Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56001) #70869248 válasza Jojo5 (#55999) üzenetére


#70869248
törölt tag

aztaq, nem gyenge ár..szezonon kívül
Nem tudom milyen a falad, de a panel csak nem lehet ennyire szr.
..mert hiába anyagos az ajánlat, ha jók a falak akkor nem kell sok.
Na mindegy, ezzel neked nem segítek, de nekem ez az ár verte a lécet ....pláne panelban.
szerk:
Te tudod mennyi idő van rá, és mennyi a keret

[ Szerkesztve ]

(#56002) r.levente75 válasza Jojo5 (#55999) üzenetére


r.levente75
addikt

263m2 felületre kell két rtgben 5 max 6 vodor festék, az hattal számolva 36k. Tapétaleszedés anyagköltsége nulla, glettelés 5 zsákkal játszva két rtgben az 20k. Szalagozás ha van ilyen anyag hozzá plusz háló kb 13k. Fólia ragasztószalag max 10k. Ez összesen max 80k. Halvány pasztel szinekkel max még 6-8k a paszta. A munkadíjról nem tudok nyilatkozni, gondolom pesti ár, de ha jól vagyok informálva kb ugyanaz mint vidéken, azaz nem sok a kül. Kicsit azért az magas ár ami marad, kérdés lehet a számla?

(#56003) YAS-dude válasza #70869248 (#56001) üzenetére


YAS-dude
őstag

Panelnél alig van szarabb fal.

(#56004) #70869248 válasza YAS-dude (#56003) üzenetére


#70869248
törölt tag

Azt nehezen hiszem hogy van benne 4-5 cm-s dőlés..mert akkor oké, hogy sok anyag, és száradás, és csiszolás.
Nem 'olcsósítani' akarom mások munkáját, de a panelban kevesebb szögeltérést és dőlést feltételezek, mint ami mondjuk nálam volt kb. 3 hónapja, én azzal elúsztam, más(ok) csinálták meg, sok anyag elment, és én csiszoltam készre és festettem.
Na mindegy, nem láttam a panelt, és nem az én pénztárcám.

(#56005) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Van most egy olasz (Junior?) 80-as villanybojlerem, amit vagy szét kéne szednem kipucolni, vagy félretenni, és felrakni egy másikat helyette :)

Villanybojlerben létezik olyan, hogy energia-hatékony? Vagy az összes ugyanazt tudja, nem fogok egyikkel sem kevesebbet fogyasztani? :)

Amúgy (helytakarékossági szempontból) valami hasonlót néztem ki: [link]

Megéri? :)

(#56006) föccer válasza KrAt (#56005) üzenetére


föccer
nagyúr

tisztán elektromos fűtés. max azzal lehet takarékosabb, ha vastagabb a szigetelése. azzal tudsz spórolni, ha minél alacsonyabb hőmérsékleten tartod benne a vizet. én olyan melegen tartom, hogy ne kelljen mellé hideget nyitni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56007) föccer válasza Jojo5 (#55999) üzenetére


föccer
nagyúr

1500 olcsobban nem fogsz szakit találni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56008) n@p@lm válasza w.miki (#55997) üzenetére


n@p@lm
őstag

Régebben volt rá példa hogy ezeket a Grundfos szivattyúkat bizony hamisítják.
szerk:
Cikk róla : [link]

[ Szerkesztve ]

(#56009) pjen válasza w.miki (#55997) üzenetére


pjen
félisten

Hol vetted azt a szivattyút?Az a jófogás ár"8990"ft nagyon nem egy normális keringető ára,lehet annak van ilyen szép hangja.

(#56010) Met válasza Misi1980 (#55994) üzenetére


Met
Topikgazda

Nézegettem azt is de előbb mosógépet kell venni valószínűleg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56011) w.miki válasza pjen (#56009) üzenetére


w.miki
veterán

A jófogáson vettem, a linkelt eladótól, de akkor még egy 1000-essel drágább volt.
Igazából máshol nem is találtam a neten, ebből a típusból.
Lehet ebből baj?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56012) w.miki válasza n@p@lm (#56008) üzenetére


w.miki
veterán

a video alapján jó oldalon van a vezetékdoboz

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56013) pjen válasza w.miki (#56011) üzenetére


pjen
félisten

Max megáll.Egy eredeti keringető 5x ennyitől indul,de legyen szerencséd.

(#56014) #03969024 válasza w.miki (#56011) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, a cikk alapján, amit vettél nem eredeti. Nem tudod eldönteni, hogy a szivattyút, vagy az égőfejet hallod?

(#56015) KrAt válasza föccer (#56006) üzenetére


KrAt
veterán

Stimm, jó az ötlet, majd állítok rajta.

Arról mi a vélekedés, ha pár napig nem vagyunk otthon, kikapcsolni?

(#56016) föccer válasza KrAt (#56015) üzenetére


föccer
nagyúr

Kicsi boiler, szerintem érdemes kikapcsolni. Nyilávn az utolsó hazsnálat előtt, így lehasználod belőle a meleg vizet. Így meg aztán pláne nincs veszteséged.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56017) w.miki válasza #03969024 (#56014) üzenetére


w.miki
veterán

nem :(
De ha visszanézem a videot, akkor a süvítés mintha az égőfejeknél lenne hangosabb.

(#56014) lancerboy: miért nem eredeti?
Jó helyen van a fekete doboz, és mélyebben van a csavar, mint a hamisnál.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56018) Jojo5 válasza fi:zi'k (#56000) üzenetére


Jojo5
őstag

Bevallom őszintén, számla szerintem nem lesz...

b-type: 1600ft\m2 a munkadíj anyaggal együtt, tapéta le, 3 réteg glett+legalább 2x festés primavera casterna valami festékkal, ha tapétát akarunk az más tészta, plusz 1 ajtó kibontása, meg egy átjáró szétszedése kijavítása falnál, valamint a csövek festése, anyagot ő szerzi be és minden egyéb dolgot.

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#56019) TomPack válasza KrAt (#56005) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem is volt egy ilyen bojlerem, tavasszal újítottam fel. Ha szétszeded, mindenféleképpen kell hozzá új gumitömítés, ami 5k! Különben csöpögni fog. És akkor már érdemes fűtőszálat és anódot cserélni. 15-20k az anyagár.

(#56020) KrAt válasza TomPack (#56019) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor inkább lecserélem a linkelt Ariston bojlerre, 20k körül vettem a bojlert, nem akarok rákölteni 20k-t még..

Te mennyi idő után újítottad fel?

(#56021) föccer válasza Jojo5 (#56018) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért így felsorolva nem nem gázos a költsége.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56022) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok
Adott egy 3. emeleti 50 –es évek közepén épült lakás,ami teljesen fel lett újítva gépészetileg és a konyhában folyamatosan csatornaszag van . Mit lehet ez ellen tenni ,milyen irányba kell mozgolódni? Mert ez így elég rossz.

(#56023) Met válasza salieri. (#56022) üzenetére


Met
Topikgazda

A mosogató szifonján kívül mi van még? pl. padlóösszefolyó? Mosógép is a mosogató alá van bekötve?
Ha szétszeded a szifon van benne víz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56024) salieri. válasza Met (#56023) üzenetére


salieri.
őstag

Semmi más nincs a konyhában,és igen van víz.
A fürdőben van padlóösszefolyó HL-510 -es

(#56025) Met válasza salieri. (#56024) üzenetére


Met
Topikgazda

Gondolom a falon nem látsz ázás nyomokat hogy esetleg szivárogna a lefolyócső valahol és annak van szaga.
Lehet hogy szifoncserével tudsz javítani a helyzeten.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56026) salieri. válasza Met (#56025) üzenetére


salieri.
őstag

Semmi ázás nincsen.Nincs ki eláztasson terasz van felettem.
Vadonatúj az összes szifon,ahogy írtam az előzőben.

(#56027) pjen válasza salieri. (#56022) üzenetére


pjen
félisten

Szedd szét a szifont és tanulmányozd hol jöhet vissza a szag.Enyémből is hányzott egy gumi gyűrő a fürdőben ,gyárilag.

(#56028) salieri. válasza pjen (#56027) üzenetére


salieri.
őstag

Kinyitom a szekrényt,amiben a szifon van és abszolút nem büdös. Társasházi strang vezeték nem lehet a probléma?

(#56029) YAS-dude válasza salieri. (#56022) üzenetére


YAS-dude
őstag

Tippem szerint a szerelőaknában lehet gond, ahol mennek a függőleges csövek. Ahogy az ejtőcső össze van dugva, ott sokszor hiányzik a gumigyűrű a tokból és visszajön a szag. Olyan is elő tud fordulni, hogy a felső/alsó szomszédnál keletkező szag a csöveknek kialakított födémáttörésen keresztül jön hozzád, mert mondjuk pont kereszthuzatot csináltok a szomszéddal.

(#56030) pjen válasza salieri. (#56028) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem a rendszert,de nem jöhet a szellőzőből a szag.

(#56031) salieri.


salieri.
őstag

Én sem ismerem a rendszert ,annyit tudok ,hogy a lakásban teljesen új minden,minőségi anyagokkal.Csak nem tudom milyen irányba induljak tovább a vizsgálódással?
YAS-dude: ez komolyabb gond? társasházra tartozó?

[ Szerkesztve ]

(#56032) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Sziasztok

jelenleg egy 60 m2-es lakás melegvíz+fűtéséért havi átlagban 16 000 Ft-ot fizetünk (távfűtés, egyedi méréssel).

A társasház fontolgatja, hogy leválik a Főtávról és áttérne a központi fűtésre, szavazás lesz róla.

Elhangzott egy szám, miszerint nagyjából a jelenlegi díj 1/3-ával csökkenne így a havi kiadás, ez mennyire reális?

Ellenérvként az fut, hogy az esetlegesen nem fizető vagy késedelmes lakók ellen hogy lép majd fel a ház. Eddig ezek állítólag a Főtávnak tartoztak, és így ezzel nem volt gond. (?)

(#56033) fi:zi'k válasza VÁMpír (#56032) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lekapcsolják náluk a fűtést. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#56034) 5teve válasza VÁMpír (#56032) üzenetére


5teve
senior tag

most ha nem fizet valaki akkor mi a helyzet? mi változik?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#56035) 5teve válasza salieri. (#56022) üzenetére


5teve
senior tag

valahol a vízzár eltűnik vagy néha vagy állandó jelleggel. más magyarázat elvileg nincs.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#56036) TomPack válasza KrAt (#56020) üzenetére


TomPack
őstag

5-6 évet bírt, de nálam folyamatosan ment rendes "nappali"-árammal. Nem emlékszem már a hibajelenségre, talán egyáltalán nem fűtött?! Szétszedve kilószámra potyogott ki belőle a vízkő. Először csak a fűtőszálat meg az anódot cseréltem újra, gondoltam ennyi még belefér, pár hónap múlva úgyis költözök az új házba, addig jóvanazúgy, és így mégiscsak félárban leszek az újhoz képest, az új házba meg nem akarom vinni, mert gázcirkó lesz. De összerakva csöpögött. Kellett venni új gumitömitést amit csak a fémlappal együtt adnak (arra megy fel a fűtőszál és az anód), ami még 5-6ezer volt. Akkor világosított fel az eladó, hogy azt tulajdonképpen minden megbontásnál újra kell cserélni, nem lehet ingyen megúszni a tisztogatást sem. Tulajdonképpen még így is olcsóbb volt mint az új, és ugyanolyan jó, de mégegyszer biztosan nem állnék neki rohangálni, és szerelgetni egy napot 8 ezer Ft spórolásért. -azóta már elköltöztem, és a bojlert meg elajándékoztam.

[ Szerkesztve ]

(#56037) YAS-dude válasza salieri. (#56031) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha a szerelőaknából jönnek szagok, azt úgy tudod megoldani, hogy egyrészt széles szigszalaggal körbetekered a függőleges szennyvíz ejtőcső toldását, másrészt kinyomod pur habbal a födémáttöréseket a csövek körül lent meg fent is. Ha külön strang van a konyhának, meg a wc-fürdőnek akkor mindkettőnél.

(#56038) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Használ esetleg itt valaki termosztátos zuhanycsaptelepet?Leírná esetleg a véleményét és hogy mi a tapasztalata használat közben? Ezt a csaptelepet néztem ki.

(#56039) Oracle


Oracle
senior tag

Sziasztok!

Teljes konyhafelújítás van folyamatban nálunk, és segítséget szeretnék kérni főzőlap bekötéshez. A régi főzőlap egyben volt a sütővel (arról lehetett vezérelni) az új az külön van. A falból ez lóg ki kép a főzőlapon ezek a bekötési lehetőségek vannak. 3 fázis van, úgy gondolom 2 a főzőlapé, 1 a sütőé. Így értelemszerűen, nekem a bal alsó bekötést kell választanom de nem tudom miért írnak ott 400V-ot. A kérdésem az lenne mi a helyes bekötési mód?

[ Szerkesztve ]

(#56040) Brumi válasza Misi1980 (#56038) üzenetére


Brumi
senior tag

Én elég régóta használok, és nagyon bejött. Villanybojler van, és akkor jó ez a csaptelep, ha pl máshol is megnyitjak a vizet, mert automatikusan utanaallit, nem jön hirtelen hidegvíz belőle. Nekem Grohe van, 2009 óta gond nélkül használom, a linkelt nem tudom milyen lehet. Azt tudom, hogy nem minden hálózatra lehet ratenni, pl atfolyos melegitovel nem lehet használni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#56041) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Van egy turbós kazánom ami egész évben üzemel ha nincs vele semmi problémám akkor is kell hívni hozza szerelot , hogy átnézze? Kell erről valami papir igazolás? Nem tudom mi a szabaly

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56042) föccer válasza Oracle (#56039) üzenetére


föccer
nagyúr

Bal felső szerintem. Mondjuk sütőnek önmagában nem kell 3 fázis, gondolom a főzőlap rá van kötve a sütőnek a betápjára?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56043) Morris válasza Misi1980 (#56038) üzenetére


Morris
veterán

Hansgrohe termosztátos csaptelepem van. Egy immergas kondenzációs kazánnal párosítva. (nem tárolós kazán)
Tökéletesen működik!

(#56044) salieri. válasza YAS-dude (#56037) üzenetére


salieri.
őstag

Most ,hogy nézegetem a felújítás előtti állapotot ez nem okozhatja a problémát ? Ugyanis a mosogató át lett helyezve a szemben lévő falra és ez a cső meg be lett vakolva levágás után. (gondolom)

(#56045) Met válasza Misi1980 (#56038) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk volt ilyen, igaz kádnál. Rohadt kényelmetlen volt. Nincs fogása azoknak a tekerőknek, vizes kézzel meg főleg. Arra készülj fel hogy a vízkő miatt időnként szét kell szedni tisztítani vagy cserélni benne a thermo egységet. Az a hiba jelenség, hogy hiába állítod be hidegebb lesz a víz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56046) Morris válasza Oracle (#56039) üzenetére


Morris
veterán

Ha a főzőlapnak 3 fázis kell akkor egyértelmű.
Én a minap kötöttem be a wh főzőlapot. A főzőlap vezetéke 5 kábeles.
Két fázis ami ossze volt kötve. Két nulla ami szintén össze volt kötve, és egy föld. Nekem 3 fázis volt húzva oda.
Így ki kellett mérni hogy a főzőlap egy fázisú e. Egy digitális milliméterrel szakadás vizsgálattal megnéztem, hogy ossze van e kötve a készüléken belül is a fázis bemenet.
Nem volt.
Két fázisú. Így azt is kapott.

(#56047) pjen válasza Oracle (#56039) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem is bal felső.

(#56048) Met válasza Bandus99 (#56041) üzenetére


Met
Topikgazda

Tisztítás ráférne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56049) Oracle válasza föccer (#56042) üzenetére


Oracle
senior tag

A régi volt egyben, az új külön van. Ezért gondolom hogy 2 fázis kell a főzőlapnak, 1 a sütőnek ami külön van. De miért írnak 400V-ot?

Morris: Ez is Wh, nekem összesen van 3 fázisom amit meg kell osztanom a sütő, és főzőlap között. Ezért gondolom hogy bal alsó. :)

[ Szerkesztve ]

(#56050) pjen válasza salieri. (#56044) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem zárták le rendesen kijöhet a szag. :((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.