Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#99001) Ijk válasza gabe_ (#98999) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én is zárószintre mennék, ettől a szomszédomtól függetlenül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#99002) canniball válasza Borisz76 (#98998) üzenetére


canniball
nagyúr

Tipp: ha házhozszállítós lesz a móka akkor a Bauhausnál nézelődj, ott ennyi ajtót netes rendelés esetén bagóért kiszállítanak, a Praktiker ehhez képest horror áron viszi ki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#99003) Borisz76 válasza canniball (#99002) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a tippet !

Közben felmerült bennem egy kérdés :
Lehet amatőr kérdés de nem értek hozzá.

Küszöb sehol sem lesz ezért melyik a jobb választás a geréb-tokos vagy a palló-tokos ?

A Kőműves annyit mondott, hogy valami "titán" nevű purhab féleséggel rögzítené a tokot a falhoz. Mutatta is , hogy ragaszt, tömít és még hang szigetel is a cuccos. Nevét nem tudom sajnos.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#99004) pjen válasza Borisz76 (#99003) üzenetére


pjen
félisten

Én azért,ha lehet legalább vak küszöböt tennék.

(#99005) Borisz76 válasza pjen (#99004) üzenetére


Borisz76
veterán

Erről sem hallottam még....
Nagyon le vagyok maradva ezen a téren :B

Nem akarok semmiféle küszöböt.
Mindenhol járólap lesz és sokkal könnyebb lesz felmosni is.
Robotporszívó vásárlását is tervezem....annak meg nem jók az akadályok.....bár kisebb akadályokon képesek átmenni.

Vagy valami érv van mellette amiről nem tudok ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#99006) pjen válasza Borisz76 (#99005) üzenetére


pjen
félisten

A tok méretét alul a küszöb tartja,ha kiveszed küszöböt esetleg változik.Ha elég hosszú az állo lehet szögezni az aljára egy lécet ami a burkolat alá kerül.Megtartja a tok méretet.

(#99007) gabe_ válasza Ijk (#99001) üzenetére


gabe_
őstag

Pedig látni egy csomó hirdetésben is hogy előnyként van kiemelve, hogy " x. emelet, nem zárószinti".

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99008) sanzi89 válasza gabe_ (#99007) üzenetére


sanzi89
addikt

Ismerősömék is most keresnek lakást a gyereknek egyetemre, és kizárták a zárószinteseket. Az ok, hogy amikor a szülők egyetemisták voltak - 30 éve - akkor beázott nekik a zárószint.
Én kb. 10 éve voltam egyetemista, szintén zárószinti lakásban. A lakásnak fel volt újítva a tető szigetelése, és soha semmi gond nem volt 5 év alatt a beázással. Ellenben a harmadikon volt egy nyugdíjas pár, azoknak a mosógép általi leáztatás volt a hobbijuk, 5 év alatt vagy háromszor eláztatták az alattuk lévőket. Nem kicsit lettem volna annó ideges, ha én laktam volna ott. Szerencsére azóta már kertes házban lakom, de ha költözni kellene csak zárószint. Fűtés mindegy, általányt, nyáron rosszabb kicsit, mert jobban tűzni a nap a tetőt (klíma és kész), de a plafon dörömbölés bőőőven kompenzálja ezt részemről.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#99009) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ismerősnek kazán cserére van szüksége régi cikró fűtéses házban.
Ami most van:
Régi kazán a pincében, vascsövek és bordás alu öntvény radiátorok.

Két dolgot mondott több fűtésszerelő is, amit én elsőre nem értek:
1.) - állítólag már nem lehet a pinyóban a kazán, hanem a fürdőszobába kell tenni. Ez valami új rendelet? Pontosan miért nem kerülhet a régi helyére?
2.) - A szerelő szerint ki kell csarálni a radiátorokat is és a csöveket is a kazán cserével együtt. Erre miért van szükség? Elsőre arra gondoltam, hogy a szerelő rézcsövekkel akar dolgozni és ez megeszi az alu radiátort. Ez még okés is lenne, de akkor a csöveket miért kell feltétlenül?
Illetve van valami akadálya a vascső használatának az új csőszakaszokon is, ha mindenképpen muszály átrakni a kazánt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#99010) pjen válasza Bici (#99009) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem tudom a pinyóba mért nem lehet rakni.Gondolom mert egy vagyon kibélelni a kéményt.Szomszédnál egy hónapja rakták pinyóba,a régi helyére.A vas csöveket azért kell? cserélni mert a faláról mindenfélék vállnak le és eltőmítik a kazánt.Gondolom a radiátorokat nagyobbra akarta cserélni a hidegebb víz miatt.Ez csak egy vélemény.A Cu és az AL közé van passz darab,nem eszik meg egymást.

[ Szerkesztve ]

(#99011) Viszlát


Viszlát
addikt

Mellékhelyiségbe szeretnék (szag)elszívót, a kérdés, hogy milyet? A helyiség 1.5 nm alapterületű és 2.5 méter magas, tehát 3.5 m3, esetenként rózsaillatúra emlékeztető levegőt kellene kimozgatni onnan. Mivel nem külső fal mellett van a helyiség, ezért egy 2.5 méter hosszú, 10 cm átmérőjű cső vezet ki a helyiség egyik plafonközeli sarkától a külső falsíkig.

Nézegetem a kínálatot és a nekem megfelelő méretben azt látom, hogy racionálisnak tűnő áron max 100-120 m3/h légszállítási képességgel rendelkeznek, ami mind szép és jó, de gőzöm sincs, hogy ez elég arra, hogy elfogadható idő alatt eltávolítsa a virágillatot? Esetleg a 2 méteres csőkivezetés miatt közbe kell iktatni egy csőventillátort is? Vagy árban egy jó nagyot ugorva ilyen körülményekhez egy külső falra szerelhető radiális csoda kell már?

Bármilyen tapasztalatot a kérdéskörben örömmel veszek. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99012) Bici válasza pjen (#99010) üzenetére


Bici
félisten

Az eredeti terv az volt, hogy a mostani kazán helyére megy az új és semmi több.
A kémény már ott van, abba gondolom, be lehetne csatlakozni az új kazánnal is.

Ezek szerint a mai kazánok érzékenyebbek a vascsőről leváló dolgokra, mint a régiek?
Ez már logikus magyarázat lenne.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#99013) gabe_ válasza sanzi89 (#99008) üzenetére


gabe_
őstag

Egyetértek

Sovány szakácsban sose bízz!

(#99014) Spet válasza Bici (#99012) üzenetére


Spet
addikt

Ha új kazánt szeretne az ismerős, akkor:
- már csak kondenzációs készüléket szerelhet fel,
- új gáztervet kell készítenie,
- új kéményt kell készíteni/felül kell vizsgáltatni, hogy a jelenlegiben elhelyezhető a kondenzációs kéménybélés/olcsóbb kivezetni a fürdőszoba falán, mint x métert felfele menni,
- hatósággal át kell vetetni,
- akkor már érdemes új radiátorokat felszerelni, melyeknek jobb lehet a teljesítménye (és a szobákhoz megfelelően van méretezve),
- vascső évek alatt sok szemetet összeszed, szűrő megfogja, mert lehet a rendszerbe berakni gond nélkül, de ki tudja mikor lukad át a régi vascső/milyen időközönként kell a szűrőt tisztítani.
- stb.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#99015) Morris válasza Bici (#99012) üzenetére


Morris
veterán

Vascsővel van vezetve végig a fűtési rendszerem. Semmi gond nincs a kazánnal.

Amúgy én ötrétegű műanyag csővel csinálnám. Olcsóbb és egyszerűbb a kötése is.

[ Szerkesztve ]

(#99016) Ispy válasza Viszlát (#99011) üzenetére


Ispy
veterán

Én annó egy kicsit kisebb wcbe vettem egy 10k-s elszívót a bauhausba, nem volt vele gond,.ha lehet időkapcsolósat vegyél (már ha jó a kábelezés).

Egyébként a lakás szellőztető kapacítása 300 m3/h, szóval nem kell erőmű egy wcbe.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99017) mezis válasza Spet (#99014) üzenetére


mezis
nagyúr

"...- már csak kondenzációs készüléket szerelhet fel,..."

Akkor ez zugárusítás ? :F

mezis

(#99018) Bici válasza Spet (#99014) üzenetére


Bici
félisten

Ez adott pár ötletet!
Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#99019) gerisz23 válasza mezis (#99017) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha egyesével megnézed egyik sem rendelhető,illetve csak rendelésre külön gyártják-oda meg alul van írva hogy nem rendelhető.
Ha jól emlékszem hivatalosan csak 85%feletti hatásfokú kazánt lehet beépíteni,pár kivétellel annak csak a kondenzáziós felel meg,ott én 110%hatásfok alatt nem is vennék.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99020) gerisz23 válasza Viszlát (#99011) üzenetére


gerisz23
őstag

Elég a hagyományos cső ventillátor időzítővel,viszont vagy rés kell az ajtóra vagy nagydolog után résnyire nyitva hagyni az ajtót különben vákuumot csinál a venti.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99021) mezis válasza gerisz23 (#99019) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm, azt hittem ha árral együtt van kint, akkor meg is lehet vásárolni. :o
Bici: Bocs a dezinformációkért! :o

Azt még értem, hogy a dokumentáció elérhetősége miatt még kint tartja a WEB lapján a FÉG ezeket a készülékeket, de az elejére is tehetné azt, hogy nem vásárolható és az árát is lehúzhatná. Vagy megoldató "okosban" ;] ? :F

mezis

(#99022) lemmy71 válasza mezis (#99021) üzenetére


lemmy71
őstag

(#99023) andrás47 válasza lemmy71 (#99022) üzenetére


andrás47
senior tag

Ezek a kazánok amik beépíthetőek még okosban,", vagy olyan nincs már egyáltalán ?

(#99024) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Kültéri mozgásérzékelős lámpa megvásárlásán gondolkodom, viszont nem tudtom hogy működnek ezek az érzékelők.

Vannak macskáink, meg márciusban tervbe van egy fehér puli kutyus is!
Az a kérdésem hogy ezek a mozgásérzékelők bizonyos magasság felett mérnek csak, vagy be lehet állítani őket?

Nem lenne túl jó ha elsétál a cica és fél óránként felkapcsolgatja.

Ezt a típust néztem ki, viszont erről aztán semmiféle leírás nincsen ezen téren.

(#99025) lemmy71 válasza andrás47 (#99023) üzenetére


lemmy71
őstag

Okosban igen ;] én is ebben az évben cserélek kazánt, hagyományos kombi turbóst teszek a régi turbós helyére. De szerintem tipust és teljesítmény azonost lehet cserélni hivatalosan is.

(#99026) Viszlát válasza Ispy (#99016) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi! A kábelezés adott az időkapcsolóshoz igen. Viszont az utolsó mondatodat nem egészen értem. Melyik lakásé ennyi? A tiéd? Vagy mindegyik? :)

gerisz23: van egy sima szellőző az átellenes falon a fürdő felé, úgyhogy a légmozgás az megoldott.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99027) mezis válasza lemmy71 (#99025) üzenetére


mezis
nagyúr

Én egy használaton kívüli parapet gázkonvektornak elzártam a gömbcsapját, leszereltem, csonkot (gömbcsapot) ledugóztam. Állítólag ehhez is terv, engedély kivitelező kell...

mezis

(#99028) andrás47 válasza lemmy71 (#99025) üzenetére


andrás47
senior tag

Elnézést nem néztem át annyira, ezek még nem kondenzaciósak, a három linkeltre gondolok ? Én egy C36 (40) helyett keresek valamit ...

(#99029) mezis válasza tothjozsi96 (#99024) üzenetére


mezis
nagyúr

" ... ha elsétál a cica és fél óránként felkapcsolgatja..."
Az lesz. :K Tapasztalat.
Korábban mellékeltek a mozgásérzékelőkhöz grafikont az érzékelés sávjáról, távolságáról.

mezis

(#99030) tothjozsi96 válasza mezis (#99029) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor hagyom a francba.

Jelenleg van falon kívüli világításkapcsoló, váltókapcsolós.

Csak attól félek ha felteszik a szigetelést akkor bekap egy dübelt majd a csövezése.
A srác aki szigetel azt mondta ők m2-ként 7-8 dübelt tesznek.

A kültéri lámpa és a kapcsolója egy oldalfalon vannak, de ott legalább van 9-10 méter távolság.

(#99031) andrás47 válasza tothjozsi96 (#99030) üzenetére


andrás47
senior tag

Felkapcsol cicára, ha csak ebben is nincs valami kisállat védett típus, de szerintem ez nálunk egyáltalán nem zavaró tényező.

(#99032) lemmy71 válasza andrás47 (#99028) üzenetére


lemmy71
őstag

Azok még nem kondenzációsak. De a nagyobb boltokban még találsz elfekvő készleten hagyományos turbos kazánokat. Én tavaly vettem egy raktáron maradt bontatlan Viessmann Vitopend 100-W 24kW kombi turbós kazánt, nyomott baráti áron, a garancia nem hat meg mert nagy általánosságban gari idő után jön a baj :K Nézegettem én is az új kondenzációs kazánokat, de a mostani fűtésrendszeremmel nem igazán lenne hatékony megoldás. A fűtésszerelő is azt mondta hogy mivel a mostani rendszerem tökéletes így nincs értelme cserélni, csak a kazánt. Ez így a mostaninál modernebb és 15 - 20 évet kibír remélhetőleg.

(#99033) lemmy71 válasza tothjozsi96 (#99030) üzenetére


lemmy71
őstag

Olyat keress amin az idő és a fény érzékenységen kívül a mozgás érzékelést is tudod állítani. Nekem is olyan van, amikor nagyobb vihar van akkor néha felkapcsol.

(#99034) andrás47 válasza lemmy71 (#99032) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm, akkor még ha minden igaz lehet venni ilyen valamit, bekötése ugye lehet nem ugyanaz, de azt megoldja a szerelő, egyébként a kémény az jó a régi gázkazáné ezekhez vagy csere ?

(#99035) lemmy71 válasza andrás47 (#99034) üzenetére


lemmy71
őstag

Persze jó, bár nem árt ha van a kéményben egy betét. De ha kicsit visszaolvasol egy két napja volt szó a gázkéményekről ;)

(#99036) gerisz23 válasza andrás47 (#99034) üzenetére


gerisz23
őstag

Jó eséllyel csere,de megnézi majd a szaki a felteszi az új kazánodat,de előtte mindenképp egyeztess vele mit hajlandó megcsinálni.Felénk nem mutyiznak.
Rokonom is most cseréltetett kazánt,kondenzációs került fel,új füstkivezetéssel.Jelenlegi időjárásban 20-30%-al kevesebb gázuk fogy,úgy hogy nem cseréltek radiátorokat,régi vastag vascsöves rendszerük van.
Mikor cseréltetsz gondold azért végig hosszú távon melyik megoldás a költséghatékonyabb.
Talán Intelfan talált ariston kazánt 93%-os hatásfokkal,nem tudom hogy áll náluk a csere.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99037) Tarill


Tarill
őstag

üdv! lemez vegyes kazánnál öntvény vagy vízrostélyost érdemes venni?

(#99038) M3aN


M3aN
senior tag

Felújítás során szeretnék az egyik ajtó helyett boltívet kialakítani. A fal kisméretű tégla. Mit tudnátok esetleg javasolni? Gipszkarton nincs sehol, és igazából ide sem szeretnék.

(#99039) ctrlaltdel13 válasza Tarill (#99037) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Na erre én is kiváncsi vagyok mit mondanak a hozzá értők.

(#99040) Bici


Bici
félisten

Sziasztok ismét!

Ez egy ilyen időszak, hogy sok kérdésem ven felétek. :D

[kép] [kép] [kép]

A képeken látható valami cucc, ami a házba bejövő vízvezetékre van kötve. Ezen keresztül megy a házba bejövő víz.
Március óta üres a ház és nemrég észrevettük, hogy a kis fekete csapnál folyik ez az eszköz.
Most le van szárva az aknában a víz.

Szeretném cserélni ezt az alaktrészt. A translate alapján valami védőszűrő, de hogy miért kell azt nem tudom.
Mit mérjek le pontosan, hogy találjak megfelelő cseredarabbot?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#99041) NeoPampalini válasza Bici (#99040) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Vízszűrő, homok és egyéb részecskék szűrésére.

A BWT még ma is él és virul (a képen láthatót nem találtam, de márkára keresve meglett a cég), itt ni: [link]

Gondolom, ők tudnak segíteni egy cseredarab javaslattal. :)

(#99042) Spet válasza mezis (#99017) üzenetére


Spet
addikt

"Hivatalosan".

Gyakorlatilag viszont, a meglévő készülékedet úgy tartod életben, ahogy akarod.

Nem véletlen, hogy rengeted régi készülék üzemel még mindig vígan, mert megtalálható hozzá a donor.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#99043) mezis válasza Bici (#99040) üzenetére


mezis
nagyúr

"...a kis fekete csapnál folyik..."
Nem csoda. kellene egy bilincs a műanyag csőre.
Amikor nyitva a csap annak a műanyag csőnek hivatalból is el kell viselnie azt a nyomást ?

mezis

(#99044) pjen válasza mezis (#99043) üzenetére


pjen
félisten

Az a fekete cső csak egy leeresztő,hogy ne foloyon szana szét.Előtte van egy szelep a tartály alján,az engedhet át.

(#99045) pjen válasza Bici (#99040) üzenetére


pjen
félisten

Ha sokat állt,csavard le azt az átlátszó tartályt,elzárt víznél és fertőtlenitsd ki.A fene tudja mi minden él benne.

(#99046) lemmy71 válasza Bici (#99040) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem [Honeywell] van abban cserélhető a csap az alján. Lehet hogy a tiédben is, de ahogy a képen látszik elég fekete ott minden. Zárd el a főcsapot és csavard le a szűrőházat érdemes tömény domesztos ban vagy vízkőoldóba beáztatni a szűrőt, utána jól járasd meg a csapot hátha jó lesz. Én évente egyszer kiszoktam takarítani, bár nem igazán szokott koszos lenni.

(#99047) mezis válasza Bici (#99040) üzenetére


mezis
nagyúr

Mint írták elegendő tisztítani.
Lecsavarás: amíg nyomás alatt van, addig szinte képtelenség lecsavarni.
Bejövő vizet elzárni, leeresztő csapját kinyitni. Ez után lehet lecsavarni.

mezis

(#99048) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Lakásfelújítást tervezgetem, ebben a sorrenben gondoltam a kivitelezést:
- bontások
- vízszerelés
- villanyszerelés
- festés
- hidegburkolat és fürdő csempézése
- melegburkolat
- beltéri ajtók cseréje

Ez az optimális sorrend?
Mivel pontosan nem tudja a burkoló, hogy hol lesz az ajtó tokja(geréb tokos ajtó), ezért a lábazatokat az ajtók beépítése után rakják fel? Hogyan szokott ez a gyakarlatban működni?
:R

(#99049) AxBattler válasza RexpecT (#99048) üzenetére


AxBattler
félisten

Majdnem tökéletes, de az ajtóbontásnál lesznek kőműves munkák, amik után még festeni/csempézni kell (helyiségtől függően), szóval inkább így:
- bontások (beltéri ajtók cseréjével)
- vízszerelés
- villanyszerelés
- festés
- hidegburkolat és fürdő csempézése
- melegburkolat

Plusz a festést én inkább a csempézés utánra tenném, de ez ízlés kérdése. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99050) RexpecT válasza AxBattler (#99049) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi!

Nem voltam egyértelmű, a bontásokban az beltéri ajtók bontását is beleértettem, tehát az én listámon a legvégén a beltéri ajtók beépítése lenne.
Ebben a doksiban is ez van a 4.oldalon.
Viszont számomra nem világos, hogy előre pontosan hogy tudja a burkoló hogy meddig kell raknia a lábazatot, vagy a parketta szegélylécet.
Azt meghatározza az a cég, aki beépíti majd a beltéri ajtókat?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.