Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78701) Met válasza attiati (#78699) üzenetére


Met
Topikgazda

Reluxa, szalagfüggöny?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78702) philoxenia válasza attiati (#78699) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78703) Blackmate


Blackmate
senior tag

Van-e valakinek tapasztalata az Abszolút Home termékeivel kapcsolatban?

Milyen minőségűek a térköveik, raktak-e le már valakinek? Ház körüli járdát, kocsibeállót tervezgetem és elég szimpatikus az árszabásuk.

(#78704) gerisz23 válasza Lauda (#78693) üzenetére


gerisz23
őstag

A lámpagyártók,készülékgyártók nagyon sok esetben tojnak a szabványokra.A lényeg hogy olcsó legyen az előállítás.
Láttam már sütőt is gyárilag bekötve 3×1,5 -es kábellal,úgy hogy arra ment a főzőlap is.A szakszervíz meg rá is kötötte egy sima dugaljra a tulajnál...
Ma a szabvány szerint kötelezően kikell építeni a földelést a lámpákhoz IS.Ha be lesz kötve ha nem.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78705) attiati válasza Met (#78701) üzenetére


attiati
veterán

úgy értem, hogy nem szeretnék 24/7-ben sötétíteni

az UV szűrő fólia jó megoldás?
Van neki valami hátránya?

(#78706) pjen válasza attiati (#78705) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem magára a Tv re és a hangfalakra kellene egy laza fekete fóliát rögzíteni,gondolom a hátulja van az ablak felé.Tetejébe pár lyukkal.Ha széteszi a nap könnyen cserélhető.

(#78707) attiati válasza pjen (#78706) üzenetére


attiati
veterán

Mármint az uv fóliát rásimítani?

Lógjon túl a fólia teteje a tv-n? A lyuk miért kell rá?

(#78708) pjen válasza attiati (#78707) üzenetére


pjen
félisten

Igen,akár sima fekete fóliát.Az átlátszó UV fólia nem sokat ér,legalábbis nálam.Lyuk azért kell,mert melegszik,a keletkező hőnek el kell távozni.A fólia azt a részt takarja amit védeni akarsz a naptól.

[ Szerkesztve ]

(#78709) macilaci78 válasza pjen (#78706) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi tettünk fel ablakfóliát a kirakatra, 33 m2. Hővédő, UV álló, de a legtöbb fényt engedje be és ne tükröződjön. Nincs olyan meleg, olcsóbb a klímával hüteni és nem fakul a frissen felcsiszolt parketta. 3 éves beruházás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78710) attiati válasza macilaci78 (#78709) üzenetére


attiati
veterán

Es tapasztalsz valami hatranyt?

(#78711) macilaci78 válasza attiati (#78710) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Napsütésben a fólia felmelegszik, süt az ablak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78712) attiati válasza macilaci78 (#78711) üzenetére


attiati
veterán

Belul vagy kivul van a folia?
Miert baj, ha a folia felmelegszik?
Novenyek tenyleg meghalnak egy folias ablakos helyisegben az UV szures miatt?

[ Szerkesztve ]

(#78713) martillo


martillo
tag

Kocsibeallo lefedesere keresek anyagot.
Mivel a haloszoba ablak kozvetlen szomszedsagaban van a kocsibeallo, az alabbi szempontok szerint keresnek vmi jol bevallt anyagot:
- nagy fenyatereszto kepesseg, viztiszta verzio, ha elerheto
- ne legyen hangos esoben (allitolag a polikarbonat nagyon kopog)
- lehetoleg a jegesot is birja normal keretek kozott (nyilvan a dionyi jegre nehez felkeszulni)

Kinel van hasonlo parameterekkel valami bevallt megoldas?
Koszi

(#78714) Chaser válasza martillo (#78713) üzenetére


Chaser
titán

flóényáteresztő is legyen és ne kopogjon, sztem ez a kettő együtt nem megy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78715) Pttypang válasza martillo (#78713) üzenetére


Pttypang
veterán

Polikarbonátra cserélték az erkélyeken az üveget sok lakásnál, én is gondolkodtam rajta, 50k az erkély felújítás, de a dróthálós ablak kicsit stabilabbnak tunt, igy meg nem mentem bele. Érvek, ellenérvek a polikarbonáttal kapcsolatban? Birja majd az a napot tizenpar evig?

Everybody lies.

(#78716) philoxenia válasza martillo (#78713) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát esetleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78717) pjen válasza macilaci78 (#78709) üzenetére


pjen
félisten

Mi is tetettünk a tető ablakra,kívülre,valami extrát,jó drága volt.Az UV-t nem tudom hogy engedi át.nem mértem.A hőt és a fényt kíválóan,sajnos.

#78713) martillo:nekem van egy polikarbonáttal fedett teraszom,valóban kopog.Ahhoz,hogy ne kopogjon,valami lágy anyag kell,például átlátszó fólia,évenként cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#78718) macilaci78 válasza attiati (#78712) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Belül van a fólia, a növények közül kettő pusztult ki a 40-ből.
Nem baj, de kimondottan kellemetlen teli tenyérrel érinteni 10 folyamatos másodpercig, egy kisgyereket esetleg érzékenyebben érint.
Volt növény, amelyik idő közben elérte a mennyezetet és visszavágtuk. A locsolási, tápozási szokások nem változtak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78719) macilaci78 válasza martillo (#78713) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szüleimnél a szobám ablaka alatt van egy feljáró, kb 16 m2 fémszálas üveg van 10-15°-os szögben felette. Hanyatt fektetett T vasak közt a 80×150 centis üveglapok. Bő 25 év alatt egy lap repedt el, az is csak azért, mert felrakáskor Apám nekiütötte a vasnak. Padlás nyeregtetővel, hagyományos cserép, alatta csak fólia.
Ha esik, nem az üveg nem kopog jobban, mint a cserép. Elég magasan van, így nem zavaró az alatta megrekedő meleg. Ahol csak 2,5 méterre van a talajtól, az alatt megdöglesz.

A hátsó udvaron a tető alá bekötve egy polikarbonát tető, félkörben meghajlítva, mint egy fóliasátor. Kopog rendesen. Kb 6-8 éve lehet fent, kapott jeget, vihart, égszakadást ez is, hiba nélkül működik.

A polikarbonát azért kopog, mert kicsi a tömege, ami elnyelné a rezgést és a tetejében még üreges is, mint egy dob.

Ja igen, ha az eső lapos szögben éri, akkor nem kopog. De ehhez vízszintes helyett közel függőleges felület kell.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78720) martillo válasza pjen (#78717) üzenetére


martillo
tag

Koszi mindenkinek a sok infot, ezek szerint a kopogo polikarbonat nem csak urban legenda...

Ezt a lagy foliat ugy erted, hogy ratenni a polikarbonatra es cserelni evente, vagy a folia onalloan ami a nem kopogo megoldas lehet?

Praktiker, bauhaus honlapjan lattam pvc hullamlemezt viztisztaba. Azzal esetleg vmi tapasztalat? A jeget erzem azzal szuk keresztmetszetnek, 1mm a vastagsaga talan.

Szerk.
A terasz nalunk is polikarbonattal lesz fedve, ott csak a nappali van a kozelben, oda jo lesz, nem gond. A kocsibeallo is a haloszoba ablak miatt aggat... :F

[ Szerkesztve ]

(#78721) pjen válasza martillo (#78720) üzenetére


pjen
félisten

Szomszédnál PVC hullám van,az is kopog.én csináltam a tetőt,direkt meghallgattuk esőben.Először Csináld meg a teraszt,lesz kopogás próba.

[ Szerkesztve ]

(#78722) moma


moma
őstag

Szerintetek, ha a hűtő és a gázsütő között csak 5-10 centi távolság van az nagyon gáz?(elég forró lesz a sütő oldala, ha használva van, de hozzá lehet érni nem süt azért)

we all deserve a bit of luck.

(#78723) Lauda válasza moma (#78722) üzenetére


Lauda
félisten

A hűtőnek nem jó. Meg a villanyszámládnak sem.

(#78724) pjen válasza moma (#78722) üzenetére


pjen
félisten

Lehetett régen kapni kettő közé,hővédő lemezt,lehet most is árulják.

(#78725) fojtviki válasza fojtviki (#78648) üzenetére


fojtviki
senior tag

Vegulis megkaptuk a valaszt. Maga a kereskedo is azt mondta, hogy amiben piros szin van, az kifakul 2-3 ev max. Fold szinekbol javalott valasztani.

(#78726) moma válasza pjen (#78724) üzenetére


moma
őstag

Köszi a segítségeket :R Találtam is egy ilyen tűzgátló lap nevű dolgot, ha ráerősítem a hűtőre talán jó lehet.

we all deserve a bit of luck.

(#78727) DoItYourself válasza moma (#78726) üzenetére


DoItYourself
addikt

Némelyik hűtőnek az oldalfalában van a hőleadója pl. Samsungok. Ha ilyen hűtőd van, hagyj szabadon 5-10cm helyet mindkét oldalán.
Nem írtad, hogy szabadonálló, vagy beépített készülékekről van szó.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78728) macilaci78 válasza moma (#78726) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a két eszköz találkozásánál vagy bajban, hanem hátul, ahová mindkettő a hőt adja le. Egymást fűtik, ami a sütőnek kvázi mindegy, de a hűtőd nem tapsol neki. Bírja, de fogyasztásban megmutatkozik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78729) ctrlaltdel13 válasza martillo (#78713) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Miből van a falad és ablakod?
Nekem a kutya ugat végig a ház mentén,és aludni is tudok tőle,pedig valószínű hangosabb mint a polikarbonát esőben.

(#78730) moma válasza macilaci78 (#78728) üzenetére


moma
őstag

Hmm. Akkor hagyjam is ezt a tűzgátló lapot? Amúgy max egyszer egy héten, ha megy a sütő akkor sem sokáig. Most amúgy az előszobában van a hűtő csak gondoltam beviszem a konyhába, közelebb is lenne, ha kell valami, meg zavar a hangja éjszaka kicsit. De ha inkább maradjon ott, akkor az is egy lehetőség.

DoItYourself: a tűzhely bár szabadon álló, de a gázcső miatt csak nagyon kicsit mozdítható. a hűtő szabadon mozgatható, de nem találok neki jobb helyet. Hátul van a hőleadó rész a hűtőnél.

we all deserve a bit of luck.

(#78731) martillo válasza ctrlaltdel13 (#78729) üzenetére


martillo
tag

25-s tegla plus 10 cm szigeteles, muanyag nyilaszarok vannak mindenhol.

Toprengek nagyon , az acsot a heten kell informalnom, hogy dontottem, mi kerul a tetejere a beallonak

(#78732) BullZeye válasza macilaci78 (#78711) üzenetére


BullZeye
veterán

Növények vannak bent? Túlélik az UV fóliát?

(#78733) Chaser válasza moma (#78722) üzenetére


Chaser
titán

Huto burkolata hoszigetelt, ha nem az lenne normal resze 10 fok, fagyaszto resze -10 fok lenne tapintasra ( : arrol nem beszelve, allandoan folyna rola a viz paralecsapodas miatt
Eppen lehet ketto koze meg egy reteg hoszigetelot betenni, gaznak kb mindegy, hutonek meg hasznalhat, oldalan holeadas viszont elo dolog, samsung invertereseknel lattam eddig, de egyszeru, ha hatuljan racs van ott adja le, ha nincs akkor az oldalan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78734) macilaci78 válasza BullZeye (#78732) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt a válasz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78735) macilaci78 válasza moma (#78730) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem nyugodtan teheted egymás mellé. Ami miatt mégsem feltétlenül jó ötlet, az a főzés: nagyon hamar elkoszolódik a hűtő oldala, subickolhatod a rászáradt olajgőzt.

Chaser: Szegeden Gorenje hűtőnk van, kb 15 éves, hátul nincs rács, de hőleadó felülete csak ott van. A hátuljával egy síkban van a csőkígyó és rá van ragasztva valami hővezető papír. De valóban, ha rács van, akkor annyi és ott.
Nálam télen 1-es fokozaton van a hűtő, nyáron esetleg 2-es. Az a mérce, hogy a hűtőből kivett innivalót tudjam apránként, de folyamatosan kortyolni, legyen kényelmes a torkomnak. Ha ellette lenne a sütő, vagy valami miatt melegebb helyre tenném, akkor még van további 3 fokozat... Egyszóval nálam ez a kb 5 éves hűtő még többet is elbírna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78736) talpas válasza moma (#78730) üzenetére


talpas
aktív tag

Tedd oda azt a lapot, rosszabbat nem teszel vele és Téged is megnyugtat.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#78737) Chaser válasza macilaci78 (#78735) üzenetére


Chaser
titán

mai hűtőknél lehet csak oldalt, 15 éve ilyen megoldás valószínűleg még csak papíron létezett, mondjuk nem örülök neki, inverteres hűtő alig van, ami tetszik árban/tudásban/designban az egy samsung, oldalsó hőleadással, nálam is mellé kerül a sütő, eletronyos, kb méter magasan, de azokból se sok meleg jön ki, gyapottal vannak szigetelve
jó hűtő már alacsony fokozaton is kellemesen hűt, persze ha az ember telepakolja friss sok mindennel akkor jól jön a többi fokozat, elvileg inverteresnél csak beállítom mennyi legyen benn és többit ő intézi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78738) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Falcsiszoló zsiráfot szeretnék bérelni. A régi festékeket és glettet szeretném lecsiszolni vele. Egy 54nm-es lakáshoz mennyi idő kellhet? 1 nap alatt be lehet fejezni? Nem használtam még ilyet, mennyire nehéz használni.

Dél-Pesten esetleg tudtok valami helyet, googleben nem találtam ezen a környéken.

(#78739) macilaci78 válasza mokus1 (#78738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az nagyon függ a belmagasságtól is és a helyiségek kerületétől is. Például 54 db WC/kamra méretű helyiségre jut mondjuk 200 méter kerület, könnyen lehet akár 800 m2 falfelületed is az 54 m2 mennyezethez.
Míg ha nincs válaszfalad és a legkisebb kerületet vesszük (kör alakú egyetlen helyiség), akkor van kb 26 méter kerületed, 2,2 méteres belmagassággal (pl tetőtér, vagy szuterén) kb 57 m2 falad van az 54 m2 mennyezethez.

Persze ez vad tipp, se ablakkal, se ajtóval nem számoltam, mindazonáltal a sarkok, jtó-ablak környéke baszogósabb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78740) mokus1 válasza macilaci78 (#78739) üzenetére


mokus1
addikt

A kettő között kb 200m2 falfelület lehet.
Igazából érdekelne, hogy 1 nap alatt be lehet-e fejezni:)

(#78741) föccer válasza mokus1 (#78740) üzenetére


föccer
nagyúr

Be lehet. Ellenben glettelés után is át kell csiszolni, majd a második sor glettelés után is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78742) sketchifun válasza mokus1 (#78740) üzenetére


sketchifun
senior tag

A zsiráf eleve nem erre való.

Szerintem hagyd a francba, és egy spaklival kapard le.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78743) mokus1 válasza sketchifun (#78742) üzenetére


mokus1
addikt

Kaparnám, de néhol a tapéta alatt ott maradt a ragasztó. 2-3 réteg festék és szenvedés. Ráadásul a konyhában még maradt vízálló tapéta úgy ráragasztva, hogy körömmel se tudom leszedni. Arra gondoltam zsiráffal gyorsabb lenne. Azt olvastam erre is lehet használni.

Föccer: Köszönöm, Neked is. Tudom, bárcsak már ott tartanék :)

[ Szerkesztve ]

(#78744) sketchifun válasza mokus1 (#78743) üzenetére


sketchifun
senior tag

Azt írtad, a glettet is le akarod szedni. Akkor ne a tapétát meg a festéket kapard, hanem fogd meg a spaklit keményen, és gyerünk.

Ablakpucolós flakonba víz, nedvesítsd fel, úgy könnyebb lesz.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78745) gerisz23 válasza mokus1 (#78743) üzenetére


gerisz23
őstag

Én nemrég kapartam le a nagyszobánkat,kb 60nm2 falfelület.Lehet kapni direkt erre való kézi kaparót csak olyat végy aminek hosszú a nyele(kétkezes).Nálunk 3 réteg olajfesték meg rajta tapéta ami könnyen lejött.Nem kapartam le totál a meszes vakolatig,az olajfesték beleivódott rendesen.Kb 12 órába telt,nedvesítettem a falat.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78746) Csabroncka válasza kasza blanka (#78549) üzenetére


Csabroncka
addikt

ÁVK esetén csak azt gondold végig, hogy a földelést nem szakíthatod meg! Azt hogy fizikailag hol választod szét a PEN-t mindegy, de az ÁVK előtt kell legyen. Nekem az óránál választották szét.

"in medias res"

(#78747) mokus1 válasza sketchifun (#78744) üzenetére


mokus1
addikt

Tapeta mar lejött alatta van nehany réteg festék azt kene leszedni ez anagyja. Ezekre gondoltam a gépet de ha kézzel is viszonylag egyszerűen lejon celszwrszammal nekem az is jo.
A konyhaban van kb 5-6m2 vizallo tapeta az a legnagyobb szenvedés.

Spakli erre nwm jó próbáltam. 3 év lenne mire befejeznem.

[ Szerkesztve ]

(#78748) dewil666 válasza mokus1 (#78747) üzenetére


dewil666
őstag

Nedvesítés+kaparás+kitartás. Én is túl vagyok egy 62nm lakáson. Igaz 3-an csináltuk pár nap alatt tiszta betonfelület volt mindenhol.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#78749) Chaser válasza mokus1 (#78743) üzenetére


Chaser
titán

En is lespriccelnem es utana kaparnam
Kiurult flakonos dolgot viszont felejtsd el:) normalis munkahoz normalis eszkoz kell, akar obiban kapsz 1/,5e-2e korul 2-3 literes spriccelot, abban van nyomas, atfujod vele amit kaparni akarsz ketszer, ha nem eleg haromszor, utana ugy jonnek a retegek mint a vaj es nincs kiporzas
Es kaparashoz kaparo spaklit vegyel, sok fajta van, ha valami makacsabb azzal megy, de vizeses utan altalaban leggyengebb spakli is eleg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78750) sketchifun válasza Chaser (#78749) üzenetére


sketchifun
senior tag

Most hogy így mondod, énis 1.200-ért vettem. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.