Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78501) fojtviki válasza totyaNYC (#78500) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jo, hogy mar nem a burkolo fogja kivalasztani a csempet ami neki tetszik, mert a nagy csempet nem szereti rakni, raadasul jo draga munkadij mellett. :DDD Olvasom itt a torteneted, de le vagyok dobbenve az aron.

szerk: nem tudom, hogy mi tarthat 10 napig ezen a furdon, bar en annyira nem ertek hozza. A mienk joval nagyobb volt kb 3x akkora de 5 vagy 6 nap alatt megvolt 2 embernek, a betonozasnal voltak 3-an. Teljesen szet lett verve a furdo, be kellett kotni a csatornaba a csovet. Betonozas, zuhany epites, burkolas. Oke a regi mosdo viz ugyan ott van de a zuhanyzoba ki kellett epiteni a vizvezeteket. Teny, hogy kerteshaz na de akkor is:)

[ Szerkesztve ]

(#78502) tboy93 válasza totyaNYC (#78500) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem szeretik, mert szarok. Már egy 50-60cm-es lap is néha olyan szar, hogy se derékszög, se párhuzam nincs rajta. Erre még rájön az, hogy a megrendelő vékony fugát szeretne, lehetőleg 2-3mm legyen max, na akkor korrigálj a lapon ha tudsz. A harmadik lapnál már elcsúsztál 1mm-t, és old meg a 2-3mm-es fugával :D Plusz sok lap még a tetejébe domború is, más módszerrel kell lerakni (klipsz), ami egymáshoz feszíti a lapokat és valamennyit ki tud hozni belőle, de macerásabb mint simán rakni.

(#78503) amargo válasza ecaddsell (#78490) üzenetére


amargo
addikt

Igen ezeket hallottam, hogy durva szakember hiány van.. meglátjuk. Én is kb fél évvel számolok, aztán persze kitudja.
Generál kivitelezőnek ebben az esetben mennyi értelme van, tudom ez a feláras megoldás, mert hálóval összefogni az embereket se mókás egy 20-30M-os felújításnál..

(#78496) macilaci78: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78504) ALI_G


ALI_G
veterán

Áramot kell 'lopjak' az aknámból, ahol a szivattyú van. Van egy kis elosztó doboz benne, ami vízhatlan, onnan szeretnék egy új vezetéket leágaztatni. Ki kell fúrjam a betont a föld alatt, mert másik irányba kell kivezessem belőle az áramot. Mivel érdemes kitömíteni a lyukat?
Ugyanitt villanyszerelőt keresek XXI. kerületbe egy lámpa bekötéshez :)

[ Szerkesztve ]

(#78505) Chaser válasza totyaNYC (#78500) üzenetére


Chaser
titán

Ugy oke mint mondtam
Minel nagyobb a csempe annal nagyobb disznosagok lehetnek benne:) meg dragaknal is
Bordur felrakasa attol fugg milyen, v beleszamolja nm arba v mond ra valamit
Nagy csempenel szamolj azzal h kesobb elrepedhet, akkor is ha megfeleloen raktak fel, minel nagyobb annal nagyobb feszultseg van benne
Zalakeramuakat neztem sajat bemutatotermukben, nem hogy a csempetol de meg az elettol is elment a kedvem arra a napra ( : nagyon hitvanyak, nem is tudom mit vennek ha csempezni akarnek, kivalasztaskor design mellett rakj egymasra kettot es nezd meg mennyire ugralnak egymason, illetve mennyi csorbulas van a szeleknel, kiabrandito tud lenni, szep vegeredmeny csak jo alapanyagbol lesz

Jut eszembe, villanyasz bacsi meselte kihivtak egy munkahoz, villanyoran plomba nem volt, a "villanyasz" levagta ( : kozben burkoltak nem napon barnult egyenek, a fo magus bekente a jarolap szeleit csemperagasztoval es tette padlora (((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78506) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ablak csere előtt állunk. Azt még nem tudom fa vagy műanyag lesz-e, igazából nincs kedvem festegetni pár évente.
De a redőny! Régi típusú fa redőny van nagy hézagokkal az elemek között. Azt szeretem benne, hogy alul 3 sor le van engedve, aztán pedig hézagos végig. Így kellő fényt enged be folyamatosan, és védve is van az ablak, csak nagyobb viharban van teljesen leengedve. Ahogy nézegetem a kínálatot, ilyen típust már nem lehet kapni igaz?
De ahogy látom felújítani lehetséges. Megéri a dolog, vagy inkább lemondani róla?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#78507) RexpecT válasza amargo (#78503) üzenetére


RexpecT
addikt

Plusz az ígérgetési faktor, ami sajnos elég jellemző. :((

[ Szerkesztve ]

(#78508) Chaser válasza draco31 (#78506) üzenetére


Chaser
titán

Ha elegedett vagy vele kar cserelni, maiak mar nem olyanok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78509) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok,
segítség kellene. Megszüntetnék egy mosdókagylót a lakásban, de egyenlőre nincs ötletem mivel/hogyan zárjam le a műanyag szennyvíz elvezetőt... van erre valami okosság?

(#78510) csemberlen válasza Killer01 (#78509) üzenetére


csemberlen
őstag

Gyári dugó van hozzá méret alapján. 32-40-50mm

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78511) föccer válasza ALI_G (#78504) üzenetére


föccer
nagyúr

Fagyálló csemperagasztó. Viccen kívül. Az egyik legjobb cementes javítóanyag.

Ha vastagon kell behúzni, akkor fel lehet dúsítani durva homokkal, vagy kaviccsal.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78512) zsolt0638 válasza draco31 (#78506) üzenetére


zsolt0638
tag

Engedd el a régi faredőnyt! Az ablakosod gutaütést kap ha régi redőnytokot meg akarod tartani, plussz a felújítás is kétes.

(#78513) Killer01 válasza csemberlen (#78510) üzenetére


Killer01
őstag

Köszi szépen :R

(#78514) updog válasza Chaser (#78505) üzenetére


updog
senior tag

"fo magus bekente a jarolap szeleit csemperagasztoval es tette padlora" nekem a konyhában pont fordítva van, a lapok közepére pacsmagolt és úgy rakta le :DDD a sarkok már 4-5 lapnál repedeznek befelé, szerintem pár hónap és verhetem fel az egészet.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78515) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Golyóscsap rakható a a vízóra elé, vagy csak utána ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#78516) YAS-dude válasza DonThomasino (#78515) üzenetére


YAS-dude
őstag

Persze, hogy rakható, csak plombabontással jár.

(#78517) DonThomasino válasza YAS-dude (#78516) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hamarosan lesz vízóra csere... ezt a szolgáltató
megcsinálja ha szólok előre ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#78518) mezis válasza DonThomasino (#78515) üzenetére


mezis
nagyúr

A legjobb az, ha előtte és utána is van elzáró (golyós) csap. Kevesebb mocsokkal jár az óra csere. Van amikor olcsóbb is a csere a két elzárós esetben.

mezis

(#78519) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

A hétvégén volt egy beázásom, de szerencsére még az elején megszüntettük az okát. A plafonon egy nem túl nagy sárgás folt maradt, de nem púposodott fel, nem esett le a vakolat, csak szimplán elszíneződött. Bár nem vagyok ezermester, de gondoltam megoldom magam a festést. A plafon sima fehér, semmi extra, 1,5 éve volt teljesen kifestve, és a folt szerencsére nincsen túlságosan szem előtt.
Hogy álljak neki? Azt olvastam, hogy elég egy kis Trinát univerzális alapozóval átkenni. Ez igaz?

Előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#78520) föccer


föccer
nagyúr

Szigeteléses szaküzletbe ma azt mondták, hogy ha most felvesznek egy rendelést, talán nyár közepén ki tudják szállítani. Nem tudnak annyit beszállítani, ami ne lenne eladva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78521) philoxenia válasza föccer (#78520) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hő, vagy víz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78522) BullZeye


BullZeye
veterán

Ezeket a CPL beltéri ajtókat lehet valahogy emelni?

Berakták, most felraktam a küszöböt, tök hagyományos alumínium íves 5cm-es küszöb, és bár csukódik az ajtó, de igen csak hozzáér ami idegesít.

Felül még van jó fél centi hely, nekem 2mm szerintem, elég a boldogsághoz, de nem nagyon látok rajta módot.

[ Szerkesztve ]

(#78523) philoxenia válasza BullZeye (#78522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sarokpánt milyen? Alátét?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78524) BullZeye válasza philoxenia (#78523) üzenetére


BullZeye
veterán

Van egy lyuk a kereten, de szerintem azzal csak ki-be lehet állítani.

Ha rakok a 3 zsanérra, vagyis közéjük 1-1 alátétet az nem fogja hosszú távon megölni a gyárit?

(#78525) föccer válasza philoxenia (#78521) üzenetére


föccer
nagyúr

Hőszig.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78526) philoxenia válasza BullZeye (#78524) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, sőt a legjobb lenne pici csapágygolyó a sarokvas végére. Gépzsírba ágyazva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78527) runner 125 válasza BullZeye (#78522) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanilyen CPL fóliás az én összes beltéri ajtóm is, és ugyanezzel szívtam meg én is. Annyi különbséggel, h én az összes ajtómba kértem automata küszöböt és szépen becsukáskor belekaristoltak az íves küszöbbe.

Emelni sajnos gyárilag nem lehet rajta. A pántokkal be tudod állítani az ajtó távolságát a gumi tömítéstől, de mást nem.

A legegyszerűbb mód, ha valóban elbírja még a tok az ajtó kicsi emelését, h szerzel, vagy faragsz ugyanolyan átmérőjű alátétet mint a pánt és mind három pántra ráhúzod őket az ajtópánt alá.

Vagy a másik megoldás, h keresel laposabb küszöböt, én ezt választottam. Nem a féköríves került le végül, hanem szinte teljesen lapos, így ebbe már nem "akad meg" olyan hévvel az automata küszöb.

philoxenia

Valóban, az is jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78528) YAS-dude válasza runner 125 (#78527) üzenetére


YAS-dude
őstag

Van direkt ajtóemelő gyűrű/alátét, többféle átmérőjű.

(#78529) BullZeye válasza runner 125 (#78527) üzenetére


BullZeye
veterán

lekaptam az ajtót, műanyag kis vacak van ráhúzva a zsanér alsó részére, és erre jön rá az ajtó.
Megpróbálkozom egy alátéttel, mert csapágyam nincs, főleg nem ilyen pici..
Automata küszöb van nekem is, és most kezdek aggódni miatta, hogy felhoztad :D

4 lyukat fúrtam, és 4 olyan csavar ment bele ami kitágítja a tiplit, és ott van mint a cövek, így annak a cseréje lenne az utolsó opció, mert nagyon macerás felszedni, és utána kukázhatnám az tuti.

(#78530) macilaci78 válasza BullZeye (#78522) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az adott bolt a Borovi ajtajait forgalmazza, magasságállítás nincs, mint ahogy küszöböd sem. Azt burkolatváltónak hívják és a felmérésnél elkövetett hiba miatt ér bele az ajtód.
Vagy alátéttel emelsz rajta, vagy az ajtó aljából vágsz le. Ha így marad, a burkolatváltót biztosan összekarcolja.

40 mm vastag az ajtólap, nem lett volna elég 3 centis burkolatváltó és eltakarná a csukott ajtó...

Az ajtólap pánt felőli vége is beleér a burkolatváltóba, vagy csak a kilincs felől. Ha utóbbi, akkor a felső pántot az ajtólapba befelé hajtva, az alsót meg kifelé hajtva változik az ajtólap talajjal bezárt szöge és akár még jó is lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78531) BullZeye válasza macilaci78 (#78530) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a baj, ha az ember nem csinál ilyet minden nap, hanem életében először, akkor belegurul ilyen hülye dolgokba. :) De ebből tanul az ember, hálisten nem statikai hiba, hanem egy elég könnyen orvosolható.

Leszedtem az ajtót, volt rajta egy fehér kupak, azt is leszedtem, jól bezsírozva alá raktam 2db méretben passzoló alátétet. Visszaraktam a műanyag kupakot aztán az ajtót, hibátlanul csukódik, felül van még kb 3-4mm, szóval van hely neki bőven, sehol nem ér hozzá semmihez, és az automata küszöböt is beállítottam, hogy fény már ne jöjjön be, de ne akadályozza a csukódást.

Kisebb burkolatváltó nem volt opció, mert az étkező felöli csempe az előző ajtóra volt vágva (10 éve).
Az előző ajtó keret helyét el akartam takarni mindenképpen (olyan nagy ajtó került be amennyit a gyári ajtónyílás engedett a betonba, és vékonyabb a mostaninak a kerete mint az előző bumfordi), mert nem volt hozzá csempe.

Ugyan ajtó nélkül, de lesz egy hasonló mókás rész még a nappaliban, ahol komplett fal került ki, és kb 7cm-es burkolatváltó kell majd legalább 150cm hosszan, na ilyet még nem találtam megfelelőt.

(#78532) macilaci78 válasza BullZeye (#78531) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már egy párszor linkeltem az Erka oldalát.
80 mm széles, 5 mm magas és 80 mm széles, 2 mm magas. Az előbbi pár milliméter szintkülönbséget is elbír.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78533) Morris válasza runner 125 (#78527) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanezzel szopok.
Fatertól kölcsön kértem az elektromos gyalut. Azzal próbálok majd leszedni az ajtó aljáról kicsit.

(#78534) Chaser válasza föccer (#78525) üzenetére


Chaser
titán

ezt nézd meg, ha náluk nincs akkor nagy a baj
9. kerben vannak soroksári úton, weben nincs feltüntetve, múltkor voltam csak elejét láttam raktárnak, hegyekben állt a karton, áraik is jók

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78535) macilaci78 válasza Morris (#78533) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A CPL ajtó szerkezete más. Kívül van a 4 mm-es MDF lap a CPL fóliával, közte meg valami zúzott, ragasztott fa. A gyalu nagyon agresszív ehhez a feladathoz és simán bele fog kapni itt-ott, nem lesz egyenletes. Korábban már leírtam, hogy merülőfűrész, vezető mentén. Ha az nincs, még mindig jobban jársz egy kézi csiszolóval. Ha sokat akarsz levenni, 40-es, 60-as papír, majd 120-assal finomítod, esetleg egy pici éltörés a fólia felől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78536) Morris válasza macilaci78 (#78535) üzenetére


Morris
veterán

Akkor inkább csiszolom.

(#78537) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok, egy olyan lakásban ami nem ázik ( belvárosi, polgári, nagy belmagasságú, 2. emeleti) sehonnan, normális az 52-58% közötti páratartalom? Nem sok ez?

(#78538) zoli03 válasza vwpolopg (#78537) üzenetére


zoli03
őstag

40-60% között optimális. Legalább nem kell párásítanod.

(#78539) vwpolopg válasza zoli03 (#78538) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi :)

(#78540) föccer


föccer
nagyúr

Van valami "házipraktika" amivel meggyőződhetnék arról, hogy egy ablak tényleg fel van-e töltve argonnal-e vagy sem?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78541) Chaser válasza föccer (#78540) üzenetére


Chaser
titán

fél tégla, aztán argon mérővel megméred ami kijön
passz ( : de engem is érdekelne, sztem nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78542) philoxenia válasza föccer (#78540) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Talán spektrométerrel, de annyit nemigen ér...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78543) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Van egy kb 35m2-es darab amit magam szeretnék leviacolorozni. Ez már régóta murvás, le lett vibrálva. Sajnos rossz irányba lejt és nincs több murvám. Hozattam 0-4mm-es ágyazót. Szerintetek megcsinálhatom ezzel a feltöltést? Ez annyit jelentene, hogy az egyik oldalon 3cm lenne ez a réteg, a másikon viszont akár 7-8cm. Jó lenne igy vagy megsüllyedne?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#78544) DoItYourself válasza föccer (#78540) üzenetére


DoItYourself
addikt

Megnézed a feliratot a távtartón a két üveglap között. :D Előbb-utóbb úgyis elillan, a low-e bevonat többet ér. Ahhoz meg elég öngyújtó ellenőrizni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78545) föccer válasza DoItYourself (#78544) üzenetére


föccer
nagyúr

Mennyi idő alatt? 1-2 év, 5-10, 20-30?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78546) DoItYourself válasza föccer (#78545) üzenetére


DoItYourself
addikt

Gondolom a gyártás minőségétől, és a ragasztótól függ. Házilagosan annyit tehetsz, hogy megnézed látható-e valamelyik sarokban gáztöltő nyílás. De gyártanak gáz közegben is, ezeknél nincs töltőnyílás. Létezik műszer is hozzá, gázanalizátornak hívják.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78547) ALI_G válasza föccer (#78511) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja az tenyleg tuti. Megnezem majd. Koszi!

(#78548) philoxenia válasza DoItYourself (#78546) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ezzel a műszerrel nem "látsz bele" az ablakba... A gázmintát a belsejéből kéne venni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78549) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Sziasztok!

Ismét lakáselosztó, mint tavaly szeptemberben, de most másik lakásban.

Viszont - én panelben még ilyet nem láttam - a Nulla és a PE gyűjtő nincs közösítve, azaz nem az elosztónál van szétválasztva, hanem külön piros 2.5-es alu jön be neki a PE gyűjtőre, a bejövő nulla és 1 db fázis 4-es vagy 6-os alun jön be (20A-s megszakító van az óránál, közeljövőben bővítenénk majd 32A-re).
Akkor ez itt egy TT rendszer lenne?

Cserélném a kismegszakítókat, és egyúttal fi relét is betennék, de gondoltam előbb megkérdezem: itt csak simán átvezetem az ÁVK-n a bejövő fázist és nullát, és a kimenő nullát tegyem a nulla gyűjtőre, a PE gyűjtőt meg hagyjam úgy, ahogy van? (Ugye közös PEN-nél az ÁVK előtt nekem kell szétválasztani a PE-t és a nullát)

Másik kérdés: az elmenő vezetékek 40 éves 2.5-es aluk ahogy nézem, kivéve a riasztó (1.5-es réz) és a fürdőszobai konnektor (mosógép 2.5-es réz). Milyen biztosítást tehetek rá max?
Eredetileg 10A-s elfáradt bakonyművek volt mind a 4, de aztán a fürdőszobait a mosógép állandóan levágta, és oda egy régi bérlő egy B16-ost tett.
Ugye a 2.5-es alu max terhelhetősége 17A A típusnál, ami C-nél már 20 felett van, de mégis mi lenne az, amit max odarakhatok? 10,13 vagy 16? A jelenlegi pár éves B16-ost (mosógép) cseréljem egy C-s 10 vagy 13-asra, vagy az maradhat? (sajnos jelenleg a lakáselosztó cseréje, és az áramkörök teljes szétválasztása, kismegszakítók számának a növelése nem aktuális)






Előre is köszönöm.

(#78550) DoItYourself válasza philoxenia (#78548) üzenetére


DoItYourself
addikt

Olyan is van, de azt csak a Star Trek-ben láttam. :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.