Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#111001) pjen válasza prannk (#110999) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem ázott be, nincsenek szétfagyva a csövek mért ne.

(#111002) beers válasza prannk (#110999) üzenetére


beers
addikt

Nem mindegy, hogy mennyiért!
Szerintem ha szerkezetileg rendben van és az ár is ok, akkor miért ne!

M&N

(#111003) A Zéé válasza prannk (#110999) üzenetére


A Zéé
addikt

persze.
Csak úgy kell kalkulálni a felújítási költséggel, hogy a telek, a falak, meg a tető érték benne. Aztán maximum szerencséd van, és van a gépészetben, elektromos rendszerben olyan, ami menthető belőle.

Just a simple Lineman...

(#111004) DeFranco válasza prannk (#110999) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hat ezt a hazat en se futenem...

(#111005) runner 125 válasza prannk (#110999) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez több sebből is vérzik így fotó alapján is.
Valamikor a '80-as években épülhetett, látszik h akkor sem volt elég energia, tőke befejezni. Az ilyen háznál rohadt sok buktató lehet, mert rendszerint az inkompetens tulaj próbál ilyen esetekben saját kútfőből és erőből megoldani dolgokat, ami tudjuk hova vezet az esetek többségében...
De ami elsőre feltűnik, h kb az összes nyílás-záró eltéri magasságban van egymáshoz képest. A tetőben van egy rohadt nagy hupli és akkor még kérdéses h mennyire vizes a pince.., valamint h a lakatlanság milyen károkat okozott (penészhegyek, stb.)
A kérdésre válaszolva, nyilván vannak jó kiindulási alapként elkönyvelhető házak, de ez nem az.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#111006) Teaway válasza prannk (#110999) üzenetére


Teaway
veterán

Hogyan keletkezik akkor szemét, ha senki se lakja?

Nincs itthon csokid??

(#111007) Teaway


Teaway
veterán

Ja, hogy 2012-es a kép, akkor tárgytalan a kuka szerepe a képen (akkor még laktak ott) :D

Nincs itthon csokid??

(#111008) zoli03 válasza runner 125 (#111005) üzenetére


zoli03
őstag

Ez Google Street View fénykép szerintem, ott azért bőven van torzulás/elcsúszás a fényképeken.

(#111009) runner 125 válasza zoli03 (#111008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudom. Hidd el, néztem elég képet házakról streetview-n. Általában konkrét vonaltörés / képtörés szokott előfordulni a részletekénél. Ilyen fokú torzítást én még nem láttam.

De most rákerestem a házra. A tetőben van a hiba. Nézd meg több szögből is: [link]

Mod. ..és még eresz sincs a házon. Tehát 40 éve a tövébe folyik az esővíz..

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#111010) fogtunder válasza zoli03 (#111008) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azokat általában lehet is látni, és nem produkálnak ilyen hajlást a tető élén, inkább elcsúszást.

Az én tapasztalatom is az volt 7 éve, hogy amit ennyire nem volt pénze a tulajnak befejezni, azt inkább hagyni kell, mert annyira nem szokták olcsón adni, hogy beleférjen az is, ha az egész kuka. Első ránézésre a miénk pl egész korrekt volt, aztán menet közben kiderült, hogy a falakat és a tetőt kivéve kb minden kuka, mert összegányolták. Pl a fürdőben a radiátor csövet elvitték a betonban, de toldással, ami sérült, mikor vertem fel a padlóról a járólapot, de csak akkor derült ki, mikor kész voltunk és ráengedtük a nyomást, a lépcsőházban meg folyt a víz a falon.

Szóval részemről ilyesmit max telekár alatt, mert a bontás se olcsó

I hate morning people. And mornings. And People.

(#111011) Met válasza Veron (#110994) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nem kell a mosdók alá bojler.
Jellemzően a mosogató ami több vizet használ mosogatás közben (ha nincs mosogató gép).
Mosdónál a kézmosást ki lehet bírni zuhany alatt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#111012) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Valaki tudna adni egy linket vagy URL-t ami pontosan leírja hogyan kell megjavítani egy külső ablakpárkányt a hibásan elvégzett hőszigetelés után? Milyen anyagokra, szerszámokra van szükség, milyen időjárási körülmények között kell csinálni, mik a lépések stb. stb.
2,5-3 éve beázok, mióta megcsinálták a hőszigetelést a panelházon. 16 cm polisztirolt tettek fel. Szép nagy lett a párkány. Valamilyen fémlemez. A víz megáll rajta, beázok. Mikor erős szél fújt és az eső oldalról verte a ház falának elég látványosan folyt be a víz a panel és az ablakkeret között. Lent, a belső párkány alatt. Mintha semmi se lett volna a víz útjában.
Már nem az eredeti fa ablakkeret van. Azt majdnem 20 éve kicseréltük modernre. Szerintem a hőszigeteléskor a párkányt letépték. Biztos megsértették a purhab kemény héját, amivel az ablakszerelők az új ablakkeret és a panel közötti rést kitöltötték.
Lehet ismerős a sztori, már kértem segítséget a fórumban. Először még az ablakkeret tetején is beáztam. Legfelső lakó vagyok. Ahogy valaki ajánlotta a topicban megpróbáltam felmenni a tetőre, megnézni mi van ott az attika fallal. De olyan nehéz a kibúvónyílás ajtaja, nem tudtam felnyitni. Úgy kell elképzelni, mint ahogy a harckocsikon van. Ez 4 emeletes panelház, ezen nem olyan könnyű kijutni a tetőre, mint a 10 emeleteseken.
Egy rokonom segítene megjavítani az ablakpárkányt. Már idős, de az a típus, aki mindig hamar beletanult a dolgokba, feltalálta magát. Sajnos én nem ilyen vagyok. Most rossz az idő, tél van. Tavaszra fel akarok készülni a javításra.

A panelház felújítási tervét honnan lehet megszerezni? Terv szerint lejtenie kell a párkánynak, ebben biztos vagyok.
A lakásfenntartó szövetkezetnél megvan a felújítási terv, milyennek kéne lennie a kivitelezésnek, de nem adnak másolatot. 1 vicc. Mintha valami piszkos titkot rejtegetnének.
Eddig iparialpin technikával kívül javítgattak. Most már küldenének valakit, aki az ablak kinti, a külső párkányát megcsinálja. Belülről, a lakásból. Remek, kezdődhet a bútortologatás, szobaátrendezés. Eljátszották minden bizalmam. Ehhez már csak az fog hozzányúlni, akit személyesen ismerek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#111013) fogtunder válasza tknof1871 (#111012) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van biztosításod? bejelented a beázást, kihívsz egy normális ablakost, a biztosító meg téríti a költségeket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#111014) Met válasza tknof1871 (#111012) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor felülről már nem ázol?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#111015) tknof1871 válasza Met (#111014) üzenetére


tknof1871
őstag

Felülről már nem. Nem tudom, nem tudhatom (ez is wtf), pontosan hányszor volt itt és mivel csinálta, de az aki kötélen leereszkedett a falra ezt végre megszüntette.

#111013fogtunder
Van lakásbiztosítás. Oké. Beszélek velük.
Már gondoltam, be kellene menni a biztosítóba. A jogi része az ami nekem magas, ami visszatartott.
Korábban egy másik ügyben beszéltem a szövetkezet elnökével. Ami a hatásköröket illeti arról röviden ezt mondta: ami a lakáson belül van az nem tartozik a szövetkezetre, a lakó azt csinál amit akar; ami a lakáson kívül van nem tartozik a lakóra, a szövetkezet azt csinál amit akar.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#111016) fogtunder válasza tknof1871 (#111015) üzenetére


fogtunder
nagyúr

attól függ, mi van a szerződésedben. ha térít beázásra, akkor be kell jelenteni a kárt, akár telefonon is, kijön egy kárszakértő, megnézi, aztán ha jóváhagyja, lehet menni szakit hívni. utána számlát leadod, ők meg utalnak.
az a része lehet, hogy majd a biztosító azt mondja, ők erre nem térítenek, mert a társasház biztosítása fedezi, de szerintem megér egy próbát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#111017) Met válasza tknof1871 (#111015) üzenetére


Met
Topikgazda

Hívd fel a biztosítót, akár a házét akár a sajátot, mond el mi a helyzet.
Valószínűleg képet fog kérni az ázásról.
Aztán egyeztess vele hiba megszüntetéséről (párkány javítás) is mert amit kép alapján ad az a helyreállítás (elázott rész festése).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#111018) lemmy71 válasza prannk (#110999) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó nagy magtár :D
Ebbe aztán lehet talicskázni a pénzt rendesen, de egy erős telek áron talán még jó vétel is lehet ;)

(#111019) DeFranco válasza lemmy71 (#111018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

eszméletlen nagy hodály, ezt kifűteni is egy vagyon, főleg hogy valószínűleg az energiahatékonyság nyomokban sem fellelhető az épületben.

[ Szerkesztve ]

(#111020) F34R válasza prannk (#110999) üzenetére


F34R
nagyúr

Attol fugg mennyi penzt szeretnel elkalapalni. En laikuskent is azt mondanam, hogy nem fognek bele.

[ Szerkesztve ]

(#111021) lemmy71 válasza DeFranco (#111019) üzenetére


lemmy71
őstag

Nagy családnak nagy ház :D
De ha csak egy klasszikus három - négyfős a család akkor azt a feslőszíntett lebontanám, a pince és a földszint bőven elég és még jól is nézne ki a kecó ;)

[ Szerkesztve ]

(#111022) DeFranco válasza lemmy71 (#111021) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebben a házban 10 fő is kergetné egymást... :DDD

(#111023) szaszyka válasza DeFranco (#111022) üzenetére


szaszyka
senior tag

(25????) :C :DD

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#111024) fogtunder válasza DeFranco (#111022) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nálunk az asszony ezt is telehordaná lomokkal pár év alatt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#111025) passatgt


passatgt
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Bosch GTS 635-216 asztali körfűrészt. Most használnám először, viszont észrevettem, hogy az egész motor a lappal együtt picit mozog. Vágáskor beremeg és nem is szép egyenesen vág. Ez hibás, gyárilag ilyen vagy én vagyok béna?

Videó: https://www.dropbox.com/sh/b9h4inzssy43qb7/AABzf6ON1EqPixf-hNeaY92Va?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#111026) runner 125 válasza passatgt (#111025) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez így biztosan nem helyes működés.. nem kottyanhat, főleg nem ennyit. De kérdezd meg az asztalos topikban is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#111027) runner 125 válasza DeFranco (#111019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg nagy ház, viszont baromi egyszerű a forma, téglatest + tetőtér. Tehát megfelelő komplett hőszigeteléssel baromi energiahatékonnyá építhető. Persze a mai elvárásoknak megfelelően ez a ház ha a tetőhöz nem nyúlunk, csak a hibáit javítjuk ki, 25-30 milliót minimum elnyel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#111028) F34R válasza runner 125 (#111027) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor meg eleve folosleges megvenni, persze azt meg mindig nem tudjuk mennyi a nepes kozosseg aki bekoltozne. :D

(#111029) runner 125 válasza F34R (#111028) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mert 25-30-ból milyen családi házat építesz manapság? :) A legolcsóbb telkek is 5 millió körül vannak, bizonyos régiókban (és nem a rózsadombon..) Bp. közeli kisvárosokban, Sopronban 20 millió.
Szóval, azért nem mindig elvetendő egy használt ingatlan, mert összességében ha nem bontás közeli szint vagy nem piaci ár fölött adják, akkor még mindig olcsóbban kijön, mint egy új.
De természetesen a fenti ingatlanba én is csak szakértő általi megtekintés után, és maximum akkor ugranék bele ha baromi olcsó. De így elsőre továbbra is elengedném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#111030) Veron válasza pjen (#110998) üzenetére


Veron
őstag

Köszi a választ.
Úgy emlékszem a kazánból 1/2 colon megy szét a víz a házba. Akkor igazából nem sok mindent lehetett volna tenni.

@met: köszi neked is.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#111031) passatgt válasza runner 125 (#111029) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ez jópofa annyiért. Balatonakarattyán a körforgalomnál van kirakva mintának 2 féle, jól néznek ki. De azért eléggé kompromisszumos ha kettőnél többen vannak a családban :)

http://keycohouse.com/kompakthazak/twin/

[ Szerkesztve ]

(#111032) tibbike01


tibbike01
őstag

Ezeket a csaphoz tartozó flexi csöveket ki lehet cserélni hosszabbra valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#111033) F34R válasza runner 125 (#111029) üzenetére


F34R
nagyúr

Azt irtad 25-30-at elnyel, a haz vetelararol semmi nem derult ki. Boven meglehet hogy tobbet kernek erte mint amit meger jelen korulmenyeket latva. Tudom, hogy meg mindig olcsobb "felujitani" egy hasznaltat, mintsem nullarol felhuzni.

#111031 passatgt
Attol fugg. :D Living Big in a Tiny House sorozatban ettol kissebben is ellaknak harman.

[ Szerkesztve ]

(#111034) passatgt válasza tibbike01 (#111032) üzenetére


passatgt
aktív tag

Elvileg igen, simán menetes a másik vége is. Legalábbis ami nálam volt konyhai csap, az olyan volt.

[ Szerkesztve ]

(#111035) lemmy71 válasza tibbike01 (#111032) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen, de ha vehetsz egy 1/2" sárgaréz közcsavar -t és plusz csövet akkor így is megoldható, talán még olcsóbb is :U

(#111036) runner 125 válasza passatgt (#111031) üzenetére


runner 125
nagyúr

..konténerházba lakjon a fáradtolaj az autószerelőmnél.. :)
Azért nettó 26-ért ez elég extrém. Hétvégi háznak drága, családi háznak alkalmatlan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#111037) Teaway válasza lemmy71 (#111035) üzenetére


Teaway
veterán

Vagy vesz KB-s bekötőcsövet, úgy talán egyszerűbb.

Nincs itthon csokid??

(#111038) passatgt válasza runner 125 (#111036) üzenetére


passatgt
aktív tag

Nem konténer, CLT ház. Ami szerintem egy tök jó technológia. Csak picit konténeres feelingje van. De ha sátortetős verziót nézed, az szerintem korrekt. Nettó 26, viszont csak alap kell neki és 1 nap alatt odarakják a helyére, költözhető kb :)

(#111039) Jofi81


Jofi81
őstag

Kiderült, hogy az építési telkünk régészeti terület. Elvileg csak úgy lehet alapot ásni, ha ott van régész. Tudja valaki, mivel jár ez? Főleg, ha találnak is valamit.

(#111040) föccer válasza tibbike01 (#111032) üzenetére


föccer
nagyúr

Simán lehet venni 3/8-os toldókat. Elég sok méretben 10-15-20-30-50 cm-esek is vannak.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#111041) A Zéé válasza Jofi81 (#111039) üzenetére


A Zéé
addikt

idő, idő, idő, meg némi pénz.
És nem biztos, hogy hagyják, hogy géppel ássanak. Akkor sok pénz is.
Ha találnak valamit, akkor a lelet mértékétől függ. Ha csak pár csontot, azt katalogizálják, elviszik aztán ennyi. Ha valami izgalmasabbat is, akkor lehet, hogy jön a részletes feltárás.
Cimborám járt így, nála nem találtak végül semmit, pár nap után feladták.
Egyetemi tanárom mondogatta, hogy inkább találjak a földben gránátot, mint egy agyagedényt. Mert a gránátért jön a tűzszerész, elviszi, és ennyi, az agyagedényért meg jön a régész a "kis rohadt ecsetkéjével, aztán sosem akar elmenni".

Just a simple Lineman...

(#111042) lemmy71 válasza Teaway (#111037) üzenetére


lemmy71
őstag

Igazad van csak hirtelen ez jutott az eszembe mert a múltkorában én is így jártam garázsban a mosdócsapteleppel és itthon nem volt más csak toldó meg BB -s cső. Azóta is úgy van, hozzá nem nyúlok még nem csöpög :D

(#111043) Jofi81 válasza A Zéé (#111041) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! Akkor bízom benne, hogy nem találnak semmit. Na meg persze, hogy lehet géppel ásni...

(#111044) fogtunder válasza runner 125 (#111036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

engem egy időben érdekelt a téma és elkezdtem kicsit utána menni, számolgattam és az lett a vége, hogy hacsak nem tudsz mocsok olcsón egyutas konténert szerezni, akkor nem igazán jössz ki jól egy ilyen buliból. ugye ahhoz, hogy értelmezhető méretű teret kapj, ami elég négy embernek, kellene vagy 4 40 lábas high cube, azokat mire kiviteted helyszínre, már egy csomó pénz. utána szét kell vágni őket, megerősíteni, aztán felépíted a belsejét nulláról, csinálsz rá tetőt, leburkolod kívülről.
néztem a kertbe irodának lakókonténert is, meg sima 20 lábasokat, aztán megegyeztem magammal, hogy inkább felépítem könnyűszerkezetesre, mert olcsóbb lesz.
amúgy megfelelően megcsinálva én laknék konténerházban, de túl drága, nem véletlenül nem csinálják nagyon itthon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#111045) DeFranco válasza runner 125 (#111027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, hát utána jön az amit pont te szoktál a leginkább képviselni hogy nahát ázik alulról előre kellett volna gondolkodni vissza kell bontani a földszintet, nahát porol felülről előre kellett volna gondolkodni le a tetővel, nahát alkarnyi csöveken megy a víz a fűtéskörön kikapni mindent de akkor már bevésni falba, ó padló visszabont 30 centi, aztán a végén az eredeti házból csak a helyrajzi szám marad...

a kádárkocka egy dolog az viszonylag kicsi és tudod mire számíthatsz de egy ilyen kalákabarokk "akkor csak hodályra adtak zengedalyt, de apám a két kezével építette van is benne anyag" házban sem állsz meg annyiból hogy lecsomagolod nikecellel... ilyen méreteknél meg a felújítási támogatás kb. a kerekítési hibára lesz elég...

valami komolyabb beruházási támogatással panziónak jó lenne jó helyen.

[ Szerkesztve ]

(#111046) tothjozsi96 válasza DeFranco (#111045) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én se venném meg azt a házat, de azért ha telek áron vásárolod meg az lehet egy jó ajánlat.
Ha valaki lát benne fantáziát és jó környéken van, és ha valóban statikus szerint is rendben van, akkor miért ne?

Mondjuk nekem már az se szimpatikus hogy jó ideje nem lakja senki.

(#111047) fogtunder válasza DeFranco (#111045) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mi kb ezt csináltuk az elmúlt hét évben egy 200nm-es házzal, szerintem már 30 felett járok felújítási költségben úgy, hogy a nagyját még a válság idején csináltuk meg rajta, amikor olcsó volt a munkaerő és az építőanyag se annyi, mint most. ja, és ez csak az épület, a kerthez, kerítéshez, kocsibejáróhoz még nem nyúltunk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#111048) runner 125 válasza DeFranco (#111045) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amúgy igen, mennyire érdekes, h a '80-as, 90'-es évek építiőipari korszaka gyakorlatilag boldog boldogtalanra rákényszerítette ezeket a hodály házakat. Gyakorlatilag kis családi házak akkor nem épültek, csak ezek a szintenként 120-130 m2-esek, amik 3 szinttel számolva brutál alapterületet jelentettek.
A fenti ház is remek példája h muszáj volt annak is ilyet építenie, akinek esetleg nem fért bele a büdzsébe, vagy egyáltalán nem is lett volna szükségük ekkorára. Érdekes korszellem volt. :)
Na jam, ebben tényleg rohadt sok a kockázat, egyetértek. Az ekkor épült alápincézett házak meg nagy részben mind vizesek, ergo használható tér kialakításra alkalmatlan a pinceszint, utólag pincét vízszigetelni meg nyilván horror.

A most aktuális 3 milliós támogatás kihirdetetésekor jól felröhögtem. :) 3 millió manapság az építőiparban kis túlzással arra elég, h megcsinálják a bontási munkálatokat.... nesze semmi fogd meg jól.

fogtunder

Abszolút nem mentem bele ebbe a témába, mert ahogy ránézek egy ilyen kompakt mobilházra, azonnal két dolog eszembe jut. Klausztrofóbia és a fűtés/hűtés tuti fix problémája.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#111049) föccer válasza runner 125 (#111048) üzenetére


föccer
nagyúr

Részmunkákat meg lehet csinálni és 50% támogatásnál 6M a teljes vállalási. 6M-ből már azért lehet egy tetőt cserélni, egy szigetelést csinálni, egy villanyt cseréltetni, esetleg egy fűtést cserélni, kéménnyel, kazánnal. Nyilván részmunkák, de K sokat tud jelenteni. Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy mennyire dobja meg a piaci árakat,ha nagyon nagyra nyitják az igénylők körét.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#111050) Veron


Veron
őstag

egy kis támpontot szeretnék gázszámla ügyében.
adott egy 115 m2, kétszintes, újépítésű ikerfél, 10 cm dryvit homlokzati szigeteléssel, a már említett tárolós kazánnal fűtve, főzésre villanyt használunk. általában 21 fokra van állítva a termosztát.
szeptember 25-től december 10-ig (7 hét) alatt 420 m3 gázt égettünk el a gázóra szerint. ez mennyire számít megfelelőnek a ház adottságaihoz? egyelőre fogalmam sincs, a panelben teljesen mások voltak a viszonyok.
köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.