Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78651) Lauda válasza Chaser (#78650) üzenetére


Lauda
félisten

Tömege nem érdekes, földszintes családi ház. Ezt kifelejtettem előbb. ;) A téglás megoldás nekem egyszerűbbnek tűnik, a gipszkartonos rendszert ha nem megfelelően építed ki, akkor nem éred el a kívánt hatást.

(#78652) Chaser válasza Lauda (#78651) üzenetére


Chaser
titán

ezt mondtam én is, gk rendszernél kell a nagy precizitás és spéci anyagok, attól függ milyen falad van 7,5-es ytong már jó lehet, nálunk 10-es van fürdő és konyha közt magában másik lakásnál, szinte semmi nem hallatszik egyik helyiségből másikba, fürdőben csempe, konyhában normál gk van ráragasztva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78653) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy kerti szivattyúnk aminek ilyen a nyomóága KATT. Mondhatni klasszikus 1"-os kivezetés, van benne egy átalakító aminek a vége 3/4"-os hogy bele lehessen tekerni a gyorsatit.
A cél az lenne hogy 2 tömlőt csatlakoztassak a szivattyúra, hogy ne kelljen 2 szivattyút használni (kert,udvar). Na most ha kiveszem a gyorscsatit, beletekerek egy közcsavart utána egy ilyen Y elágat majd a 2 tömlőt ilyen hollandis réz tömlővéggel csatlakoztatom, akkor gondolom működőképes lesz a dolog. Nagyon más megoldást nem tudok, vagy van szerintetek?

Illetve ez a Y 3/4"-os, próbálok keresgélni 1"-os méretűt, hogy ne legyen annyira leszűkítve már az elején a rendszer. Viszont az istenért sem találok, sem rézből sem pedig műanyagból. Tudtok olyan boltot ahol hozzá tudnék jutni ilyenhez? Ez amit linkeltem egy Extol Y, még jó is lenne de gondolom a csapnál még jobban le van szűkítve a rendszer. Ezért lenne jó 1"-os.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#78654) föccer


föccer
nagyúr

Nem tud valaki adni néhány kisméretű téglát? 10-15 dba kellene egy kapu javításához.

köszi!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78655) fero02 válasza föccer (#78654) üzenetére


fero02
veterán

Hol? :U

(#78656) föccer válasza fero02 (#78655) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehetőleg Budapesten, de ha valaki tud adni szívesen elmegyek érte akár messzebb is.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78657) pjen válasza jozsi252 (#78653) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél egy colos egál T idomot.

(#78658) KMan válasza macilaci78 (#78570) üzenetére


KMan
őstag

CPL belteri ajtokra visszaterve

Azt tanacsolta ma az elado, hogy a belteri ajtok kozul a furdoszoba legyen papirracsos a magasabb paratartalom miatt, a tobbi furatolt (en a furdoszobara is furatoltra gondoltam). Szerintetek?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#78659) Chaser válasza föccer (#78654) üzenetére


Chaser
titán

de sok zsákkal kidobtam...:) ha sürge obiban 120ft a kétszer égetett kéménytégla darabja, illetve van még egy db befalazott ablak ami még kibontásra vár nálam jövő héten, de ezek a kéménytéglák bitang masszívak, a normál tégla, főleg használt közelében sincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78660) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

IX. kerületi (József Attila lakótelep) lakás felújításához keresek megbízható, igényes, nem csillagászati áron dolgozó:
- asztalost (ajtótokozások szegőlécezésére)

Ha bárki tud szakembereket ajánlani, köszönöm! :R

(#78661) philoxenia válasza raven12 (#78660) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, ahhoz kár szakembert hívni, egy apró fogú fűrész, egy mérőszalag és egy szögmérő kell.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78662) Egon


Egon
nagyúr

A hátsó gazdasági épületben elment az áram. Egy kismegszakítóból megy ki oda, a kazánházból. Ott még van áram, vélhetőleg az egyik kötés adta meg magát. Egy sima kéteres kábellel megy ki egy vezetékcsatornában az áram, de az első dobozban, amit megtaláltam, már egy sokeres földkábel van. Valahol lennie kell egy doboznak, ahol át van kötve a kábel, de nem találom. A kazánház külső falán leszedtem pár dísztéglát, ott megtaláltam a kábelcsatornát, ami lefelé fordul, és bemegy a föld alá kb. a házfal síkjában. Felszedtem a térkövet a ház mellett, ott nincs doboz, 5 cm sóder alatt beton van, azt már nem törtem fel.
Hogy lehetne behatárolni a hiba helyét, és megtalálni a dobozt? Kénytelen leszek felásni/felvésni a betont, tovább követve a kábel útját?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78663) gerisz23 válasza Egon (#78662) üzenetére


gerisz23
őstag

Melléképületbe milyen fogyasztók vannak?kismegszakító átad?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78664) 7Sony7 válasza jozsi252 (#78653) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem is egy collos T lesz a jó megoldás. A linkelt Y eléggé leszűkíti az átfolyást.

-

(#78665) pjen válasza Egon (#78662) üzenetére


pjen
félisten

Milyen messze van az a gazdasági épület?Esetleg egy másik kábel kihúzása nem lenne egyszerűbb,akár a levegőben is? Húzhatnál 3 erest lenne föld is.

(#78666) Egon válasza gerisz23 (#78663) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég gányul van megcsinálva.
Jön egy bejövő kábel a kismegszakító mellé, ott van egy konnektor, abból megy tovább az áram a melléképületbe. A konnektorban még van áram. A melléképületben egyetlen konnektorba van vive az áram, abban van egy hármas elosztó, van bele dugva két lámpa, meg egy hosszabbító (utóbbiba fűnyíró, kerti szivattyú, szegélyvágó stb. szokott dugva lenni). Éppen egy elektromos sövényvágót használtunk, amikor elment az áram.
Egyébként a fáziscerka jelez, de amikor a konnektortól kivittem a nullát az első dobozig, mégsem égett a kontrolllámpa az ottani fázissal, de a konnektorból kivitt fázis és a dobozban levő nullával igen. Ebből nekem úgy tűnik, hogy a fázissal van valami gáz: egy kicsi van benne, de a lámpának nem elég.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78667) Egon válasza pjen (#78665) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég messze van, cca. 25-30 méter. Föld az van, mert valahol le van ütve a földelés szerintem.
De lehet hogy egyszerűbb lenne valami ilyesmi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78668) macilaci78 válasza KMan (#78658) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem furatolt van a fürdőn is, kettő. Nincs bajuk.
Elég nagy marhaságot mondott, az ajtó két oldalán lévő eltérő páratartalom miatt vetemedik az ajtó, a papírrács nem fogja meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78669) gerisz23 válasza Egon (#78667) üzenetére


gerisz23
őstag

Elégett valahol a fáziskötés,dogaljakat akkor gondolom már nézted.Ha 2 vezeték indul el a gazdasági épületbe akkor ott nincs földelés,

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78670) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Ezt hogyan kellene összekötni, mit mivel? Adott egy lámpa ás egy kapcsoló. (középen egy doboz 3 kábellel)

:R

(#78671) BullZeye válasza KMan (#78658) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem simán annyit mondtak, hogy furatoltat már nem gyártanak, mert pár év után vetemedett, és leálltak a gyártásával.
Elmentünk másik üzletbe (Jola), ott azt mondták amit neked is, háló, gyerekszoba, furatoltat megrendeltük, beszerelték, tök jó, aztán jött egy ismerős, ránézett és azt mondta, hogy ez bizony szerinte papirrácsos.

Szétszedés nélkül meg lehet állapítani valahogy, hogy papír, vagy furatolt belülről?

Másik, ha már CPL ajtó, olyan rugósan kattog az egyik szobánál a kilincs, mintha a rugó beakadna egy ponton valamibe, és ugrik egyet. Még nincs 1 éves az ajtó, nem tudom, hogy merjem e szétszedni a kilincset, javítható ez házilag?

(#78672) gerisz23 válasza Brave_86 (#78670) üzenetére


gerisz23
őstag

Lámpa megkapja a nullát és a földelést a dobozbólFázis megvan szakítva a kapcsolóban-elég 2 vezetéket használni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78673) pjen válasza gerisz23 (#78672) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem egészen értem.A lámpába két szál vezeték megy a rajz szerint.Két szálon nem mehet a fázis,a nulla,és a föld.A lámpa működhet,egyikszál a fiksz. Nulla,másik a kapcsolt fázis.

(#78674) runner 125 válasza suits (#78639) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs értelme, minden szempontból hibás döntés, ugyanis iszonyú hőhíd keletkezik az által.
Kb. életszerűtlen és gazdaságtlan lesz annyit szellőztetni, h ne csapódjon le ott a pára és ne kezdjen el penész megjelenni rajta.

Csináljátok meg normálisan, vagy inkább sehogy.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78675) macilaci78 válasza BullZeye (#78671) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A súlyából.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78676) biker válasza suits (#78639) üzenetére


biker
nagyúr

Nem, csak páros oldalakat lehet, ha 4-re nem telik, akkor kettő, sokszögű háznál 6 vagy 8 oldal ;]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78677) pjen válasza runner 125 (#78674) üzenetére


pjen
félisten

Ez azért nincs ám így.Egy normálisan megépített,szigetelt alapú tégla házban nincs ilyen gond.Én is szigeteltettem 10cm nikecelt.Maradtak a régi fa ablakok a beépített redőny szekrénnyel,ami minden csak nem szigetelt.Egy fal rész kb 20nm nem lett szigetelve egy polikarbonátos elő tető miatt.Viszont a tetőtérben az ablak szellőző még sosem volt bezárva.A párát ki kell engedni,vagy párátlanítóval fegfogni,másként minden ház penészedne.Hőhíd mindíg van.Bejön a gáz cső,kábel Tv,villany,a klíma csavarok.

(#78678) Egon válasza gerisz23 (#78669) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezzel én is tisztában vagyok, ahogy írtam is.
A kérdés továbbra is az: hogyan tudnám meghatározni a probléma helyét, anélkül, hogy a kábelcsatorna útját követve, feltörném a betont, stb.?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78679) pjen válasza Egon (#78678) üzenetére


pjen
félisten

Egy kérdés,ha megtalálnád a hibát csak ott törnéd fel a betont?Aztán hogyan tovább?Ásnál egy aknát,kibontanád a csatornát,megjavítanád a kötést,egy vízmentes kábel malaccal,ami nem olcsó.Vizmentesen megjavítanád a csatornát???Aztán betonoznál,és lenne a beton alatt egy toldásod.Nem egyszerűbb egy másik kábel? :)

[ Szerkesztve ]

(#78680) Brave_86 válasza gerisz23 (#78672) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Színek szerint leírnád?
Lámpa a dobozban a 1-es a zöldhöz és 2-es a kékhez.
(ha kék a nulla, zöld-sárga a földelés, barna a fázis )
A kapcsolót, hogyan kellene bekötni?

(#78681) pjen válasza Brave_86 (#78680) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak 2 szál megy a lámpához akkor,bár nem teljesen szabályos;A dobozból a kék mehet a lámpa egyes vagy kettes vezetékére.A dobozból jövő barna fázist kösd a kapcsoló egyik pontjára,a kapcsoló másik pontjára kösd a kéket legalább 10cm hosszan mindkét végén lila,fehér stb szigszalaggal zsugorcsővel megjelölve,ez a kapcsolt fázis.Ha a lámpába tényleg csak két szál drót megy a Z/S drótot a doboznál szügeteld le.

(#78682) Lauda válasza pjen (#78673) üzenetére


Lauda
félisten

A lámpákba általában nem megy föld.

(#78683) pjen válasza Lauda (#78682) üzenetére


pjen
félisten

Régen szereltél már villanyt,ami nem baj,de a mostaniakon ott a föld kapocs.

(#78684) Lauda válasza pjen (#78683) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, az adott kérdésnél is látszik, hogy van föld. A levegő a vivő anyag gondolom.

(#78685) pjen válasza Lauda (#78684) üzenetére


pjen
félisten

Az elv a lényeg.A lámpa testen ott a föld kapocs,hogy a földet nem vezették oda az más.Rengeteg régi szerelésnél megy 2 szál,csillárnál 3 a lámpához.Szabvány szerint földnek is kéne.

(#78686) Egon válasza pjen (#78679) üzenetére


Egon
nagyúr

Légkábelt nem akarok, az egész kertet hosszában végig ásni pedig bonyolultabbnak tűnik, mint megtalálni a hibát.
Azt kevéssé tartom valószínűnek, hogy a földben lenne az a doboz, ahol a normál mezei kéteres MTK kábel átvált öteres földkábellé (ugyanis a kisháznál az jön fel a földből, kábelcsatorna nélkül). Inkább valahol a nagy ház oldalában kell(ene) lennie.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78687) pjen válasza Egon (#78686) üzenetére


pjen
félisten

Akkor sok szerencsét. :)

(#78688) Morris válasza Brave_86 (#78680) üzenetére


Morris
veterán

Barna (fázis) a dobozból megy a kapcsolóba. Onnan megy a lámpához.
Kék megy a lámpából a dobozba. Ha megfelelően érintésvédett a lámpa (értsd: full műanyag a ház), akkor nem kell föld neki
(zöld-sárga)

[ Szerkesztve ]

(#78689) Brave_86 válasza Morris (#78688) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszönöm, sikerült! :R
Igazából a lámpa egy led szalag. Az ac/dc adapter lett konnektor helyett kapcsolóra kötve.

(#78690) Lauda válasza pjen (#78685) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen elv? Fém lámpához szükséges lehet a föld, műanyaghoz nem szükséges.

Vezeték szín meg tetszőleges. Szereltünk itthoni áruháznak két eres lámpafoglalatot zöld és kék vezetékkel is. Tehát kaptunk mindent, csak össze kellett állítani. Ami épp van a kinti gyártónak, rosseb tudja honnan jönnek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#78691) Egon válasza Egon (#78686) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy inkább hívok szerelőt, akinek van kábelkeresője, valami ilyesmi: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78692) pjen válasza Lauda (#78690) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy Gondolod.Főleg ez a "vezeték szín meg tetszőleges".Ez kifejezetten az AS szabvány egyik ismérve.

(#78693) Lauda válasza pjen (#78692) üzenetére


Lauda
félisten

Nem gondolom sehogy. Ez tény.

(#78694) pjen válasza Lauda (#78693) üzenetére


pjen
félisten

Persze,az tény,hogy így csináltátok,de attól még nem lesz szabályos.

(#78695) Lauda válasza pjen (#78694) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes lenne ha nem lenne szabályos, mivel az egyik magyar áruházláncnak készültek a lámpák. Egyébiránt mi a jelentősége egy kétvillás dugóval szerelt műanyag lámpánál, hogy a vezeték hupilila vagy kék? Földelés nincs, meg nem bontható. Tehát?

[ Szerkesztve ]

(#78696) pjen válasza Lauda (#78695) üzenetére


pjen
félisten

A kérdés alapvetően egy fixen bekötött lámpára vonatkozott.Tudod:doboz,kapcsoló lámpa.

(#78697) Lauda válasza pjen (#78696) üzenetére


Lauda
félisten

Ott melyik a föld a kettőből?

(#78698) YAS-dude válasza Lauda (#78682) üzenetére


YAS-dude
őstag

Föld legfeljebb a kültéri lámpába megy bele, ha nincs rendesen lezárva, de a védővezetőt a legtöbb fémházas világítótesthez hozzá kell kötni.

(#78699) attiati


attiati
veterán

Földig érő ablakhoz szeretném tenni a tv-t és a hangfalat.
Szerintetek mivel lehetne leárnyékolni, hogy a napsugárzás ne nyírja ki őket idő előtt?
Napi 24 órában nem szeretném lehúzni a redőnyt.

(#78700) pjen válasza attiati (#78699) üzenetére


pjen
félisten

Fekete fóliával.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.