Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77451) Orlin válasza mezis (#77445) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77452) sketchifun válasza csemberlen (#77449) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ez jónak tűnik. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77453) Nerazim válasza mezis (#77433) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Köszi a segítséget! Kicsit összezavarodtam, mivel kétszer írod a visszatérő fojtását. Tehát akkor először teljesen ki tekerem és ott ahol nagyon meleg a radi ott fojtok rajta egy kicsit és várok nézem változik -e valami.

Aztán amikor már beállt mindenhol a kívánt hőmérséklet, akkor lehet a visszatérő fojtással kísérletezni..
Ezt nem értem, ha már beállt utána miért kell még fojtani?

Ui: Az egyik kolléga tanácsolta, h nézzem meg a keringető szivattyút, mert szerinte azon is lehet állítani, hogy nagyobbra venni egy kicsit a keringtetését a rendszernek. Ariston Class Evo 24 kazánról van szó egyébként.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#77454) macilaci78 válasza Chaser (#77446) üzenetére


macilaci78
nagyúr

usb2-nél biztos nem - én meg 15 méteres USB kábellel programoztam fel egy ledreklámot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77455) mezis válasza Nerazim (#77453) üzenetére


mezis
nagyúr

Szia !
Én is azt akartam hangoztatni, hogy semmi értelme akár az előre menő, akár a visszatérőágat fojtani, amíg a kazánon lehet max vízhőmérsékletet beállítani. A gázkazánokon meg évtizedek óta van ilyen lehetőség.

Türelem kell a fűtés beszabályozáshoz és a családból csak egy személy tekergessen.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#77456) philoxenia válasza macilaci78 (#77454) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mindenki csaknorrisz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77457) philoxenia válasza sketchifun (#77452) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tulajdonképpen mit kötne így össze?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77458) sketchifun válasza philoxenia (#77457) üzenetére


sketchifun
senior tag

Azt én is láttam, hogy alapvetően nem lehet. A kérdés nem erre irányult.

Hogy mit akar összekötni? Azt nem kérdeztem, voltaképpen mindegy is, hisz a kívánt szabvány nem kivitelezhető, az elérhető, legmagasabb adatátviteli kapcsolatot kellene létesíteni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77459) macilaci78 válasza philoxenia (#77456) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aktív hosszabbító volt, hálózati dugasztáppal és egy ledreklám felprogramozásához nem kell sok adat, se nagy sávszélesség. Azért a telefonomról az adatokat már nem ezzel húznám le. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77460) Orlin válasza mezis (#77445) üzenetére


Orlin
addikt

Rákérdeztem közben a gyártónál a kapu oszlopainak vastagságára 3 mm.80x80x3mm-es anyag.
Azt írták ők ezekkel a csavarokkal szerelik.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77461) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma végre beszerelték az új ajtónkat. (sajnos csak a megrendelés után derült ki, hogy Knapp úrnál kicsivel olcsóbb is lett volna) De nagyon korrekt munkát végeztek. Hegesztés utáni nyomok, előző tok kiszedése miatti apróbb vakolat leesések is javítva lettek. Mindent eltakarítottak és nem hagytak maguk után rendetlenséget. Cca 2,5 óra alatt végeztek.

(#77462) Met válasza koxx (#77461) üzenetére


Met
Topikgazda

Ki csinálta?
Azé' az ilyenekbe nem értem hogy miért nem lehet gérbevágni és hegeszteni a sarkokat :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77463) mezis válasza Orlin (#77460) üzenetére


mezis
nagyúr

3mm ?
Azzal akár 15 - 20 évet is kibírhat. Terheléstől és korróziótól függően.
(A tetejére olyan takarást tennék, ami mellett ki tud szellőzni, száradni a belseje.)

mezis

(#77464) koxx válasza Met (#77462) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Andre's kft.
Ez egy jo kerdes. Biztos sokmindent lehetne jobban is csinalni. Az a baj, hogy lattam mostanaban par nivo ajtot (itt a topikban is) es eleg nagyot esett a minosege.

(#77465) Orlin válasza mezis (#77463) üzenetére


Orlin
addikt

Igen.
Műanyag oszloptető van rá.
A nagykapu mondjuk sokat nem lesz nyitogatva évente max 2-3. :D
A kiskapu is napi 4-5 maximum.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77466) Kiskokó válasza koxx (#77464) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nivót láttam élőben tavaly. Nem volt nagy szám ahhoz képest hogy az a típus 420e ft lett volna. Így az akciós Hörmannt vettem inkább.
Andres ajtót csak neten néztem de nem volt szimpi.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#77467) Chaser válasza macilaci78 (#77454) üzenetére


Chaser
titán

azt lehet, pár száz mb-nál is csúnyán megfeküdne jó eséllyel:)

sketchifun wireless 230v-ot nem akar? ( :
egyik boltban elsütötték, érdekes lehet hányan gondolják komolyan
vmilyen formában már talán létezik, de gyakorlatban még nem nagyon

szerk:
pár méterről van szó, azt nem tudod gégecsőben megoldani? azon biztos átmegy kész kábel is, onnan meg játszik vele amit akar, tv hdmi/dp kábelhez végül olyat vettem, talán 31-est, passz

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77468) sketchifun válasza Chaser (#77467) üzenetére


sketchifun
senior tag

Annál sajnos színvonalasabb hely, hogy csak úgy kilógjon a falból.

Gégecsövet nem használok, egyrészt mert nem professzionális, másrészt hurka a védelem, amit nyújt.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77469) pjen válasza sketchifun (#77468) üzenetére


pjen
félisten

Egy lépés álló gége cső mért nem jó?

(#77470) Chaser válasza sketchifun (#77468) üzenetére


Chaser
titán

akkor beraksz neki billenő kapcsolós konnektort belső nélkül pl?:)
milyen védelmet kell nyújtania a falban? adott egy spéci feladat, meg kell oldani ha lehet, lehet nem pro, de így nálam nem lesz kábel tv és eszközök közt, konnektort inkább raktam tv mögé, h nagy kábelvéggel ne kelljen szenvedni
nyilván át lehet fúrni, de a behúzócsövet is, ezért nyilván nem fúrkálok arra, illetve igen, de falra rögzítem is jelölésekkel a méreteket, hova lehet fúrni és hova nem, audio kábelek is ilyenben mennek majd, most nem akartam vele foglalkozni mit vegyek, behúzócsőhöz nincs hajlítom, de ha lenne is félő, h olyan irányokban nem lehetne meghajtani ahogy én akarom, gégecsövet meg hajtom ahogy akarom, hogy biztos átmenjen a kábel majd, megfeleő kis kanyarokkal derékszög nélkül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77471) macilaci78 válasza Met (#77462) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Könnyeb így illeszteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77472) sketchifun válasza pjen (#77469) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mert nem szeretem, ennyi. :) Sosem sikerült még haladósan dolgozni vele. Nyeklik-nyaklik, a behúzás is kínlódás vele.

Mindegy, megoldódni látszik a helyzet.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77473) janakbacsi


janakbacsi
őstag

tudna valaki ajánlani jobb minőségű ragasztó patront, 11 mm-eset, ami nem ragad bele a pisztolyba?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#77474) biker válasza janakbacsi (#77473) üzenetére


biker
nagyúr

ott a pisztoly lesz a gagyi, nem a rúd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77475) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Tudtok ajánlani falban fém/elektromos kábel keresőt?
Van sokféle a neten, nem szerdtnék mellényúlni.
Otthoni használatra lesz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#77476) macilaci78 válasza Bacusuz (#77475) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Öcsém Bosch-t vett nemrég. Neki szerintem felesleges, én meg amúgy sem bízom ezekben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77477) janakbacsi válasza biker (#77474) üzenetére


janakbacsi
őstag

miért? mert kicsi a rúd átmérője?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#77478) biker válasza janakbacsi (#77477) üzenetére


biker
nagyúr

nem, gagyi a fűtőpatron, visszafolyik a ragasztó a rúd mellet, mikor kihűl, beleköt, mikor újra bekapcsolod, kint nem melegít, kuka.

egy jó pisztoly 15e kb, Rapid pl.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77479) Csabroncka válasza Kiskokó (#77466) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nálunk 3 helyen is a családba Nivo alap ajtót raktak (lépcsőház), csak színben tértek el. Azt nem tudom hogy a 400 ezres ajtó milyen és mit jelent, hogy nem nagy szám, én a standard ajtót továbbra is ajánlom bárkinek. A tok minősége, vastagsága, az ajtót ketten rakták fel nyögve a zsanérokra, és nyitásnál is érzed, hogy benne van az anyag - engem ennyi meggyőzött.

A fenti Andres ajtó szerintem gyakorlatilag ua. az a minőség (sem rosszabb sem fényévekkel nem jobb) a kialakításon lehetett volna finomítani.

A Hörmann esetén én nem mennék bele vitába, mert neki kültéri bejárati ajtói vannak és nem ún acél biztonsági ajtók. Ez támasztja alá az alumínium ajtó tok, a nagyon jó hőszigetelő képesség. A weboldal adatai alapján a 65 és 45mm vastagságú acélajtó lap csalóka, mert pont a lemez vastagságáról nem írnak egy szót sem.

Egyébként ha a Nivó ajtóit megnézed, igazi kültéri ajtó nincs is, a Nivó extra is csak részlegesen nyitott térbe helyezhető, gyakorlatilag nyitott lépcsőházba.

Itt látod, hogy milyen és mekkora a lemezvastagság>> egyébként 150e volt, kifelé nyílóban, fehér színben

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#77480) Met válasza macilaci78 (#77471) üzenetére


Met
Topikgazda

Nyilván tudom miért csinálják így csak nem értem hogy ha lehet másképp is ami igényesebb akkor miért nem úgy csinálják?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77481) janakbacsi válasza biker (#77478) üzenetére


janakbacsi
őstag

Akkor ezek szerint ezt felejtsem el? Pedig már megrendeltem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#77482) biker válasza janakbacsi (#77481) üzenetére


biker
nagyúr

ehh ehh ehh :)
rendeled, tehát még + posta? szuper, ennyiért aldi/lidl is ad, vagy obi, egykutya szar mind

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77483) janakbacsi válasza biker (#77482) üzenetére


janakbacsi
őstag

ha annyira szar, akkor hogyan mernek adni rá 3 év garanciát?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#77484) macilaci78 válasza Met (#77480) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aki úgy csinálja, az másfélszer-kétszer annyiért csinálj, csak sokan nem akarják ezt megfizetni.
Szerinted egy Mercedes E Class a VW Passathoz viszonyított kétszeres ára mellett kétszer többet tud akár megjelenésben, akár végsebességben, akár fékútban, akár bármiben is? És most nem egy szart hasonlítottam egy elfogadhatóhoz. De ha már itt tartunk, akkor egy Dachia Logan és egy Octavia kombi is mérlegre tehető...
Mindenben el lehet jutni arra a szintre, amikor a picivel szebb/jobb árban már nagyot ugrik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77485) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A legutóbbi években a bojlernél a biztonsági szelepet párszor ki kellett cserélni mert már eléggé folyt rajta a víz. Eljött egyik ismerős és hozott magával nyomásmérőt. Na most a rendszerbe 6 bar nyomás van, ami azt mondta hogy sok, vegyük le 4 bar-ra ezt az értéket, és ez a normális, mert valószínű hogy a rugó nem bírja a nagy nyomást a biztonsági szelepbe. A kérdésem az lenne hogy a hálózati víznek tényleg sok volt ez a 6 bar szerintetek? És 4 a normális?
Elégnek elég ez a nyomás bentre, csak kicsit kevésnek tűnik..

Van egy magasnyomású aminek 600l/h a vízszüksége, majd annál elválik hogy elég-e vagy visszább kell-e állítani.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#77486) pjen válasza jozsi252 (#77485) üzenetére


pjen
félisten

4 szokott lenni a max.

(#77487) Chaser válasza jozsi252 (#77485) üzenetére


Chaser
titán

sok, a bojlerek nem annyira vannak tervezve
magasnyomású mosót gondolom nem bent és belső hálózatról használod

szerk:
gerisz23
nem csak lehet, leginkább kell is legtöbb esetben, bár lehet olyan kisebb település ahol 4 bar alatt van a nyomás

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77488) gerisz23 válasza jozsi252 (#77485) üzenetére


gerisz23
őstag

Bojler elé lehet beszerelni külön nyomáscsökkentőt.Hajdu honlapjá találsz infót mekkora nyomást visel el,én 2bar körüli értékre emlékszem.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77489) jozsi252 válasza Chaser (#77487) üzenetére


jozsi252
veterán

Udvaron használom, de ugye az is a hálózati vízről megy szóval így már mindenhol 4 bar a nyomás, kint is bent is.

(#77488) gerisz23

Megpróbálom megkeresni az adatlapját neki hogy mi a max bejövő nyomás, aztán ha nagyon kell akkor veszek egy nyomáscsökkentőt.

(#77486) pjen

Akkor a 6 bar tényleg sok volt :K

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#77490) biker válasza janakbacsi (#77483) üzenetére


biker
nagyúr

akkor vedd meg, ennyi.
Minek kérdezel, ha nem érdekel?

(a ragasztó belefolyás NEM garanciális gond, a patron kiégése igen, ezen más nem. egyébként 20 éve csomagolástechnikában dolgozok, 2009 óta saját cégem van, és százával szervizelünk rendes ragasztópisztolyokat is, Reka, Rapid, stb. 20-50-200eFt kategória és felfelé, ahol a fűtött tömlő 1,5m Ft amiben jön a takony, és 10barral fröcsköli a hotmeltet az anyagra.)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77491) philoxenia válasza biker (#77490) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fentről lefelé csorgatva használható... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77492) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Ácsot keresek, komplett tetőcserére. Ha valaki tud, kérem jelezze.

Köszönöm!

(#77493) Chaser válasza janakbacsi (#77481) üzenetére


Chaser
titán

ez egy hobbi ragasztó, alkalmanként használod jó lesz, egyébként pár nap folyamatos használat után használhatatlan lesz kb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77494) F34R


F34R
nagyúr

Hali

A belso sarkokat erdemes valami erositett szalaggal megfejelni? es ebbol melyik fajta legyen a sima papir, esetleg az uvegszalas (errol azt olvastam, hogy terhelesnel torik). Ertelme van az ilyen dragabb szalagnak? [link]

(#77495) Lipton válasza F34R (#77494) üzenetére


Lipton
őstag

2db amugy jo allapotu hansagrohe csaptelepen meg lett gyalazva a kromozas. Szerintetek lehet/erdenes egy csaptelepet kromozni?

[ Szerkesztve ]

(#77496) r.levente75 válasza F34R (#77494) üzenetére


r.levente75
addikt

Milyen fal ez miből van?

(#77497) Chaser válasza F34R (#77494) üzenetére


Chaser
titán

belső sarok milyen terhelést kap?
látam olyat obiban ami valami műanyag, de több mm, rendesen kell glettelni utána
én szalagot raktam a sarokba meg élvédőt, utáltam csinálni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77498) YAS-dude válasza F34R (#77494) üzenetére


YAS-dude
őstag

Belső sarokba sima papír szalag, oda nem kell semmi élvédő.

(#77499) F34R válasza r.levente75 (#77496) üzenetére


F34R
nagyúr

Szilikat.

(#77497) Chaser

Van egy illesztett resz, ami kesobb lett hozzaepitve. szoval az egyik sarok kapja rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#77500) YAS-dude válasza F34R (#77499) üzenetére


YAS-dude
őstag

Érdekes, hogy a rigips gipszkartonos howto a magasabb igénybevételnek kitett helyekre (pl tetőtér) csakis a papír bandázs szalagot ajánlja, nem az üvegszövetet. Pedig az utóbbit gondolnám erősebbnek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.