Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#88001) macilaci78 válasza YAS-dude (#88000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy hőtárolós rendszert ki lehet-e építeni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88002) YAS-dude válasza macilaci78 (#88001) üzenetére


YAS-dude
őstag

Akkor azt már indirekt tárolónak hívják és a legjobb megoldás, főleg, hogy elektromos fűtőbetéttel is kiegészíthető.

(#88003) kelna91


kelna91
senior tag

A (wifis) Konvekprot próbálta már valaki? Olyan jó, mint amilyennek tűnik?

(#88004) Intel fan11 válasza pjen (#87967) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igy akkor ertem miert kerul 14ezer ftba akkus csavarozo 2 aksi al es 48 dbos szettel kofferba. 😂

Battletag: hojszi#2983

(#88005) Misi1980 válasza qdak (#87978) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ha van rá lehetőséged tegyél be egy fűtő kazánt ami váltószelepes+egy külön melegvíz tárolót.Olyan melegvíztárolót vegyél amihez adnak villany fűtőszálat. Ha baj van a gázkazánnal akkor tudod úgy használni mint egy villanybojlert.

(#88006) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
olyan ceget vagy embert keresnek, aki a mostani lakasunkra tudna energetikai tanusitvanyt csinalni, tovabba meghatarozni a hohidakat es minden egyebet aztan valami kiviteli tervet kesziteni egy jovobeni felujitasra.
nem tudom, hogy van-e hasonlo :)

(#88007) qdak válasza Misi1980 (#88005) üzenetére


qdak
addikt

Okés :R

Amúgy, jól előre tervezgettünk, de még csak holnap megyünk másodszor ki.
Most jönni fog aki anno már egy lakást felújított nekünk, aztán majd kiderül, hogy vállalható-e, reméljük igen, mert nagyon jó helyen van.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#88008) csibor


csibor
őstag

Kéne egy kis véleményezés. Sima bejárati ajtót nézek, semmi extra nem kell, csak ajtó legyen. [link] Találkozott valaki ezzel a gyártóval?

(#88009) föccer válasza csibor (#88008) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezek tucat ajtók. Nagy baj nem lehet vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88010) Met válasza csibor (#88008) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha a weboldalát linkelnéd nagyobb segítség lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88011) csibor válasza Met (#88010) üzenetére


csibor
őstag

Na ott eszembe jutott nézni :U

(#88012) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Egy kis érdekesség érintésvédelem témában: irodai környezet, asztal alatt pakolásztunk kollégával, megfogta az egyik hosszabbítót, szétporladt a kezében, kevés volt, hogy nem rázta meg. Olyan anyagból volt, hogy megette az uv.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#88013) pjen válasza DoItYourself (#88012) üzenetére


pjen
félisten

Az asztal alatt nem sok UV sugárzás érhette.

(#88014) Met


Met
Topikgazda

Majdnem egy éves purhab foltot le lehet még szedni purhablemosóval?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88015) macilaci78 válasza DoItYourself (#88012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha az UV ette volna meg, nem lenne ilyen egységes és főleg fehér színe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88016) DoItYourself válasza macilaci78 (#88015) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem vagyok műanyagipari szakértő, akkor ez már biztos a magától lebomló verzió. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#88017) pjen válasza DoItYourself (#88016) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem valaki párat belerúghatott.

(#88018) Nerazim válasza DoItYourself (#88012) üzenetére


Nerazim
őstag

Nyílászárós cég? :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#88019) DoItYourself válasza pjen (#88017) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ahogy írtam, porlik az anyaga, kézzel tudom morzsolni.

Nerazim: olyasmi, de nem gyártunk semmit.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#88020) Ferike81 válasza DoItYourself (#88012) üzenetére


Ferike81
senior tag

Néhány hónapja egy hazánkban forgalmazott ugyanilyen másfél méteres hármas elosztó járt nálunk is ugyan így. Úgy, hogy soha nem rugdosta senki, és fény sem érte. Nem volt megégve sem. A faxos telefon volt bedugva meg egy mobiltöltő. Egyik reggel nem töltött a mobil. Magától elbomlott.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#88021) RexpecT válasza Met (#88014) üzenetére


RexpecT
addikt

Elvileg van olyan lemosó ami a megszáradt purhabot is eltávolítja, tapasztalatom nincs vele, csak azzal a verzióval ami a frisset hozza le.

(#88022) kelna91 válasza RexpecT (#88021) üzenetére


kelna91
senior tag

Azta, ez engem érdekelne! Hogy kell keresni?

(#88023) qdak


qdak
addikt

Ha már itt járok, központi gázos fűtés kiépítése:
~100nm es ház, 6 radiátorral számolva (3szoba, 1konyha/nappali, 1folyosó, 1fürdő)
mennyibe számítsak kb (gázkazán nélkül) ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#88024) kelna91 válasza kelna91 (#88003) üzenetére


kelna91
senior tag

Erre valaki? Konvekpro?

(#88025) gerisz23 válasza qdak (#88023) üzenetére


gerisz23
őstag

Én is ezen pörgök,3 helyről kértem ajánlatot eddig semmi.Ahogy számolgattam falon kívül réz csővel 350-400000 munkadíj nélkül (lehet megcsinálom magam a kazánig).

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#88026) KMan


KMan
őstag

Az igaz, hogy kondenzacios kazanhoz nem lehet melegviztarolot (puffer) kotni, csak cirko kazanhoz lehet? thx :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#88027) Rotyi válasza KMan (#88026) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Nem igaz.

Ami majdnem az, az nem az!

(#88028) qdak válasza gerisz23 (#88025) üzenetére


qdak
addikt

Radiátorral?
Vagy nélküle, csak cső?

CSOK hoz itt ért valaki mert összevissza írnak rola ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#88029) aujjobba válasza qdak (#88028) üzenetére


aujjobba
addikt

CSOK-hoz a bankosok se értenek tapasztalatom szerint, de ha felteszed a kérdést megpróbálok válaszolni.
Most járjuk ki éppen.

(#88030) bazsimano válasza qdak (#88028) üzenetére


bazsimano
őstag

Mi lenne a kerdes csok ugyben?

(#88031) emre válasza qdak (#88028) üzenetére


emre
veterán

Válasz ki 6db radiátort egy webshopból ha tudod hogy kb. mekkora fog kelleni, ha nem beszélj egy szerelővel. Gázterv van / kell? :U
Rézcsőnek 1500Ft-al számolhatod méterét, idomokkal talán 2k.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#88032) qdak


qdak
addikt

A párommal és 3 gyerköccel vagyunk
2 nagyobb az övé, 1 közös
nem vagyunk házasok, élettársam (bár elvileg ahhoz is papir kell ?)
párom bár listás

ebböl idáig nekem ugy jött le, csak a saját fiamra kérhetek 600.000.- + szeretnék 1M-t
(ezt mondjuk elég fusztráló 10+10 nek hirdetni na mindegy)

aztán jön hogy a házat édesanyám segítené megvenni, mert igy alá tudunk menni a másik vevőjelöltnek aki bank hitelre vár

olvastam, hogy felújításra is jár a CSOK, majd azt hogy nem?!

ha nem, akkor, ergó ha kifizetem a házat kp ba nem kapok CSOKot, ha a CSOKal akarom kifizetni, ugyanott vagyok mint a másik bankos vevő, mert nem tudom véglegesiteni az adás vételt?
ha kifizetem az egészet, mi a biztosíték, hogy odadja (visszadja) amit CSOKra küldenek? :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#88033) Misi1980 válasza gerisz23 (#88025) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ha falon kívül szerelsz érdemes megnézni ezt a fajta csövet és idomokat. Jóval olcsóbb mibt a vörösréz. Falva behornyolva nem tudod megcsinálni ötrétegű csővel?

(#88034) qdak válasza emre (#88031) üzenetére


qdak
addikt

~30000*6 radiátor
~50000 gázcső
fűtéscső nem tudom mennyi
gáz terv nem tudom mennyi
gáz kémény (falbol oldalt kivezetve akarom) nem tudom mennyi

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#88035) Chal válasza kelna91 (#88024) üzenetére


Chal
addikt

Itt keress rá, többször is szóba került/ki lett tárgyalva, ha jól rémlik pozitív véleményeket írtak róla azok, akik megvették vagy kipróbálták.

[ Szerkesztve ]

(#88036) Siriusb válasza gerisz23 (#88025) üzenetére


Siriusb
veterán

Forrasztgatni fogsz?
Nézegettem a kézi prés szerszámokat műanyag csőhöz, de annak is brutál ára van. :( Szóval ha eltötymörögsz a forrasztással, sokat lehet spórolni.

Szerk.: mondjuk a rézcső sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#88037) gerisz23 válasza Siriusb (#88036) üzenetére


gerisz23
őstag

Igen ,forrasztani fogok.Főleg azért csinálnám magam mert úgy egyszerűbb takarítani,fúrásokhoz megvan minden eszközöm,csak időm legyen...

Misi1980: Néztem műanyag csöveket,de asszonynak nem tetszenek,annyira nekem se.Akkor egyszer megcsinálom rézzel,arra később gond nélkül tudok vegyestüzelésűt is kötni.
Bemarni nem akarom,jó részét kigletteltem,kifestettem a háznak,csövek meg nem zavarnak falon kívül.
Aljzatba még gondolkodtam de az túl sok lenne egyszerre munkába,meg anyagilag se bírnánk ki ilyen hirtelen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#88038) mrhero


mrhero
tag

aujjobba, bazsimano, erről tudtok nyilatkozni?

(#88039) gerisz23 válasza qdak (#88032) üzenetére


gerisz23
őstag

Felújításra tudtommal nem jár a CSOK,gondolom tulajdonjog 50-50 lenne a csok miatt amit a bar lista szvsz ki is zár,de kérdezzetek meg egy szakértőt (nekem a Hitelnetesek segítettek anno).

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#88040) csubuka válasza qdak (#88034) üzenetére


csubuka
addikt

A homlokzati kémény kivezetése sajnos nem feltétlen kívánság kérdése. Az OTÉK elég keményen betett ezeknek a szabályzásával. Mellesleg szerintem a széptől távol áll a homlokzati kivezetés :D De persze tudom, hogy ez nem szépségverseny, inkább árérzékeny tematika persze.

(#88036) Siriusb: Én azon gondolkodtam, hogy olyat nem lehet, hogy osztó-gyüjtős megoldás minden radiátorhoz külön csövezéssel és a csövek végére kulcsos idomok? Az kinn lenne a falból, szóval oda az is jó lehet...

[ Szerkesztve ]

(#88041) aujjobba válasza mrhero (#88038) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, az állam és a bank elintézik egymás közt a 3% feletti részt.

(#88042) YAS-dude válasza Siriusb (#88036) üzenetére


YAS-dude
őstag

Rendes vizes boltban adnak szerszámot a náluk vett fittingekhez (ha máshogy nem, bérbe).

(#88043) Siriusb válasza YAS-dude (#88042) üzenetére


Siriusb
veterán

1-2 éve kérdeztem a pressgépet. Nem a bérleti díj volt sok, a kaució 250k.

(#88044) YAS-dude válasza KMan (#88026) üzenetére


YAS-dude
őstag

Dehogynem lehet. Hasznos, ha nem tud eléggé lemodulálni a kazán és nem akarod, hogy ki-be kapcsolgasson. Fűt egy 2 köbméteres puffert és kész.

(#88045) RexpecT válasza qdak (#88032) üzenetére


RexpecT
addikt

[link]

Gyorsan beleolvasva, a közös háztartásban élő gyermekek után igényelhető a CSOK, használt lakásnál 60 m^2 hasznos alapterület felett 3 gyerek esetén 2.200.000 Ft jár.

A 10+10(most már 10+15) csak új építésre igényelhető.

[ Szerkesztve ]

(#88046) qdak válasza gerisz23 (#88039) üzenetére


qdak
addikt

Nem, vagy az enyém 100, vagy anyám beleiratom 25% ba.
Egyedül vehetek fel a saját fiamra 600at, legalábbis azt írták egyedülálló is vehet fel (papíron az vagyok vagy az se? (de leginkább valami számkivetett vagyok a törvény szerint)) de akkor csak ugy, hogy a házba fizetem be, meg gondolom az 1M-t megadják, csak nem biztos, hogy az eladó belemegy :(

CSOK vége.

csubuka hát a hátsó falon nem nagyon fog érdekelni :U kész kémény meg csak szobába van, ott szép dísz lenne a gázkazán :D

gondolom a radiátor csőnek, meg a gáz csőnek sem ajánlott már a régi vascső, jó pár méter van (bár a vízhez jol jöhet majd)

RexpecT
hivatalosan nem vagyok gyám
a párom bár listás és ugy olvastam hogy akkor ő neki istulajdon részének kell lennie
mindjárt nézem a linket

Az adásvételi szerződés megkötésétől számítva 180 napjuk lesz az igénylőknek a CSOK iránti kérelem benyújtására. ezt nem értem, hogy lehet így adásvételit írni, ha azt sem tudja az ember mennyit kap, mivan ha a kivánt 1.6M beírom és nem kapom meg :F
vagy hogy néz ki egy csok os adásvételi ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#88047) Morris válasza qdak (#88046) üzenetére


Morris
veterán

Nekem mind a víz, mind a gáz régi vas cső. Semmi gondom vele.
Persze a víz a házig kpe.

[ Szerkesztve ]

(#88048) pjen válasza qdak (#88046) üzenetére


pjen
félisten

Fűtés csőnek jó a vas,ha Tudsz lángal szépen hegeszteni.Mázolgatni kell,és egyel vastagabb méret.

(#88049) RexpecT válasza qdak (#88046) üzenetére


RexpecT
addikt

A bar lista, vagy újabb nevén KHR listta (Központi Hitelinformációs Rendszer), az csak a banki hitelbe kavarhat be, CSOK esetén csak Köztartozásmentességet kell igazolnod. Ahogy nézem ezt online is lekérdezheted.

A legegyszerűbb ha bementek valamelyik bankba, és előzetes hitelbírálatot kértek, ez ingyenes.

(#88050) Tarill válasza qdak (#88046) üzenetére


Tarill
őstag

először az derüljön ki hogy mi az amire tutira jogosultak vagytok, erre bármelyik banknba a hiteles ügyintéző választ tud adni. és amire jogosult vagy azt kell beleírni az adásvételibe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.