Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46001) pjen válasza ALI_G (#46000) üzenetére


pjen
félisten

Lehet inkább hetente 2x3 szor kéne porszívózni,felmosni.

(#46002) DeFranco válasza pjen (#46001) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aki hetente 2x-3x felmos-felporszívózik rendesen*, nem csak megpörgeti a szoba közepén a gégecsövet meg körbeporszívózza a dohányzóasztalt, annak kezet csókolok.

utóbbi meg csak arra jó, hogy a padlóról a bútorra kavard a port.

*szoba összerámol, mozgatható bútorok átpakol szoba egyik felébe majd viszont, sarkok, közök, falszél, lábas bútorok alja, hidegburkolaton ugyanez felmosással ismétel.

félreértés ne essék tiszták vagyunk, enni lehet a padlóról, de heti egy waxnál nálunk se telik többre időből. most a gyerek miatt papoktáncolnak módon végig van porszívózva a két szoba kb. kétnaponta, de ez a poron nem segít, csak a gyereken.

[ Szerkesztve ]

(#46003) pjen válasza DeFranco (#46002) üzenetére


pjen
félisten

Ha a mozgatható bútorok alatt pl a székeket érted,más nem nagyon van akkor jöhetsz asszonynak kezet csókolni.Az lehet,hogy nincs minden héten 2x3 szor,de hetente egyszer mindig.Az a. gége cső pörgetés és felmosás hetente 4x5 ször biztos megtörténik.

(#46004) DeFranco válasza pjen (#46003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Heti 1x < heti 2-3x :)

(#46005) pjen válasza DeFranco (#46004) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ilyen szigorúan kimatekozva,inkább sűrűbb mint ritkább,de mégsem három hétben egyszer.Nyilván ha esős az idő kevesebb a por ha fúj a szél több.

(#46006) ALI_G válasza pjen (#46001) üzenetére


ALI_G
veterán

ez elképzelhetetlen :D reggel + este 3-4 órát vagyunk a lakásban (ébren) :(
összekoszolni se tudjuk ennyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#46007) pjen válasza ALI_G (#46006) üzenetére


pjen
félisten

De a por bemegy.

(#46008) Dr.Zoo válasza fecus (#45999) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen. A régit le kell vakarni. Amennyiben ez lehet, vakolatig!
Szerk.: Nemrég valaki betette ide, hogy miket kell csinálni meszelés előtt. Megvan!
Én inkább hálózatokat tervezek, nem vagyok festő. Csak érdekel.. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46009) philoxenia válasza ALI_G (#45987) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a szellőző külső falon van?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46010) ALI_G válasza philoxenia (#46009) üzenetére


ALI_G
veterán

belső fal

(#46011) philoxenia válasza ALI_G (#46010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Mondjuk neked fordítva kéne.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46012) Melack


Melack
veterán

Cserépkályhába a fabrikett mehet tüzifa helyett?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46013) philoxenia válasza Melack (#46012) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, egy télen szalmabrikettel tüzeltem benne.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46014) Melack válasza philoxenia (#46013) üzenetére


Melack
veterán

Köszi! Most nézem, hogy a papírbrikett mellett mivel lehet még tüzelni benne.Azt tudom, hogy dió meg szén az nem barátja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46015) philoxenia válasza Melack (#46014) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen cserépkályha?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46016) Melack válasza philoxenia (#46015) üzenetére


Melack
veterán

Nagy és zöld. Ennyit tudok róla.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46017) sanzi89 válasza Melack (#46014) üzenetére


sanzi89
addikt

A szénnel nagyon vigyázni kell, azt nem ajánlom. Mi mindig elégetjük a dióhéjat, ég rendesen. Általában egy-két kosár fa megy el egy nap, begyújtáskor rádobok egy-két szeneslapátnyi dióhéjat, attól semmi baja a cserépkályhának.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46018) philoxenia válasza Melack (#46016) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két ajtaja van, vagy egy? Van benne rostély?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46019) canniball válasza sanzi89 (#46017) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem a diószénre gondolt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46020) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Bocs az amatőr kérdésért: kisebb sötétebb szobának akarnánk a világítását majd a tavasszal jobban megoldani, illetve ezeknek a kábeleit "elrejteni" Láttam is már erre megoldást, főleg bevásárlóközpontok boltjaiban, ilyen álmennyezet szerűség segítségével, de rákerestem és az a fogalom nem pontosan azt takarja amire én gondolok, mert itt a gipszkartonozást googléztam ki, nekem pedig csak ilyen "szivacsos" anyagból kellene a plafon. Remélem aki jártas a témában annak leesik, hogy mit próbálnék magyarázni, egyszóval ezt szeretném kérdezni, hogy ezt a munkát-végeredményt minek hívják. köszi :))

(#46021) Melack válasza rwin5 (#46020) üzenetére


Melack
veterán

Álmennyezet?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46022) rwin5 válasza Melack (#46021) üzenetére


rwin5
őstag

ilyenre gondolok mint ez, csak nem tudom, hogy ennek az anyagnak ami a plafont és az álmennyezet közt helyezkedik el az szükséges-e, nekem csak úgy kellene ami eltakarná a kábeleket + lámpákat bele lehetne "rakni" +Kérdésem: négyzetméter ára munkadíjjal mennyi lehet ennek a kivitelezése? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#46023) Melack válasza rwin5 (#46022) üzenetére


Melack
veterán

Ez csak egy köztes anyag, ha jól látom. Plafonba vésni a kabelcsatornat nem játszik?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46024) rwin5 válasza Melack (#46023) üzenetére


rwin5
őstag

Az is megfelelő megoldás volna, csak a belmagassága nagy a szobának, és egy kicsit gondoltam lejjebb hozhatnánk, nem is a szigetelés végett, hanem úgy összképileg, mert maga a szoba kicsi területre kicsi, csak magas és furán hat ki.

(#46025) Bacusuz


Bacusuz
őstag

most veszünk amazonról szőnyeget 120x170.
milyen csúszásgátlót javasolnátok alá?
lakkozott parkettára kerül.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46026) pjen válasza Bacusuz (#46025) üzenetére


pjen
félisten

Várd meg,hogy meg legyen.Mi nemrég vettünk és az alja csúszás mentesített.

(#46027) Bacusuz válasza pjen (#46026) üzenetére


Bacusuz
őstag

rendben koszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46028) Melack válasza Bacusuz (#46025) üzenetére


Melack
veterán

Megéri onnan rendelni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46029) Bacusuz válasza Melack (#46028) üzenetére


Bacusuz
őstag

nem az ár,hanem a választék miatt.
Itthon hasonlót találtam de más színben ami nem passzol a fiam szobájába.
amugy találtunk egy céget aki 3k ért elhozza bp-re

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46030) ALI_G válasza philoxenia (#46011) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezek megszűrik a port is?

(#46031) philoxenia válasza ALI_G (#46030) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tájékozódtam konkrétan, de biztosan megoldható.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46032) ALI_G válasza philoxenia (#46031) üzenetére


ALI_G
veterán

Én olvasgattam róla, mivel építkezünk és még semmilyen szellőzés nincs tervezve, de a legolcsóbb amit találtam, az 260.000 Ft + rengeteg szerelés. Összevetve, hogy átlag valahol 500-1,000 között van, kétséges a minősége, ezeket linkelni se merem :D. Én elképzelhetetlennek tartom, hogy ez energiahatékonyságban valaha megtérül (elévülés, karbantartás, javíttatás, idővel csere), szóval ez a pórnép számára luxus, de elvitathatatlan hogy hasznos.
A levegő szűréséről elég kevés információt közölnek, szerintem csak minimális van.

[ Szerkesztve ]

(#46033) #33253120 válasza rwin5 (#46022) üzenetére


#33253120
törölt tag

Uramisten.... :) Hát mi van azon a képen... :)
Egyrészt az álmennyezeti lapok eléggé jó hő- és hangszigetelést adnak nem kell mellé üveggyapot az esetek nagy részében. Ha meg szigetelés kell, akkor azt nem a födém alá kell rakni, hanem a tetőre. De ha minden áron a mennyezet alá kell kerüljön, akkor azt a mennyezetre kell felfogatni, nem az álmennyezetet terhelni vele.
Ha az álmennyezet képen látható stádiumában még ott a csillár a mennyezeten, akkor ott valami nem stimmel.

On:
1; Az a szigetelés nem kell oda.
2; Azt vedd figyelembe, hogy ezekbe a gyapot alapú lapokba csak korlátozott súlyú lámpát tehetsz, vagy külön fel kell fogatni még a mennyezetre a lámpatestet, hogy ne terhelje a lapot. Ellenkező esetben a legkisebb pára esetén is kidomborodik a lap....
Szerk.: Jut eszembe... Ebbe lehet kapni led panelt a lap helyére.

[ Szerkesztve ]

(#46034) philoxenia válasza ALI_G (#46032) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46035) macilaci78 válasza #33253120 (#46033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, nálunk a gipszkarton T-profilra van csavarozva az alu ledprofil, másutt pedig a 60×60 centis ledpanelek csücsülnek. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46036) canniball


canniball
nagyúr

Ha már álmennyezet: létezik olyan ami ("roncsolásmentesen") bontható, de nem ilyen kazettás megoldás mint ami az előbbi képen is látható?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46037) DeFranco


DeFranco
nagyúr

általános iskolai fizika szakkör:

egy társasházban a vezetékes melegvizet 50 fokon szállítják, ezt tervezik energiahatékonysági okokból 45 fokra csökkenteni, ami még mindig elég meleg, ellenben kevesebb energia szükséges az előállításához.

kontra érvként hangzott el, hogy ebből viszont több fog kelleni (eddig az 50 fokos vízhez kevertek hideget, tehát fajlagosan kevesebb melegebb víz kellett) így nem nyernek vele semmit.

én teljesen sügér vagyok fizikából, de úgy rémlik, mintha a melegítés energiaigénye exponenciálisan nőne tehát hiába kellett eddig 40 liter meleg 10 liter hideg most meg 50 liter enyhébben meleg az energiamegtakarítás több, mint a többlet mennyiség energiatöbblete.

(#46038) macilaci78 válasza canniball (#46036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szalagparkettához, laminált parkettához létezik már olyan vasalat, amivel falra, vagy mennyezetre lehet felrakni látszó rögzítések nélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46039) canniball válasza macilaci78 (#46038) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem ez nem mond semmit, tudnál erről képet/linket mutatni? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46040) philoxenia válasza DeFranco (#46037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szállítási hőveszteség nyilván nagyobb az 50 fokos víznél. Valódi takarékosságot ellenben a vízmennyiséggel való takarékossággal lehet elérni szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46041) macilaci78 válasza canniball (#46039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyenre gondoltam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46042) DeFranco válasza philoxenia (#46040) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, a szállítási hőveszteség egy faktor, erre közben rájöttünk. a víztakarékosságot most zárjuk ki (mármint hogy akkor spórolunk, ha kevesebb h2o-t használunk fel, legyen a vízmennyiség adott, a példa szerint keverve vagy nem keverve), tisztán a hőmérséklet-energia oldaláról érdekel az eset, úgymond állatorvosi lóként.

[ Szerkesztve ]

(#46043) philoxenia válasza DeFranco (#46042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha pontos számítást szeretnél, helyettesíts be mondjuk 1 köbmétert hideg és meleg vízből.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46044) DeFranco válasza philoxenia (#46043) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondoltam van itt olyan, aki csuklóból rávágja a megoldást, guglizni én is tudok, akkora jelentősége nincs.

(#46045) philoxenia válasza DeFranco (#46044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyakorlatilag olyan sok a változó és olyan kicsi a különbség, hogy komoly energiatakarékosságot nem érsz el. Függ a melegítőberendezéstől is, hogy mennyivel kevesebb hő kell az alacsonyabb hőmérsékletű meleg víz előállításához. Számolni én is lusta vagyok, de én erről '81-ben tanultam utoljára, akkor sem túl részletesen... ;]
Exponenciális növekedésről semmiképp nincs szó egyébként elvileg a 45 és az 50 fok között szerintem lineárisan nő a hőszükséglet...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46046) DeFranco válasza philoxenia (#46045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem érdemes ezzel megvárni azt, aki ért hozzá. :)

(#46047) philoxenia válasza DeFranco (#46046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A pontos számítás mérnöki munka lenne, de az biztos, hogy a veszteségek nélkül számolva a 15 fokos vízzel kevert 45 fokos vízből és az 50 fokos vízből előállított mondjuk 30 fokos víz kb. ugyanannyi energia. Ha minden veszteségtől eltekintünk akkor gyakorlatilag 30 fokos vizet állítasz elő, a módszer mindegy, a víz fajhője adott.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46048) canniball válasza macilaci78 (#46041) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi! Praktikusnak tűnik és a falon egy ilyen "sziget" még egész pofásan is néz ki, de a plafonon telibe én nem tudnám elképzelni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46049) macilaci78 válasza canniball (#46048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A plafonon megint csak lehet akár szigetekkel, az oldalsó alu profilból alacsonyabbat hagyva, a sziget alól elősejlő ledfénnyel lehet bolondítani a dolgot.
Na meg ugye ez mehet szalagparkettával is, amivel kvázi egy sík lambériás felületet érnél el.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46050) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Padlószőnyeg alá mit érdemes rakni szigetelésnek? Lépésálló hungarocell? Ez hogy bírhatja a bútorokat?

Beton a szoba alja, és ezen van a régi padlószőnyeg, ezen pedig az új de ez így elég hideg, a padlón helyenként -7 fok különbséget is mértem a szoba hőmérsékletéhez képest, ezt kéne valahogy kiküszöbölnöm... :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.