Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78751) mokus1 válasza Chaser (#78749) üzenetére


mokus1
addikt

Akkor a gépet hagyjam, nem lenne gyorsabb vele? Vagy nem lenne jo hozzá?

(#78752) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

IX. kerületi (József Attila lakótelep) lakás felújításához keresek megbízható, igényes, nem csillagászati áron dolgozó redőnyöst.

Ha bárki tud szakembereket ajánlani, köszönöm! :R

(#78753) Chaser válasza sketchifun (#78750) üzenetére


Chaser
titán

és hatékonyabb mint egy kiürült clines falkon? ( :

mokus1 én hagynám, a zsiráf főleg gletthez való, ott nem több réteget kell eltávolítania hanem "nagyjázni" és simítani, és már azoknál is lehet rendesen cserélni a csiszolópapírt
nem tudom honnan bérelnéd, ha nincs hozzá értelmes porszívó nem lehet vele dolgozni, sok régi réteget mindenképp vizezés+kaparással szednék le
glettelés után meg munka függvénye, én kézrátétellel ( : és vízmértékkel nézem meg hol kell csiszolni, ha szépen dolgozol nem sok helyen kell majd, ahhoz meg érdemes venni egy kézi csiszolót, 10e ft körül van, de porszívó ahhoz is kell, legalább egy 30e ft-os karcher

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78754) mokus1 válasza Chaser (#78753) üzenetére


mokus1
addikt

Rendben, köszönöm a tanacsot. Akkor alaposan bevizezem aztan kaparom. Van egy jo makita porszivo amit horonymarashoz is használtam, biztosan ide is jo lenne.

(#78755) sketchifun válasza mokus1 (#78754) üzenetére


sketchifun
senior tag

Chaser: Még nem tudom, csak megláttam, megvettem, mert erre milyen jó lesz. Azóta csak viràgot locsoltam vele.

A porszívó jó lesz, csináld.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78756) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! van egy műanyag teraszajtónk, amit három pánt tart, ezeken a képen látható módon lehet állítani, hogy az ajtó a pánthoz közelebb kerüljön vagy tőle távolodjon. mivel az a probléma, hogy az ajtó akad a tokon lévő fém akármiken (ahova záráskor a diók kerülnek), ezért az ajtót a pántok felé próbálom húzni az képen látható álltóbigyókkal, de nem tudom eléggé. felül (a függőleges tokon lévő három fém bigyó közül a felsőn) akad egyébként. próbáltam azt csinálni, hogy a három pánt közül a felsőt teljesen behúztam, a középsőt középen hagytam, a legalsót meg háromnegyedig feltoltam, hátha az is nyom valamit kifelé a felső részen, de nem működött semmi, valamennyire most is akad. elég idegesítő. van még valami lehetőség, ahol állítani tudok? köszi előre is.

(#78757) Chaser válasza mokus1 (#78754) üzenetére


Chaser
titán

ahhoz is persze, ha nem jó a csőméret veszel gégecsövet, nekem a 32-es pont jó volt a karcher csövébe belülről, másik végét meg ráfogtam a csiszológép kiállására:) legközelebb rá is olvasztom, még csak próba üzem volt

sketchifun gipszeléshez vettem eredetileg, h a villanyász bácsi ha nem hozna legyen, ki is készítettem, látom ám hogy fánglival locsolja a falat ((( : azanyádmicsinász'?:d azóta már sokszor jó volt, pl ytongot nedvesíteni is h ne rántsa ki a vizet a csemperagacsból olyan gyorsan
jut eszembe, egy helyen hülyén jött ki a profil, zárót nem lehetett az utolsó után rakni, kb 10-15cm van üresben, kitaláltam h ytonggal kitöltöm mögötte és ragasztással rögzül a széle, a maradék anyagot oda toltam, úgy odakötött a profilhoz is öröm nézni ( : sacret fke+

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78758) KissK81


KissK81
újonc

Üdv Mindenki!

XPS álmennyezet felszereléséhez keresek tapasztalt szakembert. Az ingatlan Érden van, egy köralakú (ezzel nincsen semmi gond),
valamint egy L alakú álmennyezet van, aminek a magasságán biztosan szabni kell (a konyhabútor és plafon közém kb 1-2 cm-rel magasabb, mint a meglévő hely), plusz a kürtős szagelszívó helyét is ki kell vágni az álmennyezetből.

Szükség esetén tudok fotókat is küldeni, plusz ha lesz jelentkező, akkor privátban minden részletet át tudunk beszélni.

(#78759) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Adott egy panelház, amit szigetelnek (és történetesen ebben van a lakásom is), és a munka befejezéséig, pontosabban, átvételéig nem szereltethetjük vissza a redőnyöket, és nem rakathatunk fel klíma kültéri egységet, mert ugye ezek zavarták a munkát (külön jó, hogy június-júliusban kereshetek majd klímást aki megcsinálja majd, nyííílván találok).

Namost, van egy hathetes kisfiunk, illetve mi is egyre nehezebben bírjuk, hogy reggel 8 és este 8 között ~30 fok van a lakásban, hiába aggatok fel minden sz*rt a függönykarnisra árnyékolónak.

Vajon kivel kell lefeküdni (kivitelező, kerületi főépítész, besenyőpistabácsi?), hogy amikor a mi épületrészünkön túljutnak a felújítók (ekkor a munka ~50%-a lesz csak elvégezve, vagy ha így haladnak, még annyi sem...), kaphassunk engedélyt visszarakni a redőnyöket?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78760) föccer válasza updog (#78759) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog menni, mert amíg a munka műszaki átadásátvétel nem történik meg, addig mást nem engednek be a munkaterületre.

Vannak ezek az alufóliával kassírozott "hőtükrös" bizbaszok. Ezt kellene felküldeni az ablakra. Jó volna, ha kintről valahogy felerősíteni. A kétoldalú ragasztó nyomot fog hagyni, de azzal lenne a legpraktikusabb, esetleg a tesanak a tükörragasztó csaíkjával. Ez visszaveri a beérkező energia jelentős részét és nem forrósodik fel annyira a lakás.

Ha belülre teszed, akkor az üveg könnyen elreped a hősokktól.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78761) updog válasza föccer (#78760) üzenetére


updog
senior tag

Azért cink ez a visszaverős fólia, mert ha a trolivezetőnek jól beletükröz a szemébe, ő meg ráhúzza a buszmegállóra a kormányt, akkor meg majd engem vesznek elő. :(

Akkor marad a +3 réteg lepedő a karnisra, amíg bírják a csipeszek. :(((

(#78762) szaszyka egy próbát megérhet, bár ugye a vékonyság az determinálja a hatékonyságot :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78762) szaszyka válasza updog (#78761) üzenetére


szaszyka
senior tag

Vékony fehér lepedőt kívülre, és rácsukod az ablakot? Az nem járható?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#78763) sketchifun


sketchifun
senior tag

Mobil klíma?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78764) r.levente75 válasza updog (#78759) üzenetére


r.levente75
addikt

Ki szedte le őket?

(#78765) amargo válasza föccer (#78760) üzenetére


amargo
addikt

Tudsz példát mutatni? Ilyen nekünk is jó lenne.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78766) Morris


Morris
veterán

Srácok, a lábazat festék mennyire vízálló?
Lekentem a kőkerítésem fedlapjait, így remélem nem fog átázni, hogy utána a kerítés fala is tiszta víz legyen

(#78767) pjen válasza amargo (#78765) üzenetére


pjen
félisten

Tesco ban lehet kapni tekercsben. Én ott vettem. Hőtükör úgy keresd.

(#78768) amargo válasza pjen (#78767) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78769) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg ilyen kerítésünk van:

És ilyet szeretnék helyette:

A betonköz és az oszlopok maradnának az eredetiek (csak kijavítva a hibák, majd más színnel lefestve). Magyarul a "betonvas köz" lenne, deszkára cserélve. Ha jól emlékszem úgy számoltam, hogy 10cm széles, 2cm vastag és 2méter hosszú deszkák kellenének (kivéve a kiskapu és a kocsibeálló kapuja), 2cm közökkel.

Viszont elbizonytalanodtam, hogy hogy nézne ki :F ahogy látom a neten a képeket, széles nagy oszlopokat szoktak építeni ehhez a kerítésfajtához.

Szóval a terv az az, hogy a meglévő beton "szerkezet" megmarad, csak kijavítva, letisztítva, majd újra festve (ehhez esetleg valami festéktípust ajánlanátok?), a mostani közdarabokat kivágni, a tartó füleire (ezek be vannak betonozva az oszlopba) csavarozni/hegeszteni pl zártszelvényt és ezekre kapupánt csavarral felfogatni a deszkákat. Mennyire elvetemült ötlet? Szívesen fogadnék pár ötletet, tippet, építő jellegű kritikát, tényleg érdekelne a véleményetek.

Renault Megane IV Limited

(#78770) Morris válasza Jaded (#78769) üzenetére


Morris
veterán

Én is 2 centis közöket hagytam. Csak nekem másképpen néz ki a kerítésem.
Úgy a legjobb hogy egy egy kis darab 2cm-es xps-t beraksz a lécek közé és úgy haladsz alulról fölülre.

[ Szerkesztve ]

(#78771) Morris válasza Jaded (#78769) üzenetére


Morris
veterán

Nálam jelenleg így néz ki. Csinálom ahogy az időm engedi.

(#78772) Jaded válasza Morris (#78771) üzenetére


Jaded
senior tag

Nagyon jól néz ki :) milyen fából van? Nekem gyalult fenyődeszkát ajánlottak (tudom, az akác időtállóbb, meg persze drágább is).
Így egyébként jól néz ki, csak tényleg nem tudom eldönteni nálam hogy állna..

Renault Megane IV Limited

(#78773) updog válasza r.levente75 (#78764) üzenetére


updog
senior tag

Külön nekünk kellett redőnyöst hívni, ők szedték le, nekik kell majd szólni visszarakáskor is (az is jó lesz, 160 lakással letámadják majd őket, gondolom plusz "befektetés" nélkül magyarázhatok majd, hogy nadeagyerek).

(#78763) sketchifun mobil klíma bérlése addig amíg nem lesz redőny / nem szereltethetünk be klímát... hát nem olcsó, ha úgy számolok hogy kb. két hónap még a vége...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78774) Morris válasza Jaded (#78772) üzenetére


Morris
veterán

Gyalult fenyő ez is. Ében fekete lazúrral van lekenve 3 rétegben.

[ Szerkesztve ]

(#78775) martillo


martillo
tag

Szeretnek 10 db zsalukovet egymasra ragasztani, ket sorban. (2x5)
Melyik ragasztot hasznalnatok hozza?
ezt vagy emezt?

Ezek vannak itthon, ha nem szukseges, akkor nem szaladnek masikert holnap.

(#78776) benfolds válasza benfolds (#78756) üzenetére


benfolds
őstag

erre valaki? az összefoglalóban lévő ablakos útmutatóban sajnos nincs ilyen típusú ajtóhoz leírás.

(#78777) BullZeye


BullZeye
veterán

Belső részre már megrendeltem a Ravatherm zárt cellás XPS lapokat 3cm-es méretben, és most külső részre érdeklődnék.

Erkély, 7. emelet. kb 4m2 ablak alatt és körbe, felül a redőny miatt nem lesz, csak belülről zárt cellás.

1) Melyik a jobb megoldás, ha árban kb hasonlóan tudom beszerezni (Ytong téglára lesz rakva).
RavathermXPS 300WB 50mm
vagy
Grafitos Polisztirol 50mm?

2) Ezeket alapozás után lehet kültéri rugalmas csemperagasztóval feltenni, vagy valami speckó cumó kell hozzá?

3) Dryvit hálót elég az illesztésekre rakni, vagy érdemes telibe rakni?

4) Sarok (belül), ilyen fém sarokelem, vagy valami speciális hálós cucc kell hozzá?

5) Az ablak elég gányul került be kb 1,5cm-es purhab réssel, nagy bajt csinálok, ha 2cm XPS-t az ablak körül belülre a falra ragasztok oldalt az ablaktokhoz illesztve?
Alulra párkányt akarok majd rendelni és mást nem raknék alá, vagy kellene?.

[ Szerkesztve ]

(#78778) BullZeye válasza BullZeye (#78777) üzenetére


BullZeye
veterán

https://ravatherm.com/files/2017/03/tds-ravatherm-300wb-hu.pdf

Ha minden igaz, akkor az XPS hővezető tényezője jobb: 0.033 W/(m/K) a grafitossal szemben 0.031

Viszont azt nem tudom, hogy mennyire jelenthet problémát bármilyen más téren, és félek egy picit emiatt, nehogy hőhíd vagy bármi keletkezzen. Kiszerelés pedig más, így 50%al drágább az XPS, de mivel csak 4m2-ről van szó, nem akkora tétel, ha jobb annyival.

[ Szerkesztve ]

(#78779) Chaser válasza BullZeye (#78777) üzenetére


Chaser
titán

Csemperagaccsal is fel lehet tenni, de van celiranyos ragaszto is hozza, polisztirol dubeleket raksz bele barmivel rakod fel nem fog leesni, mar csak emiatt is teljes uvegszovet halo mindenhova, nem nagy tetel, ha abszolut paramentesre akarod kivulrol, parazaro csik az illesztesekre, aztan az uvegszal es glett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78780) fojtviki válasza Chaser (#78779) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hmm nem akarok okoskodni, de mostanaban a hoszigetelo rendszereket bongesztem vasarlas celjabol:) Az xps a labazati nem? Abba viszont nem szokas dubelt rakni. Legalabbis nekem ezt mondak :B

(#78781) BullZeye válasza fojtviki (#78780) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha jól sejtem, akkor ez inkább ilyen menjünk 110% biztosra dolog. Nem kötelező, de ha picit jobban tart, akkor legyen. :)

Más:
Most nézem, lehet beltérre inkább ilyen purhabosan tenném fel, picit kényelmesebb lenne, sőt ha marad talán kültérre is, mennyire elég 750ml? És szerintem XPS lesz, szóval XPS + Ytong felületek között kéne tapadnia.

[ Szerkesztve ]

(#78782) Chaser válasza fojtviki (#78780) üzenetére


Chaser
titán

Labazati igen, es nala labazatra megy csak maskepp ( : ytongra azert illik rakni mert szereti felvenni a vizet, dubelt pedig azert nem rakjak bele h minel kevesebb felulet legyen ahol para bejuthat, illetve hohid, de ytongnal ez elhanyagolhato, illetve dubelezni azert kell a szigetelest h szel veletlen se vigye el, ez labazati reszt nem erinti, de nala ha jol remlik 7. emelet, igaz nem nagy felulet de artani nem fog par polisztirol dubel
Egyebkent barhol lehet hasznalni, teljes haz is kaphat xps boritast, csak ertelme nincs sok eps-sel szemben olyan felhasznalasnal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78783) Chaser


Chaser
titán

Nem tudom most hivni a mestert, kellene egy villanyaszati segitseg
Egyik helyen ket fazis, 1 fold es nulla van, standard vilagitas+kapcsolhato konnektornak indult led szalaghoz, hagyomanyos vilagitast nem szeretnek, mindket kiallas led szalagot uzemeltetne
Az egyik szalag kapcsoloval legyen kapcsolhato, a masik ettol fuggetlenul mindig legyen fesz. alatt, azt tavkapccsal mukodtetnem csak, fizikai kapcsolo szuksegtelen
Jol gondolom h a kapcsolo dobozaban az utobbi fazishoz tartozo szalat kell kozositeni a nullaval? Eredetileg csillarkapcsolo lett volna ott, most egy atmeneti izzo van az egyik fazison, az oreg csak osszekototte a nullaval ha jol remlik, kapcsolast kismegszakutoval oldom meg h ne legyen utban a kapcsolo glettelesnel meg festesnel
Szoval megoldhato a fentebbi elgondolas?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78784) #53314048


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Szép nagy kétszintes házunk (földszint - ami emelt földszint 1.5m-el magasabb a földszinttől és tetőtér) van és a dobozolás szerkezetileg rendben van, de le kellene festeni.
Be kell állványozni vagy egy megfelelő hosszúságú létráról lefesthető. Szerintem az utóbbi az egyszerű, de igen tériszonyos vagyok.

Tudtok esetleg valakit aki emberi áron megcsinálná 2 rétegben a festést?
+ új a rejtett eresz, belülről ezt is két réteg alvázvédővel le kellene kenni.

Előre is köszi!

(#78785) BullZeye


BullZeye
veterán

Panel lakásnál, az erkély az én tulajdonomban van, de ha az erkélyem aljából leesik egy darab (alsó szomszédnál), amihez nekem semmi hozzáférésem nincs, valszeg valahol belement a víz, és emiatt kifagyott az a darabka, akkor az az én felelősségem vagy a lakásszövetkezeté?

Ha ennek a javíttatása alpin technikát követel meg, akkor mennyire verhetem az asztalt a lakásszövetkezetnél, hogy oldják meg, az alattam lévő lakó biztonságának érdekében?

Az erkélyünk le van burkolva (előző tulaj csináltatta), és láthatóan nincs semmi rés/sérülés a korláton belül, ahol lefolyhatna a víz (nem is nagyon szokott beesni erkélyre a víz). Valószínűleg a front/oldalról kaphat vizet esőzések idején, amihez én nem tudok hozzáférni.
Alsó szomszéd jófej, szeretjük, és nem igazán tehet róla, ahogy én sem, ilyenkor mi szokott lenni a megoldás, ház frontja, oldala hozzám tartozik, vagy az már a lakásszövetkezet sara?

Biztosítónál ezt milyen néven tudom bejelenteni? Ezt hogy szokták javítani, nem szívesen másznék ki 7. emeleten, hogy vízzárjam az erkélyem első és oldalsó részét, vagy van valami nem horror áron lévő vízzáró réteg amit esetleg 2-3 méteres távolságból fel tudok kenni rá? (folyékony fólia mennyire jó erre?)

(#78786) Chaser válasza BullZeye (#78785) üzenetére


Chaser
titán

elvileg a tulajé, biztosítótól függ, felettünk az erkélyről a vas hullik a korlátból, nincs benne a ház biztosításában, így a tulajé a ktsg

szerk: folyékony fólia ha nem tévedek nagyot nem uv álló, nem sérülés biztos, szabadon gyakorlatilag addig van amíg le nem burkolják és közvetlen burkolás előtti napokban kenik fel mert sérülékeny
eleve azt a réteget ahova tennéd le kell kaparni, alapozni, aztán mehet oda bármi

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78787) BullZeye válasza Chaser (#78786) üzenetére


BullZeye
veterán

Google a barátom most is:

OTÉK (253/1997. (XII.20.) Korm rendelet)fogalommeghatározása szerint:
Erkély: az épület homlokzati síkjától kinyúló, szerkezetileg rendszerint konzolos, függesztett, vagy pontszerűen alátámasztott kialakítású és helyiséghez közvetlenül csatlakozó külső tartózkodó tér.
A társasházi törvény (2003. évi CXXXIII. törvény) szerint az épület homlokzata és teherhordó szerkezete (beleértve akár a lakás utcai homlokzati- és belső főfalait, födémét, padozatát is) a társasház osztatlan közös tulajdonát képezi. Ugyanakkor a belső burkolatok a lakáshoz tartoznak.

A fentiek alapján - és a gyakorlatban - az erkélyek ugyan a lakáshoz tartoznak, de a kívülről látható részei, erkélylemeze, lemezének éle, korlátja, alsó vakolt/burkolt síkja osztatlan közösnek minősül. A lakás tulajdonosáé viszont az erkély padlóburkolata.

________________

Ez nekem jó hír, mert ha nem tudom megoldani házilag, akkor a lakásszövinek kell kívülről vízmentesíteni az erkélyt.
Felbontás nélkül hogy tudom megnézni, hogy van e baj a burkolómmal? 1-2 helyen feltéptem mikor kiszedtük az ablakokat, ott nem tűnt rossznak a csemperagasztó, nem volt kispórolva, viszont fingom nincs, hogy előtte lett e lerakva oda valami vízzáró. Utólag lehet a padló burkolatomat vízzárni, ha esetleg mégis az a ludas?

___________________
Akkor milyen folyékony cumót lehet rárakni, amit rá lehet masszatolni? Pl bádogfesték betont mennyire teszi vízhatlanná? Csemperagasztó amúgy vízzáró?

[ Szerkesztve ]

(#78788) szaszyka válasza BullZeye (#78785) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az erkély a homlokzat része, ami osztatlan közös tulajdon, nem? Inkább hívd fel a szövetkezetet, hogy mi van az alapító okiratban.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#78789) Chaser válasza BullZeye (#78787) üzenetére


Chaser
titán

ez érdekes, utánanézek, ha szabályzás van rá és nincs bnne h az szmsz felül bjrálhatja akkor a ház kötelessége intézni, ha nincs rá biztosítása úgy járt

csemperagacs nem zár vizet, ha zárna akkor nem kennék le fóliával a falat, hanem először leglettelnék csemperagaccsal aztán burkolnának:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78790) BullZeye válasza szaszyka (#78788) üzenetére


BullZeye
veterán

Ők küldték tovább nekem, hogy az erkély az én tulajdonom, oldjam meg.
A kormány rendeletet nem tudják alapító okirattal felülbírálni tudtommal, de felhívtam őket most, hogy oké, akkor nézzem meg nálunk van e hiba, ha nincs, akkor jönnek karbantartók. Ami bosszant, hogy miért nem ezzel kezdi, és miért tolják rám rögtön a felelősséget?

De ezek után, ha felül lepattogzott a festék a víz miatt, akkor hívjam fel őket, hogy a felső szomszéd oldja meg a javítását? Nekem tök logikus volt eddig, hogy az erkélyem purkolattól a "plafonig" tart, eszembe se jutott eddig, hogy az alsó részért is felelek. De már várom a hívást a felső szomszédtól, hogy a padlóburkolata sérült, csináltassam meg. :D

Most viszont nagyon szükségem lenne valami vízzáróra ami időjárásálló. Tényleg nincs erre valami normális áron lévő megoldás? :\

[ Szerkesztve ]

(#78791) Morris válasza BullZeye (#78787) üzenetére


Morris
veterán

Én mapelastic aquadefense-el kentem le az erkélyemet. Eddig jónak tűnik!
Erre ment a ragasztó és a padlólap.

[ Szerkesztve ]

(#78792) dh66e válasza benfolds (#78756) üzenetére


dh66e
veterán

Fotózd már le légyszi a teljes ajtót a pántos rész felől.

(#78793) Jaded válasza Morris (#78774) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi! Esetleg szerinted merre érdemes nézelődni? Konkrét fatelep vagy tüzép is megteszi? Nagyjából milyen áron mozog? Én azt szeretném ha méretre lenne vágva, nyilván gyalulva nekem csak festeni kelljen.

Renault Megane IV Limited

(#78794) zsolt0638 válasza benfolds (#78776) üzenetére


zsolt0638
tag

Gőzöm nincs miről beszélsz, de csavarozd le a tokon lévő összes vasalatot. Mozgasd így a zárat, ha működik , egyesével csavarozd vissza a régi helyükre a vasalatokat. Amelyiknél akad azt tedd arréb szükség szerint. Ha nem megy keress meg és segítek. Az egészen emelni a zsanérok alján lévő csavarokkal tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#78795) Morris válasza Jaded (#78793) üzenetére


Morris
veterán

Én tüzépen vettem. Láncfűrésszel méretre vágták, otthon csak megcsiszolgattam a végeit és ment rá a lazúr.
Az árára már nem emlékszem sajnos

[ Szerkesztve ]

(#78796) 7Sony7


7Sony7
addikt

Natúr kerámiacseréphez színben melyik Cserepeslemez passzol jobban?
RAL 3009 vagy 8004?

-

(#78797) gerisz23 válasza Chaser (#78783) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha fázist nullával kötsz ott bizony zárlat lesz.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78798) windlord


windlord
őstag

Tegla tarsashazban csereltetek nyilaszarokat.
Muanyag valtja a regi fa cuccokat.

A szaki szerint a belso spalettakon lesz rombolas, melyet o gipszkarton felragasztassal javitana, de nem teszi csak otletelt nekem, hogy igy a legkonnyebb es gyorsabb....

De, ha hungarocellt ragasztok fel, elvedezok es glettelek az nem jobb?

Ti hogyan javitanatok le gyorsan?

(#78799) föccer válasza windlord (#78798) üzenetére


föccer
nagyúr

A leggyorsabb, ha simán kispalettázod élvédővel, szériaglettel. reggel ágyazó réteg, délután durva réteg. Másnap csiszolás, mehet rá a finom réteg, délután finoman még átcsiszolod és kész a tükör felület.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78800) föccer válasza gerisz23 (#78797) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg szikra, meg csitt-csatt. :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.