tema sem volt. Gyerekkent a roman fa ablakon ugy fujt be a szel, hogy lobogott a fuggony.

Arra irtam, hogy konkret szamok nelkul is erezheto, hogy a teljes falazat hoszigeteleseben nem hoz relevans valtozast a par centi vakolatba kevert perlit.

(#54006) Lipton válasza Met (#54003) üzenetére


Lipton
őstag

Hasonloban gondolkodtam en is. Purhabbal kinyomni majd egy eles szerszammal egyenesbe vagni.
Lehet vakolas helyett lehaloznam siman mint a hungarocell szigetelest es arra feher gorduloszencses vakolat.
Igy teljesen vizzaro is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#54007) Bici válasza föccer (#53988) üzenetére


Bici
félisten

föccer, Siriusb:

A képen látható rajz nem méretarányos, de szemlélteti, hogy mit szeretnék.
Panel ablakcsere után a zöld csíkos résszel jelölt sáv szabadon maradt. Erre a régi fa ablak rátakart. Kék a mostani ablak.

A piros részt valami módon szigetelni szeretném, hogy ne érje eső és hideg a két beton közti hungarocellel kitöltött sávot - ami így néz ki: [link].

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#54008) Lipton válasza Bici (#54007) üzenetére


Lipton
őstag

Reseket purhabbal kifujod, megszarad, levagod szepen sikba, ragasztoval behuzod a teljes kavat vekonyan sikba a kulso elig, halo, ragasztoval belesimitod, csiszolod, 2mm feher vakolat ra.

Purhab helyett vakolhatsz is de sokkal piszkosabb, lassabb, macerasabb. A pur csak arra kell, hogy kitoltse a nagy uregeket es ne ragasztoval kelljen az egeszet "bevakolni".

[ Szerkesztve ]

(#54009) Met válasza Lipton (#54008) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha nagyon hideg para van akkor purhab után ragaszthatna körbe vékony nikecel lapot, csak ugye akkor annak az éle látszani fog az utca felől.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#54010) Lipton válasza Met (#54009) üzenetére


Lipton
őstag

Ezert kertem utcai fenykepet :)
Ugyan ezert nem irtam bele.
1-2cm elmenne meg de nem tudod szepen osszedolgozni a mostani kava szelevel, ki tudja milyen lehet, mennyire egyenes/vizszintes/fuggoleges es akkor meg nem beszeltunk a szinerol. Ha vakolattal mesz ra a falra korbe akkor ronda lesz. Gondoltam arra is, hogy a vekony lapot vakolni es a rest kitolteni de az mar elegge mekkmester es ha emeleti lakas akkor nem is olyan egyszeru kivitelezni.
Meg egy "szuper" megoldas lehet. Az ablaktol indulva a resen tullogatva felteszel egy 2 centis polisztirolt es egy "lepcsovel" fogsz a mostani szinezett kavara erkezni. Ha kesz akkor ezt a lepcsos kavat egyben szinezed.
Valamennyit szigetel, a kava egyseges szinu, nem kell foglalkozni a kulso falfelulettel de van benne egy 2 centis beugras.

[ Szerkesztve ]

(#54011) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Vettem 3db ilyen ajtót.Az lenne a kérdésem hogy az ajtólapot most már csak fehérre tudom lefesteni?Az ajtótokot mivel nyers fa szerintem lakkozni vagy valamilyen lazúrral fogom átkenni.Esetleg van valakinek valamilyen jó ötlete hogy milyen kombinációban nézne ki jó ez a típusú ajtó?

(#54012) Ace Ventura válasza Misi1980 (#54011) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Elviekben igen, de ennek ellenére én lefestettem tölgy lazúrral, és semmi baja nem lett. Fektetve festettem 24 óra száradás után szép lett.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#54013) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nem tudom jó helyen járok ez ügyben, de van köztetek olyan aki már túlélte a panelprogramot? Lenne pár kérdésem. Kicsit sokallom a 46nm-es lakás szigeteléséért az elkérendő 900 ezret.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#54014) Misi1980 válasza Ace Ventura (#54012) üzenetére


Misi1980
senior tag

És nem üt át a lazúron a fehér?Esetleg tudsz linkelni olyan festéket amivel átkented?

(#54015) DeFranco


DeFranco
nagyúr

zuglóban vagy környékén tud valaki jó festékboltot ajánlani?

(#54016) r.levente75 válasza Lipton (#54006) üzenetére


r.levente75
addikt

+1

(#54017) r.levente75 válasza Misi1980 (#54014) üzenetére


r.levente75
addikt

Trinát lazurán, kimondottan használható díszítő mázolásra is, faerezetet is lehet vele készíteni.
Ha nem ilyesmibe gondolkodsz, akkor lehet bármilyen színű fedőmázolás. Natúr fenyő színe nem tud lenni, mivel nem natúrfa szín az alap. A lazúrnál egy jó színválasztásokkal, lehet hogy keverni kell, összehozható egy közel azonos szín ennek ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#54018) r.levente75 válasza LógaGéza (#53925) üzenetére


r.levente75
addikt

Az a kérdés, hogy beton oszlopok vannak, vagy betonba ágyazott fém oszlopok. Ha jól értem amit írtál kb két méter szélesek az oszlopok közötti táv, és a kerítés és az oszlop is egy méter magas lenne?

(#54019) LógaGéza válasza r.levente75 (#54018) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát elég régi a kerítés, de sima betonoszlop, amiben hajlított gömbvasak vannak.
Nem, csak a kerítésbetét 1 méter magas, alatta van még beton (nem pont ez, de ilyen felépítésű).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54020) Csabroncka válasza DeFranco (#54015) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha van a közelben akkor én a Kőházy-t javaslom.

"in medias res"

(#54021) Misi1980 válasza r.levente75 (#54017) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#54022) DeFranco válasza Csabroncka (#54020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

eléggé messze van csak.

(#54023) Met válasza DeFranco (#54022) üzenetére


Met
Topikgazda

Egyikbe sem voltam [link] :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#54024) DeFranco válasza Met (#54023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

festékboltot ajánlani :)

én sem voltam, nyilván ezért kérdezem a tapasztalatokat. beszerzem nyilván önállóan is, de ha van jó bolt, megtámogatnám a vásárlóerőmmel pozitív visszacsatolásként :)

ja nem, egyben voltam, ott átvertek. háromszori "biztos így van?" kérdésem ellenére is.

(#54025) Csabroncka válasza DeFranco (#54024) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gondolom nézted, nem tudom hogy a XIII. kerületi től mennyire laksz messze, én a XI-be járok.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#54026) Met válasza DeFranco (#54024) üzenetére


Met
Topikgazda

7. kerület Klauzár tér "messze" van?:)

Csak azért küldtem a linket mert nem biztos hogy Neked eszedbe jut így keresni. Nem azért mert hüje vagy hanem azért mert pl. ismerős keresett e-cigihez valami aromát, nem találta, szét kereste magát, én megtaláltam neki. Gondolom a logika számít hogy ki milyen kulcsszavak szerint keres vagy nem tudom, lehet mégis csak okos vagyok? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#54027) sziku69 válasza philoxenia (#53214) üzenetére


sziku69
senior tag

Pár napja felkerültek a gerendák a helyükre. 40-es lamellás korongot használtam a csiszoláshoz, aztán 100-as csiszolóval még lesimítottam.

Ilyen lett a végeredmény.

(#54028) realist válasza DeFranco (#53989) üzenetére


realist
őstag

Szintén másodikon. A parapet maradt a régi a konvektor lett cserélve erre (mika6) a berendezésre. Amikor bekacsolom akkor egy idő után kezd el jelentkezni a szag, nem erős de azért valamennyiret érezni (leginkább akkor, ha közel hajolok a berendezéshez). Ha kinyitom az ablakot akkor ugyan ez a szag fogad csak koncentráltabban, tehát égéstermék.

Meg tudnád adni (akár privátban) a műszeres szaki elérhetőségét aki nálad járt?

kösz!

(#54029) fasyrt válasza DeFranco (#54015) üzenetére


fasyrt
őstag

Xv. Ker. Rákos út - Szerencs u. sarok. Korrektek, tudom ajánlani őket.

(#54030) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
A CO érzékelőt hova érdemes tenni szobán belül? Cserépkályha van.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#54031) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.
A padláson találtam a minap ezt a régi mennyezeti lámpát és arra gondoltam, felújíthatnám esetleg. Mivel ilyesmit még nem csináltam, nem tudom hogyan és mivel kellene a felületet előtte megtisztítani. Érdemes a képek alapján egyáltalán foglalkozni a dologgal? Egy részen látszik, hogy le is pattogott a festék.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#54032) föccer válasza 4ron (#54031) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi a célod vele? Használni, mert tetszik a formája? Eltölteni vele az időt, vagy eladni. Utóbbinál nem nagyon számíts bevételre, mert ilyet a kutya sem akar venni, még ingyen sem vinnél el kb senki. Időtöltésre találsz jobbat is, mint hogy ilyesmivel szívjál. Mert ha sikerül is rendbe kapni, akkor szívás lesz vele. Vékony anyag, nem igazán lehet szépen lecsiszolni, ráadásul el is ette a rozsda. A foglalat részét is ki kellene cserélni. Áhh, szerintem a követlező lomtalanításkor rakd ki, annyit nem ér az egész, amíg 2 hozzászólást gépelsz ide a fórumra. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54033) Lipton válasza 4ron (#54031) üzenetére


Lipton
őstag

Homokfujas + szinterezes kb 3-5e Ft.

Foccer olyan negativ vagy;)

[ Szerkesztve ]

(#54034) realist válasza fasyrt (#54029) üzenetére


realist
őstag

Ide járok én is :D

[link]

Az árak közepesek, de korrektek és segítőkészek.

(#54035) mezis válasza sziku69 (#54027) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ott a TV fölött nagyon jó hely cserepes virágoknak. Öntözéskor nem, soha nem szokott víz lecsorogni.
(Én azért szerelnék alá egy esőcsatornát ! :DDD

mezis

(#54036) föccer válasza Lipton (#54033) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem negatív, csak realista. (aki a vicc szerint lőni tanul :DDD)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54037) 4ron válasza föccer (#54032) üzenetére


4ron
senior tag

Szórakozás, semmi egyéb. Az egész lakásfestést + szoba leválasztást meg tudtam oldani egyedül, mégpedig szépre, kedvet kaptam egy kis barkácsoláshoz :)

(#54033) Lipton: ennyit nem költenék viszont rá, a homokfúvás meg már elrontja a csináld magad örömét, mert azt egyik ismerősöm tudná elintézni :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#54038) mezis válasza 4ron (#54031) üzenetére


mezis
nagyúr

Mielőtt felújítanád próbáld ki.
Jó lesz az, hogy felfelé semmi fény nem jut át rajta. csak lefelé ?

mezis

(#54039) philoxenia válasza Nerazim (#54030) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk az ágyban fekvő fej magasságában van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#54040) r.levente75 válasza LógaGéza (#54019) üzenetére


r.levente75
addikt

Síma kerítés drótháló, talán a legolcsóbb megoldás, amit talán ki is tudsz feszíteni a még meglévő kampókra. Esztétikában nyilván van szebb megoldás. Talán az is érdekes tud lenni, hogy ki akarsz e látni rajta. Ha az enyém lenne és jó állapotúnak ítélném meg a fogadó részt, akkor fával kombinálnék.

(#54041) 4ron válasza mezis (#54038) üzenetére


4ron
senior tag

Nem lenne vele problémám, de mivel lebeszéltek a felújításról, kihagyom :) A foglalat csere lenne a legkisebb gond, ugyanis ilyesmit mindig tartok itthon. Lehet készítek inkább egy hasonlót, mint ez.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#54042) LógaGéza válasza r.levente75 (#54040) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem, pont az lenne a lényeg, hogy akadályozzuk a belátást valamilyen szinten. Fa volt, azt most hanyagolnánk, csak utolsó opcióként maradt meg.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54043) sziku69 válasza mezis (#54035) üzenetére


sziku69
senior tag

Áááá, ügyesen öntözünk. :) Amúgy ez még csak a próbaverzió. Még nem értünk a végére.

(#54044) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Első megtekintésre megyek egy öreg lakásba, feltett szándékom lenne megvenni. Ingatlanos előre szólt, hogy majd generálfelújítás lesz, de az ár alapján ez nem volt újdonság. Szinte minden munkafázisra van anyagáron (villanyos, festő, gipszkartonozás, burkolás).
Amire viszont nincs, az a gáz/fűtés. Jelenleg egyedi gázkonvektoros fűtés van, a vízről nem tudok semmit.
Ha a lehető legrosszabból indulok és azt mondom, hogy minden legyen kuka, és legyen kiépítve cirkó lapradiátorral, és onnan legyen meleg víz a konyhába és fürdőbe akkor az alsó hangon 1 milla, de inkább 1,5. Ez már egyáltalán nem egy elhanyagolható összeg. Ezzel gyakorlatilag duplázódna minden más összeg, és akkor már nem számítana kimagaslóan jó árúnak a lakás, csak simán jó árúnak. (drága még akkor sem lenne)

Viszont mégiscsak jobb lenne (még egy ideig) megtartani az aktuális rendszert (amennyiben lehetséges) de ennek gondolom lehetnek buktatói. Erre lennék kíváncsi, hogy a magas gázszámlán kívül mire számíthatok még? Mivel második megtekintésre már mindenképp szakemberrel mennék, ezért csak olyan tanácsokat szeretnék tőletek kérni amit én mint laikus már rögtön ki tudok szúrni az első megtekintésnél is, és adott esetben már itt ki tudnám szűrni, hogy biztos nem megfelelő nekem a lakás ebben az esetben ugye nem kellenek későbbi felesleges körök.

Szóval a gázkonvektoron mit tudok megnézni? Ha a burkolatot leveszem tudok szemmel találni bármilyen hibát?
Illetve milyen /mondjátok a lehető legmagasabb árat/ költségekre számíthatok akkor ha mégis megtartanám a rendszert?
Gondolom gázcsövek cseréje lehet alap, ezek engedélykötelesek? Itt milyen árakra lehet számítani? Az öregebb készülékek gondolom eleve nagyon rossz hatásfokúak léteznek erre módszerek felújításra? Ha az egész gázkonvektort cserélni kell akkor az árukeresőn látott 50-70e körüli konvektorok jók lehetnek? Ha szakember cseréli a csöveket és a konvektorokat, akkor milyen munkadíjra lehet számítani? Mely munkák engedélykötelesek? (gondolom mindegyik- engedély kötelesség alatt nem azt értem, hogy jóskapista ócsóé megcsinálja, hanem hogy van-e drága időigényes papírmunka az önk. vagy társasház felé)
Esztétikai okok miatt egyébként se lenne rossza a csöveket a falban elvezetni, ezek mennyivel dobnának az áron engedély ilyesmi, ha a vésést és az ezzel kapcsolatos kőművesmunkákat magamnak oldom?

Továbbá feltétel lenne még a vásárláshoz mindenképp az, hogy a konyhát áthelyezzem máshová. Itt a konyhai csap és melegvíz az egyedüli kérdés, mert beépített főzőlap lenne gáz nem kell oda. Szóval az alaprajzból kiindulva a konyhai csapot a fal mentén haladva összesen 8méterrel kellene meghosszabbítani, továbbá a szennyvíz elvezetésről gondoskodni. Úgy tudom hogy szennyvíznél amennyiben a lejtés nem biztosított úgy rásegítéssel megoldható, de árakat ezekről sem tudok. Itt is kérdés még, hogyha maradna a régi rendszer akkor kéne egy elektromos vízmelegítő amiből, egy 5litereset néztem 15e.-ért. Ez elég lehet konyhai mosogatáshoz? Vagy nagyon nem lenne gazdaságos? Ha cirkó nem is épülne, csak egy elégséges vízmelegítő a fürdőbe akkor annak mekkorának kell lennie, hogy külön biztosítsa a konyha vízigényét is? A fürdőtől a fal mentén haladva 9 méterre lenne az új konyha. Ennek a csövezése árban hogyan nézne ki, ha egyáltalán ez így megoldható?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#54045) Bici válasza Lipton (#54008) üzenetére


Bici
félisten

Lipton, Met: Köszönöm szépen a válaszokat!

A purhabos megoldás tűnik eddig a legjobbnak. Ez a megoldás mennyire szigetel?
Milyen ragasztót és hálót kell vennem?

A nikecell-es megoldás is tetszik, annyi különbséggel, hogy tartok tóle, hogy a legkisebb utésre (pl. jégeső) horpadni fog.

Utcai képet csinálok holnap, de nem egyszerű, mert sok a fa a második emeleti ablakok elött.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#54046) DeFranco válasza Met (#54026) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, értem :D nem esett le azt hittem a szokásos lmgtfy trökk :))

mindenkinek köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#54047) Nerazim válasza philoxenia (#54039) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi szépen :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#54048) Lipton válasza Bici (#54045) üzenetére


Lipton
őstag

A puros megoldas nem biztos, hogy szigetelesi szempontbol rossz mert a kepeid alapjan az ablak a belso beton panel kulso elere van beteve igy a beton nem log ki (jelentosen), nem lesz hohid. A pur a levegos szerkezete miatt valamennyire szigetel, jobban mint a vakolat.

A szigetelos megoldastol nem kell felned, igy keszul minden haz. A halozott polisztirol ragaszto kemeny. Tehetsz lepesallo anyagot is, az biztosan nem nyomodik ossze de jelentos jegeso eseten a felulet serulhet. Ezert nem aggodnek mert a kulso falnak elobb lesz annyi egy komolyabb jeg eseten mint a vedettebb kavadnak.

[ Szerkesztve ]

(#54049) föccer válasza Lipton (#54048) üzenetére


föccer
nagyúr

A PUR habnak kb 2x jobb a hőszigetelő képessége, mint a polisztirol gyöngy lapoknak, szóval azzal sem lesz gond.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54050) Lipton válasza föccer (#54049) üzenetére


Lipton
őstag

Nem kerestem ki de itt nagyon kis mennyisegrol beszelunk.
Hohidat biztosan nem csinal :)

Bici: barmilyen markasabb polisztirol ragasztot vehetsz, egy zsaknal tobb nem nagyob fog kelleni igy az ar nem donto tenyezo. Meterben leher venni uvegszalas halot is, par m2 kell csak, szinten nem nagy tetel, szamoljad ki mennyi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.