Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81001) Remekelek28 válasza philoxenia (#80975) üzenetére


Remekelek28
őstag

Lehetséges,köszönöm.

(#81002) dh66e válasza ALI_G (#80994) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem csak egyben van itthon,de kérdezz rá valamelyik forgalmazónál az a biztos mert itt a leírása magyarul is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#81003) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Beltéri ajtó(k) üvegezés(é)hez tudtok ajánlani üvegest (Újpest)?

(#81004) Brave_86 válasza Brave_86 (#81003) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Még arra gondoltam, hogy a meglévő ajtókból megmenteni az üvegeket és azt méretre szabatni az új ajtókba.
Ilyet szoktak vállalni? Ha kiszedem, elviszem és megadom a méreteit levágják?
Vagy esetleg beszámítják, -ha nem lenne elég a mennyiség és nincs olyan az üvegesnél / vagy esetleg cserélni szeretném más fajtára?
Volt ilyennel tapasztalatotok? :R

(#81005) macilaci78 válasza Brave_86 (#80982) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 33-as vígan jó, már ha a laminált is tudja, nem csak a papírra írták rá.
2-3 mm-nél vastagabb alátétet ne tegyél alá. Az emberek 80%-a polyfoam-ot rak, az igényesebbje tekercses parafa alátétet, vagy még komolyabbat. XPS-sel az a tapasztalat, hogy nyikorog fél-egy éven belül.
Aljzat: 2 méter hosszon 2 mm-nél nagyobb eltérés a vízszinteshez képest ne legyen. Vízmérték nem hazudik.
Párazárót tegyél, szinte minden gyártónál garis feltétel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81006) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!

Régi rézkilincseket mivel lehet könnyen gyorsan tisztítani? Illetve facsavarral
van értelme a cilindert felfogatni az ajtóhoz?
Köszi

(#81007) pjen válasza kalifa777 (#81006) üzenetére


pjen
félisten

A réz kilincset régen szidolozták. A cilindert mi mással mint facsavarral?

(#81008) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Komplett házfelújítás előtt állok és a médiafal mögé egy gardróbszobát szeretnék. Arra gondoltam, hogy betenném oda a PC-t, és csak a monitor meg a perifériák maradnának a nappaliban. Kérdés az, hogy egy játékos gépnek mennyire lenne melege egy kis helyiségben? Durván 5-6 légköbméter állna rendelkezésre, de gondoltam, hogy alul és felül szellőzőket vágnék a gipszkartonba, hogy egy kis gravitációs szellőzése legyen, de egyéb aktív légcserét nem tervezek.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#81009) philoxenia válasza kalifa777 (#81006) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Polirkorong pl. vagy [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81010) Bacusuz válasza Brave_86 (#81003) üzenetére


Bacusuz
őstag

a rákos úton van egy üveges, ha ny-i iránbyban haladsz a szerencs utca felől a jobbos kanyar után van.

ha nem is ujpest de majdnem...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#81011) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Otthon melege programon keresztül csináltattam volna a házam szigetelését, de betelt a pohár, hogy 1 év alatt nem tudtuk a papírokat elrendezni, így úgy döntöttem, hogy a kezembe veszem a dolgokat, és megcsináltatom magamnak a szigetelést.
Tudtok-e nekem abban segíteni, ha adok pontos négyzetméter adatokat, akkor arra kéne nekem 1 anyaglista!
Mi kell hozzá, miből mennyi kell, és milyen kell, illetve egy körülbelüli árat, hogy a szigetelés négyzetméterét most kb milyen árban csinálják a szakemberek!
Félre értés ne essék, nem szakembert keresek, csak 1 segítőkész embert, aki tud segíteni nekem abban, hogy tudjak számolni, hogy mi mennyibe kerül.
Ha lenne valaki, aki tudna ebben segíteni, legyen szíves dobjon rám 1 privát üzenetet!

Köszönöm szépen!

(#81012) szaszyka válasza forras2 (#81011) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha jól emlékszem, a Hofstaster tüzép weboldalán van kalkulátor, ami m2 alapján megmondja miből mennyi kell, és mennyibe fog kerülni. Vagy a Hofstadter, vagy a szigatech oldalán csináltam én is tavaly.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#81013) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Van egy Geberit beépített tartályos WC-m, ami elkezdte nagyon lassan feltölteni a tartályát. A betöltő szelep cserés, vagy esetleg lehet javítani valahogy? (vízkő??)

sza.sa

(#81014) Brave_86 válasza Bacusuz (#81010) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Palota Glas Üvegcentrum
erre gondolsz?

(#81015) Met válasza sza.sa (#81013) üzenetére


Met
Topikgazda

Elzárod a sarokszelepet, kiveszed a töltőszelepet a tartályból, amennyire tudod szétszeded és a lehető leg töményebb ecetes vízbe beáztatód fél egy órára.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81016) Met


Met
Topikgazda

Csemperagasztó mennyire ragad fához?
Elvileg csütörtökön cserélik az ablakot. Valahogy a szomszéddal közös tok van a házban (kívülről a 2 ablak között van 15-20 cm széles fa) és ha kiveszik a régi fa tokot ott marad a falba egy rész belőle.
Csemperagasztóval tudnám szintbe húzni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81017) eszmilan válasza Met (#81016) üzenetére


eszmilan
tag

Szőrös deszkához nagyon jól tapad. Nyílászáró csiszolt, esetleg még festett sima felületéhez nem annyira.

(#81018) philoxenia válasza Met (#81016) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pár kisebb szöget érdemes beleütni a bennmaradó részbe, annyira, hogy ne akadjon a spakli majd..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81019) Met válasza eszmilan (#81017) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem festett, repedt/törött ahogy ki lett szakítva egy része.
Nem is sima a felület.
Akkor jó lesz, hálózni is tudom ha kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81020) Stylewars_kp válasza kunberci (#80978) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én sem kockácztattam. Átfúrtam teljesen. A fal másik felén pedig fúrtam egy 20 mm mély és 40 mm széles furatot. Így betudtam süllyeszteni a csavar fejét+alátétet. Legletteltem és észre se lehet venni. Melósabb, de ez a tuti. :K

[ Szerkesztve ]

(#81021) updog válasza n_stolz (#80973) üzenetére


updog
senior tag

Nálam 5,5 centis panel falba lett sima Fischer SX6x30 dübelekkel + sínnel felrakva a konyhabútor. A 2,5 méteres sín 40 centinként lett befúrva.

Nettó 4-5 centi vastag falrész tartja konkrétan ezeket, attól függően, hogy hol mennyi szakadt át :) Én aztán elég parázós vagyok az ilyenekre, de szerintem még én is rácsimpaszkodhatnék, akkor is megmaradna (előbb nyíródik el a csavar feje, mint hogy a dübel/fal megadja magát szerintem).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#81022) dh66e válasza updog (#81021) üzenetére


dh66e
veterán

Na a fal tuti nem adja meg magát több vas van egy 6-os betonfalban mint a 15-ös főfalban. :D

[ Szerkesztve ]

(#81023) kunberci válasza Stylewars_kp (#81020) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálam 5cm-es a beton. A mosdókagylót is átmenővel tettem fel. A másik oldalon, ahol egy kicsit ledobta a betont, oda került a hatlapos csavar feje. Egypár 60-as szögdarabbal meghegesztve, ami úgy nézett ki mint az esernyő váza, aztán begipszelve, majd utána meg lecsempézve.
Mi úgy szoktuk fúrni a lukakat, hogy a másik oldalon megtámasszuk a betont egy vastag fadarabbal, így talán kisebb beton szokott leesni.

(#81024) macilaci78 válasza kunberci (#81023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam a TV-t tartja így 4 db 6-os menetes szár. A fürdőben van a csempe alatt az egyik fele, a nappaliban a konzolnál a másik. 6-os üreges tégla.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81025) kunberci válasza macilaci78 (#81024) üzenetére


kunberci
aktív tag

Vékonyabb falaknál én jobban alszok, hogyha átmenő csavarral vannak felfogatva a" ketyerék".

(#81026) eszmilan válasza kunberci (#81025) üzenetére


eszmilan
tag

Én úgy vagyok vele, főleg szar falban, hogy a dübeleket nem készítem, hanem sikerülnek. Amelyik sikerül, az jó, ami nem sikerül az ennyi. Vékony falnál is vagy átszakad, vagy nem. Nem érdemes rajta sokat gondolkodni, mert előre nem fogod tudni hogy sikerül.

(#81027) kunberci válasza eszmilan (#81026) üzenetére


kunberci
aktív tag

Egy sima falnál, vagy sikerül, vagy nem. Odébb fúród lejavítod kész. De ha le van csempézve, akkor nem szívesen fúrom össze-vissza a csempét, mert vagy sikerült, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#81028) 3L1T3


3L1T3
addikt

Sziasztok,

XIII. kerületben 2 emeleti most vásárolt lakásomat beköltözés céljából elkezdtük felújítani. A mai nap folyamán felszedtem a laminált padlót és a napokban felszedem a csempe egy részét is.

Ilyenkor hogy érdemes a sittet elszállítattni? Gondolom konténert szoktak bérelni viszont nekem nincs annyi sittem, és gondolom a közterület felügyelettel ez külön huzavona.

Ne haragudjatok ha hülye kérdés, de első lakás, relatív fiatal vagyok és ezt nem tanítják a suliban! :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#81029) updog válasza 3L1T3 (#81028) üzenetére


updog
senior tag

Zsákos sittszállítás, google it :) Kicsit drágább arányaiban mint a konténer, viszont pont ilyenkor jól jön, ajtótól a kocsiig leviszik, neked annyi dolgod marad, hogy kifizesd.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#81030) pjen válasza 3L1T3 (#81028) üzenetére


pjen
félisten

Konténert különböző méretben,és áron Tudsz rendelni.Akár 1 köbméterest is.

(#81031) sza.sa válasza Met (#81015) üzenetére


sza.sa
tag

köszi, siker, azt hittem bonyolultabb, zártabb szerkezet lesz a szelep :)

sza.sa

(#81032) gabe_


gabe_
őstag

Nálam így sikerült feltenni a túloldalon a konyhaszekrényt... Egy ugyanilyen sikerült a nagyszobában is, most gletteltem be... :))
[link]

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#81033) DoItYourself válasza 3L1T3 (#81028) üzenetére


DoItYourself
addikt

Némelyik barkácsáruháznak van saját sittes zsákja, hozzájuk kell vinni, ha megtelt. Ha van időd, autód, ez is működhet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81034) macilaci78 válasza DoItYourself (#81033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha van ideje és autója, akkor megveszi a noname sittet és 150, vagy 250 kg/lakcímkártya/nap mennyiségben ingyen lerakja az arra kijelölt hulladékudvarban.
Zsákolni sem muszáj, de valahogy az autóba, utánfutóra is fel kell rakni, meg utána a hulladékudvar konténerére is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81035) macilaci78 válasza eszmilan (#81026) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem általában szokott sikerülni. A kétszárnyú függesztett tolóajtót és a felette lévő szekrényt egy kb 3 méteres 40×40×3 mm-es zártszelvény tartja, ezt 11 db 6×50 Fisher dübel tartja a 6-os falon.
A kamra falára 8 db lebegő polchoz a vakolattal együtt 10 centis falba 8×90 dübeleket használtam. Egyik esetben sem szakadt át a fal, a kamránál ráadásul nem is tudtam, milyen vastag a fal, szemmérték után toltam a fúrót. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81036) DoItYourself válasza macilaci78 (#81034) üzenetére


DoItYourself
addikt

"akkor megveszi a noname sittet"

Minek venne, ha van neki? ;]

Kösz, ezt nem tudtam. Utánanézve az FKF oldalán ezt a pdf-et találtam, miszerint beton, tégla, cserép, kerámia adható le ingyenesen. A "kevert építési bontási hulladék" 690 Ft-os FKF zsákban adható le. Típusonként 150 kg/alkalom, évente 500 kg (/fő vagy /ingatlan, erre nem jöttem rá, valószínű utóbbi). Lakcímkártya mellett kérik a "a hulladékkezelési díj befizetésének igazolásához szükséges dokumentumokat" is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81037) emre válasza DoItYourself (#81036) üzenetére


emre
veterán

500 kg / év / cím. Tehát az asszony nevére is csak akkor tudsz lerakni ha más címen van. Ha más lakcímkártyára akarsz lerakni akkor meg kell hozzá valaki aki oda van bejelentve, vagy meghatalmazás.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#81038) Met válasza sza.sa (#81031) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért lenne az?:) Csak egy wc tartály.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81039) föccer válasza emre (#81037) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs mögötte adminisztráció, nem jegyzik, hogy ki, mikor, mennyit vitt be.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#81040) Bacusuz válasza Brave_86 (#81014) üzenetére


Bacusuz
őstag

nem
rákos út 141 üveges képkeretező

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#81041) DoItYourself válasza föccer (#81039) üzenetére


DoItYourself
addikt

Javaslom ezt a pár hszt a topik összefoglalóba linkelni, pl. Kis mennyiségű építési hulladék, sitt lerakása hulladékudvarban címmel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81042) emre válasza föccer (#81039) üzenetére


emre
veterán

Nekem jegyezték. (Kaposvár)
Kocsi+ utánfutó mérlegelés tele és üresen, rendszám, lakcímkártya stb.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#81043) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jobb témát nem igazán találtam, ha van kérlek irányítsatok.

Van szülőknek egy új tűzhely, fehér színű. Kitalálták, hogy mint korábban, most is lekvárt főznek, melynél be kell rakni a sütőbe is.

Igen ám de sütés közben szerintem a pára kijött az ajtón, mivel ennek ott van a levegőzése ahogy nézem, és a tűzhely felső része besárgult.

Próbálták már mindennel leszedni de sikertelen, mivel lehet esetleg?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81044) gerisz23 válasza szabonagyur (#81043) üzenetére


gerisz23
őstag

Hideg zsíroldó?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81045) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Tető témában van itt aki jártas?Cserepes lemez tetőre kaptam ajánlatot.
Elsőnek egy másik cégtő,de ők csak jövőre tudnák vállalni.
Ott a 1 296 480 a vége áfával mindennel együtt.
Itt kevesebb,de nem tetszik,hogy nettóban van a szerelés meg a plusz áfa az anyagnál.
Most írtam neki nem nettóban mennyi lenne.Az sem tetszik annyira ,hogy 0,45.ös a lemez.Amennyit olvasgattam a neten az elég vékonynak számít inkább az felett kell választani.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#81046) r.levente75 válasza szabonagyur (#81043) üzenetére


r.levente75
addikt

Próbáld meg gariztatni. Nem volna szabad elszineződnie.

(#81047) szabonagyur válasza r.levente75 (#81046) üzenetére


szabonagyur
félisten

Zsíroldó sem segít sajnos, már a feliratok lekoptak róla, de az még mindig elszíneződött.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81048) r.levente75 válasza szabonagyur (#81047) üzenetére


r.levente75
addikt

Én visszavinném. Egy sütő használattól nem nézhet ki úgy ahogy leírod. Azt nem kell mondani azért hogy lekvár ment benne...

(#81049) YAS-dude válasza Orlin (#81045) üzenetére


YAS-dude
őstag

Lehet, hogy áfamentes a vállalkozó, de az anyagot meg kell venni, azon van áfa, csak a munkadíjon nincs. Vagy akkor ennyi a díj ha nem kérsz számlát.

(#81050) raven12 válasza raven12 (#80980) üzenetére


raven12
senior tag

Erre valaki valamit? :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.