Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77051) sketchifun válasza Chaser (#77049) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem nehezebb, pláne a kartonba rakott dobozba. Szerelvénycsavarral egyenesen könnyű.

Továbbá az a tapasztalat, hogy Asfora és Sedna esetén nem baj ha az egyik szerelvény picit pontatlan.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77052) pjen válasza Chaser (#77049) üzenetére


pjen
félisten

Igy van,simán sorolharó.

(#77053) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy 120nm-es családi ház riasztóval való felszerelésre? Bizonyára itt is van egy minimum összeg, és a határ a csillagos ég, de mondjuk egy központba bekötött, havidíjas történet, zónánként kikapcsolható védelemmel?
Ilyen esetben van mondjuk minimum konfig, amit egy háztól elvárnak? Pl milyen ajtók, milyen ablakok, vagy bármi?
Köszönöm!

(#77054) Nkboy válasza Pikkolo^^ (#77050) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én simán szintre hozzám, osb lappal, és kész. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#77055) Chaser válasza Pikkolo^^ (#77050) üzenetére


Chaser
titán

mondtam h legolcsóbb helyen is 1700ft/nm körüli ára van, döngeni fog úgy ahogy gondolod
laminált alá nincs szintkiegyenlítő, lépéshangelnyelő és hőszigetelő xps van, leginkább hőszigetel valamit, közvetlen alá is parafa tekercs a legjobb megoldás
ahogy mondták, akár 2 réteg osb, tömeget ki tudod számolni, annak azért már lesz
kérdés 4cm-t kell áthidalnod, vagy abba már beleszámoltad a laminált padlót is? 7-8mm+alátétje, 11-12mm össz, ha az nem volt benne akkor kb 28mm-t kell megoldani, az meg egyértelműen 2 réteg osb, akár nf nélküli egymásra átlapolva, csavarozva, dilatációs hézagot hagyj mint a lamináltnál is, laminált alá ezesetben is parafatekercset raknék - nézd a jó oldalát, egyszer kell megvenni ( : -, parafashop.hu a legolcsóbb

sketchifun
kartonos helyre nem sok megy, gyakorlatilag azok látszani sem fognak, hűtő, micro, sütő - az ha jól rémlik csak simán be lesz kötve a 85-ös dobozába -, gépeknek szekrényben konnektor
néhány helyen nem valami frankón rakta be a régi villanyász a dobozt, valahol körmökkel kell majd megoldani a rögzítést, pontatlansággal sem lesz baj pár helyen ahogy néztem ( :
asforanál a kész szerelvényt érdemesebb egymás mellé rakni, vagy gyári keret le és rá a soroló keret? előbbi esetben mondjuk látszanának a különálló szerelvények
asfora designra jobban tetszik, érdekes hogy az az olcsóbb, és amin meglepődtem, ennél van 6-os keret is, többinél csak 5-ös
ennél mondta valaki napokban, h nehezebb a sárga külső 65-ös dobozba szerelni ha jól rémlik, a belső zöld 65-ösbe könnyebb, nálam lesz mindkettő ( :

szerk: intensa_man
sztem gugli, aztán 4-5 helyre telefon
mozgásérzékelők vannak benn, kérdés kanócost akarsz vagy wirelesst, követelmény nyilván nincs, mindegy milyen nyílászárón mennek ha mennek, az a biztosítót érdekli

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77056) macko20


macko20
őstag

Sziasztok,olyan kérdésem lenne,hogy panelban szigetelném az oldal falat mondjuk 2cm lépésállóval amit ragasztanék, erre lehetne-e csempét ragasztani 160cm magasságig?Ha igen akkor milyen technikával?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#77057) Chaser válasza macko20 (#77056) üzenetére


Chaser
titán

lehet rá ragasztani, de mért szigetelnéd, milyen fal? 5-10 dübelt nem árt belerakni nm-enként, aztán dryvit háló az egészre, csemperagacs glett és burkolható is akár, 2cm külső falnál érdemi szigeteléshez kevés, vastagabb pedig nem ajánlott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77058) Gergőke88 válasza intensa_man (#77053) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekünk egy 75nm-es lakás 4 db vezetek nélküli nyitaserzekelovel, 5db mozgaserzekelovel vezetekelessel 170e Ft volt.
Multialarm
Ingyenesen adnak ajánlatot.
Ami meghatározza az arat a nyílászárók és a helyiségek száma.

(#77059) gerisz23 válasza Chaser (#77049) üzenetére


gerisz23
őstag

Igen ,de van belőle függőleges meg vízszintes keret.Szerelvény összeírásánál erre figyelni kell.Sorolni ugyanúgy lehet mint a többit,én karmokat nem szoktam használni,sőt leszoktam szedni róla,szerelvénycsavarral dobozhoz fogatva könnyebb beállítani pláne ha sorolva is van.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77060) YAS-dude válasza Chaser (#77055) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ezt a sárga külső(?) meg zöld belső szerelvénydobozt nem értem. A sorolt szerelvények távolsága 71mm, ha ennyire vannak egymástól akkor csak a sorolókerettel fog sikerülni. A szimpla kereteket meg eldobhatod amik eredetileg a szerelvényeken vannak. Ha ezeket használnád, akkor 91mm-re kellene lenniük egymástól a dobozoknak.

(#77061) Chaser válasza gerisz23 (#77059) üzenetére


Chaser
titán

tudom, most készült el az excel:)
vannak dobozok amik puruttyán' vannak berakva, tehát a csavar helyeket nézve nem teljesen vízszintes/függő a síkhoz képest, hanem kicsit el van csavarva - volt pl olyan ami kötődoboznak indult, de szerelvény doboz is lesz belőle -
a nagyobb soroltakkal nem lesz baj, azok helyét én csináltam napokban

YAS-dude először sárga, napokban már zöld dobozzal dolgoztam, azt adták a boltban
sárga: külső átmérő 65mm
zöld: belső átmérő 65mm, külső 69-70mm
elvileg ez mindkettő "65-ös dobozt" takar, de ránézésre is látszik h valami nem stimmel, mindkettő sorolható
sárgánál a csatlakozó lego rész nagyobb, zöldnél kisebb, szóval összerakva ugyanaz a méret jön ki a láncban, maga a doboz belső átmérője különbözik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77062) Pikkolo^^ válasza Chaser (#77055) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

40 mm és szintbe van a két helyiség között a beton melyre jön rá majd rá laminált padló. Ha az egyik kisebb vagy nagyobb az nem gond, úgyis lesz elválasztó az ajtónál.

A Diegoból lesz a padló, azaz elemsorrend lesz amit ők előírnak a garanciához. Ebben van valami alátét, párazáró és utána padló.

(#77063) Chaser válasza Pikkolo^^ (#77062) üzenetére


Chaser
titán

az xps és parafa egyben alátét és párazáró is, illesztéseket kell párazáró flóiával lezárni, mindkettő vízálló anyag
ha laminálttal együtt kell 40mm akkor két réteg osb, 28-30mm körül, többi meg laminált+alátét
azt látod sík-e a beton, ha nem, akkor aljzat kiegyenlítő és utána osb, értelemszerűen ha kiegyenlítő több mm-t elvesz osb-ből is kevesebb kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77064) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Az lenne a kerdes, hogy a redony garazskapuk ajanlottak e? Sajnos a szekcionalttal problemank akadt, ugyanis a ferde tetonek a gerendaja lentebb van, mint a garazsajto teteje:( Szoval ez a redony garazskapu lenne, de nem gyenge ez az anyag? Innen lett kinezve: [link] :R

[ Szerkesztve ]

(#77065) sketchifun válasza Chaser (#77055) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jól írják felettem. Ha sorolt a doboz, akkor 71mm a szerelvények távolsága, ergo, 3 dugaljat csak 3-mas kerettel tudsz egymás mellé tenni.

Asforához 7-es keret is van, rendelni kell. Bár szerintem Sedna-hoz is lehet rendelni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77066) Chaser válasza sketchifun (#77065) üzenetére


Chaser
titán

5-ös sorok lesznek max, az már nem változik
tiszta, ha asfora akkor gyári keret kuka és sorolós kell, amúgy sem pakoltam volna egymás mellé gyári kerettel az illesztések miatt, csak nem egészen értem mért adnak ezekhez gyári keretet is, illetve már értem, így használhatók önállóan is
közben ráakadtam sednánál és asforánál is kábelkivezető szerelvényre, ezt ha jól értelmezem a 65-ös dobozt összekötöm valamilyen behúzócsővel, és a szerelvény alján ki tudom vezetni a kábelt, egy helyre kell így szalaghoz, 65-ös dobozt raktam csak be, látszani nem fog, de ha ezzel esztétikusan megoldható akkor veszek egyet

szerk: asforához még 1x2-es audio aljzatot nem láttam sehol, csak 2x2-est, lehet nincs 1x2-es belőle?

és mihez kell - ha kell - a kiemelő keret? sednánál és asfornál is látom, jó drága ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77067) Chaser


Chaser
titán

9. kerben tudtok boltot ahol nagy eséllyel van kiállítva sedna és asfora család, esetleg több színben is?
ahogy nézem árban nem sok különbség lenne asfora javára ha gyári kuka keret és kell soroló, dugaljak kicsit olcsóbbak, kapcsolók jobban, de azokból nem sok kell, az fog dönteni melyik tetszik jobban

szerk: asforát még csak képen láttam

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77068) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

lépcsőházi ajtót vennék magamnak. Acélt vagy műanyagot. 100 körül mi van ami biztonságot is nyújt, szigetel is, esztétikus és szabványos méretű zárbetétek mennek bele?

A lépcsőház tele van faajtóval, tehát nem páncélajtó kell.

üdv
J.

(#77069) föccer válasza Chaser (#77067) üzenetére


föccer
nagyúr

HALUXVILL. Egy csomó legrand van nekik kirakva.

Igaz nyócker, de azért nincs messze.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77070) Chaser válasza joysefke (#77068) üzenetére


Chaser
titán

nézz szét obiban, 75-ért elég értelmeset vettem, hőszigetelt, magas küszöb, sok ponton záródó, 3 v 4 zsanér, ha jól rémlik 4, acél lemezes, 80e felett talán csak kiállítva vannak és rendelni kell, alatta készleten is vannak
én csak üvegajtó elé vettem, ami még nincs, önmagában sem rossz
és nálam nem lépcsőházban van, hanem külvilággal érintkezik

szerk: föccer weblapjukat néztem is, de azt nem néztem hol vannak :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77071) föccer válasza joysefke (#77068) üzenetére


föccer
nagyúr

100 körül semmi ami ajánlható. HiSec kb a hulladék kategória, a műanyag ajtókat kiolvasztják 1 perc alatt. Ami becsületes biztonsági ajtó az a nívó. Drága, 200-250 körül lesz, beépítéssel, de azon nagyon macerás átmenni, Maurer betétekkel adják, ami elvileg qrv jó minőségűnek számít.

Fa bejárati ajtóból meg csilliárd gyártó van, de a korrektebb darabok is 150-200 körül lesznek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77072) Chaser válasza föccer (#77071) üzenetére


Chaser
titán

nekem nem sikerült 250e alatt ajánlatot adniuk, pedig semmi extrát nem kértem, de legalább erőszakos volt az üzletkötő, meg semmire nem akart válaszolni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77073) föccer válasza Chaser (#77072) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem nem volt velük bajom. 220-ből jött ki rácsos felülvilágítóval, beépítéssel, régi ajtó elszállításával. [link]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77074) Chaser válasza föccer (#77073) üzenetére


Chaser
titán

nálam nem kellett volna elszállítani semmit, se bontani, és csak maga az ajtó került volna annyiba beszereléssel, bevilágító még +50e ( : először számolt valami 290e-t, másodjára lecsökkentettem kb minden extrát, akkor lett 280..na kösz:) rendesen rosszul lett, h nem adom egyből az előleget, 105x210-es ajtó
zár lesz a gyenge láncszem, aki ért hozzá gyorsan nyitja, abból is az értelmes bőven 50e felett van/db

szerk: így lett egy teljesen zárt obis ajtó 75e-ért, teljes üvegajtó meg folyamatban, 3 réteg üveggel, 15 év garral, telepítéssel lesz 150e körül - gerébtokot ki kell likvidálnom, kevés hely maradna az ajtónak ( : -
én úgy vagyok vele ha akarom jöjjön be fény rendesen, ha nem akarom ne jöjjön semmi, nívós fickó azt mondta üvegajtóval nem is foglalkoznak

szerk: egy ilyet vettem, adtak hozzá 1 olyan zárat aminél kétoldalú a kulcs, van belső retesze kettő is, egyik csak belső, másik az egyik zár belső zárja kulcs nélkül, ez nagyon tetszik, ha elfordítom akinek van kulcsa be tud jönni, más meg nem, mostani lakás ajtaján nincs ilyen, hi.sec, ránézésre egyébként ua., pántok ugyanolyanok, küszöb is akkora, záródási pont van több, valami 120-ért csináltatta a kedves tulaj 4 éve
volt hozzá kilincs is, beépítő szett, ennyi pénzért jobbat elvárni se lehet, meg is lepődtem rendesen

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77075) sketchifun válasza Chaser (#77066) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jól érted. A kiemelő keret akkor kell, ha nincs a falban doboz. A segítségével falon kívülre is tudod szerelni a szerelvényt.

A kábelkivezetőt jól. gondolod.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77076) Chaser válasza sketchifun (#77075) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, ha még azt is venni kellene morcos lennék ( :
letöltöttem azóta a gyári pdf-eket, de 2-es audio csatlakozót nem találtam bennük, ami érdekes, mert vmelyik shopban sednánál találtam 2-est is - mondjuk kb mind1, akkor hangfalak mögé is 4-es megy, 1x2-vel bekötve -
függőleges keret cumiztatott meg egy kicsit, legtöbb boltban 3-ig van a listájukban, azt hittem függőben ott a vége, de másik boltban találtam nagyobbat is, ott is egy egész darabot érintene egy négyes ( :
anno amikor csináltuk a villanyt, én úgy gondoltam ezeket a konnektorokat egyben gyártják, kiindulva a gyárilag 2 dugaljas verziókból, biztos van 3/4/5 verziós is :d
holnap pár doboz helyet még berakok, toldózni kell még párat, egyet kicserélek, kicsit kábelcsatornázok és villany szerelés pipa - nem bánom -
cat6e kábelt cat5e aljzatba gondolom be lehet kötni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77077) T 1000


T 1000
aktív tag

Na akkor ide is felteszem a kérdést:

Apósnál így néz ki a beton az udvaron, az autóról lecsepegő sós lé megmarta az évek során. Lehet valahogy javítani? Mintha olvastam volna valahol valami epoxi gyantás megoldást.

(#77078) föccer válasza T 1000 (#77077) üzenetére


föccer
nagyúr

Fel fog jönni róla a gyanta is záros határidőn belül. Ha igazán jó megoldást akarsz, akkor bontás , megfelelő ágyazat előkészítés, majd fagy- és olvasztósónak ellenálló betont kell odarakni. Vagy egy jobb térkövet, azok is bírják a sót (már amelyik).

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77079) Chaser válasza T 1000 (#77077) üzenetére


Chaser
titán

vannak direkt beton javítók, nem olyan nagy felület, valami szebb térkőn elgondolkoznék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77080) T 1000 válasza Chaser (#77079) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ahogy írtam, ez a beton apósomnál van. Őt nem zavarja, de ha hazamenyünk a gyerekekkel, engem zavar, mert elesnek a lyukban a kismotorral, meg ha labdáztunk. Szóval sem felverni, sem térkövezni nem akarom. Valami egyszerű megoldás kellene.

(#77081) föccer válasza T 1000 (#77080) üzenetére


föccer
nagyúr

Húzd be kültéri csemperagasztóval. Első hideg után feljön az egész és ugyan olyan lesz, mint most.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77082) Pikkolo^^ válasza Chaser (#77063) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Fórumtárs ajánlotta, hogy a Rockwoolnak van ilyen cucca, rákerestem és van is, be is mutatja hogyan kell lerakni. Szóval az lesz majd, a felette lévő réteget még meglátom.

(#77084) joysefke válasza Chaser (#77074) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Elsőre én is pont az általad linkelt ajtót vagy valami hasonlót néztem ki a Praktikertől. https://www.praktiker.hu/epitkezes-lakasfelujitas/nyilaszaro-lepcso-korlat/nyilaszaro/297055-radex-acel-lepcsohazi-bejarati-ajto-jobb-96x205cm-vilagos-dio-mocca#fndtn-panel2-1

Ebben lehet igény esetén zárbetétet cserélni, szabványosra?

J.

(#77085) dh66e válasza joysefke (#77084) üzenetére


dh66e
veterán

Ez is kínai ajtó azaz hisec koppintás és nem kompatibilis a euro zárakkal.Vékonyabb(50mm) mint a hisec (70mm) ha jól tudom a lemezvastagsága is vékonyabb mint a hisec-é valamint kevesebb ponton is rögzít mint a hisec.
Persze ha a lépcsőház be van kamerázva akkor veheted ezt is,de a hő és hangszigetelést felejtsd el ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#77086) harry


harry
veterán

Hello, gondolkodom elektromos láncfűrész vásárlásán: szülőknek kéne, családi ház, kisebb alkalmi kerti munkákhoz (tehát nem tüzelőaprítás, vagy rendszeres szezonális használat, de azért néha jó, ha van). Na most eddig azt néztem, hogy 3k/nap körül lehet bérelni rendes láncfűrészt, ami meg is felelhet a célnak.

Ha viszont vennék, akkor 40cm-est néztem, 35k körül van több értelmes márka, ezzel a Makita UC4041A -val szemezek, de van pl. Bosch 38 körül (bár itt van pár rossz tapasztalat, tényleg nem lehet külön csapágyat cserélni? Nekem egy ideje nem szimpatikus Bosch), Hitachi és Black & Decker (bár róluk nekem az olcsóbb barkácsgépek jutnak eszembe, szintén nem tudom, megéri-e az árát).

Olcsóbban 21k körül van Hecht 2250, sosem hallottam róla, itt jókat írnak vásárlók: link; esetleg 28k Einhell: link

Mire figyeljek, mit érdemes kerülni, melyik-mennyire javítható, milyen a szervizhálózat, alkatrész utánpótlás, mi jöhet még szóba?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#77087) Met válasza joysefke (#77084) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor már inkább vegyél egy jobb tömör fa ajtót és abba egy normális zárbetét meg egy heveder zárat.
normális zárbetét=felülfúrt, fúrás és sav álló, kopogtatásos nyitás ellenálló (ha van ilyen)
Egyáltalán hova kell? Családi ház, lépcsőház, esetleg a lépcsőház ráccsal zárható?

dh66ePersze ha a lépcsőház be van kamerázva akkor veheted ezt is minimális visszatartó ereje van sajnos.
Kollégám most szereltette fel a házára a kamerákat, hogy milyen jó. Kérdeztem hogy mire? Egyrészt kapucni, másrészt ez nem úgy megy mint a filmekben hogy megnézi a rendőr és tudja hogy a B. Józsi az (az arcfelismerő rendszerről nem is beszélek :DDD ) másrészt pont nem érdekli őket, max. néhány hónapig bent lesznek, meleg van, teljes ellátás. Ezek nyaralni mennek be...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77088) gerisz23 válasza harry (#77086) üzenetére


gerisz23
őstag

Én tavaly vettem Fieldmannt tüzelőt aprítani,9 köböt összevágtam vele,az olajzása tűnt kevésnek így közbe kenegetem a láncot.20000 körül volt,ha jól emlékszem 2000W-os(most nem megyek ki megnézni,ha kell pontos típus holnap leírom.Oregon lap meg lánc miatt választottam ezt,jóval halkabb mint egy benzines,bírni is bírja strapát eddig.Kis kerti használatra tökéletes.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77089) frankstork válasza harry (#77086) üzenetére


frankstork
aktív tag

20 körül kifogtam tavaly egy használt, de garis Gardena-t. Tökéletesen működik, még egy nagy diófát is kivettem vele. Amennyit használom, nem érte volna meg újat. Szóval szerintem nézz szét a használt piacon is, egy próbát megér.

(#77090) harry


harry
veterán

Köszi a tippeket! Néztem pár videót a Makitáról, hát vegyesek a tapasztaltak, úgy látom ez egy nagy márka 'olcsó' gépe, több helyen műanyaggal, olcsóbb megoldással, szóval lehet jobban járnék egy 'kisebb' márka drágább gépével...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#77091) dh66e válasza Met (#77087) üzenetére


dh66e
veterán

Persze igazad van nem lehet mindent kivédeni.
Azért többet ér ha van mint ha nincs.

(#77092) Chaser válasza T 1000 (#77080) üzenetére


Chaser
titán

akkor sztem is csemperagacs, előtte némi alapozó, aztán tart ameddig tart

Pikkolo^^
milye van a rockwoolnak?

joysefke
nem néztem még ( :

dh66e a linkelt 75e-s ajtóban van hőszigetelés, küszöbbe nem raktak, tokot meg kifújtuk purhabbal, lépcsőházba önállónak is simán beraknám, következő kategória árban érdemi különbséggel +200e ft
nálam vlami műanyag-üveg kombó volt, gerébtokhoz rögzítve, megcsaptam a vakolatot osztán' ajtó is megmozdult

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77093) martillo


martillo
tag

sziasztok,

Hol tudnek venni PVC fuggony csalagot/csikot?
Egy, max ket meter kellene nekem de nem tudom hol keressem...

Vagy olyan helyet talaltam, ami csak nagy tetelben arul csikot vagy olyat, mi mar kesz fuggonykent, viszont nekem csak potlasra kellene.

Vkinek otlet, tapasztalat, javaslat?
Bp-en lenne jo szemelyesen, gondolom egy m-re irrelis lenne a postakoltseg....

Koszonom!!!

(#77094) Tony21


Tony21
tag

Sziasztok!

Villamosság témában jártas szakik segítségét kérném.
Adott egy 20m hosszú, 1,5mm2-es sodrott réz vezeték, melynek a végén egy villanymotor fog "lógni".
Ma szerettem volna a hálózatra kötni, kismegszakító után, de erre nem számítottam.
Lecsupaszítottam a végeket, totálisan rézoxidos volt az összes ér.
Levágtam jó 20cm-t, hátha ott jobb lesz a helyzet, de ott is pompázott a patina.

Így nézett ki

Beázhatott anno a kábelvég, míg nem volt tető az épületen (jó 3/4 év), aztán gondolom a rézszálak mentén leszivárgó víz megtette a hatását. A vezeték másik vége nem ilyen, hanem szép tiszta, oxidmentes.

Ecettel lepucoltam, szépen leszedte most így néz ki.

A kontakt rész tehát már tiszta, de beljebb egy bizonytalan hosszú szakasz oxidos. Kérdésem, hogy ettől használható marad-e a vezeték? Az áram elvileg az elemi rézszál belsejében halad, a félvezető rézoxid nem kéne hogy zavarja, de nem tudom, így van-e. Max. 5A-el lenne terhelve egyébként, a vezeték cseréje nem lehetséges.

(#77095) Pikkolo^^ válasza Chaser (#77092) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

(#77096) T 1000 válasza harry (#77090) üzenetére


T 1000
aktív tag

Na, megpróbálok én is segíteni. A Makita a német Dolmar láncfűrész gyártóját vásárolta fel. LÁSD ITT Tudtommal a Dolmar gyártotta a világ első benzinmotoros láncfűrészét, a Stihl-hez hasonlóan német cég. Az hogy miért lett végül a Stihl a piacvezető láncfűrész, már nem emlékszem, de egy nagyon megbízható profi márka. 91-ben vásárolta fel a Makita, azóta ugyanazt a gépet megkapod Makit és Dolmar márkanév alatt: [link] Egyébként ha veszel egy olcsó benzines gépet, minőségi olajjal használod, 15 perc használat után hagyod visszahűlni, akkor nagyon sokáig bírja. Én az Auchanban vettem egy Ed Johnos márkájút vagy 6 éve olyan 20 e Ft körül, minden alkalommal pöccre indul és sokkal erősebb, mobilisabb, mint egy elektromos. Persze apám vett egy elektromosat is, az tény hogy kis munkához elég lehet és sokkal halkabb is.

(#77097) Chaser válasza Pikkolo^^ (#77095) üzenetére


Chaser
titán

ez olyan mint az xps, kifejezetten lépéshang szigetelésre, tehereloszlató réteg nélkül ezt sem használják, képen mint látod 1 réteg karton van kapásból, ezt legalább két rétegben rakják, és arra burkolat, két réteg karton 12,5mm-esből is 25mm
de elég szépen le is írja, 4cm-re ezt neked sehol nem fogják ajánlani
ahogy látom 3cm belőle a legvékonyabb, majd szépen vághatod félbe, utána számolj be h ment ( :

szerk: ha a szobában legnehezebb dolog egy könnyű ágy lesz akkor használhatod, 60-70kg-s vagy nehezebb szekrélnynél idő kérdése mikor kezdi lassan megnyomni, lépésálló nem azt jelenti, h beton szilárdságú, hanem azt, hogy tehereloszlató réteg után terhelhető mint a beton
ennyi erővel nyugodtan használhatod az nd-t is amit mondtam, ui. kőzetgyapot az is, az 120kg/m3, ez pedig 140, kb nem oszt nem szoroz

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77098) Pikkolo^^ válasza Chaser (#77097) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

40 mm a különbség, a 40-es pont megfelelő lesz nekem. Majd beszámolok róla ;-)

(#77099) BullZeye válasza BullZeye (#75863) üzenetére


BullZeye
veterán

Na most 4 napos hétvégén neki álltunk feleségemmel, mert utolsó mentsvárként megkérdezett szakik a baba születése utánra jelentek volna meg, ami eléggé egészségtelen a picire nézve, így tényleg saját kézbe vettük a dolgot. :)

Annyira belejöttünk a pacsálásba, hogy az étkezőt és megcsináltuk, glettelés, gipszkartonozás, és most tartunk a festésnél, viszont elfogyott a maradék fehér festék. Valami Polifabre Intaller festék volt, kb 2 liter, felkenésnél olyan volt mintha vízzel gurítanék, aztán mikor csalódottan inkább összepakoltunk, hogy holnap folytatjuk, 1 óra után befehéredett.

Mivel elfogyott, és amúgy is vennem kell, van ennél egy picit jobb fehér falfesték? Héra kék-piros pl? Vagy bármi ami jobban fed?

Amúgy szoba-gipszkarton átjáró még nem 100%-os még, de jövőhét végén neki állunk.
1) Csempragasztóval az oldalsó részeket zacskóba töltött flexibilis csemperagasztóval kitöltöttünk :)
2) Aztán 6-30 rimano jó rusnyán telibe, majd jobb híján egy parkettával betonszintre húztuk, majd vagy 2 napig száradt :D
3) Ezt Rimano A plus-al szép simára kezdtük eddig kb 3 rétegben (közben hálóval a széleket) , mindig jól lehúzva, mindig picit simább lett.
4) Még 1 réteg rájön, aztán szoba glett szintjére ér kb, és mehet a csiszolás (ez még hátra van)

Időigényes az biztos, főleg kezdőként, de annyira meglepődtem milyen könnyű...Így picit könnyebben fogunk hozzá más projektekhez is, alig várom a tavaszt, erkélyt pucba vágom. :)

(#77100) martillo válasza BullZeye (#77099) üzenetére


martillo
tag

Kepet tegyel fel ha vab, akar koztes allapotrol is!
Amugy gratula, nagy batorsag elsore bevallalni, lehet en is idejutok nem sokora.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.