Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#122001) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

A nem olyan rég vásárolt panel lakásunk külsőtokos redőnyei nincsenek valami szép állapotban. Kettőnél már elszakadt a gurtni, a többi is közel van hozzá.
A két szakadt az erkélyről hozzáférhető. Érdemes a gurtnit teljes hosszában cserélni? Ahhoz viszont a dob takarolemezét le kéne emelni, amit nem csavar, hanem szegecs rögzít. Ha ezeket leszedem, csavarral meg fogom tudni fogatni?
A nem hozzáférehető (3. emeleti lakás) ablakoknál hogy érdemes eljárni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#122002) lemmy71 válasza ben11 (#122001) üzenetére


lemmy71
őstag

Azokat a popszegecseket majd le kell fúrnod hogy letudd venni a burkolatot :K Összerakásnál akár lemezcsavarral is rögzítheted a burkolatot, de bagóért kapsz hobby popszegecs húzót ;)

(#122003) zsolt008


zsolt008
tag

Sziasztok,
schneider sedna és legrand valena dugaljak között van számottevő minőségi különbség?
köszi

(#122004) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
A viszonylag új (max fél éves) akril kádamon sikerült egy kis helyen kitörni/pattintani egy fél körömnyi helyen. Reggel azt hittem, hogy valami kosz száradt rá, elkezdtem piszkálni, és feljött a sima butkolat, meg alatta egy kevés anyag. Átmenetileg használható? Az üvegszálas, gyantás rész még szigeteli a vizet?
Lehet ezt javítani úgy, mint pl a lemez kádaknál a zománcot az ecsetelős festékkel?
Halvány fogalmam nincs, hogy hogy sikerült ezt összehoznom, lehet már a beépítésnél is ott volt a gond, de most nagyon bosszant ez. Nem ütöttem a felületet, max álltam benne.
Köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#122005) YAS-dude válasza zsolt008 (#122003) üzenetére


YAS-dude
őstag

Schneiderrel jobban szeretek dolgozni, de amúgy elég hasonló kategória.

(#122006) zsolt008 válasza YAS-dude (#122005) üzenetére


zsolt008
tag

és az Asfora dugaljak milyenek? Egy helyre 6-os keret kellene és csak Asforából látok olyat...

(#122007) nyikszi


nyikszi
őstag

Otthondepo.hu tényleg 1000 Ft-ot elkér, hogy átvehessem személyesen a megrendelést? B@kker, ezeknek elmentek otthonról :( Egy vásárlót biztosan buktak, annyira nem jók az áraik :(((

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#122008) pjen válasza zsolt008 (#122006) üzenetére


pjen
félisten

Dúgaljban majdnem mindegy, hiszen nincsenek mozgó elemek.

(#122009) Met válasza J0shu4M1ll3r (#122004) üzenetére


Met
Topikgazda

Van hozzá javító készlet [link]
Hogy mennyire tartós, passz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#122010) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Ez vajon faforgácslap anyagú bútorba való kézi becsavarozásra alkalmas? A csavar vége miatt tartok tőle.Megyek a fóti Obi-ba és csak ez van raktáron, faforgácslap csavar nincs vagy nem megfelelő a feje.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#122011) Exodion válasza tepenzed (#122010) üzenetére


Exodion
aktív tag

"Ideális lemezalkatrészek és műanyaglemezek rögzítésére"

Ez lemezcsavar, nem hasznalnam forgacslaphoz. A feje "fur" egy jo nagy lyukat a forgacslapba aztan lezzel kihuzod.

(#122012) Morris válasza tepenzed (#122010) üzenetére


Morris
veterán

Ezt felejtsd el. Nem arra való. Ha 18-as bútorlapról van szó, akkor én 4.0x40-es csavarokat vennék (esetleg 4.0x45 max 4.0x50)

[ Szerkesztve ]

(#122013) macilaci78 válasza Ijk (#121984) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#122014) tepenzed válasza Morris (#122012) üzenetére


tepenzed
őstag

akkor marad a webshop :(
Elég kevés helyen van önmetsző faforgács csavar, főleg laposfejű vagy félgömbfejű.

(#122015) Morris válasza tepenzed (#122014) üzenetére


Morris
veterán

Részmenetes legyen és nem feltétlenül kell önmetsző. Előfúrsz neki és mehet.

(#122016) macilaci78 válasza csababarca (#121989) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Levegő-víz?

Leggazdaságosabb üzemeltetés a föld-levegő hőszivattyúnak van, utána a levegő-levegő. Finnországi ismerősöknek előbbi, budaörsi rokonnak utóbbi van.
Minden mást drágább üzemeltetni, de a kiépítése lehet olcsóbb.
Az üzemeltetési költségek csökkentheted, ha az áram egy részét magad termeled meg pl napelemekkel, illetve használati melegvízet napkollektorral csinálsz.
Többen vannak, akik klímával fűtenek, irány a klímás topik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#122017) python1 válasza macilaci78 (#122016) üzenetére


python1
veterán

Én is gondolkodtam klíma ill hőszivattyú megoldásban, de szerencsére némi külső segítséggel, inkább jobb nyílászárók, és a szigetelés felé mozdultam. Nem bántam meg, nyáron szinte 1-2 hetet megy a klíma, napi1-2 órában, de csak az asszony miatt, fűtés az már a rablás fogalmát meríti ki nálam, arról nem is beszélve, hogy rengeteg pénz maradt a zsebembe.
Nyilván nem opció mindenkinél ez a felállás, de nagyon tanulságos számomra a megfelelő tervezés, kivitelezés.
Most így felbátorodva az infrafűtést építem ki, gázt teljesen leépítem, esetleg klímával rásegítek amennyiben szükséges.
Még hátravan 1-2 nyílászáró cseréje, de mire a végére érek, kíváncsi leszek az energetikai szintjére.
De a voksomat én is a klímára adnám.

[ Szerkesztve ]

(#122018) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

régi kátrány / bonobit eltávolítását végzem betonról flex + drótkefe korong segítségével. Milyen maszkot ajánlanátok? Semmilyen FFP 3-as maszk nem vált be (Már 4 különbözőt próbáltam), sajnos bemegy oldalt ez a finom por.

Voltam munkavédelmis boltban, ahol nem tudták megmondani mit lenne érdemes használni, én meg nem vagyok szakértő az ügyben. 3M 6000-es maszkot tudnak ajánlani amire lehet tenni mindenféle szürűt. De nem tudom mi az EH érték, és melyik szabány mit jelöl. És a boltban sem tudtak javasolni rá szűrőt.

Esetleg aki ebben szakértő ki tudna segíteni?

Köszönöm.

(#122019) python1 válasza F4ther (#122018) üzenetére


python1
veterán

A 3M tökéletesen megfelelő, én is az t használok kizárólag.

(#122020) python1


python1
veterán

Ezt használom,jelenleg nincs benne a porvédő,csak a szűrő.

(#122021) J0shu4M1ll3r válasza Met (#122009) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, nézegettem őket, de én is ezen agyaltam, hogy mennyire lehet tartós.
Amúgy, ha nem javítom, akkor tud ott szivárogni a víz szerinted?
Itt látszik a sérülés, de kb egy fél körömnyi kis rész, csak zavar, mert csúnya. Ahogy látom, a sima felület (festés) tört ki, alatta az mintha üvegszál lenne, gondolom a gyantás bevonat. Azért pörgök ennyire rajta, mert az alsó szomszédot se áztatnám el, meg bosszant, hogy nem tudom a sérülés okát, mert nem csapkodtam a kádat. De ha 2 hónap használat után ilyen hiba jön elő, félő, hogy a jövőben is előjöhet bármi más.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#122022) F4ther válasza python1 (#122019) üzenetére


F4ther
tag

És melyik szűrőt használod? (Látom a képet, de nem tudom a számát)

Mert meg kéne mondjam nekik.

A PDF-ben amit kaptam, van egy csomó féle:

Pl a részecske szűrőkből van a:
5911 4 x EH értékig
5925, 2125, 2128, 16x EH értékig
2128, 2138 10 x EH értékig
stb..
Ezt a részt nem igazán értem. Lehet félreértem az egészet :)

(#122023) AxBattler válasza kunberci (#121965) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a kisebb Makita 9558HNR 840W ajánlott otthoni, ház körüli munkálatokra, vagy nagyobb teljesítményűt kellene néznem, a biztonság kedvéért?

Számít a lágyindítás, és a sokféle elérhető kiegészítő....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122024) kunberci válasza AxBattler (#122023) üzenetére


kunberci
aktív tag

Persze, de azért a megfelelő gépet, a megfelelő használatra. Azért ez a gép: nem az "egész" nap hegesztési varratok köszörülésére való. Ez a gép az olcsó gépek közé tartozik. Mire szeretnéd használni? Mi az elvárásod?
Amúgy milyen kiegészítők vannak egy kis 125-ös sarokcsiszolóhoz? Mi az, amit szeretnél hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#122025) AxBattler válasza kunberci (#122024) üzenetére


AxBattler
félisten

Dehogyis egész nap, még csak az kéne! Havonta néhány órás használatokról lenne szó.
Különböző csiszolófejekre, drótkorongokra lenne szükségem, de láttam már a fórumon fa körfűrész-adaptert... bár az Bosch-hoz volt, ha jól emlékszem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122026) kunberci válasza AxBattler (#122025) üzenetére


kunberci
aktív tag

Fát ne vágjál sarokköszörűvel. Ez fémipari használatra van. Ilyen általános vágás, csiszolás, lamellás csiszolásra jó. A drótkorongozás is elég jól megterheli a gépet.
Általános használatra szerintem teljesen jó. Regisztráció után, van 3 év garanciád rá.

(#122027) python1 válasza F4ther (#122022) üzenetére


python1
veterán

Ezt.

(#122028) pjen válasza AxBattler (#122023) üzenetére


pjen
félisten

Ilyen pici géphez nem fontos a lágy indítás. Ha nem viszi az óra, akkor a porszívót se.

(#122029) Met válasza J0shu4M1ll3r (#122021) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha elég nagy a falvastagság akkor nem hiszem hogy gond lenne.
Azért én kijavítanám, egyrészt az a biztos, másrészt nem bosszant amikor odanézel:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#122030) F4ther válasza python1 (#122027) üzenetére


F4ther
tag

Köszönöm.

Így már összeállt a kép, berendeltem a fél maszkot és a szűrőket, remélem a közepes méret jó lesz.

(#122031) python1 válasza F4ther (#122030) üzenetére


python1
veterán

Szívesen!
Biztosan jó lesz, állítható bármekkorára.

(#122032) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Gipszkarton mennyezetnél a függesztőket hova lehet befúrni? Az a kérdés hogyha betontálcás a födém, akkor a betontálcába is lehet fúrni vagy a betongerendákba kellene? Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert egyáltalán a betontálcába fog tartani a függesztő? Illetve direkt függesztőknél mekkora rögzítő elemeket kellene használni, és mit? Beütős tiplit?

(#122033) Morris válasza AxBattler (#122023) üzenetére


Morris
veterán

Teljesen jó, de azt javaslom, nézd meg a 720w-os verziót is.
Ismerősömnek fordulatszám szabályzós makitája van és nagyobb a géptest, emiatt nekem kényelmetlen, pedig nincs kis kezem. Ugyanolyan kinézetre mint amit linkeltél.

Nekem a GA5030R van (125-ös, 720W). Ez nagyon jó. Én nagyon szeretem.

(#122034) AxBattler válasza Morris (#122033) üzenetére


AxBattler
félisten

Túl nagyot én sem szeretnék, ez viszont tudja a fordulatszám-szabályozást, 900W-on, ugyanakkora méretkategóriában: BOSCH GWS 9-125 S
Vajon megéri a +5k HUF-ot?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122035) Elemental válasza macilaci78 (#122016) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk is levegő víz hőszivattyúnk van. Levegő (mert a levegőből) víz (mert víznek - padlófűtés, mennyezethűtés - adja át a hőt, hideget). Szerintem a házak túlnyomó részében ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#122036) Morris válasza AxBattler (#122034) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem nem éri meg. Nagyon sokat nézegettem korábban a Bosch-t, de inkább maradok a makitánál. Sok rosszat hallani a Professional szériáról.
Egyébként A legjobb megoldás az lenne, ha vennél egy szabályzósat meg egy simát. Én ezt tervezem. A korongcsere a halálom.

(#122037) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Most fejeztem be 4 db , 70-80 cm mély , 25 cm átmérőlyű lyuk betonozását amik a földben vannak.

Lesz a melléképületemen egy tetőcsere.
Cserép le , lécezés javítva lesz - ahol kell - és trapézlemez megy rá.
Annyi változás, hogy a trapézlemez hosszabb lesz - szándékosan - annyival , hogy a melléképülett előtti járda is fedett legyen.
Kis tornác jellegű lesz a dolog....
E miatt készült a 4 db "betontuskó" a földbe meghatározott helyre.
Mivel nem kellett sok beton ezért egyszerű "zsákos" kiszerelésű , 25 kg-s kész , szárazbetont vettem. Talicskában , lapáttal kevetrem majd öntöttem , borítottam a lyukba.

Mivel éjszakánként már fagy ezért hungarocell "dobozt" készítettem nekik....letakarva a friss betont.

Tehetek még érte valamit vagy jól van az úgy....?!
Locsolni gondolom nem kell....nincs nyár, hőség.
Tanácsokat , észrevételeket előre is köszönöm !

U.i . : Az ács szerint igazán nagy teher nem lesz rajta...inkább a stabilitást segíti elő.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#122038) alcsa válasza Borisz76 (#122037) üzenetére


alcsa
senior tag

Tehettél volna bele fagyásgátló adalékot, de ezt mint tanács jövőre nézve.
Amúgy nem lesz baja, a földben van, most még nem átfagyva a talaj, annyi minuszt még kibír kötés közben amik még most vannak.

(#122039) kunberci válasza Morris (#122033) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az sem rossz megbízhatóság szempontjából, de a kapcsolója szerintem jobb a 9558 HNR-nek. Ezt úgy jó próbálgatni, ha bemész egy makita boltba, és egymás után kapcsolgatod a kettőt. Fogásra nagyon jó a 9558 HNR. Nemhiába vettem belőle 7 db-ot [kép] . Van még 2db 1000W-os flexem [link] . Még egy 1400W-os Bosch, meg 2db budget 125-ös gép.

Ja a fordulatszabályozós Bosch gépemből csapott ki a lángcsóva, ami leégette a kezemet. 3, 4-szer használtam csak. Garancia már lejárt róla.

[ Szerkesztve ]

(#122040) zsolt008


zsolt008
tag

Sziasztok,
valami olyan cuccot keresek, amit bedugok egy földelt dugaljba, és végignézi a potenciálkülönbségeket, magyarán jó-e a bekötés. Lesz egy csomó aljzat ahol végig kellene menni és nincs kedvem multimeterrel bénazni 200-300x.
Létezik?

(#122041) Atomgeszi válasza zsolt008 (#122040) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyenre gondolsz? [link]

(#122042) lemmy71 válasza python1 (#122020) üzenetére


lemmy71
őstag

A 3M jó, mi is ilyeneket használunk.
Az alin lehet venni hozzá, "aktívszenes" betéteket, nagy tételben megéri.

#122032 tothjozsi96
Mi a betongerendába fúrjuk és 6 ‑os beütős acél dűbelt használunk.

(#122043) zsolt008 válasza Atomgeszi (#122041) üzenetére


zsolt008
tag

köszi, szerintem pont ilyenre.

(#122044) tothjozsi96 válasza lemmy71 (#122042) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm szépen!

(#122045) Caldera válasza tothjozsi96 (#122032) üzenetére


Caldera
aktív tag

Gerendát nem igazán kellene furkálni. Igaz, hogy csak D6 furat, de teherhordó szerkezetet nem piszkálunk.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#122046) tothjozsi96 válasza Caldera (#122045) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A kérdésben benne volt az is hogy a betontálca elbírja a gipszkarton függesztőit? Sőt, egyáltalán bármilyen ilyen zsaluelem ami a gerenda között van elhelyezve, az vajon elbírja? Én szerintem ki tud belőle szakadni, amúgy egy dupla CD vázról lenne szó.

Egyáltalán mekkora a betontálca vastagsága? Azt se tudom hogy fogna-e benne rendesen a beütős tipli, ha valakinek van tapasztalata az legyen szíves megosztani velem. :)

(#122047) Exodion válasza tothjozsi96 (#122046) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ha a teherbirasa jo a talcanak, akkor inkabb: [ezzel] . De azert ahhoz rogzitve ovatosan bannek a nehezebb kartonokkal :D .

(#122048) tothjozsi96 válasza Exodion (#122047) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A leírása szerint alkalmatlan álmennyezet függesztésére.

(#122049) #31733248 válasza Ijk (#121977) üzenetére


#31733248
törölt tag

Lebeszélélek az Ikeáról. Egy tisztességesen megtervezett lakáshoz képest az ikeás megoldás valóságos Győzike Show. A magyar ingatlanpiac tele van ezekkel az ikeából összevadászott lakásbelsőkkel, dögunalmasak és csak nyomott áron lehet az ilyen ingatlanokat értékesíteni, mert szinte mindenhol ugyanazokat az igénytelen sablonmegoldások köszönnek vissza. Nézz bele 10 percig a frissen felújított lakások kínálatába, 20 Metod konyha fog szembejönni veled a világ leggyagyibb külsejű székeivel, miközben egyébként annyiért, vagy alig többért sokkal jobbat és szebbet is vehetnél. Az Ikea alapvetően a fantáziátlan, szűk látókörű háziasszonyok raktáráruháza.

(#122050) Ijk válasza #31733248 (#122049) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én benne vagyok, de akkor ajánljon valaki Kecskemétre dolgozó asztalost, épkézláb (2-3 hónap) határidővel, aki számlaképes.
Amit összedobtam IKEA konyha 680k a bútor rész. Igazából nem tudom egy asztalos esetében mivel lesz sokkal igényesebb, ha jól tudom ugyanolyan forgácslapokból készül már kvázi minden. Ami előny lehet a nagyobb választék előlapokban, munkalapokban, illetve egyedibb megoldások.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.