Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77151) moma


moma
őstag

Bocs, hogy ide, de nem látok jobb helyet. Szerintetek ez így biztonságos távolság a konvektortól? Nem megy túl nagy fokozaton éjszaka, most nézem és nem is meleg a függöny, de azért nem tudom.

we all deserve a bit of luck.

(#77152) ro_bert17 válasza macilaci78 (#77120) üzenetére


ro_bert17
őstag

és Chaser értem!
Tehát akkor budapesti vízművek, szerelő, sok lové, sok türelem. Remélem hamar megtérül. 65 hónapja vagyok itt kb. és a mostani óra 123m3-t mutat, vagy is 200 liter híján 2m3 havonta.
Köszönöm :R

(#77153) albiosz válasza ro_bert17 (#77152) üzenetére


albiosz
őstag

Mielőbb csináltasd meg, hamar megtérül. Mi 2 felnőtt + 1 éves gyermek fizetünk ~12,000 HUF-ot kéthavonta, kb. 10m3 a havi fogyasztásunk, napi 2 mosással. 7000 per hó az rengeteg.

[ Szerkesztve ]

(#77154) philoxenia válasza szaszyka (#77148) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Obiban azt írja, legalábbis az ötkilósról, hogy nem elérhető egyik áruházban sem. Praktiker.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77155) szaszyka válasza philoxenia (#77154) üzenetére


szaszyka
senior tag

Bocsánat, tényleg "csak" 20Kg-os kiszerelés van, nem 25. Karácsony előtt vettem utoljára, akkor még volt náluk, legalábbis a helyi Obiban. De jó cucc, érdemes egyszer kipróbálni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77156) philoxenia válasza szaszyka (#77155) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kartonhoz jó inkább, vagy bármilyen falra?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77157) Ferike81 válasza F34R (#77135) üzenetére


Ferike81
senior tag

Most estem át a festésen. Én mindig Finobellóval dolgoztam eddig. Most Rimano A Plust vettem, mert azt mondta a festő srác akivel csináltuk, hogy jobb. Hááát!? Nem tudom. Valóban nehezebb csiszolni, mint a Finobellot. Mivel mindent hálóztunk ezért szerintem jobb lett volna a Finobello. Már az ára miatt is. Finobello 2700Ft, a Rimano 3100Ft. Én most is ezek közül választanék most is. Nekem 400nm-re majdnem 50 zsák ment fel, hálózva,+2 réteg glett.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#77158) macilaci78 válasza Ferike81 (#77157) üzenetére


macilaci78
nagyúr

azt mondta a festő srác akivel csináltuk, hogy jobb. - mert az ő keze arra áll rá, a tied meg a másikra. Anyám huszonéve ugyanazzal a késsel pucolja a zöldséget, bal kezes, a penge meg jobbra görbül. Amikor segítek neki, akkor azt a kést készíti ki nekem, mert az a jobb, de én meg jobb kezes vagyok...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77159) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy hátsó kifolyású WC nél mennyire van jelentősége, hogy
viszintesen padlón kívül vagy
S alakban, részben padló alattt csatlakozik be a gerincbe? (PVC cső)
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#77160) Ferike81 válasza macilaci78 (#77158) üzenetére


Ferike81
senior tag

Van benne valami amit mondtál. Én egyébként azért szeretem a Finobellót mert szép fehérre szárad. Épp csak kicsit sötétebb a Rimano. Felkenni kb ugyanaz. Jól lehet bánni mindkettővel.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#77161) ctrlaltdel13 válasza DonThomasino (#77159) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ki kell kérni a véleményét annak ami átfolyik rajta.😀

(#77162) ro_bert17 válasza albiosz (#77153) üzenetére


ro_bert17
őstag

:K Ha nem felejtem el majd teszek róla egy említést, mennyi lesz a számla. Bár sejtésem szerint ha szolgáltató, vállalkozó működik közre, akkor erről nem a jövő héten fogok írni.

(#77163) szaszyka válasza philoxenia (#77156) üzenetére


szaszyka
senior tag

Én sima falra húztam rá 1-3mm vastagon. Volt a mennyezeten repedés, annak 15-20cm szélességben leszedtem a régi glettet is, csak a homokos vakolatot hagytam fenn(1960-as évjárat), azt kentem át falfix-el, majd úgy gletteltem. A falakat telibesimítottan miután leszedtem a tapétát, de ugyanúgy megtapadt a régi gletten, mint a sima vakolaton is. Nincs gipszkarton fal a lakásban, arról nem tudok nyilatkozni sajnos, de nagyon finom por az állaga, nagyon vékonyan is lehet húzni. Van itthon Rimano 0-3, azzal összehasonlítva “lágyabbnak” tűnik a zsákban a por.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77164) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Hi all.
Lehet nem ide tartozik,de hátha valaki tud érdemit.
Etetőhajót fényeznék, 2 szinűre szetetném(c.sárga,fekete).
A sárgával kezdeném,mert az a kevesebb felület,jól gondolom,hogy azt simán ráfújom, és ha megszáradt azt ragasztom el,és mehet a fekete?
Vagy a sárga előtt is ragasztani kellene?

(#77165) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Hátha ez segít. Az etetőanyag rekesz része lenne sárga.
Jelenleg így áll.

[ Szerkesztve ]

(#77166) F34R


F34R
nagyúr

Koszi sracok, igy mar minden rendben lesz. :)

(#77167) Met válasza ctrlaltdel13 (#77165) üzenetére


Met
Topikgazda

Biztos tudjuk melyik az a rekesz :DDD

Sárga előtt ragaszd le a feketét mert meg fog látszani szerintem hogy ott duplán van festék.
A sárgát meg úgy maszkold le hogy a fekete kicsit rátakarjon a sárgára.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77168) ctrlaltdel13 válasza Met (#77167) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Amit írtál abban az esetben is lesz egy sáv, ami duplán lesz fújva. Az nem látszik majd?

(#77169) Met válasza ctrlaltdel13 (#77168) üzenetére


Met
Topikgazda

De, de kevésbé feltűnő egy 2-3mm-es csík mint egy szórás nyomni szerintem:)
Ez azért kell hogy ne látszódjon ki a szürke alapozó. Ha tudod pontosan maszkolni akkor nem kell átfedés.

De ezt igazából úgy szokták hogy az alapszínnel telibe, ez nálad a fekete és abból kimaszkolva a másik szín, ami nálad a sárga.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77170) ctrlaltdel13 válasza Met (#77169) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Na így már kezd összeállni a kép,akkor teli fekete,majd kiragaszt és sárga.
Azért nem voltam biztoz,mert régen a tv- ben mintha úgy láttam volna,hogy egy mintánál azt a színt fújja rá elsőnek,és utána azt a mintát kiragassza és megy a teli felületre.
Majd a ragasztó levétele után látszik a minta alatta más színnel.

(#77171) Met válasza ctrlaltdel13 (#77170) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy is lehet.
Igazából attól is függ hogy mit kell fújni. Ha az autó oldalán van egy vékony más színű csík nem fújják le az egész kocsit olyan színűre az alapszín előtt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77172) w.miki


w.miki
veterán

Ma kicserélték a vízórát a házunknál.
Azóta fura ízű lett a víz.
Nem mondom, hogy ihatatlan, de nem finom.
Kinézetre nincs különbség.
Ez a fura íz el fog múlni? Vagy jelenteni kell a DRV-nek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#77173) Chaser válasza F34R (#77166) üzenetére


Chaser
titán

alapozónak egy korongecsetet vegyél, hengerrel pacsálós, ha nagyon ramaty a fal ne hígítsd, ha kevésbé akkor lehet, rájuk van írva, általában 1:3 az arány, én max felesben szoktam hígítani, ne 1-2 literest vegyél, nyugodtan egy 5 literest, ha ki is marad 1-2 liter még mindig olcsóbb mint 1l-es kiszerelésből 3-4

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77174) r.levente75 válasza Chaser (#77173) üzenetére


r.levente75
addikt

Festő szemmel a nagyon ramaty fal nálam azt jelenti hogy a vakolat annyira gyenge hogy falkaparásnál porlik leválik a vakolat nincs benne vagy nagyon kevés a cement. Elöregedett és kaparás hatására helyenként eltűnik a spakli a vakolatban. Na még ilyen falfelületnél is necces a higítatlan mélyalapozó használata. Ez elég ritka általában régi épületeknél fordulhat elő. A műemléki az egy teljesen más kategóri anyagokat illetően is. Ha a fal nem ilyen rossz én beltérben a mélyalapozót háromszor is meggondolnám hogy felvigyem e a felületre. Sokszor több kárt okoz mint amit használ.

(#77175) F34R válasza r.levente75 (#77174) üzenetére


F34R
nagyúr

A festo aki korabban festett, nem tett e festek ala melyalapozot, a glettet meg olyan keveset hasznalt, hogy meg a milimetert sem eri el. Ezek vannak felhogyagosodva par helyen (az is inkabb a plafon kornyeken) Maga a fal nem horror annyira, tehat az alapvakolat teljesen jo.

(#77176) Chaser válasza r.levente75 (#77174) üzenetére


Chaser
titán

ami porózus az nálam ramaty, nappalim pl olyan volt egyes részeken, ha csak felületi dolog is volt, azt már nem akartam telibe lekapni mint a többi részt, alapozást kapott aztán kartont, nem mélyalapozót, én az általános ceresitet használom, sztem egyébként egy kutya
az biztos, vissza kellett szedni egy kis rész kartont, srácnak eléggé vörös volt a feje ( : glett is úgy került volna rá
mennyezetet vakolatig kapartam, alapozó aztán glett, nem ártott neki, valami csontenyv mész festék volt rajta egybe gyógyulva a vakolattal, felette diszperzit, ez régi épület, 110 éves, de újabbaknál is ajánlják az alapozót, ha másért nem is mivel megköti a port és tapadóhidat képez

festők között mint tapasztaltam nagy ellentmondások vannak, van aki szerint karton falat is telibe kell glettelni, van aki szerint felesleges, van aki szerint kell rá alapozó, van aki szerint felesleges ( :
ytongot pl nem alapoztam, csak vizet kapott spriccelővel, aztán 0-3 rimanot

F34R ha 1:3 arányban átkened biztos nem ártasz vele, felessel se hinném, az ilyen felhólyagosodások kerülhetők el vele többek közt, látod mennyire szívja a fal, ha helyenként túl száraz valamiért festéket is jobban kiszívja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77177) Chaser válasza r.levente75 (#77174) üzenetére


Chaser
titán

kartonok hátulját is átkentem alapozóval, 2:1 arányban, vékonyan, pedig az korrekt felület, de lett egy korrekt tapadóhíd rajta, csemperagacs gyönyörűen rákötött

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77178) Chaser


Chaser
titán

villanyászokhoz kérdés, melyik jobb minőség:
sedna vagy valena life?
a valena összességében 10%-kal jött ki drágábbra mint a sedna azokban a színekben ami nekem szimpatikus, asforát elvetettem, talán 10%-kal olcsóbb mint a sedna, de egymás mellett a sok schneider felirat nem tetszik
illetve mindkét tjpusnál van körmös szerelhetőség is a csavaros mellett?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77179) pjen válasza Chaser (#77178) üzenetére


pjen
félisten

Van köröm mindkettőnél,szerintem lényegés különbség nincs.

(#77180) Chaser válasza pjen (#77179) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, nekem annyi különbség feltűnt, h nehezebben igazodtam el a valenákon ( : és meglepő módon egyes modulok olcsóbbak, pl usb töltő, bár csak 1,5a-s, de mindenes dimmer is 8 v 9e ft és van pár extra ami sednánál nincs, de képeken sedna jobban tetszik és választék is oké, akkor marad az , így is drága ( :
valenáknál még azt vettem észre, nincs külön függő v vízszintes keret, elviekben mindkét irányban lehet használni, de képeken láttam kis pöcköket rajtuk, szóval nem értem hogy, de igazából mindegy:)

szerk: értelmes árakon dolgozó korrekt bp-i boltra tipp továbbra sincs? sajnos 100e nem futja ki ami nekem kell, és szeretném egy rendeléssel letudni viszonylag gyorsan
vidéki is jó éppen ha ismertebb, kapcs.hu-ról vadásztam össze ami kell, értelmes szűrőrendszerük van, nagy segítség tud lenni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77181) gerisz23 válasza Chaser (#77180) üzenetére


gerisz23
őstag

Azthiszem a valena újabbtípusánál a dugaljak és a kapcsolók csak műanyag peckekkel vannak fent.Mármint maga a burkola,na olyat nem vennék.Nővéreméknél van fent olyan,ha visszakarod szedni vmi oknál fogva,a keret sérül,a kapcsolók törnek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77182) Chaser válasza gerisz23 (#77181) üzenetére


Chaser
titán

most nézem pöcköt csak olyan keretnél láttam ami dupla dugaljas konnektorhoz van, ott írja is h függő, többinél nincs pöcök, ezért lehet mindkét irányban használni
no mindegy, ha sedna kevesebb problémával jár akkor biztos az lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77183) Chaser


Chaser
titán

illetve még ez a dimmer nem tiszta, ez érintős lenne? egyszerre rezisztív és kapacitív érzékelővel? az nekem új, alsó érték alapján simán jó ledhez is - nálam ledhez lesz -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77184) csemberlen válasza Chaser (#77180) üzenetére


csemberlen
őstag

privit küldtem

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77185) pjen válasza Chaser (#77183) üzenetére


pjen
félisten

Forgató gombos,mielőtt megveszed,próbáld ki.

(#77186) Chaser válasza csemberlen (#77184) üzenetére


Chaser
titán

jött :R

pjen sok választásom nincs, egy helyre kell dimmer, egy egész darabjuk van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77187) McSzaby


McSzaby
őstag

Hali,

le lett burkolva nálam, viszont a szegélynél/lábazatnál ugye nem lett behúzva semmivel. Milyen gipszes glettel szokták behúzni a szegély/lábazat tetejét? 0-10-s elég? Színre akarom festeni.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#77188) pjen válasza Chaser (#77186) üzenetére


pjen
félisten

Szia.SDN 2201221?Direkt ledhez van,elvileg.

(#77189) Chaser válasza pjen (#77188) üzenetére


Chaser
titán

Lattam, ez kozel 20e ft, annyit elvbol sem adok erte, valena life uni 8-9e ft, ha maskepp nem megy lentebb rakom a dobozt es nem sorolva leaz a kapcsolo
A 4 led panel nem kerul 20e ftba amit venni akarok:) es nem gagyik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77190) Ferike81 válasza McSzaby (#77187) üzenetére


Ferike81
senior tag

:K

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#77191) pjen válasza Chaser (#77189) üzenetére


pjen
félisten

Igen,aztán én is megtaláltam az árát,hát elég horror.

(#77192) r.levente75


r.levente75
addikt

Tetőfedő rögzítette magát. :D

(#77193) Met válasza McSzaby (#77187) üzenetére


Met
Topikgazda

Csiszolható, festhető sziloplaszt nem jó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77194) macilaci78 válasza gerisz23 (#77181) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk is Valena van, műanyag pöckökkel a keretek, sérülés, nyom nélkül vissza tudtam szedni, újra tudtam rakni kapcsolót és konnektort is, 3-asig vannak soroltak is. A falat se kentem össze és nem is vagyok szakmabeli sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77195) McSzaby válasza Met (#77193) üzenetére


McSzaby
őstag

Ebben az esetben sajnos nem :\ Van egy két falhiba is körülötte, amit akkor már behúzok.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#77196) Met válasza McSzaby (#77195) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor marad a glett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77197) gerisz23 válasza macilaci78 (#77194) üzenetére


gerisz23
őstag

Új vagy régi valena?Ha az új akkor ügyes vagy:)10-ből egy tuti sérül.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77198) Vally1


Vally1
újonc

Üdv!

Burkolatot akarok cserélni, ehhez keresek most első körben olyan üzletet, ahol jó áron lehet vásárolni. Van valakinek tapasztalata az Invictus Burkolat céggel, mert a honlapjuk szerint ott jó árakat ígérnek, illetve az STshoppal. És még egy másik kérdés, mostanság melyik padló/csempe márka, ami minőségileg jó? A magyar Zalával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#77199) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

egy ilyet szeretnék téglafalba (ajtó fölé) befúrni.
milyen tipli vagy csavar vagy akármi ajánlott hozzá, hogy 60-80 kilót megbírjon?

[lhttps://www.decathlon.co.uk/900-pull-up-bar-id_8385106.htmlL]

köszi

[ Szerkesztve ]

(#77200) philoxenia válasza seadrone (#77199) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen tégla? Mikorról származik a fal?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.