Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) veze válasza Dluinet (#13000) üzenetére


veze
őstag

pl a szemételszállítást ( nálunk) kötelező igénybe venni
ha van az ingatlanon bejelentett lakos
max nyugdíjas kap engedményt a havi 3000 Ft-os dijából..

(#13002) alázógyík


alázógyík
őstag

Kérhetnék tőletek egy beárazást?

Lenne eladó 4-5db lemez radiátorom, 1db Fég C21 gázkazán, ill. 1db Junkers vízmelegítős kazán.
Milyen áron lehetne ezeket elpasszolni?

(#13003) gordonfreemN válasza alázógyík (#13002) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A radiátorokról jó lenne egy kép, és/vagy legalább méret és hogy dk-s vagy milyen. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13004) alázógyík válasza gordonfreemN (#13003) üzenetére


alázógyík
őstag

Ezek nagyon régi radiátorok, ez a típus : Radiátor

(#13005) gordonfreemN válasza alázógyík (#13004) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Aha, ezek ilyen panel aluradiátorok. Én egy 140eset egy 40eset egy 100asat és egy 180asat adtam el 15-ért ha jól emlékszem. Nem nagy áruk van már ezeknek manapság, pár ezer front, mondjuk darabonként 2-3ezer ft.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13006) thyeby válasza gordonfreemN (#12996) üzenetére


thyeby
őstag

Tesláról?

Több fa van, mint asztalos!

(#13007) Dluinet válasza thyeby (#13006) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szélkerék építési tapasztalatokra gondolt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13008) gordonfreemN válasza thyeby (#13006) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Teslára, bocs a félreérthetőségért. :R

Bár világos, hogy alapesetben abból indulunk ki, amiről szól a fórum. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13009) thyeby válasza vviktor1 (#12998) üzenetére


thyeby
őstag

Fején találtad a szöget.
Csakhát a felesleg tárolása baromi drága. (van egy alternatíva, hogy télen hőt csináljak belőle, de nyáron az kiesik ugye - esetleg a használati melegvízbe lötybölhetem nyáron is, de attól olyan rapszodikussá válik a melegvíz mennyisége szeles kánikulában, hogy akkor meg félő, megforralom a vizet. Arra biztonsági hőcserélőt tenni megintcsak nem két fillér.)
Saját készítésű, lapátos, függőleges tengelyű. (Egy korrekt gyári egy komplett vagyon.) Hat ívelt lapát horganyzott lemezből egyenként majdnem 1 m2 felülettel. Szerintem akkor írok majd róla, ha sikerül befejezni, és korrektül működik, mert addig szerintem csak megzavarnálak Téged is, és egyéb fórumozókat is.
Egyelőre magam is kutakodok, ki mit hogyan oldott meg, és milyen alternatívákat vehetek számba a módosításhoz. Pillanatnyilag azt mondanám, hogy csökkentett üzemmódban múkodik. Sajnos időm se nagyon van rá.
Sok buktatója van ennek. Az igazi az lenne, hogy a bevált japán háromágú propellert lemásolni, de annak a mozgató automatikája, a generátora még alkatrészenként is elérhetetlen számomra. Szélmalomharc! :D De nem adja fel Don Quijote de la Mancha! :N

Tervezek még egy klímát, ami egy 150-200 W-os villanymotorral meghajtva +8 celsiust fúj télen nyáron. Ez egy föld alá ásott kertet átszelő hosszú "kakacső" lesz. Geotherm a la thyeby, ami bagóért lehűti az egész lakást korrektül, és nincs baci, meg klímaszűrő, meg keszon, csak tiszta, hűvös levegő. De hogy erre mikor keríthetek sort, ha két életem lehetne, is kevés volna.

Több fa van, mint asztalos!

(#13010) thyeby válasza alázógyík (#13002) üzenetére


thyeby
őstag

Kézhez adva a bolti ár fele, kereskedőnek adva a bolti ár egynegyede.

Több fa van, mint asztalos!

(#13011) thyeby válasza gordonfreemN (#13008) üzenetére


thyeby
őstag

Kicsit később megírom, most igényel a fiam.

Több fa van, mint asztalos!

(#13012) mdk01


mdk01
addikt

Kis segítséget kérnék.

Ennek mi a szakneve?
Tömszelnce szóra rákeresve a villanyos kábel bekötésére alkalmas ilyet dobja ki a net.

Köszönöm

(#13013) Dluinet válasza mdk01 (#13012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

átmenő fali idom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13014) mdk01 válasza Dluinet (#13013) üzenetére


mdk01
addikt

hmm.. köszi megnézem.

(#13015) thyeby


thyeby
őstag

Nikola Tesla hivatalosan be nem jelentett "üzemanyag nélküli motorjára " céloztam.

Itt egy mai tudományos szemléletet képviselő szemelvény Tesla életéről, munkásságáról, ha valakit bővebben érdekel.
Szóval a legenda szerint Tesla rejtélyes körülmények között halt meg még az üzemanyag nélküli motorjának szabadalmaztatása előtt. Összeesküvés elméletek szerint beleköpött az akkor már jelentős erőt képviselő olajtársaságok levesébe, ezért eltették láb alól.
Érdekes volt számomra az is, ahogyan Edisonnal "háborúzott" az egyenáram kontra váltóáram csatájában, hogy az első villamosszék egyenárammal kínozta a halálba az elítéltet, és borzasztóbb halálnem volt, mint a vérfagyasztó giotin. De ez már egy másik történet.

(Kicsit dilemmáztam, hogy említést tegyek-e róla, mert nem akarok nagymellényűnek hatni: Nekem húsz éves korom óta itt van a fejemben egy perpetuum mobile működési elve. Elméletem nem sérti sem a termodinamika fő tételeit, az energiamegmaradás törvényét. Volt szerény vitám egyetemen fizikát oktató úriemberrel is erről. Ám sosem jutottam el odáig, hogy megépítsem, holott meglehetősen egyszerű, viszonylag könnyen és olcsón megvalósítható dologról van szó. És oka ennek az is, hogy tényleg, ezen a szinten már lehet életveszélyes a tudás, oka, hogy a szabadalom kurvadrága dolog, oka, hogy jogilag tisztátlan a helyzet. Nagyon sok olyan találmány létezik olyan feltalálótól, aki egyszerűen csak ellopta a találmányt, és még sok más oka is van, nem sorolom inkább. Szóval ez egy aréna, én peidg a csendesebb vizeket választottam inkább. Egy más világ ez, mint a mi világunk. Einstein is pl briliáns elme volt, de nem cserélném az életemet az övéért.)

A széladón, amit a fórumtárs említett, derűsen mulattam ugyan, de talán attól sikerült ez a humor ilyen csípősre, mert már rég tele vagyunk széladókkal. Gondolj csak arra, hogy Budapesten (és persze más nagyobb városokban is) se megállni nem lehet a kocsival ingyen, se hugyozni valahol ingyen, se vizet inni valahol ingyen. S méghogy ingyen, annyi pénzt felemésztenek ezek a széladók, hogy ha valaki kényelmesen elereszti magát, a teljes fizetése kevés leszen rá.

Több fa van, mint asztalos!

(#13016) vviktor1 válasza thyeby (#13009) üzenetére


vviktor1
aktív tag

:R
A függőleges tengelyen kicsit fennakadtam, de belegondolva akár még jobb is lehet a hagyományosnál.
Az bíztató hogy akár meg is tudnád forralni (nincs hőfokszabályzó ill. hővédelem ?) a vizet :) Jó lesz az !
Ha csak a bojlerom ellátná már elégedett lennék első nekifutásra.

A klíma se utolsó ötlet ! Grat !

Ne dudálj, küzdj !

(#13017) thyeby válasza mdk01 (#13012) üzenetére


thyeby
őstag

Megpróbálhatom:

Tömítőgyűrűs tömlőösszekötő, vagy tömlő toldó. (A tömszelence mást jelent. Az egy hosszabb gumi idomot összeroppantva tömít a cső falán, s nem a tartály paláston.)

Gondolom, azért kell, hogy keresgélni tudd a neten.

(Emlékszel? Egyszer szót ejtettünk a mesterséges intelligenciáról. No, az lenne a mesterséges intelligencia, ha beszkennelhetnéd ezt a fotót a keresőbe, hogy dobja ki az előforduló összes ilyet. Mert ha egy boltban bemutatod ezt a képet, nincs az a balfék kezdő eladó, aki ne tudná pontosan, hogy miről van szó. Régen, raktáros koromban két napomat emésztett fel, míg megtaláltam a budipumpának a cikkszámát az ÉCA cikklistában. Annak a hivatalos neve pl dugulási gumiharang. Hát a tökömbe vágtam a kést tőle menten.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13018) Morris válasza thyeby (#13017) üzenetére


Morris
veterán

dugulási gumiharang :C ez jó

(#13019) mdk01 válasza thyeby (#13017) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi.

A szerelvényboltban tudták miről beszélek, de a neten az istenért sem találtam, mi a xar a neve.

(#13020) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok !

Egy kis segítségeteket szeretném kérni.

Szükségem lenne hungarocell vágásához körülbelül 30-40 centiméter ellenálláshuzalra.
Hol lehetne ilyet beszerezni? A tápegység, amivel használni tudnám 0- 27 volt 1,5A terhelhetőségű, saját készítésű.
Illetve hogyan, milyen képlettellehetne kiszámolni, milyen átmérőjű, hosszúságú kellene, illetve milyen feszültséggel érdemes vágni?

Szükségem lenne Budapesten, lehetőleg Csepel közelében egy olyan lapszabászatra, amelyik aránylag olcsón dolgozik, jó anyagválasztékkal rendelkezik Kronospán Eegger, Falco lapokból. Esetlegesen kölönféle katalógusok (Forest, bútorlap, munkapult) is beszerezhetőek ott. Ha pedig íves élzárást is vállalnak 2mm-es ABS-el annak külön örülnék.

Továbbá olyan fatelepre, ahol nem műszárított, de legalábbis száraz luc, illetve borovi fenyőt tartanak.

Hogy a válasz ne ütközzön a fórum szabályaiba, az esetleges válaszokat inkább privátban...

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#13021) gordonfreemN válasza thyeby (#13015) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"Nekem húsz éves korom óta itt van a fejemben egy perpetuum mobile működési elve"
Azért erre kíváncsi lettem volna konkrétabban, de megértelek, ha megtartod magadnak... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13022) thyeby válasza vviktor1 (#13016) üzenetére


thyeby
őstag

Jobb híján alapvetően háromféle megoldásban gondolkodhat az ember fia szélirány tekintetében:
- szélkakas figurával mindig szembefordítjuk a lapátokat a széllel
- tesszük ugyanezt mechanikával, szervomotorokkal
- függőleges tengelyre tesszük a lapátokat

Ha átgondolod, mindnek megvan az előnye is, a hátránya is. Jómagam azért választottam tehát a függőleges tengelyt, mert így nem kell bajolni a széliránnyal. Ahhoz vagy forgatni kell az egész hóbelevancot, vagy flexibilisen kell összekötni, vagy csúszóérintkezőkkel megoldani. Macerás, de bizonyos aspektusokból meghálálhatja magát ez a macera, ugyanis hatékonyabb szélkereket lehet készíteni, ha a tengely a széliránnyal párhuzamos.
Kupálódnom kellene kicsikét az aerodinamika területén is. Úgy érzem, a szél ereje és az optimális beesési szög nem egy konstans érték.

Több fa van, mint asztalos!

(#13023) thyeby válasza kisi (#13020) üzenetére


thyeby
őstag

"Szükségem lenne hungarocell vágásához körülbelül 30-40 centiméter ellenálláshuzalra."

Citerahúr.

A 0- 27 volt 1,5A elég lesz biztosan. Egy 4,5V laposelem is jól meghajtotta nekem. Ha felizzana, lejjebb veszel a kraftból. Szerintem egy húszcentis darabbal próbálkozz.

Több fa van, mint asztalos!

(#13024) thyeby válasza gordonfreemN (#13021) üzenetére


thyeby
őstag

Tudod, korlátos és változékony a tudomány. Rendesen fizika tétel, hogy perpetuum mobil nincs, és nem lehet. De nem tudja a tudomány hova tenni, hogy egy egyszerű hidrogénatom már önmagában véve is örökmozgó, és ugyanez nagyban: A világegyetem is az. Ha nem tévedek, Blaise Pascal írta ezt:
"Semmik vagyunk a mindenhez képest, de minden a semmihez képest."

Túl kicsi nekünk az atom ahhoz, hogy megértsük, és túl nagy a világegyetem ahhoz, hogy megértsük.

Több fa van, mint asztalos!

(#13025) thyeby válasza vviktor1 (#13016) üzenetére


thyeby
őstag

Jaj, lehet, hogy félreértettél. Illetve hát én nem voltam pontos.
A bojlert alapban ugye a napkollektorral szeretném melegíteni. Az ki van számolva, h 4 m2 felülettel tudok 50 celsiusra melegíteni 200 liter vizet. Na, én arra gondoltam, hogy ebbe szabadítom esetleg bele a szélgenerátor áramát. Az a 4 m2 nem kánikulára van kalibrálva, hanem egy szép középarányos. Tehát ha a nap is tűz, a szél is süvít, akkor szélsőértékekkel számolva már nem olyan reménytelen szétfőzni a bojlert.
Persze, 1,5 bar-os biztonsági szelep mindenképpen lesz a bojlerban, csak tudod, azt arra találták ki, ha valami zárlat örjöngene, ami ritka dolog. A kánikula és a nagy szél együtt nem ritkaság. Persze elvileg a nyomásszelep nem kopik el attól, hogy gyakran kiengedi a gőzt.
De messze állok még attól, hogy beszámoljak: Gyerekek, ez így sikerált.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13026) harry válasza thyeby (#13025) üzenetére


harry
veterán

Fürdőkabin rögzítéséhez milyen szilikon ajánlott? Akril (esetemben fehér) vagy "acetát-szilikon" (áttetsző)? Utóbbin látom azt írva, hogy vízterhelést kibír, míg előbbin ezt nem javasolják, szóval gondolom utóbbi kell nekem. Illetve két helyre kell, nem tudom, mindkettőhöz jó lesz? Egyik végső soron a rögzítés, a tálca oldalfala és a fal között. Nem írja a kézikönyv, de gondolom nem árthat. A másik maga a szigetelés, a fal és a perem egymásra merőleges találkozásánál, a kis rést kitölteni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13027) gordonfreemN válasza harry (#13026) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Véleményem szerint az egyik legerősebb szilikonragasztó, az FBS ragasztó. (átlátszó és tudtommal ettől erősebb ebben a formában nincs)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13028) harry válasza gordonfreemN (#13027) üzenetére


harry
veterán

Hmm azt hiszem nem feltétlenül erős ragasztót keresek, elsődleges célja inkább a vízszigetelés.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13029) veze válasza harry (#13028) üzenetére


veze
őstag

én zuhanykabinhoz penészállo szintelen ecetsavas szilikonos ragasztot használtam tökéletes, tartós láthatatlan szinte..

(#13030) gordonfreemN válasza harry (#13028) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezzel szokták pl az akváriumokat összerakni. Kötésileg erős, tehát jól szigetel, így értettem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13031) mdk01


mdk01
addikt

Az FBS kétségtelenül erős de sztem nem penészálló.

Van nekünk egy Ravak kabinunk, de ha most kellene beépítenem kicsit máshogy csinálnám mert azóta tudom mit hogyan kell.
A lényeg hogy alulra azon kívül hogy a Ravak fehér tömítő szilikonját(lehet van áttetsző is) használnám, kell tenni egy műanyag vízzáró szegélyt ami a víz 90%-át betereli a tálcába. Ez nagyon fontos mert ott rengeteg víz folyik le.
A Ravak egy minőségi Lengyel márka és minimálisan kerül többe mint egy általam xarra sem tartott penészgátló Mester/és társai szilikon tömítő mert már többször csalódtam benne, hogy qrvára nem penészgátló.

[ Szerkesztve ]

(#13032) thyeby válasza harry (#13028) üzenetére


thyeby
őstag

Csak óvatosan ezzel a nem feltétlenül erőssel!

Az akril kádak vetemednek. A benne levő víz súlyától is, és a Te súlyodtól is. Az oldalfal illesztése nem kevés modellnél egy szimpla falvastagság. Itt könnyen szétnyílhat, és az utólagos javítás csak látszólag egyszerű, valamint az esztétikája szinte biztos, hogy elmarad majd az első ragasztásétól. Nem olyan sokkal drágább pl az mdk01 kolléga által javasolt lengyel tubus, szóval ezen esetenként kifejezetten ráfizetéses spórolni. Jómagam ezmiatt az utolsó kádbeépítésekhez már nem is szilikont, hanem kétkomponensű rugalmas és terhelhető műgyanta ragasztót használtam (ne kérdezd, milyet, elfelejtem - rá volt írva, hogy ragasztható vele az akril, és hogy erős, meg bírja a lúgot), noha a szentírás megelégszik a szilikonpasztával.

Több fa van, mint asztalos!

(#13033) mdk01 válasza thyeby (#13032) üzenetére


mdk01
addikt

Amikor megvették szüleim a Ravak zuhanykabint megértettem mi kerül egy tálcán 80k-ba és egy kabinon 100k-ba.
Az a zuhanytálca nem vetemedik, nem recseg nem kopik nem csinál semmit csak úgy van masszívan a helyén és működik.
Csak azért mondom, mert az is akril, csak drága és egy jó tömítéssel(ahogy fentebb is írtam) és odafigyelve a takarításra sztem legalább 30év mire cserére szorul.

Emlékszem a történetedre, nem volt egyszerű.

(#13034) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Kicsit más témában lenne kérdésem, remélem lesz aki tud segíteni ebben.

Minőségi fémfúró készletet keresek. Nézegettem, hogy a Cobaltos fúrószárak szinte a legerősebbek. Lehet hogy picit drágábbak, de talán nem kell eldobni őket pár évig.

Ismeri valaki a Bohrcraft márkát? Ezeket nézegettem.

Esetleg más tipp?

köszönöm

(#13035) veze válasza mdk01 (#13033) üzenetére


veze
őstag

nekem a kádam Ravak és dettó ez a tapasztalatom
olyan masszív stabil mintha nem is akril lenne hanem öntöttvas
éa tiz év után is csillogóan fényes még az alja is.
pedig nem dísznek van

(#13036) canniball válasza thyeby (#12993) üzenetére


canniball
nagyúr

"...félek tőle, hogy beveri a jég."
Igen, elsőre nekem is fura volt hogy nincs üveg alatt. De olyan gyengére csak nem csinálják hogy pl. gyufafejnyi jegek összetörjék... Illetve más oldalakat nézve úgy látom ez ma már nem is szokás. :F Pl. ezen az oldalon is szabadon vannak a csövek.
Ha már ráakadtam erre is. Úgy emlékszem tavaly amikor nézegettem (a G.power-en kívül) alsó hangon milliós tétel volt egy ilyen rendszer; rosszul keresgéltem akkor vagy tényleg lejjebb mentek az árak?

"...nem gravitációsra (az lassú)."
Ezen vajon nem segít a nyomásfokozó szivattyú?

És még valamit nem értek. A G.power oldalán ott a figyelmeztetés:
"Tisztelettel felhívjuk felhasználóink figyelmét, hogy amennyiben Grünpower típusú napkollektoruk nem a téliesített (fagyállóval feltöltött) üzemmódban működik, gondoskodjanak annak víztelenítéséről, ha a külső hőmérséklet tartósan -5 Celsius fok alá csökken."
Kint a tartály a szabad ég alatt benne a vízzel, hogy lehet azt "téliesített (fagyállóval feltöltött) üzemmódban" működtetni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13037) gordonfreemN válasza canniball (#13036) üzenetére


gordonfreemN
addikt

" Kint a tartály a szabad ég alatt benne a vízzel, hogy lehet azt "téliesített (fagyállóval feltöltött) üzemmódban" működtetni? " - hogy nem lehet? Mire gondolsz?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13038) wrox válasza canniball (#13036) üzenetére


wrox
senior tag

Gondolom hőcserélővel megy.

(#13039) Bandus99 válasza gordonfreemN (#13037) üzenetére


Bandus99
őstag

Ahogy nezem ezt az oldalt

Van a "szokasos" nyitott rendszeruk es van majd 2x annyiba kerulo zart rendszer ami hocserelos. No annal lehet a fagyallo.

Azt mire beuzemelik lesz majd 500e ft. Azt szoktak szamolni hogy ez a befektetes mennyi ido alatt terul meg. pl ha a havi melegviz eloallitasara forditott koltseg 7e ft akkor egyszeruen elosszak kijon hogy 6 ev alatt terul meg es onnantol kezd el "hasznot termelni.
Ehhez eloszeretettel hozzateszik, hogy az energia arak emelkednek allandoan igy kialakul az 5 ev.
Amirol eloszeretettel hallgatnak ezen szamitasoknal, mi van ha mondjuk a 4. evben tonkremegy benne valami es netan cserelni kell egy alkatreszt 30-40e ft-ert.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13040) wrox válasza Bandus99 (#13039) üzenetére


wrox
senior tag

Ilyen alapon a régi meleg víz előállítódban is tönkremehet valami, ami pl. ha javíthatatlan, akkor új bojler.

(#13041) Bandus99 válasza wrox (#13040) üzenetére


Bandus99
őstag

Igaz de mikor szamolod a koltsegeket megterulest ezt sem art hozzaszamolni.

A lenyeg, hogy vannak tenyezok amiket kifelejtenek hozzaszamolni.

Mint pl mikor osszehasonlitjak a konvektoros es a gazkazanos futes koltsegeit
kiszamoljak melyik mennyi gazt fogyaszt es kesz osszevetik es ennyi.
Azt persze elfelejtik hozzaszamolni, hogy a kazan mukodese kozben elfogyaszt 100W villamos energiat is, amit a konvektor nem tesz.
Ez sztem egy kondenzacios kazannal aminel ha jol sejtem az a lenyeg, hogy alacsony hofoon ugyan, de szinte allandoan uzemel keringtet nem elhanyagolhato
Persze ez nem jelenti azt hogy nem gazdasagosab mint a konvektor, csak azt jelenti, hogy csomo mindendent elhallgatnak a koltsegeknel mikor osszehasonlitanak rendszereket.
-- szerintem--

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13042) wrox válasza Bandus99 (#13041) üzenetére


wrox
senior tag

Persze, igazad van, de szerintem ezt az elromolhat esetleg, és ennyibe kerül megjavítani nem igazán fer beleszámolni, mivel a régi is elromolhat.
A konvektoros és gázkazán közt nyűglődök most.
Igaz, hogy gazdaságosabb a kazán, de viszont lecserélni a jelenlegi konvektoros rendszert. (ezzel vettem a házat), az minimum 400 ezer forint. Ha kiszámoljuk, hogy kb 10 ezer forintal kerül kevesebbe a gáz, ha gázkazán van. (Bár ebben nem vagyok biztos), Akkor ez 40 fűtési hónap.. Ez majdnem 7 év megtérülés. De viszont akkor már csak úgy kellene, hogy legyen egy vegyes tüzeléses kazán, amit csak külön épületbe tudok tenni, de az meg nincs, ezért ha magamnak csinálom is min. 4-500 ezer. Így már kitolódik 10 évre kb.

(#13043) Bandus99 válasza wrox (#13042) üzenetére


Bandus99
őstag

En oktoberben csereltem le 3 konvektorom gazkazanos rendszerre.

Csomo koltseg buktato jelentkezett utolag miutan belevagtunk az egeszbe.
Igaz mindent szabalyosan csinaltunk.

Ami pl nagy bukta volt utolag, hogy kijott a szaki atnezett mindent mit hogy lehetne csinalni kiszamolta belevagtunk aztan mikor elkeszultek a tervek utana derult ki, hogy sajnos az uj szabalyok szerint a foldszinti reszen levo tarolos gazbojlerem mar nem maradhat meg, igy azt ki kell iktatni, cserebe az emeletrol hozhatom le a melegvizet...
Szoval azota a foldszinten nem nagyon hasznalunk melegvizet, mert vagy 25 meter csovon kell kiengedni a meleget mire megerkezik.
Ugyanakkor az is igaz, hogy ezt az 1 db vadi uj kazant osszesegeben sokkal biztonsagosabnak tartom, mint a 3 osregi, lassan cserere szorulo konvektorom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13044) DeFranco válasza wrox (#13042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudom mekkora a haz, de nekem az a (szigoruan felhasznaloi) tapasztalatom, hogy a cirko a konvektorhoz kepest olyan borzaszto sokkal nem gazdasagosabb, viszont joval kenyelmesebb. Van errol egy franko 5-6 eve vezetett excelem, csak ossze kellene hozni az adatokat egy tablaba. Ket azonos parameteru lakas, az egyik cirko a masik konvektor.

szemre olyan 10%-kal lehet gazdasagosabb a cirko onmagaban, ha csak a gazt nezzuk, cserebe mindenhol egyszerre van meleg, es egy helyrol vezereled.

(#13045) wrox válasza Bandus99 (#13043) üzenetére


wrox
senior tag

Miért nem maradhatott a gázbojler? Most megijesztettél, mert nekem is van egy ilyen bojlerem, de attól ne akarok megszabadulni. :D

(#13046) Bandus99 válasza wrox (#13045) üzenetére


Bandus99
őstag

Az egy kivezetes nelkuli tarolos bojler volt.
Aljan egy kis gazegovel, hasonlatos mint ami a gaztuzhelyeknel van. Anno mikor beepitesre kerult, meg engedtek ezt, a kis meretu ego miatt, de a mostani szabalyok szerint mar nem maradhatott.

Mondjuk ha a masik oldalat nezzuk akkor nem veletlenul tiltottak be, nem biztonsagos a lakas legtereben egy nyilt gaz.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13047) wrox válasza Bandus99 (#13046) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem is olyan a bojlerem, a kémény nélküli verzió. 7 éve megy folyamatosan, keveset fogyaszt, szeretem. De azért érdekes, hogy csak most nem engedik beszerelni. A régebbi maradhat, ha nem módosítasz semmit. Ez valamilyen szinten diszkrimináció. :D

(#13048) wrox válasza DeFranco (#13044) üzenetére


wrox
senior tag

Akkor még sokat is mondtam. Nekem ha csak konvektorral fűtök, (mondjuk ez már régen volt) akkor 35 ezer körül volt a gázszámla. Ha ennek vesszük a 10 %-át, akkor marha sokáig tart, mire a 400 ezres befektetés megtérül. Most úgy néz ki a dolog, hogy van egy kandallókályhám, illetve 2 szobában megy konvektor 3-as alatt (ha csak ez megy akkor ennél a beállításnál 15- 16 fok van), és így van a szobában 19-20 fok, nappaliban meg 25. Kb. 10-12 mázsa fa megy el egy hónapban. (igaz, nem volt száraz, mert sajnos csak októberben tudtam venni fát, áttoszott a szállító, csak ígérgetett) A szobába ventilátor nyomja a meleget a nappali plafon alatti részéről.

(#13049) Bandus99 válasza wrox (#13048) üzenetére


Bandus99
őstag

Na ez a ventillator dolog ez hogy van megoldva?
Lehet errol egy kepet ?
Nem keveri nagyon a port?

Amugy nalam szinte csak az orlang ment es mar ez is bosegesen eleg melegvizet csinalt ami a konyhaba kellet.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13050) wrox válasza Bandus99 (#13049) üzenetére


wrox
senior tag

Semmi extra. A nappali és a szoba közötti válaszfal ki van fúrva közvetlenül a plafon alatt (110-es koronafúróval), be van téve egy 90 m3/h-ás elszívó ventilátor, (amit a WC-be is szoktak tenni, csak arra kell figyelni, hogy a decibel 40 alatt legyen, mert ott már annyira nem zavaró). Ugye a nappaliban van az elszívó rész, a szobában pedig csak egy rács van, ami kinyílik, ha megindul a levegő. Meg lehet termosztátosra is csinálni, de mi akkor szoktuk bekapcsolni, mikor a nappalinak a felső levegője kb 40 fokos, megy 2-3 órát, aztán pedig fekvés. :) Fényképet most nem tudok, mert nem vagyok otthon. Most az asszony intézi, nincs is meleg. :DD Port nem keveri, legalábbis nem vettem még észre. Asszony sem panaszkodott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.