Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#106001) tbs válasza pjen (#106000) üzenetére


tbs
addikt

hja, ez vilagos. kb. 10 evig birta amugy, de most hirtelen-hirtelen-hirtelen ramszakadt mint megoldando. (semmi kozom nem volt a letrehozasahosz, de most bonyallal kell dolgoznom rajta - vagy szethullik a pics*ba az egesz...)

(#106002) Atomgeszi válasza ctrlaltdel13 (#105997) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Így.

Hogy lehetne akkor megoldani? Még szigetelés is van a mostani gipszkarton fölött. :F

(#106003) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok

Egy bizonyos Bimbó J. Ferenc mesteremberrol hallotatok esetleg? Több anyaga is van a neten, viszont visszajelzést nem találtam a munkáiról. Zuhanyzót szeretnék építtetni..

(#106004) ctrlaltdel13 válasza Atomgeszi (#106002) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Gyalult léccel.
Ha érdekel este le rajzolom, és el magyarázom.

(#106005) Atomgeszi válasza ctrlaltdel13 (#106004) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Okés. Köszönöm.
Rést mindenképp szeretnék hagyni, mert kell vezetni kábelokat is felül, mind hangszóróhoz, projektorhoz, HDMI kábelek, stb. stb.. plusz ugye a LED-nek is, amiből is elég sok lesz.

(#106006) beers válasza Fr3eWar (#105998) üzenetére


beers
addikt

Ezért (is) vettem alhambrát! :))

M&N

(#106007) ctrlaltdel13 válasza Atomgeszi (#106005) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A cd-vel hogy oldottad volna meg a kereszt irányú rést, a kábeleknek?

(#106008) Atomgeszi válasza ctrlaltdel13 (#106007) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lemezolloval kis kivágást gondoltam a nyitott része felől, az úgyis felülre kerülne. Vagy pedig lyukat fúrni és védőcsőben áthuzni.
Gondoltam új fuggesztőre is, de akkor megint szintezni kéne.
Ami még kérdéses, hogy két oldalra lesz ilyen mennyezet(az eredetihez csatlakozó) karnis, hogy takarásból jöjjön a függöny. Azt sem tudom még. :D

[ Szerkesztve ]

(#106009) Stylewars_kp válasza beers (#106006) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mennyire sz¤póroller egy olyan autó?

(#106010) runner 125 válasza beers (#106006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Két cimborám is építkezésre vett külön autót. Ami egyébként valljuk meg, abszolút nem hülyeség. A mai fuvar árak brutálisak. Tőlünk 5km-ről (tehát 10-et megy összesen) egy sima Vivaro méretű autóval 7000ft a szállítás, platós 3,5 tonnással már 10, darus kamionnal meg 15.000ft a tüzépről.

Az Alhambra, Sharan, Galaxy vonal ilyen célokra tökéletes. Bár az egyik srác egy L200-at vett. Volt rajta 1 raklap cement is már. :D

Ha kész a kecó, egy jó takarítás után simán továbbadhatóak gyakorlatilag árukban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#106011) macilaci78 válasza runner 125 (#106010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Többen is csinálják, hogy vesznek egy Transitot, vagy más dobozos/ponyvás autót és ki is használják a tonnás teherbírást. Használja arra a 6-12 hónapra, aztán ha már a térkövet is lerakták, eladja.
Átírás, biztosítás 100-150 k max, bukja a vételár 20%-át és a szállítási költségeken összespórolta ennek a dupláját. Persze gyakran kell hórukk ember, de valamit valamiért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#106012) Pedro78


Pedro78
senior tag

Sziasztok!

Hova lehet fordulni segitsegert, ha az elso kivitelezom, aki mellesleg at akart verni, (nem keves embert sikerult is neki) nem hajlando lezarni az e-naplo-t? Tartozásra hivatkozik, szerzodes szerint igaza van, viszont az elvegzett munka erteket kifizettem neki elore. Az ertekrol van szakertoi velemenyem. A masodik kivitelezom vegzett es nem tudunk tovabblepni emiatt a semmirekello miatt.

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#106013) #49155328 válasza Pedro78 (#106012) üzenetére


#49155328
törölt tag

A helyi jegyző tud ebben segíteni.

Az építési hatóságtól tudod megkérdezni, hogy ki a kijelölt jegyző.

[ Szerkesztve ]

(#106014) Pedro78 válasza #49155328 (#106013) üzenetére


Pedro78
senior tag

A helyi, az azt jelenti ahol az ingatlan van? Ha jól gondolom.

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#106015) pjen válasza macilaci78 (#106011) üzenetére


pjen
félisten

Én mikor építkeztem,vettem egy trabit.80 kiló vascsövet raktam a tetejére+C32,V 4 a hátsó ülésen.Volt benne 8 zsák cement is egy alkalommal.Felépült a ház,drágábban eladtam mint amennyiért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#106016) #49155328 válasza Pedro78 (#106014) üzenetére


#49155328
törölt tag

Igen.

(#106017) Fr3eWar válasza Pedro78 (#106012) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hasonló cipőm volt 1 éve, ügyvéd volt a megoldás. Egyébként közjegyző kirendelhet független szakértőt (100 000) de az nem oldja meg a dolgot, ad a kezedbe egy papírt amivel az ügyvéd tud dobálózni. Ma már csak bíróság által lehet naplót záratni, vagy közös megegyezéssel (erre lehet jó az ügyvéd) néhány éve nincs jogosultsága eljárni önállóan az építésügyi hatóságnak sem. Csak bírói végzésre zárnak naplót.

(#106018) Pedro78 válasza Fr3eWar (#106017) üzenetére


Pedro78
senior tag

Ugyved, aki anno a szerzodest csinalta, annyit mondott, hogy onnantol hogy elkezdodott a felszamolasi eljaras, az eredeti szerzodes ervenyet vesztette. A felszamolobiztos kert tolunk egy szakertoi velemenyt az elvegzett munka ar/ertek aranyarol. Ami annyi amennyit elore kifizettunk a vallalkozonak. Szal nem ertem miert nem zaratta le a naplot a felszamolobiztos.

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#106019) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

Térkő helyett mit ajánlatok? 100nm-re (kocsibejáró, járda) kellene valami költséghatékonyabb burkolat.

(#106020) runner 125 válasza Stylewars_kp (#106019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valamilyen zúzott kő, hagyományos térkőszegéllyel elválasztva.
Csomó színben elérhetőek: [link]

A lényeg, h lapvibrátorral be kell döngölni és gömbölyű kavicsot ne vegyél, mert azt nem lehet bedolgozni, az autó meg folyamatosan szét fogja nyomni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#106021) justmemory válasza runner 125 (#106020) üzenetére


justmemory
senior tag

Ehhez csak egy félmondat - lehet butaság és nem is számít, de -; arra számítani kell, hogy ennek viszont "hangja van". A szemközti szomszédunk beállója zúzott kővel van kiöntve; rögtön tudjunk ha bárki megáll ott :)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#106022) Stylewars_kp válasza runner 125 (#106020) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hogyan dúrom el a havat télen?  :DDD

Olyanra gondoltam, hogy mennyire számít modernek a sima beton járda? Új ház lesz, nem akarok gagyit, de a térkő annyira nem is tetszik. Vagy még nem barátkoztam meg vele, de nekem mű hatást kelt.
Arról nem is beszélve, hogy lesz vagy 800 ezer mire elkészül.

[ Szerkesztve ]

(#106023) runner 125 válasza justmemory (#106021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze, az autókeréknek csak egybefüggő sík és statikailag fix felületen nincs hangja.. bármilyen kabvicson gurul, lesz hangja.

justmemory

Havat? Felénk (Gy-M-S) az utóbbi 5 -6 évben hó se volt.. nem h lapátolni való mennyiség lett volna.
De nyilván ezen nem síklik a lapát, max valamilyen gumiprofillal ellátott verzión kell adott esetben gondolkodni.
Te kerestél olcsó megoldást. Ennél olcsóbb és valamennyire esztétikus, funkcionális nincs.

Térkőből is van már ezer méret és szín.
Mert a házilag kibetonozni mindent nem mű? :D Szerintem meg ennek járt el az ideje. A beton ilyen formában sosem volt esztétikus. De leginkább tartós sem. Házi betonok rendszerint idő előtt összerepednek, elkezdenek felmálni, hiányosak lesznek, stb. Az minden csak nem szép.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#106024) #49155328 válasza Stylewars_kp (#106022) üzenetére


#49155328
törölt tag

100m2 térbeton sem lesz olcsóbb, barátkozz meg a térkővel nagyon sok fajta van.
Illetve bontott téglából is szép kocsibeállót lehet készíteni.
Vagy marad a 11-22-es dolomit zúzalék.

(#106025) runner 125 válasza #49155328 (#106024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bontott tégla max fedett helyre. Azt folyamatosan impregálni kell és annak ellenére is szét fog fagyni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#106026) #49155328 válasza runner 125 (#106025) üzenetére


#49155328
törölt tag

Gyere mutatok neked 15 éve készültet. ;)
Évente 1x kell impregnálni, de sokan azt sem teszik és egyben van.
A titka a több évtizedes téglák használata, de felétek más az éghajlat, mert ott minden másképp van. ;]

(#106027) sanzi89 válasza runner 125 (#106023) üzenetére


sanzi89
addikt

A beton járdát, kocsibeállót is meg lehet csinálni normálisan, ahogy a térkövet is le lehet rakni ocsmányul.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#106028) pjen válasza Stylewars_kp (#106022) üzenetére


pjen
félisten

Mért kell egy kocsi beállónak modernek lenni?Ha norális betonból legalább 10 cm vastagon a széleken körömmel leöntöd,örök élet és két nap.Sajnos sózni nem lehet.Nekem beton volt,két csík a keréknek+ járda a közben fűvel.Legalább télen volt hová nyomni a havat.Leköveztük mert egy része csúnya lett,sok vaskaput hegesztettem rajta.Most olyan mint egy nagy parkoló.A havat lapátonként hordom a kertbe.

[ Szerkesztve ]

(#106029) Stylewars_kp válasza pjen (#106028) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nézzen ki valahogy az egész. Új az egész ház. Térkő illene csak annyira nem tetszik. Néztem van belőle olyan ami nagyobb lapokból áll, az talán nem vészes. Csak nem akarom, hogy úgy nézzen ki mint egy falu főtere. :DDD

(#106030) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Mekkora költséggel kell számolni, egy házgyári panel lakásban a régi alumínium MM-falvezeték teljes cseréje falon kívül?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#106031) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Stylewars_kp#: olyan lehetőség is van, hogy a betonba nyomnak têrkő mintát. Szerintem nekem az lesz, ha egyszer eljutunk a bejáró felújításig.

Még egy kérdés a garâzzsal kapcsolatban: hogyan lehet egyenes vonalat festeni? Az aljzatkiegyenlítés kész, menne a betonfesték rá, azt max.5cm-ig esetleg a falra is kenném. A maszkolószalag a múltkor simán letépte a a fehér festéket...pedig direkt maszkolószalagot vettem az obiban. Egyáltalán a fehér diszperzios festékre felmegy a betonfesték?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#106032) DeFranco válasza odrif (#106030) üzenetére


DeFranco
nagyúr

számot nem tudok mondani, mert nálunk 10 éve csinálták félig meddig baráti áron, de biztatlak, mert szerintem igazán érdemes megcsináltatni.

annyit megosztanék, hogy ha most csinálnám nem fent vinném el (mert akkor hosszú kábelsín megy végig a falon a konnektorhoz) hanem lent a parkettaszegélyben, szerintem esztétikusabb.

(#106033) Atomgeszi válasza Victoryus (#106031) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És a dilatáció?

(#106034) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok,

Egy komplett tisztasági festés előtt állunk.
Többször végigolvasva mindent is és végigjárva a festékboltokat arra jutottunk, hogy Dulux EasyCare-rel szeretnénk festeni. Egyrészt mert fontos, hogy egy-egy szúnyog lecsapása ne legyen emlék 10 évre a következő festésig. Másrészt az elérhető színek a valóságban (falra felkenve) a dulux termékeknél volt olyan, mint szeretnénk.

Igazából nem is ez a lényeg, hanem a kérdésem a mennyezet festésére vonatkozna.
Először úgy terveztük, hogy mivel egy nagyon halvány sárgás árnyalatú szín kerülne a falakra, lehetne azzal is festeni a plafont. Aki próbálta már, mennyire nyerő ötlet?
Nem csökkenti a teret, ha a mennyezet is színezett?
Nem romlik a világítás "derítése", ha nem egy sima fehér falról vetül vissza a fénny?

Azért is kérdezem, mert stukkót/díszlécet alapvetően nem szeretnék, viszont ne mtudom hogy e nélkül hogy lehet szépen megcsinálni az átmenetet? Eezt hogy szokás? Ilyenkor az élek, sarkok mentén kis ecsettel megy a maszatolás? Egyrészt nagy a lakás és ez végtelen munka lenne, másrészt szerintem ezzel a módszerrel tuti foltos maradna. Gondolom élek mentén maszkolni sem nagyon szokás.

Egy szó mint száz, hogy lehet, hogy szokták ezt megoldani?

Köszönöm!

(#106035) Victoryus válasza Atomgeszi (#106033) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Youtube-on láttam :) Vagy stencilezés, esetleg öntősablon.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#106036) Atomgeszi válasza Victoryus (#106035) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De az sajnos nem ehhez az éghajlathoz van tervezve, ahol nyáron 40-50 fok is lehet a beton, télen meg mínuszok vannak.
Szerintem :(

(#106037) Stylewars_kp válasza Victoryus (#106031) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem ajánlották, mert befolyik közé víz télen és szétfagy az egész.
Persze, tudom nincs tél. :))

(#106038) flegga92 válasza #41635072 (#106034) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálunk ezzel a szinnel lett anno festve a fal, a plafonra is ez került, picit fehérrel hígítva, hogy világosabb legyen. Én nagyon szeretem, nem nyomasztó, viszont szerintem kell hozzá a fehér stukkó, a nélkül hülyén nézne ki.
A lakás többi részében nincs stukkó ott telibe ment mindenhova hígítás nélkül.
Viszont jól ki kell glettelni a plafont is, mi sajnos nem tettük meg. Fehéren teljesen jónak nézett ki, a szín kiadta a hibákat...

(#106039) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Fémet üveghez mivel ragasztanátok?
1 éves 200ezres Geberit Option 120 tükrös szekrény legkisebb középső ajtaja a feleségem kezébe maradt félig, azaz csak az egyik zsanérnál elengedte a fém tappancsot az üveg felületén levő ragasztó.
Van itthon mindenféle szilikon, savas neutrális, meg 400kg/M2es soudal trex is (erre mondjuk az van írva hogy réz felületekkel nem okés)

(#106040) pjen válasza Fr3eWar (#106039) üzenetére


pjen
félisten

FBS.

(#106041) macilaci78 válasza Fr3eWar (#106039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gorilla néven van 2K epoxi. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#106042) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Én beton párti vagyok.
A térkő újkeletű úri huncutság, és kuva drága. (munkadíjjal)
Nézzétek meg az amikat, olyan fasza beton kocsi felállókat csinálnak hogy csak na.
Youtubon vannak faja videók (pl [link])
Én eldöntöttem ha lesz időm nekiugrom az udvar (ahol a kocsival járok) lebetonozásának, dilettációt betartva.
Természetesen aki térkő párti, és vagy meg tudja csinálni illetve meg tudja finanszírozni csinálja abból :)

(#106043) Lauda válasza n@p@lm (#106042) üzenetére


Lauda
félisten

Almát körtével. ;)

Betonból is lehet egyébként térkőmintát kihozni, van erre is rengeteg videó. Például: [link] [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#106044) myk74


myk74
senior tag


Sziasztok!
A képen látható rést/hézagot ti mivel tüntetnét ek el? Az új kerítés kicsit beljebb került mint a régi,és a kutyák miatt is jó lenne befoltozni a hézagot :D
Köszönöm!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#106045) macilaci78 válasza myk74 (#106044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Photoshoppal. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#106046) AxBattler válasza myk74 (#106044) üzenetére


AxBattler
félisten

Állítsd be oda a kivitelezőt. Ha Te vagy a kivitelező, akkor az anyóst.

A drótkerítés megy, vagy marad?
Pár betonoszlop minden kertvégben akad elfektetve, azokból 1-2 darabot beállítanék.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106047) myk74 válasza macilaci78 (#106045) üzenetére


myk74
senior tag

Próbáltam, nem megy😁

Nincs kéz Nincs csoki!

(#106048) myk74 válasza AxBattler (#106046) üzenetére


myk74
senior tag

Én mondtam hogy tegyék oda😄, mert kívülről van egy kis beton alap, azt, nem akartam feltöretni. Gondoltam még zsalukőre, csak azt vágni kellene.
A régi kerítés /drótkerítés még csak most fog bontásra kerülni, mert a nagykapu még most készül.

80x80-as zártszelvényt (ez lett a kapu oszlop) mivel érdemes lekezelni, hogy bírja az időjárást?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#106049) pjen válasza myk74 (#106048) üzenetére


pjen
félisten

Annak már van vagy félcentis fala,100 évig elvan.Én lekenném 2-3 szor cellcolorral.

(#106050) AxBattler válasza myk74 (#106048) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, látni az alapot, oda már nem ásnék be én sem. Meh.
Magamnak 2-3 db ytong lapot befalaznék, de nem tudom, mennyire lenne tartós.
Kutyákat azért visszatartja.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.