Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90001) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Adott egy 60-as években épült ház,amire nem került anno betonkoszorú ki lett cserélve a tető és most az a helyzet állt elő a tulajdonosnak,hogy nyomja szét az új tető a falakat. A ház egyik oldalán az ablaknál kb 2 cm -es nyílás alakult ki és a műanyag ablak is elvetemedett. Kérdésem volna milyen technológiával javítható ,hogy a falak ne menjenek tovább?

(#90002) fero02 válasza salieri. (#90001) üzenetére


fero02
veterán

Vonóvasat szoktak tenni, de ha ennyire tolja a tető, akkor félő, hogy az sem fogja meg.

(#90003) föccer válasza salieri. (#90001) üzenetére


föccer
nagyúr

Oltári nagy hiba volt a kivitelező és/vagy tervező és/vagy műszaki ellenőr részéről. Simán szét lehet perelni mindenkit A-Z ig.

Tetőt, födémet azonnal leszedni, sérült részt visszabontani, visszaépíteni, koszorút megcsinálvi, födémet, tetőt visszaépíteni.

Ennyi infó alapján életveszélyes lehet.

A Régi, sárgerendás falazat-födém-tető egyben tudott csak működni. Ezt a triót nem szabad megbontani. Vagy csak egyben cserélni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90004) föccer válasza fero02 (#90002) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt szerintem már nem fogja meg a vonóvas. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90005) Tarill válasza salieri. (#90001) üzenetére


Tarill
őstag

Milyen falazatú a ház?

(#90006) mezis válasza föccer (#90003) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam vályogház jégverte cseréptető lett cserélve Lindab acél lemezre, + a teljes lécezet, szarufák, stb szükséges mértékben. Régen történt, semmi nyoma gyengülésnek, károsodásnak.

mezis

(#90007) salieri.


salieri.
őstag

2003-ban lett cserélték a tetőt és most az utóbbi 2 évben jelent meg a repedés,ami sajnos nőtt.
A ház falazata azt hiszem valamilyen kő ,vagy tégla ezt sajnos nem tudom megmondani :F
föccer: a födém nem lett megbontva amikor felújították a tetőt,Cserélve a szarufák, léc és a cserép.

Valaki tud ilyen munkára szakembert? Illetve milyen költség lehet egy ilyet vonóvasas kivitelezést elvégezni? A ház kb 110 nm

[ Szerkesztve ]

(#90008) Bacusuz válasza LámaZ (#89999) üzenetére


Bacusuz
őstag

Azért hívtam így mert általában előszeretettel használják.

2005 óta árulok szilikont és purhabot nem kis tételben, így elég sokat tudok a felhasználásáról.

Amúgy meg minden akril tömítő kül és beltéri

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#90010) Bacusuz


Bacusuz
őstag

150mm x 150mm gerendára lógatnék láncon egy fémkeretes fa hintapadot.
Ti mivel rögzítenétek?
ilyesmire gondoltam, de ez a boltokban kapható legnagyobb, de nekem sajnos rövid a gerendához.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#90011) philoxenia válasza Bacusuz (#90010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Semmiképp nem átfúrnám a gerendát, hanem pánthoz rögzíteném.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90014) runner 125 válasza Nerazim (#89986) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, arra gondoltam, ami a talpszelemeneket fogja össze.. De pont ez a lényeg. Ha a ház koros és nincs koszorú, akkor van összekötőgerenda, ebből fakadóan nem fogja szétnyomni a tető a falakat.

Fogópár ilyen célra nyilván felejtős, az maximum a tető szerkezet felső harmadát tartja egybe, az alul, a talpszelemennél keletkező nyíróerő ellen mit sem ér.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90015) SirRasor válasza LámaZ (#90000) üzenetére


SirRasor
őstag

200k volt vidéken. Budapesten 40k-val olcsóbb.

Make Love not war!

(#90016) Bacusuz válasza philoxenia (#90011) üzenetére


Bacusuz
őstag

linkelnél egy olyan pántot amire gondoltál?
nem nagyon tudom elképzelni.
köszi
Rugó, vagy karabinerhez kell rögzíteni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#90018) pjen válasza Bacusuz (#90016) üzenetére


pjen
félisten

Kengyelezné szerintem.Egy lapos vas kengyellel körül fogná a gerendát,és ahhoz rögzítené a forgó pántot.

(#90020) philoxenia válasza pjen (#90018) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90021) pjen válasza ctrlaltdel13 (#90017) üzenetére


pjen
félisten

Az biztos,hogy van tető fólia nélkül,párat már láttam.Sajnos beépített tetőtérnél nem jó.A por hó beballag a cserép fedésen,néha a csapó eső is.

(#90022) runner 125 válasza salieri. (#90007) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó lakatost keress és mondd el mit szeretnél.

A költség csak helyszíni felmérés után fog kiderülni.. A merőleges főfalaknál célszerű lenne minden irányból összefogatni az egészet, nagy, minimum 10mm vastag vastányér "alátétekkel" a külső falon (ez is besüllyeszthető vakolat alá, vagy később hungarocell eltakarja).
A legtökéletesebb kivitelezés az volna, ha belemenne a tulaj, h házon belül vezessék el a vasakat. Ehhez persze előtte horonymaróval végig kell tolni a helyüket, de a lényeg h ilyenkor visszajavítható és nem lesz esztétikai nyoma a kivitelezésnek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90024) philoxenia válasza pjen (#90021) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne hasonlítsunk össze összehasonlíthatatlan dolgokat...
Olyan faanyag volt a mostani Rep-Tár régi épületében, hogy ma 300k-ért se kapnék olyat m3-enként...
Ma amit kapni lehet egy s#&@... Tele görccsel, benne a közepe stb. stb. Egy százéves cseréppel gyakran össze lehetne törni egy mai tetőt kompletten. Hódfarkú kettős fedés jó minőségű cseréppel, komoly faanyagon persze nem igényel fóliát, pláne, egy beállt, bemohosodott tetőnél. Ha padlásként használják. Ha lakást alakítanak ki alatta, azért csak-csak húzni kell fóliát...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90025) ctrlaltdel13 válasza pjen (#90021) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Senki nem írta hogy beépített tetőtérnél nem kell.
Ott előírás a másodlagos vízvédelem végett.
De egy megfelelő hajlás szögű tető, jó vízzáróságú cseréppel, fólia nélkül is patent.

(#90027) Bacusuz válasza pjen (#90018) üzenetére


Bacusuz
őstag

okés értem.
milyen méretű vaslemezt használjak?

bár nekem a hintacsukló egyszerűbbnek tűnik, csak lyukat fúrok és nem kell hajlítgatnom.
Nem nagyon értek hozzá, ilyen piszlicsáré dolog miatt meg nem zaklatom a szakikat

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#90029) philoxenia válasza Bacusuz (#90027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Laposvasat érdemes hajlítani. Mondjuk 50x5 az már tuti.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90030) pjen válasza Bacusuz (#90027) üzenetére


pjen
félisten

Egy 20x5mm lapos vas kengyel bőven elég.

(#90031) orion1025


orion1025
őstag

Ne akarjatok vonó vasaztatni már, ha ennyi ideig állt a ház az új tetővel, ott más gond lesz. Vélhetően nedvesség miatt történhet mozgás az alapnál, ami ugye télen ha megfagy, képes akkora emelő erőt létrehozni, hogy a vasalás nélküli sávalapot megroppantja, olvadáskor meg tud mozdulni az egész, és itt jöhet az új tető a képbe. A vonóvas a megtalált hiba orvoslása lehet, de addig elhúzhat a lakótérben ezer vasat, amíg nincs meg a valódi ok.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90033) philoxenia válasza orion1025 (#90031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szakemberrel kell megnézetni, mielőtt bármibe kezd szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90035) orion1025 válasza philoxenia (#90033) üzenetére


orion1025
őstag

Mindenképpen kell egy statikus, de egy vagyon lesz a megoldás az biztos.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90036) philoxenia válasza orion1025 (#90035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a tető a ludas, akkor például kötőgerendák is adhatnak megoldást.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90037) salieri. válasza philoxenia (#90033) üzenetére


salieri.
őstag

Csak milyen irányba induljanak... Statikus itt nincs Miskolcon egy normális!?

(#90038) orion1025 válasza philoxenia (#90036) üzenetére


orion1025
őstag

Ha alapozásra vezethető vissza a probléma, azon nem segít az sem. Maga a tető szerkezete ismeretlen, így nehéz tippelni. Én szeretem a könnyű és erős tetőket, magamnak is így csináltam, egy tankot is elbít a 22.5o ellenére, súlyra pedig nem sok, mert alig van anyag benne. Ezzel szemben az ácsolt tető már önmagában nem kis súly, vélhetően a kérdezőnél is ez van.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90039) philoxenia válasza salieri. (#90037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ők nem azok például? (Google)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90040) salieri. válasza orion1025 (#90038) üzenetére


salieri.
őstag

Creaton kerámia cserép van azt hiszem 15 db ad ki 1 nm felületet.

(#90041) LámaZ válasza Bacusuz (#90008) üzenetére


LámaZ
addikt

„Amúgy meg minden akril tömítő kül és beltéri”

Na, ez sem igaz.
Van külön beltéri és kültéri akriltömítő. A kültéri pl. jobban bírja az UV-sugarakat, és a nedvességet is.
El kéne menni egy kis fejtágító tanfolyamra, szakmai továbbképzésre, pláne ha fizeti a cég. Lehet kávézni, dumálni, ismerkedni, ingyen enni, inni.

#90015) SirRasor
Szóval 40k-val drágább vidéken, mint Budapesten, így lesz vidéken 200k.
Az rablás.
Nem hiszem el, hogy vidéken nincsenek jó szakemberek, így én hanyagolnám a nívósokat.
Eddig 3 céget kerestem meg, és valahol 130k-nál megállt volna az ár. Azzal bonyolítottam el, hogy okos zárat (ujjlenyomatolvasás, RFID, számkód, kulcs, de van appos is) zárat szeretnék betenni, és emiatt nem vállalják.
De rájöttem a megoldásra: beszereltetem az ajtót, és utána sk. kicserélem a zárat.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#90042) lemmy71 válasza ZsizsiZsozsó (#89978) üzenetére


lemmy71
őstag

Úgy látom divatos, egyre több helyen megjelenik az acél cseréplemez, az utcánkban is három helyen is a cserepet lemezre cserélték. Láttam hogy a lemez belsőrésze valami "filc" bevonatos, a szakik egy két nap alatt végeztek a felrakással, bár egy egyszerű nyereg tetőn volt a felújítás. Kérdeztem a gazdát hogy milyen, és panaszkodott hogy esőben bizony hangos és nyáron jóval melegebb volt a felső lakótér, mint a régi natúr cseréppel. Tető felújításnál alaposan körbe kell járni a dolgokat mert sok a buktató, utána meg kínkeserves kijavítani a hibát. Én tízével ezelőtt nagyon belenyúltam sajnos. Bővítettem a házat és a régi cserepet leszedtük (natúr csabai hófogós) újra léceztünk mindent és új cseréppel lefedtük a tetőt (tondach tatai natúr hódfarkú). 300M2. tetőfelület durván 9500db cserép korona kötésben. Öt év múlva így nézet ki a tatai hódfarkú szinte az egész szét fagyott és szó szerint szétmállott. Három év jogi procedúrának kellet eltelni, mire elismerte a cég hogy ő a felelős ezért az "útalapba se való szemétért". Helyette garanciába, az új gyárban készült Twist XXL festett cserepet kaptam, nyögvenyelősen de nagy nehezen kifizették a munkadíjat és az egyéb költségeket. Ebből a Twist XXL ből 9,5 db raktak nekem egy m2. A képen még egy kicsit foltos, de már most nem igazán észrevehető, ahogy a szakik mondják összeért :B A kis fatárolós előtetőmön meghagytam a régi cserepet nosztalgiából :)

[ Szerkesztve ]

(#90044) orion1025 válasza lemmy71 (#90042) üzenetére


orion1025
őstag

Na, ilyen durva szétrobbanást sem láttam még... Ez tényleg valami ultra silány gyártás lehetett. Nekem van közel száz éves cserepem is, azoknak csak a hátulja tud pizsleni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90045) Ferike81 válasza ZsizsiZsozsó (#89978) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szia. Nekem a házon a 90-es évek vége óta Lindab van. Köszöni szépen jól van. Nekem nyeregtető szerű a kialakítása a tetőnek, így a kevés hulladék miatt döntöttek annak idején a Lindab mellett a szüleim. Nincs sehol festékhiba rajta, és nem is hangos esőben. A polikarbonát előtető hangosabb. 8 éve felújítottam a házat, és egy 25m² -es rész hozzáépítve, amit szintén cserepes lemezzel fedtünk, csak nem vettem meg a Lindabot. Megbántam. Már mattabb a színe mint a 20+-os Lindabnak.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#90046) salieri. válasza philoxenia (#90039) üzenetére


salieri.
őstag

Ezt átküldöm nekik. :R

(#90050) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#90047) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Találtam egy csomó ide vonatkozó írást, de telóról nem tudom linkelni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.