Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78051) pjen válasza sketchifun (#78050) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy kemény,kit érdekel,működik.

(#78052) n@p@lm válasza pjen (#78047) üzenetére


n@p@lm
őstag

Kpe cső?

(#78053) pjen válasza n@p@lm (#78052) üzenetére


pjen
félisten

Sose használtam még napon,lehet,hogy jó,nemtudom.

(#78054) Morris válasza pjen (#78053) üzenetére


Morris
veterán

Sok helyen írják, hogy jó. Én most abból csináltam a kapunyitónak a felállást. Meglátjuk meddig lesz jó.

(#78055) eszmilan válasza fokukac (#78034) üzenetére


eszmilan
tag

[link] Redőnyös

[ Szerkesztve ]

(#78056) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

szeretném megkérdezni, hogy (fürdőszobai) fugát hogyan lehet évtizedes lerakódott szennyeződésektől megtakarítani? Valamennyire működik a késes kaparás + vízkőoldó is, de valami hatékonyabb kéne...

Van valami kifejezetten erre való vegyszer esetleg a csempék/járólapok fugatávolságához igazított kaparó?

Előre is köszi!
J.

[ Szerkesztve ]

(#78057) macilaci78 válasza joysefke (#78056) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kikaparod teljesen és újrafugázod. Ami vegyszer hatékony, az bántja a cement alapú fugaanyagot is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78058) joysefke válasza macilaci78 (#78057) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

az óriási munkának tűnik. Nem megy ez egyszerűbben?

(#78059) philoxenia válasza joysefke (#78058) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gőztisztítóval próbálkozhatsz esetleg.
Kaparó.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78060) joysefke válasza philoxenia (#78059) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

köszi!

(#78061) philoxenia válasza joysefke (#78060) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon csúnya fugánál tisztítás után a fugafesték sokat dob a kinézeten, ráadásul a szín is változtatható vele.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78062) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a márkát ismeri valaki?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78063) Chaser válasza joysefke (#78058) üzenetére


Chaser
titán

nem, flex lehet még megoldás, de csorbulni fog a csempék széle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78064) sketchifun válasza philoxenia (#78062) üzenetére


sketchifun
senior tag

Alsokategorias cucc, fokent autoszereloknek keszitenek szerszamot.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78065) KMan


KMan
őstag

Lehet hogy hulye kerdes de a muanyag motoros garazskaput at lehet festeni?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#78066) macilaci78 válasza KMan (#78065) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A műanyag a motoros, vagy a garázskapu? Mert ha műanyagot akarsz festeni, ahhoz válassz festéket, ha pedig a műanyag a motoros, akkor nem tudni, milyen anyagú a kapud. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78067) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

A lakásban újra lesz húzva a villany illetve a koax és UTP.

Ha a villanyt és a koax-utp-t is külön védőcsőbe teszem akkor mehetnek a falban egymás mellett? Lesz valamilyen zavarás?
Egy 20-as védőcsőbe elfér két UTP egymás mellett?

Köszi

(#78068) canniball válasza macilaci78 (#78066) üzenetére


canniball
nagyúr

#degonosz ;]

Ha már motoros téma: a motoros redőnyt lehet valahogy mozgatni egy esetleges áramszünet esetén?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78069) pjen válasza mokus1 (#78067) üzenetére


pjen
félisten

Én hagynék pár centit,de osztott kábelcsarornában szokták vinni egymás mellett,és nincs probléma.

Canniball:nekem van egy tartalék motor,megpróbáltam kézzel megtekerni,de nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#78070) mokus1 válasza pjen (#78069) üzenetére


mokus1
addikt

Rendben köszi,

A két UTP-t is külön kell rakni vagy az mehet egybe?

(#78071) pjen válasza mokus1 (#78070) üzenetére


pjen
félisten

Akárhány is mehet egybe.

(#78072) sketchifun válasza mokus1 (#78070) üzenetére


sketchifun
senior tag

20-as csőben 3 utp sima, FTP necces.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78073) macilaci78 válasza mokus1 (#78067) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam 20 cm távolságra mennek egymás mellett a falban.

canniball: akkuról. Öcsémnél van, neki konnektorba van dugva a redőny, egy szünetmentes tápegységről simán menne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78074) Chaser válasza canniball (#78068) üzenetére


Chaser
titán

A motortol fugg, legtobvet nem lehet mozgatni, megnezed a tipusat es kiguglizod, jeolemzoen a napellenzok motorjanal van kezi hajtas is, enyemet pl nem lehet

Ha nar redony, jol gondolom ha a lamellak ket szelenel bevilagitas van az tekintheto kivitelezesi hibanak? Napokban neztem, a nuanyag redonyos lakasban szelesebb kifuto van mint amit a motoros alu redonyhoz raktak, miota bejott a napocskas ido tunt fel, 30e ftos redonynel lehet nem erdekelne, csak ez egy piciket dragabb volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78075) KMan válasza macilaci78 (#78066) üzenetére


KMan
őstag

Haha! :) muanyag a garazskapu, tehat nem fa. Motoros, felfele nyilik. A regi hazban fakapu volt amit kezzel lehetett nyitogatni es konnyu volt festeni mivel fa volt. Muanyagra garazskapura valami speci festek kell? Es a felulettel kell valamit csinalni festes elott? Gyarilag feher a garazskapu amugy.... koszi!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#78076) pjen válasza Chaser (#78074) üzenetére


pjen
félisten

A lefutóban szokott lenni két szőrös porfogó csík,ami a fényt is kizárja,például Redex láb.Lehet kihagyták.

(#78077) sketchifun válasza pjen (#78076) üzenetére


sketchifun
senior tag

Oldalt van bevilagitas, ha jol gondolom, nem alul. Szerintem nem jol van fent a vezetosin.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78078) pjen válasza sketchifun (#78077) üzenetére


pjen
félisten

Oldalt a lefutóban van a szőrös zaj,fény és porvédő csik.Van a lefutóban nút ahová betolható.Nekem még a szúnyog redőnyben is van.Cserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#78079) Chaser válasza pjen (#78076) üzenetére


Chaser
titán

Van benne, de tul keskeny, illetve a lamellak tul rovidek, nezopont kerdese, mivel mimdket oldalt van bevilagotas elcsuszas kizarva, sebaj, jovo heten hivom oket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78080) fero02 válasza Chaser (#78024) üzenetére


fero02
veterán

Egy fém kereten belül van egy savmart üveghez hasonló műanyag lap és (most nem emlékszem pontosan, de talán) oldalról körbe van a ledekkel megvilágítva a plexi. Én így indirektnek mondanám, de ha belenézek így is percekre beleég a retinámba a lámpa.

(#78081) mokus1 válasza sketchifun (#78072) üzenetére


mokus1
addikt

FTPvel jobban jarok? Marmint árnyékolas miatt is kérdezem. A közelben lévő villanyvezetek miatt.

(#78082) pjen válasza mokus1 (#78081) üzenetére


pjen
félisten

Lakásba nem kell FTP.

(#78083) Chaser válasza fero02 (#78080) üzenetére


Chaser
titán

arra gondoltam látszik maga a panel vagy sem, ha látszik direkt, ha nem látszik indirekt - pl egy falikar amiben nem látod az izzót az indirekt, ezeket a led paneleket is el lehet úgy helyezni csak mókásabb, direktbe biztos nem rakom, 9w-os is kiveri a szemem ha ránézek ( : annak úgy nem sok értelme van, de plafont megvilágítani jók lehetnek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78084) 7Sony7 válasza orion1025 (#77997) üzenetére


7Sony7
addikt

Kicserélték a faanyagot. Benti bútort szeretnék belőle. (borovi amúgy) kell valamivel kezelnem, hogy ne menjen bele semmi?

-

(#78085) macilaci78 válasza 7Sony7 (#78084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nincs a házban amúgy rovarkáros faanyag, akkor nem lesz bajod vele. Beltéri faanyag közül csak a padló alépítményét szoktuk kártevőmentesíteni, akkor is csak gombaölővel kezeljük. Parketta, ajtó, ablak, bútor nem szokott ilyesmit kapni, csak valamilyen felületvédelmet. Lakk, olaj, viasz, lazúr.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78086) 7Sony7 válasza macilaci78 (#78085) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Köszi.

-

(#78087) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szakembör. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78088) BullZeye válasza pjen (#78082) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát ha jó áron be tudja szerezni, akkor inkább az, de valóban ritka a földelt router/switch :)

140ft/m nettó áron vettem Cat7 SFTP kábelt, ha most nem is használom ki, jövőre nézve ártani nem árt, ha ne adj isten interferálna az elektromos kábelekkel, akkor még mindig opció, hogy földelt routert veszek. :)

(#78089) pjen válasza BullZeye (#78088) üzenetére


pjen
félisten

A baj az,hogy nem mindegy melyik végét földeled,könnyen lehet egy jópofa föld hurok.Belben nél melóztam,minden gép mellett volt Pc.Cat 5 E volt mindenhol,pedig volt FTP,STP,és ISTP is.Ott készült.Sosem volt gond.

(#78090) philoxenia válasza pjen (#78078) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen az a szőrös zaj és miért kell védeni... :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78091) pjen válasza philoxenia (#78090) üzenetére


pjen
félisten

Nem láttál még szőrös zajt :F

(#78092) BullZeye válasza pjen (#78089) üzenetére


BullZeye
veterán

Tudtommal mindkét végén földelni kell. Számítógép földelve van, és földelt a gépház (fém kis pöcökhöz hozzá ér a csatlakozó).
Ami necces a router vége, mert ott általában műanyag szokott lenni az otthonra szánt eszközöknél.
Aztán fene tudja :) nekem hálózatos kollégák megaszonták.

(#78093) BullZeye


BullZeye
veterán

Előző tulaj sok sok éve az erkélyfalnál (gyárilag hiányzik egy 20 centis rész belül) felfalaztatott Ytongból, belülről tök jól néz ki, szóval eddig fel se tűntek a hibák:

1) Kívülről nem tűnik vízzárónak, mert azon a ponton belül ledobta a festéket (betonra simán ráfestettek fehérrel), ahol kint 1 méter magasságban kb kezdődik felfelé az Ytong.
Mi a legegyszerűbb módja ezt kívülről egy száraz hét után vízhatlanná tenni legalább az alsó részen?

2) Erkélynél ahol víz éri esőzésnél a falat dobja le a festéket több helyen, alatta porosnak érződik a beton, így tartok tőle, hogy nem volt mélyalapozva, vagy az idő megette (ha egyáltalán lehet ilyen).
Ide szeretnénk valami burkolatot tenni, ha végre találunk olyat ami tetszik és nem 20k/m2, de értelemszerűen ha festékre rárakom akkor tartok tőle, hogy idővel lehullik festékestül. Van valami alapozó amivel megúszom, hogy az egészet le kelljen kaparnom?

Itt egy kép az ytongozás külső részéről, amit víz zárnom kéne valahogy:

(#78094) gerisz23 válasza BullZeye (#78092) üzenetére


gerisz23
őstag

Amiről te beszélsz az érintésvédelem,a másik meg árnyékolás a zavarok ellen,ott valóban csak az egyik végét szabad lekötni a köpenynek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78095) gerisz23 válasza BullZeye (#78093) üzenetére


gerisz23
őstag

Én vágnék oda hungarocellt,lehálóznám lekenném ragasztóval.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78096) BullZeye válasza gerisz23 (#78095) üzenetére


BullZeye
veterán

7. emelet, nem nagyon akarok kimászni az ablakon, ezt az alsó részt is éppen elérném, így valami egyszerűbb megoldás kellene ami főleg praktikumra menne. Pl leönteném kátránnyal vödörből :D Vagy valami más vízzáró.

(#78097) sanzi89 válasza sanzi89 (#77881) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem sok válasz jött, így bedobok egyet: Elpumps CT 4274

Néztem a Pedrollo-kat is, fater azt ajánlja, de olyan árakon vannak a búvár szivattyúi, hogy leteszem a hajam. Az Elpumps pedig 19k lenne. Vélemények?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#78098) Chaser válasza BullZeye (#78093) üzenetére


Chaser
titán

2cm-es xps, az vízálló, illesztésekre párazáró fólia, háló aztán glett, biztos nem fog több gond lenni vele, valószínűleg háló nélkül sem lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78099) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Panelban hogyan kell a tűz/füstjelzőt ill érzékelőt felszerelni a plafonra? Lyukat kell fúrni, tiplit beleverni aztán felcsavarozni azt a konzolt amihez bajonettzárhoz hasonlóan kell rögzíteni a tűzjelzőt? Tehát mondjuk szeget nem lehet beverni vagy önfúrós csavart befúrni?

A panel az beton, kavics és vas. Azt hogyan kell fúrni? Fémkeresővel meg kell keresni hol van a vas a betonban? Egyáltalán olyan mély lehet a furat hogy eltalálhatja a vasat vagy a villanyvezetéket? Ha igen akkor kell egy fémkereső vagy vezetékkereső is.

Ezt, hogy belefúrok a falba vagy plafonba, be kell jelenteni a lakószövetkezetnek?

Egyáltalán, fontos hogy a tűzjelző rá a plafonra legyen szerelve? Ha ráakasztom arra amin a csillár lóg (lámpahorog?) az okoz bármi problémát a működésében vagy érzékenységében? Jó hát nem esztétikus de most tekintsünk el az esztétikától.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#78100) BullZeye válasza tknof1871 (#78099) üzenetére


BullZeye
veterán

Teljesen mindegy hova rakod csak legyen minél magasabban, de ha jót akarsz, akkor ne a tűzhely fölé tedd :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.