Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78151) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Tud valaki ajánlani valakit fürdőszoba felújításhoz (+ esetleg konyhai járólap csere+festés). XII. ker, régi téglaépítésű, 5 emeletes társasház.

ami tutira kell:
fürdő: új kád, mosdó, szerelvények cseréje, régi FÉG átfolyós melegítő cseréje gázbojlerre, 3m2 járólap, 9m2 csempe+festés
konyha: festés 10-15m2 felület

opciós: konyha: 8m2 járólap, 2.5m2 / 3sor csempe a konyhabútor mögé

a mester akivel szoktunk dolgozni felmérte, mondta mit hogyan kéne, de szeptemberig nem tudja vállalni, nekünk meg addig nem ér rá sajnos. ő azt javasolta, hogy fürdőben újravakolással nem kéne foglalkozni (kád belső válla az így be van süllyesztve a falba vagy 5-10centit, rávakolva, rácsempézve, falba süllyesztett kerámia szappantartó), hanem impregnált gipszkartonnal elburkolni, és arra az új csempe. valami ilyesn megoldást szeretnék.

kérdés: érdemes-e kérni 'éjszakai' áramhoz órát kérni, vezetéket behúzni és villanybojlert tenni a gáz helyett?

kb milyen nagyságrendre számítsak árban anyaggal együtt (bojler ára nélkül). albérlet lesz, szóval csempe és járólap esetén 2500/m2-rel számolok max.

sürgős lenne, akár a héten el is lehetne kezdeni a felmérést/megbeszélést követően.

köszi

(#78152) eszmilan válasza Chaser (#78149) üzenetére


eszmilan
tag

A sokév garanciával az a gond, hogy ugye az évi kétszeri karbantartásnál érvényes csak.

Na most én egyszer hívtam ki klímást klímát karbantartani, ami abból állt, hogy a szűrőt kimosta a kádamban a zuhanyfejjel, a klímába meg bespriccelt párat a klímatisztító folyadékból.

Na most ezt 4 klímára 5000 Ft/alkalom/klíma áron nem szeretném megrendelni, mivel ezt én is meg tudom csinálni 15 perc alatt/klíma.

(#78153) Lipton válasza fojtviki (#78129) üzenetére


Lipton
őstag

Multi felügyelet van nálunk, cca. 50k/év. Saját átjelzőt tesznek fel, simán rá tudják rakni a központodra és ennyi. Vonulásban jót ígérnek, matrica legyen a kapunk, hogy lássák van felügyeleted.

Riasztó:
- az elv a körkörös védelem
- 1db nyitás az ajtóra
- 1db nyitás a garázsajtóra
- 1db kezelő az ajtó mellé (informatívabb az LCD mint az ikonos de a célnak az is megfelel)
- 1db kezelő a garázsajtó mellé ha szeretnéd onnan nyitni
- 1db mozgás az ajtóhoz a késleltetésre
- minden külső nyílással rendelkező helység érzékelő, mérettől és formától függően 1-2db (wc mondjuk kihagyható:) )
- 1db kültéri sziréna (+akku)
- 1db beltéri sziréna (nem hallani a házban tőle semmit, aki bejön nem tud telefonálni, kommunikálni, nem hall semmit sem)
- 1db központ (doboz, táp, panel, akku)
- személy szerint törést nem tennék családi házra, mert annyi üveg van...

Ez kb mérettől és kábelezéstől függően 100-200k.

370k az konkrétan rablás ha csak nem valami prémium dolog + halálcsillag méretű ház + kábelezés nagyon problémás.

(#78154) xcsaba1975 válasza kasza blanka (#78151) üzenetére


xcsaba1975
tag

Milyen gázbojlerre gondoltál?

(#78155) kasza blanka válasza xcsaba1975 (#78154) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

konkrétan nem tudom. most egy nagyon régi FÉG átfoyós van, amiből alig jön a meleg víz. gondolkodtam átfolyóson, de mindenhol lebeszélik róla az embert. 2 szobás lakás, 2 főnek(+max 1 gyerek) gondolom kiadni, tehát 80literesre gondoltam. annak elégnek kell lennie, nem? szeretném minél olcsóbban megúszni, de azért nem úgy akarok a minőségen spórolni, hogy a legszarabbat venni, ami 2-3 után elfárad.

(#78156) mezis válasza Lipton (#78153) üzenetére


mezis
nagyúr

".... törést nem tennék családi házra, mert annyi üveg van..." Biztonsági fólia ?

mezis

(#78157) macilaci78 válasza ALI_G (#78127) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Döntsd el, mit akarsz. A Remmers-t is meg lehet venni, vannak hozzá boltok, de az egy olaj, tehát nyitott pórusos fára való, míg a festék eltömíti a pórusokat. De hogy hogy kevered-e a festéket a lazúrral, és/vagy a páccal, azt sem tudom eldönteni.

Tehát az olaj felületkezelésnél olajos, vagy vízbázisú pácot lehet felvinni az olaj előtt, illetve vannak eleve színezett kültéri olajak, például a Remmersnél is.

A lazúr önmagában egy komplett favédelem, színezve, lezárva.

A festék egy harmadik, különálló dolog, lényegi eltérés a fentiektől, hogy teljesen elfedi a fa mivoltját: felölti a pórusokat, akár az erezetet is, a színt is teljesen elfedi.

Ami egységes, hogy időről időre meg kell újítani a felületkezelést.

A termofenyő amúgy műszakilag nem igényel semmilyen felületkezelést, csak az esztétika miatt szokták lekenni valamivel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78158) Chaser válasza kasza blanka (#78151) üzenetére


Chaser
titán

Ha 2,5e-t munkadijnak szamoltad matekozd at, 4-tol felfele realis, ha sosben kell tobb, sos nelkul is 3e ft-os csempevel kb 8e/nm csemperagaccsal es fugaval
Vezerelt orat nem eri meg, kb 100e ft a merohely kialakitasa - amennyiben nincs kulon onallo dobozod hozza, regi mindegy milyen, ha ujitani akarsz csak szabvanyos lehet -
Ha gazbojlert csereltetni akarsz masikra ahhoz gaz terv kell, es szinten hatalyos szabvanyoknak kell megfelelnie, ha kemenyes normal bojler akkor savallo beles
Ha heten akarod kezdeni v kontarokkat talalsz, v olyat akik sosre mennek es arany aron dolgoznak, sok szerencset

Szerk: gazbojler sztem nincs, csak atfolyos melegito, de lehet tevedek

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78159) macilaci78 válasza fojtviki (#78129) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Korábbi munkahelyemen volt komoly riasztó és távfelügyelet, illetve családban is van hasonló. Egy a lényeg, a kivonulási idő. A 18-26 perc sok, főleg, vidéken. Keresd azt, amelyik a legrövidebb idő alatt ér ki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78160) macilaci78 válasza kasza blanka (#78151) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk is felmerült a vezérelt áram, de lemondunk róla a 24/7 rendelkezésre állás érdekében.
Több szakipar (vizes, burkoló, festő), kis munkák, rövid határidő, mindezt szezonban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78161) kasza blanka válasza Chaser (#78158) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

értelemszerűen a csempe, járólap árára gondoltam, hogy 2500/m2.
most egy FÉG átfolyós van a kád felett/mellet a kéménybe kötve. átfolyósról mindenhol lebeszélnek, ezért gondoltam inkább, hogy gázbojler. már miért ne lenne gázbojler?
bár ahogy nézem egy kéményes Hajdú GB 120.1 is 90e, 40-50e-ért meg van Bosch átfolyós. Szóval lehet mégis inkább az lesz, úgyis bérlő fogja használni.

(#78162) cafat válasza Chaser (#78137) üzenetére


cafat
tag

Megjött a weber válasza is:
"Küldjük szakértőink visszajelzését.
Röviden: igen, használható 🙂

Részletesebben: általában igaz az az elv, hogy a weber.col primer hidegburkolati alapozó csak az erősen szívó alapfelületekre javasolt, míg a weber.col bondprimer tapadóhíd a gyengén, vagy egyáltalán nem szívó alapfelületekre. Azonban utóbbinak van szívóképesség-csökkentő hatása is, így az előbbi alapfelületekre is jó. Tekintettel arra, hogy a betonok többsége inkább gyengén, vagy közepesen szívó szerkezetek, így a webercol bonprimer tapadóhíd a jó megoldás."

Ennek fényében már nyugodt szívvel használom fel.

(#78163) tboy93 válasza Chaser (#78158) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haver talalt "szakit" aki 3k/nm aron melozik. Hat megbanta. Enyhen szolva szar lett a burkolas.

(#78164) philoxenia válasza eszmilan (#78141) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tavaly két ilyet szereltek, a hűtéssel és a fűtéssel is meg voltunk elégedve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78165) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

egy húzódzkodó rudat fogok ma felfúrni egy 50 centi vastag téglafalba
80 kilós terhelést kap majd.

van hozzá 4 darab 10x140es fischer dübel, a kérdés, hogy teljesen 90 fokban fúrjam be a falba?

köszi!

(#78166) philoxenia válasza seadrone (#78165) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

85-95-ig jó lesz... ;]

:O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78167) seadrone válasza philoxenia (#78166) üzenetére


seadrone
őstag

hehe

(#78168) philoxenia válasza seadrone (#78167) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon rágörcsölsz. Ha jól szorul a tipli nem lesz gond. Ha kilazul újratiplized nagyobbal és annyi. Nem az Empire State Building tetejéről fogsz rajta lógni.... Tanácsként esetleg annyi, hogy a fal és a felfogatandó fém közé egy vékony! tömör gumi/erős műanyag alátét nem árthat. Így a fal nem sérül. Fúrásnál porszívócső odatartása (működő porszívóval persze). Téglába nem kell ütvefúrásra kapcsolni a fúrót. Kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78169) seadrone válasza philoxenia (#78168) üzenetére


seadrone
őstag

gumit használni, értem!
nagyon izgulok, jobban, mint az első dugásnál! :D

(#78170) philoxenia válasza seadrone (#78169) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy vékony csík, végig, ahol a falra fekszik a fém, lenne a legjobb. Végül is lehetne óvszer is, csak lehetőleg ne síkosított...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78171) macilaci78 válasza seadrone (#78169) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elhiszem, itt most 4 lukat is be kell tömnöd, ráadásul lötyögnie sem szabad! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78172) Morris válasza seadrone (#78169) üzenetére


Morris
veterán

Nyomj a lyukakba vegyi dűbelt.
Én a minap próbáltam ki. Betonvasakat rögzítettem betonba. Nagyon hamar köt és az ott is marad.

(#78173) seadrone válasza Morris (#78172) üzenetére


seadrone
őstag

mostmár megvan a cucc

volt szó ilyen belekötős cuccról is, de 4x140 csak megfogja :)

(#78174) xcsaba1975 válasza kasza blanka (#78161) üzenetére


xcsaba1975
tag

Maradj az átfolyós vízmelegítőnél, kevesebbet eszik,az elmúlt 30 évben nem raktam fel gázbojlert,szerintem nem is engedélyezik! Olyan vízmelegítőt vegyél aminek nincs őrlángja,a teljesítménye min.:11l/perc.

(#78175) kasza blanka válasza xcsaba1975 (#78174) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

tudsz ajánlani konkrét típust?
felszerelést, bekötést vállalsz? :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#78176) Lipton válasza mezis (#78156) üzenetére


Lipton
őstag

Emlekeim szerint kb 60m2 uvegunk van... biztos nem fizetnek ki erte tul sok penzt. Csaladi hazba aki be akar menni az be fog menni.
1. Legyen jo biztositasod.
2. Ne tarts otthon mobilis erteket es legyen egy befalazott trezorod (nem csoda de nem 1 perc kinyitni).
3. Legyen egy korrekt riasztod.
4. Megfelelo atjelzes + vonulas garanciaval.
5. "Fillerekert" van ertekelheto kamera mobilos eleressel es rogzitesi lehetoseggel.
+1 jo kapcsolat a szomszedokkal :)
+2 a facen tokeletesen latja mindenki, hogy pont kulfoldon nyaral a familia es szabad a palya ;)

[ Szerkesztve ]

(#78177) ALI_G válasza Lipton (#78150) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi a válaszokat. :C
Remmerst sehol nem kapok csepelen. 9-11 kerületben esetleg ismertek üzeletet, ahol kapok remmerst?

Biztosítóra reagálva az a tapasztalatom, hogy egyik se fizet ki mindent. Legjobb a megelőzés.

macilaci78: elnézést a tudatlanságomért, én mindent festéknek hívok amit felületre kell kenni :), de ismerem a különbségeket. Az én teraszomra megfelel a szinezett kültéri olaj és csak esztétika miatt festjük le, ahogy te is írtad. Tavaly óta kiszívta a nap az eredeti színét, de 1-2 helyen javítani szeretném mert letört belőle pár kisebb szál olyan helyen ahol zavaró lesz pl szék lába pont oda esik. Erre a folyékony fát gondoltam, de nincs vele tapasztalatom.

(#78178) macilaci78 válasza ALI_G (#78177) üzenetére


macilaci78
nagyúr

én mindent festéknek hívok amit felületre kell kenni - örülök, hogy a pirítósomat nem Te kened. ;]

Remmers-szel mi is dolgozunk, itt a viszonteladói lista. Esetleg hívd fel a Remmerst, hátha nem up to date a lista. JafHolz tuti kiszolgál bárkit, de a Skandináv fatelep se jön zavarba házhoz szállítástól.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78179) mokus1


mokus1
addikt

Elmű teljesítmény boviteshez budapesten van esetleg olyan kontaktotok aki nem dolgozik horror áron? 20rol 32 amperre tortenne a fejlesztés.

(#78180) philoxenia válasza Lipton (#78176) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

+2 lakj zsákfaluban.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78181) ALI_G válasza mokus1 (#78179) üzenetére


ALI_G
veterán

Ahhoz nem eleg csak az elmut felhivni? 32A-ig ingyenes ha birja a halozat (es azt nem tudom, hogy kinek a feladata ellenorizni)

(#78182) csemberlen válasza ALI_G (#78181) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem. Regisztrál szerelő ellenőrzése, papirja kell még akkor is ha 1 hónapja lett átadva. 90%-ban hozzá kell nyúlni, vezeték 10mm2- rézre, Fi relé stb. 20e-től indul felfelé

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78183) mokus1 válasza csemberlen (#78182) üzenetére


mokus1
addikt

Igen pont ezert félek az artol kicsit. A szekrennyel nem lesz gond de nem ertek hozza, de nyilvan ami az emeletre jon kabel annak okenak kell lennie. Max ami az ora es a lakas között van azt kellhet kicserélni az 1-2 meter. Fi rele van.
En 40 koruli osszegre szamitok.

(#78184) orion1025 válasza Morris (#78172) üzenetére


orion1025
őstag

A dübel ragasztó csak egy dolog, magának a vakolatnak is el kell "bírnia" a szerkezetet, hogy ne nyomódjon bele. Homokos, régi vakolatnál ez esélytelen, ilyenkor alá kell "paknizni" a vakolat vastagságában alátéttel, vagy fém persellyel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#78185) Morris válasza orion1025 (#78184) üzenetére


Morris
veterán

Azért az a 4 db 10x140-es dűbel csak elbírja.
A vakolat nagyon max kb 5cm. A falban meg fog még plusz 7 centit ragasztóstól, tiplistől. :U

(#78186) Chaser válasza orion1025 (#78184) üzenetére


Chaser
titán

A vakolatba szoktal dubelezni? Mifelenk az alatta levo falba szokas:) 1 max 2cm jellemzoen a vakolat vastagsaga, en meg ekkora dubeleket nem lattam, ha valamiert vastagabb a vakolat, hosszabb dubel kell a falba, ennyi a megoldas, furaskor egybol kiderul
A folyekony dubelt nem vakolatragasztasra talaltak ki, gugli elso talalat meg fogja neked sztem nutatni mi az

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78187) macilaci78 válasza Chaser (#78186) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam van, ahol 7-8 centi a vakolat. Oda 6×40 tiplivel csak egy kis méretű parafatáblát raktam fel, azt stabilan elbírta. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78188) canniball válasza csemberlen (#78182) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam nemrég volt bővítés, a 24órás 32A-re, a vezérelt 20A-re (mindkettő 16A-ról). A reg.szerelő megcsinált mindent, az Elmű plombált és jegyzőkönyvezett, a szakit kifizettem, azt hittem ezzel ennyi. Erre ma kaptam egy csekket az Elműtől bő 7k-ról hálózatbővítés címszóval - ez vajon mi lehet? 32A-ig díjmentes a dolog, nem? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78189) Chaser válasza macilaci78 (#78187) üzenetére


Chaser
titán

az már fal ( : nyilván ha nem bojler van rajta oké úgy is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78190) mokus1 válasza canniball (#78188) üzenetére


mokus1
addikt

Nem, 32A ingyenes, de a kiszállási díjat fizetni kell ami 7300 ft körül összeg.

Szabad kérdeznem, hogy Nálad ez, hogy nézett ki mit kellett csinálni, és miben állt meg. Persze csak ha publikus.

(#78191) xcsaba1975 válasza kasza blanka (#78175) üzenetére


xcsaba1975
tag

BOSCH Therm 4000 O WR 11-2B átfolyós vízmelegítő.( Figyelj minden számra) A bekötést én már csak ősszel tudnám megcsinálni.

(#78192) kasza blanka válasza canniball (#78188) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

szóval ha van sima 16A-em, és 32A-t akarok, akkor csak kiszállási díj van (7000), de ha éjszakait akarok, ami jelenleg nincs, akkor tízezrekbe kerül?

olvadóbiztosítékos elosztó, régi bérház. kell nekem bármit csinálnom ahhoz, hogy az elmű hajlandó legyen a mérőórát lecserélni és 32A-t átadni? (megcsinálnám én magam a lakáson belüli részt)

xcsaba1975: oké, köszönöm. szalad a szekér minden iparosnak az országban :) meg a munkaerőhiány. ismerős is azért nem tudja vállalni, mert szeptemberig nem ér rá.

akkor itt ennyiért szinte ingyen van, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#78193) KilgoreTrout válasza joysefke (#78121) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nekem jó tapasztalataim vannak a Philips SceneSwitch izzókkal. Nem kell hozzá fényerőszabályzós kapcsoló, se telefonos app, egyszerűen többször kell kapcsolgatni a lámpát a háromféle fényerősség és színhőmérséklet közti váltáshoz és jóval olcsóbb, mint egy okosízzó.

Nálam GU10-esek vannak a nappaliban. Nem vibrál a legkisebb fényerőn sem és nagyon kellemes a fénye.

(#78194) xcsaba1975 válasza kasza blanka (#78192) üzenetére


xcsaba1975
tag

:W :W :W .Ez nem az. Ezért nem szeretem ha a tulaj vásáról, ha én veszem meg azt hiszi még ezen is keresni akarok. (Na jó ,keresek is de nem a megrendelő kárára, a bolt adja a kedvezményt!)

(#78195) csemberlen válasza mokus1 (#78183) üzenetére


csemberlen
őstag

Merre van pesten belül, lehet tudok ajánlani mestert.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78196) csemberlen válasza kasza blanka (#78192) üzenetére


csemberlen
őstag

Olvass vissza csak 30-at. Regisztrált szerelő munkadíján felül van még a szolgáltatótól a 7e körüli kiszállási díj.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78197) mokus1 válasza csemberlen (#78195) üzenetére


mokus1
addikt

Xx. Keruletben

(#78198) kasza blanka válasza xcsaba1975 (#78194) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

csak bemásoltam google-ba, rákerestem, de nem is figyeltem, hogy az R betű hiányzik :)

csemberlen: azt írtam pont. a 7000 kiszállási díj oké, de úgyis megcsinálja az ELMŰ a bővítést, hogy nem nyúlok addig a benti hálózathoz, vagy én csinálom meg?

vagy muszáj neki regisztrált szerelőtől vmi papír? mert az elosztó/ kismegszakítócserét, ÁVK beszerelést, kábelezést megcsinálom én is. (amúgyis megcsinálnám,de akkor már legyen kicsivel több kraft, mert a 16A kevés lesz, ha gáz helyett kombisütőt akarok, klíma is van stb)

[ Szerkesztve ]

(#78199) weres78


weres78
senior tag

Üdv!

Visszakerestem és olvastam a témában itt is, máshol is, mégis rákérdezek, hátha van valakinek pozitív tapasztalata belső hőszigeteléssel kapcsolatban.
Családi házról van szó, nem műemlék, enyém az egész. Amiért mégis belső szigetelést választanék az az ingatlan mérete. Sürgősen kell ugyanis költöznöm, anyagilag pedig messze nem kivitelezhető az egész ház külső szigetelése, illetve lakni sem fogom csak a felső szint egy részét.
Azokban a helyiségekben ahol élni tervezek gipszkarton kerül a falakra és a plafonra, később minden helyiségre.
A tető felől nincs normális szigetelés, üveggyapot van bedobálva a szarufák közé, szó szerint dobálva. A külső fal semmivel nincs szigetelve, egyébként abból a szürke "blokkból" készült amivel a 80as években mindenki építkezett (nem tudom mi a neve).
Padlófűtés lesz az egész emeleten.
A fűtés miatt a padló ugye le lesz szigetelve. Arra gondoltam, hogy a gipszkarton felszerelése előtt gyakorlatilag az egész helyiséget le tudom szigetelni, a szigetelő anyagot ugye a karton és a fal közé helyezem el. Ez lassan aktuális, így jó lenne tudnom érdemes-e ezzel terveznem, vagy el kell engednem a dolgot teljesen? Menjen fel a gipszkarton, és ami hő távozik az távozik?
Nyílászáró nyolc éves egyébként, az akkor műanyagból elérhető legjobbat (ezt a hőszigetelési értékére értettem) tettük be.

[ Szerkesztve ]

(#78200) maláj


maláj
őstag

akadna 1 villanyszerelő hirtelen ???
a csillárt kellene bekötni de a 3 madzag bekötése már INSANE szint nekem :DDD
PM-be vérnyogjon rám aki érez magában moralitást a téma iránt ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.