Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73001) pjen válasza DonThomasino (#73000) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem ismerem,de cégnél mindíg az USAG szerszámokat használtuk

(#73002) gordonfreemN válasza DonThomasino (#73000) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ipari minőség amiket én ismerek szerszámok:
knipex
hazet
swisstool
weidmüller
noga
zárójellel garant
erős zárójellel holex
talán proxxon komolyabb, de nem dolgoztam vele.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#73004) gordonfreemN válasza #46372352 (#73003) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mitutoyo, na ez sem mellékes márka, szeressem :) :R
szerk: de ez már méréstechnika.
Ha meg már méréstechnika akkor multiméterben Fluke, HP és talán Benning, Oszcilloszkópban HP, tápban meg a jóisten tudja már miket használtam :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#73006) DonThomasino válasza #46372352 (#73003) üzenetére


DonThomasino
veterán

A stanley valóban ipari minőség ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#73008) Ferike81 válasza DonThomasino (#73006) üzenetére


Ferike81
senior tag

Elég jó minőségű cuccai voltak régen. Már rég nem vettem, így az újakról nagyon nem tudok mit mondani. A régiek profi cuccok, és ha nem ült fel a "jó márkanévvel minden szemetet el lehet adni" vonatra akkor nem lehet most sem rossz választás.

Jahh és még egy érv a régi Stanley termékekre. Már Ford Fairlane is megmondta, hogy jó cucc!! :DD :DD
Ford Fairlane: Ja, ez? Ne vegye magára, nem szeret aludni. Az a szokása, hogy fél órával hamarabb ébred fel, mint én. Na vissza öcsi! Vissza Stanley! Roseanne Barr pucéron! Hö...kész!
Coleen Sutton: Stanley?
Ford Fairlane: Aha, Stanley. Tudja, mint a villanyfúró.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#73009) macilaci78 válasza dkaro (#72999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit kéne csinálni? És mikor?

Nálam átfolyós gázkazán helyett villanybojler lett, kád helyett épített zuhany két pengefallal, új ajtók, új járólap és csempe, új lámpatestek, villanykapcsolók, új konnektorkiállások és új fürdőszobabútor felrakása.
Na meg a különálló WC is megkapta a magáét és a strangokat is kicserélték és festettek is (fehérrel a csempe felett.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73010) philoxenia válasza #46372352 (#73003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gedore dugókulccsal átvágtak volna? :U 1 torx volt kétezeröccá' :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73011) dkaro válasza macilaci78 (#73009) üzenetére


dkaro
őstag

Burkolat csere,kád kiszedés zuhanytálca nélkül zuhany építése,wc, mosdó csere csövek elrejtése ilyesmik.
Számlás megoldás kell mert fundamenta egy részét akarom erre áldozni.
Április/Május de a felmérést már a következő hetekben meg akarom ejteni, hogy tudjam mennyivel számoljak.

(#73012) dh66e válasza tboy93 (#72988) üzenetére


dh66e
veterán

Teljesen korrekt összegnek tűnik.Mondjuk ezért nem kielégító hanem jó mnkát kell végezni,de ha erre gondoltál ezen a címen akkor nem szóltam.

(#73013) tboy93 válasza dh66e (#73012) üzenetére


tboy93
nagyúr

Számomra kielégítő, láttam már közelről mit rak le és szerintem szépen dolgozik. Még kíváncsiságból megkérdek pár burkolót, deköszönöm az infót!! :R

(#73014) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit Budapesten, aki foglalkozik tűzhely bekötéssel? Ma hozták ki az új kombi tűzhelyet (Gorenje), próbáltam először a hivatalos Gorenje szervizet hívni, de leghamarabb 14-én tudnak jönni. A hölgy akivel beszéltem, valami olyasmit mondott, hogy ha nem akarom bukni a garanciát, akkor csak olyan szakemberrel kötethetem be, akinek van erről valami papírja. Előre is köszönöm! :R

(#73015) djculture válasza Ronam (#73014) üzenetére


djculture
félisten

Vigyázz mert csak a saját (4db cég van pesten) szakszervizüket fogadják el, attól mikor bekötik indul a garancia is.

[ Szerkesztve ]

(#73016) pjen válasza Ronam (#73014) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is tegnap kötötték be, azt mondták csak ök köthetik.1 hét kellett.

(#73017) dh66e válasza tboy93 (#73013) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor jó,persze kérj árajánlaot több szakitól is egy átlagot letudsz vonni a nyertest illetően.

(#73018) Ronam


Ronam
addikt

(#73015) djculture, (#73016) pjen: Köszi szépen, akkor inkább megvárom a jövő hetet.

(#73021) Met válasza #46372352 (#73020) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha jól értem az a feszített redőny hogy ha le van engedve és bukóra kinyitod az ablakot akkor nem lifeg.
Igazából nem kell horony mert a damilt át tudod fűzni a zsinórok mellett lent meg beletekersz egy csavart a keretbe és hozzárögzíted, fent meg a reluxa sínjéhez.

Vagy csavar helyett veszel GARDINIA - Univerzális tartókonzol-t és alulra ezt rakod be.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73023) Met válasza #46372352 (#73022) üzenetére


Met
Topikgazda

A gyárliag feszített reluxánál is úgy van (vagyis amit idáig láttam) hogy ott fut le a damil ahol a billegtető zsinórok futnak, szóval szerintem tud ettől billegni.
A Gardenia rolóhoz adtak olyan feszítőt hogy ú alakú műanyag bele lehet pattintani egy tekerős vackot amire feltekered a damilt és azzal tudod megfeszíteni.
Szóval kereshetsz a Gardenia cuccokhoz alkatrészt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73025) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

még mindig gipszkartonos kérdés.
megcsinálom a keretet, felteszem, oké. Azt olvastam, hogy a rövid illesztéseknél 30 fokban be kell vágni a tábla végét - ez pontosan mit takar? Az illesztésekhez adtak "üvegfátyol hézager" csíkot, gondolom ez megy oda. Ugyanezzel amúgy körbe? Glettelni telibe vagy elég az illesztéseket és a csavarhelyeket?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#73026) Met válasza rlazol (#73025) üzenetére


Met
Topikgazda

Azért kell bevágni mert így amikor összeér a két szél ki tudod glettelni és szintbe csiszolni.
Nem kell telibe a glett, elég csak a csavarokat és az illesztéseket azzal a szalaggal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73027) rlazol válasza Met (#73026) üzenetére


rlazol
addikt

Köszönöm!
Bocsánat az értetlenkedésért: akkor szalag+glett, ugye? Vagy ahova a szalagot tettem oda nem kell glett?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#73028) Nkboy válasza rlazol (#73027) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hézagba glett (kitöltés), üvegszövet, vagy háló (beágyazás), majd spaklival szépen elhúzod.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#73029) rlazol válasza Nkboy (#73028) üzenetére


rlazol
addikt

köszi mindenkinek, hétvégén kiderül, mi lesz belőle. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#73030) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Korábban érdeklődtem elektromos vízmelegítőel kapcsolatban.
Konyhai mosogató és a fördőszobai mosdó azonos falon,egymással szemben vannak szerelvényezve. Mosogatás és kézmosást akarom kizárni a kombi kazánból. Fürdést is kizárnám,de gondolom ahhoz kevés egy ilyen kis elektromos vízmelegítő (vagy nem?).
Szóval első körben merre induljak el? Mármint milyen rendszereket nézzek? Össze akarom írni mibe kerül.
A csaptelepek mindenhol újak,azokat nem akarom cserélni. A vízmelegítőnek alul szekrénybe lenne elég hely.
Köszi előre is!

(#73031) philoxenia válasza rlazol (#73027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73032) DoItYourself válasza philoxenia (#73031) üzenetére


DoItYourself
addikt

Király a sapid. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#73033) philoxenia válasza DoItYourself (#73032) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig már régi... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73034) pjen válasza philoxenia (#73033) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem fordítod ki,az a fele még nem ilyen kopott.

(#73035) DonThomasino


DonThomasino
veterán

[link]

Akkor erről a Format márkáról senki semmit ?

:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#73036) DoItYourself válasza DonThomasino (#73035) üzenetére


DoItYourself
addikt

Esetleg itt tudnak róla mondani valamit.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#73037) macilaci78 válasza pjen (#73034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az meg koszos, nem éri az eső. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73038) Met válasza #77081088 (#73030) üzenetére


Met
Topikgazda

Azok a kis tartályok kézmosásra, mosogatásra (beosztással) jók, fürdésre nem valók.
Viszont a csapokkal lehet bajban leszel, mert amit ezekehez adnak az olyan hogy nem lehet teljesen elzárni, amikor melegíti fel a vizet ott csöpög ki a "felesleg".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73039) #77081088 válasza Met (#73038) üzenetére


#77081088
törölt tag

Bojlernél láttam olyat,hogy van egy külön kivezetés arra amit említettél. Valami hasonlóan kivitelezett szerkezet létezik?
Más lehetőség híján bemegyek egy vizes boltba,és körbe érdeklődöm.
Köszi a véleményt! :R

(#73040) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

Bedobom ide is, hátha.

Páratartalom mérőt tudtok ajánlani? Jó lenne, ha mérne hőmérsékletet is, bár ezt a legtöbb tudja. Ez: [link] vajon a dizájnról szól vagy svájci módon pontos is?

(#73041) Met válasza #77081088 (#73039) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem ismerem ezeket a vizmelegítőket de nem hiszem hogy van ilyen megoldás, legalábbis felső kifolyásúhoz biztos nem, mert nincs benne pumpa ami kinyomja, egyszerűen kicsöpög.
Kérdezd meg a boltba mik a lehetőségek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73042) moma


moma
őstag

Sziasztok. Van egy régi lakás, ahol egyben van a fürdő és a konyha. És ha túlságosan kivan nyitva egy csap, akkor jó eséllyel kifolyik középen a szifonon (ilyen rácsos valami a padlón). Az van, hogy a WC felé folyik át a fürdő-konyhából a víz és valószínűleg vagy nem elég nagy a cső átmérője vagy pedig nem elég nagy a dőlése. Vagy bármi más is lehet. Az a baj, hogy dugulás elhárító, akit hívtam 20 ezret kérne, hogy spirállal kitisztítsa, ami szerintem eleve nem lenne itt jó. Hosszú évtizedek óta nincs ez rendben és volt csőgörénnyel régebben tisztítva és az sem volt hosszú távú megoldás. Szóval ez a 20k könnyen lehet, hogy kidobott pénz lenne. És után, ha kiderül, hogy tényleg nem jó, még 20 ezret kérne, hogy megnézze kamerával. És akkor még semmi nem történt. Szerintetek egy ilyen problémát, hogy lehetne értelmesen és költséghatékonyan elkezdeni kezelni? Tudtok esetleg olyan szakembert, akit ajánlani tudtok ilyesmire?

we all deserve a bit of luck.

(#73043) Met válasza Met (#73041) üzenetére


Met
Topikgazda

Én ilyet vettem, egy fontos tulajdonsága van, mégpedig az hogy kalibrálható.
Mert vettek mások 2-3 egyformát digitálisból és másfajta analgóból is de mind mást mutatott, szóval akkor mihez képest pontos? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73044) albiosz válasza Met (#73043) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszi, ez szimpatikus, az ára is. :)

Kérdés: ki kalibrálja és mennyiért és ezt egyszer kell?

szerk.: mondjuk nem írnak túl jókat róla.

[ Szerkesztve ]

(#73045) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

épült nálunk egy galéria, fenyőből, hamarosan lakkozom. Azt olvasom mindenfele, hogy előtte be kell vonni valami alapozóval is? Ez igaz? Színtelen lakkot szeretnék rá.

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#73046) Met válasza albiosz (#73044) üzenetére


Met
Topikgazda

Te kalibrálod. Én amikor megvettem bekalibráltam, azóta nem nyúltam hozzá.
Való igaz hogy némelyikkel gond van, nekem a hőmérséklet mérő nem elég érzékeny vagy nem tudom. De arra van higanyos mérőm.

A kalibrálásról, betekered egy nedves ruhába (van aki szerint sósvízbe kell áztatni a ruhát) és pár órát otthagyod, majd kiveszed és a hátulján lévő kis lukon tudod egy vékony csavarhúzóval állítani a mutatót, feletekred hogy 100-on álljon és készen is vagy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73047) ecaddsell válasza moma (#73042) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Keress egy komolyabb dugulás elhárítót. Normális szakember nem kér külön pénzt a kamerázásért mert azt ő is alapból használja mert ő is látni szeretné mivel áll szemben (ez viszont nem sikerül akkor, ha visszaduzzad a víz mert víz alatt a kamerával sem lehet sokat látni).

Az összeg amit írtál reális (sőt woma tisztítás már bele sem fér; nézd meg pl. egy komolyabb ipari Rothenberger csőgörény fél milla és gondolom az ipari kamera sem olcsóbb, oda kell menni stb.), de mint írtam korrekt szakember nem azt fizetteti ki, hogy mit használ, hanem, hogy mit kell kitisztítani).

Sőt komoly szakember amikor nem tudja megoldani a problémát (mert pl. valami beleköt a csőbe, vagy az eleve hibás, lehet nálad is van) max. kiszállást fizettet veled.

Egyébként mivel fogalmunk sincs hol vagy így szakit se könnyű ajánlani, mert ugye senki nem fog neked pl. 300 km-re utazni...

(#73048) moma válasza ecaddsell (#73047) üzenetére


moma
őstag

Jogos :DDD . Budapest VIII kerület. Blaha keleti között.

Meg korábban hallottam azt is, hogy ez a spirálozás ez régi csöveknek árthat. Esetleg beázáshoz is vezethet lefelé. E szerint az elhárító szerint ez nem valószínű, de ez is egy szempont.

Meg ami tényleg a fő gond, hogy nekem érzésem szerint valami konstrukciós gond lehet. Mert elég hosszú az a cső szakasz, ami vízszintesen el kell vezessen oda ahol megy le a víz ténylegesen, át egy előszoba alatt. Gondolom ezért is van megemelve kicsit ez a fürdő-konyha helyiség. És már évtizedek óta nincs rendben ez. Szóval szerintem is az lenne a szerencsés, ha valaki fel tudná mérni, hogy mi a tényleges probléma. Egy ilyen szakember szuper lenne, aki akkor kér tényleges pénzt ha meg is csinálja. a kiszállás persze OK. Ha tudtok ilyet ajánlani az klassz lenne. Az még inkább, ha olyan valaki aki azt is tudja, hogy ha ő nem tudja megoldani, akkor kihez merre tovább.

we all deserve a bit of luck.

(#73049) ecaddsell válasza moma (#73048) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Priv. ment.
Ha az illesztések rendben vannak talán nem árt, de ezt a szakival kellene megbeszéld.
Ha nincs meg a megfelelő ejtés akkor előbb-utóbb bontani kell mert rendszeresen dugulni fog (addig meg nagyon szűrni mi megy ki meg meggondolni mit teszel pl. a mosogatóba)...

(#73050) Met válasza moma (#73048) üzenetére


Met
Topikgazda

Amikor csőgörényeztetek, a spirál vége meg volt hajlítva?
2-3 cm-el merőlegesen, hogy amikor tolod be és pörgeted kaparja le a dzsuvát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.