Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47001) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Sziasztok!
Létezik olyan fólia üvegre ami azt tudja hogy mi kilátunk az ablakon, de az ablakon nem látnak be még akkor sem ha ég a villany?
Földszinten lakunk aztán kicsit meglepődtünk mikor a szomszéd közölte hogy milyen szép az akváriumunk, holott a lakásba még nem is járt bent. :W

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#47002) biker válasza Kiskokó (#47000) üzenetére


biker
nagyúr

kiflibe nem fér bele a nagyobb kerek felvágott szelet, csak a szalámi. nem mindegy ám!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47003) biker válasza Sirandrish (#47001) üzenetére


biker
nagyúr

alufólia :)
sajnos az összes fólia ddig jó, míg bent nem ég a villany :(
remélem volt egy kis szex is néha a szomszédoknak :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47004) Sirandrish válasza biker (#47003) üzenetére


Sirandrish
legenda

Alufólia? És azon hogy látok ki?
Amúgy nem tudom miket láthatott :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#47005) Bacusuz válasza Sirandrish (#47001) üzenetére


Bacusuz
őstag

Folia nappalra,este meg redony reluxa vagy fuggony.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47006) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szekértőt keresek egy panel lakás erkélyes nappalijának komplett nyílászáró és ablak alatti blokk cseréjére.
Ez az a fajta rész, amikor az erkélyajtó mellett / ablak alatt / radiátor mögötti rész, és a komplett ablakok körüli rész alul-felül és oldalt valami pozdorja lemezből van.
Azért akarom cserélni, mert a 33 éves padlószőnyeg szegély egyrészt nem jön le róla, másrészt az egész blokk körbe megsárgult, ragacsos, és elég gusztuistalan.
Ha lehet egyben cserélrni az egész blokkot nyílászáróstul, az lenne az igazi, különben kénytelen lészek takarólécekkel bíbelődni, vagy vakargatni a szocreál dzsuvát róla.
Illetve nyáron mindenképpen ablakot akartam cserélni, és gondolom jobb, ha nem a 30 éves koszos faszerkezetbe erőltetik bele az új ablakokat... :U

Egy leírás is jól jönne, ahol részletezik, hogy szerkezetileg hogy néz ki egy ilyen blokk, hátha ez is közelebb visz a megvilágosodáshoz, mert nem teljesen vágom, hogy mi van a pozdorja alatt.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47007) föccer válasza Bici (#47006) üzenetére


föccer
nagyúr

Készíts pár fényképet és tedd fel ide. Panelből is van pár fajta kialakítás. Ha tényleg csak könnyűszerkezetet érint a csere, akkor legegyszerűbb, úgy kérni az egész erkély ajtó-ablak részt, hogy az is benne legyen, bár lehet, hogy a radiátor miatt nem vállalják az ablakosok.

Fényképektől okosabbak leszünk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47008) fasyrt válasza föccer (#47007) üzenetére


fasyrt
őstag

Nálunk ekkor volt radiátorcsere is, és az új radikat már lábakkal szerelték. Az a műanyag cucc ami az ablak alatt van (kvázi vakablak) nem bír el semmit se.

(#47009) Bici válasza föccer (#47007) üzenetére


Bici
félisten

Annyit tudok, hogy - állítólag - svéd tipusú panel. Holnap csinálok képeket róla.

fasyrt: A laminált lapot, és a festétst / glettelést mennyire roncsolja az ablak blokk cseréje?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47010) Corsair90 válasza pjen (#46975) üzenetére


Corsair90
tag

Köszi.

Egyébként ha több LED-es izzót veszek mint amire szükségem van, a többit pedig elteszem tartalékba, azoknak az állapota szobahőmérsékleten tárolva nem fog változni?
Tehát pl ha előveszem 4 év múlva a fiókból a vadi újat, az is kb 20.000 óra élettartamot fog menni, mint amit most megvásárolok és azonnal használom is?

(#47011) Corsair90


Corsair90
tag

Volna még néhány kérdésem, remélem tudtok segíteni nekem, sokat jelentene. :)

Nemrégiben lettek nyílászárók cserélve és két szoba ablaknál is kívülről, az ablak felső részénél nyílás van. A régi redőny és ablak miatt.
Ezt a nyílást, illetve hézagot mivel tudom eltüntetni? Nikecel gondolom nem az igazi, mert nem tudom teljesen kitölteni a rést. Purhab esetleg? Szigetelés szempontjából si megfelelő lenne? Nem szeretném hogy itt a hideg beáramoljon így a nagy hidegben, ezért szeretnék valamilyen megoldást találni.

Betonozással kapcsolatban:
Padlófűtéshez gyakorlatilag mindegy milyen típusú betont használhatunk? Hővezetés szempontjából egyformák nagyjából?

(#47012) pjen válasza Corsair90 (#47010) üzenetére


pjen
félisten

A várható élet tartam nem fog változni,viszont a műanyag burkolat álló helyzetben is öregszik,romlik a fény áteresztő képessége.Abba a hézagba szerintem a purhab tökéletes.

(#47014) Bici válasza föccer (#47007) üzenetére


Bici
félisten

Elkeszultek a kepek:

Sorry a forgatas es a minoseg miatt, a telom ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47015) veze válasza #33253120 (#46729) üzenetére


veze
őstag

Jól godolom hogyha az 50-es függőleges ejtőcsőbe beteszek egy felfelé álló "Y" -t és azt elszívóra kötöm, akkor bármilyen noname olcsó WC öblítő esetén is lehet csészeelszivás.. ?

[ Szerkesztve ]

(#47017) Bacusuz válasza Bici (#47014) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ha ilyen minőségi változáson esik át a lakás,lehet egy új radi is jól mutatna ott :U

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47018) werszomjas válasza Bici (#47014) üzenetére


werszomjas
őstag

Mi is most a kérdés?

Hívj ablakos cégeket, többet, kérj be árajánlatokat és szépen megcsinálják.

Nálunk is ilyen volt, csúsztatott zsalus (panel) épület, erkélynél ablakcsere.

Az ablak alatti részre, ahol a radiátor van neked, 2 lehetőség lesz. Vagy felfalazzák ytongból, vagy beraknak ilyen specko szendvics paneleket. Mi utóbbi kértük, szép lett, kiválóan szigetel, annyi, hogy a radiátor már nálunk sem került vissza rá (nem bírja el) kapott lábakat.

üdv

(#47019) flegga92 válasza werszomjas (#47018) üzenetére


flegga92
senior tag

Szerintem is jobb megoldás ha fel lesz falazva. Én úgy vettem a lakást, hogy az ablakcsere megvolt már, és az ablak alá Stadur (azt hiszem műanyag szendvicspanel a neve) került a "tokba". Elég hideg volt így kapott kívülről egy 8-as hungarocellt (pont ezt adta ki a fal széle), azóta jó. Így legalább lett párkányom is. Radiátor nálam is a földön áll. Az előző tulajnak meg a rézcső tartotta...

(#47020) Bici válasza #50751744 (#47016) üzenetére


Bici
félisten

Mennali, werszomjas: Igen, én inkább a komlett blokk cseréjét szeretném, mert nem csak az ablak alatti részt kell cserélni, hanem az egész alatt, felett, és mellett is pozdorja van egészen a falig.

A kérdés, hogy tudtok-e olyan céget, aki megbízhatóan és gyorsan dolgozik, és van kész megoldásuk erre a problémára.

Bacusuz: Igen, de csak nyáron lehet leereszteni a vizet egy hónapig. Akkor majd lesz csere.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47022) werszomjas válasza Bici (#47020) üzenetére


werszomjas
őstag

Nálunk a Predex csinálta, nem mondom, hogy ajánlom őket, azt sem, hogy nem.

Egy valamirevaló ablakosnak lesz kész megoldása erre, akinek nincs, azt hagyd, akinek meg van, azoktól kérj ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#47023) fasyrt válasza Bici (#47009) üzenetére


fasyrt
őstag

A regi meg az uj cucc ("fal") vastagsaga nem azonos, ennyivel valtozott a dolog, fel centimeterröl beszelünk. Ket dolog ami necces: tapeta a falon, ami ra volt ragadva a regi kidobott ablakra, az felszakad a falon; illetve nekünk valami erdekes, furnerbol keszült karnis volt a plafonon, az is ment a lecsoba, es a planfont glettelni kellett.

Szerk.: most latom a kepeket... mehet az egesz a lecsoba, radit labra, szevasz.

[ Szerkesztve ]

(#47024) Bici


Bici
félisten

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Tapéta nem lesz, glett+festék pótolható, radi lábakra megy.
Keresek akkor ablakost.

Más téma, azonos lakás: Padlószőnyeg felszedése után maradt egy elég rusnya sárgás rácsos ragazstóréteg, ami jópár helyen összefüggő, morzsolódó sárga ragacsot képez harmad, fél négyzetméteres foltokban. Ráadásul nem mondanám egyenesnek sem a padlót, de anniyra azért nem is vészes.
Ezt hogy kezeljem?

Amik eszembe jutottak és a felmerülő kérdések:

a.) Jó ez így, mehet rá a parketta alá való szivacs, vagy szőnyeg szerűség?
- nem mérgező?

b.) Öntsek rá padlókiegyenlítőt vékony rétegben?
- nem fog feltöredezni ha vékony a padló kiegyenlítő?

c.) Törjem fel a teljes eredeti padlókiegyenlítőt, és öntsek le újat?
- nem fogja eláztatni az alsó szomszédot?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47025) Nerazim


Nerazim
őstag

Szép estét!
Valaki használt már fürdő festésére alkalmas festéket? Erre gondoltam konkrétan. Szeretnénk a fürdőt rendben tenni és gondolkoztam, hogy minek burkoljam le 2,10 m magasan az egészet, ha ez a festék elvileg ugynazat tudja csak olcsóbban.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47026) pjen válasza Nerazim (#47025) üzenetére


pjen
félisten

Azért esztétikailag,kinézetre biztos nem ugyanaz.Nem láttam még,de a régi olajfesték jut eszembe.

(#47027) Bacusuz válasza Bici (#47024) üzenetére


Bacusuz
őstag

a.) Jó ez így, mehet rá a parketta alá való szivacs, vagy szőnyeg szerűség?
- nem mérgező?

A legtöbben rárakják és kész
Ha nagyon zavar a ragasztó ezzel vagy ilyennel felszedheted(hogy káros-e? lövésem sincsen)

b.) Öntsek rá padlókiegyenlítőt vékony rétegben?
Én öntenék alá padlókiegyenlítőt ,de ha szépet akarsz akkor 3mm vastagság az kell neki(az kb 4,5 kg/m2 anyagot jelent).

- nem fog feltöredezni ha vékony a padló kiegyenlítő?Ezért kell a vastagság

c.) Törjem fel a teljes eredeti padlókiegyenlítőt, és öntsek le újat?
Szerintem nem volt alatta padlókiegyenlítő(de ez csak az én véleményem.)

- nem fogja eláztatni az alsó szomszédot?
A szélére fújnék vékonyan purhabot,vagy valami szalagot ragasztanék,esetleg szivaccsíkot a szomszéd ázása miatt.

De mielőtt leöntöd számolj a burkolattal és az ajtó aljával elférsz-e majd.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47028) ALI_G válasza föccer (#46999) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt értem, de alapvetően azért adják rá a mabisz bizonylatot, mert nehéz rajta bemenni, nem? :)

(#47030) föccer válasza ALI_G (#47028) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, hogy nehezebb rajta bejonni, nem veletlen rakattam.fel. Csak a biztositas nem lesz olcsobb. Annyit nyerek vele, hogy 1: nem pakoljak ki a lakast, 2 ha megis, akkor nem kekeckedik annyit a biztosito, mert a tolem.elvarhato szinten vedtem az ertekeimet. Van biztonsagi ajtom es betoresgatlo folias ablakom, amin meg racs is van.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47031) Bici válasza Bacusuz (#47027) üzenetére


Bici
félisten

Mennali, Bacusuz: Kössz a tipeket!

Mivel és hogy alapozzak?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47032) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!

Panellakás "hideg" falára szeretnék szigetelő tapétát.
Kérdés, hogy ér e valamit, vagy kb. halottnak a csók?
Melyiket érdemes megvenni belőle ha ér valamit?

Köszönöm

(#47033) Corsair90


Corsair90
tag

A purhabot hány fokos kinti hőmérsékletig lehet használni?
Illetve mennyi a száradási idő?
Egyébként milyet tudnátok ajánlani aminek minél jobb a szigetelő hatása?

[ Szerkesztve ]

(#47034) biker válasza Corsair90 (#47033) üzenetére


biker
nagyúr

Normál 5 fok, téli -5fok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47035) föccer válasza Gergőke88 (#47032) üzenetére


föccer
nagyúr

Halottnak a csók.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47036) Gergőke88 válasza föccer (#47035) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi.
Vane esetleg vmi értelmesebb megoldás?
Az egész lakás fel lesz újítva, így kb. bármi játszik ami belülről megoldható.

(#47037) Andris837


Andris837
senior tag

Lemez radiátort lehet hegeszteni? Kilyukadt alul és csöpög. :(

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#47038) macilaci78 válasza Bici (#47024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt a sz@rt mindenkepp szedd fel. Az aljzatkiegyenlito nem ragad meg rajta es fel fog toredezni, az alatetfolia pedig nem fogja jol lekezelni a szintkulonbsegeket.
Spakkervas a baratod, a maradekot felcsiszolod. Vagy ha nagyon nem akarsz csiszolni, akkor a gany teruleteket foltokban felvered es az aljzatkiegyenlitot javitod. Nem, nem azik el a szomszed.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47039) macilaci78 válasza Gergőke88 (#47032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi ellen akarsz szigetelni? Folpakk, alufolia pl jo vizszigetelesre es tapeta-vastagsagban megall. ;]
Ha hoszigeteles, akkor mar par centi vastagsaggal szamolni kell es nem is belulrol erdemes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47040) Gergőke88 válasza macilaci78 (#47039) üzenetére


Gergőke88
addikt

Leírtam, hogy "hideg" fal miatt. Ergo a hőt akarom bent tartani, a hideget meg kint.
Panel esetén a külső szigetelés nem járható út magánakcióban.

(#47041) föccer válasza Andris837 (#47037) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, max forrasztani, foltozni.

Tegnap esti "szórakozás":

Ha jól számolom, akkor ezen a kapcsolón keresztül volt sorolva 2 villany kályha és egy konnektor, amibe a boiler volt dugva... :o Persze az egész lakás alu vezetékkel van húzva, de "mázli" hogy a kapsoló előtt utolsó 20 cm egy csokival át lett valamikor kötve réz vezetékre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47042) emre válasza Gergőke88 (#47036) üzenetére


emre
veterán

Multipor belső oldali hőszigetelés

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47043) Andris837 válasza föccer (#47041) üzenetére


Andris837
senior tag

Egyik ismerős mondta, hogy CO-val meg lehet oldani. De akkor hagyjuk?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#47044) emre válasza emre (#47042) üzenetére


emre
veterán

A Depron belső hőszigetelés valamivel felhasználó barátabb megoldásnak tűnik. Nézz szét a többi videó között.

(#47043) Andris837

Nekem volt egy régi bordás lemez radiátorom ami kinyílt két tag között (szétfagyott, míg lakatlan volt a ház mielőtt megvettem, mert szarul víztelenítettek). Elméletileg hegeszthető lett volna, de ekkora munkára nem találtam embert aki eljött volna megcsinálni. Sokkal olcsóbb és gyorsabb volt vennem egy másik használt radiátort.
Esetleg ezt kipróbálhatod Epoxi gyurma fém

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47045) föccer válasza Andris837 (#47043) üzenetére


föccer
nagyúr

Spec hegesztéssel lehet meg lehet csinálni, de lehet többe kerülne, mint leserélni a radiátort és a régit elvinni méh telepre. Ha idősebb báttyám meglenne, ő tudna rá mondani valamit, lévén minősített hegesztő volt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47046) pjen válasza emre (#47044) üzenetére


pjen
félisten

Ha le tudod venni akármelyik kar lakatos meghegeszti,nem egy kaland.

(#47048) emre válasza pjen (#47046) üzenetére


emre
veterán

Tudom, már kicseréltem, most újrahasznosításra vár.
Lehet ebből fogok betoldatni másikba.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47049) pjen válasza Andris837 (#47037) üzenetére


pjen
félisten

Ha le tudod venni akármelyik kar lakatos meghegeszti,nem egy kaland.

emre:bocsi,nem Neked szántam.

[ Szerkesztve ]

(#47050) emre válasza pjen (#47049) üzenetére


emre
veterán

Semmi gond. :)
De azt azért hozzátenném, hogy ha hozzáfér, és nincs nagyon elrohadva.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.