Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37001) canniball válasza Scytha (#36987) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem a két kazán van egymásra kötve, hanem mindegyik a kimenő (a lakás felé induló) ágra (illetve ugye a visszatérőre). De mivel szabályzás nélkül arrafelé nehezebben halad a víz mint a másik kazán felé ezért utóbbi irányába indulna el.
Mi évek óta úgy használjuk hogy mindkét kazánnál van két-két csap (nálatok nincs?) amikkel "irányítom" a víz útját, este még megpakolom a vegyestüzelésűt, reggel annak elzárom a csapjait, kinyitom a gázkazánét és bekapcsolom a szobatermosztátot, így napközben az fűt. Ez a legegyszerűbb megoldás.
Épp nemrég kérdezgettem itt én is hogy ez miként lehetne automatizálni, abban maradtunk a kollégákkal hogy ez kb. megvalósítható, de a szaki még nem ért ide így gyakorlati tapasztalattal még sajnos nem tudok szolgálni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37002) Rivaul válasza gg72 (#36998) üzenetére


Rivaul
addikt

:K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37003) Met válasza gg72 (#36998) üzenetére


Met
Topikgazda

Megy ez :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37004) Scytha válasza canniball (#37001) üzenetére


Scytha
tag

A következő csapok vannak nálunk: a cirkóba 3 cső csatlakozik be a két szélső a vegyestűzelésűé, a középső a gázé, mindegyikhez tartozik 1-1 csap. Lent a pincében van a vegyes ott egy nagy csap van. Akkor nekem a cirkón lévő csapokat kéne elzárnom, ha váltok, hogy mivel fűtök?

(#37005) gg72 válasza Met (#37003) üzenetére


gg72
veterán

A segítségetekkel naná. ;)

(#37006) fero02 válasza CoolBoy323 (#36985) üzenetére


fero02
veterán

Igazából csak tanácsra lenne szükségem.

A napokban szeretném megcsináltatni az aljzat betonozást. A hőmérséklet még simán jó ehhez. Viszont a kazánházban haladni kell a fal javításával is. Mielőtt a vizesember feltenné a kazánt, mindenképpen le akarom mély alapozni, hálózni és glettelni a falakat.

Kérdés: milyen hőmérsékletig lehet még csinálni a fentebb leírt műveleteket és hogy nem probléma-e, hogy a friss beton által leadott párát a fal (vályog) beszívná, esetlegesen nem volna-e negatív hatással a korábban említett műveletekre.

(#37007) canniball válasza Scytha (#37004) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hogy akkor nálatok nem egy helyen van a kettő! Ezt eddig nem mondtad.
Akkor csak annyit tudok javasolni amikor otthon vagytok próbáljátok ki és kiderül, legfeljebb ha nem jó irányba halad a víz akkor megnézed azokat a csapokat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37008) fi:zi'k válasza fero02 (#37006) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A fagypontot ne várd meg. :D
Nyilván te is tudod, hogy a magasabb hőmérséklet gyorsabb száradást biztosít. Ha nagyon sok vizet viszel a be a helyiségbe a gipsszel és a betonnal, akkor sokat kell szellőztetni. A kettő külön-külön is jól meg tudja nyomni a páratartalmat, együtt meg végképp.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37009) CoolBoy323 válasza fero02 (#37006) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Én biztos nem kezdenek hozza a helyedben ha nem muszaj!!

(#37010) fero02 válasza fi:zi'k (#37008) üzenetére


fero02
veterán

Nyilván. Jelenleg a sok szellőztetéssel együtt 5 fok van a lakásban. Én inkább a beton által leadott nedvesség miatt "aggódok"...

CoolBoy323: muszáj haladni. Így is a mesterek elbasztak nekem vagy 2 hónapot, mert egymásra mutogattak. Most meg kapkodás van...de az idő már ellenem/ellenük dolgozik. :W

[ Szerkesztve ]

(#37011) kisfer válasza sanzik (#36997) üzenetére


kisfer
aktív tag

Vagyis akkor a C1 mehet a falra a C2 meg a padlóra? :)

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#37012) fi:zi'k válasza fero02 (#37010) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az nem jó. Vmivel nem tudod fűteni a helyiséget?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37013) RoyalFlush válasza fero02 (#37010) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ez az egymásra mutogatós dolog ismerős történet a szakemberek részéről. :U

szerk: nekem a káddal kell majd valamit kezdenem, mert nem sikerült a "mesternek" normális melót kiadnia a kezei közül. Gyakorlatilag csak a kád alatt (középen) van támasz (Y-TONG + hab). Mióta bent van, süllyedt is vagy 2-3 mm-t, így a vízvetőnél szépen befolyik a víz. Most igaz körbe szilóztam, de ez még kevés a boldogsághoz. Remélem az alattunk lakót nem áztatjuk, nem mozdult el semmilyen cső (le is kopogom).

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#37014) sanzik válasza kisfer (#37011) üzenetére


sanzik
senior tag

Akár ez a variáció is lehet,de én a C1-es ragasztókat nem sokra tartom. Még ha nem is indokolt akkor is minimum C2-vel ragasztok mindent.
Számold ki mennyit tudsz spórolni ha az olcsóbbat veszed és dönts el megéri-e neked. Egy burkolatnak több 10 évig kell tartani,ne pár ezer forinton múljon a dolog...

(#37015) fero02 válasza fi:zi'k (#37012) üzenetére


fero02
veterán

Van egy kis szieszta, azzal tudnám. Csak pont ebben a helységben van a padlásfeljáró (perpill) szabad nyílása, amit valahogyan be kellene majd fedjek. Mondjuk ez lenne a legkisebb probléma.

(#37016) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hello
Zuhanykabinban mit ajánlotok? Brilleket néztem csak eddig! Árban kb 150 körül.

(#37017) pjen válasza Brave_86 (#37016) üzenetére


pjen
félisten

Én semilyet,volt már vagy három,de az üveg állandóan szappan és habfürdő foltos.Itongból és csempéből lett egy zuhany kabin,szép üveg ajtóval.Tágasabb is tisztán tartani is sokkal egyszerűbb.

(#37018) fi:zi'k válasza fero02 (#37015) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha tényleg be akarod idén fejezni a munkát, akkor mindenképpen szükség lesz rá.
Nem vagyok ugyan szaki, de szerintem már az 5 fok is kevés, és mielőbb neki kellene kezdeni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37019) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

L.padló szegélynél, ha klipszes a rendszer, akkor pontosan milyen magasságba kell a klipszeket feltenni?
Mivel a l.padló még nem rendeződött el teljesen és a szélei kicsit elemelkednek, gondoltam kis mértékben a klipszekkel lefeszítem. Nos ez nem volt jó ötlet, mivel a műa. klipszek deformálódnak és megnehezíti a szegélyek felhelyezését. :((

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37020) talpas válasza fi:zi'k (#37019) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha simán kézben tartva odailleszted, láthatod, mérheted a magasságot a padló síkjától. Közben kissé rásegítesz, lefelé nyomod. A kis nút marad majd csavarozáskor kis igazításra feszítésre, ami nem sok, de ez van. Gyenguszka ez az egész szegőpapírbólpréseltjólmutatmögötteműanyagbikántartmegoldás.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#37021) fero02 válasza fi:zi'k (#37018) üzenetére


fero02
veterán

Arról már lemondtam, hogy idén lesz fűtésem.

A betonozás az nem téma, csak eső ne essen; a hőmérséklet még jó. Ha jól tudom kötésgyorsítót csak tartós -5°C alatt kell használni (de ezt majd a betonguru megerősíti, vagy megcáfolja, ha olvassa amit írok). Én a glettelés miatt aggódom inkább.

(#37022) Brave_86 válasza pjen (#37017) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Értem, köszi! És nincs ellene semmi megoldás, csak a rendszeres takarítás?
Ha ebből indulunk ki akkor senki sem venne ilyet?!

(#37023) CoolBoy323 válasza fero02 (#37021) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Beton kotese 28 nap, ha a fejed tetejere allsz akkor is sajnos

(#37024) Rivaul válasza Brave_86 (#37022) üzenetére


Rivaul
addikt

Én vettem egy 160 ezres zuhanykabint minden fajta masszázs meg stb funkcióval. Kb a patakba dobnám az egész xart :W Ha lenne rá megint keretem akkor felcsempézném körbe a falat azt max üvegtégla+ajtó. A falra eg mehet egy esőztetős konzol. Mára már mindenhol ereszt, remeg, folyik stb. Feleségem meg takarít mint a gép de ad is neki munkát...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37025) pjen válasza Brave_86 (#37022) üzenetére


pjen
félisten

Van akit nem zavar,az én nejem nem ilyen. :((

Rivaul:igy voltam ezzel én is.

[ Szerkesztve ]

(#37026) Retro DJ válasza Rivaul (#37024) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Szerintem ennyi pénzért nincs normális kabin, talán dupla ennyiért, de még az is necces. Sajnos csodák nincsenek.

Retro

(#37027) Rivaul válasza Retro DJ (#37026) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tagadom hogy igazad lehet de akkor már ha közel fél milliós dolgokról beszélünk, abból egy masszívabb és sokkal stílusosabb valódi fürdőt lehet kialakítani. Inkább mint hogy bepárold magad egy űrhajóba :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37028) csemberlen válasza Rivaul (#37024) üzenetére


csemberlen
őstag

Rákérdezhetek, valamelyik nagyáruházban vetted, netán *animix a fantázia neve?
160-ért vehettél volna egy alap Ravak kabint, és minden jó lenne, persze rádió, meg fénycsóva nincs benne :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37029) Rivaul válasza csemberlen (#37028) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem nyert de szintén egy gagyi xar. Sanotechnik. Se rádió se fénycsóva. A lényeg a mély tálca volt hogy a gyerekek fürdeni is tudjanak. Egyedül nekik volt elérhető közelségbe és áron ilyesmi így kicsit kötöttebb volt a kezem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37030) fero02 válasza CoolBoy323 (#37023) üzenetére


fero02
veterán

Az nem gond, kössön csak. Lesz ideje kora nyárig. Addig csak a létrán álló ember lenne a terhelés, amit el kell viselnie. Az meg 2-3-4 nap után simán vállalható szerintem. :U

(#37031) Rivaul válasza fero02 (#37030) üzenetére


Rivaul
addikt

A létra szerintem nagyobb kárt tesz mint ha simán állna rajta az az ember :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37032) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Megelégeltem a Honeywell termosztát ökörködik. Milyen termosztát javasoltok?
COMPUTHERM Q7 ez jó?

(#37033) csemberlen válasza SG3rg0 (#37032) üzenetére


csemberlen
őstag

sokan használják

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37034) Rivaul válasza SG3rg0 (#37032) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem is ilyen digitális COMPUTHERM van itthon. Nem pont ugyan ez de agyon hasonló. Mit értesz ökörködés alatt? Nekem 22,5-re van beállítva légáram "mentes" helyen. 22,4-től kapcsol és 22,7-ig fűt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37035) CoolBoy323 válasza fero02 (#37030) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En nem tennem...

(#37036) fero02 válasza Rivaul (#37031) üzenetére


fero02
veterán

Nyilván, minél nagyobb a felfekvő felület, annál jobb... ;)

CoolBoy323: miért? :U

[ Szerkesztve ]

(#37037) pjen válasza SG3rg0 (#37032) üzenetére


pjen
félisten

Ha q7 és veszel akkor azt vedd amire rá van írva új szoftver.Sajnos ha nem jár kórúlötte a levegő ez sem lesz az igazi.Esetleg rádiós kéne és kipróbálni hol a legjobb.

(#37038) Bacusuz válasza pjen (#37037) üzenetére


Bacusuz
őstag

sziasztok

milyen vastagsággal szokták a hidegburkolatot számolni a betontól?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37039) fero02 válasza Bacusuz (#37038) üzenetére


fero02
veterán

Én úgy tudom, hogy 2 cm.

(#37040) Bacusuz válasza fero02 (#37039) üzenetére


Bacusuz
őstag

ez tuti?

mert hogy egy nagy felület betont öntenek ahol később hagyományos parketta és járólap is lesz.

meg függ a járólap vastagságától is.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37041) fero02 válasza Bacusuz (#37040) üzenetére


fero02
veterán

A parketta nem hidegburkolat. És annak valóban nem elég a járólap vastagság...

(#37042) Retro DJ válasza SG3rg0 (#37032) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nekem Honeywell van, mi a baj vele?

Retro

(#37043) genndy válasza fero02 (#37039) üzenetére


genndy
addikt

Én is így tudom.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#37044) Bacusuz válasza fero02 (#37041) üzenetére


Bacusuz
őstag

Értem,ezekserint félreértettél,lehet rosszul fogalmaztam.
A parketta melegburkolat,mely ragasztva lesz,vastagsága a betontól 20mm.
Attól féltem ,hogy a járólap+ragasztó jóval vékonyabb,és szintkülönbség lesz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37045) sanzik válasza Bacusuz (#37044) üzenetére


sanzik
senior tag

szintkülönbség lesz
Ha csak nem valami extra vastag járólapot veszel.
Egy normális padlólap általában. 8-9 mm vastag vagy legyen 1 cm,az már vastagnak számít,a ragasztó alatta 2-3 mm.
Ha úgy tudnak betonozni,hogy nem kell alá aljzatkiegyenlítő,akkor szintkülönbség lesz. Vagy megöntöd utána a hidegburkolat alá vastagon aljzat kiegyenlítővel és akkor egy síkba lehet varázsolni,vagy a betonba hagynak szintkülönbséget.

(#37046) Bacusuz válasza sanzik (#37045) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi

Éreztem én hogy az nem lesz 2cm.
Jó ha 15mm

:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37047) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy nappaliként használt helyiség. A probléma az volt, hogy nincs közvetlen ablaka, így egy kb egy méter hosszban két sor magasságban ki lett bontva a fal és be lett építve üvegtéglával, hogy legyen némi fény. A gond, hogy lényegesebben rosszabban szigetel, mint a vastag vályog fal, és olyan hőhídat képet, hogy öröm nézni. Már ilyen időjárás esetén is jéghideg az üvegtégla, és cseppekben áll rajta a víz. 10 éve laknak itt, és most megjelent a penész is a falon körben az üvegtégla környékén. Kérdésem, hogy lehet-e elé felhúzni még egy sor üvegtéglát, hogy jobb legyen a szigetelés, de mégis jöjjön be fény? Ha lehet akkor mire kellene figyelni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37048) erdoke


erdoke
titán

Murphy törvény szerint mindig hétvégén történik valami...
Egy Vitodens 100 kombi turbó, kondenzációs gázkazánunk van melegvíz tárolóval. Már tegnap hallottunk valami bugyogást a fal felől, ahol a mi és a szomszéd csövek mennek, de semmi más nem tűnt fel. Ma vettem észre, hogy a kazán nyomás mérője 0,5 várt mutat. Nem sokkal korábban kapcsolt le a fűtés (csak a radiátoros kör ment), és nem volt gond a hatékonysággal. Olyan, mint ha a visszatérő ágra kötött kis piros „hordócska" felől jönne a levegő bugyogás hangja. Ha engedek a rendszerbe vizet (óvatos 1,5 bar), akkor felerősödik a bugyogás, a nyomás pedig viszonylag gyorsan leesik 1 bar környékére. Mi a fene lehet a kis piros hordó (kiegyenlítő tartály?), ill. hová tűnhet a víz, és miért megy mégis normálisan a fűtés? (Talán a melegvíz is, azt most nézem). A padló/fal körben ugye maradt normális a nyomás, mert az hőcserélőn keresztül külön kör.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#37049) genndy válasza erdoke (#37048) üzenetére


genndy
addikt

Az a piros hordócska a tágulási tartály. Szerintem átszakadt a membránja (vagy legalábbis kilukadt), azért nem tartja a nyomást. Ettől még a fűtés működhet, ez igazából felfűtésnél kell, hogy a víz tudjon hová tágulni, lehűlésnél meg tudjon honnan a rendszerbe visszamenni (a membrán másik oldalán normál esetben levegő/gáz van). Ez meg is magyarázza hová tűnik a víz: töltöd föl a tartálynak azt a részét ahol a gáz volt, ezért is bugyog. És a lassú nyomásleesés miatt gondolok csak lyukra, és nem teljes szakadásra. Szerelő, membráncsere vagy tágtartály csere (lehet hogy olcsóbb).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#37050) erdoke válasza genndy (#37049) üzenetére


erdoke
titán

Én is hasonlóra gondoltam. Magát a rendszert ettől lehet használni mondjuk hétfő reggelig? Vagy sürgősen cserélni kell?
Most megy a melegvíz visszafűtés a tárolóba, és hangosabbnak tűnik az egész, mint korábban. Fűtéskor viszont nem volt az. :F Elvileg ez két teljesen külön dolog a kazán ban is, nem? Az normális, hogy a kimenő és a bejövő melegvíz cső is forró? Ez a hőtárolós melegvíz rendszer sajátossága?

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.