Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30001) veze


veze
őstag

Valakinek van tapasztalata ilyennel?

(#30002) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Akkor a terv a következő.
Régi parketta, rá szigetelő, rá OSB, rá szigetelő, rá laminált parketta :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#30003) Morris válasza Ace Ventura (#30002) üzenetére


Morris
veterán

Jó lesz így!
A szigetelő miden esetben 3 mm-es legyen. Se nem sok, se nem kevés. Szerintem ez a pont jó kategória!
Az OSB-t csavarozd le!

[ Szerkesztve ]

(#30004) föccer válasza veze (#30001) üzenetére


föccer
nagyúr

az vele a baj, hogy a csapokat és szelepeket is gajra vágja. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30005) Ace Ventura válasza Morris (#30003) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A 12 mm áthidalására jó a 2X3mm szigetelő, és 8mm-es osb lap? Nem fog nagyon megsüllyedni ha rálépek?
Vagy inkább 3mm szigetelő, és 10mm OSB?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#30006) BRIKLY válasza fero02 (#29990) üzenetére


BRIKLY
veterán

Változnak az idők.. Azóta sok minden kiderült,mint például hogy a konyha fala alatt ott vigyorog a kátránypapír..Vizet el kell vezetnem mellöle és kaphatja kívülről a szigetelést. Viszont a vályog rész sokkal durvább,tiszta víz az összes fal,na annak fogok először nekiesni.
Változott még az a helyzet is,hogy több időm volt,mint pénzem..

Amit kérdeztem azt viszont nem azért,mert holnap neki akarok állni..Mindössze csak gondolkodunk rajta egy barátommal,de nem tudjuk,mekkora összegből lehetne összehozni.

Vályog kizárt,mert rengeteg idő lenne,ami nekem 3 műszak mellett nincs.

Az alap egyébként normális alap.és nem csak egy beton placc,hanem megvan a falnak is az alapja,kb 50 centi magasan a föld felett,alá nem ástam.

[ Szerkesztve ]

(#30007) x_o_n válasza BRIKLY (#30006) üzenetére


x_o_n
veterán

Kêsz hàz technologia vagy ytong

(#30008) föccer válasza x_o_n (#30007) üzenetére


föccer
nagyúr

ytongnál olcsóbb a vázkerámia.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30009) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Mennyi pénzből lehetne felhúzni azt lehagytátok.
Bár ahogy elnézem most is teljesen szakmai szemmel nézitek a kérdésem,pedig mondtam hogy nem atombunkert akarok,csak 4 falat hogy ne fujjon be a szél,és egy tetőt hogy ne essen be az eső.és ami még lényege lenne,hogy ne zavarjuk a szomszédot,ha rendezünk a barátommal egy kis "házibulit" hétvégén ha épp nem dolgozunk,tehát a hangot valamennyire azért fogni kéne a falnak.

(#30010) föccer válasza BRIKLY (#30009) üzenetére


föccer
nagyúr

fal kb 5700/m2 30cm-ben és 1k-val drágább 38-ban, ha munkadíjat nem számolunk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30011) Morris válasza Ace Ventura (#30005) üzenetére


Morris
veterán

Nem szabadna megsüllyednie annyira, hogy észrevedd!

(#30012) Lipton válasza runner 125 (#29993) üzenetére


Lipton
őstag

Hova kellene kuldeni neked vagy hol tudod "atvenni"?

(#30013) runner 125 válasza Met (#29995) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, eddig ráért, már most sem sos. :)

Lipton

A legfrankóbb az volna, ha egy kis dobozban eljönne hozzám postán, nyilván elutalnám előre.
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30014) Met válasza runner 125 (#30013) üzenetére


Met
Topikgazda

Megoldható, szerintem pár héten belül megint megyünk IKEA-ba, előtte majd megkérdezlek sms-ben, ha priviben dobsz egy telszámot, és ha esetleg Lipton még nem vette meg Neked.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30015) kisninja válasza BRIKLY (#30006) üzenetére


kisninja
őstag

Fura tán egy észből csinálták mert az én vályog házam is 1m magasságig kátránypapírozva van.. :W
Mind1 úgy is akartam rá kemény vakolatot mindenhol....

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#30016) FatalEror válasza BRIKLY (#30009) üzenetére


FatalEror
addikt

Ledobsz 4db oszlopot,az oszlopra vízszintesen 3db deszkát felcsavarozol(1db a tetejére,egy az aljára,meg egy középre),ezt minden oldalon megcsinálod,majd veszel szőtt takaró fóliát,és rácsavarozod,hogy gusztusosabb legyen,dobhatsz az oldalára egy jó 10cm-nyi nádat,majd ezt is megint oldalanként 3 db léc segítségével odacsavarozod.
Vagy ha dorbézolni akarsz,akkor rakhatsz az oldalára cementkötésű forgácslapot,esetleg OSB lapot,de ha a tetőt nádból akarod megcsinálni,akkor nagy pénzeket fölösleges beleinvesztálni.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30017) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!
Elkezdtem a tárolóm szigetelését képen látszik milyen volt milyen lett!
A szellőző lamellák közötti részt kifújtam nem gyengén púrhabbal, és elé 5cm vastag hungarocellt tettem amit méretre szabtam bele és pont bele is feszült. Kisebb hézagokat szilóval kinyomtam.
A másik az erkélyen a lyuk becsinálása volt. Hungarocellt raktam bele de úgy hogy nagyon ne érjen ki a másik oldalt, és a kisebb hézagokat habbal nyomtam ki. Belülről meg vágtam egy lemezt ami pont beleillik a lyukba,

[ Szerkesztve ]

(#30018) Mate válasza SG3rg0 (#30017) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem lett volna elég a hungarocel? Az könnyen bontható, így viszont nem nagyon lehet megoldani melegben a szellőzést.

(#30019) SG3rg0 válasza Mate (#30018) üzenetére


SG3rg0
őstag

A mellettem lévő két lakónak van ugyan ilyen és nálunk van szellőzés. De alapból egy 2cm hungarocell van nekitámasztva minden a 3 tárolóban. A semmitől jobb de azért ez jobb. Könnyen elbontható amúgy a habot simán ki lehet vágni.

(#30020) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Pénteken rendeltem építőanyagot,tegnap ki is hozták.De csak kirakásnál vettem észre,hogy a mennyezeti gipszkartonhoz szánt tetőléc vizes.Gondolom kint "szárították" hóban meg esőben.Mennyi idő,mire azt fel tudom használni GK váznak?Persze látatlanban nem lehet megsaccolni a nedvességtartalmát.Meg a biztonság kedvéért kipakoltam abból a szobából,ahol a GK lapokat tartom.Nehogy a lécek által kiadott nedvességet a lapok szívják fel.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#30021) föccer válasza szilchi (#30020) üzenetére


föccer
nagyúr

Kérdezzél még ilyeneket. rengeteg mindentől függ. ha 700 alá bemegy a testsűrűsége, akkor már baj nem lesz vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30022) SG3rg0


SG3rg0
őstag

OSB lapra mivel tudok hungarocellt ragasztani?

(#30023) föccer válasza SG3rg0 (#30022) üzenetére


föccer
nagyúr

Van hozzá való ragasztó. Bármelyik festékboltban kapható. A lényeg, hogy oldószer nem lehet benne.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30024) x_o_n válasza SG3rg0 (#30022) üzenetére


x_o_n
veterán

mester épitési ragasztó vagy folyékony szög

(#30025) Morris válasza x_o_n (#30024) üzenetére


Morris
veterán

+1 a mester építési ragasztóra. Az egy nagyon jó cucc!

(#30026) csemberlen válasza SG3rg0 (#30022) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez se rossz.
[link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#30027) nesa válasza szilchi (#30020) üzenetére


nesa
veterán

Az ilyen magyar tetolec azert jo mert annyira fos ritkarostu fenyobol keszul hogy pillanatok alatt megszarad, rakd fel vizessen es mikor tapintasra szaraz ez kb 2nap csavarozd fel a kartont, vizessen nem reped el a csavartol, de csak akkor ha mard legter total kiszaradni, ha nemmarad akkor 1-2 hetet varj vele de a lecek mehetnek fel.

(#30028) neduddki válasza SG3rg0 (#30022) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

en a DOW duzzadasmentes ragaszto pur-ra savazok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30029) SG3rg0 válasza Morris (#30025) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi szépen a segítséget, remélem a osb lapból lévő plafonra jól odatudok ragasztani egy 5cm vastag hungarocellt.

(#30030) Morris válasza SG3rg0 (#30029) üzenetére


Morris
veterán

simán! :K

(#30031) harry


harry
veterán

Nem tudjátok esetleg, hogy ezeket, az amúgy 9V elemről üzemelő füstérzékelőket, lehet-e 12V-ról üzemeltetni? [link] Ugyan, azt így leírva nem láttam sehol, de egy érzékelő IC adatlapja alapján igen: [link] Ha lehet is, nem lenne sok ~13V? Abban az esetben, ha bekapcsol a tartalékellátást biztosító aksi (amin úgy tudom lehet kb. ekkora feszültség - zselés aksi).

Esetleg ilyen kétkimenetes (aksitöltős) tápokkal van valakinek tapasztalata? Van két Meanwell táp, amiknél nem teljesen látom, miért más a kettő (esetleg az, hogy az egyiknél külön áramkör van töltésre...? Fontos az?)
AD-55-A [link], [link], [link] ár 7.8k - 8.4k
SCP-50-12 [link] [link], [link] ár 5.9 - 6.3k
Illetve Lomexnél láttam egy Makrai Elektronik tápot: [link] [link], ár 10k
Mondjuk meglep, hogy az AC vezeték is csak úgy ott fityeg egy csupasz csavaros rögzítésben...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#30032) szilchi válasza nesa (#30027) üzenetére


szilchi
őstag

Ok,kösz.Akkor sztem ezt a hetet meghagyom nekik száradni,aztán jövő hétvégén meg feldobjuk őket ha már elég szárazak.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#30033) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Habosított PVC-ből létezik barna színű? Fehéret meg a szivárvány színeit már találtam, barnát még nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30034) Met válasza Winner_hun (#30033) üzenetére


Met
Topikgazda

Barnát még én sem láttam Nekik van Ongrodur-ból barna de az kemény pvc lap

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30035) werszomjas


werszomjas
őstag

Budapesten dolgozó megbízható redőnyöst keresek.

Aki személyes tapasztalat alapján tud ajánlani, pü :R

üdv

(#30036) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Édesanyám garázsában van egy akna (egész nagy szerelőakna, kocsi alá mászós).

Ez az akna úgy ~15 éve felázott, feljött a belvíz, gondolom utána években is talán párszor, egy ideig tartottuk vele a frontot, szellőztettük, takarítottuk, de utána én elkerültem otthonról, Édesanyám meg egészségi állapota és kora miatt nem kezdett vele semmit, ~10 éve gyakorlatilag nagyon fel sem szedtük a takaródeszkákat. A belvízveszély miatt nincs is benne semmi azóta.

Ezt szeretném most rendbe tenni. Érte nyilván belvíz, pár dolgon várhatóan van penészvirág, nyilván tele lehet pókhálóval, és rossz esetben egy-egy szerencsétlenebb rágcsáló is elbomolhatott már benne, bár ennek jelét nem láttam, de mint mondtam nem nyitogatjuk. Az alja földes, szerintem nincs is lebetonozva egyáltalán.

Mit kezdjek vele, hogyan kezdjek hozzá? Felszedem a deszkákat, azokat ki kell szárítani, le kell takarítani, ez OK. Kitakarítom a pókhálótól egy seprűvel ez is rendben. A falakat mivel takarítsam le? Utána mit érdemes a falakkal kezdeni? Meszeljem le? A padlóval mit érdemes csinálni? Fel kell mindenképp ásni egy réteget, vagy csak hozassak rá földet? Esetleg azt sem kell, elég ha kiszárad magában? Mit tudok még csinálni?

Nyilván nem lakni akarok benne, de olyan állapotba akarom hozni, hogy le lehessen mászni ha a kocsi alá akarunk nézni, és közben ne mocskoljam össze magam teljesen meg lehetőleg tífusz- és vérhasgyanú elkerülésével ússzam meg.

(#30037) föccer válasza DeFranco (#30036) üzenetére


föccer
nagyúr

Elsőnek nézd meg mi a helyzet. Egy fertőtlenítés mindenképpen kell. A falakat szárítás után 2-3x vastagon átmeszeled oltott mésszel az jó. Ha föld van alul, akkor nincs nagy gáz. Arra is mehet a mész jó vastagon, az szépen fertőtleníti.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30038) DeFranco válasza föccer (#30037) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, persze, megnézem, de mit nézzek? Meszelni még nem meszeltem amúgy soha, nem is dolgoztam mésszel egyáltalán.

Az biztos, hogy a lábam alatt föld van, de hogy ezt x centi vastagon ráhordták, vagy egyáltalán nincs is alatta beton azt nem tudom (meg azt sem, hogy számít-e).

(#30039) föccer válasza DeFranco (#30038) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem valószínű, hogy lenne alatta beton. Készíts néhány képet. Mennyire penészes a fal, mennyire van átázva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30040) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

sziasztok

tudom nem kertépítős topic de hátha tudtok segíteni
van 1 sor tuja fám ahol kb. 10 fából jó ha 2 nőtt meg nagyra a maradék ugyanolyan kicsi maradt mint ültetéskor. a kérdésem az hogy a kicsi fákat ha át tudom ültetni? ha igen mi a korrekt módja? kb 10 éve ott dekkolnak.nem akarom kivégezni őket, de arra gondolok hogy túl közel lettek ültetve egymáshoz. ill. ha van egy tuja fám, hogy tudom szaporítani? pl. levágok egy ágat vízbe teszem majd elültetem?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#30041) Lipton válasza dellfanboy (#30040) üzenetére


Lipton
őstag

10 év alatt illett volna nőni valamennyit... önmagában a közeli ültetés nem okozhat ilyet szerintem
- kap elegendő fényt?
- kap elegendő tápanyagot?
- előtte mi volt ott? a talaj nem nagyon szennyezett vagy építési törmelék vagy stb...
- pontosan milyen fajta növény? (milyen növekedésű, a "tuja" az nagyon kevés....)
- metszés volt valamikor?
- stb.

Simán szaporítani nem tudod szerintem, át lehett ültetni:
- megfelelő méretű földlabda
- tavasszal vagy ősszel csináljad, ne növekedési időszakban
- mérettől függően 50x50x50 - 100x100x100cm ültető gödör + talajjavítás + intenzív locsolás az első évben

képed van róla?

(#30042) dellfanboy válasza Lipton (#30041) üzenetére


dellfanboy
senior tag

kösz

most nincs róla képem. smaragd tuja azthiszem, amennyire az eszem tudom előtte nem volt ott semmi veszélyes dolog szóval csak simán nem nőttek.
átültetem egy naposabb helyre ahol több fényt kapnak
viszont pont azért merült fel bennem a gondolat most, mert már 1-2 gyümölcsfa elkezdett rügyezni. és nem nagyon látom, hogy mostanság lenne fagy ezért ültetném őket mostanság. vagy még várjak?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#30043) runner 125 válasza dellfanboy (#30040) üzenetére


runner 125
nagyúr

Milyen fajta tujákról van szó?

Sok tujánál megjegyzik, h igénytelen és mindegy neki a talaj, de ha nagyon kavicsos vagy agyagos (netán törmelék van alatta) abban nehezen nőnek meg és ez ellen sem a táp sem a rendszer locsolás nem segít. Ráadásul ahogy lipton is írta, sokat számít a fény, öntözés, tápanyagpótlás, permetezés (gombaölővel, stb.), időnkénti metszés.

10 éves tuja átültetésében szerintem ne gondolkodj. Ha még egészségesek is, a gyökerük biztosan elég szépen fejlődött, így hatalmas földlabdában kellene kivenned őket, de ennyi idő után a környezetváltozást kis eséllyel fogják túlélni.

A közelültetésnek biztosan nincs köze ahhoz, h nem nőttek meg.

Meg kell nézni egy 3-4 (~35-40cm) ásónyomnyi mélyen milyen talaj van alattuk, ha nagyon szar kicserélni és szépen lehet újakat ültetni.
..én pl. vásároltam tujatápot, és ültetéskor pár hintéssel az összes alá szórtam.
Noh és főleg nyáron a legalább heti 1x-i öntözést mindegyik meghálálja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30044) BRIKLY válasza FatalEror (#30016) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na végre egy olcsó ötlet. Majd visszatérünk rá,ha eljön az ideje. :)

Más: Történetemet ismeri mindenki,kezdődhet a szakmai ajánlásaitok megvalósítása,úgyhogy meg is kérdezném tőletek,hogy honnan lehet/érdemes beszerezni a vízszigeteléshez szükséges acéllemezeket?(vályog falba)
Most még durván vizes a fal,fagy talán már nem lesz,szerintem itt az ideje hogy elkezdjem,mert még nyár előtt szeretném a vakolatot is rendbe rakni.

(#30045) fero02


fero02
veterán

Srácok!

Egy meglévő ingatlan esetén az újonnan kialakításra kerülő kazánházat (pontosabban a vegyes tüzelésű kazánt) hova tennék, ha volna lehetőségetek:
- a főépületen belül értelemszerűen egy különálló helységbe (nevezzük kazánháznak)
- a melléképületben kapna helyet?

Sehol nincs semmi (se kémény, se csövezés), minden 0-ról indulna. Ki, hol füstölne? :U

Köszi! :R

(#30046) [HUN]Zolee válasza fero02 (#30045) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nekem 2 fő szempontom van ilyenkor:

- kazán és a fatároló legyen közel egymáshoz
- kazánhoz egy köntösbe is oda lehessen menni

Egy alaprajz szerűség lehet jól jönne hogy jobban lássuk mi hol van :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#30047) Met válasza fero02 (#30045) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez már úgy megy hogy hova SZABAD tenni, nem hova szeretnéd :U
Kolléga a pincébe akarta tenni, de csak azt hiszem az emeletre lehet neki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30048) fero02 válasza Met (#30047) üzenetére


fero02
veterán

Nálam ez nem szempont. Illetve esetemben szintek sincsenek.

[HUN]Zolee: és ezek szempontok nálad előrébb vannak, mint pl az, hogy mikor raksz a tűzre, akkor jön ki a füst a kazánból, vagy amikor hamuzol, akkor száll a pernye minden fele és egy ajtónyitás alkalmával, vagy a ruhádon beviszed a lakásba?

[ Szerkesztve ]

(#30049) runner 125


runner 125
nagyúr

Nem ide, sry.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30050) Mate válasza runner 125 (#30049) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, így már világos :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.