Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77351) mezis válasza seadrone (#77349) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van tömszelencéje, akkor ott szorítani vagy tömítést (kócot, teflont) cserélni.
Többet kellene mutatnod a csap tekerőjének környékéről.

Víznyomással szemben csak nagyon jól illeszkedő és nagyon szorosra állítható "nyomókötéssel" lehet megállítani a szivárgást. Ilyen helyen ez aligha valósítható meg. (Gondolom ez az ivóvíz csövön van és nem központi fűtésen.)

mezis

(#77352) seadrone válasza mezis (#77351) üzenetére


seadrone
őstag

Remélem itt jobban látszik.

Valamint az is zavar, hogy a kar rá lett ragasztva, de szerintem szarul, és így illeszkedik.

ha ez pillanatragasztóval van ráragasztva, akkor azt hogyan lehet leszedni és normálisan rátenni?
hogy ne legyen ott hézag.
Vagy ez ilyen default?

Köszi

(#77353) Met válasza seadrone (#77352) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez a csap már eléggé csere érett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77354) seadrone válasza Met (#77353) üzenetére


seadrone
őstag

Csak ecet kell neki ;]

(#77355) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

laminált parketta lesz nálam letéve, hogy olcsóbb legyen a munka, előre felszedtem a korábbi úsztatott parkettát.

Az aljzat beton, az aljzat és a fal között a szoba teljes kerületén végigfut egy kb 3cm széles, 5-6cm mély mélyedés ami jelenleg méretre szabdalt üveggyapot(???) csíkokkal van feltöltve.

-(1)
Ennek az üveggyapotnak mi a funkciója?

-(2)
Kiszedhetem? Pótolni kell majd valamivel?

-(3)
Hogyan lehet majd lépárazáró fóliázni az aljzatot, ha körbe-körbe egy üreg van?

Szeretném kiszedni, mert előttem elég rendetlen emberek laktak itt, tuti belement korábban egy csomó kutyahúgy...

Képek:
a képen alul az aljzat, fent a festett fal, közte a mélyedés, benne az üveggyapot(???)-csík:

üveggyapot(???)-csík kiszedve?

Előre is köszi!
J.

[ Szerkesztve ]

(#77356) macilaci78 válasza joysefke (#77355) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A betont dilatációval öntik, jelen esetben az üveggyapot volt a dilatáció, fólia teknőszigetelés és mellé a beton.
Az üveggyapotot ha ki is szeded, tegyél helyette frisset szerintem.

A párazáró fóliával ne görcsölj, úgyis bőven kell rakni, majd a laminált mellett visszavágni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77357) joysefke válasza macilaci78 (#77356) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

baj lehet belőle, ha kihagyom az üveggyapotot? Illetve mit tudnék helyette rakni?

Lényegesen egyszerűbb lenne csak úgy kihagyni :)

(#77358) DoItYourself válasza vwpolopg (#77350) üzenetére


DoItYourself
addikt

TRYGGHET fali szekrénke?

#77357 joysefke: miért csinálsz plusz munkát magadnak azzal, hogy azt onnan kipiszkálod?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77359) macilaci78 válasza joysefke (#77357) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Polyfoam is mehet helyette.

DoItYourself: jelezte, hogy vélhetően az előző tulaj kutyája megjelölte területhatárként.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77360) Kiskokó válasza joysefke (#77357) üzenetére


Kiskokó
veterán

Szigetelés és diletáció miatt van benne.

Ha már kőzetgyapot.

Mennyire gáz ha alulról némi vizet kap a kőzetgyapot?
Sajnos az új tető nincs még befejezve és 3 hónapja nem ér ide a bádogos... Elvileg holnap jön.
A tető le van fóliázva alatta szellőző réteg, felül lemez. Az összetételek nincsenek végig lehajtva és a fal mentén a viharléc sincs fent. Ezért a garázsom eléggé beázott.
A gerendán van 6cm beton felette 20cm kőzetgyapot , ez a tetőrész lapos és zárt. Bemenni csak bontással lehetne megnézni mi a helyzet.

Megúszhatom ha nyáron csak csak kiszárad egyszer?

[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#77361) mezis válasza Met (#77353) üzenetére


mezis
nagyúr

+1

mezis

(#77362) vwpolopg válasza DoItYourself (#77358) üzenetére


vwpolopg
őstag

Kell rajta fureszelni, de jó lehet, köszi.

(#77363) DoItYourself válasza macilaci78 (#77359) üzenetére


DoItYourself
addikt

Olvastam, mit írt, de elég hihetetlen. Szaglással vennék mintát. :)

(#77362) vwpolopg: nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77364) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv! 2 szintes családi házban mennyibe kerülhet az internet újrakábelezése? A falban megvan a hely, jelenleg is van benne kábel (valamiért nem működik). Kicsit nehézkes hozzáférni, lehet szükséges bontás is. Ha rossz helyen kérdezem, bocsi!

(#77365) macilaci78 válasza mouzrr (#77364) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hű, sokba, inkább wifi.

Szóval mi a feladat? Helyiségenként 4-4 végpont minden sarokba, vagy az egész házban csak két végpontot szeretnél?

Megvan a hely... Tehát külön kábelcsatorna van az UTP-nek, vagy a hálózati áram mellé kéne befűzni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77366) pjen válasza mouzrr (#77364) üzenetére


pjen
félisten

100Ft/m már kapsz cat5 E kábelt,egy csatlakozó se több 100 forintnál,viszont a munkadi,főleg ha bontani is kell,az egy külön alku tárgya.+A fali aljzatok tudnak még húzósak lenni,ha nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#77367) seadrone


seadrone
őstag

Heló!

Ez milyen izzó lehet?

(#77368) mezis válasza seadrone (#77367) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Két végén fejelt.

Van ennél sokkal olcsóbb is és energia takarékos is. Kétféle hosszúságban gyártják: 78 és 118 mm. [link],[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#77369) macilaci78 válasza seadrone (#77367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

R7s a foglalat megnevezése.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77370) seadrone


seadrone
őstag

macilaci78,
mezis,
köszi!

asszem ez a 78as lesz

(#77371) pjen válasza seadrone (#77370) üzenetére


pjen
félisten

Ceruza halogén a neve.

(#77372) seadrone


seadrone
őstag

a minap említettem hogy egy húzódzkodó rudat szeretnék felfúrni

na amit falat kinéztek neki, az 50 centi vastag tégla, azt inkább skippelem :D

de van egy 12 centi vastag fal, abba befúrom szerintem átmenő szárral.
abból lehet pl obiban métertre vágatni?

köszi

(#77373) macilaci78 válasza seadrone (#77372) üzenetére


macilaci78
nagyúr

na amit falat kinéztek neki, az 50 centi vastag tégla, azt inkább skippelem - miért?
Egy ilyen, meg 4 alátét és meg is vagy. Az 50 centis fal vígan el fogja bírni. Ha a 12 centis falat át tudod fúrni, akkor fog menni a 14 cm mély lyuk is és tuti, hogy nem fog a fal másik oldalán tenyérnyi darabon leesni a vakolat, vagy éktelenkedni a menetes szár.
A Fischer ettől kisebb dübelt, csavart kínál fali WC-csésze rögzítésére, pedig az is hasonló terhelést kap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77374) seadrone válasza macilaci78 (#77373) üzenetére


seadrone
őstag

ja hogy nem kell, hogy átlyukasszam a falat, hogy a másik végén alátéttel odafogassam?

ez azért kapná a terhelést, és 4 "csavarnak való lyuk" van a vason

mert ha így is lehet, az jó, mert a vastagabb falon kényelmesebb lenne

téglába az a kiöntős téma nem jobb lenne, mint amit linkeltél?

[ Szerkesztve ]

(#77375) macilaci78 válasza seadrone (#77374) üzenetére


macilaci78
nagyúr

8×80-as dübelt ad a Fischer a falra fúrt WC-ülőkéhez és azért azt sem a fal tövében terheled.
Nagy alátétet vegyél, amin értelem szerűen a csavar is átfér, illetve a vason a kereten is nagy felületen fekszik fel. Így nem fogja a csavarfej eldeformálni a fémet és nem fog megrogyni a súly alatt.
Ha nincs racsnis behajtód, akkor egy megfelelő méretű villáskulcsot veszel az OBI-ban darabra és behajtod azzal. A csavarfejre még műanyag sapka is létezik. :K

Én a kiöntőset még sosem próbáltam. Szerintem felesleges macera. Amit linkeltem, az 135 mm hosszú, még ha 3 centi is a vakolatod, akkor is 10 centi fogja a tiplit a téglában és ez lukacsos téglában is elég.

Nálam a kamrapolc egy falra fúrt sínpárra akasztott konzol tartja, 8×80-as dübelekben 6×100-as csavarok vannak, 12 darab tartja a 8 polcot, polconként 55 kg-ig terhelhetem a vasat. Zsugor ásványvizek, két sorban befőttesüvegek, 12 terítékes porcelán készlet és hasonlók vannak az 55×110 centis polcokon, a 6 centis lukacsos tégla bírja. :))

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77376) mouzrr válasza macilaci78 (#77365) üzenetére


mouzrr
őstag

Ha jól tudom az áram külön csatornában jön az emeletre, és amellett jön külön a kabeltv es elvileg a net. Az emeleti 2 szobában van fali csatlakozó is, de hiába dugunk bele kábelt nincs net. Ahol bejon a net a házba, az egy külön helyiség, onnan megy tovább a nappaliba ahol a modem van és itt is van fali csatlakozó, de itt 2 kábelt is bele lehet dugni. Igazából csak egy emeleti szobába lenne fontos elvezetni.
Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ui. A wifi nem annyira megbízható, emiatt szeretnénk megoldani a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#77377) seadrone válasza Met (#77353) üzenetére


seadrone
őstag

e helyett a csap helyett mit érdemes keresni, ami hasonló, milyen márkát?

ez jó, vagy fos?

alakra ilyemi van most

a hideg és meleg bejövő cső ezeknél "szabvány" távolságra vannak mindig, szóval kompatibilisek elvileg egymással?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77378) tboy93 válasza mouzrr (#77376) üzenetére


tboy93
nagyúr

A wifi nem annyira megbízható :F :F

Normális routert kell venni és akkor nem lesz baj.

(#77379) Csabroncka válasza seadrone (#77377) üzenetére


Csabroncka
addikt

A csap hollandija alatt találsz gumi, vagy műanyag tömítést azt kell kicserélni, de ahogy előbb írták lehet jobban jársz egy cserével - pl.: MOFÉM.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#77380) Met válasza seadrone (#77377) üzenetére


Met
Topikgazda

Az első olcsó és kevés gari van rá, de lehet szerencséd és jó sokáig bírja.
A második drága, több garival, de lehetsz szerencsétlen és hamar tönkremegy, ha szerencséd van még gari időn belül.
Szabvány távolságra vannak a csapok csövei, ha esetleg lenne valami kis eltérés ilyen excenteres toldalékkal lehet korrigálni ha most nem lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77381) macilaci78 válasza mouzrr (#77376) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt valaha az emeleti szobában vezetékes net?

Nálam úgy van megoldva, hogy a lépcsőházból bejön a koax (és egy UTP) a kamrába, ott be a modembe, majd a modemből az UTP be a falba egy fali aljzaton keresztül és megy tovább a nappali felé az UTP és a koax is.

A kamra:
UTP: 1 db befelé a lépcsőház felől és 4 db a nappali felé
koax: 1 db befelé, splitteren keresztül tovább a nappaliba és a modembe

nappali:
UTP: 2+2 db a kamra felől, 2-2 db a nappali egyik sarkából a másik sarkába egy ilyennel a PC és a TV közé
koax: 1 db a TV-hez

A nappaliban a 4 db kamrából jövőből csak 3-ban van net, mert a modemből 1 portot kér a kamrában elhelyezett nas. Emellett 4 port csak szobán belüli, nincs egyik végén se semmi. Nem triviális, melyik végpont élő.
Lehet, nálad is hasonló a helyzet, egyszerűen az emeleti végpont nincs a routerbe dugva.
Lehet kapni pici pénzért UTP tesztert, de én csináltam egyet. A szín-fehér és a szín kábeleket összekötöttem az egyik UTP apán, a másikon meg multiméterrel szakadásvizsgálatot végeztem, így lett meg, hogy melyik fali aljzatnak melyik a párja. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77382) mezis válasza seadrone (#77377) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ezek közül választanék. Van alkatrész is hozzájuk.
Két fajta "lyuktávolsággal" gyártanak kádtöltő csaptelepet, de általában egy közdarabbal szokás kiegyenlíteni a méretkülönbséget illetve a vízszintes beszerelést.

mezis

(#77383) mouzrr válasza tboy93 (#77378) üzenetére


mouzrr
őstag

Egy 20ezres asus router van, szóval a normális router adott.
Macilaci
Nem működött az emeleten kábelen soha. Hiába dugom be a modemből a nappaliban lévő 2 aljzat közül bármelyikbe, semelyik szobában nincs internet.

[ Szerkesztve ]

(#77384) tboy93 válasza mouzrr (#77383) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az azért még elég belépő szint, de AP-nek az is jó. Én vennék lentre egy komolyabbat és a mostani Asus-t beállítanám fent AP-ként.

(#77385) mezis válasza mouzrr (#77383) üzenetére


mezis
nagyúr

A fali aljzatokat megnézted, be vannak kötve az UTP kábel erei ?
UTP kábel csőben megy ? (Ha szakadt lenne, talán cserélhető.)

mezis

(#77386) mouzrr válasza tboy93 (#77384) üzenetére


mouzrr
őstag

Mobilon így is kijön a maximum sebesség a wifin, azért szeretnék kábelt mert a laptop sokszor levalt nehany mbps sebességre, és ez kihat a játékokra is, van, hogy nagyon felugrik a ping.

Mezis
Megnéztem őket, be vannak kötve, nem csőben mennek.

[ Szerkesztve ]

(#77387) Met válasza mouzrr (#77386) üzenetére


Met
Topikgazda

Teszterrel megnézhetnétek, lehet nincs szakadás csak nem jól van kötve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77388) macilaci78 válasza Met (#77387) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elvileg mindegy már az erek sorrendje, a router és a hálókártya is is ki tudja bogozni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77389) Met válasza macilaci78 (#77388) üzenetére


Met
Topikgazda

Az rendben van de azt se tudja melyik aljzatból honnan jön a kábel, legalább megtudná.
Azért egy vésés/behúzás előtt szerintem megérné kicsit próbálkozni vele.

Az se tiszta hogy van kiépítve. Lehet abban a helyiségben lóg az emeletre vezető kábel vége ahol bemegy a net.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77390) seadrone


seadrone
őstag

köszi a csapos tippeket srácok, a mofém esélyes, anniyt érdemes rászánni azt hiszem

(#77391) mezis válasza mouzrr (#77386) üzenetére


mezis
nagyúr

Az aljzatok bekötése A vagy B típusú ?

mezis

(#77392) mouzrr válasza mezis (#77391) üzenetére


mouzrr
őstag


Az emeleten ilyen a csatlakozó, szóval szerintem sem A sem B :F
Úgy van megcsinálva az egész, hogy az oszlopról bejön a net, van egy osztó azt hiszem és egy jelerősítő is. Utána megy be a konyhán keresztül a nappaliba, ahol bemegy a modembe. A modemből meg megy az IPTV is. 2 emeleti szobában is van kábel tv, illetve még egy földszinti hálóban is, és e 3 szobában megtalálható az UTP csatlakozó, de sehol sem működik.
Nem tudom akkor hogy miért így van kötve és hogy mi ez akkor, esetleg valami régebbi cat kábel lehet?

A nappaliban valamiért ugye ketté van osztva, tehát 2 csatlakozót lehet a falba dugni. :F
Régebben sokat kellett b****ni a nettel, behúztak a föld alatt még egy új kábelt is mert állítólag a régi nem volt jó (50 megás netről van szó és az is bírta a sebességet, csak instabil volt az internet). Aztán lett az új kábel, de néha wifin így is instabil. A Telekomos modem wifijét nem is merem használni, mert rengetegszer nem megy rajta a net. Többször votl cserélve, legalább 10 más szerelő jött a Telekomtól és cserélték a modemeket. Legutoljára azt mondták nem tudnak mit csinálni vele, csak ugyan ilyenre cserélni. Igazából már be akartuk köttetni a Digit, viszont kijöttek, és mondták hogy tele az összes oszlop, nem tudják bekötni, és hogy majd a közeljövőben bővítenek lehet. Az ügyfélszolgálaton az 1 hónap lejárta után meg elküldtek inkább a konkurenciához minket, szóval a helyzet változatlan. :(
Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségét!

(#77393) macilaci78 válasza mouzrr (#77392) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kép láttán egy perce röhögök. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77394) YAS-dude válasza macilaci78 (#77388) üzenetére


YAS-dude
őstag

Attól még a sebesség miatt nem mindegy, melyik ér melyikkel van sodorva.

(#77395) sketchifun válasza mouzrr (#77392) üzenetére


sketchifun
senior tag

KEZICCSÓKOLOM, ez nem megfelelő kábel. 8 érnek kéne lennie!!

Fotózd már kicsit körbe jobban, kérlek. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77396) Met válasza mouzrr (#77392) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez valami árnyékolt hangfalkábel?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77397) macilaci78 válasza YAS-dude (#77394) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A semmi és kevés között nagyságrendi eltérés van.

sketchifun: 10 mbit-hez elég a 4 ér is, persze, a megfelelő 4-re van szükség.
De ez még mindig csak a madzag egyik vége. Tudni kéne, hol a másik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77398) Met válasza mouzrr (#77392) üzenetére


Met
Topikgazda

A modemből hogy megy tovább és merre?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77399) macilaci78 válasza mouzrr (#77392) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy van megcsinálva az egész, hogy az oszlopról bejön a net - lemászik, majd a kiskapun be? Koax, optika, UTP, ADSL, micsoda?
egy osztó azt hiszem és egy jelerősítő is - valszeg koax, és az osztó nem osztó, hanem splitter/szűrő. leveszi a koaxról a net jelét, a net jele megy a modem felé, a maradék a TV-hez.
Jelerősítő aktív eszköz, azaz van egy doboz, amibe bemegy a koax, kijön a koax és még a konnektorba is be kell dugni.
Az IPTV-hez aktív eszköz kell, vagyis a modemből eszközönként megy 1-1 UTP kábel. Az eszköz lehet set top boc, amit pl HDMI kábel köt össze a TV-vel, vagy a TV CI slot-jába dugott dekóderkártya, ebben az esetben a TV kapja az UTP-t.
Nem is nagyon van 3 db IPTV szolgáltatás egy előfizetésen, mert nincs sávszél ennyi streamhez. Egy set top boxra tetszőleges számú TV-t rá tudsz dugni, de mindegyiken ugyanaz fog menni. Koax kábelt is sokfelé tudod osztani, de ott minden TV tud más csatornát mutatni.

Telekom szaktopik

Pongyolán fogalmazol, nem tudom kisakkozni, mid van, pedig dolgoztam a Telekomnál, volt szolgáltatásom Szegeden és Budapesten is. A budapestinél pont a fali UTP aljzaton keresztül falba épített UTP kábelen ment a jel a modem és STB között és semmi hiba nem volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77400) mouzrr válasza macilaci78 (#77399) üzenetére


mouzrr
őstag

Koax jön be, majd van az a splitter amit írtál, és a jelerősítő is, ami konnektorba van dugva. Az IPTV set top boxról megy, igen, az a modemről egy UTP kábellel van a nappaliban, az nem a falban megy. Viszont 3 különböző szobába meg fut tovább koax, ezekben a szobákban nincs iptv, csak kábeltv.
Lényeg: akkor a falban lehet rossz a kábel, és elég lenne egy UTP kábelt behúzni és azzal megpróbálni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.