Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78851) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

IX. kerületi (József Attila lakótelep) lakás felújításához keresek megbízható, igényes, nem csillagászati áron dolgozó redőnyöst.

Ha bárki tud szakembereket ajánlani, köszönöm! :R

(#78852) fojtviki válasza biker (#78848) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ne is haragudj, okosnak te akarsz tunni. Mi az, hogy nem fog szamlat adni EU-UK rendelesnel? Ha veletlen nem kuldene el, akkor keresre 1 nap alatt el fogja kuldeni. Majdnem 6 eve elek itt, de megmagyarazod, hogy nem fog VAT szamlat kuldeni.

En tovabbra is tartom, hogy segiteni szerettem volna, vagyis inkabb mas lehetoseget mutattam a vasarlasra. Innentol kezdve majd az illetekes eldonti, hogy megeri neki avagy sem. Te viszont mar az elso hozzaszolasoddal kezdve lekezeloen beszelsz, es kioktatsz olyan dologrol amirol fogalmad nincsen. Szerintem en igy senkivel nem beszelek, es te se tedd velem.

De ha mar annyira veded a boltot. Az eredetileg kiirt pofatlan arnal joval olcsobban ilyet kapsz: [link] Itt van VAT, 3x 4Ah, furo ugyan az csak a szin kulombozik. Mindenki eldontheti, hogy melyik ar pofatlan. Az meg, hogy nem szallit Anglian kivulre nem annyira nagy gond. Vannak azert lehetosegek a csomag eljuttatasara.

Itt en lezartam a vitat, a te velemenyed is elfogadom de a stilusodat nehezen tudom sajnos.

(#78853) zoli03 válasza fojtviki (#78852) üzenetére


zoli03
őstag

Most hirtelen megnéztem két gépet:

[link] és [link], ugyanannyiba kerülnek

[link] és [link], itthon sokkal olcsóbb

Lehet, hogy vannak amik olcsóbbak, de akinek nincs ismerőse Angliában (nekem nincs), annak alternatív szállítással már nem biztos, hogy megéri. Megfelelő boltot/akciót nézve itthon se jársz rosszabbul.

Gépcsomagot meg ne nézzünk, mert én inkább magam válogatom össze, meg nem veszek meg 4 gépet azért, mert együtt olcsóbbak, de abból 2-t szinte sose használnék.

[ Szerkesztve ]

(#78854) fojtviki válasza zoli03 (#78853) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szerintem pedig szettben erdemes vasarolni. Inkabb megveszel 2 gepet dragabban, mint 4 gepet olcsobban, mert a masik kettot nem hasznalnad? Nem ertem ezt, na mindegy. Termeszetesen nem vagyunk egyformak. Elfogadom a velemenyed, nyilvan nem mindenki akar vacakolni postazassal stb.

(#78855) biker válasza fojtviki (#78852) üzenetére


biker
nagyúr

azt mondtam, az ebayes eladó jó eséllyel nem ad számlát, nem azt, hogy egy angol bolt nem ad számlát.
Túl sokat éltél már kint, nem megy a magyar?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78856) fojtviki válasza biker (#78855) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szemelyeskedest fejezd be, mostmar idegesitesz. Okoskodsz,de fogalmad nincs mirol! Az ebay-es elado egy bolt, ha venned a faradtsagot akkor lathatnad. Ebbol szamomra kiderul a hozza nem ertesed. DE fog adni szamlat, mivel egy cegrol beszelunk!! De nem tudtam, hogy meg josolni is tudsz. Tehat szerinted jo esellyel nem ad szamlat. Vicces vagy.

Business details

Business name: holywell tools

Address: michael day
unit 10a branston house west avenue
wigston
leicester
Leicestershire
le182FB
United Kingdom

Phone: 07973401388

Email: mickday0@hotmail.com

[link]

Nekem megy a Magyar, azert nem olyan regen vagyok kint. Neked megy e a joslason kivul az, hogy alatamaszd az oltari nagy hulyesegeidet? Fogalmad nincs errol a dologrol, de probalsz okos lenni!

[ Szerkesztve ]

(#78857) Met


Met
Topikgazda

Szerintem eléggé ki lett tárgyalva a téma :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78858) Met


Met
Topikgazda

Új fejezettel bővült a lakás elátkozott ablakainak története. :((

Kitaláltam hogy a konyhában a régi fa tokba épített 140x140 egybe bukónyíló ablakot ki kellene cserélni egy osztott ablakra és a fa tok is menne a kukába.
Kicsit lóg az ablak, a pult fölé nyílik ezért csak bukóra nyitható.

Fórumtárs ajánlotta az Ovlo ablakot, olcsó és több mint egy éve használja hiba nélkül.
Írtam a cégnek hogy árat szeretnék kérni ablak+redőnyre, 20 perc múlva válaszoltak.
Kértem helyszíni felmérést annyi kikötéssel hogy 5 után jöjjön mert addigra érek haza, kijött, felmért, szerződést kötöttünk, elutaltam az előleget (30%).
Másnap reggel barátnőm csak úgy megkérdezte hogy nyitható lesz a pulttól az ablak? Hmm, kimértem azokat a méretek amiket a csávó felírt, felcserélte a szélesség, magasságot. Gyorsan felhívtam, nem tudott mit mondani rá, mondtam neki hogy a pultot számoltad? Nem. Toktoldót terveztél alulra? Nem. Mondom ok, akkor ki kellene jönni újra mert nem lesz nyitható az ablak. Ok, hívjam fel az irodát. Jó.
Hívtam az irodát, oké, beszél a felmérővel. Hívom másnap megint, még nem tudott beszélni vele hogy tényleg felcserélte-e a méretet, mondtam neki hogy az mindegy mert újra ki kell jönni a pult miatt, igen igen a felmérő is valószínűleg ezt fogja javasolni.
Következő munkanap semmi, volt ugye a 4 napos hétvége, szerdán semmi, csütörtökön írtam nekik hogy mintha nem történne semmi. Hívtak az irodából hogy akkor kora délután tudja jönni a kolléga, mondom nem lehetne inkább péntek 5 után? Szeretnék otthon lenne. Persze, hogyne, akkor péntek 5 után és a kolléga mielőtt ideér egy órával előtte hív. Azóta is hív, azóta is jön.

Amint sikerül nem túl csúnyán megfogalmazni írok nekik hogy utalják vissza az előleget.

Ja és a cégnév, Plastic World Hungary Kft.

Kérdés, T-ablakkal van valakinek tapasztalata?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78859) ALI_G


ALI_G
veterán

Videki nagyvarosban (pl szeged) mennyi az alapburkolas manapsag? Hideg/meleg.

(#78860) Met válasza Met (#78858) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt még kifelejtettem hogy az ablaknyílás olyan hogy a szoba felül nagyobb a luk mint az utca felől, ezt sem mérte le ami azt jelenti hogy az új tokból nem látszana két oldalon semmi ezért a redőnyt nem tudná mihez rögzíteni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78861) Chaser válasza Met (#78858) üzenetére


Chaser
titán

Neked is a danubius ablakot tudom mondani, meg nincs toluk nyilaszarom, az egyeztetesek es a felmeres eleg meggyozo volt, a ceg igazgatoja, lehet tulaja is egyben a felmero, 15ev gart adnak, ha jol remlik veka szerkezetekkel dolgoznak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78862) Met válasza Chaser (#78861) üzenetére


Met
Topikgazda

Index-es topicban van negatív tapasztalat velük [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78863) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ilyen régi radiátorok vannak a házban mindenütt:

Érdemes ezeket költség/hatásfok tekintetében lecserélni ilyenekre?

Természetesen a hosszok nem tudnak módosulni.
Lehet vele spórolni a téli fütés számlán?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#78864) pjen válasza intensa_man (#78863) üzenetére


pjen
félisten

Hatásfokban nem jobb a lemez mint a radal,sőt.Én is lecseréltem,könnyebb takarítani,szebb,de szerintem semmivel nem jobb.

(#78865) Csabroncka válasza pjen (#78864) üzenetére


Csabroncka
addikt

A régihez képest (radal radiátor) persze, mert ami fent van az alurad-viking típus ami teljesen megfelelő hatásfokú, ahogy írod!

"in medias res"

(#78866) Chaser válasza Met (#78862) üzenetére


Chaser
titán

Van egy rossz hirem, mindrol van negativ tapasztalat, nem lesz ablakod ( :
Klima teren a pannon klimat ajanlottak, nalam tobb dolgot elcsesztek de javitva lett kifogas kereses nelkul, most is okrt valasztanam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78867) Met válasza Chaser (#78866) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó csak amiről eleve rosszat olvasok azt kihagyom, két cég fut még.
T-ablakról nem találtam, ők a melóhelyem melletti házban vannak.
Dévényi- Ablakok Kft. barátoméknál cseréltek ablakot, náluk a weben nincs redőny, onnan még várok visszajelzést hogy tényleg nincs vagy csak nincs fent az oldalon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78868) Chaser válasza Met (#78867) üzenetére


Chaser
titán

Kalkulald bele h sokan nem teszik kozze neten a tapasztalataikat, es ha egy cegrol van 1-2 negativ komment tobb ezer v 10e szereles utan az semmit nem jelent, ilyen alapon hutod se lesz soha pl, mert minden gyarto minden modelljerol van velt v valos negativ tapasztalat, nalam a szemelyes benyomas szokott donteni, attol fuggetlen ugyanugy lukra lehet futni, ha mar olvastal roluk negativot szemelyesen oda tolni beki, a reakcio sok mindent elarul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78869) pjen válasza Csabroncka (#78865) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de a kolléga sima lemez radiátorra akarja cserélni,ami ráadásul még bekötésnél sem passzol.Legalábbis szerintem ami a képen van az egy lemez radiátor.Árban is van némi különbség.

[ Szerkesztve ]

(#78870) Csabroncka válasza pjen (#78869) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alumínium radiátorok kötéstávolsága 600mm, az acélradiátoroké 550 - némileg van árban különbség, de nem vészes

"in medias res"

(#78871) pjen válasza Csabroncka (#78870) üzenetére


pjen
félisten

Egy napom ráment azokra az 5 centikre,a fene egye meg.

(#78872) energy4ever


energy4ever
addikt

Lehet nem megfelelo topik annyira, de hatha:
Lenne itthon egy kis foldeles gond.(raz minden, nem nagyon, de zsibbad tole a kezem(gephaz, usb-k fem vege, stb))
Multimeterrel konyhaban 241V-t merek a ket belso pontja kozott. A szobaban 238V-t. Konyhaban a foldeles es a bal oldala kozott 241V-t, szobaban foldeles-bal oldal kozott 30-50V merek. Ez mennyire normalis?

Ha nem jo topikba irtam, akkor masik topik javaslat?Ha ez megoldodott lesz majd ide illobb kerdesem is!

(#78873) pjen válasza energy4ever (#78872) üzenetére


pjen
félisten

És a jobb oldal és a föld között?Én első körben beszereznék egy fázis keresőt,és hívnék egy vill.szerelőt.

(#78874) energy4ever válasza pjen (#78873) üzenetére


energy4ever
addikt

Jobb oldali, es a fold kozott mindegyik szobaban 0-t merek.

(#78875) pjen válasza energy4ever (#78874) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy panel lakás,mert ott a szobákban nincs föld.Valami fusi dolog lehet.Próbáld a szerelő érkeztéig egy hosszabbítóval a konyhából használni a gépet.

(#78876) energy4ever válasza pjen (#78875) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem panel lakas, hanem egy osregi kertes. De elvileg a kabelek, meg minden elektromos cucc(kabelek, ora, biztik) uj.

Mi lenne a normalis ertek, a bal-fold, illetve a jobb-fold kozott?

(#78877) Csabroncka válasza pjen (#78871) üzenetére


Csabroncka
addikt

ne aggódj nekem is....

"in medias res"

(#78878) Csabroncka válasza energy4ever (#78876) üzenetére


Csabroncka
addikt

Villanyszerelő, ha nem értesz hozzá!

"in medias res"

(#78879) pjen válasza energy4ever (#78876) üzenetére


pjen
félisten

Az oldalakkal ne foglalkozz,az nincs kőbe vésve,hogy a fázis melyik oldalon van.Ezért javasoltam a fázis keresőt.A fázis és a föld között a mindenkori hálózati fesznek kell lenni.A 0 és a föld között "0" kell mutatni.Halgass az előttem szólóra.

[ Szerkesztve ]

(#78880) energy4ever válasza pjen (#78879) üzenetére


energy4ever
addikt

Vegul megvan mi van, es mi nincsen. :D (foldeles nincsen, kosza 41V viszont elzsibbasztja a kezem)
Villanyszerelo lesz ebbol...
Ha a szobaban minden kivan huzva, akkor 0-t merek barmelyik lyuk-fold kozott. Viszont ha a foldeletlen csatlakozos TV, es a foldeletlen csatlakozos PS2 egymasba van dugva RCA-n keresztul, vagy ha a 2 szamitogep egyike a tv-be van dugva HDMI-n keresztul, akkor a konektor bal lyuk-fold kozott 41V-t merek.

[ Szerkesztve ]

(#78881) eszmilan válasza energy4ever (#78880) üzenetére


eszmilan
tag

A 238V-241V nem lenne gáz, ennyi simán lehet benne, de a kósza 41 V az már gáz. Valószínűleg a földed nem jól van kötve, szinte biztos, hogy szakadás van benne és rámegy valahol a fázis, azt méred. Azt tippelem, hogy valamelyik földelt dugós elektronikai eszközödről megy rá.

Meg valószínűleg nem ártana egy kis elektromos felújítás sem, normális föld, fi relé stb.

Hívj mindenképp szerelőt, és méresd le a dolgokat!

(#78882) zsolt0638 válasza energy4ever (#78880) üzenetére


zsolt0638
tag

Hagyd abba a méregetést, semmi értelme! Gondolom jó kis digimultid van. Hívj valakit aki ért hozzá!

(#78883) Chaser


Chaser
titán

Ha mar tegnap ablak, legyen ma ajto:)
Van most egy bejaratim, sos-ben szereztem, hoszigetelese jo, design jo, de lehetne nagyobb, gondolkozom rajta kukazom es csak uveg bejarati lesz, szintemeles miatt mindenkepp fentebb kell emelni
Es akkor szintemeles, 5cm van a konyha es nappali kozt, ajto aljat vagy az uj uvegajtot megemelnem
7,5-8cm-re
Kerdes mivel erdemes ott szintet emelni? Ha tiszta beton az rantja be a hot, xps nem tudom oda eleg-e, elviekben a tokrogzitok tartjak az ajtot, de azert alulra is jut terheles, gondolkoztam meg impregnalt kemenyteglan is
Vagy csinaljak zsalut xps-bol es azt betonnal kionteni?
40cm az ajto nyilas melysege, eredeti terv az volt belul acel lemez ajto befele nyilo, kivul uveg kifele nyilo, de ha csak uveg marad befele nyilo lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78884) Chaser válasza Chaser (#78883) üzenetére


Chaser
titán

Szintemelesnel csak az ajto alatti reszre gondoltam itt, a ket helyiseg kozotti elteres megoldasa mas tortenet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78885) elfelejtette válasza Chaser (#78883) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha már ajtó, egy gyors kérdés. Fa bejárati ajtót szereztem a mostani helyett. Mivel lehetne részlegesen burkolni alul és a kilincs körül, hogy a macskák, és a nagytestű kutya ne kaparja szét?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#78886) philoxenia válasza elfelejtette (#78885) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fémlemez. Ha a faajtó olyan például rézlemez. Antikolt festésű vaslemez.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78887) DoItYourself válasza Chaser (#78883) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ytong? Az esetleges réseket meg purhabbal kifújni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78888) Chaser válasza elfelejtette (#78885) üzenetére


Chaser
titán

Sztem is lemez, alu v rez

Szerk: DoItYourself
Nem jo, puha es vizfelvevo, utobbit talan meg lehet oldani impregbalassal, de az xps meg ugyis sokkal erosebb es jobb hiszigetelo
Valoszinuleg xps+beton lesz, de kemenytegla sem rossz, bitang massziv, uj ajto elotti napon kell megoldani, regi ajto kibontasa aztan emeles
Szintemelesre gondolkoztam ytongon, de mivel puha elvetettem, oda xps+aljzatkiegyenlito megy majd

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78889) intensa_man válasza Csabroncka (#78865) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.

Más. Viilanyszerelős kérdés.
Az rendben van, villanyszerelés közben (adott kör kismegszakítója lekapcsolva) a Fi relé időnként lekapcsolja az egész ház áram ellátását? Néztem fázis ceruzával, nem volt áram abban a körben, ahol dolgoztam. Ez most tervezési/szerelési hiba, vagy a relé ennyire vigyáz rám? :D
Köszönöm a választ!

(#78890) YAS-dude válasza intensa_man (#78889) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha szerelés közben ösdzeér a nulla és a védővezető, akkor megesik.

(#78891) Csabroncka válasza intensa_man (#78889) üzenetére


Csabroncka
addikt

ez így a normális!

"in medias res"

(#78892) Chaser válasza intensa_man (#78889) üzenetére


Chaser
titán

Ha jol remlik ezzel is tesztelik a fi relet a kapcsolotavlanal, fold es nulla kozositesekor le kell oldania

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78893) csemberlen válasza Chaser (#78892) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78894) BullZeye


BullZeye
veterán

Na, a belső rész jól halad, végre vannak élek, első réteg glett utáni állapot, de még kell 2-3 réteg, hogy olyan legyen amilyennek szeretném, de még szárad, így lehet jövőhétre marad a befejezés.

Közben megint előjött az erkély bal oldala téma.
Folyékony fólia nem játszik, mert nem UV álló, és gyorsan kikopna állítólag, így azt elvetettem.
Eszembe jutott mint opció, hogy valami vékony szürkés könnyebb műanyagot felragasztok az oldalára, van valami tipp, hogy mivel lehetne vízzáróvá tenni ezt a részt? Nem szeretném lebontani Ytongot, mert belülről egész jól néz ki, de hosszú távon a víz nem lesz jó hatással rá.
Amit az egyik üzletben ajánlottak, hogy kenjem le homlokzati festéssel, mert az vízzáró, bár ezt nehezen tudom elhinni, de fene tudja, vélemény?

(#78895) Chaser válasza csemberlen (#78893) üzenetére


Chaser
titán

Ket szaki is ott jatszott proba lampaval az biztos, jovo heten kiprobalom

Szerk:
BullZeye
Biztosan van vizazaro es allo kulteri festek, mert belteriben is van, mint egy sokkal vekonyabb folyekony folia
Annyira ne felj a viztol, nem csaladi haz, sokadik emeleten vagy, max a levego parajat tudja kikapni
De nert is nem szigeteled le xps-sel?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78896) Csabroncka válasza Chaser (#78895) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itt olvashatsz róla >>

Egyébként ez fontos: "Ha bármilyen fogyasztó működik és a nullát egy pillanatra a "földre" kötöd - az átvezetett Fázis+Nulla (ki-be áram) megborul -mert a védőn is folyik áram -kikapcsol. Tehát leold a relé"

Tehát mai világunkban nem nagyon elképzelhető, hogy nincsen fogyasztó a rendszerben, talán üres lakásban...

"in medias res"

(#78897) Chaser válasza Csabroncka (#78896) üzenetére


Chaser
titán

Ezt tapasztaltam is ( :
Annyi kitetellel, h lekapcsolt koron ert ossze a nulla es fold, masik koron levo foldeletlen atmeneti vilagitast mindaddig nem bantotta a fi rele amig nem probaltunk egy foldelt furot hasznalni akarmelyik korob, akkor egybol leoldott, volt fel ora fejvakaras hol a baj ( :

Szerk: akkor csak jol remlett h igy teszteltek a fi relet mesterek kapcsolotablanal probalampaval, legalabbis valamit teszteltek mikor kapcsol le mikor nem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78898) Csabroncka válasza Chaser (#78897) üzenetére


Csabroncka
addikt

Amikor tesztelik próbalámpával akkor a fázist zárják a földdel, és lényegében az izzó nem világíthat, mert a relé érzékenysége akkora, hogy mielőtt észrevennéd leold (30mA).

"in medias res"

(#78899) pjen válasza Csabroncka (#78898) üzenetére


pjen
félisten

Ovatosan,nekem van egy próba lámpám amibe E14/5W izzó van.Van egy másik amiben 2 sorba kötve.A 400 V hoz is kell.

(#78900) Csabroncka válasza pjen (#78899) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ok, feltételezem tud számolni aki próbalámpázik és érti milyen izzóra van szükség a 30mA eléréshez :)

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.