Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62001) fess válasza philoxenia (#61999) üzenetére


fess
őstag

Szeletelt tégla burkolat lenne, asszonynak fehér, széles fugával kellene, de a burkoló mondta, hogy nagyon macera fugázni, nincs az a pénz, hogy vállalja és ő javasolta ezt, hogy talán ezzel jó lehet, mert fehér. Így akkor az alja flexibilis ragasztóval lesz (ebből van fehér?), az oldalfal pedig Üvegtégla ragasztóval.

(#62002) dh66e válasza Met (#61987) üzenetére


dh66e
veterán

Értem,ezt túltárgyaltuk.
Akkor pótold fával a hiányzó részt és alapozod majd átfested.

(#62003) mezis válasza ALI_G (#61992) üzenetére


mezis
nagyúr

A legolcsóbb egy búvár szivattyú. (Illetve en "nyomattyú" :DDD ) Van gazdaságos, 280W-os és 300W-os is kétszer annyiért. Legfeljebb majd nyújtjátok az öntöző programot.
[link]

A fagyhatár fölötti szivattyút télre le kell szerelni. (Van pince ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62004) philoxenia válasza fess (#62001) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem igazán sima és nem is annyira szilárd. Oldalfalon nem gond ez, de járólapon egy hétig lenne fehér kb. Fugázáshoz, mivel ez gyakorlatilag az lenne, speciális anyagokat használnak. Pl. Ez amúgy beltéren lenne?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62005) philoxenia válasza mezis (#62003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt bele nem tömködöd tíz méter mélyen a 125-s kútba.... :(
Ásott kútban használhatók ezek, ide ilyesmi kell szerintem.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62006) fess válasza philoxenia (#62004) üzenetére


fess
őstag

Terasz. A burkoló mondta, hogy pepecs munka, pisztollyal kell fugázni, stb., azt nem vállalja, ezért jött elő, mint b terv.

(#62007) philoxenia válasza fess (#62006) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Normál tégla megszívja magát vízzel és megfagy. Hosszú távon szerintem nem tartós.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62008) fess válasza philoxenia (#62007) üzenetére


fess
őstag

Kezelni fogjuk van rá impregnáló szer, majd 5 év múlva megírom, mennyire vált be :D

(#62009) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Ez a NIVO ajtó:
szerelés előtti állapot 1.

szerelés előtti állapot 2.

szerelés után 1.

szerelés után 2.

vastagság

152 ezer tokkal, vonóval (kifelé nyíló NIVO standard). A belső takarót direkt nem kértem, mert az előszobát teljesen felújítom. Korrekt, gyors, igényes munka, normális lakatosokkal!

"in medias res"

(#62010) gerisz23 válasza philoxenia (#62005) üzenetére


gerisz23
őstag

Csőszivattyúnak jó sok víz kell,ha homokot szív vagy földet akkor hamar kimúlik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62011) mezis válasza philoxenia (#62005) üzenetére


mezis
nagyúr

Már miért nem férne bele a 125-ös csőbe egy 100 mm-es átmérőjű ? :F

(Szomszédomnak talán csak 110-es a kútja, lefelé semmi probléma, felhúzáskor a csigák miatt necces a dolog.)

mezis

(#62012) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#61998) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha 40 mm a tok vastagsága, akkor a 10 mm-es gipszkartonhoz megfelel a 28 mm vastag párnafa, igaz?
A tokig 2, a fal síkjáig pedig 4-5 mm marad szintbe húzni glettel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#62013) Met válasza Csabroncka (#62009) üzenetére


Met
Topikgazda

A 3 zárat egy kulcs nyitja vagy kint van a bili az ajtó mellett ha cifrafosással mész haza és nem sikerül kitökölni időben melyik nyitja melyiket? :D
Amúgy jól néz ki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62014) philoxenia válasza mezis (#62011) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert a linkeden ez volt... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62015) ALI_G válasza philoxenia (#62000) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát igen, üzemetletés szempontjából ez a legolcsóbb, ha a kitermelt vízzel locsolok.
De mekkora tartály kellene? Ha 30 percig megy az öntöző és 30 liter kell percenként akkor 900 liter, napi 2x vagy 3x. Az max 0,3 köbméter.
Valaki csinált már ilyet? Gépészetileg nekem ez sok.
Ellenben jóval egyszerűbb ha van 2 szivattyú. Nem a világ vége az a napi 1-2 kW szezonban. Napelem előkészítve ;]
+infó hogy nálunk van homok dögivel.

mezis: nincs pince, csak egy akna. Le kell engednem a felszíni szivattyút, de ez nem vészes.
A kis szivattyúval nincs meg szerintem a szükséges nyomás, ami 3,6 bar öntözéshez.

[ Szerkesztve ]

(#62016) philoxenia válasza ALI_G (#62015) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerzel egy köbméteres műanyagtartályt, abba a másik szivattyút.
A tartályba tehetsz tápanyagokat az öntözéshez...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62017) ALI_G válasza philoxenia (#62016) üzenetére


ALI_G
veterán

És ha kifogy pl? :D Mi indítja a csőszivattyút?

(#62018) philoxenia válasza ALI_G (#62017) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fölső szivattyú lehet ilyen: [link] ez leáll, ha kifogy a víz. Megoldható, hogy akkor induljon a lenti szivattyú.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62019) Csabroncka válasza Met (#62013) üzenetére


Csabroncka
addikt

3 különböző, de színes gumit vettem a kulcsokra szóval ekkora para azért nincs ;]

"in medias res"

(#62020) philoxenia válasza Met (#62013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyithatná egy is, a betörőnek úgysem lenne könnyebb dolga...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62021) hurenzon válasza Csabroncka (#62009) üzenetére


hurenzon
senior tag

hogy lett a vége 152 e Ft? elvileg az ajtó 139.700 Ft.

(#62022) Csabroncka válasza hurenzon (#62021) üzenetére


Csabroncka
addikt

kifelé nyílik, + külső takarólemezek (ezek rá vannak hegesztve az ajtókeretre), nem azonos a műanyag takarólemezzel!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62023) Met válasza philoxenia (#62020) üzenetére


Met
Topikgazda

A betörő nem tudja hogy egyformák a betétek, tehát mindháromnak ugyan úgy áll neki.
Nem jegyzi meg az első után hogy x mm mélyen kell betolni az egyik piszkálót, érzésre csinálják.
Ha meg elhagyja a kulcsát tök mindegy...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62024) Csabroncka válasza Met (#62023) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ahova akarnak így is, úgy is bemennek ez ellen nem sok mindent lehet tenni. Azért ezek az ajtók a tüzet is elég jól fogják, szóval több előnye is van a biztonsági ajtónak.

"in medias res"

(#62025) hurenzon válasza Csabroncka (#62022) üzenetére


hurenzon
senior tag

nem tudod rácsot mennyiért csináltak volna hozzá?

(#62026) Csabroncka válasza hurenzon (#62025) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem, de szerintem bőven elég a 1,5 mm-es acéltábla.

(szerintem az nekik nincsen)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62027) SzlobiG válasza Csabroncka (#62009) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont agyalok én is, hogy milyen bejárati ajtó kéne, néztem őket is, de kicsit sokallom az árát.

Mivel lesz riasztó lehet maradok az olcsó hisec mellett, feltörhetetlen úgy sincs a riasztót meg úgyse tudja kiiktatni kívülről.

(#62028) hurenzon válasza Csabroncka (#62026) üzenetére


hurenzon
senior tag

nem a betörés miatt érdekes, hanem, hogy ha kinyitom az ajtót, akkor ne tudjon rögtön bejönni, főleg, ha az asszony egyedül van otthon.

Csinálnak csak nem tudtak árat mondani még.

SzlobiG :
Nem, azért fontos ilyen ajtó, mert be fognak törni, hanem minőségbeli különbségek vannak és tartósságbeli is.

[ Szerkesztve ]

(#62029) Csabroncka válasza SzlobiG (#62027) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem a Hisec nagyon gagyi (van jó sok az ismerősök között)! Ez kerettel együtt egy 120 kilós dög, és kisujjmozdulattál csukható, nyitható! Ennek az ára pontosan annyival kevesebb a Knapp féle (Met ajtajához képest), amivel az többet tud a zárvédelemben.

Elég kényes vagyok a minőségre, de ez úgy van színterezve és legyártva, hogy egy fillért sem bántam meg amit rászántam - gondolom ezzel Met is így van.

hurenzon: +1, ha abból indulok ki, hogy a normál panelajtók simán bírtak 30 évet (azok is acélkeretesek voltak), annyit ezek is bírnak, max a zárakat kell cserélni, de egy Mauer simán elforog15-20 évet.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62030) DeFranco válasza SzlobiG (#62027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor inkább tetess fel egy rácsot meg egy normális hevederzárat, többet érsz vele. Hisec tényleg no-no kategória, nem éri meg pénzt áldozni rá.

[ Szerkesztve ]

(#62031) Csabroncka válasza DeFranco (#62030) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt hittem, hogy belső rácsozásra gondol, amivel a Knapp ajtók vannak szerelve!

"in medias res"

(#62032) bbubby00


bbubby00
őstag


Kértem árajánlatokat 3rétegű üveggel 5légkamrás műanyag nyílászárókra.
Az ár arányok az alján vannak, nemtudom, h melyik éri meg legjobban?
Meg nemtudom, h mit kell választásnál szem előtt tartani?!
Héten szeretnénk kiválasztani valamit, hogy tudjanak kijönni lemérni pontosabban a terepet!
Köszi

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#62033) DeFranco válasza Csabroncka (#62031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

másik threadre reagáltam :) de én is ezért szeretem a rácsot nálunk. nem szép de praktikus. itt is max. a betétet tudják támadni mert amúgy nem fognak nekiállni leflexelni a keretet.

[ Szerkesztve ]

(#62034) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Mielőtt beleásnám magam a bejárati ajtó/teraszajtó témába, futok itt egy kört: tudtok ajánlani jó ár/érték arányú ajtós/ablakos céget Budapesten? (vagy Pilisborosjenő közelében)
Valószínűleg inkább műanyag nyílászáróról lenne szó, de nem vetem el teljesen a fát sem.

Köszi!

(#62035) Lipton válasza fess (#62001) üzenetére


Lipton
őstag

Nalunk osszesen kb 160m2 szeletelt tegla van kivul/belul, teljesen jo :)

(#62036) mezis válasza philoxenia (#62014) üzenetére


mezis
nagyúr

" Doboz mérete : 180x130x290mm"
Ki kell csomagolni, nem dobozostól kell leengedni ! :DD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62037) SzlobiG válasza Csabroncka (#62029) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt nálunk is a legtöbb helyen a hisec van mivel olcsó. :D

Még gondolkodok rajta van még időm elég sok ebben a kérdésben, csak movel lesz riasztó így gondoltam az ajtó mind1.

Defranco: 2 emelet itt az ablakfelol nem tudnak bejonni, gondolom ide értetted a rácsot.

(#62038) DeFranco válasza SzlobiG (#62037) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az ajtó elé értettem a rácsot.

sima lakossági fa ajtó, azon (normális) hevederzár meg elé egy rendes rács két biztonsági zárbetéttel, elvágott csavarfejekkel, kiemelésgátlóval.

nem fognak bemenni, mert látják, hogy sok vele a meló, van benne három komolyabb zárbetét fúrás törés ellen védve, se ki se befeszíteni nem tudják a vasak miatt.

10-ből 9 tovább áll már akkor is ha látja, hogy nem lehet bemenni egy jól irányzott pajszeres feszítéssel, egy ilyen kombináció, főleg ha tudják hogy riasztó is van, meg végképp a nem éri meg kategória.

max. tőled veszik el a kulcsot, de az ellen a fort knox sem véd, esetleg a riasztó egy kicsit.

jó a biztonsági ajtó is, sőt talán jobb mint, de egy hisec árán inkább a fentieket rakatnám fel, többet ér mint az a bili.

[ Szerkesztve ]

(#62039) updog válasza hurenzon (#62028) üzenetére


updog
senior tag

nem a betörés miatt érdekes, hanem, hogy ha kinyitom az ajtót, akkor ne tudjon rögtön bejönni, főleg, ha az asszony egyedül van otthon.

Nivo kérésre rak fel nyitáshatároló láncot vagy pántot.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#62040) philoxenia válasza mezis (#62036) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] topik [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62041) fess válasza Lipton (#62035) üzenetére


fess
őstag

Mivel, hogyan kezeltétek?

[ Szerkesztve ]

(#62042) Ton-ton válasza ALI_G (#62015) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem. A 900 liter az 0,9 köbméter. Tehát a napi víz szükségleted (kerekítve) 3 köbméter...

http://qtp.hu

(#62043) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Akit érdekel ilyen méretű és típusú MAUER zárbetét az keressen meg privátban!

"in medias res"

(#62044) mezis válasza philoxenia (#62040) üzenetére


mezis
nagyúr

Hengeres az a nyomattyú:
" Csomagolás mérete, mm 180×130×290 180×130×290"
Forrás: Elpumps

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62045) ALI_G válasza Ton-ton (#62042) üzenetére


ALI_G
veterán

Oh, igaz :) koszi. A 3 kobmeter mar nem kicsi.

(#62046) fi:zi'k válasza Csabroncka (#62043) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ingyen bármi jöhet. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#62047) föccer válasza fi:zi'k (#62046) üzenetére


föccer
nagyúr

Van az udvaron vagy 1500 tonna sitt. Mehet? :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62048) Lipton válasza fess (#62041) üzenetére


Lipton
őstag

Semmivel. Használt bontott tégla szeletelve, mapei p9 felragasztva, fehér cementes misunggal fugázva (kevertünk bele némi mapei adalékot). Semmi baja nincs, sok éve a falon van kívül/belül. Gondolkodtam az elején én is, hogy valamilyen impregnálóval lekenjem de nagyon más lesz tőle a felülete ami nekem nem tetszik.

(#62049) philoxenia válasza mezis (#62044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, hogy belefér, nem vitatom, de nem igazán ilyen kúthoz való az ilyen szivattyú azt írják a topikban:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62050) philoxenia válasza Lipton (#62048) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ő nem falra tenné, ha jól értem, hanem a teraszt burkolná vele...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.