Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85001) runner 125 válasza Kalandor (#85000) üzenetére


runner 125
nagyúr

Várj vele addig, igen.
Amúgy figyelgesd a jofogast, vaterát vagy facebook csoportokat. Néha simán találni nyereményjátékon, vagy promócióban nyert / kapott minőségi új gépeket bolti árak alatt ugyanúgy garival.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85002) #33253120 válasza Kalandor (#84985) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem minél jobb.*
Kb olyan ez mint a hangszer. Ha egy normális gépet megtanulsz használni, akkor utána nehéz lesz "hamisan játszani" a gyengébb vonal gépein....
Egy gyenge gépnek meg a hibáit tanulod meg.

*Középkategória közepe alá nem szoktam menni, ha ismertlen területre veszek gépet.

(#85003) pjen válasza Kalandor (#85000) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél egy Hyundai -t ,nekem van egy fordulat szám szabályzós.Igazán nem drága,és már 2 sírkövet felcsiszoltam vele.Fazék kővel.

(#85004) BullZeye válasza Kalandor (#85000) üzenetére


BullZeye
veterán

Aldis workzone, tökéletesen elég, és nem túl drága, 3 év garival. Hobbira itthonra tökéletesen beváltak, jobbak mint amennyibe kerülnek.

(#85005) gerisz23 válasza Kalandor (#84994) üzenetére


gerisz23
őstag

Én nemrég vettem hecht márkájút 12000huf volt,én se használom túl sűrűn.Az elődje egy barkácsolt noname gönc volt,nem bírta a kapu csiszolást,vagdosást.
Ha tellik makitára az jó beruházás,viszont elkell mondjam hogy a mostani makita se a régi már.
Én speciel sajnáltam rá a +5000-et házvétel után :C
Ez a hecht se rossz amúgy.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#85006) DoItYourself válasza ivana (#84987) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ugyanilyen van nekem is egy éve, csempét, betont, kisebb vasakat vágtam vele. Eddig még működik, mást nem tudok elmondani róla. A 4200 ft-ost azért nem venném meg.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#85007) M43g válasza macilaci78 (#84995) üzenetére


M43g
aktív tag

Nekem Aldi nagy csavarbehajtóm van. Az is egy álom. A kicsi 10 rugósat is lehet használni, nagyon hobbi célra éppen megfelelhet. De a nagy jó. Ezt nem bántam meg, ahogy a zöld bosch 650w Fúrót sem, kapott mindent 2,5 év felújítás után.

@Nkboy:
Amit bánok, az a 125ös BD flex. Azt nagyon bánom. Egy kalap szar. Hobbi célra: Ha találsz Aldi vagy Lidl flexet, vedd meg, ha einhellt, akkor azt. BDt ne.

[ Szerkesztve ]

(#85008) TeeJay válasza BullZeye (#85004) üzenetére


TeeJay
félisten

Lidl Parkside is jófajta úgy tudom, fater vett akkus csavarozót meg van fúrója is azt hiszem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85009) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Régebbi fa nyílászárók (ablakok és beltéri ajtók) újrafestés előtt lecsiszolására mennyire ajánlottak a deltacsiszolók?
Mekkora teljesítményűt tanácsos venni? Otthoni / hobbi felhasználásra kellene...

Nem volt ilyennel még dolgom, de most szükségem lesz ilyesmire, és most jönnek az év végi akciók, BF-ek, szóval vennék ezt-azt ED-ből...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#85010) M43g


M43g
aktív tag

upsz, most látom, hogy ne jó fórumtársnak válaszoltam. A flex kiszólás Kalandornak lett volna címezve... :DDD

(#85011) kelna91 válasza Siriusb (#84984) üzenetére


kelna91
senior tag

Nézzél be a gányolós topikba! :DD

(#85012) Siriusb válasza kelna91 (#85011) üzenetére


Siriusb
veterán

Ne mondd már, hogy olyan is van?! :Y Melyik az?

(#85013) föccer válasza AxBattler (#85009) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen festék van rajta?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85014) föccer válasza Siriusb (#85012) üzenetére


föccer
nagyúr

[link] Mindennekvantopikja

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85015) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretnénk padlófűtést a konyhába. Alatta pince van így az aljzathoz nem nyúlnánk, arra szerelnénk rá a technológiát. Na de ezt minél vékonyabb össz rétegben kellene elérni, hogy a lehető legkevesebb legyen a szintemelkedés.

-Mit ajánlanátok szigetelőnek a betonra?erre kerülnének a fűtés víz csövei ....stb
Az volna a cél, hogy minél vékonyabban kellene megoldani a hőszigetelést.

-Mekkora az a minimum betonvastagság amivel fednem kell a csöveket amire majd későbbiekben a burkoló kerül majd?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#85016) Siriusb válasza föccer (#85014) üzenetére


Siriusb
veterán

Képekben mondom el:

(#85017) Met


Met
Topikgazda

Nálad ilyen bentlakásos szakik vannak? A burkoló a padlón fekszik, a festő a falra van tapadva😃

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85018) hódmaci válasza Met (#85017) üzenetére


hódmaci
senior tag

Na ki a király?
Rögtön kéznél van, no meg lehetséges is mert én leszek az.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#85019) macilaci78 válasza hódmaci (#85015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van olyan vizes fűtés, aminek a csöveit lego alaphoz hasonló lemez bütykei közé tekered le, kis kiegyenlítés és burkolható is.
Hőszigeteléssel meg akkor jársz jól, ha a pince mennyezetét szigeteled: hőszigetelő lapok, dryvit háló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85020) AxBattler válasza föccer (#85013) üzenetére


AxBattler
félisten

Repedezett, pattogós.

Viccet félretéve: nemtom'. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#85021) M43g válasza Morris (#84981) üzenetére


M43g
aktív tag

Sebaj, talán majd legközelebb.

Extol pp-r cső forrasztója van valakinek? (gondolom nem túl esélyes)

(#85022) hódmaci válasza macilaci78 (#85019) üzenetére


hódmaci
senior tag

Gondolom hasonlóakra gondoltál?.

1
2

A pince mennyezetét min. hány cm-rel kellene szigetelni?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#85023) canniball


canniball
nagyúr

Ajtós kérdés következik. Kitekertük a wc ajtó fenyő tokjából (a háromból) az alsó pántot, hogy majd másmilyen megy a helyére. Aztán úgy döntöttünk mégis jó lesz az oda, de közben mellé lett burkolva, így már nem tudjuk visszatekerni. A mesternek nem tetszett az ötletem, hogy azt az egy lapot ami útban van szedje vissza, azt javasolta inkább tágítsuk ki a lyukat annyira, hogy be tudjuk tolni a pántot a helyére, a keletkező kis méreteltérést pedig töltsük ki valamivel (szerinte szilóval, de szerintem az itt felejtős) hogy a pánt megálljon a helyén. Vélemény, ötlet? Jó a lyuktágítós megoldás és ha igen mivel tömítsük a rést? Vagy van jobb tippetek?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85024) varsam válasza varsam (#84958) üzenetére


varsam
őstag

Sziasztok,

ebben tud esetleg valaki segíteni?
15kW vs 25kW-os kazán melegvíz előállításban mi a különbség időben egy 150 literes tárolónál?

(#85025) Tanya- válasza hódmaci (#85022) üzenetére


Tanya-
tag

Uponor minitec vagy schlüter becotec. Az első talán 3cm a második 2,5 cm-ben áll meg. Erre megy még a burkolat illetve alá a szigetelés ha kell.

(#85026) pjen válasza canniball (#85023) üzenetére


pjen
félisten

Ugyanolían pánt van ami nem tekerős.Ahová most a tekerő ment oda egy tüske megy és alatta egy csavar.Sokkal jobb,nem tud elcsavarodni.

(#85027) macilaci78 válasza hódmaci (#85022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, hasonlóra gondoltam.
Szigetelésből minél több, annál jobb. 10 cm például.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85028) ecaddsell válasza varsam (#85024) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A kérdésed azért nem egyszerű (és gondolom többek közt ezért nem volt sok válasz), mert bár a víz fajhőjéből ill. a teljesítményből néhány másodperc alatt ki lehetne számolni a teljes felfűtésre valamit, aminek sok értelme nem lenne, mert a csőkígyó a tárolóban nem mindig fogja tudni leadni azt a teljesítményt amit a kazán elő tud állítani. Nem mellékesen az az állapot is ritka, hogy nulláról kell felfűteni ui. amikor a kazán érzékeli, hogy esik a tároló hőfoka elkezd ráfűteni (mindig a meleg víznek van prioritása a fűtéshez képest).

De, hogy mondjak is valami konkrétumot: 55 fokra (kb. 6kWh) a 15kW-os kazán kb. bő fél óra alatt fogja felfűteni a vizet (némileg attól is függ, milyen hőmérsékletű a tárolóba befolyó víz, télen nálunk pl. szignifikánsan hidegebb, ekkor lehet akár 3/4 óra is). Kezdeteben max. teljesítmény közelében fog menni (nagy a fűtővíz és a tárolóban lévő víz közötti hőmérséklet különbség), azaz gyorsan fog emelkedni a víz hőfoka, a végén pedig lassan (kicsi fűtővíz és a tárolóban lévő víz közötti hőmérséklet különbség, azaz nem tud a kazán teljes teljesítményen menni, mert a kis hőmérséklet különbség miatt nem tudja leadni a hőt).
A 25 kW-os kazán meg tippem szerint kb. 20 perc alatt fogja ugyanezt tudni (ha hidegebb a bejövő víz akkor mondjuk kb. 25 perc).
Minél alacsonyabbra állítod a meleg víz kívánt hőfokát annál jobban kijön a kazánok közti teljesítmény különbség (ill minél hidegebb a bejövő víz).

Megj: Elméleti dolgokon felül amikor a tároló visszatérő ágában a tárolóból kioldott kosz leszűkítette a s szűrő keresztmetszetét idén tavasszal a gyakorlatban is volt alkalmam a jelenséget tanulmányozni, hála a trehány szerelőnek aki nem mosta ki a tároló csőkígyóját.

(#85029) AndrewBlase válasza Kalandor (#84994) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én egyszer vettem még jó sok évvel ezelött strauss flexet, ahogy te mondod, néhanapján elvágni ezt azt.
Kérlekszépen, olyan harmatgyenge volt, hogy mihelyst anyagpt ért a vágokorong, már lassult is le a gép, meg iszonyat forrósodott. Lehet hogy azóta jobbak lettek, de én inkább valami nevesebb darqbot vennék, akár használtan.

(#85023) canniball
A 3D pánt lesz a te barátod. A meglévő lyuk alá fúrsz még egy lyukat, a jelenlegibe betekered a csavart, az alsóba meg behúzódik a tüske. Stabilabb is, jobb is. ;) A szakira meg ne hallgass, pánt hézagját nem töltjük ki sziloplaszttal (hiába jó az mindenre is), nem tartana.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#85030) varsam válasza ecaddsell (#85028) üzenetére


varsam
őstag

Köszi szépen a választ!

Ez alapján akkor tényleges használat közben, ahol folyamatos lenne a melegvíz utánpótlás ahogy használjuk, még kevésbé jönne ki ez a különbség, jól értem?

(#85031) emre válasza AndrewBlase (#85029) üzenetére


emre
veterán

A 125mm-es koronghoz már kell az 1kW körüli teljesítmény.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85032) pjen válasza AndrewBlase (#85029) üzenetére


pjen
félisten

Nem lettek jobbak,én most kaptam egyet,hát egy kalap..

(#85033) ecaddsell válasza varsam (#85030) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Igen jól érted.
Rövid idő alatt nagyon nagy mennyiségű meleg víz kivételezés kellene ahhoz, hogy kijöjjön a nagyobb kazán előnye.

(#85034) varsam válasza ecaddsell (#85033) üzenetére


varsam
őstag

köszi :R

már csak azt kéne eldöntenem, hogy jobb-e hosszú távon a Plus-os kazán a Pro-val szemben.
A Plus 3,3kW-ig, a Pro csak 5,7kW-ig tud lemodulálni, viszont 80eFt-tal drágább.

(#85035) varsam válasza varsam (#85034) üzenetére


varsam
őstag

Vagy vegyek egy 18-2,5kW-os Aristont olcsóbban mint bármelyik Vaillant :D

Azok nem jó kazánok?

(#85036) AndrewBlase válasza emre (#85031) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem feltétlen. Nekem 650 W-os a metabom, ha jól emlékszem, de bírja a kiképzést. (Igaz, még "békeidőből" való az is)

Az említett förmedvényre meg úgy rémlik 500 W-ot írtak, és 110-es korong ment rá. Hangja is olyan volt, mint ami alapból csapágyas. :O

Miért mindig én???

(#85037) ecaddsell válasza varsam (#85034) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Hogy hosszútávon mi jobb azt jó eséllyel senki sem tudja megmondani, mert mire kiderül már rég nem forgalmazzák, sőt lehet már az alkatrészeket is nehéz beszerezni hozzá.
Ismerősi körben van Vaillant ő arra esküszik, nekünk Ariston van az is megy.

Nálunk mivel úgy volt tervezve, hogy a hőigényben nagy változások lesznek (első télen pl. nem volt szigetelés, később lehet több teret is ami most nincs használva igénybe veszünk) fontos volt a széles tartományban modulálás.
Viszont ha nem modulál akkor még mindig tud kapcsolgatni, ami minimálisan rontja a hatásfokot ill. korábbi elhasználódást okozhat (vagy nem, ezt se lehet biztosra tudni).

Szóval nem kell ezt túlagyalni, legyen megbízható szervize a közelben ami szükség esetén javítani is tud nem csak főbb egységeket cserélni (meg alapból nem árt, ha olcsón rendszeresen karban tudják tartani ill. tisztítani). Vsz. ha ezek megvannak annyira már nem lehet melléfogni.
Kopó/elhasználódó alkatrészek mindenütt vannak, ahogy elektrolit kondenzátorok is a tápegységekben amik hő hatására garantált adott időn belül tönkremennek...

[ Szerkesztve ]

(#85038) ivana


ivana
Ármester

Sziasztok!
Kaptam nagybátyámtól egy használaton kívüli salgótarjáni tea kályhát, jó lesz a nyaralóba. Szeretném lefesteni az ajtókat, mivel van rajtuk valamennyi felületi rozsda, de nem vészes. Feketére szeretném. Ilyesmi festék megfelelő hozzá?

(#85039) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Burkolót tudnátok ajánlani aki még az idénre, lehetőség szerint egy hónapon belül (:D) tud melót vállalni Újpesten? Egy kis panelben kellene fürdőt-konyhát csempézni.

[ Szerkesztve ]

(#85040) BullZeye válasza Tamoo (#85039) üzenetére


BullZeye
veterán

Ugyanez csak én reális vagyok és Márciusi dátumot is félve jelölök meg, valamint a meló is könyebb, meg nagyobb is ! :D

1,22m x 40 méteres folyosót kéne burkolni szegéllyel (30x30as lapkák), most linóleum van ott 30 éve. :)

(#85041) pjen válasza ivana (#85038) üzenetére


pjen
félisten

Vasporral szokták.

(#85042) Morris


Morris
veterán

Szeretnék a teraszhoz lépcsőt építeni betonból.
Hanyas acélból tüskézzem, illetve kell e alapot ásni neki?
A talajszinttől kb 25cm magas lesz. 2 fok.

(#85043) runner 125 válasza Morris (#85042) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindenképpen betonból szeretnéd? Fa / fém stílus nem játszik?
Kár h a terasz építesekor erre nem gondoltatok. :( Az utólagos hozzátoldások ritkán szerencsések, pláne ha idővel lapozni szeretnéd. Az mindig külön fog mozogni, fuga folyton elreped, víz beszivárog és felveri a lapot.
De ha mégis marad a betonlépcső, 10-es szerintem bőven elég. A lényeg h két komponensűvel ragaszd be a tüskéket és tegyél bele hálót, amit nyilván hozzádrótozol a tüskékhez.
Jah és a legfontosabb a vízszigetelést is oldd meg! Lehet célszerű lenne 1-1 pontalapot leásni a tervezett szélesség két szélén 70 cm-re. Felbetonozni a végső (pl térkő) szintig, kátrányozni, majd arra zsaluzoni és betonozni a lépcsőfokokat (vashálózás és tüskézés után).

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85044) Morris válasza runner 125 (#85043) üzenetére


Morris
veterán

Én gondoltam, de akik építették a házat, azok nem.
Nem feltétlenül kell nekem beton. Cement meg sóder van itthon.

Van alternatívád?
3m hosszú és 60cm széles az alsó fok. A felső pedig 2.7m és 30cm lenne.

[ Szerkesztve ]

(#85045) canniball válasza AndrewBlase (#85029) üzenetére


canniball
nagyúr

& pjen!
Ez valóban pont olyannak tűnik ami megoldja a problémám, köszönöm! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85046) runner 125 válasza Morris (#85044) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem teljes alapsávot ásni nincs szükség. Azt hittem csak kb méter széles lenne az egész. Ha ilyen hosszú, akkor legalább 4 pontalapot én biztosan ásnék neki, s esetleg már magát a pontalapoknál is betüskézni a meglévő teraszalapba, így még kisebb eséllyel fog durva mozgásokat végezni az utólagos lépcső.

Ami még első blikkre eszembe jutott. Ahova ez a széles, 2 fokból álló lejáró vezet, ott járda lesz? Ha igen és térkőből szeretnéd, frankón meg lehet oldani manapság már a lépcsőket is abból. Pl., de google: térkő lépcső. Így egységes lesz az egész és élhet külön életet a teraszodtól, nem lesz jelentősége.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85047) philoxenia válasza Morris (#85044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Oszlopfúróval fúrj le jó mélyre, legalább 80 centire és természetesen kösd be vassal a meglévőhöz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85048) Morris válasza runner 125 (#85046) üzenetére


Morris
veterán

Ott térkő lesz.
Nézegettem a térkőből készült lépcsőket, de nekem ezek annyira nem tetszenek.
Esetleg wpc-vel is lehetne burkolni. Akkor sem gond a mozgás.
De a gres lap így mindenképpen felejtős.

(#85049) Morris válasza philoxenia (#85047) üzenetére


Morris
veterán

Ha a föld felszín felett betüskézem, elvileg akkor sem szabadna le/fel mozognia. Nyilván el fog válni a sávalaptól, de ha wpc megy rá, akkor mozoghat kicsit. Neme?

(#85050) philoxenia válasza Morris (#85049) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkora súlyt nem tart meg csak utólag belerakott vas. Számold ki mekkora súly, hány tüske tüskénként mennyi jut.
Ráadásul úgy már csavaró erők hatnak inkább, nem is húzóerők. A meglévő beton minűsége is kérdéses.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.