Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63001) Morris válasza Intel fan11 (#62999) üzenetére


Morris
veterán

Én Bosch-t vagy Vaillant-ot néznék.

Pl : Bosch Therm 4000 O WR 14-2 B

[ Szerkesztve ]

(#63002) Intel fan11 válasza Met (#63000) üzenetére


Intel fan11
őstag

Hamarabb megveszem a csaptelepet es kiprobaljuk azzal a mostani bojlert! Nekem gyanus h a csaptelep a rossz!

Battletag: hojszi#2983

(#63003) Met válasza Intel fan11 (#63002) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem Te nyűglődtél ugyan ezzel a problémával nemrégen? Nem tudom hogy itt vagy másik topicban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63004) pjen válasza Intel fan11 (#63002) üzenetére


pjen
félisten

mielőtt veszel csaptelepet,szereld le a mostanit és engedd rá a vizet,hátha a csőben van valami.

(#63005) Nkboy


Nkboy
senior tag

Elég lassan áll össze, ez a vizes blokk projekt. 😁

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#63006) Intel fan11 válasza Met (#63003) üzenetére


Intel fan11
őstag

De en voltam! :C :DD

Battletag: hojszi#2983

(#63007) Mercutio_ válasza Intel fan11 (#62981) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én várnék még azzal a gyerekkel...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63008) pjen válasza Mercutio_ (#63007) üzenetére


pjen
félisten

:C

(#63009) Csabroncka válasza ALI_G (#62961) üzenetére


Csabroncka
addikt

Amit tudsz szedd ki belőle remélhetőleg nem tömi el a gyantát és kimosódik belőle, elméletileg annak is jelentős része NaCl meg Na2CO3.....

Mercutio ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#63010) mezis válasza Intel fan11 (#62992) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha tartó fal, akkor elég lesz az átmenő csavar.
Nálam 80 literes villanybojler került vályogból készült válaszfalra. Átmenő csavarral, de a másik oldalon (kamra) szögvasból állványt készítettem abba megy a csavar. Még ez sem volt elég, azon a ponton, ahol a víztartály alja betámaszt a falra, utólag kellett felhegesztenem egy kereszt tartót. Ugyanis ahogy töltöttük fel vízzel a bojlert, úgy kezdett el görbülni a fal !
(A vízvezeték szerelő már az állványt is fölöslegesnek tartotta, azt mondta, hogy nagyon sok vályogfalra tett már ó fel bojlert átmenő csavarral és még egyiknél sem volt semmi probléma.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63011) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!

Szoba felújítás előtt állok, első körben a beltéri ajtóval kezdeném, de elakadtam, így totál laikusként kérném a segítségeteket.

Egy vastag főfalba kellene (kb 40 cm), de nem tudom hogy milyen tokkal kellene ide ajtót vennem.
Látom most mindenfelé ez az új átfogó tok megy, de ilyen vastag falnál ez gondolom nem játszik.
A régi tok így van benne, de ez már lassan 30 éves:

100x210-es ajtóról van szó egyébként.

(#63012) föccer válasza T_Stark (#63011) üzenetére


föccer
nagyúr

Palló tokos ajto kell neked.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63013) Nkboy válasza T_Stark (#63011) üzenetére


Nkboy
senior tag

De megoldható átfogó tokos ajtóval is. Még ötvenes falra is gyártanak.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#63014) Met válasza Nkboy (#63013) üzenetére


Met
Topikgazda

Gondolom kicsit drágább..
Meg amúgy is, ki akar akkor ajtófélfát festegetni? :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63015) Nkboy válasza Met (#63014) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ja, de csak egy kicsit. 😂
Természetesen (cpl) fóliás ajtóra gondoltam.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#63016) T_Stark válasza Nkboy (#63013) üzenetére


T_Stark
őstag

Gondolom ekkorában drágább, mint a fentebb említett palló tokos megoldás, ugye?

(#63017) pjen válasza T_Stark (#63011) üzenetére


pjen
félisten

Te fogod beépíteni?Ha nem akkor mért nem hívsz egy szakembert,mondjuk egy kőművest.

(#63018) albiosz válasza föccer (#61191) üzenetére


albiosz
őstag

Kb. 1 hete megvolt a műtét. Állagra teljesen rendben volt, kicsit felkevertem, hígítani nem kellett. Természetesen látszik a javítás, halványabb, de ez gondolom normális. Mégiscsak 3 éve van a falon, gondolom majd egyre sötétebb lesz a javítás is. Radiátor falfelületét kentük le egyébként, távfűtés, szóval nincs hideg, gondolom ráégett a falra a por, ezért lett szürkés. Tojáshéj színről beszélünk egyébiránt.

(#63019) T_Stark válasza pjen (#63017) üzenetére


T_Stark
őstag

Valószínűleg kőművessel építtetem be, de előbb el kéne döntenem mit is kell megvennem a beépítéshez. :D

(#63020) pjen válasza T_Stark (#63019) üzenetére


pjen
félisten

Mért neked kell eldöntened,kőművest elhívod,megbeszélítek mit szeretnél,ennyiért csinálja,mit kell venned.

(#63021) Intel fan11 válasza mezis (#63010) üzenetére


Intel fan11
őstag

50 centis fő fal ahova kerülne a bojler. Szóval nem válaszfal!

Más: Azt hiszem most megint megleszek kövezve amit leírok :) 1ik ismerősömmel pont most húsvétoltunk pár sör mellett és fürdőszobáról elmélkedtünk és mondta náluk is átfolyós gázos vízmelegítő van és nem tudnak vele tusolni. Én azt tudom elképzelni, hogy aki tud vele tusolni annak patika állapotú, mert ami biztos nagyon érzékeny az átfolyó víz mennyiségre tehát nehéz beállítani! Fogyasztás miatt inkább a gázos tárolós mellett döntenék mint elektromos meg elvileg gyorsabban is fűti fel a vizet! Viszont most jön a kövezős sztori :) Nem fogok hozzá hívni szak szervízt van gázos ismerősünk akinek szakmája csak nem tud pecsétet adni! A Mostani átfolyós bojlerünket is ő szerelte föl kb 10 éve! Bélelt normális a kéményünk! Szakszervízről csak annyit, hogy kijött 1 alkohol bogár kinézetű koma tavaly a Bosch tűzhelyünkhöz 10 perc alatt bekötötte és kb semmi nagy durranást nem csinált és egy 20ast elkért!

Battletag: hojszi#2983

(#63022) ALI_G válasza csemberlen (#62996) üzenetére


ALI_G
veterán

Persze, a so helyen van.

Intel fan 11: nekem 5k-ert kotottek be az.uj villanytuzhelyet par napja, hivatalosan, papirokkal.

[ Szerkesztve ]

(#63023) AndrewBlase válasza Intel fan11 (#63021) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"10 perc alatt bekötötte és kb semmi nagy durranást nem csinált és egy 20ast elkért!"

Nem azért kell a "pecsétes" szerelő, mert más nem tudja rácsatlakoztatni a tűzhelyt/bojlert a rendszerre, hanem azért, mert ő vállal felelősséget a gázművek/katasztrófavédelem felé. Tudom, hogy színtiszta rablás, de ez van, el kell fogadni. A gáz nem játékszer.
Tőlem aztán beszereltetheted a gázos ismerősöddel, csak nehogy "nagy durranás" legyen a vége! :(

Miért mindig én???

(#63024) Mate válasza T_Stark (#63019) üzenetére


Mate
nagyúr

Cpl-t simán megcsinálják ekkorára, csak ne csodálkozz ha 3 hónapra vállalják.

(#63025) AndrewBlase válasza Intel fan11 (#63021) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Kimaradt, hogy a ti életetekért is felelőséget vállal valamilyen szinten, hiszen "nevesített szakértőként" garantálja a szakszerű bekötést, a készülékek (és kémény) rendbenlevőségét. Ennek fényében már nem is olyan drága az a pecsét.

Miért mindig én???

(#63026) philoxenia válasza ALI_G (#63022) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Villanyt csak szakembernek kell bekötni, más előírás nincs. Gázt csak listából választott köthet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63027) pjen válasza Intel fan11 (#63021) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Gondolkodtam a tusolás problémádon.Nem lehet,hogy nincs elég nyomás a hálózaton.Nekem a földszinten van a bojler,de szomszédnál az emeleten.Egyszer kétszer már panaszkodott,hogy nem tud tusolni ha mindenki locsol.

(#63028) csemberlen válasza ALI_G (#63022) üzenetére


csemberlen
őstag

Áfás számlával?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#63029) Intel fan11 válasza pjen (#63027) üzenetére


Intel fan11
őstag

Én a csaptelepre gyanakszom! Kádtöltésnél feltűnt az h kinyitom a meleget csumára elkezdem a hideget nyitni és nem fokozatosan jön hozzá a hideg hanem mondjuk 1-2 kör megtétele után hirtelen nagyobb nyomás lesz, tehát hirtelen jön rá a hideg víz! Kádtöltésnél ez nem befolyásolja a bojlert! Tusnál viszont nagyon is! Ezért jövőhéten megveszem a kádtöltőcsaptelepet amit kinéztünk felrakom a régi helyett, akkor kiderül, hogy csaptelep volt-e a gond. Tegyük fel jó lenne így a tus még az a kérdés, hogy konyhába is átszeretnénk vinni a melegvizet ami kb 10 méter távolság! Ilyen távolságra használható az átfolyós vízmelegítő? Ja és így 3 elvételi pont lenne! Lehetséges, hogy működni fog?

Battletag: hojszi#2983

(#63030) Csabroncka válasza Intel fan11 (#63029) üzenetére


Csabroncka
addikt

H a van rá pénzed a tusoláshoz én javaslom a termosztátosat.

"in medias res"

(#63031) AndrewBlase válasza Intel fan11 (#63029) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

10 m az rengeteg. Elég sok vizet ki kell engedned, mire a meleg víz odaér, meg jól vissza is hűl. Meg azért arra is számíts, ha így kötteted be, akkor amint megnyitja valaki a konyhában a csapot, a tus alatt hirtelen és drasztikusan fog változni a vízhőmérséklet! Elzárásnál dettó!

Inkább tetess oda egy kis 5 l-es vízmelegítőt (például ilyet), vagy egy átfolyós vízmelegítős csaptelepet. Bár én ez utóbbiban annyira nem hiszek, attól még működőképes lehet.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#63032) Intel fan11 válasza AndrewBlase (#63031) üzenetére


Intel fan11
őstag

Hm. Akkor megiscsak jobb lenne 1 tarolos bojler ami elletja mind a 3 pontot. Azzal biztosan lehet tusolni is!

Battletag: hojszi#2983

(#63033) föccer válasza AndrewBlase (#63031) üzenetére


föccer
nagyúr

3kW-t a névleges teljesítménye, ami csak nagyon alacsony vízhozam mellett tud 40-42 fokos vizet produkálni. Ez még bőven kézmeleg hőmérséklet és nem forróvíz, amivel mondjuk zsíros edényt mosogatni lehet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63034) Morris válasza Intel fan11 (#63032) üzenetére


Morris
veterán

A hőenergia tárolása mindig veszteséggel jár. Ne vidd el a konyhába a meleg vizet. Inkább egy átfolyós delimano csaptelep, vagy egy mosogatógép. Nekem sincs meleg víz a konyhába. A mosogatógép elintéz mindent.

(#63035) pjen válasza Morris (#63034) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az átfolyós vízmelegítőnél mindíg megváltozik a víz hőmérséklete,ha egy másik csapot is kinyitsz.Nálam és a szomszédban is egy átfolyós van 2 fürdő+1 konyha.Picit várni kell,hogy oda érjen a melegvíz,de minden hol van.Kicsit figyelni kell,ha valaki zuhanyozik,nem nyitok meg másik meleg csapot.Ez nagyrészt tárolósnál is így van.Ha beállítom a vizet és valaki kinyit egy másik meleg csapot megváltozik a víz hőfoka.Főleg ha egy ágon van a két csap.

(#63036) AndrewBlase válasza föccer (#63033) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

60°C-ot ír max. hőfokra, ami azért szerintem elegendő. Ennél melegebb szerintem már a kéznek is "forró".

De mint írtam is, én se nagyon hiszek az ilyen teleshopos csodákban. Csak mint alternatív lehetőség hoztam fel, mert a 10 méter azért elég sok egy újabb melegvíz-vételi pontnak.

Miért mindig én???

(#63037) pjen válasza AndrewBlase (#63036) üzenetére


pjen
félisten

Percenként 1-2 liter,szinte fejni kell.

(#63038) föccer válasza pjen (#63037) üzenetére


föccer
nagyúr

12 fokos vízből 42 fokos vízet (+30 fok) a 3kW 1 perc alatt 1,4 liternyit tud megmelegíteni, ha jól számolom. Rég volt már általános iskola. :D

Nagyon karcsúnak tűnik. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63039) pjen válasza föccer (#63038) üzenetére


pjen
félisten

Igen,optimális esetben.A bejövő víz szerintem ilyenkor hidegebb,a 42 fokos egy konyhában nem sok mindenre jó.Mire a második liter kimászik,az első kihűl.

(#63040) Morris válasza pjen (#63035) üzenetére


Morris
veterán

Igen, sajnos ez hátrány.
Nekem a kazánom szintén átfolyós jellegű. Kondenzációs kombi. De mivel egyszerre csak egy helyen szokott lenni víz kivétel, így nem gond. Nálam csak a fürdőbe van meleg víz. A konyha nem igényli. A mosogatógép mindent elintéz.

(#63041) AndrewBlase válasza pjen (#63037) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, olvastam. Bevallom őszintén, soha nem nézegettem ezeket az átfolyós vízmelegítőket (csak most néztem rá egy pár fajtára, de ahogy nézem, eléggé egy kaptafára készülnek). Jobban hiszek a hőtárolósokban.

De legalább olyan kiváló és energiatakarékos készülék ez is, mint ez. Már annak, aki hisz még a mesékben. ;]

Miért mindig én???

(#63042) Lipton


Lipton
őstag

Tud valaki ajanlani jo ablakos ceget es hozza valamilyen premium (de nem internorm) muanyag profilt/markat?

(#63043) pjen válasza Morris (#63040) üzenetére


pjen
félisten

Mosogató gép nálam is van,de van amit csak leöbltünk forró vizzel,és megint használjuk például kések,szűrők,tálak is.Mikor kész minden,bepakolunk mindent a mosogató gépbe.A fakanalakat,vágódeszkát stb, nem tesszük gépbe.Akkor jól jön a forró víz a mosogatónál.

(#63044) Morris válasza pjen (#63043) üzenetére


Morris
veterán

Én mindent dobok bele. Szinte minden szép tiszta lesz elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#63045) dh66e válasza Morris (#63040) üzenetére


dh66e
veterán

Ez érdekes, én nem tudnám meleg víz nélkül elképzelni a konyhai csaptelepet,olajos cuccok előöblítése,lesült cuccok beáztatása mielőtt bemegy a gépbe,aztán bizonyos műanyag nyelű cuccokat vagy fakanalat sem rakok mosogatógépbe,de egy konyhapult letörléséhez is kell nekem a meleg víz,helyben. :)

[ Szerkesztve ]

(#63046) Morris válasza dh66e (#63045) üzenetére


Morris
veterán

Múltkor beletettem egy fa vágó deszkát.
Na, azt nem kellett volna. 3 részre esett :D
Azóta műanyag a vágó deszkám is :DD
Pult törléshez én w5 nedves törlőkendőt használok. Nem öblítek el semmit elsőre. Megy a gépbe, az a biztos :))

(#63047) Lipton válasza Morris (#63046) üzenetére


Lipton
őstag

Mi sem oblitunk semmit hanem be a gepbe.
2 dolog nem:
- kesek, nem hasznal az eluknek
- fa, a meleget sem szereti valamint kepes beszivni a vizet es azzal egyutt a mosogatoszert ami gep eseten egy eleg agressziv es eros cucc.

(#63048) #33253120 válasza Lipton (#63047) üzenetére


#33253120
törölt tag

+2

(#63049) #03969024 válasza Morris (#63040) üzenetére


#03969024
törölt tag

Konyha meleg víz nélkül? Ugye, csak viccelsz? Főzéshez gyakran van rá szükség! (Szerintem...)

Intel fan11
Hosszabb távon sokkal komfortosabb egy tárolós HMV-megoldás. Szinte kompromisszum-mentes. Lehet, nem a legolcsóbb üzemeltetni, de tegyél fel egy kb. 200 literes villanybojlert, nem nagy beruházás, vezérelt árammal nem fogja leenni a gatyádat. Nehogymár azon kelljen gondolkodni, mikor nyithatok csapot!
Még egy tanács: Tudom, nem olcsó, de megfontolandó beépíteni egy nyomásszabályzós központi vízszűrőt.
[link]
1. A kerámiabetétes csaptelepek meghálálják a szűrt vizet, s talán a garancia feltétele is.
2. A bojler elől elmaradhat a nyomáscsökkentő, sőt, a csapoknál is van max. használható nyomásérték.
3. Nem okoz problémát, ha valaki éppen zuhanyzik, s te valahol megnyitsz valamit. Szépen kiegyenlíti a nyomásváltozást.

[ Szerkesztve ]

(#63050) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Adott egy 75m2-es családi ház.
Ha jól tudom vegyesen tégla és vályog.
A házban nincs semmilyen fűtés(nénié volt, cserépkályha van bent a szobákban), illetve régi ablakok is vannak.
Pince sincs. Milyen fűtési hűtési rendszerek most a legkorszerűbbek?
A házban 2 különálló szoba van, plusz egy nagy konyha étkező előszoba egyben.
Mivel felújításra szorul, bármilyen fűtési rendszer szóba jöhet. Külső szigetelés sincs.
Tehát úgy képzeltem el, hogy legyen mindenhol pl. padlófűtés(elektromos vagy vizes?), vagy radiátoros, külön legyen kazánház ahol vegyes tüzelésű kazánnal megoldott ez? Plusz a 2 szobába dual klíma, és a konyhanappalielőszoba egyvelegbe 1 mono split klíma? Esetleg valami légcserélő rendszer? Egy körülbelüli árat jó lenne tudnom, hogy érdemes-e foglalkozni a házzal.
Ja igen, pont sarokház, és pont a sarkánál megvan repedve az egyik fal(innen gondolom, hogy a külső falak vályogok), plusz a szobában is látszik, hogy az elég gatya. Ezt ki nézi meg, hogy ezzel mi lehet? Egy megbízható kőműves vagy egy építész vagy egy statikus?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.