Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78251) Morris válasza philoxenia (#78238) üzenetére


Morris
veterán

5-ös szárral próbálom, de feladtam. Igen, gyári élezésű.

(#78252) orion1025 válasza Chaser (#78186) üzenetére


orion1025
őstag

Ki beszélt itt ilyenről...? A húzódzkodó kerete a vakolatot fogja "nyomni", ezért tök frankón fel tud lazulni homokos vakolatnál, ezért célszerű ragasztani a tiplit vagy a dübelt, de valamit célszerű a keret alá rakni, mert idővel ki fogja ezt a felületet kezdeni...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#78253) canniball válasza macilaci78 (#78246) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi a tippet, de a homlokzati szigetelés már fent van, úgyhogy már csak belülről megy a móka.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78254) fojtviki válasza philoxenia (#78249) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom. :R

Mas: valahol kobmeterre van megadva a szelezetlen deszka. Most akkor 25 cm szelessegben 2.5 cm vastagsagban es 1 meteres hosszban az kb 160db? Jol szamolom vagy ezt maskeppen kell?:)

(#78255) Remekelek28


Remekelek28
őstag

üdv
átlagosan a biztositók egy panelszoba beázásra mennyi összeget számitanak ki?

(#78256) macilaci78 válasza canniball (#78253) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Esetleg az ablakkeret és a fal közt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78257) Chaser válasza seadrone (#78224) üzenetére


Chaser
titán

Sztem buktad, kulon kanoc kell a ventihez ha fuggetleniti akarod, nemreg csinaltam, kb mintha vilagitas lenne az is, ha nincs kulon kore a taphoz nem tud fuggetlenul mukodni
Cata ventiket ajanlom, meg nincs de csak jot olvastam roluk, van beloluk egyszeru, 9e ft-tol oldal beszivasos elejen uveglappal, meg se mondod h venti, akar paraerzekelos, ido allitos, nem standard h lehessen idot allitani, legtobb leall v x percig mukodik meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78258) Chaser válasza orion1025 (#78252) üzenetére


Chaser
titán

Ha eleg melyen van a falban es eleg vastag a felfogatoszar vakolathoz nem lesz koze mert bem fog mozogni, huzodzkodot nyilvan nem vakolatba dubelez senki, ha gyengebb a vakolat nyilvan illik kivulre egy merevitot rakni, vekonyabb tarto konzol eseten is

fojtviki schneider sednat tudom ajanlani en is, nalam azok lesznek, asfora nekem nen jott be nyomogatasra, ha sorolhatokat akarsz arban ott vagy majdnem mint a sedna
Szemelyesen mindenkepp nezd meg iket a szinek miatt is, promo fotok eleg felrevezetoek, grafikus monotoron nezve sem stimmel sok arnyalat ha utana megnezed szemelyesen is
Valena life sztem mar tulbonyolitott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78259) macilaci78 válasza Chaser (#78257) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A villanykapcsolóhoz fix áram megy, vés mellé másik dobozt, sorol egy kapcsolót a ventihez. Lehet akár csengőkapcsoló is. Az időkapcsolós ventihez amúgy is megy áram, hogy sötétben is zúgjon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78260) mokus1


mokus1
addikt

Belső almennyzetnek mi a minimum plafontol való távolsága?

(#78261) szaszyka válasza Remekelek28 (#78255) üzenetére


szaszyka
senior tag

~30.000Ft?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#78262) ctrlaltdel13 válasza mokus1 (#78260) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Függ a meglévő menyó síkjától,meg attól hogy mivel szerelsz.
Fémnél egysoros függesztésnél kb 5 cm.
Kétsorosnál 8-9 cm.

[ Szerkesztve ]

(#78263) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

szeretnék otthon egyszerű vízvezetékszerelést csinálni (konyhai csaptelepet, sarokszelepeket, WC-tartályt szerelni, hogy ne legyen sehol csöpögés)

Milyen eszközökre van szükségem? Milyen és mekkora kulcsok kellenek? (mekkora csőkulcs, villáskulcs kell)

1, IKEA-s mosogatóban van valamilyen csaptelepem, a felső tömítése ereszt, azt le szeretném cserélni. Mekkorát kell venni?

[kép]

2,
Vajon mekkora csőkulcs kell, hogy alulról meg tudjam húzni?

[kép]

3,
A lakásban ilyen kontármunkák vannak:

[kép]

Szeretném a sarokszelepeket kicserélni valami jóra, illetve a normálnál nagyobb csőtakaró kéne rájuk. Milyen sarokszelepet érdemes venni amihez van nagyobb csőtakaró?

4,
A mosógépkiállás is kontármunka (nem takarnak a csőtakarók) illetve zárt állás mellett csöpög a hidegvizes csap (átereszti a csövön a vizet). A csap negyedfordulatos, feltételezem golyóscsap, mégis csöpög. Milyet lenne érdemes a helyére rakni, lehetőleg krómos színűt...

Előre is köszi!
J.

[ Szerkesztve ]

(#78264) Remekelek28 válasza szaszyka (#78261) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én is úgy saccolom..

(#78265) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#78262) üzenetére


Chaser
titán

direktfüggesztővel lehet az kevesebb is, nem? feltéve ha vízben van a plafon, ud profil nem túl széles

macilaci78 ez oké, és majd a jelenlegi közös kábel honnan fogja tudni mikor kinek adjon kraftot?:)

amit mondasz egy esetben működik, ha a jelenlegi dobozban van külön kanóc ventihez és most csak össze van kötve a piláccsal, tehát független kábele van ahogy nálam is, ha nincs független kábele akkor valahol félúton szétválik a világítástól, de az előtte levő rész közös, nem lehet független
ha külön kábelen megy nem kell másik doboz sem, egy normál csillárkapcsoló, egyik pilácsnak, másik ventinek, nálam így lesz, ha ventit is akarok egy nyomással világítással felkapcsolva:)
pont olyan ez mint a független világítások csillárkapcsolón, mindhez kell külön szál, különben nem tudnak függetlenek lenni
vigyázzá', tisztára kiokosodtam villanyszerelésből ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78266) szaszyka válasza Remekelek28 (#78264) üzenetére


szaszyka
senior tag

Tavaly tavasszal 4 szobátérintő beázásra "kaptam" 133000-t számolt a kárfelmérő. Az a szép, hogy a festésre számolt a legtöbbet, mert ugye a szobát telibe kell festeni. Ha sima lakószoba, akkor a 30000 reális, és magadnak abból bőven meg is csinálod.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#78267) mokus1 válasza ctrlaltdel13 (#78262) üzenetére


mokus1
addikt

Fölötte gegecsoben szaladgálharnak falon kivul villanyvezetekek?köszönöm a segítséget

Chaser: 5centinel is kevesebb? Bár az 5 cm már jo lenne.

[ Szerkesztve ]

(#78268) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Erkélykorlát (fenyő) festéséhez szerintetek melyik a legjobb fehér, selyemfényű festék?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#78269) philoxenia válasza Morris (#78251) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pontozó? Így messziről.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78270) philoxenia válasza fojtviki (#78254) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen kb. jól számolod, 80 db kétméteres deszka egy m3. A szélezetlen amúgy általában a fatelepnek üzlet, a vevőnek jobb a szélezett.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78271) Morris válasza philoxenia (#78269) üzenetére


Morris
veterán

Köszi, ez hasznos volt. Asszem veszek egy minőségi szárat és megpróbálom azzal. Plusz egy kis olajat.

(#78272) pjen válasza Morris (#78271) üzenetére


pjen
félisten

Ha sokat fúrsz,üregelő szprét vegyél.

(#78273) Morris válasza pjen (#78272) üzenetére


Morris
veterán

80 lyukat kell fúrjak.
A lécek a kapura önmetsző csavarral vannak felfogatva, de már találtam 10-et ami síkba tört bele a kapuba. 1 évet bírtak.
Kapnának átmenő csavart, csak épp fúrni nem tudok.

(#78274) fojtviki válasza philoxenia (#78270) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen azt gondoltam, hogy a telepnek jobb, de igy akarjuk felszerelni, igy tetszik nekunk.

Ilyesmi lesz majd a kerites:

(#78275) pjen válasza Morris (#78273) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mindenképpen üregelőt vegyél.Hatos csavarhoz,négyes aztán hatos fúró.Ha kapsz akkor kobaltosat vegyél,fúróból.

(#78276) gerisz23 válasza maláj (#78244) üzenetére


gerisz23
őstag

Gondolom régi alu mnfalról van szó,ott mindegyik szürke.A lámpából hány vezeték jön ki?
Műszered van?

A ventis témához:
Sima ventinek kell kapcsolt fázis,nulla.Utánfutósnak kell direkt fázis is.
A kérdezőnél megkell nézni hogy oldották meg a vezetékezést,személy szerint én külön be szoktam vinni a venti kapcsolt szálját is a kapcsolóba,így lehet csillárkapcsolóra is tenni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78277) Morris válasza pjen (#78275) üzenetére


Morris
veterán

Oksa. Köszönöm :R

(#78278) canniball válasza macilaci78 (#78256) üzenetére


canniball
nagyúr

Felvésem. Mármint az ötletet :D aztán majd úgyis egyeztetek a redőnyös meg a villanyos mesterekkel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78279) mezis válasza fojtviki (#78239) üzenetére


mezis
nagyúr

Én élőfára, bokorra, vadszőlőre,borostyánra, loncra,..., bíznám a takarást. Olcsóbb nem kell festeni, környezetkímélő.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#78280) ALI_G


ALI_G
veterán

Keresek villanyszerelot egy kulteri lampa bekotesehez. A tapellatast kiepitem, de a bekotes egy aknaban lenne (vizhatlan doboz mar van). Privatban keressetek :)
Helyszín xxi kerulet.

(#78281) föccer


föccer
nagyúr

Komolyan felcsapok villanyszerelőnek, mekkora kereslet van rá. És még szeretem is csinálni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78282) dh66e válasza fojtviki (#78245) üzenetére


dh66e
veterán

Egy határozott fellép(í)ésű kutyát javaslok ha ilyen zord környéken laktok.

[ Szerkesztve ]

(#78283) Ferike81 válasza fojtviki (#78245) üzenetére


Ferike81
senior tag

Vegyél ilyet. Biztonsági anya. Meghúzod, és mikor megfeszült letörik a hatlapfejű rész. Én ilyennel raktam fel a kerítéselemeket. Bár neked elég sok kell, és ez elég drága. Megoldás lehet még, hogy ha fel van csavarozva az összes deszka akkor egy inverteres hegesztővel végigszaladva az anyát odapöccinted a csavarhoz. Mondjuk nem semmi környék lehet, ha a kerítést is ellopják. :Y
Vagy van speckó fejű anya. Veszel olyat és a hozzá adott fejjel meg tudod húzni.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#78284) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

IX. kerületi (József Attila lakótelep) lakás felújításához keresek megbízható, igényes, nem csillagászati áron dolgozó:
- redőnyöst
- burkolót (pár padlószegély kicserélésére illetve nyílászárók tokozásának javítására)
- asztalost (ajtótokozások szegőlécezésére)
- klímást

Ha bárki tud szakembereket ajánlani, köszönöm! :R

(#78285) Chaser válasza mokus1 (#78267) üzenetére


Chaser
titán

Sokkal nem, ud profil nem vastag, az megy a falra, direktfuggeszto ha jol remlik allithato nagyon kicsire is, innentol a plafon sikjan mulik a tortenet
Kabeleket viheted felette nyugodtan, ha mbcu kabel cso se kell

Szerk:
raven12
Klimara pannonklimat tudom ajanlani, amit lehetett elcsesztek elsore az emberek, karacsony heten, elotte par nappal senkinek nincs kedve dolgozni ( : de szo nelkul korrigaltak is, klimas forumon windyt keresd a klimas topikban, amit nem tudsz el fogja mondani, felmer es nem arra hajt h mindenkepp vegyel valamit kulonben dogolj meg, mint a legtobb ceg

Szerk:
föccer abbol is regisztraltbak es dol a penz ( : ertelmisegi teruleten dolgozo isnerosom is elegge gondolkozik rajta

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78286) joysefke válasza joysefke (#78263) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

erre valami valamit?

(#78287) fojtviki válasza dh66e (#78282) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom mindenkinek :R Kutya nem megoldas, ez egy nyaralo, es a szezon utan itt nem nagyon van elet. Tehat, mi is csak nyaron hasznaljuk.Kimondott udulo ovezeti resz. Tavaly valtozott, mert 2 hazat is megvettek, es ott is laknak mar:)

(#78288) macilaci78 válasza joysefke (#78263) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én vettem egy állítható villáskulcsot 34 mm-ig, meg egy rendes csőfogót, teflonzsinór, teflonszalag, 50 cm kendermadzag kócnak és sertészsír, tömítőgyűrűk. Ezzel minden vizes dolgot meg tudtam itthon oldani. Két fogód legyen, hogy az egyikkel tudd húzni, a másikkal ellent tudj tartani, ne forogjon el például a csap. Érdemes valami rongyot, vagy inkább bőrdarabot is használni, hogy azon keresztül fogj a csőfogóval, nem karcolja meg a felületet.
Radiátor levétel festésnél, visszarakáskor kóc+zsír, 5 éve működik. Csaptelepek felrakása, bekötése, sarokszelepek felrakása, szifon felrakása.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78289) macilaci78 válasza Chaser (#78265) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem érted. A jelenlegi kapcsolóhoz fix áram megy, ezt a kapcsoló előtt osztod el a venti felé. Gyakorlatilag a ventinek raksz fel egy külön kapcsolót. A venti úgy működik, hogy amíg a lámpa fel van kapcsolva, addig folyamatosan megy, majd amint lekapcsoltad a villanyt, elkezd ketyegni az időzítő. Tehát nem a kapcsolótól kapja az áramot, onnan csak a vezérlés jön.
A kapcsolót a venti szempontjából lecserélheted egy jelenlét érzékelőre, mozgásérzékelőre, de még egy csengőkapcsolóra is.

Vagy a meglévő kapcsoló sorolsz egy másik kapcsolót külön betáppal, vagy a fal másik oldalára rakod fel, ha esetleg a lámpakapcsoló kívül lenne, a ventié még lehet belül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78290) macilaci78 válasza Morris (#78273) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fának van ereje, dilatál. Egy év alatt volt tél, nyár, párára, hőre is mozog. A vékony önmetszőt eltöri. Nagyobb magvastagságú csavart használj, vagy átmenőnél akkor a kapupánt csavar. Ha vastag a zártszelvényed, menetet is metszhetsz bele és akkor süllyesztett fejű torx, metrikus, mondjuk, M8-at már tuti nem tör el.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78291) dh66e válasza fojtviki (#78287) üzenetére


dh66e
veterán

Na akkor kezdjetek jóban lenni az új szomszédokkal az is segítség már valamennyire.

(#78292) Chaser válasza macilaci78 (#78289) üzenetére


Chaser
titán

Te nem erted:) gerisz23 is leirta, ha kozosben vannak nem tudod fuggetlenne tenni sehogy, mert a vilagitas es a venti a kapcsolo(k) utan kozos, rakhatsz te 10 kapcsolot is az elejere, es 10 kulonbozo fogyasztot a vegere, mindegyik kapcsolo csak a 10-et tudja kapcsolni egyszerre
Csak akkor lehet levalasztani oket ha most osssze vannak kotve, de a ventihez kapcsolotol kulon kor - szal - megy, ahogy benez a dobozba kiderul, ha 3 kabel van kozos, ha 4 akkor a ventinek is van kulon csak most kozositve van a vilagitassal

Nemreg voltam villanyasz boltban, megkerdeztem igy a 21. szazadban mivel blankoljak az mbcu-t vagy egyeb kotonos kabelt, sziken kivul letezik-e kicsit hatekonyabb megoldas? Kiderult letezik - mily meglepo - , demozott is a tag, 6500-ert aruljak de nem olcso bolt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78293) philoxenia válasza Chaser (#78292) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tegnapelőtt vettem villanyász boltban ilyen Extolt 990HUF. A másik boltban volt márkás 6k-ért, de nekem évente párszor kell...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78294) mezis válasza fojtviki (#78287) üzenetére


mezis
nagyúr

Én drótkerítést húznék ki, de trükkösen: az oszlopokat váltakozva, jobbról/balról kerülném meg vele. Nem könnyű így letekerni, de ellopni (feltekerni) sem !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#78295) macilaci78 válasza Chaser (#78292) üzenetére


macilaci78
nagyúr

ha nem vittek a kapcsolótól független fázist a ventilátorhoz, akkor a lámpával együtt a ventilátor is lekapcsol lekapcsoláskor. Ebben az esetben feleslegesnek érzem a már most is meglévő időkapcsolós ficsőrt, mert totál hasztalan. Ezért feltételezem, hogy "4 szál megy".

Hopp, egy ötlet: vésni sem kell, csillárkapcsolóra is lehet cserélni: egyik billenő a lámpáé, másik a ventié.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78296) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni házi vízművel kapcsolatban. Az udvarban van egy kút, és 2 szivattyúval locsolunk. Van egy jó régi azzal a kertet, illetve van egy 750W-os Extol azzal pedig udvarba a füvet. Na most a régit nyugdíjazni akarnám, az újabb Extol szivattyú menne a kertre, és gondolkoztam hogy bentre akkor egy házi vízművet vennék, és akkor azt több helyre lehetne kényelmesebben használni.
Ugye a kerti szivattyúnál azt nem tudom megcsinálni hogy hogy elzárom a pisztolyt, mert ezeknek folyamatos átfolyás kell, lefojtani sem nagyon szabad túlzottan.
Viszont egy házi vízművet kényelmesebben tudunk használni ebből a szempontból, ha meg akarok locsolni az udvarba mindent akkor nem fontos folyamatosan folynia, hanem meglocsoljuk virágokat, pisztolyt elengedem, elsétálok a fenyőkhöz, és még lehetne sorolni, akár kocsit is lemoshatom vele.
Amit kinéztem az egy Metabo lenne -> METABO HWW 4000/25 G Házi vízmű (1.100W/4.000l). Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem.

1. Ez jó választás lenne szerintetek arra a célra amihez nekem kellene

2. Gondolom mire mindent megöntözök (nyáron simán 1-2 óra), lemosom a bentont esetleg, hidat, kocsit egyéb dolgokat, néhányszor ki be fog kapcsolni a szivattyú. Gondolom ezeknek a vízműveknek ez annyira nem probléma? Mert nyilván aki egy telken használja, az is hol mos, hol kezet mos, zuhanyzik, mosogat, ott is néhányszor ki be kapcsol. Ez nem jelenthet túl nagy gondot neki nem?

Illetve egy bónusz kérdésem lenne még. A ki be ág ugye 1"-os. Milyen tömlőt érdemes szerintetek használni? Lehet nyugodtan 1/2"-osat hogy ne legyen túl vastag, vagy inkább 3/4"-os tömlő lenne jobb. Illetve KPE csőből a mostaninál azt hiszem 1" megy le a kútva, gondolom érdemes itt is akkorát vásárolni.

A kút vízhozama nem probléma, soha nem fogyott el a víz akármeddig locsoltunk, és mindig nagyon tiszta. A mostani szivattyú 6 méter mélyről szívja fel a vizet. Szóval a vízműhöz is ugyanekkorát vennék.

Köszönöm a segítségeteket, és bocsánat ha kicsit hosszúra sikerült! :R

iPhone 13 Pro Max

(#78297) Morris válasza macilaci78 (#78290) üzenetére


Morris
veterán

Az lesz, mert ez így nem jó.
Talán fa helyett megpróbálom majd a wpc-t. Hátha...

(#78298) sketchifun válasza macilaci78 (#78295) üzenetére


sketchifun
senior tag

Azért hibás a feltételezésetek, mert a kapcsolónál elég 2 szál is ehhez a vezérelt ventillátorhoz. Például ha a kapcsolótól a kapcsolt fázis nem egyből a lámpához megy, hanem egy kötődobozhoz.

A ventilátornál lévő madzagokat kéne megnézni, látni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78299) fojtviki válasza mezis (#78294) üzenetére


fojtviki
senior tag

1 honap es meg lesz csinalva a kerites:) Az oszlopokra lesz huzva oszlopzsalu, es azt ontik le betonnal, es ez is le lesz szinezve amikor majd csinaljuk a haz szinezest. Tehat ugyan az a szine lesz mint a haznak. Korulbelul ugy fog kinezni, mint ami kepet fentebb betettem. Ugy meg picit nehezkesebb a drotkeritest megoldani. Tavaly ugy volt, hogy lemezkerites lesz. Az sem olcso es raadasul egyikonknek sem tetszik igazabol. Ezert a szelezetlen vorosfenyo mellett dontottunk :DDD

(#78300) mokus1 válasza Chaser (#78285) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm a segítséget!

A het elején megigenyeltem a teljesitmenybovitest az elmünel. Megkaptam az mgt-t. Az all benne hogy a rendelkezésre álló teljesítmény azonos az igenyelttel.

Engedélyes létesíti: aramkorlatozo csereje, zaropecset elhelyezése

Nem ertem meg a villanyszerelot, de jol értem hogy csak biztosítékot kell cserélni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.