Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#108001) alcsa válasza ctrlaltdel13 (#108000) üzenetére


alcsa
senior tag

Leírnád azokat amiken nevettél? Nem értek hozza, de szimpatikus ahogy ő dolgozik s szeretném tudni, hogy mik azok amik szerinted nem jól csinál. :R

(#108002) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
Volna egy kérdésem. Van egy elemtöltő ipc-1l, sajnos fiam rossz adapter dugott bele, 12Vsat, a töltőre rá van irva, hogy 3V!
Akkor most ez "megsült"? szerintetek érdemes erre ránézettni?
üdv
b. :R

(#108003) ctrlaltdel13 válasza alcsa (#108001) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Amit én másképp csinálnék:

Kelyhet nem használok több okból, de ezt már részleteztem.
Falhoz minek tett ocsmány földig érő oszlopot🤔?
Azt meg spaniferrel függőzte ki😊.
A falon a szelemen mikor lett ki egyenesítve???(hézagolva)
Oda húzatta a falhoz oszt jó napot.
Ráadásul be se süllyesztette.
Egy forsztner fúró, nem nagy beruházás, egy szép esztergált sapkával sokkal esztétikusabb.

Mivel a falhoz simán oda húzta a szelement, ezáltal fel vette a fal görbeségét, ja hogy mikor ő dolgozik akkor minden egyenes és függő.
Na de maradjunk a realitásnál.
Ha picit is görbe a fal, ezáltal a szelemen is, akkor egyedilrg kell a szarufákat kárnizni.
Mivel ő sablonról át rajzolta őket, így mikor a helyére rakja, az első szelemen sort is ugyan olyan görbe lesz mint a falon.
Ez az eresz egyenesébe is látszik.
Mondjuk laikus nem veszi észre.

Fedés:
Valahogy kimaradt,hogy a fektető gumi 2 belső felálló gumi peremét ki kell tépni a közbenső felfekvéseknél.
Csak a toldásnál kell meghagyni.
A profil gumit tilos tolva, húzva, a leszorító profilba illeszteni.
Hatalmas a nyúlása, ami lehet hogy egy nap múlva állhelyre.
(Tapasztalat).
Kizárólag oldalról pattintva kellene.

Gyárilag vágott lemezt is mindig ki kell fújni a vágási sorjától.
Ez elmaradt.
A korongos lefogatás elfogadhatatlan számomra, max függőleges borításhoz.
Az hogy rárakva direktbe, lecsavarta, elő fúrás nélkül(nagyobb átmérővel), megint szar.
Mindet olyannal kellene mint a toldást csinálta.
A végeit pedig valamire is adó szaki nem azzal a bele ütős műanyag fisz fasszal zárja le.
Van hozzá gyári alu L profil, amit rá szegecselsz a lefogatóra és az tartja a vizoros profilt is le esés ellen.
Mert az így idővel le eshet.
+ A toldásnál takarja a vizoros profil találkozásait.

Fal csatlakozáshoz is van gyári elem, de ha még azt nem is építi be, a hajtott lemezt úgy kell megcsinálni hogy ne érjen a polihoz.
Nem hogy negatívra hajtani és hozzá, feszíteni.

Sorolhatnám, röviden😉

(#108004) DeFranco válasza Gabesz87 (#107993) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy 5+ éves gyerek apjaként az a véleményem, hogy egynél többször nem fog hozzányúlni és akkor sem veszélyes rá, nem okoz sérülést, max. megtanulja.

ugyanakkor mérlegelném, hogy

1: karhossznál messzebb tenném a kiságyat
2: nem is biztos, hogy annyira jó fűtőtest mellett aludni, én pl. nem szeretnék, főleg ha olyan forró hogy annak érintését különösebben megérezném.

(#108005) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Nagyon off.
Pár napja rendeltem 9,2 nm területet lefedő szőnyeget.
Ami 4 méter széles alapjáraton és a hosszát 2.3 méterben határoztam meg.
Ma kaptam az értesítést hogy holnap jön a futár.A 200x15x15 az mi a fene?
Sehogy nem jön ki a szőnyeg méreteire.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#108006) runner 125 válasza Orlin (#108005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kötve hiszem h centivel mérnének bármilyen csomagot is. Úgy gondolom, h a 230cm-es oldalánál van feltekerve az egész, úgy lesz 15cm az átmérője és került 15x15 körüli dobozba.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108007) runner 125 válasza ctrlaltdel13 (#107986) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megmondom őszintén, h kb 7-8 videóját láttam. Nem vagyok asztalos, sem ács, szóval amit elmagyarázott én értettem és nem tűnt úgy, h elnagyoltan dolgozna, de ha valaki szaki és még profibb, biztos talál nála hibát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108008) Orlin válasza runner 125 (#108006) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm.
Én is így gondoltam hogy azon az oldalon lehet feltekerve.
:R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#108009) macilaci78 válasza bazsimano (#108002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha szerencséd van, van benne egy biztosíték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#108010) justmemory válasza Gabesz87 (#107993) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nálunk ugyan konvektor van az egyik gyerekszobában (5+), de arra merőlegesen tettük az ágyat, még ha nem is túl távol (hosszúkás a szoba, plusz fejtámla); olyan 40 cm-re. De direkt hő így nem éri; párhuzamosan nem tenném vele... Nem piszkálta sosem, mert még kicsi korában megmutattuk/elmagyaráztuk, hogy meleg... A másik gyerekszobában (3+) olajradiátor van (kamra volt valamikor; ez a leghidegebb szoba), ott valóban párhuzamosan van az ággyal, de van köztük majd 2 méter. Azt sem piszkálják. És ilyen távolságban nem kényelmetlen (tapasztalat...); noha nyilván ennek más a hőleadása/hőérzete.
Ahogyan DeFranco is írta, én sem tenném az ágyat a fűtőtest mellé.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#108011) macilaci78 válasza Orlin (#108005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem minden szőnyeget lehet/szabad szálirányra merőlegesen feltekerni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#108012) runner 125 válasza sanzi89 (#107987) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, de azért attól messze van. :) Ez is "csak egy kockaház", persze qrva sok izzadás, munka után.

Ha tetőt raksz fölé, akkor víz nem éri. A rétegelt mint írtam erősebb, masszívabb is. Szóval, én nem tartanék korhadástól, rohadástól. Nyilván kell rá normális lazúr, és időként át kell kenni.

Nekem max még az alu tetszik pergolából. Egy másik cimborám kíváncsiságképp kért egy ilyenre árat. 20 m2-es alu pergola motorizált árnyékolóval, integrált vízelvezetési opcióval, 4.500.000ft. :D Hamar elvetette ő is.

Egyéb ötletem nincs az elképzeléseidre, sorry.

Orlin

Most látom csak, h Dr. Padlós rendelés. Ismerem a tulaját, kb 30 éve működtetik a cégüket Szombathelyen, biztosan nem amatőrök, tehát jól kell legyen csomagolva.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108013) F34R válasza runner 125 (#108012) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez nagyon jol nez ki.. az acel nem olcsobb lenne? azert egy manualis arnyekoloval is ellenenek az emberek sztem.

(#108014) sanzi89 válasza runner 125 (#108012) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, az alu ár az nekünk sem játszik. :D

Valami ilyesmi esetleg? Csak a gond az, hogy ezen keresztül kellene bemenni a házba is, ami plusz macera.
Vagy pliszé szúnyoghálóra gondoltunk még, nem tudom mit szólna hozzá a kutya. Plusz ezt is nyitogatni kell ha megyünk be a házba.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#108015) Gabesz87 válasza justmemory (#108010) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Én sem direkt tettem oda, de sajna nem nagyon lehet másképp elrendezni a szobát. Most épp CAD-el méregettem, lerajzoltam a szobát, és bútorokat, mert meg akarom nézni, hogy esetleg meg tudjuk-e cserélni a két szobát. Ez segíthet esetleg, de nem tudom, kivitelezhető-e. Mi szobánkban el tudnánk helyezni a kiságyat és az ifjúságit, kérdés, hogy az itt lévő bútorokat és franciaágyat el tudnánk-e helyezni a mostani gyerekszobában.

(#108016) tothjozsi96 válasza Gabesz87 (#108015) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem kell ezt túlgondolni, előrébb húzod a gyerekágyat 0,5-1 méterrel és ennyi.

(#108017) Gabesz87 válasza tothjozsi96 (#108016) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem gondolom túl, de nem ilyen egyszerű. Képen látszik az elrendezés. Méretarányos.
El tudom húzni kicsit a radiátortól, de szerintem max 30-40cm-re, mert ott a kiságy, szóval akkor összeérnek. Ez mondjuk nem tragédia. Máshová meg nem tudjuk tenni. Kiságy és a szekrény közt is van valamennyi hely még, de nyilván kell, hogy hozzá tudjunk férni a szekrényhez. Mindegy, majd megoldjuk valahogy. (Képen nincs rajta ugyan, de a jobb felső sarokban van még egy íves kis sarokpolc.

[ Szerkesztve ]

(#108018) DeFranco válasza Gabesz87 (#108017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiságyat elforgatod 90 fokkal, mennyi hely marad a kallaxig?

vagy kallax fel az erkélyajtóval szembe és a kallax helyére az egyik ágy.

(#108019) justmemory válasza Gabesz87 (#108015) üzenetére


justmemory
senior tag

A képről már látom, igen, hogy sakkozni kell. Viszont az egyik ágyat lehet én is a Kallax helyére tenném...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#108020) Gabesz87 válasza justmemory (#108019) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az a baj hogy ha odateszem az ágyat, elég korlátozott az ajtó nyilasa. Meg kis hely marad a szekrény és az agy között közlekedni, a gyerek tuti megütné magát rohangalas közben. De azért lecsekkolom mennyire nyílna így az ajtó és mennyi hely marad. :R

(#108021) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A [lHychika] mini körfűrészekkel van valakinek tapasztalata?
Érdemes megvenni vajon,vagy van valami ajánlottabb ebben az árfekvésben (20e-30e)?
Csak otthoni, barkács jellegű dolgokra használnám.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#108022) alcsa válasza ctrlaltdel13 (#108003) üzenetére


alcsa
senior tag

Köszönöm a részletes leírást :R.

(#108023) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,
Egy házfelújítás során Ti az elektromos hálózatnak a kábeleit az aljzatbetonban vagy a padláson vinnétek. A padlás soha nem lesz beépítve, nem is kell hogy járható legyen. Födémszigetelést tervezzük.

(#108024) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok!
Csaptelep cserénél használják még a teflonszalagot? :DDD Vettem egy tekerccsel, de most hogy nézem a fullos új Mofém csaptelep gumi tömítéseit a panellakásomban, elbizonytalanodtam.

(#108025) sanzi89 válasza n0rbert0 (#108023) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha már komplett házfelújításról van szó, akkor én a falban vinném esetleg az aljzatbetonban. A padlás szerintem egy kényszer megoldás, amit akkor válasszon az ember, ha nincs már más.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#108026) Met válasza sphe (#108024) üzenetére


Met
Topikgazda

Csak oda használj ahova kell:)
Flexi csőhöz, kád csaptelephez nem kell pluszba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#108027) pjen válasza n0rbert0 (#108023) üzenetére


pjen
félisten

Én a falban.

(#108028) sphe válasza Met (#108026) üzenetére


sphe
senior tag

:R

(#108029) -Tsaba- válasza n0rbert0 (#108023) üzenetére


-Tsaba-
tag

Olyan helyre ahol hozzáférhető anélkül hogy bontani kéne miatta (lehet 10-20 év múlva cserélni kell úgyis). Nyilván a fal lenne a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#108030) Stylewars_kp válasza n0rbert0 (#108023) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mi az álmenyóba vittük el.

(#108031) Morris válasza sphe (#108024) üzenetére


Morris
veterán

Soha semmihez ne használj teflon szalagot.
Loctite szalagot tegyél helyette.

(#108032) sanzi89 válasza Morris (#108031) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre gondolsz? Loctite 55

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#108033) Morris válasza sanzi89 (#108032) üzenetére


Morris
veterán

Igen!

(#108034) n0rbert0 válasza -Tsaba- (#108029) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszi mindenkinek a hozzászólást.
Igen ezért ódzkodom az aljzatbetonban vinni, mert először ez volt a terv. A legegyszerűbbnek az tűnik, hogy a felállásokat megcsinálom horonymaróval a falban, egyenesen fel a plafon irányába, födémet átfúrom és a padláson lehet kötődobozozni, meg oda húzni a kábelt ahova akarom. Később bővíthető is így akár a rendszer, illetve hozzáférhető.
Nem tudom hogy ennek a módszernek van e valami hátránya.

[ Szerkesztve ]

(#108035) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Hülye kérdés, ha emeleten (társasház) az aljzatkiegyenlítőt felszeded, ahhoz kell statikai vizsgálat?
Megrepedt az alattunk lakónál a plafon, és hisztizik. (Pedig kijavíttatjuk neki...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#108036) Exodion válasza hcl (#108035) üzenetére


Exodion
aktív tag

Eleg valoszinutlen hogy az egesz fodem megrepedt volna; ahhoz azert meg kell dolgozni egy bontokalapaccsal.
Inkabb csak a vakolat valt le a rezgestol vagy korabban. Nalam nehol kell 1-1 csavarhuzo de kezzel szedtem fol az egesz aljzatkiegyenlitot.

Nem csak nem tetszett neki a hang - kitudja miota repedt a mennyezete - aztan meg akar koppasztani?

(#108037) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Beninca vagy Roger földbesüllyesztett kapunyitó motorral van valakinek tapasztalata?
kb. 100k-val több a Roger, nem tudom megéri-e a felárat?!

(#108038) hcl válasza Exodion (#108036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt mondja, kiesett egy darab vakolat :D Különben gépi vésővel nyomta a kőműves :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108039) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Pár napja bekapcsolták nálunk a lakóházban a fűtést viszont az egyik szobában csak a radiátor felső része meleg, az alsó fele hideg marad. Mitől lehet ez? Mit lehet vele csinálni? Bejövő és kimenő szelep is teljesen nyitva van.

Illetve mindegyik radiátor nagyon hangos, amikor áramlik benne a víz (kívéve ezt az egyet). Mit lehet tenni, hogy csendesebb legyen?

[ Szerkesztve ]

(#108040) tothjozsi96 válasza hcl (#108038) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mond neki hogy örüljön neki, eltávolítottátok a laza felületeket.
;]

(#108041) Graphics válasza tibbike01 (#108039) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Levegős a rendszer szerintem, akkor nem szokott rendesen melegedni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108042) Met válasza tibbike01 (#108039) üzenetére


Met
Topikgazda

Légteleníteni kellene.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#108043) pjen válasza tibbike01 (#108039) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem levegős,Zárd el a felső csapot és a csap és a radiátor között picit nyisd meg a hollandit,hogy jöjjön egy kis víz.

(#108044) tibbike01 válasza Met (#108042) üzenetére


tibbike01
őstag

Légtelenítettem a légtelenítő szeleppel, van hozzá az a kis fehér műanyag kulcsom. Ahogy megnyitottam rögtön víz folyt, kb fél litert le is engedtem, de továbbra sem jó.

(#108045) tothjozsi96 válasza tibbike01 (#108044) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Több oka is lehet, próbáld meg azt hogy elzárod az összes radiátort és csak ezt az egyet hagyd nyitva.

Hogyha így sem cirkulál benne a víz, akkor levegős. Viszont, ha így elkezd szépen melegíteni és hallod hogy kering benne a víz akkor a többi radiátorodon kell vissza zárnod valamennyit hogy ebben is megtudjon fordulni a víz.

Hogyha levegős a radiátor akkor egy automata légtelenítőt érdemes felszerelni rá.

[ Szerkesztve ]

(#108046) Stylewars_kp válasza runner 125 (#108012) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia,

erről vannak még emlékeid? [link]

Két oszlop közt milyen mély sávalapot csináltál?

Üdv!

(#108047) runner 125 válasza Stylewars_kp (#108046) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze, áll azóta is. :)

Nem lett sávalap készítve, az oszlopok le lettek betonozva úgy 80cm mélyen, a köztes szakaszokba szegélykő ment, az alatt minimális beton van, talán max 10cm.
A kapu alatti kockakő alatt is max 15cm beton van. Bírja remekül.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108048) Stylewars_kp válasza runner 125 (#108047) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szomszéd felől akarok hasonlót. Szóval a fagy nem nyomta fel az alap nélküli sávot? Oszlopoknak Én is 80cm-t gondoltam. Annyi, hogy nekem lemez lenne rajta.

(#108049) hcl válasza tothjozsi96 (#108040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondanék neki szebbet is, de ez valami gyakorló idióta lehet. Az a kérdés, hogy mivel lehet úgy aljzatbetont felszedni, hogy tutira ne hulljon alul semmi.

Illetve, azt tudja valaki, hogy mikortól minősül szándékos rongálásnak egy ilyen eset? Mennyire szólíthat fel arra, hogy hagyjuk abba?

Mutogatni való hater díszpinty

(#108050) DeFranco válasza hcl (#108049) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most őszintén. tegyük fel hogy eddig nem volt repedt a plafonod. feletted elkezdenek zúzni, a te plafonod megreped. te nem szólnál?

ez túl van azon amit társasházi szomszédként tűrni köteles.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.