Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#117001) Because


Because
őstag

köszönöm a segítségeteket :R

megpróbálom képekkel dokumentálni majd az eseményeket.

(#117002) lemmy71 válasza szaszlaci (#117000) üzenetére


lemmy71
őstag

Miért drágítaná már ha beton vagy bármilyen más falazathoz kell rögzíteni az ytong falat :F az alapból benne van az árban. Ráadásul a régi befúrt betonvas helyet már a könnyedén használható fémszalagot használják. Gondolom a fórumtárs édesanyánál egy komplett terasz fal készülne ytongból, magyarán ha abba nincs vasalás az úgy sz@r ahogy van :K
A gázszilikát (gázbeton tégla) meg csak formában súlyban és kezelhetőségben hasonlít az ytongra, ne keverd a szezont a fazonnal. A gázbeton falazatú házak azért repedtek meg a nyolcvanas években mert rossz ragasztó anyagot "maltert" használtak, nem pedig a vasalás hiánya miatt.

(#117003) pjen válasza lemmy71 (#117002) üzenetére


pjen
félisten

Megasztán némelyik még gázosodott is kicsit. :)

(#117004) lemmy71 válasza pjen (#117003) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez a ház szerkezet készen félig leéget cirka 25 évvel ezelőtt, azóta is stabilan áll, pedig mindenki azt mondja hogy a vakolatlan gázbeton hamar tönkre megy.

(#117005) pjen válasza lemmy71 (#117004) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ezzel gond.Csak akkor még a Tv ben is mutatták, hogy párat szétnyomott a gázosodás.

(#117006) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Ablakpárkányon van egy vékony védő műanyag réteg gyárilag, amit szeretnék leszedni. Eddig azt mondták, hogy majd ha meleg lesz, akkor pikkpakk lejön. Most meleg van, de ugyanúgy alig akar lejönni, szakad minden egyes kis karcolásnál.
Állítólag van valami csodaszer, amivel be kell fújni, hagyni egy éjszakát, hogy hasson és másnap simán lejön. Van valakinek tapasztalata, hogy ezt a csodaszert milyen néven kellene keresni? Matricaeltávolító spray vagy mi lehet jó e célra?

Köszi szépen!

(#117007) lemmy71 válasza pjen (#117005) üzenetére


lemmy71
őstag

Persze érthető, kellett valami negatív kampány a nyolcvanas évek végén az akkori olcsó építőanyagoknak, hogy piacképes legyen a nyugati szemét jó pénzért :D
Három év után így nézet ki a házamon az új tondach cserép és még megakarták magyarázni hogy azért ilyen mert rosszul van felrakva :DDD A nagyszüleim házán ami még a nagy Magyarország idején épült még mindig egyben van a királyi hódfarkú cserép :D

[ Szerkesztve ]

(#117008) szaszlaci válasza lemmy71 (#117002) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha a szaki nem akar se hálózni, se vasalni, nem tudhatjuk, mely alapvető művelet drágíthatja még a munkát. :)
Konkrétan arra gondoltam, hogy az ytongfalat erősítő pl. fémszalagot – legjobb tudomásom szerint – illene rögzíteni a már kész betonfalhoz. Vagy ha hagyományos betonacélt használ, akkor azt kicsit befúrni a betonfalba. Mert nem tudjuk, hogyan fog csatlakozni az ismeretlen faltípushoz.
(~270-es balmagasságot írt, ami akár lehet kádárkocka vagy panelépület is, csak azért hoztam ezt fel.)

A gázszilikáttal válaszfalra gondoltam, és azért említettem, mert sokat se nem vasaltak, se nem hálóztak. Persze nem követendő példa, főleg, hogy a technológia azért ismert volt, de össze nem dőltek azok se.

Da ha már itt tartunk, tulajdonképpen miben különbözik lényegileg az Ytong egy gázszilikát válaszfaltól? Gázbeton mindkettő, előbbi homokból van, utóbbi meg nem, és valamivel gyengébb.
Meg malterral rávakolni a gázszilikátra erősen szerencsejáték-jellegő. :DDD

A cserépnél az kicsit hasonlít azokra a túlégetett harmadosztályú (azaz elcseszett) kistéglákra, amiket a rendszerváltás környékén lehetett kapni ócsóért disznóolnak.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117009) A Zéé válasza szaszlaci (#117008) üzenetére


A Zéé
addikt

Januárban bontottunk ki olyan 400m2-nyi főként gázszilikát válaszfalat, mert miután kivettük a régi tokokat, és ahol repedt volt az oldalanként 3-4 centi(!!!) vakolat, ott úgy lobogott a fal, mint amikor egy A3-as papírlapot lobogtatsz. Nem 1-1 tégla, 1,5-2 méteres fal darabok a teljes hosszukon...
Ytongra nem vakolsz 3-4 centit oldalanként, hogy az majd valahogy összefogja.

Just a simple Lineman...

(#117010) Because válasza szaszlaci (#117008) üzenetére


Because
őstag

társasház 3. emelete, a falak betonok és ehhez azt mondták csak ragasztani szokták, nem volt rá még panasz...
a fejemben már az is lejátszódott, hogy tapéta van a falakon és ha szélesebb lesz az ytong akkor képesek lennének a tapétára ragasztani, belebolondulok :))

(#117011) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi problémával kapcsolatban:
Adott a kertesházunk, mely 2019-ben épült. A falakon 15cm grafitos eps-80, a padlóban 2x5cm eps-100 lépésálló szigetelés, a betonfödémen pedig 15cm táblás kőzetgyapot, rajta 15cm tekercses üveggyapot szigeteléssel. A házunk Észak-Dél tájolású, árnyék nincs, szinte egész nap süti a nap, plusz fekete tetőcserép van fent. A nyílászárók 3 rétegű hőszigetelt ablakok.
A problémánk az, hogy bent 25fok van, kb szinte mindegyik szobában. Estére ez szellőztetéssel lemegy 24 fokra. Klímánk van, használjuk is néha, de állandóan az sem mehet.

A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnánk hatékonyabbá tenni a szigetelésünket? Esetleg plusz szigeteléssel a padláson?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

(#117012) Atomgeszi válasza szotyika77 (#117011) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk 120 m2. A grafitot kivéve a falon, mert ott kőzetgyapot, minden ugyanez és itt 24 fok lett.. Éjszakára, ha nem menne a hálóban a klíma, akkor azért 25 fölé biztos menne, az már nem lenne kellemes..
Mondjuk télen is kifűtjük gázzal 15-20 között, állandó 23-23,5 fokkal.

Szerintem, ha nem lenne ennyi hőszigetelés, szerintem az lenne a különbség, hogy nem 25 fok lenne, hanem 30. :DDD

Klíma mindenképp kell, mert idővel, ha tartósan meleg van, át fog melegedni a fal úgyis... a szigetelés miatt lassabban melegszik át, mondjuk azért se tudsz normálisan hűteni sem csak szellőztetéssel, mert akkor meg azért idő, míg kihűl.

Nem kell klímát jobban járatni, nálam a greek 24re vannak állítva, a Mitsu a hálóban 22 -re.. a gree eszik 290W körül, a Mitsu bemegy 180ra is 22-nél. Így viszonylag tök komfortos. Bár asszony szerint lehetne melegebb azért bent. :DDD :W

(#117013) ctrlaltdel13 válasza szotyika77 (#117011) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Redőnyök vannak?
Le is vannak engedve nappal?
Meglátásom szerint ott melegszik egy ház legjobban.

(#117014) szotyika77 válasza ctrlaltdel13 (#117013) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Nincsenek redőnyök. Lehet kellenének? :)

(#117015) szotyika77 válasza Atomgeszi (#117012) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Nekünk 130m2, és szoktunk klimázni, csak a 6 hónapos gyermekünk miatt azt se szeretnénk ha állandóan menne.
Mondjuk mi vályogházban laktunk előtte, azon volt 5 vagy 10cm szigetelés és ott a legnagyobb melegben is 23 fok körül volt bent a hőmérséklet.

(#117016) csemberlen válasza szotyika77 (#117014) üzenetére


csemberlen
őstag

Árnyékolás nélkül nem szabadna házat épiteni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#117017) pjen válasza szotyika77 (#117014) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem akarod égetni a villanyt, elég a reluxa, Veluxnak van árnyékoló hálója.Nem nagyon sötétít.Viszont a szoba növények megdöglenek, satnyák lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#117018) ctrlaltdel13 válasza pjen (#117017) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nappal ha nincs senki otthon, úgy is tök mindegy.
Én kb 10 cm-t szoktam alul meghagyni, úgy fény is van, meg a funkciót is el látja.

(#117019) kacsyx válasza pjen (#117017) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha árnyékolás, csak kívülről érdemes: redőny, zsaluzia, zsalugáter, etc. Belső árnyékolással nem sok előrelépés lesz energetikai szempontból.

(#117020) pjen válasza kacsyx (#117019) üzenetére


pjen
félisten

Ezért jó a Velux hálója.Kívül van, árnyékol és nem lesz sötét(nagyon).Azért egy reluxa, szalagfüggöny is sokat segíthet.

(#117021) tothjozsi96 válasza szotyika77 (#117014) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Valóban a redőny volna a legjobb, nem tudom hogy hőszigetelt üveg mennyit tud megfogni a melegből, de nagyszüleimnél vasszerkezetben van az előtérben egy nagyon nagy üveges tér, ott sincsenek redőnyök és itt a ház többi pontjához képest nyáron +8 fok van.

2 éve rendeltem ezt a fajta hővédő fóliát, és viccen kívül nagyon jó! Természetesen a leírása az hülyeség, mert vízzel nem tudod felrakni, folyékony szappan+vízzel szépen felfekszik az ablakra és kisimul, sajnos nálam ebből volt is probléma mert vízzel próbáltam és nagyon csúnya lett, utána a folyékony szappan+víz hígítva az tökéletes lett, gyönyörűen kisimult az üvegen. Hogyha nem opció a redőny, bár tényleg az volna a legjobb, akkor rendelj egy darab ilyen fóliát és csak egy helységben próbáld ki. Nagyszüleimnél az a +8 fokos különbség az eltűnt, ugyanannyi a hőmérséklet mint a többi helyiségben, csak annyi hogy itt most már ez a 2x7m üvegezett vasszerkezet nem tolja be a meleget. :)

(#117022) ctrlaltdel13 válasza tothjozsi96 (#117021) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az üvegnek a nap ellen, nem a hőszigetelés a fő feladata.
A lényeg a napsugarak megfogása, ugyanis az belül a helyiségbe melegíti a tárgyakat, ezáltal a levegőt.
Józan paraszti ésszel, így gondolom.

(#117023) mezis válasza szotyika77 (#117011) üzenetére


mezis
nagyúr

"... árnyék nincs, szinte egész nap süti a nap...": Fásítás?

Külső hő fény visszaverő: redőny vagy reluxa. Fekete cseréptető festése fehérre. (Télre meg vissza feketése. ;]

mezis

(#117024) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Amúgy csak én érzem, hogy a 25 fok nem egy vészes belső hőmérséklet? Én 26-ra szoktam klímázni nyáron

I hate morning people. And mornings. And People.

(#117025) szaszlaci válasza A Zéé (#117009) üzenetére


szaszlaci
addikt

"úgy lobogott a fal, mint amikor egy A3-as papírlapot lobogtatsz"
Nem ittál te túl sok hűtővizet a munkához? :DDD
Nyilván rosszul lett csinálva, némi vakolatfétissel, de lehetett azt jól is. Épp a hátam mögött van homok-mész vakolattal rakott gázszilikát fal, vasalva, elvileg hálózva is. Semmi gond vele. Szüleim csinálták 30+ éve.

Igazából nekem továbbra is vakfolt, hogy egy gázszilikát "tégla" miben más, mint az ytong. Mai zsákos anyagokkal felépítve belőlük egy válaszfal.

Because
Azért nem fog összedőlni úgy sem, ha egyébként normálisan van csinálva. De talán könnyebben előjöhetnek esztétikai repedések. Az ár alapján kell mérlegelni. Elvileg nem kéne sokkal többe kerülnie az itt említett módosításokkal sem, rendesen megcsinálva.

Amire még érdemes figyelni, hogy a nyílászárókat jól rakják be. Valahogy csavarozzák, ne csak a ragasztóhab tartsa. Az viszont töltse ki mindenhol. Ha kaphat esőt, akkor kívül a vízszigetelés legyen normálisan felrakva. Ha kell párkány, vigye le a vizet.

Túl sokat meg nem érdemes csesztetni a szakit, mert nem az ellenséged. Ha meg már most az, akkor kereseni kell mást.

szotyika77
Ne idegesíts! :) Spaletta vagy külső redőny! Ha bejön a napfény, az infra tartománya hővé alakul, és egy jól szigetelt ház így még lassabban is hűl le. Ráadásul a szerkezet is sugározza a hőt, az a 25 fok többnek érződik, mert egy kvázi "hősugárzó" vesz körbe.

A padlás felforrósodása ellen úgy tudom, a tetőszellőzés kellene megoldott legyen, vagy legalább hőszigetelés, hogy a forró cserép ne adja át a hőt. De nem tudom, csak ötlet.

fogtunder
A klíma lecsökkenti a levegő páratartalmát is, nem ugyan az. Mint a vizes / száraz szauna. A kérdező meg csak elvétve klímázik.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117026) ctrlaltdel13 válasza fogtunder (#117024) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem igen.😊.
Ha 26 fokot akarnák bent, nem klimáznák, hanem begyújtanák😂

(#117027) tothjozsi96 válasza szaszlaci (#117025) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálam kiszellőzik a héjazat alatt, mégis rohadt meleg van a padláson. :DDD
Kíváncsi leszek hogy a 30 centi kőzetgyapot a födémen az jobban felforrósítja-e a lakóteret, vagy sem. Gondolom át tud melegedni felülről is szépen a gyapot.

[ Szerkesztve ]

(#117028) A Zéé válasza szaszlaci (#117025) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem, nem ittam sokat :N
Nyilván szarul volt rakva, a 70-es évek végén épült az épület, amit szétszedtünk, nem volt még ennyire kifinomult az építéstechnológia. Vastag meszes habarcsba lett rakva, vastag vakolattal, mint ahogy a kisméretű téglát volt szokás. Először azt hittük, hogy valami blokktégla válaszfal lesz, mert 14 cm vastag volt. Aztán amikor kivettük az első ajtókat derült ki, hogy az 7 centis gázszilikát volt felvakolva olyan vastagra, és sokat segített az állékonyságán a vastag vakolat, a tapéta és a lambéria a két oldalán.
Igazából csak arra reflektáltam, hogy nem dőlt össze a régi gázszilikát fal sem, de attól még nem volt jó, és nem hiszem, hogy máshol precízebben csinálták volna akkoriban.
Ytongot egyszer hagytam hálózás nélkül rakni (főni spórolni akart "elviszi majd a vakolat"), aztán nem volt túl kellemes a már glettelt falakat újra hálóztatni utólag.

Ytong nem különösebben más, valóban. Mondjuk már nem kohósalakból csinálják, és van hozzá normális vékonyragasztó, ami hozzá is köt rendesen, nem csak odaszárad, mert kirántja belőle a nedvességet a falazóanyag.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#117029) Because válasza szaszlaci (#117025) üzenetére


Because
őstag

ahogy elkezdtünk itt beszélni róla tegnap voltam barkácsboltban, elmondtam mi lesz. adott hilti szalagot, kötöződrótot, még majd hálót és műanyag hálós élvédőt is veszek. bizonyára velem se egyszerű, de szeretném ha a lehető legszakszerűbben lenne megcsinálva.

(#117030) Kolondrum válasza justmemory (#116834) üzenetére


Kolondrum
félisten

[kép] >> 2.2*16.38m
Erre kerül fel bal felső sarokból indítva a 2*15m-est. A maradékot vágni kell. SOS lett. Egyedül attól tartok nem fog menni minőségi kivitelben. Kell valaki aki majd ha közepén vagyunk fogja és vissza dugja a [kötözőt1] [kötözőt2] . Egyelőre megnézem így mennyire tart, ha nem oké jön a pálca.
Egyébként néztem hangszigetelő panelt is, - mert 2 gyerek és az egyéb amivel járnak éjszakai műszak után reggel 8-kor a harctéri ideg állapotba hozott -, de sajnos csak az anyag lenne 224.000ft, semmi konzol hozzá.. szóval vagy megszokom, vagy kussolnak idővel, vagy szólok, hogy kuss legyen. :U

(#117031) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az Ytong falak vasalása alatt a minden második sorban vezetett huzalt értitek nem? Ez amúgy a hagyományosabb Porotherm válaszfal blokkoknál is ajánlott lépés amúgy nem? Csak ott az elhagyása kevésbé rizikós?

(#117032) justmemory válasza Kolondrum (#117030) üzenetére


justmemory
senior tag

Belátás ellen valószínűleg jó lesz. Hogy mennyire átlátszatlan, kiderül, ha fent lesz. Én gyorskötözővel fogattam fel oszlopra fúrt lyukon keresztül ponthegesztett kerítésdarabokat szőlőfuttatáshoz; rézdrótból hajlítottam egy kampós célszerszámot, így meg tudtam hajlítani és be tudtam húzni a lyukon a gyorskötözőt. Lehet, hogy ez működne nálad is.
Hangszigetelésnek ilyen terepviszonyok mellett szerintem sok értelme nincs; ahhoz szerintem legalább 3m magasra kellene annak felmennie, de akkor is áthallatszana... Gyerekektől ne várd, hogy "parancsra" csöndben lesznek. Pláne nappal, kertes házban. Ha nem úgy nevelik őket, akkor veszett fejsze.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#117033) fogtunder válasza ctrlaltdel13 (#117026) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem az idei évről van szó, de amikor tartósan 30 fok felett van már délelőtt kint, egy idő után az Ytong azt mondja, hogy köszi, ennyi volt, hiába van szigetelve minden, mivel a hőtehetetlensége közel nulla, már nem lesz bent hűvös. Onnantól meg kell a klíma, de ha kint 35 fok van, én biztos nem csinálok 22-t, mert meghalok, amikor ki-be megyek a hatalmas hőmérséklet változásoktól, meg a tököm fog 200nm-t alacsony hőmérsékletre hűteni, rohadt drága.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#117034) Kolondrum válasza justmemory (#117032) üzenetére


Kolondrum
félisten

A HISZ miatt csak 250 magas talajtól. Értem én csak nem érdekel. Tegnapig itt síri csend volt most ebben a percben is hallgatom amit nem akarok. Majd lesz valami. :R

(#117035) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok


segítséget kérnénk, menetes rúdra/orsóra lenne szükség, elég egyedi méretben, tehát valószínűleg egy tömör, henger alakú 'vasból' kellene majd kimaratni a menetet, a most fontosabb főbb adatok:
45 mm (teljes) átmérő
5 mm menetemelkedés
2370 mm hossz (nem kell, hogy végig menetes legyen, de a részletek még ráérnek...)

mivel ez elég nagy méret is és súly is, így a szállítása sem egyszerű, de már az is nagy segítsége lenne, ha itthon valahol értelmes keretek között lenne, aki foglalkozik ilyennel (ha meg a dél-dunántúli régióban lenne, az csak pozitívum)
előre is köszi minden tippet

One Ring to rule them all

(#117036) justmemory válasza Kolondrum (#117034) üzenetére


justmemory
senior tag

Ja persze; ez a csend kérdés örök probléma sajnos.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#117037) szotyika77 válasza csemberlen (#117016) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Sajnos az árnyékolásra nem gondoltunk építkezésnél, de kérek árajánlatokat redőnyösöktől és feltetetjük őket. Csak 5 ablakra kell, valahogy megoldjuk. :)

tothjozsi96
És milyen ez a fólia? Kívülről ugyanugy belátok mint eddig, és csak a napsugarakat veri vissza, vagy olyan mintha egy tükör lenne az ablakon? :)

(#117038) szotyika77 válasza mezis (#117023) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Sajnos a fásítás nem játszik. 13 méter széles a telek, a ház bal oldala mesgyében van, a jobb oldali szomszédtól meg 4 métert el kell hagyni, és nem ültethető be a 4 méter sem. :/ Pedig szépen be tudnám parkosítani a ház melletti részt, cirka 40 méter lenne, szép fás terület. De így letérköveztük, kocsibeállónak, biciklipályának tökéletes.
Már gondoltam arra is, hogy simán fehérre festeném a cserepet, és úgy maradna egész évben, télen a hótól úgysem látszik! :D Vagy telerakatok a tető napelemmel! :D

(#117039) mezis válasza szotyika77 (#117038) üzenetére


mezis
nagyúr

A napelem, napkollektor eszembe sem jutott.
Ha van rá keret (vagy gyerek :D ) talán kifizetődő beruházás lenne.

mezis

(#117040) Borisz76 válasza mezis (#117039) üzenetére


Borisz76
veterán

Napelem fórum : 16386 és 16408 ( 2. link : a hozzá szólás 2. része az első részben található utolsó két "Belső" képre és hőmérsékletekre vonatkozik.

Tehát a napelemmel vagy akár napkollektorral borított tető rész alatt nem melegszik annyira....

Napelem fórum.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#117041) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ennél a Legrand firelenel most megvan határozva, hogy alsó vagy felső megtáplálású?

(#117042) szotyika77 válasza mezis (#117039) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszi, már napelemre és térkövezésre igénybevesszük! :C

(#117043) pjen válasza Atomgeszi (#117041) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy siemens és egy tracon Fi van. Mindkettő felső táplálású.Én mindíg úgy kötök minden fit és kismegszakítót.

(#117044) Met válasza szotyika77 (#117011) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért ne mehetne a klíma állandóan? Azért van, olcsóbban tart szinten mint ha időnként kapcsolod be.
Írtad hogy van gyerek ami miatt nem akarod, lehet ésszel is klímázni, nem kell 20-21 fokon járatni.
Keressetek olyan hőfokot amiben még nem fáztok de nem folyik rólatok a víz.
Nálunk 26-on megy, nekünk így komfortos aludni, filmezni, kockulni. Ha meg elég hideg van akkor leáll.

Jó dolog a redőny de ha átmelegszik a ház, már pedig a kánikulában át fog. Akkor hiába engeded le.

Reluxa, roló, vastag függöny nem hatékony mert ha már besüt az üvegen a nap akkor a benti levegőt melegíti.
Tudom, van itthon roló, reluxa, redőny is.
Esetleg még hővisszaverő fóliát rakhatsz az üvegre de az meg télen nem jó mert amikor besüt a nap nem melegít.

A födémre a 2x15 cm-re pénzkidobás még egy réteg, de neten van biztos kalkulátor amivel meg lehet nézni mennyit számítana még 10 cm.

Esetleg a tető átszellőztetése lehetne megoldás hogy fent ne legyen annyira meleg.
Biztos van a cserépre valami szellőző nyílás amivel lehet fent huzatot csinálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117045) arcsin válasza Met (#117044) üzenetére


arcsin
senior tag

Illetve szerintem gyereknek/nektek is csak akkor árt, ha nem tisztíttatod ki évente.

(#117046) csemberlen válasza Atomgeszi (#117041) üzenetére


csemberlen
őstag

A páratlan szám a bejövő.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#117047) mezis válasza Met (#117044) üzenetére


mezis
nagyúr

Külső szerelésű reluxára gondoltam.

mezis

(#117048) tothjozsi96 válasza szotyika77 (#117037) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Valamennyire sötétíti kívülről az üveget, de így is belehet látni azért. És igen, visszaveri a napsugarakat, ahogy írtam is a nagyszüleimnél 8 fokot hozott, ezért tudom ajánlani hogy rendelj egy fóliát és egy helységben próbáld ki amit a legjobban tűz a nap.

(#117049) Kolondrum válasza justmemory (#117036) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az első eset, hogy ez kérdés. Furcsa is.

(#117050) csemberlen válasza mezis (#117047) üzenetére


csemberlen
őstag

Az zsalúzia.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.