Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53001) fero02 válasza föccer (#53000) üzenetére


fero02
veterán

Felénk így hívják azt a finomságú homokot, amit vakolatba kevernek.

A talajt gép szedte ki, így nem vagyok benne biztos, hogy eléggé apró szemű. Meg aztán nem véletlen használnak több helyen homok ágyat a dolgoknak... :U

(#53002) mezis válasza fero02 (#53001) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért kell a homok, hogy véletlenül se kerüljön a cső mellé olyan kemény éles tárgy (üvegcserép, kő, kavics,...) ami aztán átszúrhatná.

mezis

(#53003) fi:zi'k válasza mezis (#53002) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Meg gondolom az kis szemcseméret miatt kevésbé is tömörödik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#53004) zoli03


zoli03
őstag

Adott egy függőleges fal, mellette hullámpala van. Egy kis részen, kb 10-20 cm hosszon 2-3 cm széles rés van a fal és a hullámpala között. Mivel tudnám ezt a rést a legegyszerűbben víz ellen szigetelni? A kinézet nem fontos, mert nem látszik, napfény nem éri.

(#53005) Siriusb válasza zoli03 (#53004) üzenetére


Siriusb
veterán

Azt simán ki lehet vakolni, persze attól függ, mennyire mozog a tető. Hasonló helyzetben, csak nekem helyenként 7-8 cm hézag volt, egyedül a purhab bizonyult jó megoldásnak, amire aztán ment a vakolat. Igaz, én járkálok is időnként azon a tetőn, vakolat, csemperagasztó csak egy ideig bírta, előbb-utóbb mindig megjelent víz a falon. Egy éve van purhabbal kitöltve a hézag, azóta nincs gond. A nagyon széles réseknél hungarocell darabokat szorítottam a pala síkja alá, hogy megtartsa a habot, amíg megköt.

(#53006) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Hogy tudok megbízható szobafestő szakembert találni? Azt hittem ez az oldal segít [link] , de ez a keresés funkció ...

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#53007) Met válasza CriticalHit (#53006) üzenetére


Met
Topikgazda

Vicces ez az oldal.
Megbízható szobafestőt ismerősök által lehet találni, az hogy a neten mit írnak nem nagyon számít. Az ismerőshöz oda tudsz esetleg menni megnézni a festő munkáját.
De ha tényleg jó festő akkor max ősszel tud menni hozzád.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53008) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Sedna jelzőfényes kapcsolókkal van valakinek tapasztalata? LED spotok elé szeretném, de ha vibrál/parázslik a spot tőle, akkor kihagynám.
Elvileg már nem glimmlámpás megoldás van benne, hanem LEDes az jelzőfény is.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#53009) föccer válasza CriticalHit (#53006) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi a feladat?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53010) Melack


Melack
veterán

Husqvarna láncfűrészen túl mi még a vállalható kategória? Otthonra kellene kert + favágás (tüzelő)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53011) aboutterms válasza Melack (#53010) üzenetére


aboutterms
csendes tag

McCulloch. Husi almárka, motor ugyanaz, nekem fűkaszában nagyon bevállt.

(#53012) Melack válasza aboutterms (#53011) üzenetére


Melack
veterán

Pont azokat nézegetem. Még elfogadható is az ára.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53013) zoli03 válasza Siriusb (#53005) üzenetére


zoli03
őstag

Neked simán csak purhabbal van kitöltve a hézag? Bírja a vizet? Csak azért kérdezem, mert sokkal egyszerűbb lenne benyomni a purhabot, mint bevakolni azt a részt.

(#53014) Met válasza zoli03 (#53013) üzenetére


Met
Topikgazda

A purhab nem nagyon bírja az UV-t.
Én valami lemezt hajtanék oda, felszilózni a tetőhöz és a falhoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53015) Siriusb válasza zoli03 (#53013) üzenetére


Siriusb
veterán

A purhabra még raktam vakolatot a nap és a madarak miatt, de az elején kivártam egy esőt, amíg csupaszon volt a purhab, akkor sem ázott be. Portalanítsd és nedvesítsd be a felületet, mielőtt rányomod.

(#53016) Melack


Melack
veterán

OSB lap mellett/helyett mi lehet még jó garázsfalnak? Olcsó kell, sajna.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53017) Met válasza Melack (#53016) üzenetére


Met
Topikgazda

Más lehetőség nem nagyon van:(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53018) Melack válasza Met (#53017) üzenetére


Melack
veterán

Az OSB lap nem gond, csak gondoltam itt ismertek mást is. Nekem eléggé hiányos ezzel kapcsolatban az ismeretem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53019) Met válasza Melack (#53018) üzenetére


Met
Topikgazda

Én nem tudok másról ami olcsóbb lehet de a funkcióját ellátja úgy mint az OSB.
GK lap, kívülre vékony hungarocell és bevakolni, árban szerintem drágább.
Ürgekamrás polikarbonát, drága de cserébe átlátszó és amint megsüti a nap megdöglesz mögötte.

philoxenia Hát ja, bontottból lehet hasonló árban kijön és esetleg jobb/szebb mint az OSB.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53020) philoxenia válasza Melack (#53018) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól függ mennyivel kell olcsóbb, szebb... Hullámpala, onduline például. Lemezek, bontott anyag...
Szebb pl. deszka/hajópadló festve...
még drágább:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53021) Melack válasza philoxenia (#53020) üzenetére


Melack
veterán

és met: ez egy ideiglenes garázs lenne, spájz és fészer egyben. Csak nem úgy alakulnak a financiális dolgok, ahogy, de oldala legalább a spájznak kell lennie. Akkor marad az OSB.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53022) fess válasza Met (#53019) üzenetére


fess
őstag

Sziasztok. Otthoni barkács célra milyen hegesztőt tudnátok ajánlani, ami nem túl drága? 30 körül lehet kapni normálisabbat?

(#53023) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Met: Ősszel könnyebben található szakember?
Föccer: lakótelepi, 1,5 szoba Polifarbe Platinum festékkel, a mennyezetet pedig álmennyezettel szeretném, mert állandóan reped.

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#53024) Met válasza CriticalHit (#53023) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, most van nekik a szezon. Meleg van, mindenki felújjít, gyorsan szárad minden.
Télen nem szerencsés festeni.
De ha nincs nagy munka akkor házilag is megoldható ha van kis kézügyesség és idő.

Most olvasom mi lenne a munka. Lakótelep legfelső emelet? Mert ha nem akkor nem biztos hogy szerencsés a leáztatások miatt.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53025) biker válasza föccer (#52971) üzenetére


biker
nagyúr

mesterek ma reggel leöntötték egyben a 30-40nm betont. egy darab 1m-es deszkával símogatták, mint 3 rinocérosz, olyan lett
utána a 40 fokban megjelent emberünk 1db 5 literes kézi permetezővel LOCSOLNI A BETONT!
Na, most 1 óra után csont száraz a beton és repedezik rendesen.
Igazi profi munka.

Reggel megyünk ki a gyerekkel, beszól nekik (9,5 éves!)
- Jó szar lesz :)
Emberek röhögnek kínjukban, a'szondja: Te már tudsz valamit?
Mire én:
- Dominik, előre nem fikázunk, csak ha elkészült :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53026) macilaci78 válasza biker (#53025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó alapja lesz ez a jövő nyári aszfaltnak. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53027) elessar válasza Melack (#53021) üzenetére


elessar
tag

Betonyp?

(#53028) CriticalHit válasza Met (#53024) üzenetére


CriticalHit
őstag

Inkább mennyezeti festés az álmennyezet helyett? Keresek valami megoldást a mindig ugyanott jelentkező mennyezeti repedés elfedésére.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#53029) macilaci78 válasza CriticalHit (#53028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Költözés? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53030) mezis válasza LógaGéza (#53008) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Van esélyed a vibrálásra, akár LED-es, akár glimm lámpás.

Én ma már nem világítós kapcsolót, hanem éjszakai világítást javaslok. Ezt pl. úgy készítettem, hogy a fürdőszobai beépített 60 LED-es világítás kapcsolóját áthidaltam kb 300 nanoF-os (X1kategóriájú) kondenzátorral. Az egész meg kapott még sorba egy "főkapcsolót".
Előszobában meg a csengő trafó közel 10 V-os üresjárati feszültségére 3 db kék LED-et kapcsoltam.

mezis

(#53031) fero02 válasza LógaGéza (#53008) üzenetére


fero02
veterán

Így van, led-es. Ha van lehetőség kábelezésre még, akkor én úgy csinálnám, hogy egy TL-t kapcsoltatnék nyomókkal és akkor nem lesz sosem probléma a lámpákkal.

(#53032) föccer válasza biker (#53025) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez egy hanyadek. Meg igy mobilrol megnezve is. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53033) biker válasza föccer (#53032) üzenetére


biker
nagyúr

ez max alapnak lenne jó, rá 5-6cm homok, és térkő, de akkor meg marha magas lesz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53034) Melack válasza elessar (#53027) üzenetére


Melack
veterán

Erről még nem is hallottam, de drága. Jelenleg a bontott hullámpala / osb lap páros a nyerő.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53035) macilaci78 válasza Melack (#53034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem hiszem, hogy ettől olcsóbbat találnál.
Spájznak valami hőszigetelést érdemes lesz adni, tudom is én, két réteg OSB, közé üveggyapot és a tákolmány északi oldalára tedd.

Apám ideiglenes garázsa kb 15 évig állt és használtuk...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53036) Melack válasza macilaci78 (#53035) üzenetére


Melack
veterán

A spájz egyik oldala a ház fala lenne, és ahhoz lenne bent pár polc. Szigetelés jó, el is felejtettem arra ránézni. Köszi!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53037) Met válasza CriticalHit (#53028) üzenetére


Met
Topikgazda

Rendesen glettelt, szalagozott kezelés után is megreped?
Hungarocell mennyezeti lapok?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53038) Morris válasza biker (#53033) üzenetére


Morris
veterán

Vékony réteg padloponnal nagyon szép sima lesz. Bár nem tudom ez mennyire lesz időtálló.

[ Szerkesztve ]

(#53039) föccer válasza Morris (#53038) üzenetére


föccer
nagyúr

Amíg só nem éri nem lesz baja.

Csak érted, kés felületet lehet készíteni normális munkával. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53040) pjen válasza fess (#53022) üzenetére


pjen
félisten

30 körül már kapsz inverterest,15 körül pedig trafót.Barkácsolni bőven jók 2-2.5 pálcánál nemigen kell otthon vastagabb.

(#53041) Morris válasza föccer (#53039) üzenetére


Morris
veterán

Ez igaz.:(

(#53042) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Felvetődött bennem, hogy le kellene burkolni a kertet vmivel, de nézegettem a térburkolat árakat és arra gondoltam lehet, hogy vmivel olcsóbban ki tudnám hozni, ha km téglát használnék burkolatként (úgyis fagyálló az is) Arra gondoltam a gépkocsi beálló alá betont raknák és arra rá a tégla vmibe beleágyazva amit nem mos ki az eső, de a többi helyen (ahol gyalogosan közlekedünk) csak kavicságy+vmi ágyazó réteg. Kivitelezhető ez vagy inkább ne kínlódjak vele?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53043) föccer válasza Nerazim (#53042) üzenetére


föccer
nagyúr

Kivitelezhető, persze. Melyik kisméretű tégláról gondolod, hogy fagyálló? És a sóval mi lesz, amit az autó kerekével hordasz be? Nem lesz tartós, abban biztos vagyok. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53044) Nerazim válasza föccer (#53043) üzenetére


Nerazim
őstag

A sima pirosra nem a putnokira. A sóra nem gondoltam :(

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53045) föccer válasza Nerazim (#53044) üzenetére


föccer
nagyúr

Illetve szinte kizártnak tartom, hogy földbe ágyazva, kvázi folymatosan nedvesen, vízszintes felületen fagyálló legyen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53046) Winner_hun válasza föccer (#53045) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem 11 évig nem volt vele gond, néhány darab teteje egy kicsit mállós lett de amíg nem szedtem fel tavaly addig észre se lehetett venni. Simán földbe volt berakva, semmi alap neki. Nem süllyedt, nem volt vele semmi gond. Tető se volt felette.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53047) föccer válasza Winner_hun (#53046) üzenetére


föccer
nagyúr

Kissé furának tűnik, nem szabadna így működnie, de ha okés akkor köszönet a helyre igazításért. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53048) fero02 válasza Winner_hun (#53046) üzenetére


fero02
veterán

Nekem a 3 kéményem, amit lebontottam mind kisméretű téglával volt megcsinálva. Azokat raktam le földre, sóder ágyba, lapjával. 1-2 nekem is felfagyott (lemezesen pereg fel). Így van 2 éve. Amíg nem lesz pénzem rendes járdát csinálni, addig marad. Még ha cserélni kell párat is, tökéletesen megfelel a célnak.

(#53049) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszi a hasznos tapasztalatokat :R
föccer: nem a földre raknám, hanem sóderágyra, illetve a kocsibeálló alá pedig betont raknék és arra tenném vmi kültéri "kenőcsbe" :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53050) Winner_hun válasza föccer (#53047) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jártál itt, láthattad, max. nem figyelted vagy nem volt róla szó. Amíg a földben egymás mellett vannak addig ha töredezik is, nem lehet észrevenni, max. ha a felső rétegből lejön egy kicsi. De az meg nem igazán számít (legalábbis nekem).
Nem tudom hogy tégla és tégla között van-e különbség. Kis(?) tömör téglák. Amiket a helyére rakok azok nagyobbak, de ugyanúgy tömörek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.