Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78801) pjen válasza föccer (#78800) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg,birkózó gép.

(#78802) windlord válasza föccer (#78799) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem az ablakok kiszedese kozben komoly karokat fog szenvedni a spaletta...

Ezert is gondoltam a fenn vazolt otletemre a hungarocellel.

[ Szerkesztve ]

(#78803) szaszyka válasza windlord (#78798) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nálunk első körben Nikecellel volt javítva+ hálós élvédő, de a nikecell azért be tud horpadni, ha nekidőlsz. Második körben annyit módosítottam, hogy nikecell + rá egy réteg gipszkarton, élvéső nélkül, így már jobb hangja van, ha kocogtatom. Nikecell, rá egy lap gipszkarton, esetleg élvédővel, legletteled, aztán jó lesz az elvileg.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#78804) windlord válasza szaszyka (#78803) üzenetére


windlord
őstag

Mivel rogzitetted a nikecellt es a kartont?
Habbal?

Milyen vastag nikecellben gondolkodjak?

[ Szerkesztve ]

(#78805) szaszyka válasza windlord (#78804) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nálam kilátszott a tégla elég nagy darabon, sérült a fal él-e is, ezért 10x12cm-es nikecellt kellett körberakni. Sima nikecellragasztó habarcsot használtam, azzal raktam rá a nikecellre a gipszkartont is. Nem dübeleztem, nem használtam habot sem. A nikecellt úgy méreteztem, hogy kb 1,5-2cm-t hagytam a fal síkjáig, hogy maradjon hely a kartonnak, és a glettnek is. Megnézed mekkora helyet akarsz kipótolni, beszabod a nikecellt, mínusz 2cm, és az kb jó lesz. Úgy csináltam, hogy a nikecell minél jobban rásimuljon az ablak tokjára, és a téglákat, minél kisebb üreg maradjon mögötte.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#78806) Chaser válasza szaszyka (#78805) üzenetére


Chaser
titán

xps-nél már nem horpad ha nekidőlsz, én úgy csináltam, karton is volt, akkor még az élvédőt kihagytam ( : filléres tétel, nem érdemes kispórolni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78807) benfolds válasza dh66e (#78792) üzenetére


benfolds
őstag

így néz ki, semmi extra, ilyen fapados 15 éves rehau. arra gondoltam, hogy leszedem az ajtót, kiveszem a vasalatból ezt a bigyót, amin állítani lehet 4-es imbusszal, hátha akkor engedi még egy picit beljebb a pántot (a képen nem az a pánt van, ahol már minimumra állítottam a "behúzást" és nem tudom még jobban meghúzni, pedig kellene).

(#78808) benfolds válasza zsolt0638 (#78794) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. sejtettem, hogy nem lesz érthető, sajnos nem ismerem a "szaknyelvet".

(#78809) sketchifun


sketchifun
senior tag

Spalettát hungarocellből ne.

Nem tömör anyag, pláne ajtó környékén nem javaslom.

Inkább gipszkarton, az ára szinte semmi, és nincs ágyazás, durvázás, csiszolgatás. Egyszer felragasztod, szép egyenesre, derékszögüre. Teszel rá egy élvédőt, vékonyan meg gletteled, pici csiszolás, és lehet festeni.

Szerintem ez a legolcsóbb, legtisztább.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78810) dh66e válasza benfolds (#78807) üzenetére


dh66e
veterán

Azt nézd meg hogy az elején akad vagy a tetején a csészének.Nem tudom ezeknél lehet e állítani a pántmagasságon így lehet hogy a csészé()ket kell arrébb raknod.

(#78811) gerisz23 válasza windlord (#78798) üzenetére


gerisz23
őstag

Én gipszkartonoztam,családi ház 2abblak.A régiek geréb tokosak voltak-elnevezésben nem vagyok biztos.Körbe 10cm-ert kellett elburkolnom.Zöld gipszkarton profillal megerősítve,üveggyapottal kitömve jó alaposan,mester habbal lezárva,ragasztva a falhoz.Ablakos is megcsinálta volna 40kért anyaggal gipszkarton hungarocellel bélelve.De kell a pénz,hungarocellt meg a redőnytok helyére úgyse vágták volna be.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78812) Jaded válasza Morris (#78795) üzenetére


Jaded
senior tag

Akkor szétnézek ott. Esetleg még a méreteit meg tudnád adni? 10cm széles 2cm vastag elég merev lehet?

Renault Megane IV Limited

(#78813) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Nem tudom létezik-e barkácsgépes topik, de gondolom itt is vannak jó szakik akik véleményezni tudnák a kérdésemet.
Venni szeretnék majdan egy csavarbehajtót, ezt néztem ki : Makita DHP458RMWX (~BHP458).
Az lenne a kérdésem hogy ez ki tud váltani egy ilyen fúrógépet? Makita DP4003K

(#78814) biker válasza n@p@lm (#78813) üzenetére


biker
nagyúr

röhögve lenyomja az akkus a vezetékest!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78815) fojtviki válasza n@p@lm (#78813) üzenetére


fojtviki
senior tag

Atya eg. Itt azert meg kell fontolni a kulfoldrol rendelest szerintem. Itt egy szettet kapsz annyiert mint ez akciosan. A masik kerdesre nem lehet valaszolni igy, hogy kivaltja e. A felhasznalastol fugg.

Az arak pl: [link]
[link]

Paromat kerdeztem most errol, mondjuk o epp nem szereti a makitat. O inkabb bosch, dewalt, es festool. Bar legutobbi allitolag mas kategoria.

(#78816) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

panellakásban szeretnék az erkély ajtóra, ablakra hővédő fóliát tenni/rakatni:
- mi a különbség a beltéri és a kültéri fólia között?
- valóban érezhető a fólia hő visszaverő hatása?

(#78817) n@p@lm válasza biker (#78814) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi!

fojtviki : azért az ebay-es árak eléggé ott vannak.
Magyarországi szervizelése nem tudom mennyire lenne megoldott ha kintről venném meg....

(#78818) sketchifun válasza fojtviki (#78815) üzenetére


sketchifun
senior tag

Azért nem ugyan az a kettő, a linkelt motyók közt ég és föld a külömbség.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78819) ALI_G


ALI_G
veterán

sziasztok,
Elkezdtem a kerti lámpa projektet, amiről már korábban kérdezgettem. Most a villanyszerelés részén van a sor. A lámpa mozgásárzékelős, és nem akarom kapcsolgatni. Bementem villanyszerelési boltba és elmondtam, hogy főldbe kellene kábel egy lámpához ami mozgásértékelős. Az eladó látszólag nem volt túlságosan járatos. Tudnátok ellenorízni, hogy jó kábelt kaptam? Én úgy látom, hogy ez beltérre való. Kérdeztem, hogy ehhez kell-e a védőcső, amire a válasz az volt hogy nem tudja. Kérdeztem, hogy van-e pálcélozott kábel, de nyilván nem volt.
H05W-F 301,5 mm

[ Szerkesztve ]

(#78820) n@p@lm válasza n@p@lm (#78817) üzenetére


n@p@lm
őstag

Megkérdeztem a magyarországi szervizt, ha gond van tudják szervizelni, és talán 1 év gari is van rá.

(#78821) fojtviki válasza sketchifun (#78818) üzenetére


fojtviki
senior tag

Az tulzas, hogy eg es fold a kulombseg. De a linkelt araert meg festool-t is kap. Nalunk van bosch 10.8v szett, majdnem minden amit lehet kapni 10.8-ban. Van 5V-os dewalt szett is a nagyobb munkakhoz. Van festool is ha minden mas csodot mond. De a legutobbi mar tenyleg nagyon draga, azt nem is nagyon veszi elo. A kerdes burkoltan annyi lett volna, hogy mire lesz hasznalva, ugy konnyebb megmondani, hogy mit vegyen. Pl beton furasra ugy is kell a vezetekes, mert amugy csak kinlodas. Termeszetesen az is mindig bent van a munkas kocsiban. Tehat tenyleg meg kellene irnia a forumtarsnak, hogy mire kivanja hasznalni. Meg annyi, hogy a feher makita 10.8 is van a garazsba, de allitolag sokkal gyengebb mint a bosch. Engem ne kovezzetek meg, en azt irom amit mondanak nekem :DDD

szerk: allitolag Ryobi is jo mar. Kollegajanak meg az a teljes szett munkara. De azt meg Amerikabol kellene rendelni, allitolag ugy eri meg. Valami ismerost kell keriteni:)

[ Szerkesztve ]

(#78822) gerisz23 válasza ALI_G (#78819) üzenetére


gerisz23
őstag

3x1,5-es mbcu kábelt vegyél,húzd bele lépésálló gégecsőbe,20-asba.Könnyebb bekötni bírni meg bírja.A csőhöz lehet kapni toldót is,azt még szigetelőszallaggal vagy zsugorcsővel is lezárhatod.Amennyiben toldani kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78823) ALI_G válasza gerisz23 (#78822) üzenetére


ALI_G
veterán

szóval ezt dobjam ki? :D

(#78824) n@p@lm válasza fojtviki (#78821) üzenetére


n@p@lm
őstag

Egyébként amire használva lenne az elsősorban csavarbehajtás, időnként fúrás fémbe, esetleg gyakrabban fába, ritkábban téglába illetve betonba de max. 6-8-as dübeleknek.
Tehát prioritás szerint inkább csavarbehajtás.
Fúrásra már vettem egy Makita HR2470BX40 gépet.
Szóval nagy ütvefúrásra az lenne nyúzva.

(#78825) fojtviki válasza n@p@lm (#78824) üzenetére


fojtviki
senior tag

No akkor a valasz az, hogy az elso linkelt szett teljesen jo neked. Ha nagyobb csavarokat akarsz behajtani, akkor ugy is az impact-ot kell majd hasznalnod, sokkal jobb vele behajtani. A szettben benne van :DDD Azert a Magyar ar egy kicsit elrugaszkodott. Mondta parom, hogy megnezne mi a kulombseg, de itt nem lehet kapni azt amit linkeltel, de szerinte nem lehet tul nagy kulombseg. Ha nem evvel keresed a penzt akkor eleg az elso linkelt szett. Ha ebbol elsz akkor meg a Makitat nem ajanlja. Nagyon sokan hasznaljak itt is, de valahogy paromnak nem jott be, o mar szinte mindent kiprobalt, de tenyleg.

(#78826) Morris válasza Jaded (#78812) üzenetére


Morris
veterán

13cm széles, 2cm vastag. A hossz meg egyéni.
Stabilnak stabil, de ha újra csinálnám, lehet, hogy vastagabbat és szélesebbet raknék.

(#78827) Morris válasza ALI_G (#78823) üzenetére


Morris
veterán

Én kpe csőbe raknám. Az tuti, hogy bírja.

(#78828) gerisz23 válasza Morris (#78827) üzenetére


gerisz23
őstag

Csak a lámpát betonostul az égbe emeli ;]
Akkor inkább symalen védőcső.
Amit vett kábelt is jó,szigorúan védőcsőben.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78829) _Petya_ válasza gerisz23 (#78828) üzenetére


_Petya_
őstag

Symalen cső +1, azt betonba szokták tenni, azt is bírja, a földbe is nyugodtan rakható.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#78830) Morris válasza gerisz23 (#78828) üzenetére


Morris
veterán

Hát elég merev :D

(#78831) ALI_G válasza gerisz23 (#78828) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi, akkor visszamegyek es megprobalok kedves lenni az eladoval.

(#78832) sketchifun válasza n@p@lm (#78824) üzenetére


sketchifun
senior tag

Erre a célra, ha néha falba is használod, néha kelleni fog az ütés is. Olyan gépet keress, ami ütve is tud fúrni, a sima fúrás, és a nyomatékfokozatokon kívül.

Ha a néhai falfúrást rábízod a nagytesóra, akkor a legolcsóbb Makita/KékBosch/Metabo/Milwaukee/AEG/Ryobi/Hilti/Hitachi/DeWalt tökéletes lesz életed hátralévő részében.

Bútorösszeszereléshez bármelyiket használod, ha nem állítasz nyomatékot, sok lesz.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78833) csemberlen válasza ALI_G (#78831) üzenetére


csemberlen
őstag

NYY x*ymm2 az közvetlen földbe rakható.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78834) amargo válasza n@p@lm (#78813) üzenetére


amargo
addikt

Én egy Stanley-t fogtam meg még Angliában blackfriday-en. Féláron meglehet kapni.
Ez tud ütvefúrni is es 13-as a tokmány.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78835) biker válasza n@p@lm (#78817) üzenetére


biker
nagyúr

"Magyarországi szervizelése nem tudom mennyire lenne megoldott ha kintről venném meg...."
Semennyire! Max az eladónak küldheted vissza. Ez az ára az olcsóságnak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78836) biker válasza fojtviki (#78815) üzenetére


biker
nagyúr

az ebayes 63.900Ft (nettó) a gépdepós nettó 70.000
6.000Ft-ért nem vállalok be rizikót. és almát almával, nettó árat nettó árral plíz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78837) ctrlaltdel13 válasza n@p@lm (#78820) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy dolgot azért trarts szem előtt,ha ritkán használod az aksist akkor az akkuk hamar bedöglenek és az új majdnem a komplett gép ára.

(#78838) fojtviki válasza biker (#78836) üzenetére


fojtviki
senior tag

Annyi kulombseggel, hogy az ebay-es 2 szerszamot tartalmaz, ha megnezed. Egy impact es egy furo. Fentebb irta, hogy megkerdezte, azt mondtak makitanal, hogy tudjak szervizelni, biztos elkerulte a figyelmedet! Nekem egyebkent pedig mindegy mit vesz. Az ebay-es miert netto ar szerinted? Kivancsi vagyok. Azon rajta van a VAT. Annyi, hogy nem 27% hanem 20% adoval. Szoval nem igazan ertelek.

ctrlaltdel13: erre annyi infom van, hogy a Li-ion akkuk azert mar nem annyira erzekenyek erre mit a regiek.

[ Szerkesztve ]

(#78839) philoxenia válasza fojtviki (#78825) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Különbség... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78840) fojtviki válasza philoxenia (#78839) üzenetére


fojtviki
senior tag

elnezest

pjen: nem, nem mobilrol irtam.

[ Szerkesztve ]

(#78841) pjen válasza philoxenia (#78839) üzenetére


pjen
félisten

A kulombsegg egy jó szó.Így változik a nyelv.Biztos mobilról írta.

(#78842) benfolds válasza dh66e (#78810) üzenetére


benfolds
őstag

a csésze az a tok függőleges, zár felőli részén lévő (lehet felül is van) három darab fém akármi, amit egy sínen lehet csúsztatni? hívtam egyébként a céget, akik beépítették az ajtót, azt mondta az ember, hogy "majd átüvegezik" az ajtót, ha már tényleg nem lehet rajta állítani. nem tudom, hogy érthette...

(#78843) fojtviki válasza benfolds (#78842) üzenetére


fojtviki
senior tag

Valoszinuleg ugy ertettek, hogy majd megekelik a dupla uveg mogott. Ugy is lehet par milimetert nyerni. Elvileg bevett szokas, igy is lehet allitani rajta.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#78844) dh66e válasza benfolds (#78842) üzenetére


dh66e
veterán

igen az,záródarabbnak is hívják sőt lehet az a hivatalaos neve.
Lehet meglógott maga az ajtókeret ami elengedett és már nincs derékszögben.Kéne egy átlót mérni rajta.
Van olyan hogy visszahúzzák a ajtólapot derékszögbe vagy egy kevesebbel túl is(ráejtik az orrára) és az üveget olyan alátámasztáss rakják be hogy az ellentartson.Lehet erre gondolt aki informált.

(#78843) fojtviki

Ez az bizony.

[ Szerkesztve ]

(#78845) benfolds válasza dh66e (#78844) üzenetére


benfolds
őstag

dögöljek meg, nem értem. :B jobb lesz, ha megvárom a szakembert. :U
köszi neked és fojtvikinek is!

(#78846) mokus1 válasza fojtviki (#78838) üzenetére


mokus1
addikt

Pontosabban az írta hogy szervizelni tudjak es talán a garanciat is eltudjak fogadni.

Nos szervizelni nyilván tudja a makita a makitat de nem mindegy hogy garanciaba vagy nem:)

(#78847) fojtviki válasza mokus1 (#78846) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nezd, en csak segiteni szerettem volna igazabol. Ha esetleg baj van vele, akkor is postaval megoldhato a szerviz, ha Magyarorszagon nem megoldott. Meg akkor is sokkal olcsobban jon ki. Mindenfele rossz szandek nelkul linkeltem. Utanna megkaptam a valaszt kioktato stilusban ami raadasul nem is alja meg a helyet. Ott van a linken a termek neve alatt, hogy VAT registered. Ami annyit jelent, hogy az is brutto ar. Tehat mar itt megbukott a forumtars ervelese. Arrol mar nem is beszelek, hogy 2 szerszamrol beszeltunk az egy szerszammal szemben. Nem is ertem, hogy minek kell vedeni egy ilyen ceget, akiknek van annyi bor a kepukon, hogy kiirjak: 161.990-rol 90.000Ft-ra akcioznak. Ki hiszi ezt el?

[ Szerkesztve ]

(#78848) biker válasza fojtviki (#78847) üzenetére


biker
nagyúr

hidd el, hogy EU-n belül (még EU UK) nem fog áfát tartalmazni a számla.
jó eséllyel számlát se fognak adni.

Egyébként ha már ennyire okosnak akarsz tűnni, megnéztem a linkeket, és nekem feltűnt, hogy
- a gépdepós géphez 2db 4Ah akku van
- az ebayes szetthez 2db 1,2-2Ah akku lehet, nincs kiírva, de a 3Ah-tól írják rá az akkura hogy 3-4-5Ah.
- az ebayes csak gép 150GBP amihez egy akku van
- mindkét ebayes linknél ott van, hogy nem biztos hogy szállít magyarországra, általában ilyenkor le kell zsírozni, mennyiért küldi el mégis, tehát a free shipping már nem játszik
- 1db 4Ah akku 20e Ft, ez bukik az árelőnynél az egyakkus gépnél

egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78849) Chaser válasza mokus1 (#78846) üzenetére


Chaser
titán

Annyira nem mind1 h nagyon. Egyik baratom visszavitt 10-12e koruli bosch furot, 20-ert javitana a bosch ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78850) dh66e válasza benfolds (#78845) üzenetére


dh66e
veterán

Nem baj,legalább nem barmolod szét. :)
Kijönnek megcsinálják probléma letudva.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.