Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77801) RexpecT válasza Met (#77800) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen, a szobákban és a konyhában konvektor van(konyhában nem tervezek gázzal csak a radiátor esetén). Mondjuk ez lehet gondot jelent, mert olyat még nem nagyon láttam, hogy fürdőszobában gázradiátor van (ha megcserélné az ember a két helyiséget).

(#77802) pjen válasza RexpecT (#77801) üzenetére


pjen
félisten

Lányoméknál egy kéményes fali gázmelegítő(radiátor) van a fürdőben.

(#77803) Met válasza RexpecT (#77801) üzenetére


Met
Topikgazda

Mi is laktunk olyan lakásba ahol a fürdő ugyan így volt, átfolyós vízmelegítő+fali radiátor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77804) gerisz23 válasza RexpecT (#77799) üzenetére


gerisz23
őstag

A képek alapján 0-ról kell kezdeni úgyis mindent,árbeli különbség nem sok lehet felújítás és csere között.(hasra saccra 2millió körül mondanék,szerelvényekkel konyhabútor nélkül.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77805) ecaddsell válasza föccer (#77765) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

3-500k (közelebb az utóbbihoz) és iszonyat várakozások (tavalyi tapasztalat alapján).
Várakozás arra, hogy elvigyék az órát (miután valami rendeletben meghatározott összeget előre kifizettél, ez a visszaszerelésnél is játszik).
Kiépítés (gáz és kémény).
Várakozás arra, hogy megnézzék a kéményt (MEO1)
Várakozás arra, hogy gáztömörséget nézzenek az új csöveken (MEO2).
Várakozás arra, hogy visszategyék az órát (ehhez kell EPH jegyzőkönyv is, MEO3).
Várakozás a kazán bekötésére/beüzemelésére.
Minél hamarabb indítsd el és kérj 2-3 ajánlatot.

(#77806) PETEE78


PETEE78
senior tag

Szeretném megcsinálni a kocsibeállónak való beton alapot.
Tudnátok adni valami hiteles forrást a betonozás alapjairól, vagy valaki tudna privátban segíteni? szeretném megtanulni, illletve magam készíteni.

Milyen szerszámok, milyen alapanyagok, arányok szükségesek. Egy részét tudom, de szeretném jól megtanulni. :) Azért az egész kertet nem betonozom le... :D

You are being revived

(#77807) BullZeye válasza sketchifun (#77752) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem az okosok azt mondták, hogy a csavar szerepe csak annyi, hogy amíg köt a speciális purhab, addig ne mozduljon el, utána régen ki is szedték ezeket, de most már nem szabad.

(#77808) ecaddsell válasza PETEE78 (#77806) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Itt tettem be néhány linket.
Keverő, lapát ill. talicska kell hozzá meg még 2-3 markos ember.
Az egyik topicgazda a szakértő ebben, lehet azt is fogja javasolni, hogy kevert betont hozzanak ki neked.

(#77809) PETEE78 válasza ecaddsell (#70266) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm! :R

You are being revived

(#77810) sketchifun válasza BullZeye (#77807) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hát ezek a szakik amivel kinyomták...

Ez annyira volt speciális, hogy speciel az volt a legolcsóbb a boltban. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77811) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Számlaképes asztalost keresek, aki vállal egy ajtó "beépítést". Mammutnál van egy boltunk, ahol a mosdónak elhúzható rozoga ajtaja van, annak a helyére kellene egy csukható, szigetelő ajtót tenni :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#77812) macilaci78 válasza rizso (#77811) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mivel szemben kell szigetelni? Megvan az új ajtó, vagy az is kell? Mikorra kellene?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77813) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ismét pár kérdésem lenne.
Mivel a napokban rendelek a Praktikerből ezért gondoltam majd a kerítés előtti beton javításhoz is megrendelném a betonozáshoz az alapanyagot.
(Itt nálunk a tűzép nem éppen áll jól ellátottság szempontjából és esetleg jobb minőségűbb anyagot tudok rendelni a Prakitikerből...)Egy zsák gondolom elég mert csak majd a kivágott csőoszlop helyét kell feltölteni és a széleken esetleg javítgatni.(Nem én fogok betonozni...:D Maximum csak segédkezek.)
(Mint írtam régebben talpas oszlopok kerülnek a beton alapba.)
Innen melyiket lenne érdemes megrendelni?
Valószínű úgy lesz,hogy a betonozás után 3-4 nappal jönnének is az oszlopokat fúrni és állítani a kerítést.
Szóval nem lesz több hét a két időpont között.Olvastam több helyen hogy sok idő kell a betonnak száradni stb.
Nem tudom ilyen pici felületen is mennyire igaz.
Ez esetleg jó lehet?

Ő lesz majd javítva:

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77814) #03969024 válasza macilaci78 (#77767) üzenetére


#03969024
törölt tag

Köszönöm!

(#77815) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, van egy pincem amiben par evente talajviz szokott felszokni eleg nagy mennyisegben.
Ez a haz alatti reszen van, es eleg saletromos. Mit lehet ezzel kezdeni, az injektalason kivul?
Sajnos a tuloldalt a labazatot le is dobta egy szakaszon.

(#77816) pjen válasza F34R (#77815) üzenetére


pjen
félisten

Akár be is temetheted.

(#77817) benvolio válasza F34R (#77815) üzenetére


benvolio
őstag

Búvárszivattyú a talajszint alá. Pédául ilyen megoldással. Ki kell furkálni pár helyen a műanyagot, a szivattyú majd automatikusan megoldja ha nő a vízszint.

(#77818) F34R válasza pjen (#77816) üzenetére


F34R
nagyúr

Ott megy par cso marmint a pince betongerendanal.(nem egy kulonalo). Regebben volt rola elmelkedes, hogy betemetjuk. Arra lennek kivancsi hogy a saletromosodast el lehet-e tuntetni mashogy ? (mert a falbol szerintem mar nem megy ki.)

(#77819) pjen válasza F34R (#77818) üzenetére


pjen
félisten

Ha száraz lesz a fal,és az is marad,nem lesz salétromos.Főleg ha kiszáradás után lekened passziválóval,salétrom stop,stb.Azért egy szakemberrel megnézetném.

[ Szerkesztve ]

(#77820) F34R válasza pjen (#77819) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi.

(#77821) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Terasz napellenzovel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Esetleg tudnátok ajánlani jó boltot ahol kapok? Elsődlegesen Bp és környéke.
Vagy maradjak a polikarbonatos fedesnel?
Köszi

(#77822) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Van köztetek olyan, aki garázskapu nyílás méretekkel kapcsolatban tud okosat mondani? Néztem egy Hörmann Berry Pearl billenőt az Asszony kocsijának készülő garázshoz, de vagy én vagyok fogyatékos, vagy én vagyok fogyatékos... Találtam egy táblázatot, melyben a névleges, a szabad kapu nyílás, a fel mögé és a nyílásba építési méretek vannak megadva méretenként, de számomra totális káosz az egész. Nem nagyon értem, hogy miért van egy ~13cm-es tartomány kész méretnek megadva ha az ember nyílás mögé tervezné. Ebben számomra az a buktató, hogy vagy a spalettánál szívok a nikecelezéssel, vagy olyan méretre készítem, hogy a keret rögzítési pontjai a nikecellhez esnek.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77823) Nkboy válasza orion1025 (#77822) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem a vezető sinekkel együtt értendő a 13 centi.
Tehát oldalanként minimum 13-13 centi hely. Különben nem fér el.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#77824) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Sziasztok, ács-épületasztalos kérdésem lett:
Belevágunk egy fából épülő kerti terasz pojektbe ("deck"). 4x3m körüli lesz, a ház meglévő terasza mellett, de attól lejjebb és lépcsőn lehetne lemenni.
Nem kötném hozzá a ház meglévő (beton) teraszához (vagy kéne?) és talajcsavarokkal rögzíteném a földbe amiknek a tetején U alakú befogatók vannak. Ezekbe mennének az oszlopok, amikhez rögzíteném a keretet, ahhoz a kereszttartókat, amikre a párnafákat, amikre a teraszburkolatot.
A szerkezet anyaga impregnált, telített fenyő lenne, a párnafák és a teraszburkolat valamelyik thermowood termék.
Kérdéseim:
1.Van-e valami hiba az elképzelésemben?
2.Honnan tudom milyen méretű faanyagokkal számoljak a teherbírást, tartósságot tekintve? 3.Hány oszlop és talajcsavar kell, milyen méretűek (pl. 6db 90x90-es oszlop megtartja, vagy legyen 8db?)?
4.Mekkora deszkából legyen a tartókeret és a kereszttartók?
5.Azt tudom, hogy szerkezeti csavar kell, de abból is van valami, amit a favédő szerek elkorrodálnak, melyiket nem?

Kicsit hasonló lenne ehhez
ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

(#77825) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Páramentesítőt szeretnék venni egy 20nm alapterületű, 3,5 m belmagasságú helyiségbe. Milyen szempontokra figyeljek, esetleg vannak-e konkrét javasolt/kerülendő típusok?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#77826) macilaci78 válasza rlazol (#77825) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyi a páratartalom, mennyire szeretnéd levinni? Honnan jön a pára? Egy cereset kb halott seggére a meleg puszi...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77827) Met válasza Gergőke88 (#77821) üzenetére


Met
Topikgazda

Mennyire cél a "napellenzés"?
Csak azért kérdezem mert az üregkamrás polikarbonátról tudni kell hogy a fényt azt nagyon jól átengedi, cserébe melegít is, télen mondjuk jó mert felerősíti a gyenge napsugarat viszont nyáron megdöglesz alatta.
Ha esik az eső akkor az meg jól dobol rajta.:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77828) Gergőke88 válasza Met (#77827) üzenetére


Gergőke88
addikt

UKPC témakörben eléggé otthon vagyok, ilyen területen (értékesítés) dolgozok.
A cél az lenne, hogy a terasz festve legyen a kerti bútorok alatt, illetve nyilván az arnyekolas is valamilyen szinten.
Továbbá ha esik a eső kint a ruhák lehessenek alatta.
Ha jól tudom akkor ezek a “kitekeros” árnyékolók a vizet atengedik.
Viszont télen vissza tudom tekerni és több fény jut be a nappaliba.

Ide kerülne:

Szerk: egyébként van már olyan lemez ami a nap sugarait jobban visszaveri (solar control).

[ Szerkesztve ]

(#77829) kalifa777 válasza Gergőke88 (#77828) üzenetére


kalifa777
tag

Valahol láttam hogy egyes napvitorlák (talán) nem engedik át az esőt. Így télen világos lenne
nyáron meg árnyék. (Ha valaki más pontosabb infóval rendelkezik megoszthatja mert engem is érdekel.)

(#77830) rlazol válasza macilaci78 (#77826) üzenetére


rlazol
addikt

Nem tudom, mennyi most, de érzem a bőrömön, h magas, illetve a lakásfelújításkor is volt erre utaló jel.
Gondolom a pincéből jön fel, lévén földszinti a lakás. Mi az a cereset?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#77831) dh66e válasza Gergőke88 (#77828) üzenetére


dh66e
veterán

A cél az lenne, hogy a terasz festve legyen a kerti bútorok alatt,

Ezt nem tudom összerakni sehogy sem. :F

(#77832) Gergőke88 válasza dh66e (#77831) üzenetére


Gergőke88
addikt

Autocorrect

(#77833) dh66e válasza Gergőke88 (#77832) üzenetére


dh66e
veterán

kapcsold ki,nem jó semmire,hacsak nem nevettetni akarsz. ;]

(#77834) Met válasza Gergőke88 (#77828) üzenetére


Met
Topikgazda

Én összedobnék egy pergolát és tavasszal kifeszítenék rá valami vásznat ami bírja a külteret, ősszel meg leszedném.
Ha jól tudom akkor ezek a “kitekeros” árnyékolók a vizet atengedik.
Hmm, vendéglátó egységekben előszeretettel használják, annyira rossz nem lehet. Viszont amilyen szelek vannak mostanában nem mernék ilyet felrakni :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77835) DoItYourself válasza Gergőke88 (#77828) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mi az a UKPC?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77836) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Terasz lefedeset tervezzuk idenre, a kerdes az, hogy a tetejere mit johet meg szoba mint fedoanyag a polikarbonat helyett, ha valami olcsobb megoldast keresnek? A fenyateresztes fontos szempont lenne a valasztasnal.

Koszi

(#77837) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok,

Panelház konyhát szeretném leburkolni valamilyen lambériával. A külső fal felőli részre szeretnék valami szigetelést tenni hogy ne legyen hideg a fal. Mit javasoltok hogy kellene csinálnom?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#77838) ctrlaltdel13 válasza martillo (#77836) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Háztartási fólia, fehér.

(#77839) Gergőke88 válasza DoItYourself (#77835) üzenetére


Gergőke88
addikt

üregkamras polikarbonat.

(#77840) martillo válasza ctrlaltdel13 (#77838) üzenetére


martillo
tag

Es ez megbirkozik az esovel es hoval is?
Nem tunik alkalmasnak arra...

Lehet pontatlan voltam, arrol lenne szo, hogy fa keret/vaz adott es a tetejen kellene valami, ami nagyon jo fenyatereszto, telen/nyaron maradhat es olcsobb mint a polikarbonat.

(#77841) orion1025 válasza Nkboy (#77823) üzenetére


orion1025
őstag

A teljes nyílás szélességem lehet 13cm-en belül, tehát oldalanként 6,5cm játékom van elvileg, de ebből számomra még mindig nem derül ki semmi. Billenő és szekcionált kapunál pont az a lényeg, hogy a gumi tömítés kilógása 1-2cm között mozogjon a kész spalettánál. Szekcionáltnál ez a gumírozott felső "takaró" elem megadja a kapu tényleges szélességét is, így ott elég tudni annak a hosszát, és ki lehet bugázni 1cm eltéréssel a kész nyílást. Komplett táblázatból nem volt egyértelmű számomra ez a mutatvány, pontosabban ez a tág intervallum.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77842) 7Sony7


7Sony7
addikt

Van itt Ács? Egy kis előtetőt csinálnék cserepeslemezből. Ha a gerendára nem tennék fólia leszorító lécet, hanem csak Gerenda, cserépléc, fólia lenne a sorrend, az probléma?

-

(#77843) pjen válasza eszakas (#77837) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem tegyél párna fát a lambéria alá, a 2 centis légréteg miatt már nem lesz hideg.

(#77844) orion1025 válasza rlazol (#77825) üzenetére


orion1025
őstag

Én egy Trotec TTK 25 E mentesítőt használok egy ~22nm alapterületű helységben, ahol a hőhíd a legfőbb probléma, lévén földszint, a nagy üveg felület felett egy erkély húzódik, így itt tudna penészesedni, ha hagynám. Míg munkában vagyok addig szokott ketyegni, de az első napokban brutális mennyiséget képes begyűjteni ez a kis gép is. Mindegyik mentesítő hangos, de néha képes vagyok mellette is elleni egy helységben, mert minden zaj idegesít, legyen szó PC-ről, vagy bármi egyébről, így én konkrét véleményt nem tudok mondani ennek a típusnak a hangjáról, mert lehet más vígan elalszik mellette éjszaka. Képes 40%-ra levinni a páratartalmat ekkora helységben is, ilyenkor kikapcsol, vár, majd amikor érzékeli, hogy megnövekedett az "anyag", bekapcsol és addig megy, amíg ismét el nem éri ezt a határt. Tud 40-50-60%-os páratartalmat, leolvasztó funkciót, stb-t. Én három vagy négy éve használom, korrekt árú kis gép, nem sárgult be, nehéz, de kicsi ketyere, csak meg kell találni az ideális helyet, ahol a legtöbb nedvességet képes "felszívni".

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77845) ctrlaltdel13 válasza 7Sony7 (#77842) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A gerenda az szarufa akart lenni ugye?
2 lehetőség van.
1: -szarufa,párazáró fólia,ellenléc,cserépléc,lemez
2:- szarufa,cserépléc,lemez és elnézed hogy tavasszal és ősszel pára fog csepegni.
Cserepeslemeznél nem tudom van-e fóliás,trapézlemeznél van olyan amin van alatta és nen kell külön fóliázni.

(#77846) ctrlaltdel13 válasza martillo (#77840) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pokikarbonáttól nem tudok jobbat.
Nem értem mi a drága benne.

(#77847) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77846) üzenetére


pjen
félisten

Hát nem olcsó,vagy csak keveset keresünk.Van egy picit nagyobb mint 8 négyzetméteres terasz tetőm.40000Ft volt öt éve.10mm natúr.Persze drótos üveg is ennyi+munkadíj.

(#77848) orion1025 válasza eszakas (#77837) üzenetére


orion1025
őstag

Ahogy pjen fórumtárs javasolta, párnafa, melyre tudsz lambériát fogatni. A párnafák közé tudsz rakni nikecellt, melyből elég a legolcsóbb (kék csíkkal jelölt), ez kimondottan ilyen célokra van. A lambéria alá azért tegyél valami egyszerű építési fóliát (nem festő takarót).

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77849) rlazol válasza orion1025 (#77844) üzenetére


rlazol
addikt

Többek között pont ezt a típust nézegettem én is.
Köszönöm a tanácsot! Ezek szerint csak a zaj, amire figyeljek?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#77850) Met válasza ctrlaltdel13 (#77846) üzenetére


Met
Topikgazda

Google első találata alapján 3k/nm+szállítás mert nem mindenkinek van akkora autója amire ráfér pl. egy 4x2m-es darab.
A polikarbonát minden csak nem olcsó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.