Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77201) gerisz23 válasza seadrone (#77199) üzenetére


gerisz23
őstag

Ilyesmit csak átmenő menetesszárral tennék fel,a másik oldalon nagy alátéttel.Persze ahogy írták is ,nem mindegy milyen a fal.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77202) seadrone válasza philoxenia (#77200) üzenetére


seadrone
őstag

ilyen, nem tudom mikori.
két helyiség közötti ajtó felé menne. (ha menne)

[kép]

(#77203) eszmilan válasza seadrone (#77202) üzenetére


eszmilan
tag

Első körben M8x200-at mondanék 12-es dübellel. Ha kifúrod neki a lyukat, akkor látod, hogy elég lesz-e. Vagy ha már benne van. Sok múlik azon is, hogy hogyan fúrod meg a lyukat, mert ha lyukacsos téglába fúrod, akkor ütés nélkül szabad csak.

Vagy ha nagyjából jó lenne, csak kihúzódik, akkor még mindig megcsinálhatod, hogy kihúzod a dübelt és telenyomod erre való dübelragasztóval.

(#77204) seadrone válasza eszmilan (#77203) üzenetére


seadrone
őstag

értelek, köszi.

azt honnan tudom meg, hogy lukyacsos-e a tégla?
meg kell fúrni, máshogy nem tudom?

az hogy ütés nélkül, az mit jelent?

illetve honnan lehet akkora fúrószárat venni? obiban biztos, nem?

(#77205) sketchifun válasza seadrone (#77204) üzenetére


sketchifun
senior tag

Kezdjük az elejéről.
Fúrógéped van? Márka, típus?

Kb milyen vastag falra szeretnéd feltenni? Nem pontosan kell, de úgy kb. 10-15-20 Centi?

Obiban minden kapható, ami ehhez kellhet.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77206) seadrone válasza sketchifun (#77205) üzenetére


seadrone
őstag

van egy bosch fúróm, betonba is lehet vele nyomulni, pontos típust este tudok mondani.

a fal vastagsága olyan 15 centi lehet, de lemérem majd azt is pontosabban

(#77207) macilaci78 válasza seadrone (#77204) üzenetére


macilaci78
nagyúr

ütés, szóval az ütvefúró nem csak forgatja a szárat, hanem közben ki-be húzogatva üti is a téglát. A lukacsos tégla erre hajlamos törni. Fúrd ütés nélkül és ha 4-5 centi után nem esik be a fúrószár egy centit, majd áll meg, akkor valószínűleg tömör téglád van, vagy a lukacsos téglát a lukak közti elválasztónál találtad meg.
Tömör téglát is lehet fúrni ütés nélkül, csak tovább tart, illetve melegszik a fúrószár.

Fúrószárat kapsz az OBI-ban is, ahogyan tiplit és csavart is. Olyat kérj, amivel 120 literes bojlert raknak fel, csak hosszabbat. A bojler súlypontja ugyanis sokkal közelebb van a falhoz, így kisebb erőkarral húzza kifelé a tiplit.

Az sem árt, ha az eszközön lévő csavarlyukak átmérőjét leméred, nehogy olyat vegyél, ami nem fér át rajta. Én lehet, vennék inkább valami ászok csavart, tiplibe be, majd nagy alátéttel, szárnyas anyával raknám fel a cuccot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77208) dh66e válasza seadrone (#77204) üzenetére


dh66e
veterán

Átmész a szomszédhoz és megkérdezed. :)

(#77209) BullZeye


BullZeye
veterán

Van valami bevált oldal ahol lehet hirdetni bontatlan cumókat? Maradt 3 zsák padlopon meg egy Rimano A+, és bár jól néz ki, de elég sok helyet foglalnak :)

(#77210) pjen válasza BullZeye (#77209) üzenetére


pjen
félisten

Ha megvan a blokk, vissza veszi az üzlet.

(#77211) philoxenia válasza seadrone (#77206) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

15-ös falnál átmenő csavart tennék inkább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77212) zsolt0638 válasza philoxenia (#77211) üzenetére


zsolt0638
tag

Csak átmenő, ha nem akarsz lepotyogni...

(#77213) fasyrt


fasyrt
őstag

Mi a különbseg a berregö es a csengö között? :F

(#77214) pjen válasza fasyrt (#77213) üzenetére


pjen
félisten

A hangja,a csengőn van harang.

(#77215) BullZeye válasza pjen (#77210) üzenetére


BullZeye
veterán

Van ami már több hónapos, csak szaki hiány miatt sarokban állt. Van amit szaki vett, számlát sose láttam, szóval nem egyszerű az élet.

(#77216) dh66e válasza BullZeye (#77215) üzenetére


dh66e
veterán

Tedd fel jófogásra féláron.

(#77217) fasyrt válasza pjen (#77214) üzenetére


fasyrt
őstag

Aha, tök jo. Marad a bimbam akkor. Köszi. :)

(#77218) Chaser válasza seadrone (#77202) üzenetére


Chaser
titán

zsaluzott beton vagy tégla is lehet, de belül ha 15cm a teljes méret, az 12cm széles kis tégla lesz, 1,5cm vakolattal két oldalt
ha nem átmenőt fúrsz akkor kétkomponensű ragasztó, folyékony dübelnek is hívják, egy baj van vele, drága, és utána az adagoló fejet is dobhatod el mert gyorsan beszárad, egyszerűbb esetedben menetes szár, vagy nagy dübel, de akár téglacsavar is, csak véletlen se fugába találjon a fúró
én most meglepődtem mit adnak a 80l-es velishez, magában kb 30k meg 80kg víz, kis játéknak tűnú dübelt - már a tömeghez képest -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77219) seadrone válasza Chaser (#77218) üzenetére


seadrone
őstag

ahogy olvasom, full át kéne fúrni a falat, az a biztos

megoldom, a kérdés az, hogy hogy tudnám úgy eltalálni, hogy ne a lyukacsos részbe fúrjak, ki lehet ezt kopogtatni, vagy ki lehet találni? vagy fúrni kell pár lyukat? :)

(#77220) Chaser válasza seadrone (#77219) üzenetére


Chaser
titán

Ha lyukacsos vegig lyukacsos, van hozza dubel, de vastagabb menetes szar is megoldja, ha azt szitahuvelybe rakod folyekony dubellel onnan mar csak bontassal jon ki, 0,5-1 t szakitoszilardsaga van, 4e ft korul van amihez nem kell nyomopisztoly, obiban vettem, ahogy neztem masutt se olcsobb, pisztolyost ne vegyel, alap pisztolyok nem tudjak kinyomni, a jobbak meg dragak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77221) seadrone válasza Chaser (#77220) üzenetére


seadrone
őstag

nahát gugliznom kellett, hogy miket is írtál :)

van kérdésem ;]

a dübel miben más, mint a tipli?

a menetes szár mibe megy bele? a szitahüveszbe, meg a tiplibe/dübelbe is? mindegyikhez más típusú tartozik?

na találtam képet a szitadübelhez

az a lényege, hogy befolyik a tégla lyukai közé? ez elég jónak tűnik!

hogy megy ez? megfúrom neki a lyukat, benyomom a hüvelyt, aztán a cucc bele, és míg nem köt meg, addig a menetes szárat, ami benyomja a folyékony izét a tégla lyukai közé?

[ Szerkesztve ]

(#77222) pjen válasza seadrone (#77221) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem bemész egy barkács boltba,OBI,Bauhaus,stb.Veszel 12 es tiplit(fishert)hozzá való csavarral.Kifúod a lyukat,ha téglába ment,beütöd a tiplit és felcsavarozod azt a vázat.Ha fugába akkor vagy odébb fursz,vagy tele nyomod hig gipszel bele a tiplit és utána csavarozol.

(#77223) seadrone válasza pjen (#77222) üzenetére


seadrone
őstag

ez is egy variáció, de mivel ez egy húzódzkodó rúd, kapná a terhelést, és nem szeretném, ha kiszakadna.

ez esetben mi a meglátás?

4 db 12es tiplivel felfogatni nem gyenge az? nem tudom, csak kérdem :)

[lmilyenre gondoltál egyébként, melyikre?L]

[ Szerkesztve ]

(#77224) Chaser válasza seadrone (#77221) üzenetére


Chaser
titán

Dubel, tipli, epp minek hivjak, a lenyege ez, tomor teglaba belekot, tobb fajta szitadubel van, majd latod, eloszor furd ki a lyukat h tudd mivel van dolgod
Furas, kis dubel a lyukba, szitahuvely, megint dubel, en igy csinaltam, menetes szar
Par perc alatt mar szepen kot, borre, szembe, leginkabb sehova ne menjen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77225) pjen válasza seadrone (#77223) üzenetére


pjen
félisten

Én egy terpesztő tiplire gondoltam,de ha ez dinamikus igénybevételt kap,4 közepes tiplivel és két könnyen eltávolítható lábbal szerelném.Szerintem láb nélkül ,kéthavonta kicibálod a falból.

(#77226) seadrone válasza pjen (#77225) üzenetére


seadrone
őstag

mi az a láb? ezt nem értem

(#77227) pjen válasza seadrone (#77226) üzenetére


pjen
félisten

Például egy félcolos cső,amit fent rögzítesz a szerkezethez és leér a földig.

(#77228) seadrone válasza pjen (#77227) üzenetére


seadrone
őstag

sajnos a láb nem opció, ahogy belegondolok

(#77229) Chaser válasza seadrone (#77228) üzenetére


Chaser
titán

Folyekony dubellel telenyomod nem fog az menni sehova, pont ilyen es erosebb igenybe vetelekhez van, "osszegyogyul" a teglaval, szep nagy szitahuvelyek is vannak es menetes szarak, keszen is, de ha van lehetoseg flexelni olyat vagsz amilyet akarsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77230) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Gerinc vezeték csere után,
aul felül javításra mit ajánlatnátok ?
Fent üveggyapot purhab, lent üvegyapot prurhab beton ?
:U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#77231) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok, lehet nem a legjobb helyen kérdezem de talán itt a legrelevánsabb.

Melegburkoló gyakornoki programra jelentkeznék elég jó fizetésért, napi 8 órában, BP-re vinnének és hoznának.
A gond, hogy gerincferdülésem van. Mennyire lehet gond ez, fizikailag mennyire megterhelő az ilyen munka? Példaként abroncsgyárban dolgoztam, a 30-40-50kg emelése napi 8-12 órában kínzás volt nekem, nem is tudtam sokáig ott lenni.

Kérdés, érdemes-e ezt elhallgatni, hogy be tudjak kerülni vagy olyan nehéz, hogy úgyis kiderül? A cég főként műgyanta burkolatot tesz le és parkettát, gondolom esetenként szőnyeget is.

Köszönöm előre is, holnap mennék beszélgetésre az említett céghez.

(#77232) pjen válasza estikornel (#77231) üzenetére


pjen
félisten

Ezt inkább az orvosoddal kéne megbeszélni.Mi nem látjuk milyen fokú a betegséged.

(#77233) Chaser válasza estikornel (#77231) üzenetére


Chaser
titán

Negykezlab maszkalni es gornyedni meg egeszseges embernek is megterhelo, neked kell tudni mit birsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77234) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
csempe elrendezesben hogy erdemes gondolkodni? kockas fuzet?
20x60as csempek vannak...van pl olyan falam ami 80cm szeles...szoval ott hogy lenne erdemeS?
elore is koszonom a tippeket.

(#77235) philoxenia válasza Chaser (#77229) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mindegy, hogy statikus a terhelés, vagy dinamikus. Az erő iránya sem. Tömör téglába elég lehet a dübel, lukacsosba nem kockáztatnék. Amúgy a gipsz pont semmire nem jó, egyszer megmozdul benne valami, porlik szanaszét. Műgyantával, epokitszerű anyaggal talán megoldható lenne, azonban minden "egylyukas" megoldásnál gond, a bennszoruló levegő. Nyomással kéne bevinni az anyagot a teljes tömörséghez. Minden tartószerkezet annyira erős csak, mint a leggyengébb eleme.

bazsimano: 80-as falnál állóba célszerű nyilván hálósan. az 1+1/3 csempe szerintem borzasztó csúnya lenne, kötésben is és hálósan rakva is.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77236) w.miki válasza w.miki (#77172) üzenetére


w.miki
veterán

úgy néz ki, elmúlt

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#77237) estikornel válasza pjen (#77232) üzenetére


estikornel
tag

Köszönöm a tippet, konzultálok majd a háziorvosommal erről. Még nem túl rossz szerencsére, tükörből nem látom, vállaim is szintben vannak de olykor tud fájni.

@Chaser: Köszi, ha esetleg sikerül a felvétel igyekszek korrigálni a dolgot úszással és gyógytornával, hátha.

(#77238) bazsimano válasza philoxenia (#77235) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom a tippet. errol lesz szo...

meglatjuk, hogy milyen lesz :D

szerk: sajnos nincsen :( azaz mar megvan a csempe...szoval most ezzel kell boldogulni

[ Szerkesztve ]

(#77239) philoxenia válasza bazsimano (#77238) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha van rá mód ekkora helyiséget ilyen nagy burkolóval nem burkolnék amúgy.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77240) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok, az előszobába lesz egy falra rögzített pad. Mi a kényelmes ülési magasság?

"in medias res"

(#77241) Met válasza Csabroncka (#77240) üzenetére


Met
Topikgazda

Shaquille O'neal-nek kb. 1 méter, Peter Dinklage-nek kb. 30 cm :D
Gondolom ilyen cipő le-felvevős pad, szerintem valamivel alacsonyabbra mint a kényelmes székmagasságotok hogy kényelmesebb legyen lehajolni.
Csak majd számold bele az esetleges párna magasságát is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77242) fasyrt válasza Csabroncka (#77240) üzenetére


fasyrt
őstag

41,5...45 cm + a labbeli talpanak atlagos magassaga. Meret 14, 50. percentilis ferfi, nö.

(#77243) Chaser válasza philoxenia (#77235) üzenetére


Chaser
titán

Nem mondtam gipszet:) lyukaxsos teglaba folyekeny dubelt mondtam, az szetfolyik es belekot a teglaba, pisztollyal nyomjak, semmi extra, fischernek van pl ilyen, szitahuvely pedig direkt erre kikepzett eszkoz, ezt csak ugy veszed ki ha elbontod a teglat korulotte
Ha laza a fal megint mas tortenet, azt max atmenovel es szeles, vastag fem lemezzel tudna megoldani, nalam pl laza volt a szetszaradt maltertol, bojlernek ott lett volna a legjobb helye de inkabb fifalra kerult, illetve ablak helyere kapott falat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77245) philoxenia válasza Chaser (#77243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt például a tégla vagy bírja, vagy nem....
Bocs a gipszet pjen mondta...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77246) Chaser válasza philoxenia (#77245) üzenetére


Chaser
titán

muszáj bírnia, mert elég szép szakító szilárdsága van, ránézésre persze kis erőtlennek tűnik belül az ilyen tégla, nyúlj bele egy százas vagy 160-as szöggel aztán próbáld kitörni, ebbe ha belegyógyul a folyékony dübel az ott is marad, jelen esetben ha kiszakadna akkor téglákkal együtt, az meg a fal miatt van, vannak ezekből igen szép darabok, maradékkal valszeg úgyse tudna mit kezdeni, nyugodtan belepumpláhatja ami belemegy, akár már az üres lyukba is ahogy én is csináltam

____
dimmer fejlemény:
kérdeztem ma egy boltost, azt mondta a 20e-s direkt ledes sednával már fürdött be, ellenben árul valami noname 3e ft-ost, azt már többször használták ledhez...vicc ( :

ilyen blankolót vettem anno, vezetéket gyerekjáték vele blankolni, nagyobb funkciók nem tudom mit csinálnak, a gijotin résszel próbáltam a 1,5-es mbcu-t kopasztani, több kevesebb-sikerrel

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77247) pjen válasza Chaser (#77246) üzenetére


pjen
félisten

Igen a Philips bemutatón is szó volt erről.Érdemes próbálkozni kopp,düwi dimmerrel.

Én lábatá is javasoltam a gipszhez.

(#77248) philoxenia válasza Chaser (#77246) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A téglák nem egyformák. Anno mezőtúri volt kilencvensok százalék, amit vettünk, mikor építkeztünk. Abból egy téglával pl. szét lehetett volna verni a három raklap abonyit, amit utóbb vettünk. Az abonyit gyakorlatilag a koszorú zsaluzásához, ilyesmi használtuk el.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77249) Chaser válasza pjen (#77247) üzenetére


Chaser
titán

ahol a paneleket akarom venni ezt találtam este, felhívom holnap őket, úgyis 85-ös dobozmarót vetetett velem az öreg:) és tényleg jobb, nem kell mm-re pontosan hülyülni vele
schneidernél meg a sok mesüge tehet egy szívességet, melyik nem normális találta ki, h alsó hangon 20e-ért adnak egy nyomorult dimmert? ( : értem én, h az nem tömegtermék, keveset adnak el, usb töltőből meg audióból is, de azért pofátlanságnak is van egy határa, pláne ha még nem is működik cserébe az arany árért

szerk:
philoxenia
ezt nem vitatom, amit én ajánlottam működik, ha gyenge minőségű a tégla az más kérdés, ahogy a falszerkezet állapota is
konzolozni nem akar, marad ez

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77250) BullZeye válasza Chaser (#77249) üzenetére


BullZeye
veterán

Tervezz előre, és inkább menj az okosotthon felé. Dimmernél nekem annó azt hajtogatták, hogy kell egy minimum terhelés, és javasolták, hogy kössek be még minden szart, hogy a 10 wattnyi égő helyett fogyasszon 40et, és akkor majd jól működik.

Így inkább smart home felé vettem az irányt, van egy rakat megoldás már, és olcsóbbak mint a schneider. :)

Pl Xiaomi Gateway + Yeelightok, aztán Home Assistant egy raspberry pi-n, szinte 2 schneider árából összejött egy komplett szett itthonra riasztóstul kuponokkal.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.