Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28001) talpas válasza _Petya_ (#27987) üzenetére


talpas
aktív tag

Mosdó, mosogató a rálocsolt, ráfújt környezetbarát vízkőoldóktól az a bolygó műanyag /Betét/ kiszárad, önmagát képes darálni. Szedd le a kart, fogkefével takarítsd le, öblítés, majd vazelint, neki ahol látod, hogy csúszkál. Vagy Wd, és mozgasd a szárat, hagy tudjon megkenődni rendesen. Ha a betét kerámia felülete sérült és amiatt szorulna, egyéb más szennyeződéstől akkor már csöpögő csapról beszélnénk és az meg a hálózatból jön.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#28002) talpas


talpas
aktív tag

Ezt csak azért írom mert nagyon megörültem, mikor rátaláltam itthon. Ez nem az a gyerekjáték amit a vill. boltban eléd tolnak. 5309-E Húzós lámpa kapcsoló. Nem linkelek, a név alapján ráfogsz találni.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#28003) BRIKLY válasza szabjan (#27992) üzenetére


BRIKLY
veterán

Már csak azt nem tudom,ezt az egészet hogy kellene megcsinálni. :B

Viszont eszembe jutott egy olcsóbb ideiglenes megoldás. A folyosón,ahol a kandalló van,konkrétan a kandalló mellett van a hatalmas kémény.Itt van néhánykép amik a folyosó felújításakor készültek.
Ezen a képen látszik a kémény.
Arra gondoltam,hogy gipszkartonnal egy vonalba hoznám a falat a kéménnyel,a mennyezettől lefelé 30 centit,arra több helyen tennék rácsot,na meg persze mögé a falba is csinálnák több lyukat.És ezt segíteni valahogy ventivel.(bár még nem tudom mivel lehetne a 35 centi vastag vályog falat átfúrni..)

Valahogy így értem,nem tudom mennyire kivehető a képről a gondolatom,nem vagyok agy paint művész. :B

(#28004) Jovanny2 válasza BRIKLY (#28003) üzenetére


Jovanny2
őstag

"(bár még nem tudom mivel lehetne a 35 centi vastag vályog falat átfúrni..)" Mondjuk egy 40 centis bármilyen (fa, fém, kőzet) fúrószárral... :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#28005) BRIKLY válasza Jovanny2 (#28004) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nincs 120mm vastag fúrószáram :U

(#28006) fero02 válasza BRIKLY (#28005) üzenetére


fero02
veterán

Felrajzolod a falra a kívánt méretű "lukat" és a kör vonala mentén elkezdesz egymás mellé fúrni "lyukakat". 10-12mm-es, hosszú szárú fúval. Aztán vésővel szépen körbemész a furatok mentén, közben termeled kifelé a fölösleges téglatörmeléket. ;)

(#28007) BRIKLY válasza fero02 (#28006) üzenetére


BRIKLY
veterán

Így terveztem én is,ezt valahogy megoldom,már csak az a kérdés,hogy szerintetek jó-e az ötlet amit kitaláltam,és ha igen,hová,mekkora lyukakat csináljak a gipszkartonba,és honnan,hogyan,merre "kergessem"a levegőt ventilátorral.
Igaz számomra még az is kérdéses hogy a felfogatásokat hogy kell megoldani,és mivel,de bújom a netet,hátha találok infókat.

(#28008) szabjan válasza BRIKLY (#28003) üzenetére


szabjan
tag

Tulajdonképpen jó lehet így bár a képeket nem tudom megnyitni..
Alul felül legyen nyílás ennyi a lényeg. Akár ventilátor nélkül is érdemes kipróbálni először.

a vizesember

(#28009) BRIKLY válasza szabjan (#28008) üzenetére


BRIKLY
veterán

Elvileg most már láthatóak a képek

Úgy gondoltam,hogy teljesen a jelenlegi mennyezettől indulva 30 centit lehozni,és végig 1 vonalba a kéménnyel.

Bedobom ide is a képet amin látszik a kémény,és az egyik szoba ajtaja.Ami a képen nem látszik,jobbra van egy válaszfal,és abból a részből nyílik a másik szoba. A kéménytől jobbra a fal túl oldala az egyik szoba,balra a másik aminek látszik az ajtaja.

A jelenlegi állapotot képtelen vagyok mobillal normálisan lefotózni,mert annyira sötét a helyiség.
Volt próbálkozásom anno,nem tudom mennyire látszik a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#28010) szabjan válasza BRIKLY (#28009) üzenetére


szabjan
tag

Ez nem kályha véletlenül? :D
Én végig egy beépített kandallóban gondolkodtam. Ennek hogy falaznád el az elejét?
Amúgy jó lehet az a megoldás is, hogy elég zárt az álmennyezet feletti rész és az maga a cső. onnantól már csak a szobákba átmenő lyukak a lényegesek. De én nem ilyen 125 ös lukakban gondolkodnék. Én magamnak legalább 60x20 as rácsozott szellőzőket vágnék be a plafon alatt a másik szoba felé.
Vagy abba akarsz valamilyen ventilátort beletolni? Mert az úgy jó lehet csak kicsit hangos.

a vizesember

(#28011) Integra válasza BRIKLY (#28009) üzenetére


Integra
titán

remélem az a vörös festés a múlt és a fehér a jelen :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28012) runner 125 válasza Integra (#28011) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nálam a lila jobban kiveri a biztosítékot, de ezt már korábban kitárgyaltuk. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28013) szabjan válasza Integra (#28011) üzenetére


szabjan
tag

Ez jó... :D

BRIKLY:

Összedobtam egy skiccet mindjárt kimentem és töltöm...

a vizesember

(#28014) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Vettem ma egy 2.5kW-s 11 tagos olajradiátort az Obiban. Bekapcsoltam először valamilyen alap fokozaton, majd áttettem maxra. Ennek az lett az eredménye, hogy a festék elkezdett füstölni, majdnem égni, néhány helyen felpúposodott. Ez jól sejtem, hogy nem a normális működés része? :D Esetleg a túlmelegedés védelem szar lenne benne? Holnap visszaviszem. Szépen megbarnult a felső összeköttetések szinte mindegyike. Plussz nagyon jó, hogy szellőztethetem ki az egész lakást -5 fokban, fűtés nélkül. :W

Közben kiderült, hogy december 2-től alig 3 hónap után lehet lesz újra gázunk. Jeeeeee.

I am having fun staying poor.

(#28015) szabjan válasza Drizzt (#28014) üzenetére


szabjan
tag

Ezen nagyon komoly maximális üzemmód van úgy látszik... :D :C
Na jó. Tudom nem vicces...

BRIKLY:

Na egy 2 perces skicc... :D /nemröhög!/
Én valahogy így képzelném el.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#28016) BRIKLY válasza szabjan (#28010) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem,ez a folyosó :D

De ha már szóba jött a konyha közbe dobok 4 képet arról is,a többit mag majd feltöltögetem

ilyen volt:

Persze a parapet itt már kiszerelve,stb.

Ilyen lett:


Nem akarom a kandalló elejét elfalazni,csak ilyesmi módon egy "dobozt" építeni egy vonalban a kéménnyel,faltól falig,a mennyezettől 30 centit lefelé.
A lyuk ha úgy jobb lehet nagyobb is, a 120mm csak egy ötlet volt.A ventit inkább valahova kintre raknám a folyosóra a "dobozba".

(#28011) Integra: a fehér az a glettelés,a vörös a jelen,a múltért meg nézd meg a linkelt képeket..Ahogy a lila konyha,ez is női vágy volt..A konyha még oké,de a folyosót bánom,mert olyan sötét mint a pokol..
De ha megnézed a többi képet is, véleményezhetnéd a munkám. :B

(#28017) föccer válasza BRIKLY (#28016) üzenetére


föccer
nagyúr

Runnernek tetszeni fog :D

egyébként meg jó lett, nagyságrendi változás :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28018) Dluinet válasza BRIKLY (#28016) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a dobozt amit a kályha köré raksz az ytongból célszerű csinálni, a belső felét pedig hőtükörrel bevonni, hogy ne a ytongot melegítse

az ytong dobozon csinálsz alul egy lyukat, amin keresztül a hideg levegő bemehet, erre a lyukra rakhatsz ventilátort is, a felmelegedett levegő pedig tovább az álmennyezetbe

a sógoroméknak így van megcsinálva, de hiába fotóznám, csak egy falat látnál egy kandalló betéttel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28019) Morris válasza föccer (#28017) üzenetére


Morris
veterán

Runner még fiatal! Időbe telik mire rájön, hogy akármit akar, akármit szeretne, úgyis az lesz amit a nő akar! ;] :D
Szerintetek nálunk miért lilás a tapéta? :D

(#28020) BRIKLY válasza föccer (#28017) üzenetére


BRIKLY
veterán

Majd összeszedem a képeket és belinkelem mind, kíváncsi vagyok hogy véleményezed a munkáim,mert eddig csak a jajjgatásom olvastad,amiből csak annyi jött le hogy béna vagyok.Lehet hogy amúgy sem lesz jobb látszat,de én azt hiszem szakmai ismeretség nélkül nem rossz amit alkottam. :D

Egyébként az a 4 centi szigetelés amire azt mondtátok nem fog érni semmit,hát én meglepődtem. Seperc alatt bemelegszik a konyha,jól is tartsa a hőt, és hát a hőérzet is nagyon jó lett,kellemes,otthonos,nem is tudom hogy mondjam.A ház vályog részén sincs ilyen jó. :Y
A fürdő az meg hát hűtőkamra,mint ami eddig a konyha is volt.20 fokban becsukom az ajtaját, 1 óra múlva 11 fok.. pedig még nincs is fagy. :U

(#28015) szabjan: Hát én ebből azt veszem le,hogy teljes álmennyezet,és minden helységhez rácsozás.
Ez nem nyerő.Na meg a konyha fűtése az oké, a fürdőből meg egyelőre nem engedem ki a hideget. :DDD

Nos lehet hogy rosszul fogalmaztam mit is akarok, itt egy jó csámpás kép hogy mire gondoltam kb

(#28021) neduddki válasza Drizzt (#28014) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mi a apeknek veszel olajradiatort? infrapanrel ha ma rmindkipp tavolvagy a gaztul?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28022) fero02 válasza Morris (#28019) üzenetére


fero02
veterán

Mert kib@szott papucs vagy koma!!! :K ;] :DDD

(#28023) Lipton válasza Morris (#28019) üzenetére


Lipton
őstag

Az inkább nem írnám le miért lehet a tapéta nálad lilás :)

Mindezek ellenére szeretem és is ha van némi szín a házban :)

fero02: kivont karddal rohangál a szőnyeg alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#28024) Integra válasza Morris (#28019) üzenetére


Integra
titán

nos... tuti 1 napos ban-t kapnék érte, így megtartom magamnak :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28025) Morris válasza fero02 (#28022) üzenetére


Morris
veterán

ugyanmá hófehérke! ;] :DDD

Integra :D :D

[ Szerkesztve ]

(#28026) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Színekre nem tudok mit mondani. :D Ez a vörös nekem is tetszik egyébként,csak nem a folyosóra,ahol a 18 négyzetméter csak a bejáratiajtó ablakain át kap fényt,ráadásul van egy válaszfal is.
A szobám meg bíbor lett,mert a sötét szobát szeretem,itt csak akkor van villany kapcsolva ha keresek valamit,redőny 0-24 koppig lehúzva,160cm kék led elég nekem világítani. :D
A konyha lilája ami nem tetszik túlságosan,de nem volt választásom,nem az enyém a ház,hanem a testvéremé,aki viszont nő. :)

(#28027) FatalEror válasza Morris (#28019) üzenetére


FatalEror
addikt

Így van,addig nem nyugszanak,amíg az alapvető szükségleteiket ki nem elégítik,és most nem a szexre a gondolok,hanem függöny,karnis,színes fal...stb.És ugye fantasztikus esztétikai érzékkel vannak ellátva,szóval a festéket sem úgy vesszük,hogy ez minőségi,festék,amit lehet mosni,és jó fed,hanem ez bíborvörös,és ez kell.....illetve vitázni is fölösleges,úgy is mi alázkodunk meg,aki meg biztosan akarja bizonygatni a saját igazát,az ellen is van a nőknek 3hétnoszex programjuk.....

HardCore is my LifeStyle

(#28028) BRIKLY válasza FatalEror (#28027) üzenetére


BRIKLY
veterán

Jó hogy emlegeted,ajánlhatnál valami függönykarnist a konyhába. ;] 110cm az ablak,tehát kb 130cm-es kellene.

Lila falra én annyit kaptam,hogy "ha fehér lesz a fal,be nem teszem a lábam a konyhába" :DDD

(#28029) DeFranco válasza BRIKLY (#28028) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kezébe nyomni a seprűt és leküldeni egy rekesz sörért :D

(#28030) Integra válasza BRIKLY (#28026) üzenetére


Integra
titán

sorozatgyilkos gyanús egy lakásfestés, az hót ziher. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28031) Morris válasza FatalEror (#28027) üzenetére


Morris
veterán

Ennyi :DDD :R

(#28032) BRIKLY válasza Integra (#28030) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát én maximum az egereket gyilkolom sorba :D
Ja,ha már egér,van ellenük valami tuti távoltartási módszer? (macskán kívül)
Bent megfogdosom őket,az oké,de mikor lefekszek aludni és elkezdi alulról rágni az ablakpárkányt az nem kicsit idegesít,már párszor megcsapkodtam gumikalapáccsal de nem unta meg..Rág a falban is...

(#28033) BRIKLY válasza szabjan (#28010) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem kicsit olvastam félre a kályhát konyhának :DDD

Kandalló egyébként. :K

[ Szerkesztve ]

(#28034) Dluinet válasza BRIKLY (#28033) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez üvegajtós kályha, nem?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28035) neduddki


neduddki
nagyúr

I!

5 napja futok, a falfutes tul oldala +1 fok a mellete levohoz kepest /belso fal/, fajinkul brutalis 1esen hang nelkul min 15fokot hut a vizen /miota kilekgetelnitettem/, kozben szereztem radiator kulcsot is, most az uj bordasfalt kell meghekkelni mert abban nagyon belee van ragsdva, gyak a felso harmada mxik, levegokergtes cimen rekod magas 55fokos kilepeot is elertunk /tovabba ris minimumra visszafojtva a futes/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28036) Sickboy25 válasza neduddki (#28035) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nálad brutal rendszer van, az én A+-os kecóm csak jelenthet :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#28037) BRIKLY válasza Dluinet (#28034) üzenetére


BRIKLY
veterán

Adattábla szerint "szilárd tüzelésű kandalló"
A füstcső ne tévesszen meg senkit,le van szűkítve,olcsóbb volt mint új csövet venni :D

(#28038) neduddki válasza Sickboy25 (#28036) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne viccelj az enyem vmi d-e-f hivataslosn:- )
elneb belontem kis pizt a futes-hoszigetes iranaba
lattad a tavjji hofenykepeet?

udv

neduddki

mod: az gyutt esembe Te mivle futesz?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28039) Sickboy25 válasza neduddki (#28038) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nem láttam, csak valami egész éves minimális gázszámla rémlik...

Hőszivattyúval... meg majd jövőre egy vízteres kandallót is beszerzek, mert rohadt sok fám van és még lesz is...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#28040) neduddki válasza Sickboy25 (#28039) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meselj mejjik? ugy unblokk mindenrul kivalsztas beszereles tapsztalt

udv

neduddki

mod: bof

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28041) Sickboy25 válasza neduddki (#28040) üzenetére


Sickboy25
addikt

Levegős Mitsubishi Electric Zubadan PUHZ-SHW140YHA 14 KW hűtő -fűtő. Ehhez kapcsolódik egy 1000 literes puffertartály és egy 500 literes indirek fűtésű melegvíztároló, ami olyan típus, hogy később napkollektorra köthető. Ez táplálja a fal- és padlófűtést. Egyenlőre minden szoba külön termosztáttal vezérelhető, de később szeretnék egy központi vezérlőt beszerezni. Sajnos tapasztalatom még nincs mert csak jövő héten kötik össze a rendszert! Fal, födém leszigetelve így már én is nagyon várom a hatásfokot...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#28042) neduddki válasza Sickboy25 (#28041) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en si a zubadannal szemsztem, de akkor mar meglett a viessmann

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28043) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Fel tartottam egy hőmérőt a cső fölé,a mennyezettől 30 centire. Ahová ennek az elképzelésemnek a szívó rácsa kerülne. Nem kevesebb mint 60 fok van ott :Y

(#28044) Drizzt válasza szabjan (#28015) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Visszavittem, s visszakaptam a penzem. Inkabb nem erdekelt az az opcio, hogy valasszak ott valami mast helyette. :D

I am having fun staying poor.

(#28045) DopeBob válasza Sickboy25 (#28041) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

passzív, vagy passzív közeli házad lesz, hogy erre esett a választás? Merre felé építkezel? Nemsokára nekem is el kell merülnöm a gépészetben, hogy hová mit, nem baj, ha majd kérdezek párat fél év mulva? Nagyon érdekelnének a tapasztalatok :-)

Nálunk egyébként egy AEH közeli ház lesz, normálisabban számító hőszigetelés (30PTH, 20cm EPS padlóban, 20cm EPS homlokzaton, 35-40cm födémen, 3 rétegű ablak de nem Internorm kategória, valószínűleg Premier), ami szerintem még gazdaságosan kivitelezhető, de hogy mivel fogunk fűteni azt még nem nem tudom :)

A zubadan-nak a kulso egysége mennyire hangos?

MZ/X

(#28046) Sickboy25 válasza DopeBob (#28045) üzenetére


Sickboy25
addikt

Persze nyugodtan kérdezhetsz... Passzív közeli még csak... Ahhoz még sok feltételnek meg kellett volna felelnie :) Tatán építkeztünk. Nekem a külső falon 15 centi szigetelés van, a födémen 35 centi, van egy másik ferde tető a konyha és étkező részen oda csak 20 centi fog bemenni a gerendák miatt... Külső egységét sem hallottam még de kb. 2 hét múlva azt is meg fogom tudni mondani!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#28047) csemberlen válasza Sickboy25 (#28041) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha valami inteligens vezérlést szeretnél majd akkor kereshetsz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#28048) Sickboy25 válasza csemberlen (#28047) üzenetére


Sickboy25
addikt

Oké rendben. egyéb mást is rá lehet kötni vagy csak a fűtésszabályozást?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#28049) csemberlen válasza Sickboy25 (#28048) üzenetére


csemberlen
őstag

Természetesen mindent rá lehet kötni. Világítástól kezdve, infravezérlések,redőnyvezérlés, mindez neten keresztül, okostelefonon is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#28050) DopeBob válasza csemberlen (#28049) üzenetére


DopeBob
addikt

Esetleg Loxone-al foglalkozol? Vagy valami hasonló megoldással? :B

MZ/X

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.