Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#94001) mrhero


mrhero
tag

25-ös gégecsövet mivel érdemes toldani, hogy biztos vízhatlan legyen? Szerszámos ház alapjából kijövő cső pont a térkő síkjában eltört. Azt az egy térkövet ha visszaszedem és toldom egy [ilyennel], majd a térkőből kicsit nagyobb részt kivágok, hogy elférjen az elég? Nem szívesen szedném ki a homokot és a kavicsot is és toldanám mélyebben.

(#94002) pjen válasza mrhero (#94001) üzenetére


pjen
félisten

Ragasztós zsugor csővel kéne.

(#94003) Atomantiii válasza pjen (#94002) üzenetére


Atomantiii
őstag

De ha a zsugorcsövet melegíti megoldvad a gégecső (legalábbis gondolom, hogy műanyag gégecsőről van szó).

[ Szerkesztve ]

(#94004) pjen válasza Atomantiii (#94003) üzenetére


pjen
félisten

Dehogy olvad meg,nem lángszóróval kell melegíteni.

(#94005) lemmy71 válasza Morris (#94000) üzenetére


lemmy71
őstag

Itt megtalálod a kertedhez való öntözőfejet, van választék bőven és árban is nagyon jók, ajánlom hozzá az LPE csövet, két ásónyomra leteszed nem kell le ásnod kínáig :DDD Összel kompresszorral kifújom a rendszerből vizet hogy ne fagyjon szét a fej Az obiban kapható gardena öntözőfej feléért megkapod itt, és még mielőtt valaki azt mondaná hogy a gardena az minőség és azért drágább, akkor ki kell ábrándítsam mert az sem egy nagy szám, csak jó a marketingje azért drágább :K

(#94006) Atomantiii válasza pjen (#94004) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lehet nem egyre gondoltunk, én gyantás zsugorcsőre gondoltam és ahhoz nem árt a nagyobb hő hogy rázsugorodjon amire kell.

(#94007) pjen válasza Atomantiii (#94006) üzenetére


pjen
félisten

Én is arra,Egy hőlégfúvóval megoldható.

(#94008) Atomantiii válasza pjen (#94007) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igaz, nekem eddig csak nagy átmérőjűvel volt dolgom, azok meg nehezen zsugorodtak, kellett neki a nagy hő.

(#94009) gerisz23 válasza pjen (#94004) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha közel tartja a lángot simán megolvad,a gégecső spirálja miatt nem biztos hogy a zsugorcső teljesen letömít.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#94010) pjen válasza gerisz23 (#94009) üzenetére


pjen
félisten

Hőlégfúvó,nem lángszóró.Ha annyira fontos a teljes tömítés,akkor egy,cipzáras,vagy sima zsugor malacot vennék.

[ Szerkesztve ]

(#94011) Morris válasza lemmy71 (#94005) üzenetére


Morris
veterán

Oksa. Köszönöm :R

(#94012) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Homlokzati szigetelésre nem tudom hogy nemes vakolatot tetessek vagy pedig csak simán legyen kiglettelve és lefestve.

Sok helyen látok olyant hogy mintha begombásodna a vakolat, vagy megáll rajta a víz és elszíneződik.

Nemes vakolat vastagságától függ ez vagy mitől?
Nekem jobban tetszik a nemes vakolat csak nem szeretném hogy 2 év múlva tiszta szürke foltos legyen.

(#94013) lemmy71 válasza tothjozsi96 (#94012) üzenetére


lemmy71
őstag

A gombásodás penészesedés és a zöldülés általában az északi oldalon jelenik ahol nem igazán éri napfény, és így a hűvösebb árnyokosabb részen be indul az élet, ha fák és egyéb növények vannak a közelben az csak gyorsítja azt a folyamatot. Elméletileg léteznek víztiszta vegyszerek amivel időnként lepermetezed a falat és nem jelennek meg ezek a gombák stb. De ha vedres jóminőségű műgyantás anyaggal nemesvaoltatsz, azt 4 - 5 évente kis háztartási sterimobbal átmoshatod, csak akkor szépen nyugodtan egyenletesen mindenhol hogy ne legyen csíkos a falad. Ha van vegyszer adagolója a gépnek akkor érdemes valami szert beletenni, gondolok itt valamilyen folyékony padlófelmosó fertőtlenítős szerre esetleg.

(#94014) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Úgy esett, hogy a teraszomon a járólap tönkrement az eső illetve a ráeső hó miatt (van előtető, de a szél erősebb)..felfagyott a járólap.

Úgy döntöttem, hogy felhúzok egy 1-1.2m -es falat, (3 oszlop tartja az előtetőt, az oszlopok mentén szépen építem felfelé a falat) .... 1.2m -en egy párkányt szeretnék készíteni, virágládáknak, mert csak mert szép. Praktikerben néztem gránit lapokat 1.8 vastag, 20cm széles és kb 1méter hosszú.

Tudja valaki, hogy ezeket a párkányokat -amik elvileg ugye ablakpárkánynak születtek- hogy tudnám rögzíteni az én kis teraszfalamon? Kellene betonvas kiállásokat hagynom -bár csak 1.8cm-es a párkány- vagy van valami nagyonspéci ragasztó, ami évtizedeken keresztül fixen tart egy 20 centi széles párkányt egy 17centi széles téglafalon?

Hátha valaki épp projektben van és tudja a tuttit. Google csak ablakpárkány rögzítést dob eredményül...

Előre is köszi!

(#94015) ctrlaltdel13 válasza lacam (#94014) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Flexi ragasztó, oszt jó napot.

(#94016) lemmy71 válasza tothjozsi96 (#94012) üzenetére


lemmy71
őstag

Még egy tanács nemesvakolat színezéssel kapcsolatban. Az erős mély színeket kerüld és ha esetleg színeztetnéd az anyagot akkor olyan színeket vagy árnyalatokat válasz amihez kevés piros pigment szükséges. Az erős színek a napfénytől pár év alatt kifoltosodnak. Inkább a gyárilag színezett nemesvakolatot válasz, én a weber -t ajánlom ár érték arányban az a legjobb most a hazai piacon, van hozzá lábazati anyag is külön, esetleg még a Revco, nagyon jó anyag de az ára is húzós azt inkább belső díszítési célra szoktam ajánlani. Sokan ajánlják a Ceresit vakolatot is, de az felejtős az már régen nem az az anyag ami 15 évvel ezelőtt volt, akkor inkább egy olcsó zsákos baumitot vegyél :K

[ Szerkesztve ]

(#94017) lacam válasza ctrlaltdel13 (#94015) üzenetére


lacam
aktív tag

Ennyi? (persze fagyálló) Nem szeretném, ha egyszer megkapaszkodván a párkányba, leboruljon a 'csába.

ok, köszi. Az még van is itthon :D

(#94018) ctrlaltdel13 válasza lacam (#94017) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam 7 éve bírja, igaz ablak párkányként.
A flexi eleve kültéri (fagyálló), ha jól tudom.

A te esetedbe azért mindkét oldali vízor nem ártana.
Pesrsze gyárilag nem hiszem hogy olyan lenne.

[ Szerkesztve ]

(#94019) lemmy71 válasza lacam (#94014) üzenetére


lemmy71
őstag

CM17 elképzelhető hogy van kisebb kiszerelésben is.

(#94020) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Nemesvakolatot szeretnék vásárolni EPS hőszigetelésre, mindenképpen fehér színben és gördülőszemcséset. Kértem a REVCO gyártótól színmintát postán a BLANCO 1 szinből , ami a skálán a legfehérebb de ez nem igazán fehér, hanem inkább törtfehér, csontszínű, Baumitnál is inkább törtfehér a legfehérebb a skálán : Link

Mindegyik nemesvakolat ilyen, sötétebb a fehér mint mondjuk egy falfestéknél, vagy valamelyik márka fehérebb?

(#94021) tothjozsi96 válasza lemmy71 (#94016) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi szépen!!

Egy kérdés, ha simán glettelve lenne és festve, akkor is penészesedhet?

Gondolom akkor nem. Köszönöm szépen még egyszer!
:R

[ Szerkesztve ]

(#94022) lemmy71 válasza tothjozsi96 (#94021) üzenetére


lemmy71
őstag

A festés is penészedhet de nem olyan gyakori, ezek a problémák sokmindentől függenek. Festésnél jóval alaposabb felület előkészítési munkát kell végezni, sok sok csiszolás, tükör fal esetén két réteg glett újra csiszolva alapozás és két sor festés. Ha összeszámolod az anyagokat a munkadíjat és a ráfordított időt, akkor közel egy árban leszel a zsákos baumit nemesvakolattal, ne az olcsó tescos csináld magad festékekkel számolj :N

(#94023) Morris


Morris
veterán

Kaptam egy olyan információt, hogy a kohósalak nem jó térkő alá, mert télen beszívja a vizet és szétfagy.
Igaz ez?

(#94024) Kolondrum


Kolondrum
félisten

3*6-ot vagy inkább 3*10-et raknátok földkábelnek 31 méteren 25A-es óra védelem esetén? Tegyük fel maxon fog járni.
El lett kaszálva a 3 fázis, mert onnantól hensel szekrény, mérő áthelyezés egy jövőben belső szobai falra (most még nincs ott semmi és oda kéne tenni). Szóval itt csak akkor lehet 3 fázis ha oltári nagyot szívok és előtte a házat kibővítem, hogy a bővített rész külső falára kerüljön a mérő. Ja meg földkábel, mert több mint 30m-en jön be a vezeték és ezt újra nem engednék csak segéd oszloppal. Kaptam minap új mérőt (Pedig jövőre mondták) és azonnal mindent elmondtak erről.

[ Szerkesztve ]

(#94025) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Kádparavánt csináltatnék. A szaki azt mondta, nem tud felelősséget vállalni, ha elfúr egy csövet. Van bármi lehetőség kideríteni, hogy hol mennek a fürdőben a csövek? (Persze azt kivéve hogy leverjék a csempét, meg minden egyebet.) :U

(#94026) pjen válasza WaterWawe (#94025) üzenetére


pjen
félisten

100% os megoldás nincs.

(#94027) WaterWawe válasza pjen (#94026) üzenetére


WaterWawe
őstag

Rosszul fogalmaztam. Nem az kell, hogy centire pontosan hol mennek a csövek, hanem, hogy adott helyre fúrhatnak-e anélkül, hogy cső menne mögötte? Erre se? :(

(#94028) pjen válasza WaterWawe (#94027) üzenetére


pjen
félisten

Erre se.Vannak hangzatos nevű fém keresők,párat már próbáltam.Nem győztek meg.Ha fém csövek vannak én egy vékony életlen kőzet fúróval szoktam fúrni a falat.Az a vasban elakad.

(#94029) WaterWawe válasza pjen (#94028) üzenetére


WaterWawe
őstag

Réz csövek vannak.

(#94030) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Itt a fürdő. Kékkel jelöltem, hogy szerintem hol mehetnek a csövek és pirossal, hogy hova kell fúrni. A legalsó lyuk helye és a kád csap felett van, legalább 10cm-rel.

Ezt a két lehetséges szkenáriót tartom valószínűnek.

(#94031) fero02 válasza WaterWawe (#94025) üzenetére


fero02
veterán

Hőkamera, fémkereső.

(#94032) Misi1980 válasza WaterWawe (#94030) üzenetére


Misi1980
senior tag

Lehet hogy betonban húzták el a csöveket akkor valószínűleg függőlegessen álltak fel velük.

(#94033) macilaci78 válasza WaterWawe (#94030) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem csak vízcső, de elektromos vezeték is fontos, na és ugye a fal másik oldalán is.
Gondolom, a kádparavánt nem csak lent akarod rögzíteni, úgyhogy fent is is meg kell nézni.

Általában a falba épített vezetékek vízszintesen, függőlegesen futnak, tehát a kiállások vonalában sem vízszintesen, sem függőlegesen nem próbálkoznék.

Még egy elméleti lehetőség: elzárod a vízórát, az egyik szerelvényt leveszed és endoszkópkamerát beletolod. Ezek különböző idomokkal fordulnak el, jól látható lesz a kamerán is, hogy fordul.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94034) pjen válasza macilaci78 (#94033) üzenetére


pjen
félisten

Az elektromos vezetékek az esetek nagy részében mindenféle irányban mennek a falban. :((

(#94035) macilaci78 válasza pjen (#94034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam szerencsére nem.
Készült egy csomó kép minden falról, mielőtt levakolták a vésést, mellette méretezett rúd. Úgy tudtam felfúrni egy hangfaltartó konzolt a sarokba, hogy a kb 20-23 centi lévő tiplik között megy le a konnektorhoz a delej, mellette külön csatornában az UTP, a tiplin kívül pedig a hangszóróhoz a vezeték. :K
Szerintem ha eladásra kerül a lakás, ezek a képek külön lesznek beárazva. ;]
Vízvezeték dettó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94036) Tetsuo válasza macilaci78 (#94035) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Elvileg a nyomvonalak a tervrajzokon is rajta vannak.

(#94037) WaterWawe válasza Tetsuo (#94036) üzenetére


WaterWawe
őstag

A kétezres évek elején újították fel az elektromos hálózatot, gondolom 3-4 tulajjal ezelőtt. Esélytelen, hogy én azt előkerítsem.

Elvileg hőkamerával az elektromos vezetékeket is be tudják mérni.
Egyik kiállással sincs, sem vízszintesen, sem függőlegesen ahova fúrnánk.
De szerintem kerítek valakit a ki ránéz hőkamerával, az a biztos.

(#94038) pjen válasza macilaci78 (#94035) üzenetére


pjen
félisten

Az nagyon jó.Gondolod,hogy ugyanez megvan egy 30 éves házban is?

(#94039) YAS-dude válasza WaterWawe (#94037) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az már régen rossz ha hőkamerán làtszik a vezeték a falban. Bár, ha valami komoly terhelést kap... De inkább a falradar.

(#94040) WaterWawe válasza YAS-dude (#94039) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez mondjuk igaz.

Egyébként a fal túl oldalán nincs se konnektor, sem villanykapcsoló.
a fürdőnél 1db helyen jön ki egy vezeték a kazánhoz. Ezzel a ponttal sem függőlegesen, sem vízszintesen nem fúrunk. Termosztát, totál az ellenkező irányban van, szóval annak szinte kizárt, hogy lenne ott vezetéke.
Kötődobozokat a fürdőben nem látok, a többi szobában, viszont kellően magasan vannak, szóval szerintem a vezetéket fent mennek vízszintesen.

[ Szerkesztve ]

(#94041) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Most lett újra vezetékelve a (kertes családi) ház, a villanyász azt mondja hogy a teljesítmény bővítést (1x16A -> 1x32A) csak úgy lehet elvégezni ha a villanyszekrényt kirakjuk épületen kívülre. Ez mennyire valószerű? Én azt hittem hogy a 16-os megszakítót kicserélik 32-re és kész.

Give them hell Ukraine!

(#94042) vmk válasza TaaT (#94041) üzenetére


vmk
tag

Nekünk nem volt újravezetékelés, csak bővítést kértünk egy tűzhely miatt. A ház oldalába süllyesztett fadobozba megcsinálták szó nélkül. Előtte a régi kapcsoló tábla, kismegszakító ki lett cserélve, de más nem.

Szerk. : cserélik a bejövő kábelt is, nem csak kismegszakitót 32-esre.

[ Szerkesztve ]

(#94043) pjen válasza TaaT (#94041) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nem lehet épületen belül,de bevésik a falba.

(#94044) Misi1980 válasza TaaT (#94041) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nekem sem csinálták meg a bővítést a régi faszekrénybe.Nem csak kismegszakítót cserélnek hanem vezetéket is mert a régi félő hogy nem bírja a terhelést. Nekem azt mondta a villanyász hogy légkábelt nálam tuti nem fognak újra kihúzni így maradt a földkábel.Nekem azt mondták hogy a légkábeles és a földkábeles megoldás kb. egy árban van. A faszekrényt is lecserélnék újra plussz kell bélelt cső a falba amin behúzzák a légkábelt.

(#94045) pjen válasza Misi1980 (#94044) üzenetére


pjen
félisten

Nekem tavaly összel szabványosították a H tarifa miatt.Külső falban van a fa szekrény,simán bele tették a műanyagot,még az ajtó is megmaradt.Nálam az óra szekrény felett rögtön van 3 saját kismegszakító,odájig kell a 10 es drót.

(#94046) TaaT válasza Misi1980 (#94044) üzenetére


TaaT
veterán

Nekünk is régi fa szekrény van sajnos, ok azt le kell cserélni, meg a légkábelt is aszem. De hogy miért kell kívülre rakni az új szekrényt. :U

(#94043) pjen: Értem, köszönöm.

(#94042) vmk: Neked is köszönöm a választ. :R

Give them hell Ukraine!

(#94047) gerisz23 válasza TaaT (#94046) üzenetére


gerisz23
őstag

Új csatlakozót telekhatártól 1m-re csinálnak jelen helyzetben.Ha jó a régi légkábeled keresztmetszetre és nincs rajta toldás akkor esetleg kicserélik nagyobbra a biztosítékod.Regisztrált villanyazerelővel konzultálj.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#94048) Kolondrum válasza TaaT (#94041) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ebbe futottam én is bele. Nem bővítek, horror macerával járna.
Látható helyre kell rakni, nekünk is most el van dugva a ház mögé, az új a ház elejére menne. Csak az Elmű nem tudja amit én a házról.

[ Szerkesztve ]

(#94049) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!
Egy Nívó Plusz ajtón szeretnék zárbetétet cserélni (A leggagyibb Kale zárbetétet kaptam több, mint 300k-s ajtóhoz...), és kifogott rajtam. Kicsavartam a zárbetétet tartó csavart, leszedtem a belső oldalról a takarólemezt, illetve a zárbetétet védő pajzsot is a külső oldalról. A kulcsot bármerre forgatom, a zárbetét meg sem akar mozdulni. Van valami tippetek?

Más: Az csak szerintem nem jó, ha a külső zárvédő pajzsot késsel egy másodperc alatt le tudtam szedni? Nincs átfúrva az ajtón semmilyen csavar, egy műanyag lap van négy mini csavarral az ajtóhoz rögzítve, erre kell felpattintani a fém takarólemezt. Ezt leszedve (egy betörő egy másodperc alatt leszedi) szerintem nagyon kiáll a zárbetét, és lehet törni a betétet. Csatoltam egy képet, el tudnátok mondani ti is a véleményeteket?

[ Szerkesztve ]

(#94050) pjen válasza z-csongor (#94049) üzenetére


pjen
félisten

Az ajtó élén,vannak csavarok amik a zárat tartják,azokat is engedd meg egy kicsit.A kulcsot finoman mozgatva a betétet esetleg lehet picit kocogtatni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.