Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78401) ThodEE válasza McSzaby (#78400) üzenetére


ThodEE
őstag

Lehet közös nullán de akkor a null vezetéknek bírnia kell a maximális áramot ! :R

3*4mm2 jobb választás lenne 32es biztosítékkal, vagy 2*2.5mm2 1-1db 16A kismegszakítóval a betáp és a nulla legyen 4mm2 :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#78402) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Mivel a villanyszerelőm fél munkánál azt mondta, hogy nem tud jönni többet, magamnak kell befejeznem. Kismegszakítóról ki van vezetve a három vezeték, hogy az menjen ki a garázsba. Eddig egy olyan kábelen ment ki a kraft, ami 4 eres volt(amiből 3 fekete, egy kék) már kikötve "vettem át", így lövésem sincs, hogy hogyan kellene kötni a garázst. Csináltam pár képet, hátha segít. A dobozban a kintről bejövő áram garázsra kötése látszik, a másodikon pedig a kapcsoló, ami a lámpákat kapcsolja. Ez alapján értő szemű tudna segíteni, hogy hova kössem a szép szabványos 3 eres kábelem? A fenti dobozban tudom rángatni a kábeleket, hogy a kapcsoloban melyik-melyik.


Köszönöm a segítséget!

(#78403) fero02 válasza McSzaby (#78400) üzenetére


fero02
veterán

Az 5 érből 2-2 párhuzamosíts le, hogy elegendő legyen a keresztmetszeted. Tehát fekete+barna a fázis, szürke+kék a nulla, zöld-sárga a védővezető.

A rajzot meg szerintem nem jól értelmezed, de ha csinálsz róla egy képet és bedobod ide, akkor tudunk rá mondani mi is valamit. ;)

(#78404) Lipton


Lipton
őstag

Vettem eurosport eurospace robuste rapid green 3 fumagot de csak 10kg csomagban van. Nem erdekel valakit a fele? Szuper cucc, kb. a halalcsillag is zold lenne tole :)
Evek ota eurosport magot hasznalok es tenyleg nagyon szuper.

[ Szerkesztve ]

(#78405) föccer válasza Lipton (#78404) üzenetére


föccer
nagyúr

Kb jövőre válik nekem aktuálissá a dolog.

El is felejtettem elujságolni nektek, vettem egy házat, amire durva mennyiségű pénzt és melót kell beleölni. Szóval ha minden jól megy, akkor 1-2 hónap és indul a rombolás. :DD

Ugyan itt pofátlanul olcsó szigetelést, MKH vezetéket, 5 rétegű csöveket, radiátorokat, szerelvényeket, ablakot, ajtót, burkolatot, fürdőszoba szerelvényeket keresek. :D

A főkönyvi összesítő ~4,5M-re jött ki úgy, hogy a munkák nagyrészét saját magam csinálom.

Kert, kerítés, berendezés, konyhabútor nincs benne.

üdv, fööccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78406) Met válasza föccer (#78405) üzenetére


Met
Topikgazda

Grat, nagyon ráérsz látom :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78407) McSzaby válasza fero02 (#78403) üzenetére


McSzaby
őstag

Valóban rosszul értelmeztem.

Ott a kábelen néztem és pont az én részemnél volt benne a törés, de így neten cool.

A gond az, hogy én már nem tudok párhuzamosítani, mert megvolt már festés és minden egyéb, szóval semmihez, de tényleg semmihez nem akarok már nyúlni, még a kötődobozhoz se.

De átgondoltam egyébként és arra jutottam, hogy átalakítás nélkül csak 16A maradhat.

5 x2,5 - 1 föld, 3 fázis, 1 Nulla

3 fázisból egy lemegy a sütőhöz ~10A.
Ha kettőt fázist elosztom, akkor a főzőlap 6,6KW (~28A) már magában átlépi a 2,5 kábel terhelhetőségét és ha még "rákockáztatom" a sütőt is, akkor sajnos nem csak a vasárnapi ebéd fog megégni. :)

Most persze, itt minden maxon volt számolva, de szerintem ~3,5-4kw 2 embernek főzésre bőven elég kell, hogy legyen.

A problémám az, hogy a szín jelzéseket a kábeleknél nem vették figyelembe és most nem tudom eldönteni melyik lehet a föld és melyik a nulla. TN rendszerű lakásoknál fontos ez?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#78408) YAS-dude válasza ThodEE (#78401) üzenetére


YAS-dude
őstag

3x4mm2 32A-ra biztosítva? Noplíz. A nullának meg annyit kell bírnia, mint a fázisvezetőnek, lévén a fázisok ugye 120 fokkal eltolva terhelik, tehát nem adódik össze a fázisonkénti áram a nullavezetőn. Amúgy stimmel...

(#78409) ThodEE válasza YAS-dude (#78408) üzenetére


ThodEE
őstag

1 fázis van, nincs eltolva :R
Akkor ha jól értem a táblázatot a 4eshez 20as kismegszakító való :F

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#78410) fero02 válasza McSzaby (#78407) üzenetére


fero02
veterán

Ha épeszű szerelő csinálta, akkor az elosztótól a berendezésig megszakítás nélkül megy 1 db iránykábel. Ezt alapul véve Neked max 2 helyen kellene ügyködni. 1: a tűzhely bekötési pontjánál, 2: az elosztótáblában. Ha ez részedről kivitelezhető, akkor tovább tudunk lépni.

(#78411) Lipton válasza föccer (#78405) üzenetére


Lipton
őstag

Grat!

Hát addig nem szokás tartogatni egy fűmagot :)

(#78412) gerisz23 válasza ThodEE (#78409) üzenetére


gerisz23
őstag

32A-nek minimum 3x6 kell,sütő/főzőlap körét nem szoktuk toldozgatni.Ha egy fázisod van,hogy csinálta meg a szerelő?Dobj fel pár képet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78413) gerisz23 válasza intensa_man (#78402) üzenetére


gerisz23
őstag

Az ott egy pók volt a doboz mellett? :C
Viccet félretéve ez már réz?Nagyon alu hatása van.Bejövő kábelt kellene kimérni hogy ki kivel van.3 fázis megy a dobozba?Ha van kötés még a dobozban arról kellene jobb kép.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78414) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Alu redőnyökkel van valakinek tapasztalata? Megéri, csendes, tartós? Színét nem veszti el, nem válik le róla idővel?

Melyik gyártónál érdemes nézelődni, illetve melyik cénél? Szereleik már ezeket is országosan? (Gy-M-S megye)

Nagyon sokat agyaltam rajta, h milyen színt nézzek, műanyag, fehér nyílászárók vannak, de fehéret valamiért nem szeretnék, sőt az egész tető sötétszürke lesz, a lábazat is sötétszürke, a falazat valamilyen fehéres / koszosfehér, így megfordult a fejemben az ezüst redőny. Talán az még megy a fehér nyílászárókhoz, nem túl sötét, de valamelyest mégis sötétít esztétikailag az ablakokon / erkélyajtókon.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78415) macilaci78 válasza martillo (#78396) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szélezetlen fűrészáru vastagsága fix, a szélét pedig statisztikai alapon hozzák meg a legkeskenyebb és legszélesebb helyeken mért értékekből. A hossza sem kerek 2000 mm, van benne kis szórás. A szélezett fűrészáru már közelíti a szabályos téglatestet. Egy 16-22 cm-ből tervezhetően 14 cm-t lehet kivenni biztonsággal.
Mivel fene sem tudja, hogy a sallangos szél milyen alapterületet ad, de a vastagság és a fajfúly ismert, a tömeg pedig mérhető, az alapterületet számolják. Vagy csak saccolnak.
A szélezetlen fűrészárut ha teljes fedésben akarod rakni, őrületes kálód lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78416) Chaser válasza Lipton (#78404) üzenetére


Chaser
titán

árnyékot mennyire tűri? nekünk is kell majd, de csak számlás jöhet, a háznak lesz, érdekelne viszont mit érdemes venni

föccer mekkora házikó ez?:) a lakás 36-7nm, arra megy el majdnem ennyi, nem alapfelújítás de nem is jacuzzis ( : egyébként részvétem :d

gerisz23 azok sztem "játszószálak" és egy fázis
tittára' idegállapotba kerültem mikor fázisnak hittem a játszókat egyik doboznál ahol több világítás van ( : aztán nem pislákoltak fázis ceruzára
napokban kiderült valahogy csak sikerült a régi villanyászbácsimnak elszámolni valamit, hiányzott már egy kis oboa:d sztem mire végzek a lakással mehetek villanyász tanfolyamra aztán villanyászkodni:)

runner 125 nekem fehér van de nem régóta, garázskapuko legtöbbje is fehér és nem láttam leamortizálódottat még

szerk:
McSzaby föld-nullához veszel egy izzó foglalatot, vagy 300ft-os konnektort, rákötöd aztán kiderül melyik
vagy ha van multimétered akkor kapcsolótáblából összeméred ki kinek a párja
én most multiméter híján úgy bogoztam ki kábeleket h kaptak fázist, ahol lett másik oldalon meglett a pár is:) de ezt csak üres kábeleknél lehet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78417) föccer válasza Chaser (#78416) üzenetére


föccer
nagyúr

68 nm. Szerkezetileg semmi baja, ezért vállaltam be. Az elmúlt 15-20 éve elégé sokat foglalkozom ilyesmivel, szóval sok felesleges költséget nem számoltam bele, illetve gépeket, szerszámokat nem nagyon kell vennem és van néhány bejáratott beszerzési forrásom.

És ebben sincs semmi csili-vili. Gépészetileg rendbe van kapva, (teljes villany, fűtéscsövek, radiátorok, vízellátás), nyílászárók, egy magasságra lesz emelve a teljes padlószint és kap 5 centis szigetelést, fürdőszoba felszerelés, burkolat csere, konyha áthelyezése a fürdőszoba másik oldalára, burkolás, egy minimális szellőztető rendszer kiépítése. Van egy kis lapostetős rész, amin felújítom a szigetelést és kap +20 cm hőszigetelést, mint ahogy az egész födém. A külső falak is kapnak 10 cm-t, lábazatival együtt.

Remélem marad energiám az ereszt is megcsinálni, mert egy kicsit lóg szegényke.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78418) intensa_man válasza gerisz23 (#78413) üzenetére


intensa_man
tag

Igen, pók, és mosolyog a fotón. :-D
A kismegszakítóról jövő kábellel nincs gond, az szép szabályos fekete-kék-sárga színű, így oda gond nélkül tudom majd kötni. A gond azzal van, hogy a garázsban melyik feketére mit kössek.
A garázsba kimenő kábel 4 eréből egy nyilván nincs bekötve egy pedig kék. Így már csak azt kellene megtudni, hogy melyik legyen a fázis, illetve a föld. A kapcsolóba kötésből nem lehet megtudni?
Kismegszakítóról:

Kábel, ami eddig a garázsba ment:

Szóval a gondom annyi, hogy a meglevő garázs rendszerre hogy kössem rá az új kábelt.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#78419) intensa_man válasza intensa_man (#78418) üzenetére


intensa_man
tag

Másképp kérdezve.
Mi történik, ha rosszul kötöm be? A nulla ugye adott, mert csak nem volt olyan barom az előző tulaj, hogy a nulla színű vezetéket csakazértis másra kössön. Mi történik, ha a garázsban kék-kékkel, fázist pedig találomra az egyik kábelre kötöm, földet meg a másikra/nem kötöm be? Leveri a kismegszakítót, vagy egyszerűen csak nem lesz áram? Vagy súlyosabb dolog is bekövetkezhet? Aztán ha így van áram, akko bódogság, és a maradék kábel lesz a föld. Vagy ez így netto badarság? Nem értek hozzá, csak próbálom logikusan megoldani a problémát... :(

[ Szerkesztve ]

(#78420) szaszyka válasza runner 125 (#78414) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. 1,5 éve van alu redőnyünk beépített szúnyoghálóval együtt, "Hellelfenbein" krém színben. Tartósnak tűnik, jó minőségűnek. 150cm magas a redőny, "kaptunk" bele még pluszban majdnem fél méternyit még a lamellákból, későbbiekben nem lesz probléma a sérült lamellák pótlása ( egyedi szín miatt ugye elég nehéz lenne pótolni boltból/webshopból 1-2 szálat). Gyártóját nem tudom, ablakos intézte, de a minősgével nincs semmi kifogásolnivalóm. Nem érződik, hogy nehezebb lenne felhúzni, mint egy műanyag redőnyt. Szülői házban 10 év után a műanyag lamellák elkezdtek repedezni, gondolom megette a nap a műanyagot. Az alut csak nem fogja megenni az UV-sugárzás. Szerintem megéri, de egy hozzáértő biztos jobban tudja ;).

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#78421) Ádám16


Ádám16
addikt

Üdvözletem!

Keresek Debrecenben szakembert klímatisztításra (2db beltéri egységről lenne szó).
Alaposság, igényesség elvárt. :)
Tudtok javasolni, esetleg van köztünk valaki, aki vállal ilyen tevékenységet?

Köszönöm!

(#78422) YAS-dude válasza intensa_man (#78419) üzenetére


YAS-dude
őstag

A kék lesz a nulla, két feketét összekötsz a garázsban, a másik végén kiméred melyik kettőt kötötted össze. A harmadikra mindkét végén húzol zöld-sárga zsugorcsövet: lett védővezetőd. A maradék kettőből az egyiket összekötöd mondjuk a védővezetővel, így ki tudod mérni melyik-melyik, az egyikből fázis lesz, a maradék fekete ér meg tartalék :)

(#78423) Morris válasza Ádám16 (#78421) üzenetére


Morris
veterán

Te magad is meg tudod csinálni.
Veszel egy bigOne spayt és lefújod a hőcserélőt. Aztán maxon járatod nyitott ablak mellett 20 percig.

(#78424) Lipton válasza Chaser (#78416) üzenetére


Lipton
őstag

Szamla nincs rola. Reszemrol #csakazeurosportfumag. Arnyek mennyire? Vannak ilyen-olyan arnyekot jobban turo fajtak de szerintem csoda nincs.

(#78425) Chaser válasza föccer (#78417) üzenetére


Chaser
titán

sok sikert:)

Lipton a ház részére kiállított számla kell természetesen, így nem tudom átvenni
van egy nagyobb és egy közepes fenyő, az alá is szeretnénk füvet, igazából gaz nem nagyon nő alattuk szerencsére, ha nem lesz fű az se nagy érvágás, többi rész az napos - most már, miután kivágtunk 7-8m3 dzsungelt ( : -
utánanézek ennek a fűnek, kb 250-300nm fenyők alatti területtel, én gyeptéglát akartam mert az gyors, de nem szavazták meg - belecsipogni mindegyik tudott de dolgozni egyik sem:) -

szerk: ahogy nézem nekünk max 7-8kg kell

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78426) Lipton válasza Chaser (#78425) üzenetére


Lipton
őstag

Fenyo ala nem lesz egyszeru a fu ;) ahol a gaz nem jon ki ott a funek eselye sincs...
A fenyo alatti reszt hagyod tulevelesen, kore valamilyen szegely (barabas teglako, stb.) es a napos reszre mehet a fu. Normalis fu feltetele a rendesebb talaj, (automata) ontozes, mutragya, gyepszelloztetes, rendszeres nyiras, stb.

[ Szerkesztve ]

(#78427) Ádám16 válasza Morris (#78423) üzenetére


Ádám16
addikt

Büdöset fúj, így "komolyabb" tisztítást szeretnék. :)

(#78428) föccer válasza Ádám16 (#78427) üzenetére


föccer
nagyúr

A "büdöset fúj" azért van, mert elszaporodtak rajta a baktériumok. Ki kell fertőtleníteni. Lehet venni ehhez fertőtlenítő szereket.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78430) mokus1


mokus1
addikt

Telekom jon be a lakasba koaxon keresztül es mas szolgaltato nincs. Kérdeztem, hogy ki lehete cserélni utpre a kabelt hogy konnyebben be tudjuk húzni a gegecsobe, mivel az is a falban fog menni de erre a telefonban azt mondták hogy csak azok adnak majd infot akik majd kijönnek bekotni ok tudjak akkor megmondani hogy ki lehet e cserelni.

A kerdes az lenne hogy létezik e megbízható utp-koax atalakito? Ez kivitelezhetőe?

(#78431) YAS-dude válasza mokus1 (#78430) üzenetére


YAS-dude
őstag

Teljesen más a két kábel mindenféle szempontból. Mondjuk abban hasonlóak, hogy mindkettő hosszúkás :) Azt az átalakítót úgy hívják, hogy kábelmodem.

(#78432) Pttypang válasza mokus1 (#78430) üzenetére


Pttypang
veterán

Kabelmodemet a bejáratnál felcsavarozzátok valamerre, aztán onnan mehet a nagyvilágba utp.

Everybody lies.

(#78433) Morris válasza Ádám16 (#78427) üzenetére


Morris
veterán

Pont ezt a problémát fogja megoldani az általam felvázolt javaslat! :U

(#78434) Chaser válasza Lipton (#78426) üzenetére


Chaser
titán

ha ott nincs nem baj, lényeg gaz se legyen, tűlevelek már kitakarítva, de sztem van ott annyi gyanta ha fű nem nő más se, egyik alatt van néhány liliom meg rózsa volt, azok megmaradtak, na meg a libafű, de más nem nőtt ott, majd kövekből kap szegélyt, kicsi a bügyé', tavaly óta birkózok közösképviselővel és lakókkal, mára feladták ( : de szűkös a keret, egy fűnyíró lesz, automata öntözőt is szeretnénk meg nővényeket, gyakorlatilag ketten csináljuk a házból
talajjal nincs gond, olyan dzsungel volt mint a filmekben, százlábút és gilisztát is találtunk bőven, majd ők szellőztetik a gyepet:)

aki hasaonlóra adná a fejét fkf-es zöldhulladékgyűjtő zsák 235ft, 100l, ahol nincs zöldhulladékgyűjtés ott a kommunális hulladékkal viszik, ahogy néztem messze a legolcsóbb megoldás

szerk: Crytec210
nálam is úgy van, azért húztam be két koaxot is, így majd lehet máshol is ha úgy adódik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78435) Chaser válasza Chaser (#78434) üzenetére


Chaser
titán

*növényeket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78436) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Főzőlap bekötéssel kapcsolatban van kérdésem. A képek alapján jól értelmezem, hogy ha nekem egy fázisom van, akkor a 3-as és az 5-ös ponthoz kell a fázis és a nulla, a réz kapcsokkal meg tovább viszem a kraftot az ábra szerint és a különálló csavarhoz a föld?

Képek: link1, link2

(#78437) Lipton válasza Chaser (#78434) üzenetére


Lipton
őstag

A tulevelet ott lehet hagyni, szep puha "mulcs" lesz es gaz sem nagyon no. 1-2 arnyekturo noveny meg elvan alatta.
1m2 teglako cca 3k huf es 8m szegely lesz belole.
Gyepszelloztetes kell tavasszal es osszel geppel majd ossze kell kaparni pluszban amit nem szed ossze. Nalunk csak a szellozetesbol jott ossze 8 zsak ugy, hogy elozo nap nyirtuk.

(#78438) ThodEE válasza tboy93 (#78436) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#78439) Chaser válasza Lipton (#78437) üzenetére


Chaser
titán

már felszedtük:) engem valahogy nem győzött meg, ha tyúkhúr nő alatta az nem baj, lehet nyírni
gyepszellőztetés nem lesz, nem bonyolítjuk túl, nem az a cél h prémium kert legyen, csak használható, van itt nálunk egy játszótér amit gyeptéglából raktak, nem szellőztetik mégis szép
annyira spórolni akartak h lemondták a "kertészt", abból a pénzből parkosítjuk ahogy tudjuk, meg füvesítjük, vannak nagyobb kövek azok jók lesznek a fenyő köré, virágágyást szegtek valamikor, az egész körül meg századfordulós járólapok voltak ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78440) philoxenia válasza Lipton (#78411) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát én vetettem már hároméveset is... :D

Mondjuk az igaz, hogy nem kelt ki... :( ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78441) Chaser válasza Lipton (#78437) üzenetére


Chaser
titán

mi a pontos neve ennek a csoda fűnek? van belőle több fajta is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78442) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Központi szellőzőrendszer gépészetével kapcsolatosan van itt valaki aki jártas?
Gerincvezeték ki lett építve annó,anemosztátokkal együtt.
A befúvást kaloriferen keresztül szeretném,ami a pufferrel lenne összekötve.
Milyen csőventillátort nézegessek, ( ec,dc,axial,radial,) a lényeg hogy halk legyen.

(#78443) Lipton válasza Chaser (#78439) üzenetére


Lipton
őstag

A szellőztetés független attól, hogy tégla vagy saját vetés. A folyamatos nyírás miatt valamennyi nyesedék összegyűlik a földön és letömörödik így nem tud a fű sem olyan jól regenerálódni és a víz sem a talajba jutni. Az első évben még nem látod és nem is akkor fontos, de a második évtől sokat segít.

Nálunk a fenyő alatt nem nagyon jön ki semmi gaz.

Eurosport air de jeux volt amit korábban vetettem de az megszűnt, helyette a Eurospace Robuste Rapid Green III.ami érkezett de van több típusa is. Itthon és a gazdabolt-ban találtam meg és azóta sem nagyon láttam máshol. Még egy kertépítő ajánlotta sok éve.

philoxenia nem is csoda :)

(#78444) Chaser válasza Lipton (#78443) üzenetére


Chaser
titán

Koszonom, ennyivel is tobbet tudok, jovore mar lehet h veszunk, nagysagrendileg mennyi egy ilyen?
Funek utana nezek hol szerezheto be

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78445) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Mi a különbség a horganyzott és a "mártott horganyzott" között?
Néztem kerítés táblánál van ez a két típus,árban pedig mindössze pár száz forint a differencia.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#78446) Lipton válasza Chaser (#78444) üzenetére


Lipton
őstag

Mekkora a fuves terulet? Evente 2x kell par orara, nem eri meg szerintem venni, kolcsonzest ajanlom.

(#78447) Chaser válasza Lipton (#78446) üzenetére


Chaser
titán

250-300nm, najd lemerjuk, szinte mindenhol fu lesz es aztan telepulnek a novenyek, nem nagy terulet, annal tobb baj van vele ( : jovore majd meglatjuk, ha erdemesebb berelni akkor az lesz, akar valami kertszolgalat ani meg is csinalja, en iden foglalkozom a rendbetetellel, jovore mar nem akarok, amint elkeszul ugyis tetszeni fog mindenkinek es maskepp kezelik ezt a kerdest

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78448) Lipton válasza Chaser (#78447) üzenetére


Lipton
őstag

Az nem sok, annyiért én biztosan nem vennék saját gépet.
A növényeket tervezzed meg előre különben nem tudsz normálisan öntözőt telepíteni.

Másképp kezeli: élvezi, hogy volt egy balek aki megcsinálta/megcsinálja a szabadidejében :)

Szerintem előre tisztázzad le az egész témát felelőssel és költséggel, mert azok lesznek:
- kiépítés
- locsolás, sajnos szép fű nincs rendszeres öntözés nélkül hazánkban
- rendszeres fűnyírás + szegélyezés 4-7 naponta szezontól függően - nem nagyon lehet kihagyni mert ronda lesz és nem tesz jót, ha hagyod megnőni és úgy vágod + a gép sem viszi úgy ahogy kell
- zöldhulladék kezelése - komposztálás lehet, de hely kell neki és egy idő után hova használod fel, le is lehet adni gyűjtőben de akkor oda kell valakinek vinni vagy megvenni a "díjas zsákot"
- műtrágya, permetezések, normális metszés ha kell, öntöző tavaszi indítás/ téli leállás / fejcsere stb.
- mulcs pótlása évente - meglepően sok pénz tud elmenni erre...
- stb.

[ Szerkesztve ]

(#78449) pjen


pjen
félisten

Üdv urak.Haverom változtatni akar.Van egy C24 cirkója+10 literes átfolyó vízmelegítője.Egy 130mm átmérőjű AL gégecsővel bélelt kéménybe vannak kötve.A cirkót kidobná,a vízmelegítő helyére egy kondenzációs kombi kazánt szeretne.A kémény bélelésen kívül kb 6méter,és nyilván a kazánon kívül még mire lehet szüksége?És kb mennyibe kerülhet egy ilyen akció. :R

(#78450) YAS-dude válasza pjen (#78449) üzenetére


YAS-dude
őstag

Kémény kb 500k, (munka+anyag) +főkétüsz jkv 15k(?) kazán mondjuk 300, a kazánnak áramvédő kapcsoló ha nincs, ez helyzetfüggő, gondolom 10-20k között, eph jegyzőkönyv 10k, gázterv+meo ez nemtommennyi, terv nekünk 30k volt, aztán a gázos munkadíjra is biztos elkér egy 100-ast (pl a kondenzvíz elvezetése nem mindenhol triviális). Ja ez Budapesten. Szerk. : ja a kazán beüzemelése (gyártó embere csinálja, innentől él a garancia) is egy 20-as. Én a gázosra bíztam az egészet, ismeri a kéményest, a kazánost, a tervezőt, szépen összehangolták egy napra az egészet. Délutánra már a beüzemelt új kazán duruzsolt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.