Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#110001) lemmy71 válasza LógaGéza (#109997) üzenetére


lemmy71
őstag

Amennyire lehet faltőben levágatnám de úgy hogy még 2 - 3 centi menet ráférjen és utána ecoplastic csővel (idomokkal) mennék tovább a radiátorig. Vagy egy nagy méretű flexi cső, sok helyen egyedi méretre is legyártják.

(#110002) LógaGéza válasza lemmy71 (#110001) üzenetére


LógaGéza
addikt

A fal és az előrementő cső között van 2cm távolság, nem tudom ott mennyire férne el egy menetvágó. Valamint alul úgy van ráheggesztve a cső a visszatérőre, hogy nem igazán lennék előrébb vele - max ha tőböl levágnám, annyit hagyva rajta, hogy a rá lehessen vágni egy menetet, de akkor is ~3 cm-t nyernék.
Ennek az egyedi flexi csőnek utánnanézek, köszönöm a tippet :R
Ugye itt is az a baj, hogy ha belekezdünk 1-2 éven belül a nagy felújításba, akkor le lesz cserélve és el lesz rejtve az összes cső. Amit most rászánok, azt dobhatom ki, ezért szeretném minél olcsóbban megoldani...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#110003) pjen válasza LógaGéza (#110002) üzenetére


pjen
félisten

Ne tudom merre laksz, de a17. Ferihegy u.az elágnál csinálnak fleszi csövet méretre fémből.

(#110004) LógaGéza válasza pjen (#110003) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont a szomszédban (Maglód). Esetleg pontosabb infót tudsz a helyről küldeni? Nem hallottam még ilyenről a környéken (mondjuk nem is régen lakunk itt).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#110005) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,
A falsíkba építhető WC-k szerkezetét a szerelőbetonra vagy az aljzatbetonra kell rögzíteni?

(#110006) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

szélezetlen fa kerítést szeretnék felrakni meglévő oszlopokra, amik 2 méter távolságra vannak egymástól.
A deszkák 180 cm hosszúak, általánosságban 10-15 cm szélesek, girbegurbák, tehát nem telibe lesz a kerítés.

Mivel fával jobban szeretek dolgozni, úgy gondoltam, hogy 3 (vagy elég a kettő?) sorban raknék fel 2x8 vagy 2x10-es léceket, és arra raknám 3x2 vagy 2x2 M6-os kapupánttal a léceket.
Na és itt akadtam el :)
Úgy gondoltam, hogy a deszkákat 2x2 M8 vagy M10 kapupánt csavarral fogatom az oszlopokhoz, de nem tudom, mi a jobb, a kettő, közelebb a széléhez, vagy 1 középen?
Elég-e ez a stafnifa méret, vagy sok vagy kevés?

Úgy számoltam, két oszlop között olyan 50-60 kiló lesz a fa terhelése, a szél terhelése talán nem érdekes, mert át tud közte fújni, de nem szeretném, ha leesne a kerítés menet közben :)

Ti hogyan abszolválnátok? Zártszelvényt, hegesztést, és zártszelvény-fúrást napestig nem szeretnék, de ha nincs más megoldás..

Előre is köszi,
Attila

(#110007) A Zéé válasza n0rbert0 (#110005) üzenetére


A Zéé
addikt

Aljzatbetonra. De még az esztrich előtt.

Just a simple Lineman...

(#110008) fogtunder válasza KrAt (#110006) üzenetére


fogtunder
nagyúr

2m-es távon ezt a tömeget én már nem bíznám deszkára, ha valaki véletlenül nekidől, simán eltörik, bár keményfa talán elbírná, de szerintem inkább zártszelvény, vagy szögvas.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110009) n0rbert0 válasza A Zéé (#110007) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Alulról felfelé nekem ez a rétegrend:
1. 10cm szerelőbeton
2. Víz szigetelés
3. Hőszigetelés
4. Fólia
5.15x15cm térháló
6. Fűtéscső
7. 6-7cm esztrich
8. aljzatkiegyenlítő
9. hidegburkolat

Az 1. rétegre kell rakni?

(#110010) runner 125 válasza Fr3eWar (#109999) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a része világos, de mint írtam amennyire akkor utánanéztem nekem az jött le, amit most mondott a Honeywell dantre-nak is. Ezért döntöttem én a gyári konfig mellett legfőképp.
Egyébként egy felsőbb kategóriás kazán jobb hatásfokkal dolgozik, nemde? Illetve jellemzően sokkal kisebb teljesítményszintre tudnak lemodulálni, mint egy belépő kategória.
Azért összességében hosszú távon csak megmutatkoznak ezek a különbség a fűtésszámlán..
Volt régi gázkazánunk (20 éves) előtte. Ok, akkor még nem volt szigetelés a házon, de azzal volt olyan év h kb. 400.000ft volt az éves fűtésköltség.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#110011) A Zéé válasza n0rbert0 (#110009) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem. Ez a rétegrend nekem kicsit fura. A víz szigetelés fölé még nagyon el tudnék képzelni egy 10 cm-nyi vasalt betont... Abba kellene rögzíteni a keretet is.
De ha így van, akkor az esztrichbe kell lefúrni, csak hátrafelé is legyen megfogatva rendesen.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#110012) n0rbert0 válasza A Zéé (#110011) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Azt nem írtam, hogy felújítás és nem újépítés. Szakik akikkel beszéltem mind így mondták, illetve én sem látom az előnyét a 2. réteg betonnak a víz szigetelés fölé, tekintve hogy nem fog futni cső a padlóban (max a víz, de azon is gondolkozom, hogy a falban vigyem), így nem kell szétfurkálni a víz szigetelést a csövek rögzítése miatt.
Ezeket figyelembe véve szerinted hova rögzítsem a WC konzolt? Amit kinéztem konzolt azt 0 és 20cm között lehet állítani, tehát elvileg, ha a szerelőbetonra megy közvetlen, akkor is jó mert kb. 20cm vastag lesz a réteg fölötte.

(#110013) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Megint jövök... Nézegetem a svéd bolt leírásait, s most döbbentem rá, hogy az alsószekrényeket a falnál sínre akasztják, s csak kívülre szerelnek lábat. Viszont, nem látok állítási lehetőséget a szekrény akasztóján... (Mondjuk, a neten lévő összeszerelési útmutatók enyhén szólva szűkszavúak!) Szóval, ezt lehet így korrekten szerelni, vagy inkább tegyek belülre is lábat? A padlónál lévő "szegélysor" mennyire zavar be? Annyival el kell emelni a faltól a sínt is?

(#110014) elessar válasza LógaGéza (#110002) üzenetére


elessar
tag

Ha úgyis csak néhány évre tervezed, akkor ötrétegű cső kulcsos idomokkal szerelve.

(#110015) A Zéé válasza n0rbert0 (#110012) üzenetére


A Zéé
addikt

Szigetelésre nem szabad lerakni, ahogy a vizet sem. Ha ott a háló a padlófűtésnek, akkor ahhoz kötözd hozzá a vizet is, de a szigetelést ne furkáld át! Tényleg csak az esztrich marad.

Just a simple Lineman...

(#110016) macilaci78 válasza #03969024 (#110013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen magas a szegő? És az elülső láb?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#110017) pjen válasza n0rbert0 (#110012) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos nem tenném a vizet a betonba.

(#110018) n0rbert0 válasza pjen (#110017) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ha nincs benne idom, nincs azzal baj. Padlófűtés csövek is a betonban vannak, abban is víz van.

(#110019) #03969024 válasza macilaci78 (#110016) üzenetére


#03969024
törölt tag

Kicsit meg vagyok lőve, mert ablak alá is kell bútor, így max. 5cm lehet a láb. A szegély 10 cm, kb. 1 cm-t áll el a faltól.

(#110020) pjen válasza n0rbert0 (#110018) üzenetére


pjen
félisten

A padlófűtés cső általában két körös és nincs benne korlátlan viz mennyiség, 5 légkör nyomás.Nekem mindegy.

(#110021) sanzi89


sanzi89
addikt

Tudja valaki, hogy a konvektorok hatásfokát hogyan számítják? Két szobában ilyen FÉG Zeusz konvektorunk van és 94%-ot írnak a hatásfokra, amit én erősen túlzónak gondolok. Most tényleg ennyire hatékonyak ezek vagy valami bonyolultság van a dologban?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#110022) -Tsaba- válasza sanzi89 (#110021) üzenetére


-Tsaba-
tag

Erre én is kíváncsi vagyok, bár nem régen cseréltem egy öntöttvas kb vagy 30 éves konvektort egy elvileg ugyan olyan típusú csak pár évesre, és hihetetlen mennyivel szebben szabályoz az új. Szóval biztos volt fejlesztés. Bár azt furcsállom pl hogy egy plusz termosztát felszerelésével hirtelen A kategóriás lesz egy konvektor (új fégek)...

[ Szerkesztve ]

(#110023) justmemory válasza KrAt (#110006) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nekem muszájból költséghatékonyan úgy van megoldva, hogy 2 méterenként zártszelvény, közte vízszintesen fenyő deszkák kapupánt csavarokkal. 3 éve stabilan áll, pedig volt szél rendesen (mondjuk beton alapja is van rendesen). Én úgy raktam, hogy az egyik deszkát az egyik oldalra, a másikat a másikra, de helyet nem hagytam ki (vagyis "telibe" raktam). Holnap lövök neked róla képet.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#110024) YAS-dude válasza pjen (#110020) üzenetére


YAS-dude
őstag

A félősebbek fel szoktak kanyarodni a kötésekkel külön használati víz osztókba, így nincs semmi idom a beton alatt.

(#110025) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok, milyen árak közé lőnétek be egy teljes fűtési rendszer átmosását, amelyben van 10 radiátor? Fernox f3 vegyszerrel. Illetve kötelező valami gépet is használni, vagy elég ha a tisztítószer 1 hónapig kering a rendszerben majd a kazán segítségével van leürítve a víz a rendszerből? Inkább ez érdekelne jobban hogy ez megfelelő fokon tisztítja át a rendszert egy átmosó géphez képest. :R

(#110026) pjen válasza YAS-dude (#110024) üzenetére


pjen
félisten

A baloldali szomszédom is így gondolta.Két év alatt harmadszor verik szét a pincéjét.Nálam egy csőtörésnél max a vakolatot kell leverni.

(#110027) Eagl3 válasza #03969024 (#110019) üzenetére


Eagl3
veterán

Tegyél hátra is lábat.

(#110028) mamboo


mamboo
tag

465mm x 465mm-es mosogatótálcának mekkora részt vágjak a munkalapon? 46x46cm?

(#110029) macilaci78 válasza mamboo (#110028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az kicsi. Átlagosan 2,5 mm oldalanként szerinted mire elég? Inkább 2,5 cm lesz az oldalanként.
Ha úgyis te vágod ki a tálca helyét, miért nem várod meg a tálcát? vagy ha már előre akarsz dolgozni, miért nem kutatod fel a szerelési ábrát? Anno még a 8k-s Praktikeres lemez mosogatónkhoz is volt képregény.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#110030) mamboo válasza macilaci78 (#110029) üzenetére


mamboo
tag

Már van tálca egy meglévő munkapultban. Másik pultot vettünk és vágnám ki :D

(#110031) macilaci78 válasza mamboo (#110030) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kiveszed a tálcát, a régi helyét leméred és aszerint vágod az új helyét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#110032) fogtunder válasza mamboo (#110030) üzenetére


fogtunder
nagyúr

régi tálca ki, papír a lyuk fölé, sablon kivág, másik pultra átrajzol, aztán jöhet a fűrész

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110033) mamboo


mamboo
tag

:R

(#110034) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Lámpa felszereléséért mennyi a reális ár, kb db-ra?

A vezetékelés, kapcsolók megvannak azt az építtető felrakta előre, de maga a lámpánál mondta, hogy olcsóbb ha keresek szakit. A villanyszerelő meg is van, ma lesz a helyszíni csekkolás.

Sima spot lámpák kerülnének fel, álmennyezetre szerelhetőek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110035) fogtunder válasza szabonagyur (#110034) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kb 10-15 perc/db lehet, az anyagköltség 3 Wagoval számolva bruttó 3-400Ft, én 2500-nál többet nem adnék érte, de leginkább annyit se.

magadnak megcsinálni nem opció? nem kell hozzá semmi extra, tényleg bárki meg tudja csinálni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110036) szabonagyur válasza fogtunder (#110035) üzenetére


szabonagyur
félisten

Magamnak nem nyúlnék hozzá szívesen ez a baj inkább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110037) macilaci78 válasza fogtunder (#110035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Álmennyezettől és lámpától is függ. Egy 12 karú kristálycsillárt felrakni álmennyezetre messze nem triviális.
A wago mellett kell csavar, tipli, vagy ragasztó, vagy a lámpa megtartását is a wago-ra bíznád? Szerszám, kiszállás, parkolás, stb.
Én is megpróbálnám első körben magam megcsinálni, de nem is értem, az építtető miért nem akar keresni ezen? Valami turpisság lehet a dologban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#110038) fogtunder válasza szabonagyur (#110036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is így voltam vele, mikor megvettük a házat, de mai árak mellett iszonyat egy ilyen műveletet kifizetni. nem nagyon szoktam ajánlani embereknek, hogy árammal játsszanak, mert veszélyes, de egy lámpa bekötése tényleg bárki által kivitelezhető.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110039) fogtunder válasza macilaci78 (#110037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de miért keverünk ide csillárt, mikor egyértelműen leírta, hogy spotlámpákról van szó? LED-es spotnál, ha süllyesztett, akkor koronafúró, lyukat vág, beköti wagoval, berakja a helyére és kész. ha falon kívüli, akkor pedig általában van szerelék a lámpák dobozában, de ha nincs, akkor számoljunk plusz 100Ft-ot tiplire és csavarra, ami már így is túlzás.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110040) szabonagyur válasza macilaci78 (#110037) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az építtető sokmindent berak, "árban benne van" alapon ami tudjuk mit jelent.

De a lámpa az nem az össz ár része, azt magadnak szerzed be. Mondta, hogy aki csinálta a szerelést felrakja csak ugye az egy csapat, számlásan minden dologgal ahol ha kijön a csapat és feldobja egy óra alatt a 12 lámpát lehet dupla annyit kér el mint ha hívok egy embert és elvan vele 2-3 órát.

Tehát az opció megvan, de mivel ő is max kiközvetítene valakit így ő nem nyer nagyon semmit rajta.

#110039fogtunder: sima mennyezetn kívüli lámpa, pár csavar meg kábel beköt. Szimplán nekem munka után se idegzetem hozzá se bátorságom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110041) fogtunder válasza szabonagyur (#110040) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudsz csinálni egy képet amúgy a célterületről és a lámpákról?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110042) szabonagyur válasza fogtunder (#110041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem vagyok a lakásban most. De amúgy semmi extra az egész. Legegyszerűbb IKEA SPOT lámpa meg sima mennyezet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110043) fogtunder válasza szabonagyur (#110042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az 2 lyuk per lámpa, Wago se kell, csak két csavar és két tipli. én 2000-nél többet nem fizetnék egynek a bekötéséért.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110044) Met válasza szabonagyur (#110042) üzenetére


Met
Topikgazda

Most melyik fajta mennyezet?
Álmennyezethez (gipszkarton)ilyen tipli kell. Ide elég egy akkus fúró.
Rendes mennyezethez ilyesmi tipli kell. Ide már kell ütvefúró vagy fúrókalapács.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#110045) szabonagyur válasza Met (#110044) üzenetére


szabonagyur
félisten

Álmennyezet, elírtam bocsi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110046) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na ez az "árban benne van" témával mi is szembesültünk. Kicsit off: Múltkor néztünk egy házat (aminek a fűtűsével kapcsolatosan - Nobo elektromos fűtőpanelek napelemmel - itt érdeklődtem is). Most kezdik építeni a házat. Ami fura, hogy a szaniterek és a burkolatok ára nincs benne, csak a lerakás díja. Ezen felül nincs az árban a kertrendezés (csak durva terep rendezés), riasztó, klíma kiépítés és telepítés, meg még pár triviális dolog, ami egy 100M fölötti háznál manapság szerintem nem nagy elvárás. Kiderült most hét elején, hogy az építtető, az a sunyi, undorító csaló, kérné az ár felét letétbe, és ő abból építené a házat. Na majd mindjárt....nyilván nem is gondolkodtunk tovább a házon, pedig a hely és maga a ház szép, de ez van. Ütemenkénti fizetésről volt szó, meg nem kötötték vevőhöz az építést, ergo a ház így is úgyis felépül, akár vevő nélkül is. Elképesztő, hogy mennyi kétszínű, megbízhatatlan, gusztustalan "vállalkozó" van. Hülyének nézik az embert.

(#110047) fogtunder válasza Met (#110044) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én mondjuk ilyeneket szoktam használni, de egy spotlámpához ez is erőteljes overkill.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#110048) szabonagyur válasza Gabesz87 (#110046) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem ilyen szempontból eddig nincs negatív élmény az építtetővel, semmi olyan nincs ami nem lett volna letisztázva.

Igazából örülök, hogy aminél olyan nem erőlteti saját magát (sok dologra mondták, hogy eleinte berakták árba de soka nem kérték a végén, így felesleges volt alapból berakni).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110049) macilaci78 válasza Gabesz87 (#110046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezért sem kerestünk épülő, vagy újépítésű társasházban lakást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#110050) Gabesz87 válasza macilaci78 (#110049) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mi családi házat nézünk, de ezek után, ill. az eddigi tapasztalatok alapján mi is úgy vagyunk vele, hogy épülő nem, min. olyan, ami már kész van. De még inkább olyat, amit néhány éves csupán, és a hibái már kijöttek esetleg.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.